J l Plaatselijk Nieuws. BINNENLAND Knagende pijnen Gemengd JNieuws. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 6 JULI 1 9 2 7. ON ringhen onser Hollandsche staten, die soo schoon gerymt syn. In geen enkelen tydt is er sooveel ver woest, als in de dagen, dat een aantal be- quaeme heeren hen syn gaen moeyen met de oudheden, molens, natuurschoon etc. 'tls, alsof sulcx de geheyme vyandige machten prikkelt tot scherper verset. Zie slechts in Dordrecht: „thuys" waer Aelbert Cuyp geboren werd affgebroken, waer hy sturf, affgebroken; talloose gevels, nu on- lancx noch de Steur bedorven off gesloopt, de molens lancx de dyken op een enkele nae geamoveerd, de watermolens lancx den Devel Weg. Ga maer voort, het wordt al beter! Zou het niet beter syn al die bonden maer los te binden? Of moeten wy teraedegaen. als dien hoere Polak, met wat meer rouwe schaef, zooals wy dat plachten te seggen Een Uwer kundige broederen heeft onlange geschreven over Sloopend Herboren Neder- landt, en daerinne een geweldich groot son denregister van het voorgeslacht opgesteld, maer wat heeft het gebaet voor het heden- daegsche geslacht? Het stuk was veel te fluweelig, te beschaefd, geschreven; het had veel harder de waerheydt moeten seggen! Daer en schijnt slechts één uytwegh te syn, de vertegenwoordigers des lands te versoecken, te smeecken, te dwinghen des nood, de imposition soo te reglen, dat het besit van groote buitens of te landgoederen wederom mogelyck sal wesen, dat tydelycke eygenaeren van iets schoons geen recht hebben om soomaersonder grondt ofte reden hun schoon te verdelgen ciide stedelycke be sturen te beletten haere .steden te sloopen voor een denkbeeldig verkeer, en tenslotte in de courante nouvelles op onsachte maniere aen de kaek te stellen, iedereen, die het wagben durft hem aen oudheden of land- schapschoon te vergrypen. Ick hope fiauwelyck, dat dese myne woor den eenig effect sorteeren sullen, ende blyve met veel achtinghe ende consideratie, Uw dienstwillighe Jacob Cats saligher. MIDDELHARNIS. De in deze gemeente langs de huizen gehouden collecte voor de Stormramp heeft 671 gulden opgebracht. Vrijdag S Juli zal door de leerlingen der hoogste klassen van de Openbare lagere scholen alhier, een uitstapje naar Rotterdam worden gemaakt. Het plan bestaat om een watertochtje door de havens te maken en vervolgens het vliegveld Waalhaven en de Diergaarde te bezichtigen. Den WelEerw. heer ds. A. M. den Oud sten, pred. alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeente te Randwijk. Postduiven-sport. Op Vrijdag 8 Juli zal door de Postd.-vereen. „Seinpost" een africhtingsvlucht met jonge duiven worden ondernomen vanuit Ooltgensplaat. Op Zaterdag 9 Juli zal aan een wed vlucht worden deelgenomen vanuit Bordeaux (Frankrijk), afstand 846.092 K.M. Des mid dags 12 uur zullen de duiven worden los- Uitslag wedvlucht vanuit Corbeil (Frank- ryk) afstand 370.536 K.M. gehouden op Zon dag 26 Juni: le prijs Joh. Nipius, Sommelsdijk; 2e en 5e A. Schuurman, Sommelsdijk; 3e B. Jon- gejan; 4e L. Bund; 6e P. van Heemst, Som melsdijk; 7e en 8e J, J.Nipius; 9e D. Kardux; 10e en 11e F. Redauer. Aankomst eerste duif11.20.15; laatste 4.29.11 uur. De leerling aan de Ambachtsschool W. Dykers, die dit jaar het hoogste rapport heeft, komt in aanmerking voor een gratis reisje naar Zwitserland. 3j)it uitstapje is uit geloofd door de boterfabriek Van den Bergh Ltd. voor den bekwaamsien leerling. Gevonden voorwerpen: een geldstuk, gedeponeerd op het Gemeentehuis. Vergadering van den Raad der ge meente Middelliarnis, op Donderdag 7 Juli 1927, 's nam. half drie ure. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Brief gascommissie over winstsaldo. 3. Verzoek schipper Pas te Sommelsdijk om teruggaaf schutgeld. 4. Verzoek Iz. Zaaijer om huur woonhuis. 5. Verzoeken erfpacht van Wed. van Loon, A. van Zetten, C. Munters en Ambachts school. 