(jij doert het toch Tandarts KROS Stoomwasscherij GEEFT MEER EIEREN' yerlandsclie ouw-Hypottieekbank Één Donderdag m 9 tot 2 nat verteert in Onze Eilanden. 5GOEDITOOPER N.V. GEBR. EGBEliS - ROTTERDAM WIJM5TRAAT 17 TElEFOOn ÖDÖÖ, Geeft U op als Abonné. EN EN SOKKEN inden-Bank „VOORNE&PUTTEN" N ieu w-Hel voet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az. nieuw-helvoet. WOENSDAG 10 Augustus 1927 VERSLAGEN feuilleton. DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. per 50 h.gr f. 3.25 zoo Fran co boot of spoor Rotterdam J. S. Mfis, Leuve- m. JG. 1927 b« Afslag lkens des avonds 7 Vry w. Verkooping lis met Erf en Auto- te Nieuwe Tonge. heer S. Koppenaal VAN BUUREN. GUSTUS 1927, des ;rtljd) te Middelhar- .tion, zullen ten ver- anufactory „Petrus" ors Londen, publiek ocht de navolgende (Wagoncovers) in pregneerd (canvas zeilen, Gummi en .nderdeels gebruikt, en in uitstekende kleine en groote bezien één uur voor ling tegen betaling jr GROENENDIJK. JUSTUS 1927, voor- te Stellendam in perceelen Klavers, verzoeke van den oedereede. LN DER SLUYS. urten. ïstus 1927. [VORMDE KERK. en 'sav. ds. Van der v. dhr. De Jonge uit !ys uit Stad aan 't Ha- erk en nam. dhr. v. Ieperen en'sav. dhr. er. der Zee. n. ds. Polhuijs en nm. amer. jester. (Doop, Collecte rede.) gd van der Slraaten erink. in van Brielle (Doop, Aangifte pas- m.) Nieuwenhuizen van ildè van Nieuwesluis. LUTHERSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av.dhr.deGroot uitZwartewaal. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Berkhouwer uit den Haag. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm.en'sav. ds. DeGraaff. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhuijs. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet, vm., nm. en'sav.Ds. v. d. Garde. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. en nam. ds. Schopenhouwer. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren Z\j was bezig kruiden te zoeken. AMSTERDAM, 4 Augustus. In verband met de gisteren vermelde aangifte van be- rooving van 340,— is een 40-jarige vrouw aangehouden in den IJ-polder. Zij verklaarde, in den polder kruiden te zoeken. Bij nader onderzoek bleek echter dat op de plaats, waar zij die kruiden zocht, een bedrag van f 355 was geborgen. BRANDEN. HENGELO (O.), 4 Aug. Alhier is heden middag een blok van twee woningen, be woond door de gezinnen Kroeze en Winter, afgebrand. ST. WILLEBRORD, 4 Aug. - Gisteren zijn door onbekende oorzaak de arbeiders woningen van M. Valentijn en Wagtmans afgebrand. De inboedel werd gered. Verze kering dekt de schade. RUCPHEN, 4 Aug. Door onbekende oorzaak is gisteren de arbeiderswoning van Brouwers afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. ische Maatschappij van Algemeene Assurantiën In Nederland sedert 1830 onder NEDERLANDSCHE TSPRAAK en met NEDERLANDSCH KAPITAAL. fdagenten A. G. PENNING ZOON - Dirksland 1de branden In Nederland sedert 1914, f 2.230.000, jijen - ele artikelen ZATERDAG en zeer voordeelig Aanbevelend, MOOIJ - OUDDORP do" Closetrollen Alleen verkoop IWEER-MIDDELHARNIS. tuk 0,10, per 36 st. 0,08$. PEC1AAL ADRES IN: kken, Ansichtkaarten, Pak- Vetvrij, Zijdepapier, enz. •anden f 3.00 per doos. 4'/, »/0 Pandbrieven J de meest zekere en rus- ,'ldbelegging. Zij zijn in van 1000,ƒ500, 00,tegen 99 ver- r bij de beschikbaar voor eerste ek op billijke voorwaarden De Directeur, P. VAN OUDGAARDEN De Centrale Proeltuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. ZITDAG HOTEL MEIJER MIDDELHARNIS, Prijs per kwartaal. f I, Losse nummersf 