Eilanden Bank „Hotel-Restaurant SIMONS" Oi L< LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U RECHTZAKEN. Pluimveeteelt. Financieel Overzicht. Vreest geen examen MIJNHARDT's Kantoren te: Middelharnis, Brielle, Ooltgensplaat SPAARKAS 4%% De Rotterdamsche Veiling Rotterdam BINNENL 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 JULI 1 972. zeer tot ergernis van de regeering en onrust van alle weidenkenden. Het is immers nu al een paar malen gebleken, dat communis-1 ten en dezer tegenvoeters, de royalisten, van de functioneering van het Fransche bestuurs apparaat goed op de hoogte zijn en daarvan gebruik -weten te maken om alle gesvenschte stukken, inlichtingen enz. te verschaffen, die ze voor hun tegen de staatsorde gerichte doeleinden noodig hebben. De regeerings- bureaux blijken van tal van communistische en royalistische „cellen" voorzien en dat geeft aan de regeering een gevoel van onbehage lijkheid. De verdwijning van Daudet kan daarom voor de regeering nog wel eens noodlottige gevolgen hebben. Politiek gesproken is deze week in het buitenland overigens alles bij, het oude ge bleven. Alleen schijnt in China de strijd weer wat heftiger ontbrand en is eenig oorlogsgevaar op den Balkan'ontweken, door dat Albanië een bemiddelingsvoorstel der groote mogendheden heeft aanvaard, inzake het geschil met Servië. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. B0ERENYISCHH1ARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. RECHTBANK TE BOTTERDAM. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: Den 27-jarigen C. J.M., te Nieuw-Helvoet, wegens het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel door schuld, tot 100 boete, subs. 3 maanden hechtenis. Na den wedstrijd. A, v. d. H., arbeider, 39 jaar, te Dirks- land, zou op 26 September ter gelegenheid van een voetbalwedstrijd, te Dirksland, H. A. de Jong, uit Schiedam, tegen het hoofd hebben geslagen en gestompt en tegen het lichaam geschopt. Verdachte ontkende, hjj was wel van plan geweest te slaan, doch zoover was hij niet gekomen. Getuige De Jong verklaarde, gestompt en geslagen te zjjn na afloop van den wedstrijd. Zijn voetbalcostuum was gedeeltelijk ver nield. Verdachte beschuldigde hem ervan gemeen gespeeld te hebben. Getuige Van Walsem verklaarde gezien te hebben, dat verdachte De Jong sloeg. Ver dachte merkte daartegen op, dat by op een afstand van vijf meter is blyven staan van De Jong. Hij trok wel zijn vest uit, doch dat bleef op zijn polsen hangen. Toen werd hjj tegengehouden. J. H. Riets had wel gezien, dat er een klap gegeven werd, maar wie dat gedaan heeft, kan hij niet pertinent verklaren. De veldwachter H. Kramer zag, dat de wedstrijd niet goed afliep. Toen de scheids rechter het eind floot, stroomde het publiek naar het doel, op De Jong toe. De mishan deling had plaats, voordat getuige erbij was veidachte trok zijn vest uit, maar geslagen heeft deze niet. Het O. M. maakte de opmerking, dat het hem zeer zonderling voorkomt, dat getuige niet onmiddellijk een grondig onderzoek heeft ingesteld, en dat zijn procesverbaal zoo laat is ingekomen. Getuige De Jong zei, door den veldwach ter weggeduwd te zijn. Deze weigerde aan vankelijk procesverbaal op te maken. Dat heeft hij eerst later gedaan. Een andere getuige, J. C. Osseweijer, ver klaarde pertinent, dat verdachte niet gesla gen heeft. Daar kreeg verdachte geen kans toe. De Jong is wel geslagen, doch niet door dien verdaGbte. Het O. M. zei, dat in de instructie niet veel licht in de zaak gekomen was. Spreker hoopte, dat ter terechtzitting opheldering gegeven zou worden. Dat is niet gebeurd. Het ten laste gelegde is niet gebleken, zoo dat spreker vrijspraak moet vragen. Het spijt spreker, dat de