Knagende pijnen Sanapirin-tabletten BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 JULI 192 7. 3 zij vaak de door de buren afgeluisterde scènes. Zij riep dan om hulp, terwijl de heer en mevrouw Beecroft rustig in de huiskamer zaten. Altijd volgens hun eigen verklaringen. In ieder geval kwam vast te staan, dat het meisje zwakzinnig was, niet volkomen toerekenbaar en onbetrouwbaar in hare ver klaringen. Ook bleek het, dat er vrij wat afgunst school onder de felle verontwaardi ging der huurlieden, die de justitieels actie bekostigden. Niettegenstaande Lena, b\j haar verschijnen in de rechtzaal, door twee man nen ondersteund moest worden, zoo zwak was zij De Beecrofts, hersteld in hun eer, werden door vrienden en kennissen geluk gewenscht. Maar in Leigh pakte zich het populaire ge richt samen. Een dreigende menigte ver scheen 's avonds voor het huis, een steen werd naar de vensters geslingerd, een lawine volgde. Er bleef bijna geen ruit heel. De „Beecrofts zijn thans in Zwitserland om te herstellen van de doorgestane emoties. Wanneer zij terugkomen, zullen zij naar een andere plaats moeten verhuizen. Zij zullen het eigen huis in Leigh, waarvoor zij jaren spaarden, waar zij hun ouden dag dachten te slijten, moeten verlaten. Niemand zou het uit kunnen houden in de hel, die hun daar te wachten staat. Aan dien smaad, volgens het gerechtelijk oordeel niet verdiend, ont komen zij niet. Maar velen denken dat het een straf is van hoogere rechtvaardigheid. crofts nhuis a van neden beup- glan- n, zou nhuis was half enhof elijke opge deelde r den slecht i toe eerde DE „RIJKE AMERIKAAN". ZEIST, 1 Juli. In een pension te Bosch- en-Duin vervoegde zich dezer dagen een „rflke Amerikaan", die voor zich en zijn familie een goed verblijf zocht met garage. De nieuwe gast zou alvast blijven, in afwachting van de familie, welke haar komst nog even uitstelde. Gisteren verdween de „rijke Amerikaan" echter met achterlating van schulden. Hij stal bovendien gouden en zilveren voorwer pen uit het huis. De politie is den man, die zich Huygens noemde, reeds op het spoor. Mishandeling met doodelykon afloop. MIDDELBURG, 2 Juli. - Tijdens de ker mis te St. Jansteen ontstond een ernstige vechtpartij tusschen P. en M., beiden land bouwersknechts aldaar. Eerstgenoemde sloeg M. met een paal op het hoofd. Hp werd in het ziekenhuis opgenomen. Hedenmorgen is de man aan de bekomen verwondingen over leden. De dader is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Beiden verkeerden onder den invloed van sterkedrank. DOOR ZIJN FIETSBANDEN HET LEVEN GERED. AMSTERDAM, 2 Juli. Een niet alle- daagsch ongeval is hedenavond omstreeks zeven uur in de De Clercqstraat bij de Bilder- dijkstraat gebeurd. Op dat tijdstip reed een heer op de fiets naast de trambaan, toen plot seling een stroomdraad van het net brak. De wielrijder werd door den draad getroffeif en van de fiets geslingerd. Naar getuigen heb ben waargenomen, werden sterke vonkver- schijnselen ontwikkeld toen de draad de kei bestrating raakte. Het bleek spoedig, dat cfë getroffene, de omstandigheden in aanmerking genomen, er buitengewoon goed was afgeko men. Zijn voorhoofd vertoonde een schram en op zijn kleeding waren vlekken te zien, welke aanvankelijk aan schroeiïng geweten werden, doch bij nader inzien veroorzaakt waren door het vet van den draad. De man werd per autobrancard van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd en daar onder zocht. