BINNENLAND SPROOKJESPUDDING 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 22 JUNI 1927. O Lezing met lichtbeelden. S. Sirenenzauber, wals Waldteufel Orkest 4. Hong, dans nr. 5 Brahms Orkest Pauze 5. The Phantom Brigade Middleton Orkest 6. De heilige plaatsen van Palestina. Lezing met lichtbeelden. 7. Scène de Valse Meyer-Helmund Orkest 8. Potpourri Boccaccio von Suppé Orkest Schaken en dammen. Op Zondag wordt er niet gewerkt. Dan mogen de gevangenen vrfl in den tuin wande len, zitten achakken of dammendan wordt er aan gymnastiek gedaanze kunnen lezen of andere toegestane ontspanning zoeken. Simultaan-schaakséances zflg geen uitzon dering en vallen steeds zeer in den smaak". „Zooals ik al zei, worden de eerste klassers afzonderlek gehoudenieder heeft een kamer, met daarvoor een open plaats, 5 by 5 meter, van boven met gaas afgesloten; 's middags 6 uur gaat de tusschendeur dicht. Zy werken ook in de groote werkplaats; niet tusschen de overigen, maar in een soort kooi". „Om halfzes is het reveille, wasschen, schoonmaken, bed opmaken, ontbijten. Half zeven naar de werkplaats tot halftwaalf met een kwartier pauze. Dan eten, baden en weer werken van een tot vijf. Om zes uur gaan de deuren dicht, om tien uur de lichten uit". „De maaltyden worden gezamenlijk ge bruikt in de eetzaal alleen de eerste klassers eten in hun kamer waar de menschen bloksgewyze aanzitten onder toe zicht van hun voorman, terwijl een opziener algemeene surveillance uitoefent". „Jammer is het, dat de afzondering by nacht in het huidige gebouw niet steeds geheel kan worden doorgevoerd; er zijn ver- blij ven voor één persoon en voor meer. Cellen kan men het niet noemen, eerder een dege- lijk-eenvoudig gemeubeld, niet te groot ver- fj< trek. In de nieuwe gevangenis by Bandoeng ■""wordt dit anders. En toch biyft er altyd nog wel wilt te wenschen over. Zoo moeten we noodig een paar opvoedkundige ambtenaren hebben, die al hun tijd aan de gestichts bewoners geven. Maar zoo komen we al op het gebied van de reclasseering; daarvan zou ik u ook nog heel wat kunnen vertellen." De naaste toekomst. „Nog in een opzicht verschilt Bandoeng van Semarang: de meer ontwikkelde inlan ders komen daar óók; die zijn evengoed reclasseèringswaardig als de Europeanen en hooren zeker niet tusschen de koelies te zitten, gelijk tot nog toe het geval is." „U bent wel in geregeld contact met de gevangenen." „Dat is juist, naar mijn meening, het ge heim. Men moet belangstelling toonen voor hun werk en, met strikte handhaving der discipline, op z'n tijd een woord van lof weten te zeggen. Zooals ik u al zei, dat ge voel, niet heelemaal een nietsnut te zijn, geeft moed en innerlyken steun. Maar: ijzeren discipline! Twee maal daags mag er gedurende een kwartier gerookt worden. Een man, die buiten aan 't schrobben is, betrap ik van verre: ik zie geen sigaret,maar wèl rook. Ik fluit even; de man kykt; ik steek vier vingers op: vier dagen in de cel." „En dan ten slotte: een directeur, die op z'n bureaustoel gekleefd zit, heeft 't al ver loren; mijn ervaring is, dat hij 90 procent 11 van den tyd niet op z'n kantoor moet zitten Ernaar onder z'n menschen moetzy'n, met zé meeleven." DE HR VNDWBBIt 22 MAAL UITGERUKT. N, W.