„Hotel-Restaurant SIMONS" LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U VERSLAGEN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 27 AUGUSTUS 192 7. meerd worden bestaande uit menschen welke overtuigd van het groote nut en de opvoed kundige en hygiënische waarden voor de Gemeenten er hunne schouders en werkkracht onder wilden zetten. Dit bestuur bestaat nu uit de volgende Heereni Chr. F. Hossen, S. v. d. Plaat, S. Zeedijk, J. M. van Paaschen, J. P. Timmers, P. Knöps Arts., H. A. van der Meer, en S. van Dongen. Hiervan zijn de heeren Hössen, van der Meer en van Paaschen respectievelijk als Voorzitter, Secretaris en Penningmeester ge kozen. Aan dit Bestuur van de Vereeniging Zwem school zijn door het Bestuur van de Flak- keesche Sportvereeniging welke het initiatief tot de stichting nam al hare bescheiden in deze overgedragen. Later kan dit Bestuur van de Zwemschool zoo gewenscht door de aandeelhouders ge wijzigd worden. Uitgebreide correspondenties werden ge voerd over tal van zaken en, met verschil lende personen geconfereerd over alles opzet en uitvoering betreffende. De zwemschool in Ridderkerk werd be zocht en de waterverversching door middel van het eenvoudige hevelsysteem bestudeerd. De uitvoerders van dit systeem bezochten eveneens de zwemschool te Ridderkerk ter wijl ze daarna ten onzent de noodige op metingen deden, plannen ontwierpen en met de begrooting indienden. Zoo is er nog veel meer arbeid verricht om alles goed bekeken en zwart op wit geregeld te krijgen. Doch nu zijn de plannen definitief geregeld en klaar. De begrooting ad 5000,— zegge vijf duizend gulden vastgesteld en door het Be stuur goedgekeurd. Dit kapitaal zal onder anderen gevonden worden uit te plaatsen rentelooze aandeelen ad 10,— (tien gulden) per aandeel, waarvan elk jaar in verband met de exploitatie eenige zullen worden uitgeloot. De exploitatie zal worden gevonden uit abonnementen, zwemlessen, baden per keer enz. De bedoeling is Mei 1928 de zwemschool officieel te openen. Eerstdaags zal aan de inwoners van Mid- delharnis en Sommelsdijk een circulaire worden aangeboden, waarin zij worden uit- genoodigd de stichting van de zwemschool te steunen door het nemen van een of meer aandeelen. Het behoeft geen nader betoog en ver dediging dat het voor onze Gemeenten op hygiënische en opvoedkundige gronden van groot belang geacht moet worden te weten dat men op behoorlijke manier op ongevaar lijk terrein onder deskundige leiding en geregeld toezicht zal kunnen zwemmen in het geregeld genot van alles wat een zwem school biedt. Het moet vooral voor Ouders een groote geruststelling wezen hunne kinde ren te kunnen laten zwemmen of zwemles halen op eene wijze als alleen in een zwem school als door ons voorgestaan zonder ge vaar voor verdrinken mogelijk is dat zij hunne kinderen laten zwemmen onder deskundige leiding en toezicht en wat het belangrijkste is op absoluut ongevaarlijk terrein, dat zal wezen in de Zwemschool aan den Oost Haven- dijk te Middelharnis. Men geve van zijne belangstelling in deze blijk door het nemen van aandeelen, onze Penningmeester de heer Van Paaschen zal gaarne vanaf heden alle aanvragen hetzij mondeling schriftelijk of telefonisch gedaan noteeren. Het telefoonnummer is 89. HET BESTUUR. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie vati vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHiARKT12. bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Door Burg. en Weth. is vergunning verleend aan de Continental Petroleum Compagnie te Rotterdam, tot het oprichten van een Benzinepompinstallatie op het perceel kad. sectie B 3208. Postduivensport. Op Zondag 4 Septem ber zal de Postd.