PUROL - SI! „Hotel-Restaurant SIMONS" Gesmette en roode huid bij kleine kinderen BINNENLAND Slapeloosheid LOGEEREN £IET SIMONS zorgt voor U Geeft U op als Abonné. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 16 JULI 1927. 3 nationaal de aandacht te trekken. Gelukkig heeft de Indigène de Wisbeck-zoon Cavalier de Grubben ons uit deze impasse gered, doordat hij zich ontpopt heeft tot een heng- stenmaker van eerste klasse. Van dit paard, dat reeds zoo goede hengsten leverden, kan o.i. nog heel wat verwacht worden. Op de premiekeuring te Gulpen, verleden week, stonden door hem verwekte hengsten in bijna alle klassen vooraan, terwyl zyn zoon Cava lier de Loonenhof daar den eersten prijs der vaderpaarden behaalde met 5 hengst- en 2 merrieveulens die gezien mochten worden; zij vormden de helft van een geheelen jaar gang, want door de malaise en deze toe stand dreigde voor de Nederlandsche fokkerij fataal te worden zochten de landbouwers in ons land de laatste jaren steeds meer den goedkoopsten of heelemaal geen hengst meer op voor hun merriën, met het gevolg, dat de kansen op het leveren van goede veulens speciaal voor de beste en dus duur ste hengsten steeds daalden. In tegenstelling met België, waar de paar denfokkerij zich door bovengenoemde gun stige omstandigheden ook de laatste jaren is blijven ontwikkelen en waar het door de centrale ligging van de hoogstaande fok- districten veel gemakkelijker is, met een beste merrie den allerbesten hengst van België op te zoeken. De certificaten, die recht geven op een dekking bij Avenir d'Herve (ze kosten verleden najaar bijv. 3000franks) en andere allerbeste hengsten, zijn geregeld al in het najaar genomen en worden dan aan de „paardenbeurs" onder fokkers ver handeld. Men begrijpt, dat een dergelijke toestand niet weinig bevordelijk is voor den bloei eener fokkerij, en dat het goed is, dat vrouwe Fortuna, zonder welke men ook in de paardenfokkerij niet komt, maar men wezen wil, eindelijk haar gelaat weer eens gekeerd heeft óók naar de zijde van onze Nederlandsche trekpaardenfokkerij. Het ruime aantal inschrijvingen voor de nationale tentoonstelling, die (13 en 14 Juli) gehouden werd is afkomstig van een groot aantal inzenders de groote stallen zijn, als gevolg van de malaise der laatste jaren, enkel door hun koppaarden vertegenwoor digd een bewijs, dat de moed bij vele fokkers weer is opgeleefd. Trouwens, het stamboek heeft de crisis weerstaan: het is gegroeid onder weergalm gunstige oorlogs omstandigheden, maar het heeft zich onder de voortreffelijke leiding van jhr. Van Vreden- burch in de malaise-jaren weten te hand haven; het telt nog bijna 8000 leden (het Belgische heeft er geen 2500), een bewijs, hoe populair in ons land deze trekpaardbe weging was en, gelukkig, gebleven is. Het stamboek kan dan ook thans, met een her leefden paardenhandel en een groote inter nationale belangstelling voor zijn nationale tentoonstelling, de toekomst weer met meer vertrouwen dan ooit tegemoet zien. Ook dit jaar zal de strijd in de meeste categorieën hevig zyn, omdat er vele goede paarden zijn, die elkaar alleen op onderdeelen iets moeten toegeven. Het volgende jaar komt de groote nationale tentoonstelling van alle landbouwhuisdieren, en of men in 1929, wanneer de gewone nationale tentoon stelling van het Stamboek voor het Neder landsche trekpaard weer wordt gehouden, zich nog druk zal maken over de kwestie, die thans de Nederlandsche fokkers verdeelt, n.l. die van het al of niet toelaten van in het buitenland (België) gekochte paarden? Voorspellen is moeilijk, maar het zou ons niet verwonderen, dat de eigen producten dan van een gehalte zullen zijn zóó, dat ze gemakkelijk het veld zullen kunnen beheer- schen tegen wat men uit den vreemde zou kunnen hebben ingevoerd. Want ook in België is het absoluut superieure dun gezaaid en by den toenemenden bloei der paardenfok kerij voor geld noch 'goede woorden te koop. De Venraysche hengstenassociatie wilde in het najaar van 1925 Gaulois du Monceau koopen, die het volgende jaar het Belgisch kampioenschap zou behalen, doch het paard, waarvoor men eerst 800,000 franken vroeg, was later voor geen geld te koop! Wie van dergelijke prijzen voor superieur fokmateriaal leest, zal begrijpen het nationale belang dat er bij betrokken is, dat we dit in ons land zelf fokken en niet meer in het buitenland behoeven aan te koopenhij zal dan tevens beseffen, welke diensten ons Stamboek voor het Nederlandsche trekpaard en onze voor aanstaande trekpaardenfokkers niet alleen aan den Nederlandschen boerenstand, maar aan geheel het land bewijzen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Verzacht en geneest men met JAARVERSLAG van de Vereeniging Centrale Veilig voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis over het boekjaar 1926 1927. Het Bestuur bestond uit de Heeren A.A. Mys, te Sommelsdijk, Voorzitter, H. van Heest te Middelharnis, Secretaris, J. A. Slis, J. Vroegindeweij en S. Zeedijk te Middel* harnis, D. Joppe te Sommelsdfik, Jb. Buth te Dirksland, C. van der Velde te Herkingen, P. D. Sieling te Melissant, A Blokland te Stellendam, D. Lodder te Goedereede, Jb* Breen te Ouddorp, A. van den Tol te Stad a/h. Haringvliet, J. P. de Wilde te Nieuwe Tonge, G. 0. van Schouwen te Oude Tong0» J. Kardux te Den Bommel en A. van Rossum te Ooltgensplaat. Wegens overlijden van den Heer A. van Rossum en wegens vertrek naar elders van den Heer J. Kardux, moet in deze beide vacatures worden voorzien, terwijl aan de beurt van aftreding zijn de Heeren Jb. Breen, J. P. de Wilde, S Zeedijk en P. D. Sieling. De vereeniging telde over het afgeloopen jaar 207 leden tegen 216 leden in het vorige jaar. Door het Dagelyksch Bestuur werden 2, door het geheele Bestuur 3, terwijl 2 alge- meene ledenvergaderingen zijn gehouden. Het personeel bestond uit de Heeren H. van Heest, Veilingmeester, S. van der Valk en A. van Groningen, kantoorbedienden en C. van den Houten, afslager. Gedurende het boekjaar 1 Juni 1926 tot 31 Mei 1927 werden 187 veilingen gehouden met een totaal opbrengst van 150.156,92, (vorig jaar 153 veilingen met een totaal opbrengst van 128 801,15). Geveild werd aan: Diverse groenten13284,96 Aardbeien,perziken,druiven,enz. 3998,05 Appelen en Peren 50522 K.G. 5589,85 Aardappelen 100510 3670,67 Kruis- en Zwarte 31055,03 40552,87 46864,65 4250,84 890,- Uien Eieren Boter en Kaas Diverse producten 1380473 814699 stuks Totaal 150156,92 Blijkens de exploitatierekening van het land achter onze veiling bedraagt het voor- deelig saldo 80,64 tegen 180,01 in het vorige jaar. De mindere opbrengt is in hoofd zaak toe te schrijven aan de lage prijzen van de vroege aardappelen en kool. De zwarte-bessenteelt was dit jaar zeer goed loonend. De prijzen varieerden van 0,66 tot 0,95 per K.G. Wij kunnen aan nemen, dat vry wel alle bessen, die op Fiakkee groeien, via de veiling worden verkocht, doch nog niet rechtstreeks door de kweekers zelf. Niettegenstaande aan de veiling de hoogste prijzen worden besteed, zijn er altijd nog menscben te vinden, die hun