Is R PLAAT NIGROIDS EN ELHARNIS Het Woonhuis en Erf TWEEDE BLAD VIS |1jk - tel. 224 ÏS APON bileering iORDlJNEN >ch gebied a werk Rotterdam. 25 met schuar Tarwe, Schokkererwten, 4" DAMES 4- jJE SALAMANDER. Het Meubelhuis ONZE EILANDEN No. 73 23 JULI 1927 Bondsconcours te Middelharnis. 30 ets. per doosje ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 23 JtJL'I 192 7. 5 laimachine ïlfbinders Indertouw joiharken 138 - ROTTERDAM Manchesier estuurstafellaken ^NAAR's JEN Rotterdam ss. TEVREDEN. STATION IS! weinig voor Uw jig gehouden met de goed leveren sterk /oor Uw eieren krijgt at O 37—39. Zenders. m- J' W rijnd (enza, Ispijn door het nstillende Ibleiten Iking der I lertroüen. niddelen. glazen ct. Openbare Verkooping De Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. M1JS te Rotterdam, zijn voornemens in het openbaar te veilen en te verkoopen Op Woensdag 3 flug. 1927 bij inzet, en Op Woensdag 10 Aug. 1927 bii afslag, telkens des avonds ten zeven uur (Zomertijd), in het Hotel Zaaijer nabij het Tramstation te Middel» kar nis 21 aan de Oostzijde van de Voorstraat te MIDDELHARNIS plaatselijk gemerkt nr. 13 uitkomende aan den Oostelijken Ach terweg, aldaar, kadaster Sectie B nr. 179 groot 2 Aren 01 cA. Betaling en Aanvaarding 1 OCTOBER 1927. Nadere iniormatiën ten kantore van Notarissen Mr. A. MUS en J. S. MUS, Leuvehaven 107 te ROTTERDAM. VERKOOPING VAN Bevenlander en Eigenheimer Aardappelen gelegen in polder de Oostplaat bij den Heuvelweg te Middelharnis. Ten verzoeke van den heer Dg. SLIS aldaar. Bravo Aardappelen in polder de Oostplaat te Middel harnis, ten verzoeke van Mevr. Wed. C. KOLFF, aldaar. Op Woensdag 27 Juli 1927 des avonds zeven uur (zomertijd) in Hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vraagt onze pillen en druppels tei rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons ls succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke al- beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op de lange baan geschoven te worden. Wij zijn vanonds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. a Kipstï'aat 43, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. DEZE ADVERTENTIE HEEFT WAARDE Waarom koopt iedereen zijn Meubelen in thans O. Binnenweg 87 v./h. gebouw de Manege? Omdat dat het vertrouwdst en voor- deeligst adres is voor iederen stand. Modern Buffett 45, 2 Fauteuils en 4 stoelen met leer33, 2 Fauteuils en 4 stoelen met moquette 45, Eiken Linnenkast45,— Eiken Tafel13,— 1 Crapauds en 4 stoelen met leer53,- 2 Crapauds en 4 stoelen met moquette 85,— Eikenslaapkamer compl. 158,— Q. A. Buffet 95.— Schuiftafel16, Divan17, Eiken Boekenkast. 36, Am. Cylinderbureau met Schuifblad 95,— Bureau Ministre 68, Theetafels8,50 enz. Ameublementen in alle stijlen voorradig Groote keuze RIETMEUBELEN. Aanbevelend, A. Al. KOBESSEN. Oude Binnenweg87, Rotterdam.Telef.586 Op vertoon van deze advertentie Franco levering. Geen teleurstelling bij ontvangst. De Centrale Proettuin voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel- ledden GRATIS TOEGANKELIJK- Desgewenscht geeft de tuinman ad® Inlichtingen, die mochten worden ver langd. gezetenen ook een boterham verdiend kan worden, ware tocb heuscb niet zoo zondig Alles heeft een zeer goed verloop'gehad, van geen wanklanken hebben we iets ge hoord en het publiek was gedurende den dag mede zeer welwillend om den goeden gang van zaken te helpen bevorderen. Onder begunstiging van buitengewoon mooi zomerweer bad Woensdag j 1. het Bondsconcours van Muziek en Zanggezel schappen plaats. Om twaalf