SUNLIGHT ZEEP PRUS TÏ1AM5 TWEE DUBBELE STUKKEN Deeriti 99/0 Prijs en M 4.1/0/ „Hotel-Restaurant SIMONS" PANDBRIEVEN Kleei DCPDOOSVAn (lOd5PER ENhEL TABLET) Ingezonden Stukken. ZONNESTRAALDAG RECHTZAKEN. LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U Land- en Tuinbouw. grasgewas naëtting VERKOOPINC EN VERHURING HOOIGRAS INSULAIRE HYPOTHEEKBANK TE ZIERIKZEE -I-DAMES-I- OJE SALAMANDER.!. bu MOSSELIV ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 25 JUNI 1972. Onze klimaatsomstandigheden beginnen ove rigens van beangstigenden aard te worden. De tweede cycloon-ramp, die ons land in luttel tijds geeselde, eischte deze week haar tiende menschenoffer door het overlijden van een bij de ramp gewonde vrouw. Voor het leven van menschen kunnen we geen ver goeding brengen, maar wel mag dit tiende offer ons nog eens bewegen naar ons vermogen bij te dragen om althans de materieele ellende in het geteisterde gebied te helpen lenigen. Nauwelijks is de schrik voor storm bedaard, of daar trok weer een ongekend hevige donder bui over ons land, in tal van plaatsen belang rijke schade veroorzakende en hier en daar zelfs dood zaaiende. Het ernstigst waren de gevolgen in Amsterdam, waar vijf arbeiders den dood vonden door blikseminslag. Achteraf bezien, moet het onvoorzichtig genoemd wor den, dat die menschen op een vrij open terrein gingen schuilen onder den bodem van een in het droogdok hoog opgetrokken ijzeren eleva tor, maar nochthans mogen we niemand een verwijt maken, den arbeiders niet, die zonder verder nadenken een toevlucht zochten voor den regen om onbewust een grooter gevaar te trotseeren, nóch aan de fabrieksleiding, die voor zulke gevallen blijkbaar geen voldoende waarschuwingen gegeven had. en wij zouden vermoedelijk niet anders gedaan hebben; in het leven zijn we voortdurend van gevaar omringd en een kleine onachtzaamheid is het gewoonlijk slechts, die ernstige^ampen ver oorzaakt. „Als het kalf verdronken is, dempen we den put." Inderdaad, zóó is het dikwijls en ook nu zullen wel zoodanige voorschriften ter plaatse gegeven zijn, dat herhaling wordt voor komen. 't Is niet uit ongevoeligheid, dat we zoo achteraf eerst tot handelen komen, maar 't verdrinken van 'tkalf is soms noodig om ons te doen zien, dat er een put is. Het droevig lot dier Amsterdamsche arbeiders kan en zal daarom ons allen weer eenigen tijd een waar schuwing en aanwijzing zijn. Het seizoen schijnt weer aangebroken, waar in allerlei kermis-spullen het land doortrekken en dezer dagen waren we in de gelegenheid een kermis te bezoeken van een omvang, als zelfs in den „goeden ouden tijd" onbestaanbaar was. Persoonlijk hebben we niets tegen wat on schuldige pret, al lijken ook ons de kermis- geneugten nu juist niet geheel te strooken met moderne beschaving en cultuur. Wie daar over anders denkt gunnen we evenwel tóch wel de volle 100 procent van onze achting. "^yVaar we echtér nog eens tegen wenschen te protesteeren is, dat bedoelde kermis-viering wederom georganiseerd werd dcrör het Comité voor het Dorus 'Rijkersfonds, dat onder motto „Voor de Helden der Zee" een veelal afgeschaft en allerminst veredelend volksvermaak langs een achterdeurtje binnenhaalt. De „helden der zee" misbruiken om het volk te bewegen, door middel van het offer van een dubbeltje, rijks daalders in de zakken van kermisexploitanten te. storten, is een onwaardig spel. Nu deze kermis in de komende maanden onder hetzelfde misleidende, althans onwaar dige motto, nog op vele plaatsen zal worden opgeslagen, is er voor ons protest tijd en reden. De Amerikaan, die zich op het oogenblik door de lucht naar Indië laat sjouwen, heeft één groote verdienste en die is, dat hij zijn te veel aan dollars gebruikt