bessen ver- koopen aan de opkoopers langs de deur. Deze opkoopers verkoopen ze dan weer op de veiling en trachten daarmede hun voor deel te doen. Voor den verkoop van de eieren gaat men ook meer ten meer gebruik maken van de veiling. In verband hiermede en met de uitbreiding van de pluimveeteelt op ons eiland, hebben wij ons genoodzaakt gezien, niet alleen op Ouddorp, maar ook op de overige gemeenten de eieren aan huis te doen ophalen. Vanaf Maart 1927 heeft de heer J. Schuurman alhier zich met het op halen van de eieren belast, en wy mogen met genoegen constateeren, dat hiermede in een groote behoefte wordt voorzien. Schreven wij in ons vorig jaarverslag, dat er eenige hoop was, dat ook het veilen van uien spoedig kans van slagen zou geven, de afgeloopen campagne heeft ons in onze ver wachtingen eenigszins teleurgesteld. Weliswaar werden in deze campagne 6 a 7000 balen uien meer geveild als in de vorige campagne, doch dit kwantum had aanmer kelijk grooter kunnen zijn. Verschillende factoren hebben een remmenden invloed op de uienveilingen uitgeoefend. In den zomer van 1926 liet het zich aan zien, dat er niets dan U C.B. uien zouden groeien, doch by het oogsten kreeg men een ander beeld daarvan. De hoeveelheid kale uien was zoo groot, dat er dikwijls 10 tot 15 moest worden uitgegooid. Waar alleen eerste soort uien onder het merk mogen worden verpakt, was men dus eenigszins huiverig, om zijn uien naar de veiling te zenden, m.a.w,, men was bang, dat men het j merk niet zou krijgen. Ook de abnormaal lage prijzen van de drielingen en picklers hebben het veilen niet bevorderd. Deze waren van grooten in vloed op de doorsneeprjjzen. In het algemeen genomen was de uienprijs dit jaar bijzonder laag. Het vorig jaar brach ten de uien een gemiddelden prijs op van j 4,47 per 100 K.G. tegen 2,95 per 100 K.G. In dit jaar. Waar de medewerking van onze landbou wers nog zeer miniem is en dientengevolge nog maar een betrekkelijk klein kwantum U.C.B. uien in den handel is gebracht, heeft de ondervinding ons toch geleerd, dat wij op don goeden weg zijn. Er komt steeds meer vraag naar U C.B. uien. Zoo hier en daar zien wij zelfs door enkele kooplieden ook al uien onder het merk ver pakken en verzenden. Als wij een open oog hebben voor de ons omringende gevaren, die den export van onze producten kunnen belemmeren en let ten op de sorteering en verpakking van de ons beconcurreerende landen, dan mogen en kunnen wij niet berusten. Duitschland bouwt z$jn tariefmuren al hooger en hooger, terwfil Engeland al het mogelijke doet, om door middel van ver kapte protectionistische maatregelen (mond en klauwzeerbesmetting, plantenziekten en dergelijke) den invoer van buitenlandsche producten zooveel mogelyk te beperken of zelfs geheel te weren. Bijna alle landen hebben iets gevonden en zoeken nog steeds verder naar middelen die het gebruik van hun eigen voortgebrachte producten kunnen bevorderen. Willen wy dus ons afzetgebied blijven behouden of trachten te verruimen, dan moeten w\j er in de eerste plaats voor zor gen, dat onze producten in een zoodanige conditie ter markt worden gevoerd, dat op de kwaliteit, verpakking en aorteering niets valt aan te merken. Een betere sorteering en verpakking van onze producten over de geheele lyn kan echter nimmer worden bereikt door den enkeling. Ook kan het niet aan den handel worden overgelaten. Tot schade van de solide han delaren schuilen ook daaronder elementen, die het zoo nauw niet nemen. Willen wij iets bereiken, dan moeten wij zelf de hand