6. Rekening en begrooting Gezondheids commissie. 7. Rekening woningbouwvereeniging „Sa menwerking". 8. Benoeming commissie onderzoek reke ning en begrooting armbesturen. 9. Benoeming lid schattingscommissie, door niet aanneming van de benoeming door den heer Struik. 10. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden. 11. Aanvraag plaats benzinepomp. 12. Uitloting aandeel geldleening. 13. Rekening vleeschkeuringsdienst met wijziging begrooting. Middelhaenis, 5 Juli 1927. De Burgemeester, L. J. DEN HOLLANDER. Centrale Veiling te Middelharnis van Vrijdag 1 Juli 1927. Kippeneieren 58 62 K.G. 5,50-/5,70. Idem 50-52 K.G. 4,50-/ 4,70. Idem (bruine) 61 K.G. 5,80 tot /5,90. Eendeneieren 4,55 tot 4,70. Poelepetaaneieren 3,80. Alles p. 100 stuks. Perziken 4,70 tot 13,— per 100 stuks. Bloemkool le s. ƒ14,— tot 20,70 per lOOst. 2e s. ƒ6,70 tot/12,60 per lOOst. Be s. 4,50 tot ƒ7,- p. lOOst. Uitschot f 2,70 per 100 st. Kropsla 1,40 tot 2,90 per 100 krop. Tomaten 27,— per 100 kg. Peulerwten 24,— tot 45,—per 100k,_ Doperwten 7,30 tot J 16,70 per 100 k.g. Komkommers 12,— tot ƒ14,— p. lOOst. Rhabarber 8,60 per 100 bos. Postelein 30,— per 100 kg. Blauwe Druiven f 0,87 per pond. Aardbeien 0,80 tot 15,70 per 100 pond. Aardappelen 15,60 tot 17,— per 100 kg. Poters 8,— per 100 k.g. Kriel ƒ2,— per 100 k.g. Boonen stoksnij 69,— p. 100 k.g. Boter 0,94 tot 1,02 per pond/ Peen 5,60 tot ƒ7,— per 100 Bos. Spitskool ƒ7,— per 100 stuks. Zwartebessonveiling van 1 Juli 1927. Zwartebessen 50,10 per 100 k.g. Aauvoer 1260 k.g. Veiling van Maandag 4 Juli 1927. Kippeneieren 58—60 K.G. 5,505,55. Idem 50 K.G. 4,60. Idem Bruine 60 K.G. 6,75. Bloemkool 1,90 tot 14,60 per 100 stuks. Kropsla 1,30 tot f 2,70 per 100 krop. Jongehanen 11,— per 100 stuks. Perziken 3,tot 11,60 per 100 stuks. Peulerwten 12,60 tot 35,— per 100 k.g. Doperwten 10,— tot 14,— per 100 k.g. Aardapp. (nieuw) f 8,80 tot ƒ12,80 p. 100 k.g. Rsode bessen 0,26 per pond. Druiven 0,72 per pond. Boter 0,95 tot 0,98 per pond. Aardbeien 0,08 tot 0,12 per 100 pond. Kaas (20 plus) 0,24 tot 0,28 per pond. Komkommers 16,70 per 100 stuks. Wortelen f 7,50 tot 16,10 per 100 bos. Zwartebessenveiling van 4 Juli 1927. Zwartebessen 47,— per 100 k.g. Aanvoer 2179 k.g. SOMMELSDIJK. Met ingang van 1 Augus tus a.s. is overgeplaatst naar Rotterdam de heer A. Vos, klerk bij de directe belastingen enz. alhier. De weegbrug No. 1 aan de Kaai is 1.1. Dinsdag goedgekeurd. Woensdagavond 7 uur hoopt de beroe pen predikant Ds. Vreugdehil van Gorinchem op te treden. Sport. Jl. Zondag wist Neptunes, in een fraai-gespeelden wedstrijd, in de laatste 10 seconden een gelijk spel in een 3—2 over winning op Flakkee om te zetten. Onze geel-blauwen,die over 't algemeen uitstekend op dreef waren, zullen, naar we uit zeer betrouwbaren bron vernemen, a.s. Zondag voor een nog veel grooteren kracht proef gesteld worden. Zoo goed als zeker is het dat Sparta, de groote Rotterdamsche club hier een toerelftal heen zendt waarin 3 spelers van haar eerste elftal meespelen. Op Zondag 10 Juli 's morgens 10-uur, hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden ds. G. Hulsman uit Den Haag, in de zaal van den heer Ver heg, aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. A.s. Donderdagavond 8 uur geeft „Amicitia" een concert in de tent. In de pauze zal de gemengde zangver. „Excelsior" en het kinderkoor zich doen hooren. Vrijdag a.s. maken de kinderen der Openb. School een reisje naar den Haag en Scheveningen. Vanaf Rotterdam geschiedt de reis met autobussen en wordt de weg ge nomen door het mooie Westland. Alhier had j.l. Vrijdagavond een ver? gadering plaats van landbouwers, met het doel een pootaardappelbewaarplaats te bou wen. Het bestuur werd samengesteld door de heeren D. Bakker, J. 0. de Bonte, L. v. d. Wekke, A. C. v. Nieuwenhuizen en G. L. Warnaer