0,07" Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dionstonnvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 78 Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Sommelsdijk, op Vrijdag 5 Augustus 1927, des namiddags half vier uur. Voorzitter: Burgemeester den Hollander. Afwezig Mijs. De voorzitter sprak als volgt: Nu we thans weer bijeen zijn, missen we ons geacht medelid en wethouder, de heer Joppe, wien het gegaan is, zooals het ook ons eens zal gaan. Verblijd als we waren, hem na een lang durige ziekte weer in ons midden te hebben, des te spoediger verdween de blijdschap in droe fenis, toen wij het bericht van zijn overlijden ontvingen en hoe kort geleden stonden we aan zijn open groeve. 14 jaren lang heeft hij zitting gehad als lid van den Raad, waarvan hij 7 jaar als wethouder heeft gefungeerd. Het werk was hein lief, hij werkte gaarne voor de gemeente, 6 jaar lang heb ik niet hem gewerkt, prettig gewerkt; steeds wist hij den juisten toon te voeren en een sfeer van gezelligheid te schep pen en wij zullen in hem een goeden wethouder missen. Steeds kwam hij eerlijk voor zijn mee ning uit en deed dat op aangename wijze. Steeds stond hij op de bres, waar het de be langen van onze gemeente gold; hij was een humaan mensch jegens iedereen en zijne nage dachtenis zal bij ons steeds in hooge eere voort leven. Daarna werden de geloofsbrieven van de nieuw-gekozen leden onderzocht door de hee- ren le Comte, Blok en Kiviet, welke tot toe lating adviseerden. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: De goedkeuringen van Ged. Staten over genomen raadsbesluiten. Van Ged. Staten eenige opmerkingen over de gemeentebegroo- ting, dienst '27. Voorzitter stelde voor om eerst eens af te wachten, en uit te zien naar andere dekking voor de uitgaven, inplaats van de belasting te gaan verhoogen. Hiertoe werd besloten. De begrooting van den Keuringsdienst van Waren in het district Dordrecht over '28. Kennisgeving van den Keuringsdienst dat over '23 teveel is betaald een bedrag van 63, en dat dit bedrag in mindering gebracht kan worden van den eerstvolgenden te storten termijn. Proces-verbaal van de kasopname bij den j Gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat een bedrag in kas was van 161,22£, overeen komstig boeken en bescheiden. Een schrijven van het Hoofdstembureau, waarin mededeeling werd gedaan dat benoemd was verklaard in de opengevallen plaats door het overlijden van wethouder Joppe de heer L. Hokke Azn. Het verslag van den toestand der gemeente over '26. Verslag van de commissie van werkverdee- ling onder de werkloozen. Beide verslagen zullen ter visie worden gelegd ter secretarie. De Rekening van Burgerlijk armbestuur over '26. Op voorstel van B. en W. werd de gemeente- begrootibg dienst '27 met enkele af- en over schrijvingen gewijzigd. Een verzoek van L. D. Kastelein om hem alsnog een plaats aan te wijzen om een loods te bouwen aan de Kaai. Voorzitter zeide dat het onderzoek heeft W. HEIMBURG VERTALING VAN HERM1NA. Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 47) „Ja," zeide zij, ,,'t is hier mooi. Vandaag in 't bijzonder. Wij, Duitschers, komen oogen te kort om alles te bewonderen vooral als men afkom stig is uit den zandkoker van het heilige Duitsche rijk uit de Mark. En toch houd ik veel van die mooie, eenvoudige plekjes in mijn geboorteland," liet ze wat zachter op volgen. „Ja, ik houd ook van Frankfort en die heele streek. Overigens, mevrouw, ben ik geen land schap-, maar historieschilder en ga de landen door, zoekende wie ik zal verslinden dat's te zeggen, of ik een model