aan den ploeg slaan en ons als één man, schouder aan schouder, scharen achter onze veiling. Niet alleen, dat wij dan gemakkelijker een betere sorteering kunnen invoeren, doch wy krijgen dan ook meer zeggingskracht. Wij kunnen dan aandringen op een snel en goedkooper vervoer onzer producten. Wij kunnen ook voordeeliger condities be dingen van de levering van de door ons be- noodigde uienbalen, enz., enz., kortom dan moet er rekening met ons worden gehouden. Daarom doen wij een beroep op alle Flak- keesche landbouwers en sporen hen aan, om plaats te nemen in onze gelederen. Het leden tal mag niet achteruitgaan, integendeel, wij moesten ons in een groei kunnen verheugen. Wanneer alle uien, die voor het merk in aanmerking komen, onder de vlag van het U.C.B. over onze grenzen gaan, dan is bin nen korten tijd de overwinning aan ons. Het geldt slechts alleen een kwestie van eendrachtig aanpakken. De Secretaris, H. VAN HEEST. INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten vanaf 1 0,75 Lakenpetten, kleurhondend vanaf 1 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf I 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 7,90 belgisch vliegtuig bij eindhoven geland. EINDHOVEN, 12 Juli. - Hedenmiddag te 12 uur is op een weiland onder deze gemeente in de nabijheid van Aalst een Belgisch vliegtuig bij een noodlanding ver ongelukt. De inzittende bestuurder, sergeant vliegenier R. Verboomen, bleef ongedeerd. Het vliegtuig was hedenmorgen te 10 uur te Diest (België) opgestegen. Doordat het contact niet in orde was, was de vliegenier blijkbaar uit den koers geraakt en boven Nederlandsch gebied terecht gekomen. Hij wilde hier een noodlanding doen om zich te oriënteeren, in de meening verkeerend, dat hij boven België was. Bij de landing raakte de schroef van de machine in den grond vast, waardoor het vliegtuig over den kop sloeg. De vliegenier die alleen in het vliegtuig zat, wist zich ongedeerd in veiligheid testellen. Het vliegkamp te Diest is telegrafisch van de noodlanding in kennis gesteld. Het vlieg tuig is grootendeels vernield. lugubere vondst te bussum. BUSSUM, 12 Juli. By het controleeren van een vermoedeiyk tydelyk onbewoonde woning aan den Zwarteweg alhier, bemerkte de heer H. Enklaar, directeur van den parti culieren nacht veiligheidsdienst alhier, dat uit de keuken van dit pand een eigenaardige lucht opsteeg. Toen de deur gesloten bleek en hij binnen een gaspit zag branden, stelde hij zich onmiddellijk met de politie in ver binding, waarop den huiseigenaar toestem ming werd verzocht de gaspit uit te draaien. In gezelschap van den huiseigenaar ging de heer E. gisteravond naar de verlaten woning. Om binnen te komen sneed men een ruit uit en toen het gordijn op zij werd gescho ven, zagen zij het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lyk van de bewoon ster van het perceel, dat op den keukenvloer lag uitgestrekt. Het bleek de veertigjarige frangaise te zijn, de wed, von Göler, die zich als modiste alhier had gevestigd. Terstond stelde men de politie van de lugubere ont dekking op de hoogte. Het parket uit Amster dam arriveerde hedenmorgen. Aan misdaad behoeft vermoedelijk niet gedacht te worden, daar het huis gesloten was en nergens sporen van inbraak aanwezig waren. Hedenmiddag heeft in de Majellastichting een sectie op het lijk plaats. driftige wegwerkers. Twee Belhamels gearresteerd, 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een ernstige ordeverstoring plaats gehad te Berkel-Roden- rijs Onder leiding van den