55K;r..*«r=s.;tS J. UEKR - Kipstraat ;R 192 7. INGEZONDEN MEDEDEELING. is en u 'w vrcm 'cr/r/um£{l - de ciflcericnfie^u^ric/t can- /ie£ vc/gèhdx I ummcr €ez£nas da n qoedc/igeletrf\ ~/WORDT VERVOLGD. I lie in een perceel in de Schoen- ilhier een dames- en heeren- Irijft, een brandje in een der et gezin, alsmede het perso- bg in diepe rust. De heer M., n sterke brandlucht bemerkte, vrouw wakker, snelde daarop zyn eenig kind, dat reeds be- bracht het naar buiten en ^ryl mede naar het ziekenhuis. M., die vermoedelijk een en ïad, had wellicht gemeend, dat od was en is waarschijnlijk, jveneens uit bed zou begeven, idachte bewusteloos geraakt, bezigheid opviel, is men naar l, waar mevrouw M., geheel en in knielende houding by I gevonden. Zij is vermoedelyk, Ibewusteloos was, door den rook el zy dadeiyk naar een tegen- woning werd vervoerd, waar doktoren aanwezig waren, ge- meer, het leven op te wekken na eenigen tijd wederom tot komen. Het brandje was spoe- )DELIJK ONGELUK BIJ BARNEVELD. t ongeluk op den overweg te irby de 20-jarige G. van Uffelen i gekomen, meldthetU.D. nog: eeft v. U., die op dat moment ïad van ongeveer 70K.M.,om 3vergang, dien hij, als Barne- itstekend kende, of in hetge- icht of zijn remmen zyn niet sest. Juist had hij het motor reparateur opgehaald, om er mee te maken, ggetuigen is de motor, na de ten trein, die in de fiank is aan een steigerend paard met het oog gevlogen, om daarna met door den trein te worden mede- eselyk moet de aanblik zijn het lijk vertoonde. Het hoofd ware verpletterd zyn geweest, ?enen van de romp waren ge- ist van den sneltrein, die het bemerkt, stopte zoo spoedig lat de trein, die met een snel- minste 90 K.M. reed, 400 M. >nd. Kort na het ongeluk pas toer van den verongelukte per den overweg, waar hij een aan- in druk gesprek aantrof. Be- der, die op den terugtocht van ras en dus niet wist wat er was rmeerde naar de oorzaak van ploop, waarna burgemees zich ook reeds ter plaatse be- voorzichtige bewoordingen op |icht van het vreeselijk lot, dat broer zooeven getroffen had", ilSCHENTREKKERIJ. aar weken vertoefden te Heem- onen, twee heeren en een dame, een woning huurden aan de 6, om deze tegen 1 September Zaterdag en Maandag brachten bezoek aan een groot aantal Heemstede, waar ze van alles liemden, dassen, maar ook stuk- Itere waarde, o.a. twee gasfor- [fbureaux, een bad met geyser, jtnpen, dranken en likeuren enz. leid werd betaald en meegeno- jerige moest worden bezorgd, een visitiekaartje met den Schaar, Oude Posthuisstraat 6, lome, werd afgegeven. Twee rtrouwden de zaak niet en gin- bestelde bezorgen. Men nam het n er geen betaling volgde, om- er nog niet was. Zoodra er iwen by de winkeliers ontstond, fear de woning. Daar wasspoe- le menigte belanghebbenden en pen byeen. Kwitanties werden aangeboden. Dan ons goed eisch, en deze werd ingewil- ferd op een vrachtauto geladen |keliers teruggebracht DeHeem- jkeliersvereeniging plaatste een raat om eventueel Heemsteed- emsche winkeliers te waarschu- chter niet lang noodig geweest, n den middag vertrok het ge- wat nog in huis was op een te hebben geladen. MEISJES TE WATER. [mslaan van een bootje raakten te Noordscharwoude 10 meis- 115 jaar te water. Het gebeurde 'ening van de plaatseiyke brand- gingen kopje onder, doch zy 3poedig ongedeerd op het droge. otsing te Haarlem. middag omstreeks vier uur reed de brandweer te Haarlem uit voor een brand in een hooiwagen van den stalhouder H. J. Fve op het Groot Heiligland. De automotor, spuit met magirusladder wilde van de Groote Markt de Groote Houtstraat mnjden. Dat was tegen de verkeersregeling, maar de brandweer mag daarvan afwijken. Uit de Groote Houtstraat evenwel naderde een tram der N. Z. H. T. M. met grooten volgwagen. De bestuurders hebben elkaar nietgehoord, waardoor een hevige botsing ontstond. De motorspuit is aan den linkerkant ge ducht gehavend en de voorruit is gebroken, het voorbalcon van de tram werd ingedrukt, terwijl alle ruiten van dit