politie niet on middellijk werk van deze zaak gemaakt heeft. De instructie is daardoor onnoodig moeilijk gemaakt. Men zegt wel eens, dat de sport veredelend werkt en den geest ver- frischt. Als men echter van zoo'n wedstrijd hoort, zou men toch wel twijfelen, of dit heelemaal juist is. De president maakte tegenover verdachte de opmerking, dat de Dirkslanders zich ge blameerd hebben, door de gastvrijheid aldus te schenden. Het heeft ér niets mee te maken, of er gemeen gespeeld is. De Dirkslanders moesten zich schamen. De volgende zaak hield onmiddellijk ver band met de vorige. M. A., smidsknecht, en J. G. Azn., koopman, stonden terecht, be klaagd van mishandeling van De Jong op 26 September te Dirksland. De eerste verdachte zei, in de herrie ge weest te zijn. HU kreeg een klap en heeft, om zich vrij te maken, om zich heen ge slagen. Het kan zijn, dat daarbij De Jong geraakt is. De tweede verdachte zei, niet te weten, of hjj geslagen heeft. De mishandelde verklaarde, dat geen van deze twee verdachten hem geslagen heeft. Getuige Groenendijk zei gezien te hebben, dat A. den Schiedammer een klap gaf. Hij kan niet verklaren, of dat opzettelijk gebeurd is. T. Dijkgraaf had gezien, dat zoowel de eerste als de tweede verdachte met zyn vuist sloeg in de richting van De Jong en dat zij hem raakten. Of zij met opzet sloe gen, weet ook deze getuige niet. De andere getuigen legden gelijkluidende verklaringen af. De ambtenaar achtte ook hier het over tuigend bewijs niet geleverd; er was een zekere nijd tegen De Jong; al is deze ge slagen, dan blijkt daaruit nog niet de ten laste gelegde mishandeling. De president, mr. Van YierssenTrip,drukte denverdachten op het hart, voortaan sportie ver te handelen. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné"s gezonden worden aan „De CombinatieWestersingel 27a, Rotterdam. Postzegel van 10 ct. insluiten. De voeding van hoenders. Kippenhouders, die ons vragen stellen in verband met hun bedrijf of liefhebberij, ver melden als regel zooals we trouwens reeds meermalen verzochten die bijzonderheden omtrent de dieren en dezer verzorging, welke we noodig hebben om de oorzaak van het kwaad te onderkennen. Uit die opgaven blijkt ons telkens weer opnieuw, welk een ontstel lende onkunde in het algemeen nog heerscht omtrent het voedingsvraagstuk van nut- pluimvee. Bijna alle klachten over te geringe eierenproductie kunnen we beantwoorden met de mededeeling, dat van de voedermethode niets deugt en daarin de oorzaak der onvol doende legresultaten gezocht moet worden. Leerden de kippenhouders toch maar eens inzien, dat het volgen van een juis^' voeder methode volstrekt niet duurder is dan de door hen gebezigde manier en dat alleen met het volgen van een rationeele voederwijze het behalen van een behoorlijke productie moge lijk is. De ernstigste fout is een kip te goed te doen. Gewoonlijk is vetheid der dieren oorzaak, dat ze weinig of niet leggen. Men moet dus aller eerst een rantsoen mijden, dat tot vetheid leidt. Door het hardvoer menge men daarom geen maïs en evenmin geeft men groote porties brood en ander tafelafval. Een te veel aan voeder zet zich gewoonlijk in vet om en krijgen^ de dieren te weinig, dan hebben ze het verstrekte voer geheel noodig voor instandhouding van het lichaam, zoodat er niets overblijft voor de formatie van eieren. Het geheim eener juiste voedermethode berust dus op de kennis van de juiste hoeveelheid voeder, van een zoodanige samenstelling, dat het dier de noodige grondstoffen voor den opbouw van het ei-product ontvangt. Moeilijk is het om voor elk dier individueel de portie vast te stellen, omdat de behoeften der onderscheidene rassen en individuen uit- eenloopen; in het algemeen kan men