-storm in de hoofdstad. AMSTERAM, 19 Juni. Op het weder is langzamerhand heelemaal geen peil meer te trekken. In elk geval staat wel vast, dat van den zomer weinig te bespeuren is. Zaterdagnacht stak een hevige Noord wester storm op met piasbuien en dit weder zette zich den Zondag nog eenige uren voort. De brandweer moest 22 maal uitrukken voor afgewaaide reclameborden, schuttingen, welke dreigden te bezwijken, zinken py'pen of schoorsteenen, die niet tegen de wind kracht bestand waren, of voor boomen, welke omver gewaaid waren. Ernstige gevallen waren er niet. Dat de storm danig huisge houden had, kon men in de parken zien, of straten, waar boomen staan. Het plaveisel was als bezaaid met takken, dikke en dunne en ook met rupsen, .die by honderden van de bladeren woeien, 'n Betei? verdelgings middel dan al het schuieren of chemische preparaten. In het Vondelpark by de Kattenlaan is een zware boom omgewaaid. Andere boomen, waarvan er een op vallen staat, moesten met touwen gestut worden. In de haven geraakte by den Zeeburgerdy'k het binnenscheepje „Noordster" aan lager wal. De havendienst moest assistentie ver- leenen. De groote mailbooten „Zeelandia" van de Koninklijke Hollandsche Lloyd en de „Ko ningin der Nederlanden" kwamen op tijd binnen. En de „Essen", waar de brand op gewoed heeft, lag weer recht, zonder slagzy, een teleurstelling voor de nieuwsgierigen, want behalve de roestige huid is er nu niet veel meer aan te zien. Het schip zal te Ham burg dokken en ook de coprah-lading, voor deze stad bestemd aan boord houden. De meeste schade heeft de storm nog aan gericht op Schiphol, waar zooals men weet) een yzeren loods van de gemeente in aan bouw is voor deze Amsterdamsche lucht haven. De zyspanten en gedeelten van den bovenbouw staan er al, een groot yzeren geraamte voor den hangar vormende, Onder dondeiend lawaai is dit geraamte bezweken, zoodat nu allerlei yzerwerk door elkaar ligt. De schade is nogal belangrijk, en vooral wordt de afbouw van deze vlieg- loods, waarvoor de gemeenteraad destijds een crediet verleende, belangryk vertraagd. De loods staat op het nieuwe gedeelte van het vliegveld. HET NOODWEER VAN VRIJDAG. Het ongeluk by de Amsterdamsche Droog- dokmaatschappy. Uit Amsterdam meldt men: De hoofdstad heeft nu ook hare slacht offers ten gevolge van noodweer te betreu ren! Tijdens het hevigeen langdurige onweer is de bliksem ingeslagen in een elevator staan de in een der dokken van de Amsterdam sche Droogdok maatschappij, aan de overzyde van 't IJ, tegenover de stad, met het ge volg dat een aantal van de daaronder schui lende werklieden gedood of gewond werden. Het was de elevator No. 32 van de Graan silo. Hy moest worden gerepareerd en schoon gemaakt, en hiermee was eene ploeg van 40 man bezig. Toen de bui op haar hevigst was, de regen begon neer te stroomen, zoch ten zy een toevlucht onder den elevator, alleen, zooals het in zulke gevallen gaat, denkend aan den regen, het nat worden, en niet aan het gevaar waaraan zij zich bloot stelden onder dit hoog opstekend yzeren gevaarte, terwyi het on weder op zyn hevigst was. Op een oogenblik zag men een sterk blauw licht, onmiddeliyk gevolgd door een vreeseiyken slag. En toen het weer stil was geworden lag een groot gedeelte van den ploeg op den grond uitgestrekt. Dadelyk werd de Gemeenteiyke Genees kundige Dienst gewaarschuwd, en al spoedig verscheen op het terrein Dr. H. Kinderman, leider van het contróle meldingsbureau, met een ambulance-boot en een ziekenauto. Het geneeskundig onderzoek wees uit dat 5 van de werklieden gedood waren. Een klein uur is men bezig geweest met pogingen om de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet baten. Het leven was gevloden. Aan genomen moet worden dat allen direct ge dood zijn door den electrischen stroom die door hunne lichamen ging. Verwondingen hadden de slachtoffers zoo goed als niet be komen. De namen der gedooden zyn; P. H. P. Otto, W. E. Vonk, Couvée, F. de Vos en Raamsdonk, allen lasschers. Nog zes anderen bleken zwaar getroffen te zijn. 3 werden per motorboot naar het