COLAK KEPEN „DE ZWAARSTE." ENSIOM nden-Gebitten BEIEN. ALAMANDER JL Openbare Vrijwillige Verkooping een HUIS met ERF ale Veiling te Middelharnis sche Pluimveehouders, Land- en Tuinbouwers!! WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1927 BINNENLAND DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. h v. Heemstede, M. D. de Niet. Het be- uit giften bijeenge- ".aal zoover was, ver- e medewerking der egeering als het ge steun. Immers werd s een leemte gevoeld, Js de gelegenheid voor luchtvaart ontbrak, riteiten konden ge- opleiden. Menigeen et vliegen te leeren, ~sche Aero Club nu gelegenheid stellen en particuliere ver- lotagej daar achttep jk, dat de opleiding Club beperkt zou jt bezwaar tegemoet tuur der Aero Club ionale Luchtvaart- er toegankelijk zal ft, heeft de Club de eurige gloednieuwe eigenhangar aan de cht. Ook heeft men grooten voorraad etisch onderricht. 'oeüng, dat de ge- evet zich uitsluiten n. De opleiding zal men in zijn vrije heoretische onder- Als instructeur t-vliegenier H. M. structeur der Kon. rin bijgestaan door bestaande uit de directeur voor den Luchtvaart, en E. t station Schiphol, zicht hebben o.a. ïan, directeur der uitenant-vliegenier, n Waalhaven. vet behaald heeft, ten maken met de 's heeft de Regee- derzoeken, in hoe de kleine toestel- jnen te maken in reemdelingen ver- :ngen, Zandvoort, dere plaatsen. Een Toorbereiding. Zoo- ande een jiationaal andere landen jn voor leden en gen 40 per uur. De geheele opleiding zal verdeeld worden over 10 tot 15 vlieguren, terwijl de duur van iedere practische les 15 30 minuten zal bedragen, sprakelijk voor het materiaal. Zoodra een lid der club zijn brevet als sport vlieger heeft behaald, mag hij uitstapjes maken met de vliegtuigen der Club, ook naar het buitenland. Het ligt in het voornemen van het bestuur, het materiaal door de bestelling van nieuwe vliegtuigen steeds uit te breiden. Op gemerkt dient nog te worden, dat het Sport- brevet niet het recht geeft een verkeersvlieg tuig te besturen. Er is groote animo voor de opleiding. Bij het secretariaat der Club aan Waalhaven zijn reeds 16 leerlingen ingeschreven, waaronder.twee dames! Wat de cursus omvat. Hedenmiddag heeft het bestuur der Rot- terdamsche Aero Club in een persconferentie de plannen nader ontvouwd. Het programma van den cursus van de Nationale Luchtvaart- school omvat o.a. kennis van de reglementen der vuren en signalen volgens de luchtvaart conferentie, de internationale luchtvaartwet geving en de navigatie, terwijl men tevens in de gelegenheid wordt gesteld cursussen te volgen in elementaire meteroologie, radio- telephonie voor luchtvarenden enz. De Pander-toestellen, die bij het onderricht worden gebruikt, zijn van een dubbele be sturing voorzien. Hedenmiddag na afloop der conferentie be gaf men zich naar Waalhaven, waar men de toestellen kon bezichtigen en,de heer Schmidt Crans eenige behendigheidsstaaltjes in de lucht ten beste gaf, die door het talrijke publiek ten zeerste werden bewonderd. En nu kan Nederland gaan vliegen. Wel licht staat men er op het oogenblik nog vreemd tegenover, het zal echter niét lang meer duren, of, dank zij het initiatief der Rotterdamsche Aero Club vindt men het heel gewoon, wanneer zus door haar buurman wordt uitgenoodigd even een kopje thee te gaan drinken op de Parijsche boulevards, om nog tijdig voor het diner weer terug te zijn in de Maasstad! BOMBAY-PROV1NC1E. BOMBAY, 28 Juli. Ten gevolge van het verbreken der verbindingen zijn er nog geen nadere berichten aangaande demverstroomin- gen in Gujarat, doch men meent te weten, dat de toestand ernstig is. Het regent nog onop houdelijk er er zijn nog verschillende andere