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis gaan, omdat bleek, dat ander letsel dan de schram niet veroorzaakt was. Het is zeer waarschijnlijk, dat de gummi banden van het rflwiel den getroffene voor erger hebben behoed. Een wandelaar ware er ongetwijfeld minder goed afgekomen. Toen de draad de keibestrating raakte, viel zooals steeds de desbetreffende automaat inde Centrale uit. De schakelbordwachter, die aan het uitslaan niets bijzonders bespeurde en abnormale stroomafname op éénzelfde oogen- blik, bijvoorbeeld door het aanzetten van ver schillende tramwagens tegelijk,kan eenzelfde verschijnsel veroorzaken zette haar weer zoodat de draad opnieuw onder stroom kwam."Ware de automaat met een harden klap uitgevallen, dan zou de wachter natuurlijk onraad hebben bespeurd en niet opnieuw in geschakeld hebben. Om aan het onder stroom staan van den ge broken draad .een einde te maken, drukte een der ingenieurs van de tram, die steeds ijlings per auto uitrukken,met gummihandschoenen den draad op de rails met het gevolg, dat de automaat ditmaal met een klap uitsloeg en niet weer ingezet werd. Na een kwartier was met behulp van een der montagewagens het euvel opgeheven. Doch een gedeelte van het tramnet, o.a. het Leid- scheplein had stroomloos gestaan. WIELRIJDER DOOR EEN AUTO GEDOOD. AMSTERDAM, 3 Juli. Gisterenavond omstreeks halftwaalf is onder de gemeente Naarden een ernstig ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die op den grooten rijweg reed, werd plotseling door een auto, die zijn groote lampen ontstoken had, omvergeworpen. Eenigen tijd na het ongeval vond men hem* langs den weg liggen. Zijn toestand was van dien aard,dat hfl spoedig daarop aan zjjn verwondingen overleed. Uit getuigenverklaringen is de politie ge bleken, dat van den bewusten wagen, welke INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. In gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. liet ongeluk veroorzaakte, de koplampen ge doofd werden en dat het voertuig doorreed langs het Kindersanatorium in de richting van Amersfoort. De politie van Naarden tracht thans den wagen en den bestuurder op te sporen. Ver moedelijk is de auto donker van kleur. Er zouden zich twee personen in bevonden hebben. Op het Noord-strand te Schiermonnikoog is het lijk van een manspersoon aangespoeld, gekleed in blauwe kiel en zwarte broek, met klompen. Vermoedelijk isjaet van den jongen man, die onlangs te Dokkumer Nieuwe Zeilen is verdronken. Mishandeling. Te Andijk (b^j Enkhuizen) is gisteren, na afloop van het zangersfeest, een Belg, ge naamd A. Bosschaert, door een arbeider uit Drente met een mes gestoken. De Belg is in den afgeloopen nacht naar het Enkhuizer ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. EEN VLIEGTUIG GEVALLEN, 2 dooden. Maandagmiddag is het marine-schoolvlieg- tuig S. 18 in de nabijheid van het vliegter rein aan de Kooy vermoedelijk in een vrille gekomen en gevallen, met zijn neus in den grond. Van de beide inzittenden werd de eene onmiddellijk gedood, terwjjl de andere tijdens het vervoer naar het marine-hospitaal is overleden. De omgekomenen zyn; korporaal*vliegtuig maker van den Boom, gehuwd en 25 jaar oud, en korporaal-seiner Bosker, ongehuwd, eveneens 25 jaar oud. JEUGDIGE MISDADIGER AANGE HOUDEN. Te Bergen (N/EL) is aangehouden de plm. lS-jarige H. B. verdacht van diefstal en po ging tot doodslag op den chef-gemeente veldwachter, J. van de Kerk aldaar in Januari 1.1. gepleegd. De aangehoudene behoorde tot de bende, die in den afgeloopen winter in braak heeft gepleegd in verschillende villa's. Bij hun arrestatie verzetten de jongens zich hevig en B. schoot den veldwachter in den arm. Sindsdien was hij voortvluchtig. Hij zou in Oostenrijk en Rusland zijn geweest, vanwaar hij dezer dagen zou zijn terugge keerd. Maandag is de jongeling naar Alkmaar overgebracht. VERKOOPINGEN. Verkooping van TIMMERHOUT, te Ouddorp aan het tramstation op Woens