-vereeniging „de Seinpost" deelnemen aan een wedvlucht vanuit Vil voorde (België), afstand 94.740 K.M., aan welke vlucht met oude en jonge duiven kan worden deelgenomen, 's Morgens 8 uur zullen de duiven worden losgelaten. Op Zondag 18 Sept. zal in de morgen uren in de Ned. Herv. kerk voor de J. V. „Jehova Nissi" optreden de heer L. Vroeg- indeweij, cand. tot' den H. D., oud-voorzitter en eerelid dier vereeniging. Gevonden voorwerpen: een auto- of motorspiegel, terug te bekomen bij den land bouwer Dr. Struik, Oostelijken Achterweg. Woensdagmiddag zijn een 7-tal kinderen uit onze gemeente van de Gezondheidskolonie te Oostvoorne teruggekeerd, na een verblijf van 5 weken. Het was den kleinen aan te zien dat de gezonde zeelucht hun goed gedaan had. Woensdagmiddag reed de 13 jarige zoon van M. uit Sommelsdijk tusschen de petro- leum-tank en den kant in de haven. De tim mermansknecht G. Bom zag het ventje hul peloos spartelen, sprong gekleed te water en hield den drenkeling zoo lang boven tot hulp kwam opdagen. Naderhand bleek dat M. bij zijn val een arm had gebroken. Sport. Onze veteranen hebben zich niet laten ontmoedigen door 't slechte weer van Zaterdag. Met de beste voornemens komen ze nu a.s. Zaterdag in 't veld om 7 uur 's avonds. En, zooals het plan was, Sempre zal hierbij tegenwoordig zijn. Naar wij vernemen zal door deFlakk. Boerenbond en de afdeelingen der Holl, Maatschappij van Landbouw in de loop van September een wedstrijd worden gehouden met aardappelrooimachines op een terrein in de omgeving van Middelharnis of Som melsdijk. Bij Kon. besluit van 19 Augustus zijn aan de RLjkshoogereburgerschool te Middel harnis benoemd: lo. tot leeraar: R. Frantsen; 2o. tot tijdelijk leeraar: dr. J. A. A.Vry- daghs, en tot tijdelijk leerares: Mej.D. P. A. Hentschel, allen thans tijdelijk als zoodanig werkzaam, en is; 3o. aan dr. J. Theunisz eervol ontslag ver leend als tydelijk leeraar aan die school. Het Konitiginnefeest. Liep in het begin dezer week het gerucht dat het feest niet door zou gaan omdat de Burgemeester de vergunning had ingetrok ken, die eerst wel was gegeven, zoo kunnen we definitief mededeelen dat het feest wel door gaat. Steeds is het bestuur yverig in de weer alles te regelen. Ieder zal nu wel al het programma gelezen hebben, en daaruit gezien hebben dat de geheele dag is ge vuld. Wij hopen dat Middelharnis de geboorte dag onzer geëerbiedigde Koningin op waar dige wijze zal mogen vieren. Moge moeder natuur ons haar grilligheden besparen, ons haar warme zonnestralen laten genieten. Zeer zeker zou het de feestcommissie ge noegen doen, indien Middelharnis rijkelijk was voorzien van vlaggetooi. Burgers, steekt de vlag uit, helpt dien dag wat opvrooljjken, 'tis voor U allen een kleinigheid en voor 't geheel veel. Toont Uwe aanhankelijkheid aan ons Oranjehuis door de nationale drie kleur rijkelijk te laten wapperen. Jongelui van Flakkee, komt dien dag naar Middelharnis, geeft U op voor een of meer wedstrijden bij de U bekende leden van het bestuur, tracht Uw deel te krijgen van de vele mooie prijzen. Hieronder volgt het programma van het te geven concert door de Muziekvereeniging „Apollo" van Nieuwe Tonge te Middelharnis in de tent op het Burgemeester Bouman- plein 's avonds 8 uur. PROGRAMMA. 1. Volksliederen 2. Marsche de Troubadours Jos.Bauwens 3. La Bruyére Ouverture (facile) M. J. H. 4. Belle Jeunesse Valss H. Fajat 5. Les Bords de La Verne fantasie L. Ludovic 6. Mignonnette Ouverture (facile) J. Bauman 7. Tirailleursmarsch J. Werkman PAUZE. 