voorbalcon in scher- ven vielen en het tramrtjtuig ontspoorde. Op de motorspuit zat de brandweerman A van W. om te bellen. Hij werd tusschen dé motorspuit eu de tram bekneld en door glasscherven ernstig in het gelaat verwond. Na verbonden te zijn is hij per autozieken wagen naar het St. Elisabeths gasthuis ge- brDehtbestuurder van de tram bekwam een onbeduidend wondje aan de hand. Op dit drukke middaguur stonden na het ongeval honderden belangstellenden de ge volgen van de botsing gade te slaan. De commissaris van politie was spoedig ter Blaatse, zoo ook de wethouders mr. Heer- kens Thyssen, mr. Slingenberg enReinalda en de gemeentesecretaris mr. Westra. Het tramverkeer had meer dan een half uur vertraging. Raadselachtige verdwijning. Woensdagochtend is bij de Haagsche po litie aangifte gedaan van de verdwijning „tt ïKioricen iongen. Tot nu toe is het niet mogelijk gebleken vast te stellen, hoe dit in zijn werk gegaan is. Ook weet men nog Diet of er een ongeluk gebeurd is, dat ernstige gevolgen heeft gehad. Het gebeurde k°Int den'nach^van Dinsdag op Woensdag t,esen half twee, vertrok een groote verhuis- auta van Den Haag naar Meppel. De ver- huisauto behoort aan de expeditie firma v. a V in de Helmersstraat. Chauffeur w oiiariee J. H. uit de Cartesiusstraat. De chauffeur vertelde nu, dat ht) dikwyis op zijn tochten met den auto door het ge- heele land vergezeld werd door twee zoontjes vfn zi n patroon, den 17-jarige D.v. d V en S.n ïR-iarieen W. v. d. V. Dezen hadden ook nu het voornemen te kennen gegeven, mee te rijden naarpeppel Nog wee vriend- les de 16iarige Theo v. d. H. en trans v. d H uit de Helmersstraat zouden meegaan, en op het laatste oogenblik besloot nog een 14-jarige kameraad, ook mee te rijden. Zij kwamen Woensdagochtend in'peppel aan en vertrokken gisteravond tegen 8 uur met bestemming naar Den Haag- Om ha elf waren z« te Zwolle. De,c5aï?" klaarde dat h« zeker weet dat toe,n ioneens in den auto waren. Zi) lagen rustig te slapen en er was hem niets bijzonders °PTegenehalf een arriveerde men te Utrecht, De chauffeur vond het noodig de radiateur van den auto met water bi) te vullen. De jongste, die inmiddels wakker waf .8e^r" den, hielp hem daarbij. Korten tijd latei verliet men Utrecht om via Leiden naat D De^onleï dlebtj het watervullen gehot pen had, weet zeker, dat er b« h?t verlaten van Utrecht niemand ontbrak. De jongen! hadden rustig doorgeslapen in den auto. Te Leiden moest wederom water bij ge worden Toen de chauffeur by die gelegen heid in den auto keek, bemerkte hy tot z()n verbazing dat er in plaats van vyf jongens maar vier lagen te slapen. De 16-jarige Fran. v d. H. was nergens te vinden. De chauffeur wekte de andere jongen», doch dezen wisten ook geen oplossing geven voor de verdwijning van hun vrieni Alleen wist een van het viertal ze:k(er, Frans bij het verlaten van Utrecht nog rustig laOogenbHkkeltjk stelde de chaffeur de Lei* HaNafet0ttdgePrings!ealpeor van den jonge» is tot nu toe gevonden. De politie heeft den weg tusschen Lelde» en Utrecht per motor geheel afgezocht, m geen enkele aanwijzing is er geconstateer De broer van den verdwenene heeft ve klaard, dat hij meermalen IP™1"* dat Frans in zijn slaap wandelde en nachtmerrie leed. In dit verb:and opmerkenswaard, dat hp zich hen°n®r., wakker geweest te zÜn doordat hfo iemand een trap kreeg.Ht) was eehtei lhk weer ingeslapen. Men vreest een luk. Het vermoeden bestaat, dat de J in zijn slaap uit den auto gevallen is, (t het is onbegrijpelijk, dat men tot P oogenblik hem nog met gevonden hee^ Zooals te beg'UP® °,- ln doodelijke ongerustheid over hun ONZE EILANDEN VAN SATERDAG 3 SEPTEMBER 192 7. Men meldt ons nader uit Den Haag: Omtrent de verdwijning van een 16-jarigen jongen op den weg tusschen Utrecht en Leiden wordt nog het volgende vernomen: Om kwart over tweewerd de politie tele fonisch door den vader van den vermisten jongen in kennis gesteld, dat zyn zoon juist was gearriveerd. Volgens de jongen zou het