dag 6 Juli 1927, des namiddags 7 uur (n. t.). te Achthuizen aan het tramstation op Don derdag 7 Juli 1927, des nam. 6| uur (n. t.). te Oude Tonge aan het tramstation op Donderdag 7 Juli 1927, des namiddags 8 uur (nieuwe tijd), te Dirksland aan de Kaai op Vrijdag 8 Juli 1927, des nam. 6J uur (nieuwe tijd), te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat op Vrjjdag 8 Juli 1927, des nam. 8uur(n.t). Deurwaarder GROENENDIJK. Op DONDERDAG 7 JULI 1927 des namid dags 2 uur zomertijd, Openbare Vrijwillige Verkooping van een volledigen Inboedel, aan het Korteweegje teSommelsdijk. Ten verzoeke van de erven van den heer J. Snijder. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 21 JULI 1927 bij Inzet Op DONDERDAG 28 JULI 1927, bij Afslag telkens des avonds zeven uur (Zomertijd) in Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vrijw. Verkooping van een Huis met Erf aan de Verlengde Visscbersstraat te Middelharnis. Ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1927, ten verzoeke van den heer Johannis PoUemans te Oude Tonge. Openbarè Vrijwillige Ver kooping van Twee Paarden, wagens, ploe gen, eggen, sleep, rolblokken, stroosnijder, mestladders, hooituig, peetuig en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangebo- boden. Notaris AKKERMAN. Gemengd INieuws. DE SJOFELE ZAAKGELASTIGDE. Geen vangst der New Yoxksche douane beambten. Toen eenige weken geleden het stoomschip „President Wilson" te New York meerde, meenden de pas-controleurs weer eens een goede en gemakkelijke vangst te doen, waar door zij de Vereenigde Staten van Noord- Amerika weer eens te meer konden bescher men tegen vreemde invasie. Langs de gangtrap naderde namelijk kalm en waardig een Chinees. Hij zag er sjofeltjes en verwaarloosd uit, Zijn hoedje was vet en onder zijn arm klemde hij, gewikkeld in wat kranten, zijn bagage. Aha, dachten de ambtenaren, een gedroste koelie, dien zullen wij eventjes leeren. „Hey you Chinee-boy," koeterwaalden zfl, terwijl zij hem bij den arm vastgrepen", waar tippel, je zoo naar toe, zou je niet maar weer terug- keeren?" De Chinees richtte zich in zjjn volle lengte op, keek alsof hij Confucius zelf was en ant woordde in perfect Engelschi „Heeren, indien u ertoe mocht overgaan, mij aan te raken, doet u zulks op eigen risico. Deze zeer ongewone ontvangst is mij uiterst onaangenaam. Indien u zoo goed wilt zijn uw onbelangrijke persoontjes van mijn te doen verdwijnen, zal ik aan wal gaan zonder dat u het recht heeft zich met mij te bemoeien. Ik ben Issen C. Lee, de zaak- gde van China in de republiek Pana ma". Lee begaf zich plechtstatig aan wal, liet zich naar den chef brengen om na vertoon zijner papieren zijn bèkiag in te dienen, en betrad Amerika's bodem onder duizend ver ontschuldigingen der ambtenaren. Lee begaf zich naar het Chineesche consulaat, waar hij mededeelde, dat hij genoeg van zijn baantje had. De heeren in zijn vaderland moesten maar eerst eens uitzoeken, wie de baas was hem dan geld sturen, om waardig als vertegenwoordiger van zijn land te kunnen optreden, zoodat hem een onwaardige-be handeling bespaard zou blijven, zooals hij juist had moeten ondervinden. HISTORISCHE OVERTOCHTEN OVER DEN OCEAAN, Zeil- en stoomschepen. Wié de eersten waren, die per schip den Oceaan overstaken, is nog steeds niet uit gemaakt, doch er zijn aanwijzingen, dat reeds in het begin onzer jaartelling schepen uit Noord-Europa bezoeken aan de Amerikaan- sche kust hebben gebracht. Voor de moderne geschiedenis echter beginnen de beroemde reizen over den Oceaan met de ontdekking van Amerika door Colunrbus, die in 1492 dagen tijds van Palos in Spanje naar San Salvador zeilde. De Pelgrimvaders had den in 1620 voor