om anderen daden te laten verrichten. Maar wat die man zélf aan zijn liefhebberij heeft, begrijpen we heusch niet. Hij kruipt in zijn kajuit, gaat in een stoel zitten en uren achtereen, onder het helsch en eentonig geronk van den motor, staart hij door een raampje naar beneden. Na de landing kruipt de man in bed en den volgenden dag in zijn, kajuit, vijf weken achtereen, zonder noodzaak, zonder doel, al noemen we hem ter wille van de dollars dan ook een „pionier der luchtvaart". Anders is het gesteld met de wakkere be stuurders, die bij deze gelegenheid eens kunnen toonen, in hoeverre de aviatiek sinds de eerste Indié'-tocht al weer vooruit is gegaan; zij doen iets, toonen zich de beheerschers van hun vak, hun kunst, zwaaien hun scepter als koningen der lucht. Om aan te wijzen, in hoeverre de aviatiek gevorderd is op den ontwikkelingsweg naar een practisch verkeersmiddel, daartoe heeft de gril van een rijken Amerikaan onze luchtvaartpioniers in ieder geval'm staat ge steld. Er doet zich overigens nog al tegenslag gelden: eerst oponthoud-door ongunstig weer en nu een motordefect. Een goede reis en behouden terugkeer, zij ons aller wensch. Buitenland. In het buitenland blijft men zich even eens voor groote vliegtochten interesseeren, al zijn de mislukkingen vele. Vanuit EngeTand, Duitschland en zelfs vanuit Czecho-Slowakije zijn Oceaan-tochten georganiseerd, zoodat de zenuwen van het publiek dezen zomer nog wel eenige malen gelegenheid zullen krijgen om te trillen. Minder is de belangstelling voor de niet minder veelvuldige internationale conferenties, die ten doel hebben om de Oceanen van be- langen-tegenstellingen tusschen de volkeren te overbruggen. Na de ontwapeningsconfe rentie en de economische conferentie is nu de bijeenkomst van de afgevaardigden der Ver. Staten, Engeland en Japan, beperking der oorlogsvlooten beoogende, aan de beurt om te mislukken. I Het oorlogsgevaar, dat een oogenblik Ireigae, is in de laatste dagen gelukkig wat geweken. Rusland begint zich te matigen tegen Polen; de snelle berechting van de zaak tegen den moordenaar van den Russischen gezant heeft daartoe niet weinig meegewerkt. En in het Servisch-Albaneesch geschil wordt door de groote mogendheden ijverig bemiddeld. Ingezonden Mededeeling. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken die volgens het oordeel der Redactie niet aan den eisch van alteraie beknoptheid voldoen, worden terzijde gelegd. Kopie wordt -niet terug gezonden Beleefd verzoekt ondergeteekende een kleine plaatsruimte in Uw geërd blad voor het hieronder vermelde, waarvoor bij voor baat myn dank. Het is echter niet mijn gewoonte om als politieman te antwoorden op ingezonden stukken, doch aan de hand van het mooie verschje en het berichtje, voorkomende in het plaatselijk nieuws van Sommelsdijk en het ingezonden stuk voorkomende in „Onze Eilanden" van Woensdag 15 Juni' 1927, ge schreven door den heer M. J. Noordyk. Wat betreft het verschje en het berichtje, dit vindt ik laag zooiets te schreven, ja zelf zeer kin derachtig om op zoo'n manier de politie te blameeren. De schrijver is schijnbaar een muzieklief hebber. Dan moet schrijver niet de schuld aan de politie verwijten, maar aan de Over heid van de gemeente Sommelsdijk, eigenlijk aan hem zelf, want als hij dan zoo'n muziek liefhebber is waarom probeert hij dan niet als muziekliefhebber om in de politieveror dening voor de gemeente Sommelsdyk een artikel in te lassen waarin het strafbaar wordt gesteld dat het' verboden is tijdens het geven van een concert van muziek of zang te loopen te schreeuwen of eenig ge druis te maken dat hinderlijk is voor de muziek- of zangliefhebber. Dan pas zou schrijver recht van spreken hebben als