voor een bepaald doel kan vinden. Mij is namelijk opgedragen een kasteel in Thu- ringen op het doek te brengen, en Spreekt u Italiaansch?" Mariene antwoordde ontkennend. Zij liepen naast elkander op de tuinpaden heen en weer en Mariene liet hem geduldig doorpraten, 't Gaf haar een heilzame afleiding en herinnerde haar aan niets naars. De jonge man vertelde haar van dingen, die zij nog niet kende. Toen zij aan de oproeping van de gong gehoor gaven, die hen aan het avond eten herinnerde, kwamen zij samen als twee goede Vrienden thuis. uitgewezen, dat verplaatsing van de petroleum- bergplaats te veel kosten met zich brengt, doch dat bedoelde loods nog gebouwd zou kunnen worden op de plaats waar thans de steenen liggen, en Kastelein kan zich met die plaats vereenigen. B. en W. stellen mitsdien voor vergunning te geven daar een loods te bouwen, dien grond af te staan voor 25 per jaar en gedurende tien jaar, onder voorwaarden dat indien het gebouw voor het een of ander hindering mocht gaan opleveren, liet verwijderd dient te wor den. Ook moet Kastelein de grondbelasting betalen. Kiviet vroeg of het niet te weinig was, daar die andere loods, van Hoogzand, voor de ge meente schade oplevert. Van Nimwegen vond, dat die schade niet zoo erg was, omdat het algemeen belang toch gediend wordt. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Wijziging Gemeenschappelijke regeling Gas fabriek. Ged. Staten stelden voor de winstverdeeling zoo te formuleeren dat steeds de mogelijkheid open is een deel van de winst aan de betrokken gemeenten te kunnen uitkeeren. Blok zeide met bevreemding kennis ge nomen te hebben van het schrijven van Ged. Staten en kan het standpunt dat Ged. Staten te dien opzichte huldigen, niet begrijpen. Spr. zag gaarne eerst een formeele reserve gevormd van 20.000 en eerst dan kunnen we weer zien wat we met de winst zullen doen. De winst behoeft dan ook niet zoo groot te zijn, want dan moet de gasprijs omlaag gebracht worden. De mogelijkheid open laten om ten allen tijde de winst uit het gasbedrijf te vorderen acht spreker zeer gevaarlijk. Het gaat z.i. niet aan om wanneer de begrooting niet klopt, de gas fabriek maar aan te pakken voor uitkeering van winst om zoodoende de inkomsten tegen over de uitgaven te dekken. Spreker gelooft ook niet dat er zoo'n haast bij zou zijn als Middelharnis niet zat te wach ten op die uitkeering. Voorzitter stelde voor dit besluit eerst het volgend jaar te laten ingaan. De uitkeering, die Middelharnis beoogt, zal toch wel door gaan. Ged. zullen daarover dezer dagen uit spraak doen. Le Comte zeide, dat er ook nog een geschil tusschen de gemeenten is over de wisselplaats. Nu zou Middelharnis wel willen dat Sommels dijk hen hielp de begrooting sluitend te maken, maar Middelharnis wil niet medewerken om de wisselplaats te verkrijgen. Voorzitter zeide dat dit twee aparte pun ten waren en die niet te compenseeren zijn. Ook nemen de heeren de zaak te zwaar op. Le Comte zeide Middelharnis hiermede te willen dwingen mede te werken aan de tot standkoming van de wisselplaats, al is deze wijze van handelen niet netjes. Voorzitter meende dat zulks niet de weg is, om door een gemeenteraad te worden be wandeld. Blok meende dat die uitkeering nimmer zal kunnen geschieden. Er is voor Sommelsdijk maar eene geldige regeling, welke niet toelaat eenige winst uit te keeren. Dat deze door Ged. Staten niet is goedgekeurd is de schuld van B. en W., die hebben verzuimd deze in te zenden. Nu echter gaat men te werk en doet alsof deze niet bestaat en dit is ten sterkste af te keuren. Voorzitter