hun reis van Plymouth naar kaap Cod nog 66 dagen noodig, doch de Dreadnought, een Amerikaansche klipper, een van de beroemde snelle zeilers, maakte in 1859 een recordreis in Oostelijke richting, van New York naar kaap Clear in Ierland 12 dagen. Dit was heel wat korter dan de tijd van de Savannah, die het eerste stoomschip zou zijn geweest, dat de reis maakte en van Savannah naar Liverpool in 1819 nog 27 dagen noodig had. Hierbij dient ook de reis van Zr. Ms. Curasao gememo reerd te worden, het eerste stoomschip, dat de reis over den Oceaan heen en terug meeren- deels stoomende heeft afgelegd. Het schip vertrok den 26en April 1827 van Hellevoet- sluis, kwam 24 Mei te Paramaribo aan, vanwaar het 2 Juni de reis naar Curagao voortzette, dat het 8 Juni bereikte. Op de thuisreis vertrok het 6 Juli van Curasao en arriveerde den 4en Augustus te Hellevoet- sluis. De Great Eastern, het beroemde groote raderschip deed het in 1860 van Southampton naar New York in 11 dagen. Eerst in onzen tjjd is de overtocht per stoomschip tot min der dan een week teruggebracht. De Maure- tania heeft het in September 1924 van New York naar Cherbourg gedaan in 5 dagen 1 uur en 49 minuten. Luchtschepen en vliegtuigen. Het jaar 1919 is het groote jaar geweest van de bedwinging van den Oceaan door de lucht. Het Amerikaansche watervliegtuig NC 4 vloog van Trepassy via de Azoren naar Lissabon, kapitein Alcock en luitenant Brown vlogen van St. John's naar Clifden in Ierland (1960 mijl in 16 uur 12 minuten) en de R 34, een Engelsch luchtschip van het stij ve type maakte de reis Engeland of liever Schotland (East Fortune) Amerika(Mineola) (3130 mijl) in 108 uur 12 minuten en keerde van Mineola terug naar Pulham in Engeland (3200 mijl) in 74 uur en 56 minuten. Tot 1922 moest men wachten voor de Oceaan weer per vliegtuig werd overgetrok ken, ditmaal van Portugal naar Brazilië, 1924 was weer een groot jaar door de reis om de wereld van de Amerikaansche leger vliegtuigen, die daarbij ook den Oceaan over staken en door den overtocht van den Zep pelin Z. R. 3, de latere Los Angeles, van Friedrichshafen naar Lakehurst, in 81 uur en 71 min. 1926 was het jaar van de Pool- vluchten, maar ook van een vlucht Spanje Argentinië, en dan zijn we bij dit jaar aan gekomen met den ongelukkigen tocht van Nungesser en Coli, de Pinedo's rondvlucht naar Amerika en de groote Oceaan vluchten New York—Europa in één ruk van Lindbergh, Chamberlin en nu weer Byrd. Zware brand in een Hongaarsch dorp. PRESSUNG, 2 Juli. Gisteren is te Neu- stuben in Hongarije een hevige brand uitge broken, waardoor zestig huizen zijn verwoest, Men vreest, dat er ook slachtoffers zijn, HOE BJARKOW AAN DEN DOOD ONTSNAPTE. Zjjn toestel brak letterlyk in tweeën. KOPENHAGEN, 1 Juli. Met betrekking tot het vliegongeluk van den Deenschen mili tairen aviateur Bjarkow, waarbij deze, erin slaagde bet valscherm los te maken en aldus zelf veilig den beganen grond te bereiken, terwijl zijn toestel vernield werd, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden; Bjarkow had order gekregen de verklarin gen te toetsen van andere vlieger-officieren, dat bij een plotseling opvoeren der snelheid tijdens het dalen of stijgen, de-machine der mate aan hevige schokken zou zjjn blootge steld, dat zij zou moeten barsten. Toen de vlieger tot 2000 M. gestegen was en op die hoogte bfl een uursnelheid van circa 300 K.M. zjjn machine nog geheel in zfin macht had, steeg h|j tot ruim 3000 M waarbij bij een uursnelheid van omstreeks 400 K.M. bereikte. Op dat oogenblik bemerkte Bjarkow een bevigen schok aan het einde van den linkervleugel die zich in een breuk deel van een seconde over den geheelen vleugel voortplantte. De