de politie haar taak niet naar behooren verricht. j. En wanneer dan het publiek de politie mede helpt, ben ik er zeker van overtuigd dat do muziekliefhebber met genoegen naar een concert van muziek of zang gaat luis teren. Maar dit laat in den regel veel te wen schen over voornamelijk: in een plattelands gemeente zooals Sbmmelsdtjk er een is. Dit echter merk ik nog even op, dat het spreekwoord weer niet tevergeefs is „Waar een hond tegen aan watert komen meer honden wateren", zoo is het dan ook met de politie, dit is de schuurpaal van het pu bliek voornamelijk in een plattenlandsge meente. Hoogachtend, Uw dw. dnr. M. VOL WERK, Gemeenteveldwachter te IJsselstein (U.) (Onveranderd overgenomen. Red.) Mijnheer de Redacteur In antwoord op het bovenstaande verzoek ik U beleefd een weinig plaatsruimte, bij voorbaat harteiyk dank. M.i. zou het schrijven van den gemeente veldwachter van IJsselstein geheel overbodig zijn geweest; het heeft vrijwel dezelfde strek king als dat van den heer Van Es. Alleen vindt hij het schrijven van mijn stukje „laag", ik kan 't me wel voorstellenhy is mis schien zoo'n flinke, lange kerel I Vanzelf ga ik dus op het al of niet op treden van politie of maken Yan verorden ningen niet verder in, ik heb hierover mijn meening reeds gezegd. Het ligt ook niet op mijn weg, geachte inzender, de door U ge noemde gemeente-verordening in te lasschen, daar zijn andere menschen voor. Het is me een genoegen, dat U de achter lijkheid van Sommelsdijk erkent. U kunt het ook weten, want naar ik meen, gemeente veldwachter, bent U er, evenals ik, gewonnen en geboren. U hebt er dan ook de school doorloopen, (hoewel U het in opstellen en Nederlandsche taal nog niet ver gebracht hebt), U hebt er ook den „schrepel" gehan teerd en misschien ook Uw vrouw er leeren kennen, in één woord, U hebt er Uw eerste levensloopbaan gesleten. Ongetwijfeld hebt U er dan ook wei eens een muziek-uitvoering meegemaakt, het komt me voor dat U ook destjjds deel uit maakte van het muziekkorps hier ter plaatse. Dus U kunt weten, hoe het met het kunst gevoel in uw vroegere heimat gesteld is, dan zand erover. Dat ik een muziekliefhebber ben, hebt ge uitstekend geraden, dat bewyst genoeg uit de stukken, die ik schreef. Niet dus om de politie te blameeren, zooals U in Uw stukje den heer Van Es napraat. Tot slot heeft Uw opmerking met het overoude spreekwoord als motief, weinig waarde. En dat de politie, vooral in een plattelandsgemeente, de schuurpaal van het publiek is, het zij zoo; een goede schuurpaal in een weide bewijst het vee goede diensten, evenals ik den laatsten tyd de schuurpaal voor de politie ben. Verder ben ik blij, dat U Uw achterlijke gemeente hebt verlaten en een prachtige be trekking in IJsselstein hebt weten te ver overen. Hartelijke groeten, Je muzikale vriend, M. J. NOORDIJK. Verdére discussies hierover gesloten. Red. Landbouw-Onderwys. Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik u voor onderstaand artikel een plaats in te ruimen. Zooals bekend, hoopt de vereeniging tot bevordering van het landbouwonderwijs, op 1 September a.s. te Sommelsdijk haar school voor lager Landbouwonderwijs te openen. Tot hoofd aan deze schoei is benoemd de heer C. Smits, thans hoofd aan de Herv, school te Wekerom (Gem. Ede). De leerstof is verdeeld over 4 achtereen volgende jaren, en kan worden verstrekt aan leerlingen welke de lagere school volledig hebben doorloopen; of daarmede ten minste gelijkstaand huisonderwijs hebben genoten. Als regel wordt onderwijs gegeven in: De eerste klaasse; 40 weken, twee dagen per week. De tweede klasse; 40 weken, een dag per week. De derde klasse; 30 weken, een dag per week. De vierde klasse; 30 weken, een dag per week. Het