geval zich als volgt hebben toegedragen. In Nijkerk heeft de auto gestopt om water in te nemen. Alle jongens stapten uit en Frans maakte een korte wandeling. Toen hy terug kwam bemerkte hy tot zijn groote verbazing en schrik, dat de auto reeds ver trokken was. Hij heeft toen een tyd rondgeloopen en is later in den ochtend per trein naar Den Haag gegaan, waar hy tegen 1 uur aankwam. Waar deze lezing in strijd is met de mede- deelingen van den chauffeur van den auto, stelt de politie thans een nauwgezet onder zoek in naar de ware toedracht der geschie denis. De jongen was geheel ongedeerd. Gemengd JSieuws. Een luchtdienst Sevilla-Buenos Aires. Met drie Zeppelins. BERLIJN, 26 Aug. Eckener heeft na zijn terugkeer uit Argentinië te Lissabon aan eenige journalisten medegedeeld,dat tusschen Sevilla en Buenos Aires een regelmatige luchtdienst zal worden onderhouden door drie Zeppelins, die elk veertig passagiers zullen kunnen vervoeren. Het staat evenwel nog niet vast, wanneer deze dienst geopend zal worden. Miss Londen beoordeelt Miss Amerika. Naar indertijd gemeld, heeft de eigenaar van het bekende Londensche warenhuis Harrods dertig der in zyn bedrijf werkzame meisjes in staat gesteld een reis naar de Vereenigde Staten te ondernemen. De dertig dametjes zijn thans teruggekeerd en de vol gende belangrijke conclusies zyn het resultaat harer studiereis geweest. Het Amerikaansche meisje heeft, verge leken by de Engelsche miss, mooier beenen en voeten, zeer vaak een beter figuur, nog kortere rokken, meer en beter passende cos- tuums, evenveel zelfvertrouwen en beslist heid in haar optreden op haar veertiende jaar als het Engelsche meisje op haar twintigste. Daarentegen beschilderen de Amerikaan sche jonge meisjes haar gezichtjes naar het oordeel der Londensche meisjes te veel en de lippenstift is zelfs al by meiskes van dertien jaar een zeer gewild artikel. Het oordeel over den Amerikaanschen gentleman is echter allerminst vleiend. Dit luidt aldus: „De heeren in Amerika kleeden zich ellen dig en hun smaak is afzichteiyk, verklaarden de Engelsche schoonen. Het eenige goeds dat er van gezegd kan worden is, dat hun kleeren gemakkelyk zitten en schoon zijn. Tydens een bal ontdeden de heeren zich tot onze ontzetting van hun colbertjes en dansten in hun overhemd. We hadden zóó wel willen wegloopen. Neen, dan zijn de mannen in Eugeland toch heel wat „aantrekkelijker", zoo besloten zy. De doodstraf wegens verduistering van 40.000 roebel. Aan de reeks van doodvonnissen, door de sovjet-rechtbanken wegens samenzweringen, spionnage, (beweerde of bewezen) sabotage enz. geveld, is thans weder een nieuw toe gevoegd en wel de opzienbarende veroor deeling tot den dood door den kogel van een boekhouder der Russische staatsbank wegens verduistering van 40.000 roebel. Omtrent deze affaire deelt de „Izwestya" o.a. het volgende mede: B. F. Solowjef was in Februari 1924 by de Staatsbank in dienst gekomen en was in Augustus 1925 als boekhouder by de graan- afdeeling geplaatst. In die functie had hij geknoeid met wissels en in den loop van ruim twee jaar op die wyze circa 40.000 roebels verduisterd. Zyn medeplichtige was een cassière, een zekere Seljetskaja, aan wie hij voor haar diensten 150 a 200 roebel per maand betaalde. Toen Seljetskaja in Augustus van liet vorige jaar een valsche chèque trachtte uitbetaald te krijgen, werd zij ge snapt en het gevolg was, dat ook Solowjef's operaties aan het licht kwamen. De zaak diende onlangs voor de Moskousche gouvernementsrechtbank en na een behan deling van vier dagen, waarby een groot gedeelte van het personeel van de Staatsbank aanwezig was, volgde, gelyk gezegd, het doodvonnis, „de veroordeeling tot de hoogste maat van sociale bescherming", zooals de sovjets dat noemen. Seljetskaja werd wegens medeplichtigheid tot drie jaar celstraf veroordeeld. Een oplichtersfirma. De eigenaren van een groot kantoorge bouw in de Wallstrasse, het centrum van Beriyn, hadden dezer dagen van de