vlieger zag, hoe zijn toestel letterlijk in tweeën brak, waarbij hijzelf met de borst kas bekneld raaktd. Terwijl het toestel heen weer slingerde, brak het eene stuk na het andere af, waarbij Bjarkow merkwaar digerwijze uit zijn benarde positie bevrijd werd. Dientengevolge kon hij op een hoogte van 400 M. het valscherm openen en uit het omlaag stortende toestel springen. Zonder eenig letsel te hebben bekomen; bereikte Bjarkow den beganen grond. Daar ':omen, begaf hij zich doodkalm naar de naaste tramhalte. EEN WANDELENDE BRANDKAST. Doch in twee flagen niets gegeten. Monsieur Louis Latour, oud 52 jaar, werd dezer dagen op een der Parijsche boulevards aangehouden, omdat hij zich aan bedelarij schuldig maakte. Op het bureau van politie vertelde de man, dat hij in twee dagen niets gegeten had, doch bij een vluchtige fouillee ring, vluchtig omdat de politiebeambte wei nig zin had de vodden, waarin Latour zich gehuld had, aan te raken, bleek, dat, indien de man al geen garen bad voor het herstellen van zyn kleeren, hij toch wel goed met de naald overweg kon. In de kleeren waren nameljjk allerlei geheime zakjes genaaid en elk zakje bevatte bankpapier of gouden louis. Toen men vijftien duizend francs in papier en twee duizend francs in goud bijeengeza meld had, beweerde Latour, dat dit zijn ge- heele kapitaal was. Hij werd voorloopig in een cel opgeborgen een half uur later vond mgn hem daar bezig met de zorgvuldige telling,yan een bundeltje tien-francs biljetten. De commissaris gelastte daarop een algeheele fouilleering. Tweedui zend francs werden ingenaaid in het hemd gevonden, de binnenrand van den hoed diende als bewaarplaats van duizend francs en ten slotte lieten de voeten zooveel ruimte in de schoenen, dat ook daar nog voor een duizend francs geborgen was. Op de vraag waar al dit geld vandaan kwam, antwo.ordde Latour deemoedig; „Dat is alles wat ik heb kunnen sparen na 30 jaar lang gebedeld te hebben." Een Argeïitynsche mystificatie. Los Desaguas is een stad in Argentinië, die niemand kent en die op geen enkele kaart voorkomt. Niettemin bestaat zij, doch slechts op een staat van salarissen voor den Argentijnschen staat Cordoba, waar zij com pareert met een flinken post voor gemeente personeel, zooals politie, brandweer e.d.Elk jaar wordt deze lijst opgezonden naar het departement van Binnenlannsche Zaken, dat trouw betaalt. Dezer dagen is evenwel door een afge vaardigde uit Cordoba de opzienbarende mededeeling gedaan, dat hij een jaar lang even ijverig als vruchteloos naar Los Desa guas heeft gezocht, totdat hij het eindelijk vond in het brein van een oneerlijk ambte naar, die sinds tijd en wijle alle salarissen der fictieve dienaren der niet bestaande stad in zijn capabele zak placht te steken. Het departement heeft thans onverwijld maatregelen genomen, die deze bron onher roepelijk hebben doen opdrogen. HET SKELET MET DEN SLEUTEL. Eduard Worbs verdween vijftig jaar ge leden. De inwoners van Bad Frankenhausen hadden de oorzaak dier even plotselinge als geheimzinnige verdwijning nooit kunnen op sporen. Men veronderstelde dat hij geëmi greerd was, om ergens in den vreemde een nieuw leven te beginnen, maar niemand kon verklaren, waarom hij een dergelijk besluit genomen zou hebben. Zoo was, in den loop der jaren, zijn naam vrijwel uit aller geheugen verdwenen. Een paar weken geleden overleed te Bad Fran kenhausen echter een oude dame, die op haar sterfbed een paar geheimzinnige woor den uitsprak, woorden, die het inmiddels opgegroeide geslacht nieuwe belangstelling vooi de verdwijning van Worbs inboezem den. Toen de zieke, die de achting genoot van allen die haar kenden, haar einde voelde naderen, gaf zij teekenen van