zeide dat zulks niet geheel juist was. „Mevrouw zal mij modellen helpen zoeken," vertelde de jonge man vroolijk aan tafel, terwijl hij met benijdenswaardigen eetlust op zijn artisjokken aanviel. „U moet weten, mevrouw, ik heb een Malechsala noodig, slank en bleek en betooverend. Een Oostersche prinses, weet u moe en harts tochtelijk, koel en toch vol vuur en gloed. Zoo iets vind ik thuis niet. En toen dacht ik; Komaan, maar naar Italië maar niet te ver, want veel tijd heb ik niet. Help mij een beetje Signora Carinol" Eensklaps bleef zijn blik op Mariene gevestigd. Zij zat stil op haar plaats en vergat zooals gewoon lijk te eten. Peinzend staarde zij naar buiten, naar het nog altijd onstuimige meer en de huizen aan den tegenovergestelden kant, waar reeds hier en daar een licht werd aangestoken. Nu knikte de schilder de Signora tevreden toe. „En dat zou ook iets zijn niet voor de Ooster sche maar voor de andere. Zoo waar, een vol maakte Ottilia! Zoo in het dal den terugkeerende tegengaande avondschemering over alles Hier zweeg hij en beschouwde Mariene's profiel, die niets van dit alles gehoord had. Zij wendde het hoofd om, door het plotseling stilzwijgen uit haar soes opgeschrikt, en zag ver baasd de oogen van den schilder vol bewondering op haar gevestigd. Signora Carina lachte even. Een fijn blosje steeg Mariene naar de wangen. „Neem niet kwalijk, mevrouw," hief de schilder aan, „maar zoo gaat 't met ons. Men zoekt en zoekt en gaat uit wanhoop op reis, en ziet dan op eens wat men al lang opgegeven had ooit te zullen vinden. Ik zoek ook een Ottilia van Gleichen Weet u wie dat was? Kent u het sprookje „Melech- Blok vroeg waarom ook geen antwoord van de gasfabriek is ingekomen op de motie die de vorige vergadering is aangenomen. Voorzitter zeide dat dit vermoedelijk zijn oorzaak vindt in het feit dat per 1 September de gasprijs verlaagd wordt. Daarna werd het voorstel van B. en W., hetwelk gesteld was in de lijn, als door Ged. aangegeven, in stemming gebracht en aange nomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Blok, le Comte, Kiviet en Van Nim wegen. B. en W. werden gemachtigd de leeningen van de gasfabriek te converteeren. Besloten werd een deposito overeenkomst aan te gaan met de Coop. Boerenleenbank ter plaatse. Goedgekeurd werd de rekening over '26 van het vleeschkeuringsbedrijf. Van de leeningen 1908 en 1920 werden uit geloot de aandeelen No. 11. Het kohier van de Hondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 270. Electrificatie. De voorzitter zeide dat er op het moment twee plannen aanhangig zijn voor de electri ficatie. Een waarbij de stroom van Dordt of Rotterdam zou geleverd moeten worden en een waarbij de bouw van een eigen centrale wordt voorgestaan, Het eene plan is van de Landbouwvereeniging te Melissant, en het andere van een firma te Rotterdam, die hier ter plaatse is vertegenwoordigd. Ook het eene plan zou kunnen doorgaan, waarbij de ge meenten geen risico loopen en slechts alleen de concessie hebben te verleenen, terwijl het andere plan met eigen middelen moet gesticht worden; zoodat de gemeente Sommelsdijk vermoedelijk een leening van 18.000 zou moeten sluiten. Thans ligt echter slechts een plan hier dat van Melissant, B. en W. achten het echter beter ook het plan te overwegen en stellen voor de gelegenheid open te laten tot 1 September tot het indienen van andere plannen. Le Comte vroeg of ook hier den K.W.