8. La Malmaison Ouverture Frederic Sali 9. Mosaique Sur L'opera Stradella M. J. H. 10. Simple comme Bonjour Ouverture Jan van Tricht 11. Belle Bergère Divertissement Pastoral Pr. Francois 12. Lang zal hij Leven-Marsch J. Werkman Dat van Sempre kunnen we nog niet melden omdat zulks blijkbaar nog niet be kend is. Naar wij vernemen zijn er onder het vuurwerk heel mooie nummers. Moge het een waardig feest worden. Centrale Veiling te Middelharnis van Woensdag 24 Augustus 1927. Bloemkool ƒ6,— tot 17,80 per lOOstuks. Roode kool 8,60 tot 9,60 per 100 stuks. Savoye kool ƒ8,— tot 11,50 per 100 st. Komkommers 5,10 tot ƒ8,— per 100 st. Perziken 4,50 tot 10,— per 100 stuks. Meloenen 20,— tot ƒ72,— per 100 stuks. Andijvie 0,70 tot 2,80 per 100 krop. Peen 5,60 tot ƒ0,— per 100 bos. Kroten 3,40 tot ƒ0,per 100 bos. Dubb. princessen 8,80 tot 11,50 p. 100 kg. Enkele princessen ƒ10,— tot ƒ17,70 p.100k.g. Stoksnijboonen 12,20 tot 25,— p. 100 k.g. Stamsnijb. 8,80 tot 13,— p. 100 k.g Postelein 5,20 tot ƒ0,— per 100 KG. Augurken ƒ20,— tot 38,— per 100 k.g. Eigenheimers ƒ5,— tot 5,30 per 100 kg. Claps Favorite 13,— tot 23,80 p. 100 k.g. Zomer Bergemotten 18,— per 100 k.g. Diamantperen 16,— per 100 k.g. Noord-Holl. Suikerperen ƒ5,— tot ƒ14,70 per 100 k.g. Dirkjesperen ƒ6,— tot ƒ11,60 per 100 k.g, Jutten 13,— tot 16,— per 100 k.g. Appels ƒ3,— tot ƒ5,70 per 100 k.g. Pruimen 0,13 tot 0,23 per pond. Druiven J 0,55 tot 0,58 per pond. Tomaten 0,06 tot 0,07 per pond. Krozen 0,18 per pond. Kaas 0,28 tot 0,82 per pond. Boter 1,04 tot 1,05 per pond. SOMMELSDIJK. Door B. en W. is aan den commissionnair L. Kastelein vergunning verleend tot het bouwen van een loods achter de Kaai, Van den vrachtrijder M. v. d. S. sloeg een span paarden op hol. De dieren kwamen in een sloot terecht en bekwamen verwon dingen. Een paard is overleden. Vorige week werden uit deze gemeente 199000 K.G. aardappelen en uien verscheept. Door onvoorziene omstandigheden gaat de spreekbeurt van Ds. A. Trouw in de zaal van den heer Verheij, voor de Vrijz. Her vormden Zondag niet door. Voetbal. Zaterdagavonds Veteranen Flakkee. Zondag: Flakkee Hermes D. V.S. (Schiedam). HERRINGEN. De gemeenterekening dezer gemeente over het dienstjaar 1926 sluit met een batig saldo van 8322,27^. De verordening op de maximum snel heid voor auto's en motorrijtuigen, waarin deze is bepaald op 20 K.M., is heden in werking getreden. De heer A. C. de Graaff, onderwijzer aan de Bijz. School alhier, is benoemd tot Hoofd der Bijz. School te Zandt bij Middel burg. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per' vaartuig 55 K.G. bij de pellerijen aangebracht. GOEDEREEDE. De vorige week hebben de garnalenvisschers van 100—200 K.G. garna len per week en schuit gevangen. J. F. zou met de fiets langs een wagen rijden en had het ongeluk met zijn schouder zoodanig tegen den wagen te komen dat hij kopje onder in de sloot terecht kwam. De damwerker G. Non, had het ongeluk een zijner handen zoodanig tusschen de steenen te verwonden dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. OUDDORP. Wegens verbouwing van de pastorie der Ned. Herv. Gem. zullen voortaan de vergaderingen van Meisjes-, Knapen- en Jongelingsvereenigingen in de Kerkekamer worden gehouden. Onder de verloren voorwerpen behoort een Damesparaplu en onder de gevonden voorwerpen een Rijwielbelastingplaatje. In lichtingen bij C. de Mooij. NIEUWE TONGE. Maandag j.l. hield de P. V. „De Gevleugelde Bode" een vlucht vanuit Chamay (185 K.M.). Uitslag: K. van Es 1, 4, 5, 8 en 9e prijs; A. van Rumpt 2, 7 en 13e prijs; C. A. Holleman 5 en 6e prijs; Joh.Noteboom 10 en 12eprijs; G, Knöps 11, 14 en 15e prijs. Aankomst le duif: 9.7.28. 