Landbouw en Veeteelt. Fietstochten LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS' PIET SIMONS zorgt voor U! Tl 2 ONZE EILANDEN TAN ZATEKDAG 20 AUGUSTUS 1927. Misschien dat Luitenant van Koppen bij zondere waarde hecht aan het spreekwoord „alle goede dingen bestaan in drieën", maar wij voor ons vermogen de noodzakelijkheid, zelfs het nut niet in te zien van de door hem voorgenomen derde vlucht Nederland-Indië. Te „bewijzen" valt er niets meer en practische beteekenis heeft de tocht evenmin. Als zoo danig tenminste merken we het meenemen van een stel brieven niet aan. 't Is werkelijk zonde, dunkt ons, om een halve ton gouds te gaan vermorsen aan een vlucht, waarvoor niemand meer éénige belangstelling kan hebben. Méér interesse zou het publiek hebben voor het ondernemen van een vlucht Rotterdam- New York-Chicago, die, volgens het „Vader land" tegen 1 September verwacht mag worden. Bij slagen zou dat tenminste een mooie sportieve prestatie zijn, te meer nu nog niemand er in geslaagd is om het traject via EuropaAmerika in een non-stopvlucht af te leggen. Maar veel vertrouwen hebben we in het betreffende bericht niet. Al trachten overheid, pers en politie en onderwijzers ook allerlei gebruiken als „uit den tijd" wèg te drecreteeren, het volk houdt hardnekkig vast aan gewoonten, herdenkingen en feestjes, die al eeuwen oud zijn. We schaf fen kermissen af, maar ze verrijzen weer op slinksche wijze op particuliere terreinen of in aangrenzende gemeenten. Zoo bleek de kermis door de Utrechtenaren in het nabijgelegen lutfaas even enthousiast gevierd te worden als vroeger in de oude Dom-stad zelve. En de Amsterdamsche politie mag nóg zoo scherp optreden, het afsteken van vuurwerk nóg zoo ernstig verbieden, de Amsterdamsche Hartjes dag blijft door de Mokumsche jeugd gevierd, jaar op jaar, met allerlei zotte costumeering, met feestmuziek, vuurwerk en... straat- brandjes. Het verschil van inzicht tusschen Amsterdamsche jeugd en politie omtrent de viering van Hartjesdag leidde dit jaar tot stevige klappen met gummi-stok en sabel. Zou het niet beter zijn en tot meer uit komst leiden, als men trachtte om oude ge bruiken in meer gecultiveerde vormen om te zetten? Ons volk wil wel geleid worden, maar het heeft in het algemeen een paar broertjes dood aan verbieden. Hier ligt een taak voor de Vereeniging tot veredeling van volks vermaken. Die kan hier succes behalen, als ze tenminste niet poogt om de oude gebruiken tot Zondagsschool-vermaken te gaan ver edelen. Buitenland. De vliegtocht Dessau-New-York met de Junkers-machines is een jammerlijke mis lukking geworden. De woeste natuur elementen hebben het menschelijk vernuft een barrière voorgeworepen, die tot terug keer noopte. Het is een groote tegenslag voor de Duitschers, die gewoon zijn alles zoo gron dig voor te bereiden, maar zich ditmaal door ijverzucht ook in andere landen stonden machines klaar om op te stijgen lieten ver leiden om ondanks de slechte weersomstandig heden te vertrekken. Gelukkig bleken de be stuurders verstandig genoeg om te keeren, toen de omstandigheden al te ongunstig bleken; anders zouden ze het Oceaan-graf van Nungesser en Coli ongetwijfeld hebben gedeeld. In Ierland heeft de regeering een zéér magere overwinning bevochten op de ver- eenigde oppositie, welker motie van wan trouwen met één stem meerderheid werd ver worpen. De politieke verhoudingen zijn er sterk gewijzigd, doordat de partij van