hevige ge moedsbeweging. Het was duidelijk, dat zij een belangrijke mededeeling had te doen. Eindelijk had zij voldoende krachten ver zameld, zoodat zij kon uitbrengen: „Eduard Worbs is gedood door een mede dinger, die hem aantrof voor de deur van het meisje, waarop deze zelf verliefd was, Worbs had den sleutel van haar deur in de hand. De mededinger kon dien sleutel niet losrukken en heeft in de worsteling, die daarop ontstond, Worbs gedood". NauwelLjks had zij deze woorden gefluis terd, of zij stierf. Ieder begreep, dat zjj een vijftig jaar oud geheim had ontsluierd, maar zij gat geenerlei aanwijzing omtrent den moordenaar en haar woorden verklaarden evenmin, op welke wijze het lijk van Worbs verdwenen was. Het was natuurlijk ij del, zich in gissingen omtrent deze raadselen te verdiepen, totdat er enkele dagen geleden iets gebeurde, dat nieuw licht omtrent de zaak verspreidde. Arbeiders vonden bfl graafwerk het skelet van een man, dat een sleutel in zijn hand hield vastgeklemd. Het skelet werd geïden tificeerd als het stoffelijk overschot van Worbs. Natuurlijk ontbreekt het thans niet aan theorieën omtrent den moordenaar. Men noemde den naam van een handelaar, zeke ren Fritz Niest. Deze heeft openlijk ver klaard, dat hij Worbs' intiemste vriend was. Hij heeft echter een anderen handelaar, die eveneens nog in leven is, van de misdaad beschuldigd. OM DRIE EN TACHTIG CENTIMES. Die thans reeds aangroeiden tot 23.000 francs. Zes jaar geleden kwamen drie vrienden van den heer Martial Boyer, directeur van het oude Parijsche Cabaret des Noctambules, in de rue Champolion, zich bjj de kassa van dit caberet aanmelden, voorzien van biljetten, die hun recht gaven de voorstelling tegen betaling van den halven prys bij te wonen. Zij werden echter ontvangen door den direc teur zelf, die ,yan zijn vrienden zelfs niet den halven prijs.^ilde aannemen en derhalve in hun plaats dit bedrag aan de kas voldeed. Dit alles was prachtig en wel en tot genoe gen van iedereen, behalve van den fiscus. Deze verlangde, bij monde van zijn eveneens aan de kassa aanwezigen vertegenwoordiger, van den directeur betaling van de belasting op vrij biljetten. Hoewel deze niet meer dan 83 centimes bedroeg, weigerde de heer Mar tial Boyer haar te voldoen. Hij vond, dat hij wel het recht had, in plaats van zijn invités den halven prys te betalen, wanneer hy dat wenschte. En het werd een proces. Het tribunaal van het Seine-departement veroordeelde den weerbarstigen directeur in eerste instantie tot twee boeten van vijf honderd francs elk, één ten behoeve van den fiscus, de tweede bestemd voor de Assistance Publiqen, die zich eveneens voor fr, 0 83 benadeeld achtte. De heer Martial Boyer ging in hooger beroep en smaakte de voldoening, door de 9e Kamer het vonnis te hooren vernietigen, terwijl hij van beide boeten werd ontheven. Doch ook de Assistance Publique ging in hooger beroep, waarna op zijn beurt dit vonnis werd vernietigd. Den 20sten Juni j.l. kwam de zaak voor het gerechtshof van Orleans, dat 28 Junid.a.v. uitspraak deed: De beide boeten van 500 francs werden gehandhaafd, en de heer Mar tial Boyer werd bovendien veroordeeld tot betaling van het vijfvoud der aan de belas ting verschuldigde 83 centimes, makende dus 4 fr. 15, en tot de kosten van het geding. Maar de heer Martial Boyer is door deze uitspraak nog geenszins overtuigd en heeft opnieuw beroep aangeteekend. Het is thans evenwel begrijpelijk, dat hij zich aan eiken stroohalm vastklampt, wan neer men nagaat, dat de kosten thans reeds zijn opgeloopen tot het aardige sommetje van drie en twintig duizend francs I LINDBERGH'S AANKOMST TE OTTAWA. Een tragisch ongeval. OTTAWA, 2 Juli. Bij Lindbergh's