15e duif: 11.1.40. Alhier besteedt men voor de uien ƒ3,— voor de koepeen 1,25 en voor de aard appelen 2,80, alles per H.L. De prijzen van het graan varieeren tusschen ƒ0,11 en 0,15 per K.G. Kort verslag van liet behandelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Tonge, op Woensdag 24 Augustus 1927. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig A. Visbeen. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige gelezen, naar aanleiding waarvan dhr. D. Breesnee eenige opmerkingen maakte. Besloten werd dat de notulen met de gemaakte opmerkingen zullen aangevuld worden. Worden eenige ingekomen stukken gelezen die voor kennisgeving worden aangenomen. Burgemeester en Wethouders bieden aan de gemeenterekening dienst 1926. Tot leden der commissie van onderzoek worden benoemd de heeren A. Visbeen en L. Nelisse. Ook de gemeentebegrooting dienst 1928 wordt aangeboden. Tot leden van de commissie van onder zoek der rekening van het Alg. Armbest. worden benoemd de heeren J. van Vliet en T. Holleman. B|j de rondvraag vraagt dhr. D. Breesnee of B. en W. al een ontwèrp-wijziging der Pol. Verord. inzake straatschuren hébben gemaakt. De Voorz. antwoordt ontkennend. Thans wordt besloten dat het bestaande artikel streng zal gehandhaafd worden. De Voorzitter bedankt nu de scheidende raadsleden. Hij richt inzonderheid woorden van dank tot dhr. Dorst, die 34 jaar aaneen raadslid en Wethouder is geweest. De heer D. Breesnee dankt voor het ge sprokene. Ook de heer Dorst dankt den Voorz. en memoreert een drietal groote zaken die tijdens zijn raadslidmaatschap zijn tot stand gekomen, o.m. de R.T.M., de Woningbouw ingevolge de Landarb.wet. Ten slotte dankt de heer A. C. Breesnee den Voorz., waarna de vergadering wordt gesloten. OUDE TONGE. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens achterstallige belastingen gewetens- geld bij den Ontvanger der Directe Belastin gen enz. alhier de som van 8000.—. Door den heer P. Pulleman is weer een vrachtauto aangeschaft. Dhr. P. rijdt thans met twee luxe-, twee vrachtauto's en een autobus. We wenschen dhr. P. veel geluk met zyn onderneming. De heer M. van Kempen had het ongeluk van een wagen stroo te vallen. Inwendig gekneusd moest hy zich onder geneeskundige behandeling stellen. Donderdagmorgen reed de vrachtauto van den lieer L. Holleman, bestuurd door C. de Vos by den z.g. „Driehoek" van den dyk. Het voorstel is heelemaal beschadigd, een wiel en een lamp stuk enz. De chauffeur is er echter nog goed afgekomen, daar alleen zyn knieën licht waren verwond. De heer A. Los, werkzaam aan een dorschmachine alhier, had het ongeluk een priem van den zelfbinder dwars door zijn hand te krygen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Ds. Bax alhier heeft een beroep ont vangen naar de Ned. Herv. gemeente te Willige-Langerak. De heer Vis, directeur der Gem. Zang vereniging „Excelsior", het fanfarecorps „Vooruit" en kinderzang „Jong Leven", had het plan opgevat, om den verjaardag van H. M. de Koningin op meer feestelijke wijze dan gewoonlijk te vieren. Na volhardend oefenen is het hem gelukt met de drie boven genoemde vereenigingen, waarvan hy direc teur is, een feestavond te organiseeren. Woensdagavond zullen we dus ook kunnen genieten van muziek en zang. Alvorens op de tent, die op de Kaai zal worden opge