zeggen, dat de kippen in 2 3 maaltijden per dag zooveel verstrekt moet worden, als ze met graagte achtereen opeten; als 10 minuten na de.voedering nog niet alles verorberd is, kregen ze te veel. Men zal bemerken, dat de hoenders, aldus gevoederd, per stuk en per dag circa 120130 gram meel- en hardvoer tot zich nemen. Om met die hoeveelheid voer de gunstigste uitwerking te verkrijgen, is het noodig, dat ze ai zulke stoffen bevat, die èn voor het lichaam van het dier èn voor het produceeren van eieren noodig zijn, te weten o.a. vet, eiwit, zet meel, asch, fosforzuur, kalk enz. De verhouding waarin die stoffen aanwezig zijn, kan natuur lijk maar geen willekeurige wezen en daarom is het niet voldoende te weten, dat de dieren genoeg voer krijgen, maar het dient ook van de juiste samenstelling te wezen. Van groot belang is de hoeveelheid verteer baar eiwit, voor een behoorlijke productie benoodigd. Dat eitwit voeren we door middel van vleesch- of vischmeel, vermengd met andere meelsoorten, fosforzuur, kalk enz. Het vormt te zamen het z.g. ochtend-, beter gezegd meelvoer, hetwelk onze kippen voor een behoorlijke productie beslist noodig hebben. Maar, we hebben goed op te letten, dat we het betrekken van een bekende en betrouwbare firifia, daar met geen artikel zoo geknoeid wordt als met het meelvoer voor kippen. Van dat meelvoer verstrekken we per kip een flinken eetlepel vol per dag, d.i. ongeveer 50 gram. Daarbij krijgen ze dan nog 70 80 gram ruim een hand vol graanvoer, ook wel hardvoer genaamd, samengesteld uit ge lijke deelen tarwe, gerst en haver, of wel men verstrekt afwisselend den eenen dag uitslui tend tarwe, den tweeden dag gerst, den derden dag haver, en zoo vervolgens. Aan deze laatste methode geven we de voorkeur, omdat de dieren anders eiken dag uit het gemengde graan één bepaalde soort uitzoeken, omdat die voor haar de smakelijkste is. Ze ontvangen dan een éénzijdige voedering en die is altijd verkeerd en schadelijk. Naast die 50 grain meel-voer én 70 80 gram graan, krijgen ze dan enkel nog zooveel versch groenvoer als ze lusten, doch verder niets, omdat alle bijvoedering de juiste ver houding slechts verstoren kan. Bijvoedering van brood en ander tafelafval is dus niet goed slechts .als men een klein koppeltje hoenders houdt en voor de voedering daarvan genoeg tafelafval zou hebben, zou ae verstrekking er van aan te bevelen zijn, omdat de eieren dan zoo goed als niets kosten. De productie zal echter ver beneden het mogelijke blijven en de dieren dienen na den eersten leg te worden afgeslacht, omdat haar welgedane lichaamsvormen een beletsel zijn om in het tweede jaar eenige vulling te geven aan de eierenrekjes. Hoe nu moet het boven-genoemde rantsoen van 50 gram meelvoer en 70 80 gram graan, plus het groenvoer, worden verstrekt? Een goede methode is de volgende. - Het meelvoer geven we des morgens zoo vroeg mogelijk, met water des winters warm water aangemaakt tot een rulle massa, d.i. dus kruimelig en niet papperig. In het middaguur geven we ruim groenvoer en een weinig van de portie hardvoer, bij voor keur ondergeharkt in een dik krabbed van turfmolm, zand, droge bladeren, kaf of anders zins. Des avonds, even voor de dieren op de stokken gaan, geven we de r,st van het hard voer, zooveel, dat ze den krop behoorlijk kunnen vullen. We moeten echter opmerken, dat die metho de van het aangemaakte ochtendvoer, hoewel zeer goed, toch al niet modern meer is en op de groote hoenderbedrijven vervangen is door de droog-voedering, welke een aanzienlijke ar beidsbesparing geeft. Het meelvoer wordt dan voor meerdere dagen tegelijk in een automatischen voederbak gedaan en heel den dag is het droge voer ter beschikking van de kippen. Doordat