uur arriveerden de trams uit beide richtingen met de deel nemende leden, welke in optocht naar het terrein marcheerden, waarbij de fanfares hun marschen vroolijk lieten klinken. Nadat de directeuren en juryleden kennis hadden gemaakt, opende den heer G. van Eek het concours. Spreker betreurde het dat hy dit Bondsconcours, wat toch iets geheel aparts voor en van Flabkee was, en het een waar en zuiver Zang- en Muziekfeest was zonder meer, moest openen omdat de daar toe meer bevoegde plaatselijke autoriteit daarvoor bedankte. Memoreerde het werken van onzen nestor op muzikaal gebied den heer Vletter, die door persoonlijke en familie-aangelegenheden verhinderd was dezen dag mede te genieten. De heer Bergman dankte den Voorzitter voor de woorden heden gesproken en stelde het zeer op prijs dat ook daarbij de heer Vletter niet was vergeten. Op het welslagen van het concours werd daarna de eerewijn rondgediend. Eerst werd door alle fanfare-vereenigingen gezamenlijk een marsch gespeeld, hetwelk zeer goed af ging. Daarna begon de wedstrijd. Het publiek bleef in dien tusschentijd het terrein opstroomen, mede uitgelokt door het schoone zomerweer. De vereenigingen volgden elkander zeer geregeld op, zoodat het geheel een vlot ver loop had. Ondertusschen hadden er voor de kinderen nog wedstrijden plaats in hard loo- pen enz., wat ook een gedeelte van het pu bliek bezig hield. Te zeven uur waren alle vereenigingen voor de jury geweest en werd onmiddellijk daarna de uitslag medegedeeld, welke luidde als volgt: Vierde Afdeeling Gemengde Koren Sursum Corda, Ooltgensplaat, le pr. met 812 punten. Ouddorp's Gemengd Koor, Ouddorp, le pr. met 300 punten. Halleluja, Ouddorp, lepr. met 821 punten. Concordia, Stad aan 't Haringvliet, 2e pr. met 266 punten. Vierde Afdeeling Fanfare. Apollo, Nieuwe Tonge, le en eereprtfs met 321 punten. Vooruit, Oude Tonge, le prijs met 300 p. Derde afdeeling Dameskoren. Caecilia, Nieuwe Tonge, 2e pr. met 291 p. Derde afdeeling Gemengde Koren. A. D V. E. N. D. O., Ooltgensplaat, 2e pr. met 290 punten. Excelsior, Stellendam, niet opgekomen. Derde afdeeling Fanfare. Juliana, Ouddorp, le pr. met 320 punten. Tweede Afdeeling Mannenkoren. Zanglust, Middelharnis, 2e pr. met 294 p. Tweede Afdeeling Gemengde Koren. Van Ongenoegen Vrij, Ooltgensplaat, le en eereprjjs met 361 punten. Excelsior, Oude Tonge, 2e pr. met 293 p. Tweede afdeeling Fanfare. Uitspanning door Inspanning, Ooltgens plaat, 2e pr. met 279 punten. De Hoop, Stellendam, 2e pr. met 290 p. Eerste Afdeeling Gemengde Koren. Excelsior, Dirksland, 2e pr. met 294 p. Eerste afdeeling Fanfare. Tot Nut en Genoegen, Melissant, 2e pr(js met 276 punten. Amicitia, Dirksland, le pr. met 316 p. Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren. De Volkszang, Middelharnis—Sommelsdyk le pr. met 307 punten. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare. Sempre Crescendo, 'Middelharnis—S'djjk 2e prjjs met 294 punten. Het bekende versje „En wjj hebben een eerste prijs gewonnen" beantwoordde de woorden der jury uitbundig. Daarna was gelegenheid om te gaan eten, want eerst om acht uur zouden de muziek verenigingen nog een concert in de tent op het terrein geven. Het publiek hield zich nog bezig op het terrein, omdat om tien uur een opealucht-bioscoop zyn rolprent zou gaan Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De heer J. Vroeginde- wey Lz. heeft bedankt voor zijn benoeming tot voorganger by de Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie te Zwolle. Op de alhier gehouden tentoonstelling van Sane-geiten