-prijs zoo hoog zou worden als in Voorne en Putten, want dat zal vermoedelijk dan een strop zijn, omdat dan vele kleine bedrijven zich weer ruw-olie-motoren gaan aanschaffen, daar de stroom veel te duur is. Slis zeide, dat het wel duur is, maar dat hij toch verschillende menschen gesproken heeft, die ondanks de duurte, toch voor het zeer groote gemak het electrisch licht behouden of nemen. i M. Joppe vond een centrale onder beheer beter, dan zijn we baas in eigen kring. Blok meende dat het beter was dat naast B. en W. een commissie werd benoemd, die de andere jeden van voorlichting kon dienen.1 B. en W. hadden hiertegen geen bezwaar,' weshalve direct tot stemming werd overge gaan. Benoemd werden de heeren M. Joppe, Blok en le Comte, Dr. Knops vroeg om eén stukje grond op gemeente-terrein, om vanwege de wijkver= pleging lighallen te plaatsen voor zieken die thuis in geen goede omgeving kunnen liggen. Van Nimwegen juichte dit plan zeer toe en zou zelfs iets verder willen en de plaats wat aantrekkelijker te maken door bloemen en heesters. Hiertoe werd besloten. B. en W. zul len in overleg met Dr. Knops de plaats nader aangeven. Rondvraag. Van Nimwegen vroeg hoe het stond met den handwerkcursus. Ingezonden Mededeeling. - sala" van Musaeus? Niet? Dats jammer! Nu, dat sprookje moet daar op de wanden van de eetzaal komen, zooals de eigenaar mij heeft opgedragen. Mag ik u inderhaast even den inhoud vertellen? Ja? Nu dan: graaf Ernst van Gleichen, leenman van den landgraaf van Thuringen, dezelfde die de eer had de echtgenoot van de heilige Elisabeth te zijn de dames kennen immers wel de geschie denis van het mandje met eetwaren, dat in een mandje met rozen veranderde ten gevolge van Elisabeth's vroom en braaf leugentje nu, die Ernst van Gleichen was leenman van den land graaf, en toen allen zich marschvaardig maakten voor de kruistochten, ging hij ook mee, hoewel hij nog kort getrouwd was met die Ottilia en twee kleine kindertjes had natuurlijk blond en met blauwe oogen. Nu, ze trekken weg en 't komt daar ergens met de Saraceenen tot een treffen en mijn graaf van Gleichen wordt met al zijn schildknapen gevangen genomen. In dien tijd en in die landen was men als ge vangene terstond de slaaf van den overwinnaar, en zoo ging 't dien knappen graaf Ernst ook. Hij moest tuinman worden in het park van den sultan. Daar heeft hij zijn uiterste best gedaan en allerlei mooie Engelsche parken aangelegd, waarmee de sultan zóó was ingenomen, dat hij zijn dochter, J de schoone Melechsala, aanraadde de schepping I van dien Frankischen tuinman eens te gaan be- kijken. Op een goeden dag is ze dan ook gekomen en heeft niet alleen de tuinen, maar ook den tuin man eens van nabij bekeken en is bij den eersten blik op hem verliefd geraakt. Natuurlijk hopeloos. En toen is 't zoo gegaan. De liefde van de prinses is steeds toegenomen en de graaf als trouw echt genoot steeds voorzichtiger geworden. Maar einde Voorzitter zeide dat deze nog een kleine wijziging moet ondergaan, in verband met de j lesuren, doch dat het Hoofd der school die zaak spoedig in orde zal hebben. Slis vroeg om groote schepen door den brug wachter te laten weren om stagnatie te voor komen. Voorzitter zeide dat de brugwachter daar toe reeds instructies heeft. Ook zal officieel de medewerking van den Directeur van het Gasbedrijf worden gevraagd om hulp te verleenen om geen groote schepen meer te charteren. Daarna dankte de voorzitter de scheidende raadsleden, de heeren Van Nimwegen en Kiviet voor hetgeen zij in hun zittingsperiode hebben gedaan in het belang van de gemeente en voor de prettige samenwerking, die spreker heeft lijk heeft zij hem laten aanzeggen, dat ze met hem naar zijn vaderland