slagen, de programma's af te werken, zal eerst een rondgang door het dorp worden gehouden; voorop „Vooruit", in het midden „Jong Leven" en achteraan „Excelsior". Om halfzeven zal de afmarsch plaats heb ben vanaf de oude school, waar de stoet wordt opgesteld. De te volgen route is: Schoolstraat, Nieuwstraat, Kerkstraat, Kerk- ring, Voorstraat en Kaai. Het publiek wordt nogmaals beleefd ver zocht niet voor of naast den stoet te loopen doch ordelijk vier aan vier daarachter. Tot onzen spijt kunnen we de program ma's nog niet vermelden, doch we hopen dit in het volgend blad wel te kunnen doen. Bij gunstig weer belooft het een pracht avond te worden. Komt dus allen 1 DEN BOMMEL. Woensdagavond werd een vijfjarig zoontje van K. Kroon in de Zuidzij door een auto overreden. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De toestand van het kind is zeer bedenkeiyk en Donderdag middag geraakte een vrachtauto vanJ. B.in brand en brandde geheel uit. Daar het ongeval plaats had buiten de gemeente, viel aan blusschen niet te denken. De 17-jarige J. v. d. B. werd Woensdag naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd, tot het ondergaan van een operatie. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tegen J. H. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met de fiets zonder belas tingplaatje. De prijzen der aardappelen alhier variëeren van ƒ2,75 tot ƒ3, INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN voor» ELK SB-'W KEUS ROTTERDAM - - Sport- en Reispetten vanaf f 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwstè kleuren v.af f 2,75 Sfijve Hoeden vanaf 1 2,95 Hooge Hoeden vanaf I 7,90 VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente Middelharnis op Donderdag 25 Aug. des n.ni. 3 uur. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Alle leden tegenwoordig!" De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuring van Ged. Staten over een wijziging der Gemeentebegrooting, de ver huring van land, de uitgifte van grond in erfpacht, leening ten laste van het gasbedryf. Een dankbetuiging van Zaaijer, den gemeen tebode voor de huurverlaging van zijn woon huis. Een schrij ven van Ged. Staten waarby zij goedgekeurd terug zenden de begrooting van de gasfabriek, met de opmerking, dat gezien meer dan de helft van dit boekjaar reeds is verloopen, zy geen reden aanwezig achten deze niet goed te keuren in verband met het hangende conflict tusschen beide ge meenten over een wisselplaats achter de gasfabriek in de haven van Sommelsdyk. Zij stellen voor zich voor de begrooting voor het jaar 1928 op de hoogte te stellen van den toestand en daarna, bij de behande ling van de begrooting voor '28, een beslis sing te nemen. Eveneens is goedgekeurd terug ontvangen van Ged. Staten de gemeentebegrooting voor het jaar '27. Idem de gemeenterekening over '25 met eenige opmerkingen van meest administra tieven aard. Do regeling voor de jaarwedden van Bur gemeesters, Secretaressen en Gemeente- Ontvangers. Voorzitter zeide dat dezeregeling geen toepassing vond in deze gemeeute en derhalve voor kennisgeving kon worden aan genomen. Een verzoek van de Gezusters van Zuuren om terugbetaling van een gedeelte van de erfpachtkosten. Voorzitter zeide dat dit stuk ongezegeld was, en dei halve niet voor behandeling in aanmerking kwam. Een schrijven van den heer K. Blokhuis betreffende de verschenen brochure over den wantoestand op de R.H.B.S. Adressant erkende daarin dat hij met verschijnen wel wat vlug is geweest, ander zijds dat hij veel heeft bereikt met die brochure ten