spoorwegdijken bezweken. Er zullen verschei dene dagen v$or noodig zijn om de reizigers, die te Itola gestrand zijn, naar hun plaats van bestemming over te brengen. Te Ahmadabad is sinds 23 dezer 116 c.M. regen gevallen, waarvan 74 gedurende de laatste acht en veer tig uur. Het aantal ingestorte huizen wordt op meer dan duizend geschat. Drie personen zijn gedood en tien gewond; raagt net Isdijk of Middelharnis, ;ijheid Langeweg). onder letter P, Bureau ad. ooze speciaal Medische Betaling desgewenscht In ermljnen ook voor Zieken- nllchtliigen kosteloos UREAU voor dheelkundige tands-verzekering O. DE WAARD, estraat 13b, Rotterdam 15. Telefoon No. 30013. van 94 en 79 uur. agentschappen UKNIET, Wolphaertsbocht arlols. ET, Strijenschestraat 56; RD, Nassaulaan 20 e Schiedam. OF, Dorpsstr. 39, Rhoon. ALE GENEZING kldg8te Aambeien zen binnen enkele weken. raat 43, R'dam I ed, geld terug. Dokter KATTENW1NKEL zal van 30 JULI tot 7 AUGUSTUS afwezig zijn wegens het vervullen van militairen dienst. De practijk wordt waargenomen door Dr. P. OOSTHOEK van Stad aan 't Haringvliet. De Centrale Proeftuin. voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK. Desgewenscht geeft de tuinman alle Inlichtingen, die mochten worden ver langd. VAN aan de Verlengde Visschersstraat te MIDDELHARNIS kadaster Sectie B no. 3340, groot een en negentig centlaren. Op Donderdag 28 Juli 1927 bij inzet Op Donderdag 4 Aug. 1927 bij Afslag telkens des avonds, zeven uur (Zo mertijd) in Hotel MEIJER te Mld- delharnis. Ten verzoeke van den Heer M. TAALE te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Uw eigen Veiling zooveel als in Uw vermogen is. Een goed functlo- ling brengt welvaart In een streek en opent de gelegenheid tot het rhande producten. Uw EIEREN niet voor veilingprijs aan de deur, doch laat ze alhalen alers en door middel van onze Veiling verkoopen. Hoe grooter aan- oncurreerender prijzen, tingen wende men zich tot onzen Veilingmeester te zijnen kantore. HET BESTUUR. Prijs per kwartaal. f I. Losse nummersf 0,07s Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meerf 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 76 A.N.W.B. Het bestuur van den A. N. W. B., toeristen bond voor Nederland, heeft wederom beslo ten een aantal wegwijzers op Flakkee te plaatsen, n.l. een op den driesprong bij den gashouder te Stad aan 't Haringvliet, één by het klooster te Achthuizen en één aan den Dirkslandschen dijk hoek Korte'weegje (ge meente Sommelsd^k). Verder zal er een twee tal in de kom van Middelharnis worden ge plaatst, om de verkeerswegen door het dorp aan te geven. Twee jaar geleden stonden er op het ge heele eiland slechts 4. Op 't oogenblik staan er 8, en binnenkort zal dit aantal 13 worden. Hieruit volgt dat de klacht: „De A.N.W.B. doet nooit iets voor Flakkee," niet meer geldt. Laten de auto-, motor- en fietsrijders, die dat tot dusver verzuimden, zich nu ten spoedigste opgeven als lid dezer sympathieke vereeniging. Wellicht heeft men onder zijn kennissen een bondslid die dat gaarne wil doen, zoo niet, dan bij een der Consuls de heeren Mr. A. Zaaijer te Dirksland en G. Breur te Ooltgensplaat. DOOR DE STOOMTRAM GEDOOD. NAARDEN, 30 Juli. Zaterdagmiddag kwart over twaalf reed de heer T. Z. uit Bode graven met zijn twee zoontjes op den Amster- damschen Straat weg in de richting Muiden. Ter hoogte van de stoommaalderij „Ons Be lang" naderde de Gooische Stoomtram. De vader waarschuwde de kinderen, om uit te wijken, doch de twaalfjarige Arie, die hem verkeerd begreep, sloeg plotseling rechts af, en werd door de tram gegrepen, en eenige meters meegesleurd. Het vreeselijk verminkte lijkje is naar het lijkenhuisje te Naarden over gebracht. VERDACHT VAN VERDUISTERING. Beheerder van een incassobureau aangehouden. LEEUWARDEN, 29 Juli. Vrijdagmiddag heeft de politie hier ter stede aangehouden zekeren A. K., beheerder van een incasso bureau. Hij wordt verdacht van verduistering De politie hield een huiszoeking ten huize van den verdachte, die ter beschikking van de Justitie is gesteld. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Een bejaard man ernstig gewond. LEEUWARDEN, 29 Juli. Te Harkema Opeinde is de 75-jarige A. Elzinga, terwijl hij in het land aan het werk was, door een stier aangevallen. Het woedende dier nam den be jaarden man op de horens en wierp hem tegen den grond. Zwaar gewond is de ongelukkige opgenomen. VECHTPARTIJ MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. GOUDA, 29 Juli. Donderdagavond heeft in een café aan de Jeruzalemstraat, zekere V. na een woordenwisseling den veekooper Van O. van den Haastrechtschen dijk met een mes in den buik gestoken. Dr. Ruys constateerde een steekwond in den buikwand en heeft het slachtoffer verbonden, waarna het per bran- 93rd van de E. H. B. O. naar het Van Iterson- ziekenhuis werd overgebracht. De dader, die gunstig bekend staat, is gearresteerd. Drankr misbruik is ook hier van invloed op het ge beurde geweest. De politie stelt naar de schuld vraag een onderzoek in. INBRAAK TE 's-GRAVENHAGE. Vrijdagavond tusschen 11 en 12 uur is in perceel Hoefkade 176 te 's-Gravenhage een brutale diefstal gepleegd. In genoemd perceel woont de controleur-betaalmeester der Haag- sche Tramweg Maatschappij A. R. die belast is met het uitbetalen der loonen aan het tram personeel. Dit geschiedt altijd op Vrijdag, doch het is mogelijk, dat de heer R. dien dag met de uitbetaling niet geheel gereed komt, zoodat hij Zaterdagochtends daarmede moet doorgaan. In dat geval worden de nog niet uitbetaalde gelden in een brandkast in de woning van den heer R. gesloten. Ook gisteravond was dit het geval en de brandkast bevatte toen ongeveer 6000. Op een oogenblik, dat de heer R. niet thuis was, drongen drie onbekende mannen de woning binnen. Zij bedwelmden den bejaarden vader van den heer R. en bonden hem vast. Daarna hebben zij de brandkast geforceerd, waarvan de inhoud werd medegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Omtrent den brutalen diefstal, gepleegd ten huize van den betaalmeester R. der H. T. M. op de Hoefkade te 's-Gravenhage, kan nog worden meegedeeld, dat uit de geforceerde brandkast ook drie spaarbankboekjes gestolen zijn. De 78-jarige vader van den heer R. was om half 11 uitgegaan, de woning leeg achter latende. Toen hij thuis kwam ongeveer half 12 ging hij zich uitkleeden in de huiskamer. Plotseling kreeg hij met een vuist een harden slag op zijn rechter oog. Het licht was even tevoren uitgegaan. De heer R. was versuft geraakt, zoodat de individuen hem gemakke lijk konden meenemen naar de keuken, die aan de huiskamer grenst. Daar bonden zij den ouden man vast op een stoel, gedeeltelijk met een touw, gedeeltelijk met een gordijn, dat van het keukenraam werd afgerukt. Ook zijn mond werd dichtgestopt en de kerels hoe veel het er waren kon de man niet opgeven beduidden hem, dat zij hem verder niets zouden doen, mits hij geen leven maakte. Naar zijn schatting had R. een kwartier vastgebonden gezeten, toen hij de huisdeur hoorde dichtslaan. Intusschen was hij erin ge slaagd, een prop, die in zijn mond geduwd was, weg te werken. Hij begon nu te schreeuwen, waarop een buurman kwam aanloopen om hulp te bieden. Intusschen waren ook politie- mannen binnengekomen, die R. uit zijn be narde positie verlosten. De brandkast stond boven op een slaap kamer. Het is waarschijnlijk, dat de