Valera, die een Iersche republiek wenscht, geheel los van het Britsche rijk, haar bezwaren tegen de eed van trouw aan den koning van Engeland heeft laten varen voor den schijn althans om des te beter haar oogmerken te kunnen bereiken. Door die eedsaanvaarding zijn de onverzoenlijke republikeinen nu in de Kamer toegelaten kunnen worden, wat ze vroeger, om haar weigering tot eedsaflegging niet kon. De gematigde regeering van Cosgrave heeft door die intrede van De Valera en de zijnen, haar vaste meerderheid verloren. De nieuwe staatsgreep in Portugal behoeft nauwelijks in de lijst van internationale ge beurtenissen vermeld te worden, want dit revolutietje, dat overigens geen gevolgen had, behoort tot het gewone maandelijksche poli tieke menu der Portugeezen. De opmarsch der Zuidelijken, of Nationa listen, in China, die zoo onweerstaanbaar leek, is toch nog in een terugtocht veranderd. Naarmate de nationalistische leider Tsjang- Kai-sjek zich al-maar rijker stal, verslapte zijn energie. Hij is nu"afgezet en gaat, ver moedelijk in Amerika rentenieren. Een ander is nu aan de beurt. Wat zal het lot van Sacco en Vanzetti zijn. 't Is haast niet aan te nemen, dat ze na dat herhaaldelijk uitstel Maandag toch nog ge- executeerd zullen worden. Maar hun bommen-werpende vrienden bemoeilijken hun gratie-verleening wel ten zeerste. geschreven aan de omstandigheid, dat in Friesland steeds is geweest een keurend Stamboek. Dat brengt het bestuur merkt dat voort durend - moeilijkheden mee: een selecteerend Stamboek is bij vele leden niet populair en we zeiden dat dan ook in een gesprek met een bezoeker. „Dat is niet zoo erg" werd toen geantwoord, „veel erger is, dat een uitsluitend registreerend Stamboek naar buiten niet populair is, want veelal hoort men tegen zoo'n Stamboek het verwijt aan voeren, dat „minstens" 100 van de af stammelingen als volbloed worden verkocht en zoo'n Stamboek dus voor den buiten- staanden fokker niet geeft wat hij er van verlangt: beperking van risico in de fokkerij". Thans laten wij, naar gewoonte, eenige getallen volgen. Eerstens den vergelijkenden staat van het aanwezig stamboekvee. November 1926 1925 1924 Stieren816 837 918 Volbloed koeien13848 13850 13325 Hulpboekkoeien 4582 4870 5306 Rieren5325 5379 5645 Hokkelingen 6687 6712 6796 Stierkalveren 1711 1809 2432 Koekalveren 7482 7625 7688 FEIESCH BÜNDVEE-STAMBOEK. AMSTERDAM, 16 Aug. In het zoo juist gepubliceerde jaarverslag van het Friesch Rundvee-Stamboek over het dienstjaar 1 Mei 192630 April 1927, deelt de secretaris mede, dat verscheiden buitenlandsche bezoekers getroffen worden door de uniformiteit van de Friesche veebeslagen. Dit feit wordt toe- Totaal 40451 41082 42110 Het aantal ingekomen geboorteberichten bedroeg 14079 tegen 14023 in het vorigjaar. Hiervan waren 4714 stierkalveren, waaruit op te maken valt, dat practisch gesproken, alle koekalveren worden aangegeven en de helft van de stierkalveren. Het ledental bedroeg 2485 tegen 2506 in het vorig jaar en voor deze leden werden de onderstaande aantalen dieren ingeschreven: Stamboek 1926/27 1925/'26 Zwartbonte stieren 706 736 Zwartbonte koeien 3475 3642 Roodbonte stieren4 8 Roodbonte koeien13 20 Hulpboek. Zwartbonte koeien 1071 1181 Roodbonte koeien13 11 Totaal Aan het melkonderzoek volgens onze be palingen deden mee 1596 leden, tegen 1631 het vorig jaar, terwijl 197 leden uitsluitend stamboekvee hadden tegen 212. Een zeer mooien