recht bank machtiging gekregen tot ontruiming over te gaan van de door de „Kauffmann G.m.b.H. levensmiddelen en chocolade en- gros", gehuurde ruimte, daar deze firma sedert jaren geen huur meer had- betaald. Toen Zaterdag de deurwaarder in de maga zijnen der firma kwam, vond hy in de kel ders groote voorraden bedorven levensmid delen, chocolade, tabak en conserven, die een ondrageiyken stank verspreiden. De bedorven waren hadden wel een waarde van een half millioen mark vertegenwoordigd. Voorts ont dekte hy een geheime brandkast, die door vjjf groote honden werd bewaakt. By opening bleek de brandkast geheime correspondentie te bevatten, die in beslag genomen werd. Voorts bleek nog, dat Kauffman de leider der firma, er op zeer handige wyze in geslaagd was in zijn kelder roofleidingen voor gas en electriciteit aan te leggen. Daardoor heeft hij zonder er voor te betalen gedurende eenige jaren gas en electrischen stroom gebruikt. Ook had hy voor zich zelf extra-aanslui tingen op het telefoonnet gemaakt. De schulden der firma Kauffmann worden op verscheidene millioenen mark geschat. De chocoladefabriek was ondergebracht in on geveer twaalf op de vyf de verdieping van het gebouw gelegen lokalen. De chocolade, die de firma Kauffmann ver vaardigde, werd niet verkocht, maar opge stapeld in de kelders. De waren werden dan by enkele banken beleend, terwijl den leve ranciers de grondstoffen niet betaald werden. Met behulp van een aantal arbeiders zijn de kelders ontruimd. Op 29 November 1926 was een deel van de gebouwen door brand verwoest. De chocolade fabriek van Kauffmann brandde toen geheel uit. De fabriek was verzekerd voor een be drag van 300.000 mark, dat uitbetaald werd. Reeds toen vermoedde men, dat brandstich ting in het spel was. Het onderzoek zal nu wel worden heropend. Kauffmann zelf is ver dwenen. MOORDEN TE NEW YORK. Zaterdag was een zwarte dag voor New York (stad). Er zijn dien dag niet minder dan drie moorden gepleegd. Twee kwamen voor in het stadsdeel Queens, en een in Bronx. Van de diverse daders geen spoor. Deze moorden spreken tot de verbeelding om de bijomstandigheden. Een lijk was ge vonden, geheel naakt en zonder hoofd. Het tweede lyk was van een jongmensch, met twee schoten door het hart. De derde moord, die in Bronx, was gepleegd met diefstal als motief. Het slachtoffer is een jong ingenieur, die geld voor zijn werklieden bij zich had en daarvan is beroofd. Men vond hem met doorschoten hoofd in zijn auto zitten voor het stuur. Drie moorden per dag is erg, zelfs voor New York, dat met 300 moorden en dood slagen 'sjaars er feitelyk maar één per dag mag noteeren. MASSA-SUGGESTIE TE ROUAAN. De onvermoeide acrobaat op den toren. Uit Rouaan wordt een buitengewoon geval van massa-suggestie gemeld. Eenige dagen geleden hebben de bewoners daar op een middag twee uur lang staan turen naar den toren, waar een acrobaat zyn angstaanjagende toeren verrichtte. In de straten, op de pleinen, zoo vertelt de Parijsche correspondent van de „Morning Post", en op de daken der huizen, stonden de menschen dicht opeengepakt en keken met klimmende verbazing naar den man op den rug van het haantje op den toren. En het scheen, dat de acrobaat onvermoei baar was. Hij bleef aan den gang. Tot de koster van de kathedraal besloot, dat het maar uit moest zijn. De man verkeerde in gevaar en hij, de koster, zou hem gaan redden. Hij klauterde naar den toren, vastbesloten om den vreemden kwant naar beneden te jagen. Doch toen hy boven was gekomen, bemerkte hy tot zijn ontstentenis, dat er geen acrobaat op den haan zat. En hij kon in dien tusschen- tyd ook niet verdwenen zyn, want er was maar één toegang tot den toren. De eenig mogelijke conclusie was dus, dat de menschen zich zelf gesuggereerd hadden, dat een acro baat kunsten maakte op den toren. Eu toen dit denkbeeld onder de toeschouwers werd geopperd, constateerden alle kijkers ook in eens, dat zij niets meer zagen Het is een zonderling gebeuren in onzen