Tiet droog en uiterst fijn is, kunnen de hoenders er maar heel weinig ineens van tot zich nemen, zoodat men over eenige dagen de balans opmakende tot de conclusie komt, dat per kip en per dag niet meer dan 50 gram is ver^ bruikt. De dieren, die van de voederbak gebruik maken, hebben veel behoefte aan water om het droge meel naar binnen te spoelen, zoodat zuiver drinkwater steeds in de onmiddellijke nabijheid van den bak moet staan. Behalve dat deze methode arbeid bespaart, is ze ook goed; voor de ontwikkeling der legcapaciteiten, daar; de hoenders een groot deel van den dag van j voeder- naar drinkbak moeten loopen om dei noodige portie naar binnen te kunnen krijgen, j Automatische voederbakken zijn in den' handel, maar men kan ze ook zelf maken door. vertimmering van een kist, die een behoorlijke hoogte en lengte, maar weinig diepte moet! hebben. Het voorschot wordt uitgenomen en' met de onderzijde naar achteren gebracht, weer vastgespijkerd; heel van onderen wordt een opening tusschen bodem en voorschot gelaten, waardoorheen het voer, door eigen druk, steeds in een soort ruifje of trogje vloeit. Van de bovenzijde maakt men een deksel. Een door snede ziet er aldus uit: UITTREKSEL uit het Jaarverslag over het per 31 December 1926 eindigende 39ste boekjaar van de N. V. Levens- verz.-Maatschappij „Aurora", Am sterdam. Op 31 December 1926 be droeg het verzekerd kapitaal 2.908.901.80 Het aantal contracten 16814. Aan premiën, koopsommen en polisgelden werd ontv. 115.477,56s Aan renten werd ontvangen 18.247.20s De vermeerdering In 1926 bedroeg 524 contracten met 177.623.— verz. kap. en met 6.362.06 aan jaar- premiën. Reeds werd in totaal uitbe taald aan Uitkeeringen 251.622.725 Aan Dividend-, Winatuitkee- ringen en Donaties 17 561.515 Uit alles blijkt de gunstige finantiëele positie. De wiskundige reserve is streng be rekend zoo, dat zö, van het voor eigen risico verzekerde kapitaal, uitmaakt 14.0r<5 pCt.; terwijl daarnaast nog een extra-reserve aan wezig is van 16.200. De rentegevende belegging der „Aurora" in totaal 408.848 46, geeft de volgende onderlinge verhouding; in Effecten voor 43.04 in Hypotheken voor 42.19 in Vaste Eigendommen voor 6.48 in Polis- beleeningen voor 6.86 en in Andere Be leggingen voor 1.43 In het begin wennen de kippen soms niet gemakkelijk aan het droge voer. Men strooie daarom wat graanvoer tusschen hét meel, tot ze den smaak van het droge voer te pakken hebben. De graan- en groenvoeding blijft bij deze methode dezelfde, als hiervoren genoemd. Vragenbus. Jde Bheeft kippen loopen in een land met prachtig lang gras". Een paar dieren zijn echter ziek geworden, hebben zware hang- kroppen en uit den bek loopt een kwalijk riekend vocht. Antw. Die lijden aan kropziekte, gevolg van het eten van „prachtig lang gras." Allerlei groenvoer uit den moestuin is zeer geschikt voor de hoenders en ook kort, jong en malsch gras. In oud en lang gras zit niet veel en de lange, taaie vezels, die er doorheen loopen, ver teeren niet, maar vormen kropverstoppingen, waaraan de dieren dikwijls sterven. In uw geval zouden we een kropoperatie aanraden, die niet gevaarlijk is, maar waarvoor u liever een kippenhouder moet zoeken, die dat werkje meer gedaan heeft. U kunt ook probeeren den krop der dieren die afgezonderd moeten worden eenige malen per dag te kneden, strijken en te drukken (masseeren). In het drinkwater geeft men enkele druppels zoutzuur. Het gras op de weide moet kort gehouden worden. Wil men lang gras voeren, dan moet het eerst heel klein worden gesneden. A. G.'s kippen, losloopende op een weiland, krijgen diarrhee, wanneer hij ze ochtendvoer (meelvoer) geeft. Antw. Geeft u ze er dan minder van en indien ze ook dan nog diarrhee