behaalde Jb. Verolme Lz. den len prijs en J. Vroegindeweij Kz., den 2en prijs, beiden met jonge exemplaren. Ds. A. M. den Oudsten heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente 'te Randwijk. Postduiven-sport. Op Zondag 31 Juli zal door de Postduiven-vereeniging „Sein post" deelgenomen worden aan een wedvlucht met uitsluitend jonge duiven vanuit Soignies (België) afstand 189.925 KM. Loslating des voormiddags 7~uur. Door K. J. van Splunter zijn twee post duiven opgevangen gemerkt 429 1925 en 3 1927 - C 20925. Gevonden voorwerpen: een ceintuur en een sleutel, beide gedeponeerd op het Gemeentehuis. Alhier wordt door de commissionnairs de te velde staande tarwe opgekocht voor den gemiddelden prjjs van 200 gulden per gemet. Het vlas is verkocht voor 375 h 400 gulden per gemet. Voetbal. Zondag speelt „Flakkee" een match tegen „Dirksland". De derde ronde voor den beker. Centrale Veiling te Middelharnis van Woensdag 20 Juli 1927. Bloemkool ƒ5,— tot ƒ20,— per 100 stuks. Savoye kool ƒ4,60 tot 8,—per lOOstuks. Roode kool 11,— tot 12,10 per 100 stuks. Komkommers ƒ3,— tot 10,— p. 100 st. Meloenen 38, tot 64, per 100 stuks. Rhabarber 2,80 tot 7,60 per 100 bos. Kroten 11, tot per 100 bos. Peen 2,— tot 7,60 per 100 bos. Doperwten 2,— tot 18,— per 100 k.g: Tuinboonen ƒ2,— tot ƒ5,— per 100 k.g. Wagenaars ƒ42,70 tot 45,— per 100 k.g. Dubb. princessen ƒ40,— tot 46,— p. 100 kg. Postelein 17,— tot 25,— per 100 k.g. Spinazie 16,— per 100 k.g. Aardappelen ƒ3,— tot 9,40 per 100 k.g. Poteraardappelen ƒ4,50 tot ƒ5, per 100 kg. Kriel ƒ1,— tot 1,70 per 100 k.g. Zwarte bessen ƒ38,— tot ƒ50,— per 100 k.g. Roode bessen 24,tot 42,- p. 100 k.g. Kruisbessen ƒ15,— tot 24,— per 100 kg. Tomaten 5,70 tot 14,— per 100 k g. Yellow Transparant 12,— tot 17,— per 100 k.g. Oomskinderperen 26,— per 100 k.g. Sla 0,90 tot 1,70 per 100 krop. Aardbeien o>19 tot per pond. Frambozen 0,17 tot 0,26 per pond. Krieken 0,36 per pond. Druiven 0,61 per pond. Kaas ƒ0,26 tot per pond. Boter 1,— tot 1,05 per pond. Ging dit eerst vlot, later weigerde blijk baar een of ander waardoor het geheel wel een weinig te ïyden kreeg. Hiermede behoorde deze dag weer tot het verleden. De Bond van Muziek- en Zang verenigingen mag op een welgeslaagden dag terug zien, zoowel wat betreft den wed strijd, als de flnantieële aangelegenheden. Moge elk jaar een dergelijke wedstrijd ge houden worden op ons eiland. Het doet wer kelijk goed aan de goede harmonie tusschen de vereenigingen. Jammer was het dat het publiek, buiten ïauziek en zang zich zoo heel weinig wist p "^tnaken. Al wenschen we niet direct en kermisterrein verbonden te zien aan het Bp?c?Hrs' aangelegenheden van zeer on- cnuidig vermaak, waardoor tevens door in voorzangers en redenaars (Adv.) SOMMELSDIJK. De loting voor den dienst plicht lichting 1928, zal voor deze gemeente plaats hebben op het Raadhuis te Middel harnis op Woensdag 10 Augustus a s., nam. 2.30 uur. Een dochtertje van denkoQpmanH.N. had het ongeluk te vallen en een been te breken. Heelkundige behandeling was nood- zakelijk. De scholieren P. v. d. Poel en J. H. Deys slaagden voor het toelatingsexamen Rijks kweekschool te Hellevoetsluis. De Bewaarschool, die wegens ziekte van de kinderen gesloten was, is met een gering aantal kleinen weer geopend. DIRKSLAND. By de Ned. Herv. kerk is beroepen Ds. W. J. van Lonkhorst te Delfs- haven. Tegen een vijftal personen is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Op uitnoodiging van den Burgemees hebben enkele dames zich beschikbaar ge steld, tot het inzamelen van