aanzien van de rechtspersoon- lykheid van de leeraren, dat intusschende toestand op de R. H. B. School is verbeterd, dus het doel is bereikt, verzocht verder de kosten te betalen van de 25 ex. ten behoeve van de raadsleden. Voorzitter zeide dat de kosten daarvan bedragen 403,75. Veel behoef ik er verder niet van te zeggen. De officieele stukken en gegevens die daarin zijn verwerkt neemt de commissie geheel voor haar rekening. Een rapport moesten wij leveren de kosten daarvan hadden bedragen ongeveer 200,-, thans zijn de officieele gegevens verschenen in aanvulling met verder geschrijf, zoodat het toch overbodig is nogmaals een gedrukt rapport te laten verschijnen. Alle voor- en tegenstanders hadden het hunne er toe bij te dragen doch ten slotte werd er gestemd om 200,te betalen, hetgeen werd aange nomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stem den de heeren Zaaijer, van der Meide, Krijgsman, Struik en Vogelaar. Vaststelling rooilijn Kerkgebouw aan de Chr. de Vrieslaan. B. en W. stelden voor de rooiiyn te be palen op 10 M. uit den weg, waartoe werd besloten. Verzoeken om grond in erfpacht te mogen ontvangen. a. Van Boeter om 794 Ma gelegen aan de Gel. Cornelissestraat. b. Van Van der Welle en Spee om 876,50 Ma aan de Gel. Cornelissestraat. c. Van C. van der Meijde om 718 Ma. ge legen aan de Secr. Nijghstraat. d. Van Van Rixoort om 988 M2. aan de Wilhelminastraat. e. Van Dame om een strookje van 2 M2. naast zyn woning. Van C. en P. Boeter om een stukje ge legen aan de Chr. de Vrieslaan. Al deze ver zoeken worden ingewilligd. Koote vroeg of de kwestie met Pape al tot een oplossing was gebracht. Voorzitter zeide dat Pape een kaart van het Kadaster had waarop het stukje grond voor hem stond, terwijl aan de gemeente een kaart vanwege het kadaster is verstrekt waarop het van de gemeente zou zijn. Zoodat te dien opzichte nog geen overeenstemming kan verkregen worden. Vaststelling rekening over 1926 van het Weeshuis. Bij monde van den heer Struik bracht de commissie van onderzoek rapport uit. De commissie meende dat het niet aan gaat dat de regenten zooveel auto-tochtjes maken, als ze wel hebben gedeclareerd, ook wist de commissie niet dat de regenten tegenwoordig werden bezoldigd, zy meende eerder, dat zulks een eerebaantje was. 0. a. trekt elke regent die de poldervergadering by woont f6,— presentiegeld, ook was een post van een auto-tochtje naar Oolt.gensplaat van 2 regenten, wat niet minder dan f 18,30 heeft gekost, terwyi er eveneens een voor komt van 4 regenten dat f 7,70 kost, hoe is dat mogelyk? In een jaar zijn er niet min der dan 7 of 9 autotochten gemaakt, de commissie meende dat daarop wel bezuinigd kon worden door per tram te gaan. Ook bleek uit de rekening, dat er voor f 400,- luxe aan de verbouwing van de boerderij is besteed, dit keurde de commissie af. Verder was de begrooting voor die verbouwing met f 760,— gulden overschreden. Van der Slik zeide, dat hem nimmer eenig presentiegeld is uitbetaald, en dat de com missie daarvan ook wel geen bescheiden zal hebben gevonden. Verder heeft de commissie zeker over het hoofd gezien, dat de huurder een deel van de verbouwingskosten zelf heeft De commissie vond een post van f 136,— voor een dam en oprit tegen een dijk ook te hoog, dit had door den huurder betaald moeten worden, dat staat ook in het pacht- zegel, eveneens was een post voor een ge plaatst hek te hoog. De commissie stelt derhalve voor deze rekening niet goed te keuren en eerst een en ander te onderzoeken. Van der Slik raade aan, eerst eens over leg