Binnen-Gasthuis ver voerd en 2 per ambulancewagen naar het Wilhelmina-Gasthuis. Geen van hen ver keert op het oogenblik in levensgevaar, maar hun toestand is ernstig, tengevolge van de schok werking. Ze zyn niet gebles seerd maar geven den indruk van dronken menschen. Het is nu nog niet te zeggen in hoeverre de gevolgen blijvend zullen zyn. De een herstelt zich hiervan sneller dan de ander. Een zesde zwaar getroffene een dokmeester is naar zyn eigen woning vervoerd, en wordt daar verpleegd. De dooden zyn met drie ziekenauto's naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Natuuriyk heerschte er op het terrein van de Droogdokmaatschappy maar ook daar buiten, in de omgeving een aantal werk lieden woont hier aan de overzyde van het IJ groote verslagenheid. Voor de gesloten poort van de maatschappy verdrongen zich een aantal vrouwen en meisjes, doodeiyk ongerust over hunne familieleden; klagend en schreiend somwylen. Het was een tafreel dat even herinnerde aan de afbeeldingen betreffende een mijnongeluk. Zoo spoedig mogeiyk werden zij op de hoogte gesteld van de namen der getroffenen. Vermelden wy nog dat de eerste hulp verleend werd door dr. A. J. van Rhyn, wonende in de Meeuwenlaan. Vyf van de zes gewonden zyn genaamd J. F. van Iwaarden, J. J. Libert, E. Grave- maker, G. Bergen en P. J. Sloove. Eene merkwaardige omstandigheid is dat de elevator zelf geen schade beloopen heeft. Nog een doodelyk ongeluk. Vrydagmiddag om 3 uur is Th. Zeegers, 57 jaar, vader van 6 kinderen, te Posterholt, in het veld, door den bliksem doodgeslagen. R. Ridderbecks werd bewusteloos geslagen en kreeg brandwonden. In het Gooi. Ook in het Gooi is het Vrijdagmiddag twee maal zwaar weer geweest. Eerst barstte een zware onweersbui los vooral boven Hil versum. Verscheidene straten stonden in den tyd van 5 minuten geheel blank. Op verschillende plaatsen is de Groest, een der hoofdstraten, verzakt. Tegen drie uur barstte wederom een on weer los; toen dreef de bui meer over Laren en Blaricum. Te Laren is de bliksem ge slagen in de villa van mr. Oldeweldt. Het rieten dak en de bovenverdieping brandden geheel af. Uit de benedenverdieping heeft men tal van schilderijen, antiquiteiten en de groote verzameling boeken kunnen redden. Daarvan heeft echter veel geleden door den regen, die echter mee heeft geholpen aan de blussching van den brand. De familie was afwezig. Verzekering dekt de schade. Een der dienstmeisjes zegt een geweldige.schok door een der armen te hebben gevoeld, maar zy is ongedeerd gebleven. Nog vernemen wy, dat te Blaricum de bliksem geslagen is in een villa, die echter van een bliksemafleider was voorzien, waar door er geen schade is aangericht. Ook is de bliksem geslagen in een boscbje aan den Hilversumschen weg by Laren, waar een aantal arbeiders aanwezig was. Dit geval liep zonder ongelukken af. Op de Hilversumsche Meent is een twee dekker geland. Voordat de politie er was, was hij alweer opgestegen. Een ooggetuige verklaarde, dat het toestel ongeveer een kwartier op den grond is geweest, niemand kon echter zeggen waarom. Men had twee inzittenden gezien. De Hilversumsche politie vermoedt, dat de landing in verband heeft gestaan met het opkomen van een nieuwe bui, die echter langs de Meent is afgedreven. Ook te Baarn is het Vrydagmiddag nood weer geweest. Er viel een hevige plasregen, die het water in enkele straten in een mini mum van tijd van tot 1 c.M. deed stijgen. Met den regen vielen kolossale hagelsteenen, sommige ter grootte vaneen duivenei. In de huizen en in de scholen was het zóó donker, dat de lampen moesten worden aangestoken. Het onweer was niet van de lucht. Enkele