aantal lesuren bedraagt gewoonlijk vijf. Het schoolgeld bedraagt voor kinderen van land en tuinarbeiders 5,voor kinderen van landbouwers 10,— k f 20,per jaar, landbouwers zijn zij, welke minstens drie H.A. land in gebruik hebben. Voor die leerlingen welke voortgezet, lager, of middelbaar onderwijs hebben genoten: als mede voor diegenen, wier leeftijd te hoog is, om met jongens van 12 k 13 jaar in dezelfde klasse te zitten wordt een tweede klasse gevormdevenwel onder deze voorwaarde dat aan deze laatsten zoo noodigniet één; doch twee dagen onderwijs zal worden ver strekt. In de eerste klasse wordt onderwijs gege ven in: Nederlandsche taal, rekenen, aardrijks kunde, geschiedenis, staatsinrichting, schei- natuur- plant en dierkunde. In de tweede klasse: dezelfde vakken. In de derde klasse: Natuur en scheikunde, kennis van den grond, grondbewerking en verbetering, plantkunde, plantenteelt, plantenziekten, dierkunde, vee teelt en zuivelbereiding. In de vierde klasse: Bemestingsleer, plantenteelt, veeteelt, land- bouwboekhouden en bedrijfsleer. Het aantal opgegeven leerlingen maakt het vormen van een tweede klasse mogelijk, terwijl daardoor die gelegenheid bestaat, dat nog enkele leerlingen- kunnen worden toegelaten. De Directie van de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij gaf de toezegging, dat zij bereid is voor het reizen der leerlingen per tram, een reductie-ègeling te treffen in den zelfden geest, als die voor de ambachtsschool te Middelharnis geldt. Dank zij het initiatief van den Flakkeeschen Boerenbond heeft Flakkee zijn landbouw school. Aan de bevolking van ons schoone eiland is thans het woord: om door toetreding als lid of donateur, de schoolvereeniging finantieel te steunen, en tevens hunne kinderen te doen profiteeren van deze gelegenheid, om ze te bekwamen voor het bedrijf, hetwelk niet minder dan andere naast arbeidzaamheid ook vorderd: kennis. Voor de plaatsing van dit artikel dankt u de Secretaris van de vereeniging tot bevordering van landbouwonderwijs op Overflakkee. A. W. Keijëer. Herkingen, 18 Juni 1927. 25 JUNI A.S. NATIONALE DE STEKKEN VOOR DE ZWAKKEN! TEGEN DE TUBERCULOSE Rechtbank te Rotterdam. Strafzitting. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. De 27-jarige C. J. M. te Nieuw-Helvoet stond terecht, verdacht van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 11 Februari j.l. reed verdachte met een auto op den Lange Weg, van Ooltgensplaat naar Achthuizen. Een met twee paarden be spannen wagen kwam hem tegemoet, daarnaast liep M. Korteweg, de bestuurder. Inplaats van den auto te doen stoppen, of de vaart te ver minderen, was verdachte doorrgereden, waar door Korteweg een wiel over zijn linkervoet kreeg. Daardoor ontstond een schaafwond aan het linkerbeen, ter hoogte van de kuit, en een lichte verbrijzeling van den linkervoet, waar door K. gedurende vier weken zijn werk niet heeft kunnen doen. Verdachte zei zich de aanrijding niet te herinneren. Dr. J. Endtz, te Ooltgensplaat, werd als des kundige gehoord. Deze verklaarde dat Korte weg geen blijvend letsel van de verwonding heeft gehoudentoen deze bij hem kwam had hij een zwelling op den linkervoet, een lichte verwonding aan het linkerbeen, welke ver-, oorzaakt kan zijn door een wieldop, later bleek1 dat één van de middelvoetbeentjes was ge kneusd. De landbouwer Korteweg stelde zich civiele partij, verklaarde dat de auto zeer snel reed hij liep naast het voorwiel, aan den linker kant van den wagen, wilde probeeren achter het paard te komen, doch werd toen al aangereden door den achterkant van den auto. K. sloeg toen achterover en kwam met den voet onder zijn eigen wagen. De veldwachter van Ooltgensplaat, de land bouwer L. Snaauw