te plegen met de betrokken regenten. De goedkeuring werd daarna aangehouden. Vaststelling rekening Burgerlyb Armbe stuur. Struik rapporteerde dat een gezin waar van drie personen werken f 500,— onder steuning heeft gehad, terwyi oude lieden van 70 of 80 jaar f 1,— of f 1,25 per week ontvangen. De commissie protesteert tegen deigeiyke onevenredige verdeeling. Besloten werd in gesloten zitting hierover nadere mededeeling te doen. Aangeboden werd de gemeenterekening in gewonen dienst met een nadeelig saldo vau f 3911,48 en in kapitaaldienst met een batig saldo van f 819,75. De Voorzitter stelde voor de commissie van onderzoek voor de rekening en begroo ting der gemeente in een volgende verga* dering te benoemen. Daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. Na heropening werd besloten derekeninS van het Weeshuis goed te keuren. Benoeming onderwyzeres aan de school. Op de voordracht stonden: 1. E. Sieffers te Brielle; 2. J. Colpaart te Oostvoorne; 3. J. J. Hampe te Hoorn. Bij gehouden stemming bleek mej. Colpaart benoemd te zijn met 9 stemmen tegen 2 op juffr. Sieffers. Rondvraag. Krijgsman zeide kennis genomen te heb ben van de plannen tot het houden van een Koninginnefeest. Spreker meende datdety- den noch in de gemeente noch in den lande alom me, gezien de vele stormen en andere natuurelementen, waardoor de menschheid iiuis en have verliest, van dien aard zijn dat er geen ware feeststemming kan heerschen. Verzocht derhale de vergunningen danig te beperken, heerschte er vroeger een getier en geschreeuw op de kermis, thans hebben we dat op festival, flamité enz. tot diep in den nacht. Wel bezit ik eerbied voor onze Konin gin, maar nochtans kan ik me met die feesten niet vereenigen. Voorzitter zeide dat hij ook ditmaal den wensch had gekoesterd, gezien de uitkom sten voor den landbouw, het feest te doen vervallen, doch gezien de kosten en verdere voorbereidingen die daarvoor reeds waren getroffen kon het niet worden afgewend. Verder behoort het beslissen hierover niet tot de competentie van den Raad, ik kan derhalve ook geen toezegging doen omtrent het al of niet verleenen van goedkeuringen te dien opzichte. Men vergete niet in een gemengde gemeente te zijn. Echter hoort men meer van die meeningen, wel zou het daarom beter zijn, indien zy die tegen de feesten zyn, daaraan ook niet deelnamen met hunne huisgenooten, want vele malen heb ik gezien, dat zij die 't hardst roepen feest", juist het eerst op de been waren en van 't beste mee deden. Laten zy dan zich afzijdig houden, dan eerst kan men voor zijn principe respect hebben. Struik vroeg de lantaarn in de 2e Weistraat beter en regelmatiger te ontsteken. Voor zitter zeide dit toe. Van der Meide vroeg om den rommel op 't Spui op te ruimen. Voorzitter zeide den opzichter hiertoe op dracht te zullen geven. Daarna dankte de Voorzitter de scheidende leden van den Raad voor de samenwerking en hoopte dat zij toch de belangen der ge meente by zullen blijven. Krijgsman dankte voor de woorden tot hem gesproken en daarna werd de vergade ring gesloten. te gaan gro< De Geme< met enkele B. en W. 2e helpster catie toe te k voor gedaan Mej. Post. Hi men beslote Nog was afrekening Hieruit biet had uitbeta werkelijke k goeden had< te veel was Daar verdi langde sloot in comité o\ BI Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Donderdag 25 Augustus des voormiddags 11 uur. Voorzitter Wethouder Prince. Afwezig de heeren Kievit en Stoop. De voorzitter opende de vergadering, waar na de notulen der twee laatste vergaderingen werden