boomen werden door het hemelvuur getrof fen en voorts sloeg de bliksem op verschil lende telefoonleidingen. Persooniyke onge lukken zijn er niet gebeurd. Ook boven Amersfoort heeft Vrydag een geweldig onweer gewoed. De bliksem sloeg in een tuin by Frisia, zonder echter schade aan te richten. Er vielen zeer groote hagel steenen, die aan de gewassen in tuinen en op akkers zeer veel schade hebben aangericht. Tydens een hevig onweer is Vrydagmid dag te Doetinchem de bliksem geslagen in hotel Boogman. Een gedeelte van het dak is vernield. In een aangrenzend huis zyn alle lichtpunten van het electrische licht stukgeslagen. Brand is niet veroorzaakt. Door het inslaan van den bliksem is Vrij dagmiddag de boerenwoning van M. v.An- dei aan den Oudendijk onder de gemeente Woudrichem tot den grond toe afgebrand Persooniyke ongelukken zyn er niet gebeurd' Vrijdagmiddag is de bliksem geslagen in de groote graanschuur van den molenaar J. Augustinus te IJzerdoorn. Het houten gebouw is geheel afgebrand. Alles was ver zekerd. Te Hengelo heeft Vrijdagmiddag een hevig onweer gewoed. Gedurende een half uur vielen er dikke stukken y's, waardoor een enorme hoeveelheid ruiten in fabrieken, werkplaatsen en woningen zijn verbrijzeld. In de tuinen is door den hagelslag veel vernie tigd. De stukken Ijs hadden een doorsnede tot vier centimeter. Ook boven Utrecht heeft Vrydagmiddag een zwaar onweer gewoed met hevige plas regens. Voor zoover bekend is, heeft de blik sem geen ongelukken veroorzaakt. Collecte Stormramp. Vanwege het bestuur van de Afdeeling Goeree en Overflakkee van de Vereeniging Nederlandsche Roode Kruis zal eene inza meling van gelden gehouden worden voor de slachtoffers van den Stormramp. Aangezien vastgesteld is dat door deze ramp groote schade werd veroorzaakt, wordt hierby een beroep gedaan op de liefdadig heidszin van allen die in staat zijn het leed van hunne getroffen landgenooten door eene geldeiyke bydrage te verzachten. Het bestuur voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER, Voorzitter. C. VAN GELDER te Nieuwe Tonge, Secretaris. P. A. VAN BUUREN, Penningmeester. Middelharnis, 21 Juli 1927. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS* De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht ƒ21,23. Postduiven-sport, Op Zondag 26 Juni zal door de Postduiven-vereen. „De Seinpost" worden deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Corbeil (Frankryk), afstand 370.536 K.M. 's Morgens 6 uur zullen de duiven worden losgelaten. De bouwondernemer J. Boeter heeft een burgerwoonhuis aan het Louis Bouw meesterplein onderhands verkocht aan dhr. H. van Heest. Zij die Zondag in de Ned. Herv. Kerk hun kinderen wenschen te laten doopen, moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond 8 uur in de Kerkekamer. Ds. A. M. den Oudsten alhier heeft beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Kerk te Grevelduin-Capelle. De algemeene vergadering van den Kolenbond „OnsBelang"is bepaald op Woens dag 22 Juni des avonds 7.30 uur in de zaal van dhr. Brinkman. Een ernstig Auto-ongeluk op den Stadschen dyk. Maandag omstreeks 5 uur kwam de be- tonfabrikant J. A. Dykers met zijn vracht auto van Stad aan 't Haringvliet af op weg naar Middelharnis. Halverwege wilde hy den 39-j arigen vischkoopman L. Jordaan passeeren die op een fiets reed. Beide hielden de goede richting, doch hoe het ook zy, hetzij dat Jordaan gevallen en daardoor een duw van auto heeft gekregen, of dat hy door de auto is aangereden, zekerheid daaromtrent is niet te verkrijgen, bekwam Jordaan een wondje aan de slaap. Met de auto van Taaie is hy naar huis vervoerd, en kort daarna is