krijgen, voor- loopig in den zomer heelemaal niet meer. Onze adviezen gelden als regel vastzittende kippen. Sommige weiden, waar de kippen den geheelen dag kunnen scharrelen, bevatten veel dierlijk voedsel, als wormen, emelten en allerlei insecten, soms zooveel, dat de kippen daardoor genoegzaam eiwitstoffen naar binnen krijgen. Geeft men ze dan ook nog een goed meelvoer, dat circa 20 vleeschmeel bevat, dan ont vangen ze van het goede teveel en ontstaat diarrhee. Andere vragen per brief en kaart beant woord. HET HOOGE LOONPEIL IN DE V. S. VAN AMERIKA. Er bestaat in den laatsten tijd in Nederland groote belangstelling voor de hoogr 'jonen, die in de V. S. van Amerika gelden, en het is zeer zeker van belang eens na te gaan, wat wel de feitelijke oorzaak van deze hooge Ioonen is. Inderdaad heeft de mechanisatie in Amerika zoo'n vlucht genomen, dat men hoe langer hoe meer het ideaal benadert om met de geringste opoffering het grootste resultaat te verkrijgen. Wanneer dit echter de eenige reden zou zijn van de welvaart in Amerika, dan zou het onge twijfeld gemakkelijk zijn om ook een zoodanige welvaart in Nederland te voorschijn te roepen. Er zijn echter tal van andere redenen. In de eerste plaats is Amerika zeer dun be volkt. Er wonen ongeveer 18 menschen op 1 K.M/. tegen 200 in Nederland. Door de emigratie-wetten, waaraan streng de hand wordt gehouden, wórdt er verder voor gezorgd, In Amerika bestaan reeds zeer vele van der gelijke instellingen en inen is ook thans in Europa bezig eenige op te richten. Deze kinderklinieken kunnen het aantal gestichten voor krankzinnigen of zenuwlijders doen ver- mindesen. Een der meest typische inrichtingen is wel die in Montreal. Deze kliniek behandelt niet kinderen met aangeboren gebreken, doch streeft er naar de oorzaak te zoeken van een slecht gedrag bij normale kinderen. Na een eerste bespreking tracht een speciaal op dit gebied werkend ambtenaar met psychiatrische kennis inlichtingen te verkrijgen over het kind, zijn familie, zijn omgeving, en over de erfelijke invloeden, welke het mogelijk heeft ondergaan. Vervolgens wordt het lichamelijk onderzocht en daarna geestelijk, ten einde zijn graad van geestelijke ontwikkeling vast te stellen. Ten laatste heeft nog een diepgaand onderzoek naar het zieleleven en de werking van het verstand van het kind plaats door een zenuwarts, en daarna wordt het geval nog eens door den directeur, den dokter en den ambtenaar besproken en wordt beslist, welke methode het best voor dit geval toegepast kan worden. Zoo heeft men reeds vele goede resultaten verkregen. In één jaar werd deze inrichting door 370 kinderen bezocht. Al deze kinderen vertoonden een zucht tot stelen, liegen, hadden een spraakgebrek of waren onuitsprekelijk lui, waren wreed voor andere kinderen of dieren, of hadden een zeer moeilijk karakter. Ongeveer 40 hadden- een gezichts- of oog gebrek, een neusverstopping, slechte tanden of een gebrek ontstaan door slechte voeding. Men zal dus niet te vlug zijn met een geestelijke minderwaardigheid zonder meer aan te nemen, zonder eerst na te gaan, of die wellicht het gevolg is van veronachtzaamde lichamelijke afwijkingen. Slechts 17 dezer kinderen waren abnormaal geboren, 14 waren zenuw lijders en 18 hadden een bekrompen ver stand. Velen echter waren normaal, doch misten slechts, vaak door den slechten invloed hunner omgeving, eenig verantwoordelijkheids- of moraliteitsgevoel. Wanneer deze eigen schappen worden aangekweekt, zullen zij aan een verleiding tot stelen of tot andere slechte gedragswijze weerstand kunnen bieden. Genezing dezer kinderen behoeft echter heusch niet per sé in klinieken te geschieden, behoudens dan enkele gevallen. Het huisgezin is daarvoor de