dieven reeds eenigen tijd bezig waren geweest, toen de oude heer R. thuis kwam. VLIEGEN WORDT POPULAIR. Een gratis tochtje en een foto. ROTTERDAM, 1 Aug. Zooals verwacht werd, was het bezoek aan het vliegveld „Waal haven" zeer druk. Aangezien tot Woensdag j.l. reeds 45.000 personen het Rotterdamsche aero drome hadden bezocht, kon gevoegelijk worden aangenomen, dat gisteren de 50.000e bezoeker de „Waalhaven" zou betreden. Dit is ook ge schied. Tegen 3 uur passeerde Mej. A. Troost- Van Vliet, wonende Havenstraat 139 te Rot- FEUILLETON. W. HEIMBURG VERTALING VAN HERMINA. \Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) Alles alle3 doorleefde zij nog eens. Hij had haar Immers nu eens bedrogen! Ze kon 't niet anders opvatten, ze kon geen anderen uitleg aan al haar droevige ondervindingen geven. Wel is waar was hij niet medeplichtig aan de laatste misdaad, die de rampzalige vrouw in den zin had gehad. Maar als zij in de herinnering met pijnlijke spitsvondig heid naar de woorden zocht, die hij met de onge lukkige had gewisseld, dan vond zij er verschei dene, die oppervlakkig onbeteekenend klonken, Öfigf] bü nadere beschouwing een geheel anderen ?in fiadöpn. dig haar nu het bloed naar de wangen joeg. Éri §pm§ h3d die vrouw hem zoo zonderling vorschend aangezien, om dan, als zij merkte dat «en ander hierop lette, schielijk en ais verschrikt een anderen kant op te kijken I Dat het dwaze schepsel geheel uit eigen beweging, zonder eenig vooruitzicht, hem weer opgezocht en de moeilijke verpleging van zijn zieke moeder op zich genomen md, was niet te gelooven was ondenkbaar Jfcn, dat mensch, dat vroeger al in betrekking T hem had gestaan, had hem met haar melan- cnolischen aard, haar groot verdriet over zijn on- %stelbaar verlies, met haar schitterende, diep liggende zwarte oogen aangetrokken, en de moed had hem ontbroken om dit aan zijne vrouw te be kennen en zich van haar te laten scheiden I Eerst toen de krankzinnige haar toevlucht nam tot dat laatste vreeselijke middel, was zijn geweten plot seling ontwaakt en wierp hij zich tusschen de moeder zijner kinderen en de moordenares. Door een misdaad wilde hij zijn vrijheid niet laten koopen en ieder zag nu in hem alleen den man van eer, den redder van zijn vrouw. En zij kon zij hem het voorgevallene werkelijk niet vergeven? Ook niet als 't voorbij was als hij alles zwaar geboet had? Hield zij daarvoor te weinig van hem? O neen veeleer te veel! De gedachte, dat hij het beeld van een andere in zijn hart had gedragen, met een andere teedere blikken en woorden van liefde had gewisseld, terwijl hij haar als haar man allerlei attenties en vriendelijkheden bewees die gedachte was haar onverdrageiijk. Jaloezie, bran dende jaloezie, martelde haar, als zij.daaraanjdacht neen, ze kon niet meer met hem samenwonen, ze kon hem niet meer zien, en al lang zou zij haar laatsten redder, den dood gezocht en gevonden hebben, als de kinderen, haar arme, lieve kinderen er niet waren! Hoe zou alles toch nog eens af- loopen?! Eerst langzamerhand kwam er een doffe kalmte, een soort van berusting over haar, die haar eeni- germate in staat stelde de haar omringende prach tige natuur op te merken en te genieten. Zij begon uit te gaan. Ze liet zich eens roeien naar de eilanden, de schoonheid van den omtrek begon haar onwillekeurig te boeien. Ze wandelde door de straten van het dorpje, ging den weg af naar Pallanza, zat voor het café Bolongaro en keek belangstellend naar het druk verkeer op de aanleg- terdam met twee zoontjes de controle. Zij maakte de vijftigduizend vol. De commandant van het vliegveld hiermee in kennis gesteld, bood de bezoekster met haar beide kinderen een gratis vlucht