verlichten tyd, maar de bewoners van Rouaan schijnen inderdaad zeer vatbaar voor auto suggestie te zyn. Zes jaar geleden hebben namelijk ook honderden menschen een acro baat op den toren kunsten zien maken, ter- wyl by onderzoek bleek, dat hy er beslist niet l waa> levensmiddelen voor twee dagen en nood" rantsoenen mee. Bij het opvliegen hing er een dikke mist. DE GEVAREN VAN DE STRAAT. In Londen zijn in de eerste helft van dit jaar 317 voetgangers op straat gedood en van hen 228, terwijl zij probeerden over te steken. Dat is heel wat, als men bedenkt dat in het geheel in dit tijdsverloop 475 doodelijke ongelukken zijn gebeurd. Alleen in het tweede kwartaal zijn 29.978 ongeluk ken voorgevallen, waarbij 261 personen gedood zijn. HOND EN KAT ALS IJSPROEVERS. Een middel tegen üsvergiftiging. De Daily Herald doet het verhaal van een ijsverkooper in het East End van Londen, die op een nieuwe wijze profijt trekt van het bezit van een hond en een kat. Hy heeft ontdekt, dat het ware kenners zijn op het punt van ijs en beoordeelt nu aan hun hou ding tegenover zyn maaksels de al of niet deugdelijkheid. „Ik verkoop ook maar niets aan mijn klanten, vertelde hij, voor myn beestjes ervan geproefd hebben. Als ze hun neus ophalen en wegsluipen, wordt er niets van verkocht. Met het oog op de vrees voor ijsvergifiiging, heb ik erg veel aan ze. Anders dan menschelljke proevers'leven mij n beest- jes vrijwel alleen op roomys en, zooals u ziet, varen ze er wel bij." VROEDVROUW-RECORD. Zy hielp by na 6600 kleuters ter wereld komen. De „Matin" heeft ontdekt, dat vrouw Mo- nestès, vroedvrouw te Bracieux (departement Loir-et-Cher) omstreeks duizend kindertjes heeft helpen geboren worden.Vrouw Honorine Demange te Cornimont, in het departement der Vogezen, sloeg dit record met stukken en meer dan 4000 borelingskes en zelfs zy werd weer overtroffen door vrouw Chercuit- te te Nogent-sur-Seine, in het departement Aube, met 5411 stuks. Maar zij allen, hoe flink zy ook haar best gedaan mogen hebben staan verre in de scha duw by vrouw Gomo, die te Thaon-les-Vosges het beroep van vroedvrouw tot een zeldzaam hooge vlucht heeft weten te brengen. Niet minder dan 6582 spartelende kleuters aan schouwden dank zy haar deskundige hulp het licht dezer wereld. Op 1 Januari a.s. wordt vrouw Gomo tach tig jaar. Op dien dag oefent zij haar vak zestig jaren uit. Haar record voorloopig onbedreigd achtend, heeft zy gemeend zich met ingang van het nieuwe jaar in het particuliere leven te moeten terugtrekken en haar levensavond door te brengen in gepeins over de jaren, waarin zij zooveel levensochtenden heeft aanschouwd. zyn. Een werkman had in gezelschap van zijn hond talrijke café's bezocht, doch terwyl de hond zeer verstandig weigerde eenigen alcohol tot zich te nemen, ledigde de baas zoovele glaasjes, dat hij niet meer op zyn beenen kon blijven staan en zich aan den kant van den weg neervlyde om spoedig in een diepen slaap te vallen. De hond bleef naast zy'n baas staan en toonde elkeen de tanden, die het waagde het verkeersobstakel uit den weg te ruimen. Manmoedig ver scheen een politie-agent, doch nauweiyks had hij de hand aan den „zattekul" geslagen, zooals onze zuidelijke buren een dronkaard betitelen, of de hond sloeg zyn tanden in de jas van den agent. De ordebewaarder greep zijn wapen, een ouderwetsch cylinderpistool, misschien nog uit de middeleeuwen of daaromtrent datee- rende, en schoot tot viermaal toe met dit vervaarlijke verdedigingsmiddel, doch al was de knal groot, de patroon gleed slechts met een zacht vaartje uit den loop en de hond bleef vasthouden. Voldeed de revolver niet als wapen, hij bleek opperbest als wekker, want de dronkaard werd wakker en verdween zig-zag met zijn trouwen vriend, die hem redde van het cachot. INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN e' V2£P Ct-K ®,|N KUUS> aa (?Tii uran m mn '|N'- - Let op deze lichtreclame ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten vanaf f 