beste plaats, indien de ouders hun kinderen slechts goed begrijpen, hetgeen echter helaas maar al te vaak veel te wenschen overlaat. Naast lucht, licht en goede voeding moet ook aan de ontwikkeling van den geest de noodige zorg worden besteed. Men jage den kinderen geen vrees aan ten einde ge- dat zoo weinig mogelijk vreemdelingen binnen J - komen. Daarbij komt, dat binnen het uitge-hoorzaamd te worden, men antwoorde hen strekte gebied der V. S. een geheel vrij handels- °P hun vra.gen' d'rec? en, met afwijkend, men verkeer bestaat, zonder dat dit wordt belem-straffe ze niet zoodanig, dat zij een gevoel van merd door tolmuren en tarieven, zooals de minderwaardigheid krijgen, ook in de oogen Europeesche landen deze vooral in de laatste hunner speelmakkers. Men late kinderen met jaren hebben ingesteld. Massaproductie enaan gesprekken van volwassenen deelnemen, groot-bedrijven als in de V. S. zouden in vaak over onderwerpen voor kinderen geheel Europa alleen om die reden al niet mogelijk ofongeschikt en men controleere hpn lectuur, althans zeer moeilijk zijn. Doch boven al is de Met een opvoeding in dezen geest kan voor groote welvaart in de V. S. een gevolg van de het kind èn voor de ouders veel ellende voor- natuurlijke rijkdommen. Terwijl in de V. S.komen worden. 1/15 van de geheele wereldbevolking woont, bezitten zij de helft van den geheelen wereld- goudvoorraad, 1/4 a 1/3 van de geheele bodem productie; de katoenoogst is 3/5, de steen- kolenproductie 2/5. Int. Roode Kruis. EEN FILMDRAMA DER WERKELIJKHEID, In een Spaansche haven zijn eenige dagen de" petroléumproductie1 geleden verscheidene der bekwaamste Mexi- 3/4, de koperprocluctie meer dan de helft, 1 caansche detectives aangekomen. Zij komen in de graanoogst 1/4 en de maisoogst 3/4 van de Europa een misdadiger zoeken, die zich in totale wereldproductie. t Mexico van verscheidene millioenen heeft Dat verder de groote wereldoorlog in de weten meester te maken en boyendien in het V. S. geen windeieren gelegd heeft, blijkt uit bezit wordt geacht van documenten, welke het feit, dat, terwijl vóór den oorlog de V. S. hem in staat stellen nog grooter schatten te aan Europa 4 milliard dollar schuldig was, bemachtigen. De bandiet zou zich via Noord- Europa thans een schuld van 5 milliard dollar Amerika naar Europa hebben begeven, aan de V. S. heeft. Wanneer men dit alles ziet,Aan de vlucht van den gezochte zijn.roove- dan behoeft men er zich niet over te verwon- rijen, moorden en brandstichtingen vooraf- deren, dat er in de V. S. een welvaart heerscht gegaan, die met elkaar een echt-Mexicaansch als wellicht nooit tevoren. Tengevolge van die verhaal vormen. welvaart is het verbruik van verschillende Reeds tien jaar geleden bestond er in Mexico goederen zeer sterk toegenomen, hetgeen nog een rooverbende, bestaande uit niet minder dan werd bevorderd door alle mogelijke systemen 500 van de gevaarlijkste misdadigers, die voor- om dit verbruik te prikkelen. Volgens be-1 al de provincie Chihuahua door roof, moord en trouwbare gegevens wordt 86 van de gewone brandschatting terroriseerden. Leider der verbruiksartikelen op afbetaling gekocht. Van bende was een gewezen landeigenaar, zekere 3 milliard dollar, waarvoor in 1925 auto's jTomas Urbina, een uiterst gevaarlijke en overal gekocht werden, werd slechts 1 milliard direct1 gevreesde knaap, die het als een soort sport betaald, enz. Dit alles is misschien mogelijk beschouwde met een deel zijner bende boerde- bij een welvaart, als in de V. S. heerscht. Wan-rijen te overvallen, de bewoners te vermoor- neer nien het in ons land zou toepassen, zou J den, alles leeg te plunderen en dan het huis het ongetwijfeld fataal werken. Nederland is; in brand te