bouwkundig op zichter N. werkten gedurende den nacht een honderdtal spoorwegarbeiders, grootendeels uit Den Haag afkomstig, aan de electrische spooriyn Den Haag—Rotterdam. In de onmid dellijke nabijheid van Rodenrijs had zich het geval voorgedaan, dat twee der wegwerkers F. S. en de B. G. {den vorigen dag een uur te vroeg waren weggegaan. De leider van het werk wilde daarom een uur Yan hun loon inhouden. Hiertegen verzetten beide mannen zich hevig en zij dreigden N. met een schop de hersens te zullen inslaan. Een gedeelte van de wegwerkers sloot zich bij het tweetal aan, terwijl de overigen uit vrees voor molest het werk niet durfden te hervatten. Een goederentrein met grind werd met lasch- palen en steenen gebombardeerd, waarbij een der arbeiders vrij ernstig aan een hand werd verwond. Na eenigen tijd bedaarde het rumoer en werd het werk hervat. In op dracht van den Officier ven Justitie zijn S. en de B. G. gearresteerd en in het Huis van Bewaring ingesloten. VRACHTAUTO VERPLETTERD. De chauffeur slechts licht gewond. ZEVENBERGEN, 13 Juli. Gistermorgen omstreeks halftien is de vrachtauto van den heer G., te Klundert, by het passeeren van den overweg by het station alhier dooreen locomotief gegrepen en totaal vernield. De over weg wachter H. had by het naderen van den trein uit de richting Lage-Zwaluwe de slagboom en neergelaten. Door onoplet tendheid bemerkte hij echter niet, dat de locomotief, welke dagelyks tezelfder tijd uit de tegenovergestelde richting komt, naderde, zoodat hij de boomen weer omhoog bracht. De chauffeur L. van den vrachtauto liet daarop zijn wagen vooruitryden, met het noodlottig gevolg, dat deze door de locomotief gegrepen en een eind werd meegesleurd. Het voertuig werd ten slotte in een sloot geslin gerd. De chauffeur kwam er, hoewel hy niet den tijd had uit den auto te springen, met een hoofdwond af. De vrachtauto is geheel verbry'zeld. Doodelyke val van een steiger. ZWOLLE, 13 Juli. De 27-jarige J. Stoffer viel van een negen meter hoogen steiger. Hij kwam met zyn hoofd op een cementen vloer neer, zoodat hij op slag dood was. Het slachtoffer was in lossen dienst bij een Duit- sche firma voor montage van een nieuwen stoomketel in het gebouw van de N.V. „I Jssel- centrale" aan de Wetering. De man iaat een vrouw met twee kinderen achter. Bjj het zwemmen verdronken. ZEIST, 13 Juli. De 17-jarige oudste zoon van de weduwe v. Ooyen te Zeist, verdronk Dinsdagavond bij het zwemmen in den Krom men Rijn bij Bunnik. De jongeling, die zwem men kon, is dadelijk na het te water gaan, vermoedelijk door kramp bevangen en kon door een aanwezigen vriend niet meer worden DRIE KNAPEN VAN EEN KAR GESLINGERD. SCHINNEN, 13 Juli. - Nabij Schinnen (Zuid-Limburg) is gisteren het paard voor een melkwagen van den heer B. K. op hol geslagen. De knecht trachtte tevergeefs het paard tot staan te brengen. Het werd steeds wilder en ten slotte sloeg de kar om. Een drietal knapen, dat zich daarop bevond, werd er af geslingerd. Het zoontje van den heer A. S, kreeg een schedelbreuk en was on middellijk dood, terwijl de andere knapen ernstig gekwest werden. Ook de knecht viel van den bok en bekwam ernstige verwon dingen. OM EEN OUDE VEETE. Poging tot doodslag op Ameland. NES (Ameland), 13 Juli. Maandagavond heeft G. de J. om een kwestie, welke reeds van September j.l. af liep, geschoten op J. K., te Buren. Hij trof K. in den rug, waardoor deze levensgevaarlijk gewond werd. De ge troffene is per extra-boot naar Leeuwarden vervoerd. De J. werd later in het ruim gevonden van de „Waddenzee". Hij wilde blijkbaar op deze wijze naar den vasten wal vluchten. Hy werd naar Leeuwarden overgebracht. NOODLANDING VAN EEN K.L.M.