hy overleden. De getroffene iaat een vrouw en 1 kind achter, Nader vernemen we omtrent het ongeval, dat de remmen van den auto in goede con ditie waren volgens geraadpleegde deskun digen. De rem aan het rywiel van de on gelukkige werkte niet. De heer Dykers weet zelf de juiste toe dracht niet, wel weten we dat hy' als een goed chauffeur bekend staat. Centrale Veiling te Middelharnis van Vrydag 17 Juni 1927. Kippeneieren 58-61 K.G. 5,25-/5,35. Idem 50-52 K. G. 4,30-4,40. Idem (bruine) 60-62 K.G. 5,55 tot 5,70. Eendeneieren 68—74 K.G. 4,40—5,15. Poelepetaateieren 2,60. Ganseieren ƒ9,—. Alles per 100 stuks. Aanvoer 20.000 stuks. Bloemkool le s. 16,10 tot 21,10 per 100 st. 2e s. ƒ8,20 tot J 13,50 per lOOst. 3e s7,40 tot 7,40 p. lOOst. Uitschot 2,80 tot 4,40 per 100 st. Komkommers 7,15,— per 100 stuks. Rhabarber 7, tot 8, per 100 bos. Wortelen J 8,80 tot J 15,— per 100 bos. Asperges 56,— per 100 bos. Kropsla 2,60 tot 3,70 per 100 krop. Doperwten 16,— tot 18;— per 100 k.g Tuinboonen 12, per 100 Kg. Postelein 30,— tot 31,— per 100 k.g. Spinazie ƒ5,— tot 17,— per 100 k.g. Bravoaardappelen f7,— tot ƒ8,—p. 100 k.g Aardbeijen 0,08 tot 0,31 per pond. Blauwe druiven 0,85 per pond. Kaas (komy'ne) 0,23 tot 0,28 per pond, Kaas (volvet) 0,45 per pond. Boter 0,77 tot ƒ1,— per pond. Veiling van Maandag 20 Juni 1927. Kippeneieren 50 k g. 4,40. Idem 58-60 k.g. 5,25 tot 5,45. Idem (Bruine) 10 k g. f 5,60 tot 5,65 Eendeneieren 4,95. Alles per 100 stuks. Aanvoer 8500 stuks. Bloemkool le srt. 14,60 tot 18,40 p. 100 st. 2e 9,70 tot 12,60 per 100 st. 3e 6,40 tot 10, per 100 st. Uitschot 1,90—5,50p.lOOst. Spitskool 10, per 100 stuks. Komkommers ƒ8,— tot f VI,p. 100 st. Perziken le 18,— per 100 st. Idem 3e ƒ7,— per 100 st. Rhabarber 7,10 per 100 bos. Asperges 52,— tot 60,— per 100 bos. Peen J 4,60 tot 15,60 per 100 bos. Spinazie ƒ14,— tot per 100 Kg. Postelein 29,— tot per 100 k.g. Peulerwten 26,— tot 39,— per 100 k.g. Doperwten 15,— tot J 17,— per 100 k.g. Aardappelen (Sch. muizen) ƒ12,— per 100 kg. Tuinboonen 12,— per 100 Kg. Kropsla 0,50 tot 2,80 per 100 krop. Aardbeien 0,C8 tot 0,19 per pond. Komynekaas 0,24 tot 0,29 per pond. Kaas (volvet) 0,45 per pond. Boter 0,91 tot ƒ1,— per pond. SOMMELSDIJK. Op Donderdag 7 Juli a.s 's nam. 2 uur, bestaat er ten huize van den geneesheer S. Knöps gelegenheid tot koste- looze inenting. De heer A. Dorsman heeft een woon huis aan den O. Achterweg van den heer A. Brinkman onderhands aangekocht. Verschillende bakkers uit deze ge meente zullen begin Juli deelnemen aan een te Dordrecht te houden Internationale Bakkerstentoonstelling. Op Zondag 26 Juni a.s. hoopt voor de Vrijz. Hervormden op te treden, ds.L.S.P. van der Chijs, Lth. Predikant te Rotterdam, in de zaal van dhr. Verhey aan denLange- weg alhier. Door omstandigheden zal deze dienst eerst 's morgens om 11 uur kunnen beginnen. DIBKSLAND. Maandagmiddag geraakte een 3 jarig kind van L. in de Haven. De 18 jarige J. v. d. Veer die op de Kaai stond zag het gevaar waarin het kind verkeerde en sprong geheel gekleed vanaf de rollaag in het water en zwom met forsche slagen naar de plaats waar het kind lag. Spoedig had hy het aan de overkant op het droge waar bleek dat het kindje slechts op het nippertje gered was. Hulde aan den moedigen jongen 1 Vergadering van den Gemeenteraad van DIRKSLAND op Vrydag 17 Juni j.l. Afwezig met kennisgeving de Wethouder v. d. Poel. Na opening met voorlezing van het Gebeds formulier werden de Notulen der vorige Ver gadering gelezen en goedgekeurd. 