steken. Als een veldheer liet hij, betrekkelijk" arm aan grondstoffen en is aan- bij aanvallen van grooteren omvang, zijn gewezen op den ruilhandel met het buitenland. Het moet zijn producten daarom maken voor een prijs, die met den buitenlandschen kan concurreeren. Een kunstmatige opvoering van de consumptie zou in ons land direct tot achteruitgang der bedrijven en tot werkloos heid voeren. Wij moeten er allereerst in slagen onze productie op te voeren. Dan zal een ver hoogde welvaart ongetwijfeld ook niet kunnen uitblijven. INGEZONDEN MEDEDEELING. Want er is een middel datU kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten GEESTELIJKE OPVOEDING VAN HET KIND. Ditmaal zullen wij eens niet een uitsluitend medisch onderwerp behandelen, doch een be schouwing wijden aan de geestelijke opvoeding van het kind. 's Menschen gewoonten, goede zoowel als slechte, ontwikkelen zich in de kinderjaren en gedurende dien leeftijd zal men moeten trachten de slechte te corrigeeren. En .hoewel de meeste ouders er zich niet van bewust zijn, zijn zij toch verantwoordelijk voor de fouten hunner kinderen. Helaas moet gezegd worden, dat het meerendeel der kinderen, dat in een zenuwinrichting behandeld wordt, afkomstig is uit een gezin, waar tweedracht heerscht tusschen de ouders. Het zijn juist deze ge vallen, die gered kunnen worden in een in richting, maar mislukt zouden zijn in de huise lijke omgeving. mannen in secties oprukken, zoodat dorpen en vaak zelfs kleine steden zich omringd zagen van bandieten, die de plaats innamen, de huizen der rijken plunderden, en de bewoners vermoordden. Ongeveer een jaar geleden echter kreeg Urbir.a twist met een zijner onderbevelhebbers over de verdeeling van den buit. Urbina trok zijn revolver, maar voor hij schieten kon, had zijn onderbevelhebber hem reeds neergelegd. Nu was het algemeen bekend, dat Urbina de met zijn bende verzamelde schatten goed had weggeborgen, doch niemand, zelfs geen van zijn vertrouwdste onderbevelhebbers, wist precies waar. Wel wisten zij dat er op verschil lende plaatsen in de bergen kisten met goud en zilver verstopt waren. Het werd een inte ressante kwestie, waarin vele op goud belusten zich mengden. Tot de autoriteiten een brief ontvingen van een geestelijke, Miguel Barazza. Deze geeste; lijke deed opzienbarende onthullingen. Hij vertelde, dat de rooverhoofdman, die wel ver moedde, dat hij op een gewelddadige wijze om het leven zou komen, hem al zijn' geheimen had meegedeeld, en hem een nauwkeurige beschrijving had gegeven van alle schuilplaat sen, waar de schatten der bende verstoken waren. Urbina had den geestelijke opgedragen, na zijn dood alle geroofde schatten aan de rechtmatige eigenaars terug te laten geveiu Gr co Effecten - Coupons - Rekenfng-Courant VERHUURT SAFE-LOKETTEN VERRICHT ALLE BANKZAKEN VERSTREKT GELD OP HYPOTHEEK Zitdag te OUD DORP den le en 3en Zaterdag van elke maand, des middags van 2—6 uur in Hotel AKERSHOEK; te OUDE TONGE iederen Vrijdagmorgen van 9—11V2 uur in Hotel DE WEERD. H. H. EIERVERZENDERS! Wij weten, dat U als regel steeds te weisuïg voor Uw 1 eieren uitbetaald krijgt. Er wordt geen rekening gehouden met de grootte der eieren, zoodat zij, die ratooi goed leveren sterk eoadeeld worden. Wilt U een beteren prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt? I Vraagt dan onverwijld inlichtingen bij Telef. 