aan. Voor het vertrek van de H-N.AD.K., waarmede de fami lie Troost den pleiziertocht boven de stad maakte, werd een foto genomen en toen de reizigers weer terugkeerden, werd Mej. Troost een fraaie afdruk aangeboden. Vervolgens noo- digde de stationschef, de heer Thomson, haar uit in het Restaurant een kleine verrassing te aanvaarden. Een en ander werd door het publiek, dat in grooten getale aanwezig was, luide toegejuicht. Het bezoek aan „Waalhaven" was gisteren zeer groot. Er werden ruim 250 reizigers de lucht ingevoerd, om een tochtje boven de stad te doen. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN. Eenige gewonden naar 't ziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, 1 Aug. Zaterdagavond ontstond in een café aan den Hilledijk een vechtpartij tusschen eenige bezoekers. De kas telein wist de twistenden uit zijn zaak te ver wijderen. Op straat werd het gevecht voort gezet. Een der voorbijgangers, de 29-jarige T. M., die niets met de kwestie te maken had, werd door een vechtende aangevallen en kreeg twee steken in den rug en een boven het rechteroog. M. moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Ongeveer een kwartier later ontstond op dezelfde plaats opnieuw een vechtpartij. Ook hier kwam het mes erb'ij te pas. De 23-jarige P. V. werd zoodanig bewerkt, dat ook hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Nog keerde de rust niet terug, want binnen het half uur werd de Geneeskundige Dienst opnieuw ontboden, omdat eenige vechtlustigen elkaar met bierfleschjes hadden geslagen. Ook daarvan moest een der slachtoffers aan den hulppost van den Gem. Geneeskundigen Dienst worden verbonden. In hetzelfde café, waarin gisteravond eerst genoemde vechtpartij zich had afgespeeld, be vond zich hedenmiddag de 23-jarige G. J. v. d. L. uit de Beukelaerstraat. Zonder dat er. eenige aanleiding toe bestond, werd hij doorj de Gebr. D. aangevallen. Laatstgenoemden meenden, dat v. d. L. in den afgeloopen nacht i een van hun tegenstanders was geweest. Zij wilden zich nu op hem wreken. Hij werd tegen den grond geslagen en terwijl hij een oogen blik versuft neerlag, haalde een der gebroeders D. hem een scheermes over den rug, waardoor een groote snijwond ontstond van het schou derblad tot aan het staartbeen (ongeveer 55 c.M.) De getroffene moest in vrij ernstigen toe stand naar het ziekenhuis worden overge bracht. De gebroeders D. wisten te ontkomen, doch de politie was hen hedenavond reeds op het spoor. DRIE ONGELUKKEN TE OEGSTGEEST. Dertien in een week. Zaterdagavond omstreeks 7 uur moest de heer Gooszen uit Rotterdam met zijn auto, wqarin ook twee dames gezeten waren, op den Rijnsburgerweg nabij de Duifhuislaan te Oegst- geest in een bocht uitwijken voor een, die van den anderen kant kwam. Hij kwam daarbij in een hoop grint terecht, waardoor hij zijn Ingezonden Mededeeling. De zon lokt naar buiten, doch het is waschdag. En de waschdag stelt zijn eischen. De huisvrouw kan het goed niet in den steek laten. Toch kan zij vlug klaar zijn, door Rinso te gebruiken, 's Nachts weekt dan al het vuil los, hetwelk 's mor gens al het zware werk bespaart. Nog vóór den middag kan het goed al buiten hangen, klaar om stuur niet meester bleef en tegen een telefoon paal opreed. De twee inzittende dames werden zwaar gewond. De auto werd geheel vernield. De inzittenden van den anderen auto hebben assistentie verleend. Door de eerste hulpdienst uit Leiden zijn de gewonden naar het diaco- nessenhuis aldaar overgebracht. Ongeveer tezelfder tijd kwam de driejarige P. B. van den Duinstraatweg te Oegstgeest, die voor de deur aan het spelen was, met de stoomtram, die pal voor de deur loopt, in aan raking. Door