G.Lz. Het bestuur werd machtiging verleend om een terrein te koopen en het voorbereidende werk te verrichten. Staande de verg. werden reeds ruim 800 H.L. aardappelen ter bewaring gegeven. Verleden Zaterdag werden de eerste nieuwe aardappelen door den landbouwer A. Buth per beurtschipper naar Rotterdam verzonden. Dezelfde landbouwer is reeds bezig eigenheimers af te leveren waarvan de uitkomst zeer bevredigend is, n.l. ruim 80 H.L. per gemet en de prijs ƒ6,— per 70 k. HERKINGEN. Gedurende de laatste drie maanden is in deze gemeente door de halve- stuiversvereeniging alhier voor de vereeni- ging voor verpleging van lij derif&tn vallende ziekte te Haarlem en Heemstede ingeza meld j 31,50. Aan de kinderen der school is een photo verstrekt van Prinses Juliana. Uitslag aanbesteding bouw aardappel- loods. Smidswerk: Wed. Klem, Herkingen 383,50 J. Nieuwland, idem330,50 Lignie, Dirksland291,— Betonwerk: J. G. Noordijk, Dirksland J 562,50* A. Huizer, Herkingen607,— J. v. d. Waal Middelharnis. 610,— Esselink, Middelharnis624,— D. Gestel, Dirksland694,— J. G. Noordijk, Herkingen 773,- Polder, Dirksland v 668,— Glas- en verf werk: C. van Beek, Sommelsdijk. ƒ1150,— J. Kareis, Herkingen1085,- M. v. Noord, Oude Tong© 975,— J. Buth, Goudswaard820, Timmerwerk: J. G. Noordijk, Herkingen 1327,— Langbroek en v. Hulst, Middelh. 1347,— F. Osseweijer, Oude Tonge. 1230,—* Holleman en Gebuis1278,— A. v. d. Doel1290,— Bternit Esselink449,—* In Massa: F. Ossenweijer, Oude Tonge 3450,— A. Korvink, Goudswaard 3700,— Langbroek en v. Hulst, Middelh. 2999,— zonder dakbedekking. A. v. d. Doel3650,— De met gemerkten is gegund. De be grooting was: Beton ƒ600,—Timmerwerk 1200,— Smidswerk 390,— Glas- en verfwerk 1000,-; Eternit 280,-. GOEDEREEDË. De zeevisscher C. Lokker Wz. had een slechte week door het ongeluk geheel zijn vischtuig te verliezen, een schade van ruim 200, Door een visscher werd de afgeloopen week van 2—3 mandjes garnalen per dag gevischt. Bij G. Orgers staat een perenboom voor de 2e maal in bloei. a.s. Woensdagavond 7.80 uur (n.t.)zal er vergadering van den Gemeenteraad plaats hebben. De agenda bevat: 1. Ingekomen stukken2. Onderzoek geloofsbrieven Raads leden 3. Leening verstrating losplaats Bekaf. Er zijn hier 2 weegbrughen afgekeurd, een aan de Cichoreifabriek en een aan den Oudendijk. Er zijn wederom 100.000 K.G. gedroogde Cichorei afgeleverd. OUDDORP. Beroepen bijde Ned. Herv. Kerk ds. S. Goverts van Oldebroek. De afgeloopen week hebben de gar- nalenvisschers van 350450 K.G. garnalen per week en vaartuig gevangen. In de weer- visscheryen werdén® 24 zalmen gevangen. A. Aleman kwam met de fiets langs de Dorpweg ryden, een hond kwam in den weg, zoodat A. tegen het paard van Gebrs. Witte terecht kwam, waarbij het paard op hol sloeg, doch gelukkig werd gegrepen door H. Okerse. De fiets was erg beschadigd. NIEUWE TONGE. Aan het hulppost- en telegraafkantoor alhier werden over de maand Juni jl. behandeld: 20 telegrammen, 175 uitgaande en 158 inkomende telefoongesprekken, terwijl 6 telefoonoproepberichten werden ontvangen. Zaterdag 9 dezer zal door de P.V. „de Gevleugelde Bode" alhier een vlucht wor den gehouden vanuit Wunstdorff (Duitsch- land) afstand 366.910 K.M. A.s. Donderdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier eenige zitplaatsen worden verkocht en gehuurd. OUDE TONGE. Mej. M. la Plume werd Zaterdagmorgen, doordat ze wegens doof heid een achter haar komende wagen niet hoorde, aangereden. Aan handen en hoofd verwond moest ze zich onder geneeskundige behandeling stellen. Aan den dienstplichtige der lt. 1927 D. D. Slinger is twee jaar uitstel van eerste oefening verleend wegens kostwinnerschap. Tot onderwijzer aan de O. L. School is benoemd dhr. K. lYprmeulen, assistent aan de O. L. School te J?infce. Zaterdagavond' won Xerxes van hier de match tegen D.O.S. van Dirksland met 2—0. Door dhr. E. J. de Winter is aan Xerxes, ter gelegenheid van deze match, een medaille geschonken. Gevonden een portemonnaie. Inlich tingen ter Gem.