aan komst alhier in verband met de feesten ter herdenking van de stichting der Canadeesche confederatie, heeft een droevig ongeval plaats gehad. Een van de vliegtuigen van het eskader, dat Lindbergh begeleidde, werd bij de landing door een ander vliegtuig vernield, tengevolge waarvan de bestuurder, luitenanti. Johnston, op slag gedood werd. De ketel kookt over. Een militaire vereeniging hield Zondag bij Ratibor een nachtelijke oefening, waarbij ook een veldkeuken mee ^itrukte. Plotseling vloog het deksel van den ketel enstortede inhoud over de omstanders. Vijf en twintig menschen werden gewond, van wie eenige ernstig. Acht kinderen zijn in het ziekenhuis opgenomen, van wie er drie in levensgevaar verkeeren. HET HOTEL BARBAROSSA TE AKEN IN BRAND. Twee dooden. Over den hotel-brand te Aken bereiken ons nog de volgende bijzonderheden: Zaterdagochtend in de vroegte brak een zware brand uit in het hotel Barbarossa, Südstrasse. Aken. Toen de brandweer arri veerde, circa 3 uur, stond reeds het trappen huis in vuur. Aanstonds rukte de geheele brandweer naar het bedreigde pand uit. Het vuur werd van drie zijden bestreden, doch het duurde wel 2 uren eer de vlammenzee tot den vuurhaard kon beperkt worden. Tal van bewoners moesten met behulp van lad ders en springzeilen gered worden. Een vrouw, slechts in nachtgewaad gekleed, vluchtte door een dakvenster over de daken. Een meisje van 20 jaren sprong uit de derde etage op str^t en werd zwaar gewond naar het hospitaal gebracht. Aan den kant van de Reumonsfcrasse vond de brandweer een 20-jarigen jongen man aangekleed in bed; handen en hoofd waren verbrand. De man was reeds gestikt. Vermoedelijk is het hem niet meer gelukt aan de vlammenzee te ont komen. Tal van bewoners in de Südstrasse verkeerden in ernstig levensgevaar. Ver schillende personen bevonden zich op de balcons en hieven hartverscheurende kreten aan. Met behulp van ladders konden vele personen gered worden. Volgens latere be richten is ook het meisje, dat uit een ven ster op straat was gesprongen, overleden. Het slachtoffer heet Katharina Schmets en was sedert 14 dagen in betrekking in het hötel. Het tweede slachtoffer heet Ferdinand Grasz en is 23 jaren oud. De brandweer heeft bovenmenschelijk werk verricht. Neergeschoten. Een politieagent te Brooklijn heeft Zondag een net gekleed jongmensch neergeschoten, dat een schoenwinkel binnengedrongen was en onder bedieiging met een revolver den winkelier en twee klanten van 800 dollar had beroofd. Toen de man den winkel uit vluchtte, werd h(j aangeroepen door een agent, die dadelijk toen hij dreigde te ont snappen op hem schoot en hem met eenige kogels achter elkaar doodelljk trof. De iden titeit van den ongelukkigen roover kon niet dadelijk worden vastgesteld. ZWARE OVERSTROOMINGEN. Telemarken het zwaarst getroffen. Groote schade toegebracht aan de salpeterfabrieken van Rjukan en Notodden. Valdres, Numedal en de districten by Drammen ly den even eens groote schade. Oslo, 1 Juli. Wat hier reeds lang gevreesd werd, is nu eindelijk gekomen. De reusachtige massa's sneeuw die dezen winter in het voorjaar gevallen zijn, en de voortdurende regensin den laatsten tijd hebben ontzettende water massa's uit het hooggebergte naar de dalen doen vloeien en op sommige plaatsen groote overstroomingen veroorzaakt. Het ergst schynen op het oogenblik Buskerud en vooral Telemarken te zijn getroffen, waar in de groote salpeterfabrieken van Rjukan en Notodden het water groote schade heeft aangericht, die op J 1 millioen kr. geschat wordt. In Buskerud ztyn kleine beken in wild bruischende stroomen veranderdde wegen zijn op tal van plaatsen overstroomd, en de Norsche Hydrofabrieken staan onder