de politie werd het knaapje per auto naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht; zijn toestand is zorgwekkend. Zaterdagochtend is de 41-jarige rietdekker W. de Vletter te Oegstgeest door de tram overreden en gedood. Hij laat een vrouw met vier jonge kinderen achter. Er zijn nu de afgeloopen week te Oegstgeest dertien ongelukken gebeurd. KIND VERBRAND. Zaterdag waren een paar kinderen in de woning van de familie O. aan de Brouwerstraat te Rotterdam met een bal aan het spelen. De bal kwam tegen een ketel, welke met kokende koffie was gevuld. De ketel viel om en kwam terecht op een kindje van 6 maanden, dat in de wieg lag. Het kind is met ernstige brand wonden naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar het kort na aankomst is over leden. BROEDERMOORD. Vrijdagavond omstreeks half tien is te Mer kelbeek bij Sittard een zekere L. M. door zijn broeder bij een twist met een jachtgeweer doodgeschoten. De dader heeft nog een tweede schot gelost op zijn schoonzuster, maar dit schot heeft zijn doel gemist. plaats van de stoombooten. Ze kocht armen vol bloemen, waarmee ze haar kamer thuis opsierde, en schafte zich in de Via Cavour een strooien hoed aan, die lichter en grooter dan de hare, beter voor de brandende zon beschermde. In de villa teruggekomen, zat zij dan soms bij de vrouw des huizes, die haar vertelde van de be- hoeftigen in het dorp en van de zeden en gebruiken van het land. Soms bracht ze ook een uur bij de zieke Duitsche dame door en praatten zij over elkanders kwalen. Mariene klaagde dan gewoonlijk, dat ze 's nachts den slaap niet kon vatten, als ze geen eetlepel Chlo- raal of een Sulfonaalpoeder innam. Ze had wel gehoord van haar nu ja, ze wist wel, dat het een en het ander vergif was voor het lichaam Maar die lange, vreeselijke, slapelooze nachten dat was nog erger vergif! Allengs breidde Mariene haar wandelingen uit. Op zekeren dag ging zij door de velden en wijn bergen naar een kerk, een merkwaardigheid van den omtrek. Voor het gebouw stonden eenige hooge boomen met een paar steenen banken. Mariene was moe, ging zitten, zette haar hoed af en keek rond. 't Was twaalf uur ongeveer. Op een groote stee nen bank, niet ver van haar af, zat een werkman aan zijn middagmaal. Schrijlings op een punt gezeten, had hij een servet voor zich liggen, waarop een koperen pan met soep of polenta stond: een langhalzige flesch met donkerrooden wijn daar naast. Aan het andere eind van de bank zat de jonge vrouw, die het eten aan haar man had gebracht. Ze hield een kind op den arm, terwijl een tweede, een jongetje van omstreeks driejaar met dik bruin haar en groote donkere oogen, bij haar schoot stond. Met gevouwen handen op haar parasol leunende, staarde Mariene peinzend dien kant uit. De jonge vrouw riep haar een paar woorden toe, de man maakte schertsend een uitnoodigend gebaar beiden lachten. Eensklaps stond Mariene op en liep hen voorbij, zóó schielijk, alsof zij voor iets vluchtte, dat haar dreigde te overmeesteren. Een lange laan van platanen werd haar gewezen, toen zij den kortsten weg naar Pallanza vroeg. Zij liep deze door met gebogen hoofd, haar hoed nog altijd in de hand. Aan den ingang van het stadje bleef zij staan, warm en naar den adem hijgende. „Dove la postavroeg zij aan een vrouw, die vóór haar snuisterijenwinkeltje met een buurvrouw stond te praten. Een kleine bengel van vijfjaar, door zijn mamina schielijk naderbijgeroepen, strompelde met bloote voeten voor Mariene uit om haar den weg te wijzen. Zij gaf het mooie, maar vuile ventje eenig geld en vroeg zacht en beschroomd hoe hij heette. „Guiseppe Buongiardino!" antwoordde de krul- lebol met glinsterende oogen, terwijl