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf 1 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 7,90 Oost-West over den Atlantischen Oceaan van Wales naar Canada per vliegtuig. CARDIFF, 31 Aug. - Kolonel Minchin is vanochtend om half acht met zijn vliegtuig, in gezelschap van kapitein Hamilton en prin ses Wertheim, naar Canada vertrokken. CARDIFF, 31 Aug. Voor het vertrek van Minchin's eendekker naar Canada hield de aartsbisschop van Cardiff onder de vleugels van het vliegtuig een katholieke godsdienst oefening. Prinses Wertheim had slechts een koffertje en een hoedendoos by zich en ver klaarde overtuigd te zijn dat zij in Amerika zouden aankomen. Op den tocht zal zy waar- schijniyk het toestel helpen sturen. Het vliegtuig voert 800 gallons benzine, DE WERELD RONDGEFIETST. Men meldt uit Berlijn: Te Stockholm is gisteravond een zekere Hult van zijn reis om de wereld per fiets teruggekeerd. Hult was 17 April 1925 vertrokken. Hij fietste door Zweden, Denemarken, Nederland, België, Frankrijk en Spanje, liet zich toen overzetten naar Afrika, trok door Egypte, Turkije en Perzië naar Indië, voorts door China en Japan, dwars door Amerika en is vandaar per schip naar Gothenburg over gestoken en toen naar Stockholm doorge- fietst. Hij had een reis vol avonturen. In Spanje werd hy beschoten en gevangen genomen, in de veronderstelling dat hij een lang gezoch te Zweedsche misdadiger was. In Noord Afrika werd hy gedurende 21 dagen opgesloten gehouden door de Rifkabylen. In Egypte werd hij gebeten door een schorpioen maar gered door een paar Engelsche officieren.In Turkije werd hij weer eens in hechtenis genomen. Alles by elkaar heeft hij in zeven gevangenissen gezeten. In Indië werd hy door een giftige slang gebeten. Hij werd ter verpleging opgenomen in een katholiek zie kenhuis, waar men hem tweemaal de laatste sacramenten toediende. Zyn reis door Ame rika was een ware triomftocht. Hult heeft op zijn tocht veertien banden versleten en acht-en-twintig broeken door gezeten. Hy is te Stockholm zeer harteiyk ontvan gen. Vele fietsers waren hem tegemoet gereden, om hem een feesteiyken intocht te bereiden. NOODLOTTIGE PARACHUTESPRONG. Engelsch waarnemer zwaar gewond. LONDEN, 31 Aug. Toen een Engelsch bombardementsvliegtuig op een hoogte van 300 meter boven Farnborough in het graaf schap Hampshire vloog, sprong de waar nemer Lothian met een parachute uit het toestel. Op dat oogenblik brak echter een spandraad van de parachute, die daardoor in de machine verward raakte. Dientengevolge bleef de waarnemer zes meter onder het toestel aan een touw tusschen hemel en aarde zweven. De piloot trachtte zoo kalm mogeiyk te landen, doch toen de machine zich vlak bij den beganen grond bevond, werd Lothian tegen den grond geslingerd. Hy werd met zware verwondingen opgenomen. EEN REVOLVER, DIE ALLEEN MAAR WEKT. Hondentrouw tot in de dronkenschap. Te Gent hoorde men dezer dagen in den avond vier geweldige knallen, die biykbaar in verband stonden met het afschieten van een revolver. In een oogwenk was de geheele buurt in rep en roer, er werd moord ge schreeuwd en ieder snelde naar het punt vanwaar het geluid kwam. kinderen namen als Het drama bleek niet zóó schokkend te I „Supplement" OM NIET LEVEND BEGRAVEN TE WORDEN. Een griezelig testament. Doch zal het worden uitgevoerd? Niemand vindt het prettig, levend be graven te worden eu wanneer men voldoende tijd heeft om over die dingen na te denken, is het begrijpelijk, dat men maatregelen treft om dat onaangename procédé te zijnen opzichte te voorkomen. Niettemin is sir James Moth, welgesteld koopman te Birmingham, in dit opzicht wel wat heel ver gegaan. Zyn testament blykt zich namelyk niet zoozeer bezig te houden met de beschikking over zijn aardsche goederen, als wel met allerlei maatregelen, die ten doel hebben, het boven eiken twijfel verheven te doen zyn, dat sir James Moth niet in schy'ndooden toestand aan den schoot der aarde is toe vertrouwd. Het testament