-VLIEGTUIG. AMSTERDAM, 13 Juli. Het vliegtuig van de K. L. M., H.N.A.D.Q., dat gistermid dag met acht passagiers aan boord uit Londen vertrok met bestemming Amsterdam, moest wegens het slechte weer, dat boven Noord west-Frankrijk heerschte, en zwaren mist, een noodlanding doen bij St.-Omer. Het toestel, dat bestuurd werd door den piloot Frijns, werd by deze noodlanding tamelijk zwaar beschadigd. De passagiers bleven onge deerd slechts een hunner werd zeer licht De chef van den Technischen Dienst der K L. M., de heer Guillonard, is naar St.-Omer vertrokken om de schade aan het vliegtuig op te nemen. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Miinhardf's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten (Adv.) Gemengd Nieuws. overstroomingen in frankrijk. Het, werk in de fabrieken stopgezet. PARIJS, 12 Juli. De schade, aangericht door de stortregens der afgeloopen dagen wordt thans nog vergroot door de over stroomingen, die het gevolg van de hevige regens zijn. Door het buiten de oevers treden van de Eure zijn verscheidene kleine steden en dorpen langs deze rivier onder water komen te staan. Ook in alle andere rivieren is het water snel wassende en algemeen wordt voor overatroomingen gevreesd, Vele fabrieken, vooral in de omgeving van Limoges, hebben het werk tijdeiyk moeten stopzetten, doordat het water de machinekamer is bin nengedrongen. De twee zware onweersbuien, die Maandag over Parijs zyn losgebroken, hebben in de buitenwijken de kelders van honderden hui zen onder water gezet. De meeste schade werd aan het telefoonnet aangericht. Zes telefooncentrales, die in kelderverdiepingen zijn ondergebracht, zijn buiten werk gesteld, waardoor een achtste gedeelte derParysche abonné's geen gebruik van de telefoon kan maken. Op verschillende hoofdwegen in de buitenwyken werd het verkeer gestremd, in het Noorden van Parijs stond het geheele tramverkeer stil. CYCLOON AAN DE ZWARTE ZEE. RIGA, 12 Juli. Uit Moskou wordt ge meld, dat de stad Noworossysk (aan de Zwarte Zee) door een cycloon geteisterd is Volgens tot nu toe ontvangen berichten kwamen tachtig personen om het leven en werden er twintig gewond. DUIZEND DOODENIN TRANSJORDANIË? De aardbevlngsramp in Palestina. JERUSALEM, 12 Juli. Volgens de jong ste berichten uit de door de aardbeving ge teisterde gebieden bedraagt het aantal dooden 108 en zijn 345 personen gewond. De be woners zijn door een paniek bevangen, daar een nieuwa aardbeving wordt gevreesd, om dat de schok van gisteren heviger was dan ooit door de huidige bewoners van Palestina werd waargenomen. Te Cairo worden alarmeerende, doch tot nog toe nog niet bevestigde berichten ont. vangen over de. verwoestingen, welke de aardbeving in Transjordanië heeft aangericht. Naar schatting zouden hier duizend personen zijn gedood. Aan de „Times" wordt gemeld, dat rap porten van vliegers, die boven het Zuiden van Transjordanië hebben gevlogen, eveneens doen vreezeu, dat het aantal dooden zeer groot is. Een Reuter-bericbt uit Cairo zegt, dat vol gens een ooggetuige uit Transjordanië by de aardbeving aldaar 300 menschen zouden zijn omgekomen. JERUSALEM, 12 Juli. Ten gevolge van de.aardbeving van gisteren zyn te Ludd30 personen gedood en 70 gewond. De Britsche luchtvaartafdeelingen hebben bij het red- dihgswerk der slachtoffers uitnemende dien sten bewezen. Te Hebron werden 4 personen gedood. In de