vooruitgang toont het cijfer van de t.b.c. vrije beslagen, 136 tegen NEDERLAND HEEFT 18.000.000 KIPPEN Teveel pluimvee? De kip en vooral het door haar geniet in de landbouwwereld tegenwoordig groote belangstelling. Dit behoeft niet te ver wonderen, indien men nagaat welke plaats de pluimveeteelt in het boerenbedrijf tegenwoor dig inneemt, en hoe snel deze aan beteekenis heeft gewonnen. Tot 1908 voerde Nederland meer eieren in dan uit. Goede versche eieren gingen naar En geland en uit Zuid- en Oost-Europa werden goedkoope eieren, welke in de industrie wer den gebruikt, ingevoerd. Daarna ging onze pluimveestapel regelmatig vooruit, totdat in den oorlogstijd door voedselgebrek gedreven er een groote opruiming moest worden ge houden. Hierbij is men oordeelkundig te werk gegaau, zoodat, toen er eenmaal weer voedsel beschikbaar kwam, niet alleen de pluimvee stapel weer op peil kon worden gebracht, doch ook het allegaartje, dat de boeren vroeger hadden gehad, kon worden vervangen door ver tegenwoordigers van enkele goede rassen. Het gevolg is dan ook geweest, dat het aantal kippen thans dat van 1913 verre overtreft en er in 1926 naar schatting 16 18 millioen kippen in ons land waren, waarvan een gemid delde productie van 1C0 eieren per jaar wordt aangenomen. Deze schatting klopt vrijwel met een be rekening, welke gebaseerd is op de veronder stelling, dat Nederland ongeveer de helft van de jaarproductie uitvoert. Want in 1926 zijn 54| millioen K.G. eieren uitgevoerd. Rekent men dat er 17 eieren in een K.G. gaan, dan komt men op 900.000.000 stuks, zoodat de totale productie rond 1800 mill, eieren wordt. Bij een productie van ongeveer 100 eieren per hen komt men dan op hetzelfde aantal. De totale waarde van de eieren. Bij een gemiddelden jaarprijs van ruim 6 cent in 1926 kan dus de waarde van de gepro duceerde eieren worden aangenomen op pl.m. 110 mill. Met dit cijfer voor oogen beseft men, dat de pluimveeteelt een belangrijke plaats is gaan innemen in het landbouwbedrijf. En wel vooral in het bedrijf van den zandboer en van den landbouwer, voor wie dan ook de inkomsten uit de kippenhouderij verkregen een belangrijk deel van het jaarlyksche budget uitmaken. Begrijpelijk is het dan ook, dat meu, nu de prijs van de eieren nog steeds terugloopt de gemiddelde jaarprijs van 1925 was ongeveer 7 5 cent zich gaat afvragen, of depluimvee teelt nog wel rendabel is, en of het verstan dig is, steeds het aantal kippen verder omhoog te voeren. In den laatsten tijd zijn er dan ook reeds verschillende stemmen gehoord, die tegen verdere uitbreiding waarschuwen, en in het afgeloopen voorjaar is geconstateerd, dat minder broedeieren en een-daags kui- is zijn gekocht, dan in de voorgaande jaren. Wy deelen deze opvatting niet. In de eerste plaats toch zal de eierprijs, welke van de in ternationale markt geheel afhankelijk is, geen wijziging ondergaan, indien in Nederland en kele millioenen kippen meer of minder worden gehouden. En in de.tweede plaats worden de j zandboertjes en de landarbeiders, die het grootste deel van de eieren aan de markt brengen, nog niet geplaagd door den acht-1 urigen werkdag. Deze menschen zien niet op tegen een beetje werk, zoodat zy door zullen gaan en door kunnen gaan met het houden van kippen, ook indien de verdien ste per kip, welke thans op 2 h 3 gulden per jaar mag worden geschat, nog verder terug zal loopen. Het groote aantal kippen, dat op het bedryf wordt