-Secretarie. OOLTGENSPLAAT. Vrijdagmorgen 9 uur, zal door de N. V. Brandspuitenfabriek v.h. A. Bikkers en Zoon te Amsterdam, in tegen woordigheid van B. en W. en de leden van den gemeenteraad, een demonstratie gehou den worden met een Ford-automobielmotor- brandspuit, vóór het gemeentehuis. Gevonden voorwerpeneen tabaksdoos en een pet. Inlichtingen ter secretarie. Ver der een jas, te bevragen bij Abr. van den Tol Jzn. De coöperatieve suikerfabrikanten heb ben de weegbruggen, vóór het gemeentehuis, aan de sluissche haven en aan den Langeweg, voor de aanstaande bietencampagne goed- Tijdens het verfwerk aan de motorboot van beurtschipper H. van Gent, sprong een benzinelamp uit elkaar. De knecht J. Raap sprong te water, doch bekwam vrij ernstige brandwonden. Ook de knecht C. Osseweijer werd gewond. Dr. Endtz verleende heelkun dige hulp. Ouders die Zondagmiddag hun kinderen in de Ned. Herv. Kerk wenschen te doen doopen, moeten zich daartoe Donderdagavond half zeven in de Consistoriekamer aanmelden. De gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 7 Juli as., des namiddags 4 uur. DEN BOMMEL. Volgens den regenmeter viel hier over de maand Juni jl. 128,8 m.M. regen, tegen 40,6 m.M. over dezelfde maand van het vorige jaar. Op 30 Juni viel, ge durende een onweersbui in ongeveer één uur tyds 35,4 m.M., wat gelijk staat met een hoeveelheid van 3540 H.L. per H.A. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. werden we gewekt door het luiden der brandklok. Een schuurtje van den landbou wer I. A. L. stond in lichte laaie. Eenige kippen, een hondertal kuikens en een hond kwamen in de vlammen om. De belendende gebouwen bleven gespaard. Aan den molendijk is een dekzeiltjt gevonden ter grootte van 1x2 Meter. Inlich tingen worden verstrekt door den heer G, M. Tiggelman, rijksveldwachter alhier. De vorige week zijn de laatste, oude aardappelen een hoeveelheid van 770 H.L. verscheept, terwijl Zaterdag jl. de eerste nieuwe door schipper Van Gent werden ingeladen. NIEUW-HELVOET. Ged. Staten stellen aan de Staten voor, aan de gemeente Nieuw-Helvoet een provin ciaal subsidie toe te kennen in de kosten van restauratie van den aan die gemeente toebehoorenden toren, tot een bedrag van 20 pet. der kosten en tot een maximum van 1400, uit te betalen zoodra de rijkssubsidie zal zyn uitgekeerd en onder voorwaarde, dat de restauratie geschiede volgens door het rijksbureau voor de monumentenzorg goed te keuren plannen en dat het niet door rijks- of provinciaal subsidie gedekte gedeelte der iten door de gemeente Nieuw-Helvoet worde gedragen. BURGERLIJK DRAMA. „De schande van Leight". Is het echtpaar Beecroft slachtoffer van de hallucinaties eener onnoozele en van afgunstige burentijd LONDEN, 27 Juni. Afschuwelijke genie- perds en gewetenlooze wreedaards of slacht offers van de hallucinaties eener onnoozele en van afgunstige burennijd? Zelfs na het proces tegen het echtpaar Beecroft, beschul digd van verregaande mishandeling van hunne dienstbode Lena Smith, dat eindigde met vrijspraak wegens onvoldoende bewijs, is dit nog niet overtuigend komen vast te staan. Schuld en onschuld schijnen op merk waardige wijze dooreengemengeld in dit bur gerlijke drama, waar ..om de poovere figuur van een zwakzinnige de kleine hartstochten broeien van jaloezie en bemoeizucht bij edel verontwaardigd doende buren en burgermans- trots op rang en stand, schraapzucht ten koste van een meid, die zich exploiteeren laat en misschien ook sadistische driftop wellingen bij de Beecrofts. Mr. Alfred Beecroft, ambtenaar aan een regeeringsdepartement, waar hij het beheer voert over een afdeeling, woonde al sinds jaren met zijn echtgenoote te Leigh-on-Sea, in de buurt van