gelden, voor de geteisterde streken in ons land. Donderdag j.l. zyn de eerste koepeen verzonden naar Rotterdam. De prijs is 2,40 per 60 K.G. en de gemiddelde uitkomst 60 K.G. per roede. De vorige week werden per schip ver zonden 4582 H.L. aardappels hetgeen voor dezen tyd een recordgetal is. HERRINGEN. Bevolking. Ingekomen zyn: Cornelis Otte van Melissant en Korstiaan Soeteman van Stad aan 't Haringvliet. Vertrokken zyn: Aren Doornhein naar Nieuwe Tonge, Korstiaan Soeteman naar Abbenbroek en Stoffel Wesdijk naar Som- melsdijk. De exploitatiekosten over 1925 bedoeld by art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 zijn voor de Byz. school bepaald op 6,66! per leerling. MELISSANT. Het dochtertje van C. P. Tieleman is zoodanig gevallen, dat ze haar arm op twee plaatsen heeft gebroken. Ze is naar het ziekenhuis vervoerd om aldaar onder behandeling gesteld te worden. Aan L. M. A. v. d.Nieuwendijkis vrij stelling verleend voor de herhalingsoefe ningen 1927. STELLENDAM. Openbare vrijwillige ver kooping van bouwland, gelegen in kavel 22 van den Eendrachtspolder, ten verzoeke van de wed. Jb. van Seters. Perceel 1. 1 Gemet 129 V. R. ingezet door A. Blokland op 2700,—, aangeloopen. Perceel 2. 1 Gemet 31 V. R. ingezet door Ad. van Seters op 2025, aangeloopen. Beide perceelen gecombineerd gemijnd door A. Blokland op 4740,— Perceel 3. 1 Gemef 197 V. R. ingezet door M. van Driel op 2950, aangeloopen. Perceel 4. 1 Gemet 47 V. R. ingezet door J. v. d. Vlugt op 2060, aangeloopen. Beide perc. gecombineerd, aangeloopen. De vier perc. gecombineerd, aangeloopen. De vorige week werden door Abr. Klink Jz. geleverd de eerste vroege Eigenheimer aardappelen n.l. 40 H.L. a 5,50 per H.L. OUDDORP. Als een zeldzaamheid kan ge meld worden dat bh' Jb. Meyer een aard appel is te zien die ruim 5£ ons weegt. De collecte ten bate van de Stormramp heeft niet 233,30 maar 223,80 opgebracht, a.s. Dinsdagavond hoopt in de oude school op te treden Ds. Kievit van Veenen daal. De aftredende bestuursleden der Cichorei- droogery „De Onverwacht" de heeren J. Bosland en J. Grinwis zijn herkozen. NIEUWE TONGE. De loting voor den dienstplicht lichting 1928 zal plaats hebben op 11 Augustus a.s. OUDE TONGE. Een zoontje van de Wed. F. van Peperstraten werd aangereden door een auto, terwijl hij op zijn rijwiel over den Oostdjjk reed. De fiets werd geheel bescha digd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan dhr. G. Jonker is vergunning ver leend tot het bouwen van een werkplaatsje achter z(jn woning B 58h en aan C. Nijsse tot het bouwen van een wagenhuis achter zyn woning Molenweg la. De petroleumventer W.Wagemans ge raakte met kar, hond en olie in een sloot. Met veel moeite werd het heele kattebakje op het droge gebracht. Zaterdagavond werd door het tooneel- gezelschap Bakker opgevoerd „Vadertje Lang been", Maandagavond „Gekocht en betaald" en Dinsdagavond „Amsterdamsche Land haaien". Het zou te veel plaatsruimte in be slag nemen, deze stukken uitvoerig te be schrijven. We hebben echter den indruk kregen, dat de verwachtingen die men koes terde niet zijn teleurgesteld. Vooral den laat- sten avond hebben allen genoten. Men voelde diep medeiyden met de arme Greta Muller, die door Zwarte Toon gedwongen werd zyn wil te doen. Zijn wil was de hAre. Maar als de Jan Salie-achtige echtgenoot van Jansie op het tooneel was, scheen er aan het lachen geen einde te komen. De beide andere stukken werden trouwens ook goed opge voerd. De heer Bakker heeft weer getoond goede artisten in zijn dienst te hebben. De verlichting