en anderen legden ver klaringen af. De laatste verklaarde, dat ver dachte in vliegende vaart passeerde. Getuige van Dam had gezien dat de auto Korteweg aanreed, althans dat deze omviel, nadat de auto hem gepasseerd was. De auto had nog best wat kunnen uitwijken. De neef van den verdachte J. C. Meijer, die in den auto zat, verklaarde dat zijn neef niet meer uitwijken kon. De ambtenaar wees er in zijn requisitoir op, dat is komen vast te staan dat er voldoende ruimte was om behoorlijk uit te wijken. Hij had niet behoeven te stoppen. Verdachte herinnert zich de aanrijding niet, evenmin als zijn neef, doch spr. meent te mogen aannemen, dat verdachte's auto de aanrijding veroorzaakt heeft. Dergelijke overtredingen worden door auto mobilisten dikwijls gepleegd en zij veroorzaken herhaaldelijk ongelukken. Waar verdachte een blanco strafregister heeft en het ongeluk goed is afgeloopen, requireerde spr. een geldboete van 100 subs. 30 dagen hechtenis, en toewijzing van de civiele vordering. Mr. Bakker, voor verdachte optredend, zei dat niet uitgemaakt is wie het letsel heeft toegebracht. Het is onbegrijpelijk dat een auto in een zoo snelle vaart passeerend, alleen een schrammetje op het been veroorzaakt. Aange toond had moeten worden dat de bedoelde auto een uitstékend deel heeft, wat de aanrij ding zou hebben kunnen veroorzaken. Het passeeren is goed afgeloopen. Ten hoogste is hier een overtreding begaan, doch dit kon nooit dit del:ct opleveren. Verdachte rijdt voortdurend, al vijf jaren, op dergelijke wegen er was in de situatie niets bijzonders. PI. concludeerde tot vrijsptaak. Uitspraak 28 dezer. ON INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. DB LANDBOUW- ONDERLINGE. De maandelyksche groei van de L.-O. en de T.-O. Op 1 Juni 1927 trad per Provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid van de Landbouw-Onderlinge toei Provincie. Aantal leden. Loon. Groningen 9 10.938. Friesland 72 73.189. Drenthe 41 25.024. Overtjsel 16 14.606. 18.978. Gelderland 27 Utrecht 4 4 521. Noord-Holland 35 18.677. Zuid-Holland 29 88.664. Zeeland 20 15.906. Noord-Brabant 6 14.172. Totaal 259 284.675. Per 1 Juni 1927 traden als lid der T.O. toe 41 -werkgevers, uitbetalende aan loon ƒ58 512. Sedert 1 November 1926 vermeer derde het aantal leden bij de: Landbouw Onderlinge met 1022. Uitbetalende 1.085.854 loon. Tuinbouw Onderlinge met 286. Uitbetalende 390.680 loon. De secretarie van de P.O.G. Overflakkee A. W. KEIJZER. Herkingen, 24 Juni 1927. Waarschuwing voor bezitters van tuinen, boom gaarden en kweekerijen. Reeds meerdere malen heb ik gewaarschuwd tegen de praktijken-van lieden, die voorgeven in staat te zijn allerlei zieke boomen en andere gewassen door een behandeling te genezen, maar die in zeer' veel gevallen niets, anders doèn dan een volkomen waardeloos middel toe te passen, voor welks aanwending zij ge woonlijk een flink bedrag berekenen. Na deze praktijk op een plaats zeer korten tijd te hebben uitgeoefend, verdwijnen zij maar be ginnen dit voor hen winstgevend bedrijf weer op een andere plaats. Zeer kort na elkaar heb ik drie berichten over dergélijke gevallen ont vangen die betrekking hadden op de genezing van iepenboomen, welke aangetast zouden zijn door de iepenziekte, van perzikboomen, die leden-, aan de loodglansziekte en van zieke vruchtboomen. Het is uitgesloten, dat een bfr; handeling tegen deze ziekten eenig resultaat kon opleveren, terwijl in een geval daarbij nog „bacterie "mest" werd verkocht. In verband hiermede wil ik nogmaals alle bezitters van tuinen, boomgaarden en kweekerijen waar schuwen tegen de praktijken van lieden, die onder de voorspiegeling van mooie resultaten te zullen bereiken, behandelingen