gehouden, zal toch nog enkele honderden guldens in het laatje brengen. Bovendien moeten wij niet ver geten, dat geen enkel onderdeel van het be drijf tegenwoordig veel opbrengt, zoodat het moeilijk valt aan te geven, wat wel voor de pluim reehoudery in de plaats zou kunnen treden. De heer Vos aan het woord. In een onderhoud, dat wij met den heer B. H. Vos, secretaris van de Nederlandsche Federatie van Bonden van Bedryfspluimvee- houders, over deze kwestie hadden, bleek deze geheel onze opvatting te deelen. En verder was hij ook nog wel optimistisch voor de toe komst, mits men zorgt, dat uit het hoen wordt gehaald wat er in zit. De heer Vos is nl. van meening, dat de productie per kip zeer wel nog kan worden vergroot. Thans is deze naar men aan neemt gemiddeld 100 eieren per jaar. Hierby schat men dan de productie van de1 kippen van den boer-pluimveehouder op 120 eieren per jaar, terwyl de sierhoenders, krie-1 len, rasdieren en allerlei „gemengd goed" uit de steden zoo ver beneden de 100 eieren biyven, dat men voor het gemiddelde aan het laatste getal moet vasthouden. Stel hier tegenover de cijfers op legwedstryden ge haald, waarby toornen met een gemiddelde productie van 200 eieren per jaar nog niet eens tot de uitblinkers behooren, dan ia het zeker mogeiyk de productie per dier nog' aanmerkelyk te vergrooten. Daartoe is dan noodig, dat vroegtydig wordt gebroed. De wintereieren brengen het meeste op en daarom heeft men hennen noodig, welke in Maart of April geboren worden. Kleine kuikens, thans nog op de boerdery rondloopende, beteekenen voor den pluimveehouder een schadepost. Den boer moet vorden bijgebracht, dat hy met de plannen om zijn kippenheir te verjongen, niet moet wachten tot er dieren broedsch worden. Doch dat hy op tyd moet laten broeden, of een-daagsch kuikens of jonge, hennen moet koopen. De machinale broedery zal daartoe moeten worden uitgebreid en er zal toezicht moeten zijn van de organisaties. Thans immers kan ieder er een machinale broederij op na houden, en kan zijn waar, waarvan dikwyis geen herkomst bekendis, ten allen tyde aan de markt brengen. De erkende fokstations erkend door de Alg. Ned. Pluim veefokkers-Vereeniging en de Ned. Federatie gaan reeds in deze richting. Hier wordt gewerkt met dieren, welke door valnestcontróle op den leg worden nagegaan, en wordt op tijd gebroed. Ook de pluimvee- bedryven van de verschillende bij de Federa tie aangesloten bonden werken in denzelfden Verder moeten de oude hennen tijdig wor den opgeruimd. En liefst na de tweede, doch uiteriyk na de derde legperiode. Oudere hen nen zyn het voer niet meer waard. Propa- paganda moet worden gemaakt voor goede hokken, vooral de huisvesting gedurende den winter dient verbeterd. Naar arbeidbespa- rende methodes moet worden gezocht. De droogvoedermethode is reeds een stap in de goede richting. Gezocht moet worden naar een goedkoopere wijze van voeding. Op Beek bergen worden reeds proeven genomen met verschillende methoden van voediDg, welke minder kosten en waarmede men dezelfde resultaten hoopt te bereiken als thans worden verkregen. Aan de bestry ding van pluimvee ziekten moet meer aandacht worden ge schonken. Diphterie, coccidiosis en pullorum bacillosis eischen jaarlijks talrijke slachtof fers. Men rekent dat 10 k 15 der kippen jaariyks door verschillende ziekten worden opgt ruimd, terwyi onder de kuikens de sterfte nog grooter is. Een betere voorlichting