1. Verschillende goedkeuringen van Raads besluiten door Ged. Staten werden voorge lezen en voor kennisgeving aangenomen. Meegedeeld werd de uitslag der aanbe steding van het nieuw te bouwen slachthuis en gebouw by de Gasfabriek. (Zie het vorige nummer van O. Eil.) 3. Aan B. de Baars en T. Kats werd ont heffing verleend over i jaar der hondenbe lasting. 4. Een voorstel van B. en W. om lid te worden van het Centraal archief en inlich tingsbureau inzake maatschappeiyk Hulp betoon voor Nederland a 10,— per jaar werd aangenomen nadat de Voorzitter had meegedeeld, dat de Gemeente altyd gebruik maakt van dat bureau, dus daarom verplicht is een jaarlijksche bydrage te verleenen. B. en W. stellen voor instemming te betuigen met het adres door het bestuur der Federatie van Vereenigingen voor Zieken- huisverpleging en ziekenzorg in Nederland, gericht tot den Minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen, teneinde de verplegingskosten in Ryks-ziekenhuizen te verlagen of althans niet op te voeren. Aan genomen met algemeene stemmen. INGEZONDEN MEDEDEELING. PUDDrnGFABCIËK-A-J-POLAK-CROMIHGEM 6. De verordening op de Gaslevering wordt artikelsgewyze behandeld en -nadat door Kooman enkele inlichtingen werden gevraagd, welke door de Voorz. worden beantwoord, wordt deze goedgekeurd. 7. B. en W. stellen den Raad voor om op het door afbraak van het gebouw aan de Trechter vrykomende terrein een toonkamer voor gasartikelen te bouwen. De Voorz. zegt dat die toonkamer ten doel heeft alles te etailleeren wat voor de gas- verbruikers het voordeeligst uitkomt. De zelfde artikelen zullen echter ook by parti culieren gekocht kunnen worden. Op een vraag van Grevenstuk antwoordt de Voorz. dat door de gemeente geen concurrentie be oogt wordt tegenover particuliere verkoopers. Kooman vraagt ten wiens laste den bouw van die toonkamer zal geschieden, waarop de burgemeester zegt, dat dit geschiedt ten f1 laste van de gasfabriek. 8. Voorstel tot goedkeuring der rekening van het Weeshuis over 1926. Goedgekeurd 9. Idem van de gezondheidscommissie. 10. De belooning van den slachthuisbediende L. Dykgraaf wordt verhoogd tot f 276 per jaar. 11. Het salaris van de schoon houdster der Openb. bewaarschool Mej. G. v. d.Hoek wordt verhoogt van f 50 op f 75 per jaar. 12. Het loon van den doodgraver A. Melis sant wordt vastgesteld op f 300 per jaar. 13. Meegedeeld wordt de uitslag der Ge- meenteraadsverk. Van de gekozenen hebben de heeren Buth, de Bonte, Gestel, v. d. Poel, Roodzand en Warnaer bericht gedaan dat hun benoeming aanvaarden. De heeren Zoeteman en Grevenstuk, die belast waren met het onderzoek der Geloofs brieven, deelen mede alles in orde te hebben bevonden en aldus tot toelating adviseeren, behalve de heer Buth, die door een buiten- landsche reis nog niet alles had kunnen in zenden. 14. Na eenige discussie over al of niet grooter gevaar wordt besloten de maximum snelheid voor motorrytuigen in de kom der gemeente te verhoogen van 12 op 25 K.~ per uur. 15. Voorgelezen wordt een schrijven van den Gemeente-Ontvanger, den HeerJ. Rooij, waarin deze ontslag vraagt uit die functie, Dat ontslag wordt hem, onder dankbetuiging door den Voorz., op de meest eervolle wyze verleend. 16. Voorstel tot vaststelling van het be drag der zekerheid voor de te benoemen Gem.-Ontvanger en van de regeling in acht te nemen bij het stellen der zakelyke zeker heid. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het bedrag der zekerheid te bepalen op 11000,— terwijl in de ontworpen regeling wordt vastgesteld dat in acht genomen moet worden het geval dat de benoemde een andere dan persooniyke zekerheid wil stellen, n.l. de overwaard voor de te verpanden onroe* roerende goederen en van deinschryvingop het Grootboek en de aanvulling der zekerheid bij daling van de waarde van het onroerend goed en van de Grootboekinschrijving. 