en décors zoowel als de unifor men waren best. We hopen,dit gezelschap weer gauw te ontmoeten. Den heer J. Kosten heeft zijn bouwland gelegen in den Nieuwlandscheweg onders hands verkocht aan J. Kievit Mz. Dinsdag hebben de kinderen der R K. school een reisje gemaakt naar Brabant, 's Morgens vroeg vertrokken ze per motor schip van A. 0. v. d. Vliet tot Dinteloord en vandaar met autobussen verder. Eerst werd een kykje genomen in de suikerfabriek te Dinteloord; te Oudenbosch de prachtige kerk met koepel bezichtigd om vervolgens te Breda in het Liesbosch naar hartelust te stoeien en te ravotten. Hier werden de kin deren onthaald op chocolade van de Kwat- tafabriek, door wie bovendien nog eenige fraaie cadeaux werden uitgereikt om onder de kinderen te verloten. 's Avonds keerden allen vroolijk en opge wekt huiswaarts. By de vloeddeuren stond het muziekgezelschap hen op te wachteD, zoodat het schip onder een vroolijk marscbje binnenliep. By de terugmarsch naar school ging alles ditmaal naar wensch. De muzikan ten en de kinderen hadden geen last van gedrang, dank zy de trouwe medewerking van eenige ingezetenen. We hopen, dat het altijd zoo ordelijk zal gaan in 't vervolg. OOLTGENSPLAAT. De landbouwer J. My's alhier, wonende op de hofstede „Weltevre den", ontving dezer dagen een brief, welke 25 Mei j.l. te Middelharnis gepost was. De brief bleek eerst naar Ned. Oost-Indiëtezyn De heer M. C van den Tol alhier dezer dagen voor het examen gemeente administratie. - De heer J. C. Birkhoff heeft ontslag genomen als bode van de Vereeniging Steun- verleening by Ziekenhuisverpleging, - Gevonden voorwerpen. Een maatstok, een py*p en een portemonnaie. Inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie.! - Door den heer B. Kruik is vergunning gevraagd voor den bouw van 2 maal twee woonhuizen in de Prins Hendrikstraat. Het bouwterrein aldaar van het Groot- of Alge meen Armbestuur is thans geheel bestemd voor woningen en reeds voor dat doel door de bouwers aangekocht. - De loting voor de militie zal voor deze gemeente gehouden worden op Woensdag 10 Augustus, des voormiddags 10 uur, te Oude Tonge. - Bij het leggen van een ondergrondsche leiding döor den gasfitter G. J. en zijn helpers W. v. D. en J. d.V., stortte opeens de grond INGEZONDEN MEDEDEELING. Stop die pijn. OPEI4 PLESCKE&I doorgeloopen plekken, smetten, de hin derlijke ongemakken bij warm weer, kan men voorkomen door de open plekken onmiddellijk met Akker's Kloosterbalsem in te wrijven, wanneer hevig transpireeren of roodzien op de mogelijkheid van het optreden AKKER's der aandoening duiden. KLOOSTER BALSEM Burgerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Frans Emiel Edmond, z. van J. A. A. Vrydaghs en A. C. J. de Lattre. George, z. v. J. Jongejan en M. Mackloet. Overleden: G. C. Bom, 75 j (ongehuwd). DIRKSLAND. Ondertrouwd: Cornelis van 't Geloof,j.m 24 j. en Lijntje Bakker, j.d. 24 j. beiden alhier. in en werd J. d. Y. bedolven. Met groote moeite gelukte het zyn collega's hem uit zijn benarde positie te verlossen. Met eenige ontvellingen aan armen en rug kwam d. V. er nog goed af. Reeds 9 jaren geleden, zij leefde nog in den verlovingstijd, hadMej.A. Korteweg- Dorsman haar gouden ring verloren in een landbouwschuur te Stad aan 't Haringvliet. Dezer dagen werd de bewuste ring door een werkman in een stuk bouwland onbescha digd teruggevonden. B. en W. hebben den raad ter voorloopige vaststelling aangeboden de rekening der gemeente over 1926, sluitende als volgt gewone dienst ontvangsten ƒ137.880,821; uit gaven 128 457,23|; batig slot 9423.59 (vorig jaar batig slot 5483,36 en over 1924 nadeelig slot van ƒ12.843,83). Kapitaalsdienst ontvangsten 139.361,17uitg. 133.023,92!; batig slot 6337,94!