gewenscht. Wij zien dus, dat de heer Vos heel wat op zijn verlangiystje heeft staan. Om deze wenschen echter te verwezenlyken, is re- geeringshulp noodig. Geen directe steun wordt gevraagd, doch uitbreiding van den voorlichtingsdienst acht men noodzakeiyk Eén pluimveeteeltconsulent en vier hoofd assistenten zyn absoluut niet in staat al het werk te doen, dat van hen wordt gevraagd. Ook de ziektebestrijding moet intensief ter hand worden genomen. De veeartsnykundige dienst, zooals deze thans is georganiseerd, is er niet op ingericht, om zich met der daad voor de bestrijding van pluimveeziekte te interesseeren. Het geld, dat daarvoor noodig is, brengt in rente dubbel en dwars op. Indien de gemiddelde jaarlijksche productie per hen met 10 wordt verhoogd, mag worden aangenomen, dat dit een hoogere opbrengst van 10.000.000 beteekent, omdat de voederskosten niet noemenswaardig zullen sty gen. Dat de pluimveehouderij nog veel zal kun nen proflteeren van een verbeterden afzet van de slachtdieren, acht de heer Vos niet waarschijniyk. Ook niet wanneer de boer zoover gekomen zal zyn, dat hij tijdig op ruiming onder-de leghoenders houdt. Immers de witte Leghorn, welke nog de voornaamste plaats onder de bedryfshoenders inneemt, is na een paar intensieve legjaren zoo uit gemergeld, dat zij als slachtkip niet veel meer waard is. Alleen van de Barne velders zal nog iets te maken zijn, doch ook daarby moet men zyn verwachtingen niet te hoog spannen. Voor moeiiykheden met onzen uitvoer, INGEZONDEN MEDEDEELING. Met voldoening ziet de huis vrouw terug op het resultaat van den Rinso waschdag. Gewasschen en gestreken gaart de stapeltjes linnengoed in de kast. Keurig hel der en frisch is alles geworden in een minimum van tijd. Volg ook de Rinso waschmethode I Koop nog heden een pak I EEN PRODUCT DER SUNLIOHT ZEEP FABRIEKEN behoeven wy zoo meent de heer Vos ons voorloopig nog niet bezorgd te maken. De grootste afnemer is Duitschland. In 1925 en 1926 is 80 van den totalen export naar dat land gegaan. Wel wordt in Duitsch land hard gewerkt, doch is er nog heel wat achterstand in te halen. Bovendien hebben wij het voordeel, dat onze voornaamste eier- leverende provincies (Gelderland, Overysel, Noord-Brabant en Limburg) zeer dicht bij het Ryn- en Roergebied liggen, dichter dan verscheidene Duitscbe productiecentra, waar onder Oldenburg een eerste plaats inneemt, en ook Zuid-Duitschland voor ons gunstig gelegen is. Op de concurrenten Denemarken en Italië hebben wij voor, dat Duitschland sinds enkele jaren een zeker procent (25 30) bruine eieren verlangd. Wij kunnen aan dien wensch voldoen, beide genoemde landen niet. Een gelukkig verschy'nsel is het verder, dat in Zwitserland ook vraag is ontstaan naar een bruin ei. Dan is Engeland ook nog steeds een be- langryke markt voor het Nederlandsche ei. Dit schryft de heer Vos gedeeltelyk daaraan toe, dat verschillende kooplieden het ge makkelijker vinden eieren in consignatie naar Londen te zenden, dan zich moeite te doen, om een afzetgebied in Duitschland te vormen, hoewel daar veelal betere pry zen kunnen worden gemaakt. De laatste paar jaren treedt daar boven dien België, dat sedert enkele jaren ook tot de eier-exporteerende landen behoort, als mededinger op. Naar men zegt, is het product goed, hoewel de noteering nog iets beneden die van het Nederlandsche ei blyft. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De muziek-vereeniging „Sempre Crescendo" behaalde op het concours te Pernis den derden prys in de afdeeling Uitmuntendheid met 426 punten. In de woning gemerkt B 178 komt een geval van besmettelijke ziekte Roodvonk voor, en is het bekende merkteeken aan de woning aangebracht. Dinsdagmiddag geraakte het zoontje van J. Breeman al spelende in de haven. Het mocht A. K. gelukken het ventje van een wissen dood te redden, doordat hy een paraplue naar hem uitstak welke kon worden ge grepen. Postduiven-sport. Uitslag wedvlucht vaDuit Noyon (Frankrijk), afstand 256.673 K M., gehouden op Zondag 14 Augustus: le en 5e prijs P. Tamboer; 2e, 3e, 4e en 6e prys F. Redauer; 7e, 8e en 9e prijs J. Jordaan; 10e prys P. de Gans. Aankomst eerste duif 12 31.38; laatste 2.43.45 uur. Een begin van brand ontstond Dinsdag avond in de badinrichting achter de woniDg van dhr. Slager. Daar het onheil spoedig werd opgemerkt, was men het vuur spoedig meester, zoodat dit met eenige geringe schade afliep. Een mooie prestatie! De Gymnastiek vereniging „Sparta" heeft op den te Naald wijk gehouden wedstryd, waaraan door 26 verenigingen is deelgenomen, den 5en prijs behaald. Sedert 18 Juli hebben in deze gemeente geen sterfgevallen plaats gehad. Locaal Rykstelefoonnet te Middelharnis. Nieuwe aansluitingenTelefoonnummer 74 Vis van Heemst en Co. fa. Dames en Hoeren- kleeding, Zandpad. No. 77 Rijks Hoogere Burgerschool. No. 82 C. Hameeteman, Smousenhoek, Ouddorp. No. 20 W. Buijs, Pieterstraat 210 Goede rede. No. 29 G. OrgersGz. Comm. in veldvruch ten Goedereede. Centrale Veiling te Middelharnis van Woensdag 17 Augustus 1927. Bloemkool 4,40 tot 17,— per lOOstuks, Roode kool 7,70 tot 8,10 per lOOstuks. Komkommers 1,60 tot 5,90 per 100 st. Pruimen J 2,— per 100 stuks. Perziken ƒ6,— tot 10,— per 100 stuks. Meloenen 49,— tot 76,— per 100 stuks. Dubb. princessen 8,80 tot 18, p. 100 kg. Enkele princessen 12,20 tot ƒ17,10 p.100 k g. Stoksnijboonen 17,— tot 24,80 p. 100 k.g. Stamsny'b. 8,80 tot 11,— p. 100 k.g Postelein 6,60 per 100 k.g. Spinazie 1,50 tot ƒ2,— per 100 KG. Augurken 17,— tot ƒ35,— per 100 k.g. Eigenheimers 5, tot 5,80 per 100 kg, Blauw putten 6,60 per 100 kg. Claps Favorite 23,— per 100 k.g. Dirkjesperen ƒ4,— tot 9,60 per 100 k.g. Noord-Holl. Suikerperen 9,60 tot 16,- per 100 k.g. Pour Madam ƒ18,— per 100 k.g. Zure Appels ƒ4,— tot 17,per 100 k.| Sla 1,20 per 100 krop. Andy vie 1,60 tot ƒ2,— per 100 krop, Tomaten 0,06 tot 0,07 per pond. Krozen 0,21 per pond. Pruimen 0,23 tot 0,25 per pond. Druiven 0,48 per pond. Kaas div. Kwal. 0,28 tot 0,33 per pond. Het Koninginnefeest te Middelharnis Tegen 31 Augustus heeft de bestaande Ver eeniging „Feestcommissie te Middelharnis" weer een feest georganiseerd. Wfl zagen dezer dagen het programma, dat binnen een paar dagen aan huis bezorgd zal worden, eens in, en bemerkten dat den geheelen dag goed gevuld zal zijn. Reeds 's morgens te acht uur begint het feest Enfin, we zullen het programma niet vooruit loopen. Toch heeft het nog een paar nieuwe num mers. Er zal een reclame optocht gehouden worden. Wy hopen dat deze poging om onze Flakkeesche zakenmenschen een geinakke- lyke goede reclamegelegenheid voor dien dag te bieden, niet onbetuigd gelaten zal worden. Neemt allen zooveel mogelyk die kans waar. dat geeft een aardig aanzien, en vraagt aandacht voor Uw zaak. Verder moeten we vermelden een zeer interessante wedstryd voor motorrywielen en ry wielen. Het betreft hier een behendig- heidswedstrijd, geen hinderniswedstryd. Al de voorkomende verrichtingen zijn gebaseerd op zuiver behendigheid, zoodat gevaar vrij wel kan worden uitgesloten, 'tls werkelijk een aardigen opzet en wij hopen dat velen zich aan dezen wedstryd zullen wagen. Vraagt de voorwaarden daarvoor eens bij het bestuur. 