13649. Warmoeziersfraat O 37—39. ï^eclit van controle voor H.H. Zenders. Vergezeld van den geestelijke trokken nu de autoriteiten de bergen in, op zoek naar de ver borgen schatten. Schuilplaats nummer één werd aan de hand van de beschrijving, die de geestelijke van Urbina had ontvangen, ge vonden. Men groef en vond een stevige eiken kist, een tweede, een derde, tot elf groote kisten netjes naast elkaar stonden. En bij de opening der kisten kwamen voor de verbaasde oogen van.de aanwezigen groote hoeveelheden goud in rpunten en staven, sieraden en edel- steenen, te voorschijn tot een totale waarde van meer dan vier mïllioen goudpesos. Deze schatten werden den rechtmatigen 'eigenaars of hun nabestaanden teruggegeven. Op verzoek van de autoriteiten ging de geestelijke nu een uitvoerig document opstel len, met kaarten en beschrijvingen van de andere bergplaatsen. De geestelijke-was bijna gereed met zijn beschrijvingen en de talrijke beroofden in Mexico hoopten reeds spoedig weer in het bezit te komen van de hun ontstolen goederen, toen Barazza op zekeren dag bezoek kreeg van een hem onbekend man, die een vertrou welijk onderhoud met den geestelijke begeerde. Dit werd welwillend toegestaan. Toen de be zoeker in de studeerkamer van den geestelijke was, vertelde hij een van de onderbevelhebbers te zijn van Urbina, die hem ook een beschrij ving van een verborgen schatkamer had ge geven. De bezoeker wilde deze nu aan den geestelijke geven, opdat ook die schatten, volgens den wensch van den overleden Urbina, aan de eigenaars zouden kunnen worden terug bezorgd. Zonder papieren te toonen, verteld hij daarop iets over de hem bekende schuil plaats. „Het zijn toch niet dezelfde schatkamers, die Urbina U reeds beschreven heeft?" vroeg de bezoeker daarop langs zijn neus weg. En de niets kwaads vermoedende geestelijke antwoordde: Ik zal het even vergelijken.'Hij haalde zijn zoo goed als beëindigde beschrij vingen voor den dag en begon er in te kijken. Op dat oogenblik viel de bezoeker den geeste lijke onverhoeds aan, knevelde hem, en toen de aangevallene^ om hulp begon te roepen, stiet de onverlaat Barazza een dolk in de borst. Toen greep hij de documenten van den geestelijke en rende er mee weg, maar verloor in de haast zijn eigen portefeuille, waaruit later zijn identiteit bleek. Toen de politie den zwaargewonden geeste lijke vond, was deze nog in staat eenige waarde volle inlichtingen te geven. Daarop gaf hij den geest. Het is de politie nu gelukt vast te stellen, dat de bandiet eerst naar de Ver. Staten en vervolgens naar Europa gevlucht is. Er is een groote beloonind steld voor dengeen, die inlichj ke leiden kunnen tot de aif bandiet met zijn kostbare NATUUR VERSC11I Angstige oogenbl|| Men schrijft ons d.d. Dinsd^ Dinsdagavond omstreeks I zee een zeer dikke, donkere!] in de richting Noord wijk; vandaar over den westelijk langs de zee, naar Zand voort;] de hotels Seinpost en het j' alhier besloeg de wolk, stee toenemende, een lengte vaf meter. Van het.strand komende, I noemd hotel, zag ik tot mijl witte tuit of slurf, lang gl zwarte wolk komen. Deze vrij ter breedte van ongeveer 2 lager en lager, tot ongeveer f] boven het midden van het 'I Badhuis. Het zag er naar uil gende, steeds lager komendeL geheele omgeving zou indrui Plotseling vielen buitend regendruppels uit de wolk, op den grond uiteenvielen grootte van rijksdaalders. 114; schutting in de aangrenzende; zag, dat de donkere wolk, n hangende verticale tuit, welk lager kwam, zeer langzaam i lijke richting afdreef. De zeei wolk was intusschen meer gr terwijl de intusschen zeer tuit, in geweldige afmetingen donkere, lang gestrekte staart einde van de wolkkolom vast? ware op sleeptouw werd gf] niet meer verticaal afhang* schuine richting. Een grootsch dat men nimmer vergeet. Twee jaar geleden heb ik gedurende zwaar stormweer nielenden typhoon medegema lijk was nu te Zand voort d windstilte en het kalme ve: zeldzaam luchtverschijnsel, dat de vijftien twintig minuten! Door het Comité van Actie

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2