water terwijl de bevolking in rooibootenhaar wonin gen bereiken moet. De Tinnef is één kokende, bruisende watermassa geworden, 800 men schen zijn dakloos geworden. Van Dinsdag avond tot Woensdagmorgen steeg de water stand 2$ meter en was 1.16 M. hooger dan hij sedert 1860 geweest was. Een aantal fabrieken en winkels langs de elf zijn over stroomd en tal van machines staan onder water, terwijl overal groote massa's hout ronddrijven. Bij de salpeterfabrieken staat het water 1 meter hooger dan bij de groote overstrooming in 1925. In de carbidfabrieken ontstond brand, doordien het water in de carbidvoorraden drong. De groote electrische krachtstations van Tinnelf moesten stop ge zet worden, waardoor Notodden van elec trische kracht verstoken werd. Even boven den dam van de Svaelgfos (een waterval) lag een depot van ca. 150,000 stukken timmerhout, waarvan een deel los gerukt werd en door het water naar den dam werd meegesleept. Het hout zette zich gelukkig bij een vooruitstekende rotspunt vast, waardoor voorloopig verhinderd werd dat het over den waterwal naar beneden stortte, 't geen het daar liggende electrische krachtstation, de brug over de Tinnelf en een aantal huizen in Notodden vernield zou hebben. Ook in Rjukan, dat N. W. van Notodden ligt, heeft de overstrooming groote schade aangericht en aardstortingen tenge volge gehad, waarbij huizen vernield werden en verscheidene menschen het leven moesten laten. Ook de spoorwegverbinding naar Rju kan is verbroken, zoodat deze fabrieksplaats, het centrum van Noor wegens salpeterfabrie ken, van de buitenwereld is afgesneden. Ook Yaldres, Numedal en de districten van Drammen hebben zwaar geleden. Bij Kongsberg waar de zilvermijnen en de wapen fabrieken gelegen zijn, was de toestand zeer kritiekde watermassa's drongen de fabrieken binnen, en richtten daar groote schade aan. Langs den spoorweg van Numedal hadden verschillende aardstortingen plaats en hiel en daar werd de spoorweg verbroken. De rivier die door Numedal stroomt heeft sedert 1879 niet zulk een hoogen waterstand bereikt als nu het geval is; verschillende bruggen bezweken door den geweldigen druk van het water. Ook de rivier Glommen heeft het te kwaad met de ontzettende watermassa's die zij te vervoeren heeft. Bij Elverum werd het maxi mum met 1900 M3. per sec. bereikt. In de rivier die door hét Gudbrandsdal stroomt stijgt het water voortdurendde waterstand in het meer Mjöséh steeg tot 7.38 M. en stijgt nog voortdurend. Zoowel in Lilleham- mer als in Hamar stroomt het water over de kaden. Lillestörm staat eveneens onder water, en de cellulosefabrieken moesten het werk staken. Het ziet er inderdaad naar uit alsof deze groote overstroomingen een nationale ramp zullen wordende aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Het heugt mij niet hier zulk een lange regenperiode te hebben beleefd als dit jaar, en het ziet er nog niet naar uit, dat het weer spoedig zal omslaan. EEN GEVAARLIJK PAARD. Knaapje vry ernstig verwond. 's-GRAVENHAGE,4 Juli. De tien-jarige S. J. L., wonende alhier, is Zaterdagmiddag in de Wieringschestraat door een paard voor een groentenwagen gebeten. Het dier nam het knaapje in zijn bek en slingerde het de hoogte in. Eenige meters verder viel het ventje neer. Het bleek dat de jongen een vrfl ernstige wonde aan het hoofd had be komen. In het ziekenhuis moest hij verbon den worden. Tegen den koetsier is proces-verbaal op gemaakt, wegens het niet voldoende acht geven op een gevaarlijk dier. CORRESPONDENTIE. TOESCHOUWSTER. De reden waarom die koene vlieger in de lucht was, noopt ons uw gedicht niet op te nemen, hoe aardig het ook was. Red.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3