't Geheel is een welverzorgd programma, voor muziek is er ruim gezorgd, zoodat het zich laat aanzien, dat de verjaardag van onzei geëerbiedigde Koningin vroolijk gevierd zal! worden. Jongelui komt allen dus dien J naar Middelharnis. SPORTNIEUWS. Onze voetbal vereeniging „Flakkee" is de R. V. B. ingedeeld tot groep A van de 2de klasse. Als zoodanig zal ze ééns naar Oostvoorne moeten om daar O. V. V. te be- stryden en verder: 5 maal naar Rotterdam reizen om haar krachten met Crooswy'k, Vooruitgang, H. W. S., Poseidon of Eras mus te meten en eens naar Capelle a/d IJsel voor D. V. C. Van al deze vereenigingen heeft ze maar eens een dezer elftallen ontmoet en wel Poseidon dat toendertijd (serie-wedstrijden Hellevoetsluis) doordat de geel-blauwe mid- voor in eigen doel schoot bij een corner, met 2—1 van 't tweede elftal vanM.S.V.V. won. FLAKKEE—„DE OUDE STERREN". Zaterdagavond a.s. zullen de oud-geel- blauwen Flakkee weer eens bestrijden. Onze veteranenonze sterreu van vroeger, zij die de zilveren bekers en medailles wonnen voor j Flakkee door hun spel en enthousiasme op Hellevoetsluis, op Zierikzee en waar dan ook, zij kunnen het bruine monster niet ontrouw blijven al spelen ze niet meer geregeld, zij kunnen toch Flakkee niet vergeten waar ze zelf zoolang voor speelden. En met optimis me om te probeeren de jongeren en hun oude kameraden die nog spelen eens duchtig dwars te zitten zullen de „oude sterren" Zaterdagavond in 't veld komen om te pro beeren of ze 't nog kunnen, en als 't kan nog ééns te zegevieren. Men begint wat vroeg, het zonnetje gaat al weer zoo vroeg slapen, ons muziekcorps Sempre Crescendo luistert dezen kamp voor oud- en jong met haar mooie nummers op. Zaterdagavond zal 't dus weer genoegiyk en druk zyn op ,,'t Stadion". by'gewoonc goauiauuapi deze zulleig NIEUW van hier ii gemaakt n den van e Door dagen zijn I gesteld. AI dorschmaclj I - Bij dl Gevleugelde Mons (afsta] als volgt: A. Hollemfl teboom 5, 19; G. 12, 13 23e duif INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaalj is een kwestie van vertrouwen DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT12. bij de Groote Kertj te ROTTERDAM. Voor Zondag staat een ander nummer op 't program. Onze voetbal liefhebbers zijn verwend met de gasten die Flakkee mag ont vangen op haar terrein. Sparta, U. R., Nep tunes, enz. En voor a.s. Zondag alweer een toerclub uit zoo'n groote vereeniging. We krijgen bezoek van Schiedam. Hermes— D. V. S., die 't vorig jaar al 2 x zoo prettige tegenstanders waren, komen de kennisma king vernieuwen. Een wedstrijd waarin zeer mooi spel te wachten staat van beide kanten, fair en eeriyk. SOMMELSDIJK. Een dochter van den landbouwer C. L. werd door een hond zoo danig gebeten, dat zy zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen, terwyi haar nichtje, dochter van J. L., rydende op haar fiets werd aangevallen door een hond, waarbij zy kwam te vallen en nog al verwondingen opliep. Dezer slaagde de heer G. J. Kruythof voor de acte Fransch L.O. DIRKSLAND. Vorige week werden alhier verscheept 4200 H.L. aardappelen, 3660 balen koepeen en 180 balen uien. HERRINGEN. Aan