wilde vluchten. Hij is daar tegen opgekomen. „Prinses, ik heb daar al een vrouw!" maar zij was van oordeel: „Nu, dan word ik maar je tweede!" Want dit was ze zoo ge woon van haar vader en over het algemeen. Eindelijk heeft de graaf.bij zichzelf overlegd: Beter dat ik mijn eigen land in dat gezelschap terugzie, dan in 't geheel niet. Mijn Ottilia is een lieve, verstandige vrouw! en heeft hij toegegeven en zijn ze er samen van doorgegaan. Toen heeft hij Melechsala op een goeden dag eens bij zijn vrouw op het kasteel gebracht, hetzelfde kasteel, dat ik op het doek moet brengen, en hebben ze daar allemaal samen in vrede en eendracht gewoond, zoolang totdat ze gestorven zijn. En ziet u, mevrouw, zooals u heb ik mij Ottilia voorgesteld." „Zoo?" zeide Mariene droogjes. „Ja, en, mevrouw, 't is een groot compliment, dat ik u daarmee maak," hernam hij opgewonden, „want die Ottilia is voor mij het ideaal van een vrouw. U zult toestemmen, dat zij 't niet prettig kon vinden, toen hij nog een tweede vrouw meebracht." „Neen, zeker nietl" antwoordde Mariene, strak vóór zich ziende. Signora Carino lachte hartelijk. „Ja, dat's maar waar," vervolgde hij, „een ver standige vrouw, die goed is bovendien, dat's de beste! En is zoo'n prachtstuk 't dan niet waard, dat zij vereeuwigd wordt in de liefste en mooiste vrouwenfiguur, die men vinden kan? En straks, mevrouw, toen ge daar zoo naar buiten zat te kijken, zoo stil en zoo vriendelijk en zoo enfin, zooals ik mij de gravin voorstel toch dacht ik dadelijk: Daar heb ik de Ottilia, zooals ze moet ondervonden. De heeren bedanken voor de woorden tot hen gesproken. Daarna sluiting. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Ouddorp op 5 Augustus. Tegenwoordig 10 leden; afwezig de heer W. Mastenbroek met kennisgeving. Voorzitter burgemeester Gobius du Sart. De voorzitter opent de vergadering en leest het gebed voor. De secretaris leest de notulen van de vorige vergadering voor, die onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken Was een dankbetuiging van den heer P. Hekman voor de milde gratificatie hem bij zijn eervol ont- verrijzen aan den blinden muur van de zaal met de kindertjes naast haar! Mevrouw," ging hij voort, de handen vouwende, „ik smeek u op mijn knieën, als ge daarop mocht gesteld zijn een paar malen voor mij te willen zitten. Zeg ja, als 't u belieft!" Zij stond plotseling op. „Neem niet kwalijk," zeide zij koel „voor die figuur ben ik, dunkt mij, niet geschikt en excuseer mijn heengaan mijn hoofdpijn neemt weer toe, zooals ik merk." Zij gaf de dames de hand, boog even voor den schilder en verliet schielijk het vertrek. „Ho, ho!" zuchtte de jonge man, „dat was een stortbad!" „Ge waart ook veel te haastig met uw voorstel," merkte Signora Carino aan. „Maar, mevrouw, denkt u dan, dat ik hier drie maanden kan zitten wachten?" zeide hij teleur gesteld. Ontmoedigd slenterde hij na het eten den tuin door en legde eindelijk in een kleine dorpsherberg aan, vlak aan het meer gelegen, met een met win gerdbladeren begroeid balcon. van waar men de glinsterende watervlakte kon overzien. En hier zat hij onder een flesch Asti spumante en dacht aan het lieve, bedroefde gelaat, dat hem zoo bekoord had voor zijn ridderslot in Thuringen. „Enfin 1" zeide hij eindelijk halfluid, en bestelde tot blijde verbazing van den herbergier nog een tweede flesch. Maar bij zich zelf dacht hij„Ik heb bij de vrouwen altijd nog gedaan gekregen wat ik wilde nu zal 't ook wel lukken. Een lekker soort van limonade, die Asti!" (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1