Bepaalt: le. dat twee dok toren bij het sterfbed moeten worden ge roepen; 2e. dat zij zich met alle hun ten dienst staande middelen er van overtuigen dat de dood wel degelijk is ingetreden; 3e. dat zij, ter meerdere zekerheid, het lijk een stevige dosis cyaankali toedienen; 4e. dat, wanneer dit alles verricht is, ean der dok toren in tegenwoordigheid van zijn collega het lijk onthoofd; 5e. dat vervolgens het stoffelijk overschot niet zal worden begraven, maar in een zak in zee zal worden gewor pen, waarbij er voor moet worden gezorgd, dat de zak onmiddellijk zinkt. Dit alles is goed en wel. Maar nu is sir James Moth dezer dagen overleden, hetgeen tevens inzage in zijn testament heeft moge lijk gemaakt. Wie zal echter als executuur willen optreden De erfgenamen zullen mis schien geen bezwaar makenzij weten dan tevens, dat hun de erfenis niet zal ontgaan. Maar het is thans de vraag, en zéér de vraag, of zij te Birmingham, dan wel elders, de twee doktoren zullen vinden, die de testa mentair voorgeschreven handelingen zullen willen verrichten. KLACHT EENER BEULSVROUW. Haar man onthoofd niet genoeg. Mevrouw Malinowska te Warschau, is de echtgenoote van den Poolschen beul en zij is in hooge mate ontevreden over den slech- ten gang van zaken. Tegenwoordig wordt Jan en alleman door den president bege-' nadigd, jammert zij, en in heel Polen wordt nog maar zelden iemand onthoofd. In vroeger tijden was het heel wat beter; toen oefende de beul nog een vak uit, dat wat opleverde. Maar tegenwoordig? Moet niet zelfs de schoorsteeën van een scherprechter rooken? aldus vroeg mevrouw Malinowska, die uiteraard dan ook een felle tegenstandster van de afschaffing der dood straf is. En tegen haar man heeft zij een eisch tot echtscheiding ingediend, omdat hy haar niet zoodanig onderhoudt, als hij dit volgens zijn stand verplicht is te doen. UET VERVOER OP NEW VORKS UNDERGROUND. De New Yorksche bladen hebben berekend, dat hun stad zich mag verheugen in het bezit van het station, waar het grootste verkeer ter wereld plaats heeft, namelijk dat aan het Times Square. De Grand-Centralrailway be-1 schikt over 621 K.M. spoorbaan, waarvan byna vierhonderd K.M. ondergrondsch zyn. Het tarief is zeer goedkoop, daar men voor 5 dollarcenten (12£ Ned. cent) een afstand van ruim 40 K.M. mag afleggen. Het vervoer is uiteraard op werkdagen het grootst. Eiken dagen maken 3.75 millioen personen van de verschillende treinen ge bruik. Gedurende de spitsuren ry den de trei nen met tusschenpoozen van 48 seconden tot een minuut. Volgens de jongste cyfers, welke gepubliceerd zyn, werden in het tyds- verloop van een jaar 1130 millioen passagiers vervoerd. HEET UW ZOON „JOZEF NOG ÉÉN"? Mussolini's veldtocht tegen de zonderlinge gewoonte, aan kinderen de onzinnigste voor namen te geven, geeft een Engelsch blad aan leiding er op te wijzen, dat er ook in Enge land dwazen zijn, die hun kinderen met de gekste namen het leven inzenden. In een gezin hebben de ouders hun drie zoons allen Jozef genoemd, doch de tweede en derde zoon kregen by den naam Jozef de toevoeging „nog één" en „weer één". Een ander ouderpaar gaf zyn kinderen namsn ala „Finis", „Appendix" en Er is wel eens voorgesteld de kinderen in plaats van door namen door cijfers aan te dui den. Ook dit is reeds in de practijk doorge; voerd. Een echtpaar Stickney heeft zyn doch ters de namen first, second en third (eerste, tweede en derde) gegeven, terwyi de zoons one, two, three (een, twee, drie) heeten. GEHUURDE MOORDENAARS. Verleden week Donderdag is in de baai van Gravesend de rijke New Yorsche zaken man Benjamin Goldstein verdronken. De politie, die vernomen had, dat Goldstein kort voor zyn dood twee verzekeringen had ge sloten, van te samen 70.000 dollar ten name van zijn compagnon, vond de zaak verdacht. Die verdenking werd nog versterkt door de verklaring van een visscher, dat Donderdag in de baai een roeibootje met drie mannen voorbij gevaren was en eenige oogenblikken later gezien