Southend, de populaire bad plaats aan den mond van de Theems, waar zij een huis bezaten. Beiden zyn in de vijftig, rustige menschen, die zich weinig met hun omgeving bemoeiden, waaraan zy zich niet geheel gelijk voelden. Des te meer bemoeide zich de omgeving met hen, toen zich too- neelen in het huis afspeelden, die de buren met onrust vervulden. Zij hoorden, hoe Lena vaak door het huis werd nagezeten en dan lagen. Zij hoorden kreten van „01, doe het toch niet, mevrouw", „Sla mij niet", „Redt mij", „Helpl". En zij zagen meer dan eens, hoe Mevr. Beecroft Lena sloeg met een bezem, met een pook.... En door de muren klonk langen tijd daarna nog het steunen en weenen van het arme meisje. De getuigenverklaringen waren hierom trent zeer beslist. Een schilder, die in het huis er naast had gewerkt, had gezien, hoe Mevr. Beecroft, toen Lena onder den auto lag om die schoon te maken, haar getrapt had en gezegd: „Maak voort!" De melkboer had gezien, dat Mevr. Beecroft een bezem uit Lena's handen had gerukt en er haar mee op den rug had geslagen. Er waren zooveel getuigen a charge opgekomen, dat een der leden van de rechtbank vroeg, of er nog menschen in Leigh waren thuis geble ven. Een der huurlieden, Mr. Waddilove, verklaarde, dat hij op een nacht, dat het schreeuwen weer heel erg ,was, naar het huis van de Beecrofts was gegaan. Mr. Beecroft deed zelf open. Waddilove zeide, dat het nu eens uit moest zijn met het lawaai, dat zijn kinderen er niet van konden slapen en noemde Beecroft een gemeenen schooier om een hulpeloos meisje zoo te slaan. Beecroft ontkende niet, dat hij het meisje geslagen had Er werd geklaagd bij de politie; het Leger des Heils en de Vereeniging voor het voor komen van wreede behandeling van kinderen werden er in gehaald, doch de scènes bleven voortduren. In Januari van dit jaar werd Lena ziek. Mevr. Beecroft paste haar zelf op. Nu ver trouwden de buren het zaakje heelemaal niet meer. Een actie werd op touw gezet, een form eel e aanklacht tegen de Beecrofts ingediend en Lena werd naar een ziekenhuis overgebracht. Haar lichaam was bijna van het hoofd tot de voeten bedekt met sneden en kneuzingen en oude litteekens, het heup been was gebroken en wanneer zij nog lan ger zonder medische hulp was gebleven, zou zij volgens den directeur van het ziekenhuis binnen drie weken zijn overleden. Zij was zoo verzwakt, dat zij nog slechts in half bewusteloozen toestand was. zij vaak de door de buren afgeluisterde scènes. Zij riep dan om hulp, terwijl de heer en mevrouw Beecroft rustig in de huiskamer zaten. Altijd volgens hun eigen verklaringen. In ieder geval kwam vast te staan, dat het meisje zwakzinnig was, niet volkomen toerekenbaar en onbetrouwbaar in hare ver klaringen. Ook bleek het, dat er vrij wat afgunst school onder de felle verontwaardi ging der huurlieden, die de justitieele actie bekostigden. Niettegenstaande Lena, by haar verschijnen in de rechtzaal, door twee man nen ondersteund moest worden, zoo zwak was zij. De Beecrofts, hersteld in hun eer, werden door vrienden en kennissen geluk gewenscht. Maar in Leigh pakte zich het populaire ge richt samen. Een dreigende menigte ver scheen 's avonds voor het huis, een steen werd naar de vensters geslingerd, een lawine volgde. Er bleef bijna geen ruit heel. De .Beecrofts zyn thans in Zwitserland om te herstellen van'de doorgestane emoties. Wanneer zij terugkomen, zullen zij naar een andere plaats moeten verhuizen. Zij zullen het eigen huis in Leigh, waarvoor zij jaren spaarden, waar zij hun ouden dag dachten te slijten, moeten verlaten. Niemand zou het uit kunnen houden in de hel, die hun daar te wachten staat. Aan dien smaad, volgens het gerechtelijk oordeel niet verdiend, ont komen zij niet. Maar velen denken dat het een straf is van hoogere rechtvaardigheid. DE „RIJKE AMERIKAAN". ZEIST, 1 Juli. In een pension te