toepassen, die geheel of, vrijwel geheel waardeloos zijn. Indien dergélijke personen hun diensten aan bieden raad ik belanghebbenden aan, onder overlegging van zieke plantendeelen aan het hoofdbureau van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen of aan een der op andere plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dien Dienst advies te vragen omtrent de voor genomen bestrijding. Vooraf moet degene, die zich voor de behan deling aanmeldt, dan opgeven, waarmede en op welke wijze hij die behandeling wil toepas sen. Terwijl hij controle moet toelaten op de door hem gebruikte middelen. Alleen onder deze voorwaarden late men lieden toe tot het uitvoeren van bespuitingen en andere bestrijdingsmethoden bij vrucht- en andere boomen en planten. Verslag van de vergadering van den Raad der Gemeente Melissant op Woensdag 22 Juni, des namiddags half vier. Voorzitter Burgemeester Visscher. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen dei vorige verga dering werden voorgelezen. KEUR maakte de opmerking dat hij meende dat niet besloten was dat Mijnders het perceel grond, dat overgenomen is per 1 October, zou opleveren, doch meende dat toen genoemd is een termijn van half Juli, met dien verstande althans, dat half Juli het verkeer aldaar geen belemmering meer zou ondl\ I KORT zeide vernomen t I eerst een nieuwe woning zoifl beeren de oude te verkoope I VOORZITTER zeide datjvl datum vast te stellen op lhl zal Mijnders wel zorgen dat I hinder zal hebben. Daarna wï I goedgekeurd. Ingekomen stukken: I De goedkeuring van Ged.| I wijziging in de gemeente-bH 1927. Idem over verschillende rfl Idem over het besluit tot perceel grond van Mijnders. alhier is, kan Mijnders, indieiM onmiddellijk tot slooping ovfl De goedkeuring over de val I heffingspercentage. Een schrijven van den K<* Waren in het district DordreoJ dat deze gemeente over 1927 iH 250,47. Van Ged. Staten een s<jï mededeeling werd gedaan d<| ringsdienst over 1925 te veel i; l en dit in mindering gebrachtH de eerstvolgende storting. Een schrijven van de gein» waarin deze mededeeling deeH een nieuw slachthuis annex m bouwen voor den keuringsdieB schillende gegevens was dit dan het thans in gebruik zijn® en te verbouwen of dit te kl Proces-verbaal van de kasl gemeente-ontvanger, waaruit» bedrag in kas was van 18» Idem dat de boeken en beB Burgerlijk Armbestuur in on» kasgeld klopte met de boekei HET BESTUUR van den polder Het Rietveld, gemeente Oolt gensplaat, zal publiek VER- KOOPEN, het staande aan de buitenkade en weg van dezen polder, alsmede VER- HUUREN de op Woensdag 29 Juni 1927 des avonds 6J uur (o.f.) in het HOTEL HOBBEL te Oolt gensplaat. De Secretaris, C. J. OOSTDIJK. Openbare VAN te OOLTGENSPLAAT op DONDERDAG 30 JUNI 1927, des voormiddags 10 uur (oude tijd), in HOTEL MOELKER, van ongeveer SO Gemeten Hooiland om eenthaal te hooien en het Hooi- gras van de kade en buitenveld van den Weipolder onder Ooltgens plaat (kade in vier perceelen, schen kelkade en. buitenveld in 4 perceelen), ten verzoeke van VROUWE D. G. GOEKOOP te Den Haao en de Adm. van het Weipoldersehe Gors, aldaar. NOTARIS AKKERMAN. T-/2 /O Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bl) ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boek|e met talrijke af beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents Insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding oi teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op delange baan geschoven te worden. WIJ zijn Vanouds bekend het soliedste •fltefï. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Viaagt gratis Inlichtingen of prijscourant. ES Mi MACHINEFABRIEK - S(

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2