voorgelezen en onveranderd goed> gekeurd. Ingekomen stukken. De Goedkeuring van Ged. Staten over het aangaan van een geldleening. Idem over de wijziging der gemeentebe grooting dienst '26 en '27. Idem over het besluit tot bet verhuren van een gedeelte van de petroleum-berg- Een schrijven van den Minister van Arbeid waarin mededeeling werd gedaan dat over het jaar '26 '27 wederom een subsidie wordt verstrekt tot dekking van een exploitatie tekort. Een dankbetuiging van den heer Vermeu len voor zijn benoeming tot onderwijzer aan de O. L. School. Een verzoek van Mej. Post om eervol ont slag als Hoofd der Bewaarschool tegen 1 Augustus '27. B. en W. stelden voor dit verzoek op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbetuiging voor de diensten aan de ge meente bewezen. Een verzoek van de Districts arbeidsbeurs om een subsidie. B. en W. stelden voor evenals vorig jaar een subsidie te geven van 10, Hiertoe werd besloten. Aangeboden werd de gemeenterekening over '26 met een ontvangst van ƒ115.224,491 en uitgaaf van 111.155,09£ alzoo meteen batig saldo van 4069,40, in gewonen dienst en in Kapitaaldienst met een ontvangst en uitgaaf van 62 579,33 en 62.476,28 alzoo een batig slot van 103,05. Idem de rekening van het Armbestuur in ontvang 21488,01, uitgaaf 14066,82, alzoo een batig slot van 7421,10. Idem die van het Burgerlijk Weeshuisin ontvang 381,81, uitgaaf 281,50}, alzoo een batig saldo van f 100,30J. Idem van den Boedel Dabbe in ontvang op 4683,55J, uitgaaf 4263,29, alzoo een batig saldo van 420,26. B. en W. stelden voor thans nog geen commissie van onderzoek te benoemen, om- Jat een paar leden het college gaan verlaten. Hiertoe werd besloten. Op verzoek van P. Bezemer werd besloten ü°g een strook grond in erfpacht te geven v°or loods langs de haven. Op voorstel van B. en W. werd verder besloten de jaarwedde van het Hoofd der bewaarschool vast te stellen op 1100,— Plus drie j aarlij ksche verhoogingen van ƒ100. Benoeming Hoofd der Bewaarschool. He Voorzitter, zeide dat vier sollicitaties Waren ingekomen, n.l. van Mej. M. Muller Uit Utrecht, J. J. Jansen uit Leiden, R. Nici- unie uit Enschede en Higentlicht uit Assen. In deze volgorde was de voordracht door 6. en W. opgemaakt. In stemming werd jo- 1 Mej. Muller uit Utrecht benoemd met tegen 2 stemmen. Besloten werd nog een kasgeldleening aan WINK AMSTERI trokken Din joelende Nieuwendijk wegen tot door de poli Omstreek! punt, waar klonk een schrokken opgeschoven politie met schoonveegd spiegelruiten Nieveler doo Eerst later naar het bure waarvan een te hebben te Omstreeks even rustig, zyn, waar val doch om éér lykheden gei ten Nieuwen Ook op deze kracht van Met het makers bij cafétjes op binnenliepen de politie orr cafés in de werd de geh afgesloten, gracht stond< zelfde was straten, die op half twee had een troep va opnieuw uite aantocht wai den geheelen Ook onge DEN BOSC Dinsdagavonc de federatie d' aire-Sacco en stonden botsi van de blan slaagde er na te verspreide rust weergek Vijf koff< 's-GRAVES Zaltbommel tie, dat vijf en lederwarer kruier, om v; alhier naar d, aan het op ge! SCHILDEI 's-GRAVEI dan doet zie wel eens een natuurlijk zi bij betrokken Een vader een aanklach! Alida door schilder E. De ouders ha houding verz derjarige doel met Van E. niet naar de: meisje. Ten dat hij haar vryheid naar nen fluisteren het liefdegod) Nu is de pol: gekomen. Zy lijk uit Veur waar hy in hoofdbureau peinzen. Het altijd spoorlc schien vol brommen. Do Men schryf Maandagavi

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2