- Ook is aangeboden de rekening der gemeentelijke bewaarschool waarvan de exploitatierekening sluit in ont vangsten met 2621,53! en in uitgaven met 2274,69!, alzoo mdt een batig slot van 346,84. De postduiven vereeniging „De Reisduif" heeft met jonge duiven deelgenomen aan de wedvlucht van Rozendaal. Afstand 20 K De prijzen werden behaald als volgt: le,3e en 5e prijs C. Korteweg; 2e prys A. Verburg 4e prijs Jan van Nimwegen en 6e prijs L. van Nimwegen. le overduif H. Noordijk en 2e en 4e L. van Nimwegen. Aankomst eerste duif 2 uur, 3 minuten, 11 seconden. Gelost te 1 uur en 3 minuten. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het woon- en winkelbuis in de Nieuwstraat (eigenaar J. Haksteen) is ingezet door P. Snyder op 2500 gulden. De loting voor deze gemeente zal plaats hebben te Middelharnis op 10 Augustus a.s. des namiddags 3 uur. M. Br. kreeg tijdens de werkzaamheden op het land zoodanig een klap van een der paarden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor schipper B. v. Pélt alhier wordt een nieuwe motor gebouwd van circa 90 ton. HELLEVOETSLUIS. De behaalde prijzen op het met Hemelvaartsdag door Helvoet's Gemengdkoor „V.1.0 L A." gehouden con cours, zullen van Zaterdag t/m. Zaterdag avond ter bezichtiging liggen in de etalage van den heer F. G. Tieman, alhier. Aan mej. A. J. Bos is op haar verzoek, wegens benoeming te Amsterdam, eervol ontslag verleend met 16 Augustus a.s. als onderwijzeres aan school B. De Postduivenver. „D. O. S." houdt Zondag a.s. een wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde. Afstand 100 K.M. Tot de le klasse der Rijkskweekschool voor onderwyzers(essen) zyn toegelaten J. L. de Baan, Sommelsdyk; H. J. Deijs, Mid delharnis; B. H. Groeneveld, Nieuw-Hel voet; Rl. v. Lien, Nieuw-Helvoet; P. v. d. Poel, SommelsdijkC. M. de Smit, alhier; J. J. v. d. Velde, alhier en M. J. Vermaas, Mid delharnis. A. Boot, N.-Helvoet, leerling aan de school voor TL L. O alhier, is geslaagd voor het M. U. L.O. diploma B. Geertrui Boogert en Petrus J. Fölting zijn geslaagd voor het eindexamen der R. H. B. S. te Brielle. De heer A. Spoon Gz. te Nieuwenhoorn was bij de aanbesteding van het bouwen te Oostvoorne van een kindervacantie-kolonie- huis voor de vereeniging „Naar Buiten" te Utrecht de laagste inschrijver mot ƒ54.745. VERKOOPINGEN. Op DINSDAG 26 JULI 1927, bij afslag, telkens des avonds half acht uur (z. t.) te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van M. Kaptyen van een Woon- en Winkel huis aan de Nieuwstraat. Ten veizoeke van den heer J. Haksteen. Op WOENSDAG 27 JULI 1927, des avonds half acht uur (z.t.) te Dirksland ten her- berge van Van den Doel: Tarwe, Haver en Erwten, ten verzoeke van diverse personen. Notaris VAN DER SLUYS. Op WOENSDAG 27 JULI 1927 des avonds zeven uur (zomertijd) in Hotel Meyer te Middelharnis. Verkooping van Tarwe, Schokerwten, Bevenlander- en Eigenhei mer-Aardappelen. Ten verzoeke van den heer Dg. Slis aldaar. Bravo Aardappelen, in de polder de Oost plaat te Middelharnis, ten verzoeke van Mevr. Wed. C. Kolff, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 28 JULI 1927 bij Inzet Op DONDERDAG 4 AUG. 1927, by Afslag telkens des avonds zeven uur (Zomertyd) in Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vryw. Verkooping van een Huis met Erf aan de Verlengde Visschersstraat te Middelharnis. Ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1927, ten verzoeke van den beer Johannis Pollemans te Oude Tonge. Openbare Vrijwillige Ver kooping van Twee Paarden, wagens, ploe gen, eggen, sleep, rolblokken.stroosnijder, mestladders, hooituig, peetuig en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangebo- boden. Notaris AKKERMAN. Op WOENSDAG 3 AUG. 1927 bij inzet, en Op WOENSDAG 10 AUG. 1927 bij afslag, telkens des avonds ten zeven uur (Zomer tijd), in het Hotel Zaayernaby het Tram station te Middelharnis. De Notarissen Mr. A. MIJS en J.S.MIJS te Rotterdam, zyn voornemens in het openbaar te veilen en te verkoopen: Het Woonhuis en Erf aan de Oostzijde van de Voorstraat te Middelharnis plaatselijk ge merkt nr. 13 met Schuur uitkomende aan den Oostelijken Achterweg, aldaar, kadaster Sectie B nr. 179 groot 2 Aren 01 c-A. Be taling en Aanvaarding 1 October 1927. Nadere informatiën ten kantore van Nota rissen Mr. A. Mijs en J. S. Mijs, Leuve haven 107 te Rotterdam. Op WOENSDAG 3 AUG. 1927 by Inzet in Café Witte, en Op WOENSDAG 10 AUG. 1927 by Afslag in Café Schippers, telkens des avonds 7 uur (oude tijd). Openbare Vrijw. Verkooping van Een Burgerwoonhuis met Erf en Auto garage aan den Ring te Nieuwe Tonge. Ten verzoeke van den heer S. Koppenaal Notaris VAN BUUREN. Gemengd JNieuws. ZON - NIET TE VEEL ZONI Het „o ven jaar" 1540. Nu de trieste voorzomer in min of meer behoorlijk zomerweer is verkeerd is het ge moed er weer naar iets te vernemen over zomers van buitengewone hitte, waarover een medewerker in de „Vorw3rts" iels ver telt. Zulke zomers, met de hen vergezellende langdurige droogte, komen in iedere eeuw een- of meermalen voor. Bij de huidige ge neratie staan nog de zomers van 1911 en 1921 in warme herinnering. Langdurige droogte heerschte vooral in 1911. Wekenlang viel er geen druppel water, hetgeen veroor zaakte, dat in de moestuinen heel wat groente en vruchten verdorden. Vele groote rivieren in Midden-Europa stonden haast droog: bij Dresden bijv. was de Elbe, daar toch 500 meters breed, bijna geheel uitgedroogd. Toen kwam ook het „Hungermannle"aan de oude Elbebrug by Dresden te zien, dat ter herin nering aan een vroegere droogte weinig meters boven de rivierbedding aan een brug- pijler was aangebracht. Eeuwenlang was het „Hungermannle" onzichtbaar gebleven! Maar zulke Afrikaansche zomers worden verre overtroffen door het jaar 1540, bijge naamd het „oveDjaar". De hervormer Hein- rich Bullinger geeft in zijn dagboek(1504 1574) een aanschouweiyke beschrij'ving van dat recordjaar van tropische zon en droogte in onze streken. Reeds den laatsten dag van Februari begon een hevige zonnehitte onder een hemel van Italiaansch-blauwe kleur, en deze hitte duurde 26* weken lang, nl. tot 19 September. In dien geheelen tijd regende het slechts zesmaal, en wel einde April, be gin Mei en eind Juli. Maar nooit regende het een geheelen dag of nacht door, en ternau wernood een halven nacht aaneen. De ge volgen van deze buitengewone weersomstan digheden in onze zone bleven natuurlijk niet uit. In Mei, als de kersen meestal pas be ginnen te bloeien, waren er al volkomen ry'pe vruchten; peren en zelfs gerst kon men op de markt te Zurich reeds op 18 Juni koopen. Bullinger vertelt, dat hij begin Mei al goede druiven proefde en begin Augustus zoeten wijn dronk. Al op 24 Juni was de oogst ryp voor den maaier. De productie aan „bovenmate heeriyken wijn" was verbazing" wekkend. Maar tegenover deze heerlijkheden stond natuurlyk ook veel droogteschade. Vel»

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5