steden Gaza, Acre en Bersjebah werd geen schade aangericht, maar te Safad en Tiberias was dit wel het geval. In een twintigtal steden en dorpen zyn er slacht offers te betreuren. Een kindje levend begraven. Door een automobilist ontdekt. Een automobilist, die Zondagavond in een bosch te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde, toen hij onder de boomen liep, een eigenaardig geluid. Plotseling zag hij een kindervoetje uit den grond steken. Hij groef het kindje, een jongen van naar schatting twee maanden, op en bracht het, daar het nog teekenen van leven gaf, naar een ziekenhuis. Daar verkeert het thans in zorgelijke omstandigheden. Op den weg langs het bosch had men even tevoren een groote toerauto met een vrouw en twee man nen zien rijden, die de politie thans tracht op te sporen. Onweer en slagregens. In verschillende steden van Engeland heb ben Maandag weer onweders en slagregens gewoed, die hoofdzakelijk overstroomingen veroorzaakt hebben. Te Londen is het water in een der stations van de Piccadilly-railway binnengedrongen, zoodat het verkeer gestaakt moest worden. Vannacht hoopt men het over tollig water weer te hebben geloosd. By het onweer van Maandag zyn twee mannen door den bliksem gedood en is een bakerkindje verdronken. Het kindje bevond zich in een kelderwo ning te Fulham, welke door den overvloe- digen regen overstroomd werd. Bij Smethwick spoelde een spoorbaan weg onder een trein, die daar gestopt had, om dat het water tot boven de rails gestegen was. Passagiers, die het gevaar zagen aan komen, slaagden er nog juist bytijds in het personeel van den trein te bewegen dezen wat op te trekken. Achter de laatste wagens stortte toen de baan over een lengte van 80 M- in een kanaal langs den spoorweg. BERUCHT HOTELDIEF GESNAPT. Hy had juist een gravin bestolen. BERLIJN, 12 Juli. In de maand Juli van het vorig jaar werd Berlijn opgeschrikt door een serie sensationeele hoteldiefstallen, die plotseling in' December d.a.v. ophielden. De pleger ervan heeft men eerst thans kun nen arresteeren. De Brusselsche politie heeft namelijk heden een 28-jarigen Oekrainer, Giomede Dyszlioek gearresteerd en daarbij tevens een gedeelte van den buit achterhaald, dien hy uit Berlijn had meegenomen. Tot de slachtoffers der hoteldiefstallen te Berlyn behoorde ook de bankier Pröhl uit Amsterdam, die toentertijd in een hotel Unter den Linden logeerde Toen hy op een avond in zijn kun er terugkwam, ontdekte hij, dat zyn koffer was opengebroken en voor een waarde van zesduizend gulden was verdwenen. De Berlljnsche politie slaagde er in een aan den heer Pröhl toebetioorende horlogeketting en een gouden sigaretten-étui in beslag te nemen te Brussel heeft men thans ook het horloge zelf benevens een gou den sigarenknyper teruggevonden. Dyszlioek heeft ondanks zyn jeugd reeds een avontuurlijk leven achter den rug. In 1923 werd hy door de autoriteiten gezocht hy vluchtte eerst naar Versailles en van daar naar Nizza. Hier werd hij op heeterdaad by een hoteldiefstal in de appartementen van een prinses gesnapt en tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld. Na zyn ontslag uit de gevangenis keerde hij naar zyn vrouw terug, met wie hy in Juli 1926 naar Zoppot (in de nabijheid van Danzig) vertrok Hij mishandelde de arme vrouw zoolang, tot zij stierf en vatte toen zijn bedrijf van hotelrat weder op. In bijna alle groote Europeesche steden „werkte" hij, waarbij hy zijn reizen meerendeels per vliegtuig maakte. Men heeft o.a., kunnen vaststellen, dat hij in Juli 1926 per vliegtuig van Zoppot naar Berlijn kwam, daar inderhaast een hoteldiefstal pleegde en reeds den volgenden dag per vliegtuig naar Brussel vertrok. In Dyszlioek's bezit werd niet minder dan een kwart pond losse briljanten en safieren gevonden, doch men neemt aan, dat hy het grootste deel van zyn buit te Monte Carlo heeft verspeeld. De arrestatie te Brussel geschiedde in een groot hotel, waar hy j uist aan gravin Berlei- mont voor 250.000 francs juweelen had ont stolen. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISMARKT 12, bij de Me Kerk te ROTTERDAM. ben kluizenaar overleden. Een padvinder uit den Indianentyd. Frank Reisen, een Rijnlandsch edelman, wiens ware naam in den loop der jaren ver loren moet zijn geraakt, is Maandag over leden in een hutje aan de Missouri in Zuid- Dakota, waar hij een halve eeuw lang als een kluizenaar geleefd had met eenige slan gen als huisdieren. Reisen was een van de padvinders uit den tijd toen het Verre Westen nog niet geheel door de blanken in bezit genomen was Als wy' de geschiedenis, die de Amerikaansche bladen van hem opdisschen, gelooven mogen, was hy al op jeugdigen leeftijd uit Duitsch land gevlucht, nadat hij als student een tegenstander in een duel gedood had. Hij kwam naar Amerika en begaf zich daar naar het Indianenland, waar hij later generaal Custer diende als padvinder. Toen hem eens was opgedragen een Indianen opperhoofd gevangen te nemen, bleef Reisen zes maan den weg. Bij zijn terugkeer wist het opper hoofd, dat hy ten slotte toch in handen had weten te krijgen, te ontvluchten, waarop Reisen den Indiaan neerschoot en het lijk aan den generaal bracht. Toen de padvinder op deze menschenjacht werd uitgezonden, was hij verloofd met een meisje uit den post, waar zijn afdeeling ge legerd was en voor zyn vertrek trouwde hij haar. In zijn lange afwezigheid dacht de vrouw, dat haar man was omgekomen en gaf zij zich aan een ander. Toen Reisen dit vernam, wilde hij eerst zelfmoord plegen, doch in stede daarvan trok hij zich geheel van de menschheid terug en leefde nog vijf tig jaar als een kluizenaar. TWEE OLIFANTEN DOOR EEN TREIN VERPLETTERD. Een kornak gedood. In West Aurora, een voorstad van Chicago, was een circustroep op weg naar de ont hulling van een monument voor 58 makkers, die in 1918 bij een spoorwegongeluk om het leven waren gekomen. Tot den troep be hoorden een negental olifanten, die het on geluk hadden midden op een overweg te willen rusten. Juist passeerde er een trein, die midden in den troep reed. Een kornak werd ge'dood en verscheidene passagiers van den trein liepen bij den schok verwondingen op. De zeven olifanten, die ongedeerd waren, renden van schrik de stra ten van West Aurora in en veroorzaakten daar een niet geringe schrik. De twee overi gen waren zwaar verminkt en moesten af gemaakt worden. De trein schoot na de botsing nog een eindje door en reed daarbij een groote circuswagen in stukken. De kor nak had op een van de olifanten gezeten en was by de botsing van het dier geslingerd. Een van de gewonde dieren was op hem ge vallen en had hem dood gedrukt. Het monument, dat de troep zou onthul len, is merkwaardigerwijs een marmeren olifant, op welks voetstuk een plaats is aan gebracht met de namen van de circusmen- schen die in 1918 omgekomen zyn. De circusmenschen vingen na het ongeluk eerst de ontvluchte olifanten op en onthulden daarna het monument. Daarop volgde een lijkdienst voor hun zoo noodlottig omgeko men makker.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3