Bosch- en-Duin vervoegde zich dezer dagen een „rijke Amerikaan", die voor zich en zijn familie een goed verblijf zocht met garage. De nieuwe gast zou alvast blijven, in afwachting van de familie, welke haar komst nog éven uitstelde. Gisteren verdween de „rijke Amerikaan" echter met achterlating van schulden. Hy stal bovendien gouden en zilveren voorwer pen uit het huis. De politie is den man, die zich Huygens noemde, reeds op het spoor. Mishandeling met doodelykon afloop. MIDDELBURG, 2 Juli. - Tijdens de ker mis te St. Jansteen ontstond een ernstige vechtpartij tusschen P. en M., beiden land bouwersknechts aldaar. Eerstgenoemde sloeg M. met een paai op het hoofd. Hy werd in het ziekenhuis opgenomen. Hedenmorgen is de man aan de bekomen verwondingen over leden. De dader is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Beiden verkeerden onder den invloed van sterkedrank. DOOR ZIJN FIETSBANDEN HET LEVEN GERED. AMSTERDAM, 2 Juli. Een niet alle- daagsch ongeval is hedenavond omstreeks zeven uur in de De Clercqstraat bij de Bilder- djjkstraat gebeurd. Op dat tijdstip reed een heer op de fiets naast de trambaan, toen plot seling een stroomdraad van het net brak. De wielrijder werd door den draad getrofferfen van de fiets geslingerd. Naar getuigen heb ben waargenomen, werden sterke vonkver- schijnselen ontwikkeld toen de draad de kei bestrating raakte. Het bleek spoedig, dat cfè getroffene, de omstandigheden in aanmerking genomen, er buitengewoon goed was afgeko men. Zijn voorhoofd vertoonde eeD schram en op zijn kleeding waren vlekken te zien, welke aanvankelijk aan schroeiïng geweten werden, doch bij nader inzien veroorzaakt waren door het vet van den draad. De man werd per autobrancard van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd en daar onder zocht. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis gaan, omdat bleek, dat ander letsel dan de schram niet veroorzaakt was. Het is zeer waarschijnlijk, dat de gummi banden van het rijwiel den getroffene voor erger hebben behoed. Een wandelaar ware er ongetwijfeld minder goed afgekomen. Toen de draad de keibestrating raakte, viel zooals steeds de desbetreffende automaat inde Centrale uit. De schakelbordwachter, die aan het uitslaan niets bijzonders bespeurde en abnormale sfcroomafname op éénzelfde oogen- blik, bijvoorbeeld door het aanzetten van ver schillende tramwagens tegelijk,kan eenzelfde verschijnsel veroorzaken zette haar weer in, zoodat de draad opnieuw onder stroom kwam. Ware de automaat met een harden klap uitgevallen, dan zou de wachter natuurlijk onraad hebben bespeurd en niet opnieuw in geschakeld hebben. Om aan het onder stroom staaD van den ge broken draad .een einde te maken, drukte een der ingenieurs van de tram, die steeds ijlings per auto uitrukken,met gummihandschoenen den draad op de rails met het gevolg, dat de automaat ditmaal met een klap uitsloeg en niet weer ingezet werd. Na een kwartier was met behulp van een der montagewagens het euvel opgeheven. Doch een gedeelte van het tramnet, o.a. het Leid- scheplein had stroomloos Het proces had plaats voor het Assizenhof van Essex, doch de gevoelens der plaatselijke bevolking waren tot zulk een woede opge zweept, dat men het raadzamer oordeelde de behandeling over- te brengen naar den Londenschen Old Bailey. De Beecrofts ontkenden het meisje slecht behandeld te hebben. Zy had wel eens toe vallen en bezeerde zich dan. Ook simuleerde INGEZONDEN ME In gewrichten en ledemat hoofd- en kiespijn, verdrF Proefbuisje 25 ct. Bij Api I ri WIELRIJDER DOOR EEN AUTO GEDOOD. AMSTERDAM, 3 Juli. Gisterenavond omstreeks halftwaalf is onder de gemeente Naarden een ernstig ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die op den grooten rijweg reed, werd plotseling door een auto, die zijn groote lampen ontstoken had, omvergeworpen. Eenigen tijd na het ongeval