den Heer J. G.Noor- dyk, timmerman alhier, is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Peuterdyk. STELLENDAM. By den gemeenteveld wachter alhier is als gevonden gedeponeerd een voetpomp, die aldaar door den eigenaar terug te bekomen is. M. v. E. alhier had het ongeluk zyn rechterhand aan de naaimachine open te halen. Een poosje later zwol zijn arm zoo danig op, dat geneeskundige hulp noodig was. De geneesheer constateerde bloedver giftiging. Burgemeester en Wethouders hebben den raad ter vaststelling aangeboden de ge meenterekening over 1926, beloopend in ontvang 52465,65 en in uitgaaf ƒ49909,65, batig saldo ƒ2556,01, wat den gewonen dienst betreft en in ontvang 533,24 in uitgaaf ƒ13750.43, alzoo een nadeelig saldo 13219,19 wat" betreft den kapitaaldienst. Woensdag had de 10-jarige L. Sparling uit Ouddorp, die een dagje uit was te Stel lendam, het ongeluk bij het slootje springen zyn rechterpols te breken. Daar de dokter alhier niet thuis was, werd zoo spoedig mogelyk de thuisreis aanvaard, teneinde te Ouddorp geneeskundige hulp te krygen. Ter voorziening in de vacature voor heemraad voor de Generale Dijkage van Stellendam ontstaan door het bedanken van den heer D. Lodder, is by stemming de vol gende voordracht opgemaakt; 1 Johs. Lod der Jz., 2 Adr. Kreeft, 3 T.v.d. Wende Lz. GOEDEREEDE. Deze week is weer een aanvang gemaakt met het pellen van gar nalen wat weer voor velen een uitkomst is. OUDDORP. a.s. Zaterdagavond van 6 8 juur zullen er schietoefeningen plaats hebben Ivan de Bijz. Vrij w. Landstorm, en zal tevens hen bespreking worden gehouden over den [Landdag te Oud-Beijerland. De landuien worden hier gekocht voor ƒ8,-. By J. M. in de Westraat ontstond een .jin van brand, doch werd door behulp van buren spoedig gebluscht. I Donderdagmorgen "streek hier een fransch watervliegtuig (C 18) bij de haven teer. Door de mist was zy van koers ge taakt, en vertrok eenige tyd daarna naar Den Helder. Een ander watervliegtuig de 0 17 was vooruit gevlogen. Er was in een joogenblik veel volk tegenwoordig. Donderdagmiddag gaf de Goereesche _jand een concert op strandlust, dat met 'eel belangstelling en tevredenheid werdi In het geval van be; B. en nis dat de en onderho. dagen ter g. nedergelegd. Van dh^ en Dm. Fluit [zijn onder p^ nietigd. STAD AAÏi |lijksche keur) heeft weder L in orde is bevj Tegen J. verbaal opgen het ryden van! G. v. S. alhien der licht. jl Deze wj geladen tegen HELLEVOE „V.I.Z." heefi voldoende dee I zwemwedstrljo te doen houdm Bu Geboren: Wc A. Vroegindew brak en M. Re Geboren: Coi en M. de Rondej en H. C. Schaa laud en J. C. v. Lenten en Ondertrouwd Klink, 28 j. 27 j. Getrouwd: Fr ker, 25 j Pr- Zondag NEDERLANDS Middelharnis, Tm j Sommelsdijk, vm Rotterdam. Dirksland, vm. le Herkingen, vm. el Melissant, vm. en I Stellendam, vm. e Goedereede, nm. d Ouddorp, vm. leea Nieuwe Tonge, vu t/d HD. te Mil Oude Tonge, vm. Ooltgensplaat, geel Langstraat, vm. ei j Den Bommel, vm.' Stad aan 't Haring' i L. Vroegindewe Hellevoetsluis, vm Nieuw-Helvoet, vm I Nieuwenhoorn, vm I Rockanje, 'sav. ds Oostvoorne, vm. d' 1 Vierpolders, vm. d Zwartewaal,'sav.d GEREFO Middelharnis, vm. j Stellendam, vm. e Ouddorp, vm. en n I Ooltgensplaat, vm. Deu Bommel, vm. Stad a.'t Haringvlie j Hellevoetsluis, vm. Nieuw-Helvoet, vmj OUD-GEREFO Stad aan't Haringvli GEREFORM Dirksland, vm. en Herkingen, vm. en

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2