had, dat een van de drie in het water spartelde, terwyl de beide anderen geen hand uitstaken om hem te redden. De politie wist daarop de beide mannen, die Goldstein op het noodlottige roeitochtje ver gezeld hadden, op te sporen en aan te houden Zij werden door den visscher herkend en bekenden toen, dat zij door Goldstein's com pagnon gehuurd waren om den rijkaard om te brengen. De politie hoopte gisteren ook dezen schurk gevangen te nemen. Heksenvervolging in Bosnië. In Travnik, in Bosnië, is dezer dagen een Engelsche vrouw het slachtoffer geworden van het geloof aan heksen van de inheemsche bevolking. Zij was er met haar fototoestel op uit getrokken en haar manipulaties daar mee hebben een Bosnische vrouw zoo aan het schrikken gemaakt, dat zij hard naar haar dorp liep om te vertellen, dat in het bosch een heks rondliep met een zonderling toestel, waarmee ze kinderen betooverde. Met haar allen zijn ze toen op de Engelsche, die geen Servisch kent en zich dus niet ver staanbaar kon maken, aangevallen. Tien van haar zijn in hechtenis genomen. ECHTSCHEIDINGEN IN PRUISEN. En wie er de schuld van dragen. In de jongste uitgave van het statistische jaarboek van den Pruisischen Staat wordt speciale aandacht besteed aan de echtschei dingen en de oorzaken daarvan. Het recordcijfer vóór den oorlog werd in 1913 bereikt, toen 11.162 huwelijken ont bonden werden; het laagste punt werd in 1916 bereikt met slechts 6409 scheidingen, dan stijgt het weer 13.352 in 1919 en in 1920 met een geweldigen sprong tot 22.543. Na een stijging breDgt 1925 weder een daling tot 22.721. Wie draagt nu de schuld van deze vele mislukkingen van huwelijken, die toch zoo goed als alle vol vertrouwen en hoop zyn begonnen? Ook deze vraag wordt door het jaarboek beantwoord. In 1913 was het cyfer voor de heeren zeer ongunstig: 8416 mannen bleken de oorzaak der mislukking te zijn, terwijl over slechts 4998 vrouwen het schuldig werd uitgespro ten De oorlog brengt hierin echter veran- O W .UU1.U OUUl/Ol Y Cl 4L1 dering. De verhouding wordt ruim driedui zend vrouwen tegen nog geen vyfduizend mannen en van 1917 tot 1919 wordt de ver houding voor de dames nog ongunstiger, tot in 1920 14.042 vrouwen schuldig biyken tegen 13 971 mannen. In het jaar 1925 ten slotte is de verhouding 18.593 mannen en 10.399 vrouwen. Het spoorwegongeval te Ottignies. Naar aanleiding van het spoorwegongeval te Ottignies, waarby 128 personen gewond werden, zijn de onderchef van het station aldaar, alsmede een der wisselwachters, die bekende, by vergissing het spoor te hebben opengesteld, terwijl het nog niet vrij was, door de spoorwegdirectie afgezet. Zij zullen ook gerechtelyk worden vervolgd. Mijnongeluk in Henegouwen. Vier dooden. In een der schachten van de Charbonnages de Fontaine-l'Evêque, in'Henegouwen, heeft zich, naar onze correspondent te Brussel meldt, tengevolge van een onderaardsche gasontsnapping, een geweldige instorting voorgedaan. Yier arbeiders, die zich in de instortende gaandery bevonden konden nog tydig den ophaalbak bereiken, maar vier an dere mynwerkers werden onder de instorten de massa begraven. De lijken der slachtoffers konden, tengevolge van de gasontsnapping, nog niet worden teruggevonden. Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Johanna, d. v. J. Prins.enL. A. Jongejan. Ondertrouwd: K. H. Kievit, oud 21 j. en S. Braber, oud 21 j. Overleden: Klaartje de Koning, oud 88 j. wed. van D. v. Gelder. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenGerrit Nicolaas, z. v. Aart den Hollander en Jobje Kardux; Cornelia, d. v. Jan Driesprong en Anneke Visee; Jacob Cornells, z. v. Jan Wagner en Johanna Kop penaal. Getrouwd: H. M. C. de Wit, j.m.27j.uifc Oude Tonge en A. A. Magielsen, j.d. 25 j. alhier; G. van den Boogert, wdr. 41 j. en A. de Bruyne, j.d. 29 j. DEN BOMMEL. Geboren; Johannis Martin us, z. v. W. Guddens en A. v. d. Made. Getrouwd: A. Lodder, 23 j. en M. Klink 16 j.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3