vond men hem- langs den weg liggen. Zijn toestand was van dien aard,dat hij spoedig daarop aan zijn verwondingen overleed. Uit getuigenverklaringen is de politie ge bleken, dat van den bewusten wagen, wellw {jet ongeluk veroorzaakte, de koplampen ge doofd werden en dat het voertuig doorreed jangs het Kindersanatorium in de richting van Amersfoort. De politie van Naarden tracht thans den wagen en den bestuurder op te sporen. Ver moedelijk is de auto donker van kleur. Er zouden zich twee personen in beyonden hebben. Op het Noord-strand te Schiermonnikoog is het lijk van een manspersoon aangespoeld, gekleed in blauwe kiel en zwarte broek, met klompen. Vermoedelijk isjiet van den jongen man, die onlangs te Dokkumer Nieuwe Zeilen iS verdronken. Mishandeling. Te Andijk (bij Enkhuizen) is gisteren, na afloop van het zangersfeest, een Belg, ge naamd A. Bosschaert, door een arbeider uit Drente met een mes gestoken. De Belg is in den afgeloopen nacht naar het Enkhuizer ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. 2 dooden. Maandagmiddag is het marine-schoolvlieg- tuig S. 18 in de nabijheid van het vliegter rein aan de Kooy vermoedelijk in een vrille gekomen en gevallen, met zijn neus in den grond. Van de beide inzittenden werd de eene onmiddellijk gedood, terwyl de andere tijdens het vervoer naar het marine-hospitaal is overleden. De omgekomenen zyn: korperaal-vliegtuig maker van den Boom, gehuwd en 25 jaar oud, en korporaal-seiner Bosker, ongehuwd, eveneens 25 jaar oud. JEUGDIGE MISDADIGER AANGE HOUDEN. Te Bergen (N.H.) is aangehouden deplm. 18-jarige H. B. verdacht van diefstal en po ging tot doodslag op den chef-gemeente veldwachter, J. van de Kerk aldaar in Januari 1.1. gepleegd. De aangehoudene behoorde tot de bende, die in den afgeloopen winter in braak heeft gepleegd in verschillende villa's. Bij hun arrestatie verzetten de jongens zich hevig en B. schoot den veldwachter in den arm. Sindsdien was hij voortvluchtig. Hij zou in Oostenrijk en Rusland zijn geweest, vanwaar hij dezer dagen zou zijn terugge keerd. Maandag is de jongeling naar Alkmaar overgebracht. VERKOOPINGEN. Openbare Verkooping van TIMMERHOUT, te Ouddorp aan het tramstation op Woens dag 6 Juli 1927, des namiddags 7 uur (n. t.). te Achthuizen aan het tramstation op Don derdag 7 Juli 1927, desnam.6iuur(n.t.). te Oude Tonge aan het tramstation op Donderdag 7 Juli 1927, des namiddags 8 uur (nieuwe tyd). te Dirksland aan de Kaai op Vrijdag 8 Juli 1927, des nam. 6J uur (nieuwe tijd), te Nieuwe Tonge aan de Westerstraat op Vrfidag 8 Juli 1927, des nam. 8 uur (n. t.). Deurwaarder GROENENDIJK. Op DONDERDAG 7 JULI 1927 des namid dags 2 uur zomertijd, Openbare Vrijwillige Verkooping van een volledigen Inboedel, aan het Korteweegje te Sommelsdijk. Ten verzoeke van de erven van den heer J. Snijder. Notaris VAN BUUREN. Op DONDERDAG 21 JULI 1927 bij Inzet Op DONDERDAG 28 JULI 1927, by Afslag telkens des avonds zeven uur (Zomertyd) in Hotel Meijer te Middelharnis. Openbare Vrijw. Verkooping van een Huis met Erf aan de Verlengde Visschersstraat te Middelharnis. Ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Op WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1927, ten verzoeke van den heer Johannis Pollemans te Oude Tonge. Openbare Vrijwillige Ver kooping van Twee Paarden, wagens, ploe gen, eggen, sleep, rolblokken, stroosnijder, mestladders, hooituig, peetuig en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangel boden. Notaris AKKERMAN DE SJOFELE ZAAKGELASTIGDE. Geen vangst der New Yorksche douane beambten. Toen eenige weken geleden het stoomschip „President Wilson" te New York meerde, meenden de pas-controleurs weer eens een goede en gemakkelijke vangst te doen, waar door zij de Vereenigde Staten van Noord- Amerika weer eens te meer konden bescher men tegen vreemde invasie. Langs de gangtrap naderde