hij verheugd wegdraafde. Mariene betrad het postkantoor in de nauwe straat, gaf haar adres op en informeerde naar brieven. De vrouwelijke postbeambte, die haar hielp, overhandigde haar er drie onder een vloed van woorden. Ze meende daaruit echter op te maken, dat er twee van de drie reeds sinds ver scheidene dagen hier op haar hadden liggen wacht ten. Met een eenigszins verlegen groet en bedankje snelde zij ijlings heen, huurde voor het Municipio een boot en liet zich naar huis roeien. De dader is gevlucht en is nog niet opge spoord. Het geweer is in het veld gevonden. Het parket van Maastricht was reeds van nacht ter plaatse. DE ONWEERSTAANBARE CHARLESTON. Uit een verhaal van het Vad.; In een gezellig café-restaurant buiten de drukte van de stad zat gisteravond een paartje knus te dineeren. Het tweetal zocht allemaal van die prettige gerechten uit; aan alles kon men zien dat om dat tafeltje stemming hing. Eén ding verstrekte het restaurant niet: mu ziek! Maar het spannetje had zeker routine, want op een tafeltje naast de witgedekte tafel stond een koffergramofoon en tusschen de gangen door zette de „beloved he" telkens een plaatje op. Dat klonk vreemd in dien avond stillen tuin, waar men anders alleen het koeren van de duiven hoort. Maar nog vreemder klonk er het rhythme van een Charleston, die als dessert gedraaid werd. Toen konden de jongelieden niet blijven zitten en ondanks critisch bekijks van alle kanten gingen zij gezellig zoo'n onaesthetischen zoo'n geminachten, zoo'n populairen Charle ston dansen. BRUUT OPTREDEN VAN POLITIE AGENTEN. KATWIJK AAN ZEE, 1 Aug. Zaterdag nacht, ongeveer 12 uur, bevond zich in de nabijheid van het tramstation een twintigtal personen, waaronder eenige Leidenaars, gezel lig bij elkaar, toen plotseling uit een zijstraatje eenige politieagenten op hen losstormden en er duchtig met den gummistok op los slpegen. W. v. d. Plas, een kalm en net burger, werd plotseling gegrepen en op den grond gesmakt. Men wilde hem geboeid naar het bureau bren- 't Was ontzettend warm onder het rood en wit gestreept tentdak van het vaartuig en het water leek wel gesmolten lood. De roeier geeuwde onder het werk, dat hij lui en loom verrichtte. De sneeuwbergen waren door dikke, dreigende wolken aan het gezicht onttrokken. Mariene had erge hoofdpijn. De brieven, die zij in een opwelling van angst en innig verlangen was gaan Invorderen in de hoop dat tante Bertha te Witten haar iets van de kinderen zou kunnen schrijven, lagen in haar schoot, 't Waren er twee van tante en een van haar vader. Maar terwijl zij ze nu van buiten bekeek, overviel haar de angst, dat ze iets pijnlijks en droevigs zouden bevatten en had zij geen moed ze te openen. Alles, wat zij had ondervonden, drukte haar weer met dubbele zwaarte op het hart. Gedurende de vaart zat zij onbeweeglijk, somber vóór zich ziende. Toen de boot aan den oever dicht bij de villa aanlegde, steeg zij uit, betaalde den man en ging de steile helling op, den rijweg over en naar het ijzeren hek van den lommerrijken tuin. De fontein, te midden van het weelderig struik gewas, wuifde haar verkoeling toe, ze schepte weer lucht en steeg nog verder in de schaduw van oude eiken en dichte laurierboomen, totdat zij het terras voor het huis had bereikt. Jaloezieën en vensters waren gesloten. De kleine vlugge hagedissen, haar bijzondere lievelingen, speelden in den zonnegloed op de steenen stoep. Voorzichtig, om geen van de vlugge diertjes te kwetsen, trad zij het huis binnen en bleef daarop even in de koele gang stilstaan. Uit de zoogenaamde bibliotheekkamer gelijkvloers klonken stemmen. (Wordt vervolgd4

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1