namelijk kalm en waardig een Chinees. Hij zag er sjofeltjes en verwaarloosd uit. Zijn hoedje was vet en onder zyn arm klemde hij, gewikkeld in wat kranten, zijn bagage. Aha, dachten de ambtenaren, een gedroste koelie, dien zullen wy eventjes leeren. „Hey you Chinee-boy," koeterwaalden zy, terwijl zij hem by den arm vastgrepen", waar tippel je zoo naar toe, zou je niet maar weer terug- keeren?" De Chinees richtte zich in zyn volle lengte op, keek alsof hij Confucius zelf was en ant woordde in perfect Engelsch: bHeeren, indien u ertoe mocht overgaan, mij aan te raken, doet j risico. Deze zeer ongewon I uiterst onaangenaam. Ind: zijn uw onbelangrijke per! I weg te doen verdwijnen, sI zonder dat u het recht h; I te bemoeien. Ik ben Isser gelastigde van China in d ma". Lee begaf zich plechtst zich naar den chef brengt I zyner papieren zyn bèkial I betrad Amerika's bodem c ontschuldigingen der ambi zich Daar het Chineeschecj 1 mededeelde, dat hy genoe, I had. De heeren in zijn vj I maar eerst eens uitzoeken i en hem dan geld sturen vertegenwoordiger van zijl 9 optreden, zoodat hém eei handeling bespaard zou I 9 juist had moeten ondervin HISTORISCHE OVERTfl I DEN OCEAi Zeil- en stoomst Wié de eersten waren, i m Oceaan overstaken, is nol I gemaakt, doch er zijn aanw] I in het begin onzer jaart^J Noord-Europa bezoeken aa^| sche kust hebben gebracht) I geschiedenis echter begin/ H reizen over den Oceaan mi van Amerika door Colum I in 69 dagen tijds van Palc^| San Salvador zeilde. De Pe; den in 1620 voor hun re: naar kaap Cod nog 66 dal I de Dreadnought, een Ameri een van de beroemde snell in 1859 een recordreis in 0^ i van New York naar kaap 12 dagen. Dit was heel de tijd van de SavaDnah! stoomschip zou zijn gew^ maakte en van Savannah i 1819 nog 27 dagen noodig; ook de reis van Zr. Ms. C1 reerd te worden, het eerste de reis over den Oceaan heeni deels stoomende heeft afg vertrok den 26en April 182 sluis, kwam 24 Mei te 1^ vanwaar het 2 Juni de re; voortzette, dat het 8 Juni thuisreis vertrok het 6 Juli J arriveerde den 4en AugustT sluis. De Great Eastern, het j[] raderschip deed het in 1860 naar New York in 11 dagei] tyd is de overtocht per stol der dan een week teruggebl tania heeft het in Septembjj i York naar Cherbourg gedaan en 49 minuten. Luchtschepen en vli Het jaar 1919 is het groc;B van de bedwinging van der lucht. Het Amerikaansche NC 4 vloog van Trepassy vijgp Lissabon, kapitein Alcock en I vlogen van St. John's naar (1960 mijl in 16 uurl2minjs| een Engelsch luchtschip vaiH maakte de reis Engeland of (East Fortune) - Amerika (Mi M in 108 uur 12 minuten en kei I terug naar Pulham in EngB in 74 uur en 56 minuten. Tot 1922 moest men Oceaan weer per vliegtuig t ken, ditmaal van Portugal 1924 was weer een groot j| om de wereld van de Amei vliegtuigen, die daarbij ook cH staken en door den overtocl j pelin 2. R. 3, de latere L<! Friedrichshafen naar Lakei: en 71 min. 1926 was het ja| vluchten, maar ook van een j Argentinië, en dan zijn we gekomen met den ongeluk! Nungesser en Coli, de Pine naar Amerika en de groote New York—Europa in één rul Chamberlin en nu weer Byi Zware brand in een Hon.; PRESSUNG, 2 Juli. - Gijj stuben in Hongarije een hevf broken, waardoor zestig huizeL Men vreest, dat er ook slacl HOE BJARKOW AAN ONTSNAPTE Zyn toestel brak letterlyfiT KOPENHAGEN, 1 Juli. Me het vliegongeluk van den I tairen aviateur Bjarkow, wa slaagde het valscherm los te zelf veilig den beganen gro> terwyl zyn toestel vernield wij nog de volgende bij zond Bjarkow had order gekreg gen te toetsen van andere v) dat bij een plotseling opvoei tydens het dalen of stijgen, mate aan hevige schokken 2 steld, dat zij zou moeten ba Toen de vlieger tot 2000 en op die hoogte bij een u circa 300 K.M. zijn machine zyn macht had, steeg hy toti

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2