17. Uit de voordracht voor de benoeming van Gemeente-ontvanger, bestaande uit heeren M. Rooy No. 1 en H. M. Roodzand No. 2, wordt eerstgenoemde met algemeene stemmen gekozen. 18. Tot controleur over de Gasfabriek, wordt met algemeene stemmen benoemd de Gemeente-Secretaris, den Heer J. Rooy, op een jaarwedde van j 250, 19 en 20. Wyziging in de Gemeente- begrooting 1926 en '27 en in verband met de begrooting 1927, wyziging in de begrooting van het Vleeschkeurings- en Gasbedrijf,wordt goedgekeurd. 21. Ingekomen was een verzoek der be woners van de Straatdyk, waarin verzocht werd het bestaande verbod van het rydeu met fietsen en motorrytuigen over die straat, op by Gem. verordening vastgestelde urea op te heffen. Dat verzoek was mede onder steund door de Ver. Flakkeesch belang. De Yoorz. stelde namens B en W. -vooï dat verzoek in te willigen met dien verstande, dat motorrytuigen alleen vanaf de kaai over de straat mogen rijden. Kooman zegt altyd een tegenstander van het verbod te zijn geweest en juicht daarom het voorstel toe. De Bonte vestigt de aandacht op de veto putten die in het plaveisel voorkomen. De Voorz. zal dat onderzoeken en, zoo noodig, verbetering aanbrengen. Bij de rondvraag verzoekt de Bonte, om by de werkzaamheden bij de afbraak v:i® het gebouw in de Trechter, van ongeschoold arbeidskrachten gebruik te maken waar dat mogeiy k is met het oog op werkverschaffing. De Voorz. zal met die vraag rekening houden, terwyi Warnaer meedeeld dat B. en W. de werkverschaffing zoo ruim mogelijk opvat en verwijst o.a. naar het uitdiepen der Gooij. Kooman vraagt nadere inlichtingen over het stratenplan aan den Trechter, waarover echter de Voorz. nog niets kan meedeelen omdat eerst het pand afgebroken moet worden. Hierna wordt de vergadering gesloten. HERRINGEN. Bij publicatie is bekend ge maakt, dat ter secretarie zijn te bekomen aanvraagformulieren voor een rybewys in gevolge de motor- en rijwielwet voor hen, aan wie een rybewys is verstrekt vóór 1 Mei 1924. MELISSANT. Zondag is de aardappel be waarplaats die gereed stond om Maandag onder dak te worden gebracht omgewaaid, wat voor den aannemer zeker een schade post is, hoewel het veel op eigen schuld te wyten is daar hy geheel op zich zelf stond. De gemeenteraadsvergadering is belegd tegen Woensdag 22 Juni n.m. 3| u. N. T. B. v. d. Mast heeft zijn land groot 2 Gem. onderhands verkocht aan J. van Es voor de som van 1500 per Gemet. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 80 K.G. bij de pelleryen aangebracht. Toen de vrachtryder J. Wandemaker Vrijdagmiddag bezig was uit een in de haven alhier liggend schip turf te lossen, schoof onverwachts de loopplank weg, waardoor W. met een zak turf op zijn rug in de haven terecht kwam. Door toegeschoten hulp werd de drenkeling op het droge gebracht. De landbouwer L. J. V. alhier had Woensdagavond het ongeluk van den steilen kant van den buitendijk te glyden, waarbij hy een zijner beenen zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp noodig was. Het 6-jarig dochtertje van W. v. Splunder alhier, liep Maandag al spelende tegen een fiets op. Het kind viel en brak een been. Nadat de dokter het beentje had gezet, werd het kind per auto huiswaarts gebracht. GOEDEREEDE. A.s. Woensdagmorgen v.m. 11.30 zal in de Bewaarschool gelegen heid zijn tqt inenting. A.s. Zondag zal er gelegenheid zijn tot den H. Doop doopvaders kunnen zich a.s. Zaterdagavond 7 uur daarvoor aanmelden. Goereesch Gemengd Koor hoopt deel te nemen aan concours te Oudenhoorn. OUDDORP. Mej. L. v. d. Klooster had het geluk een Naaimachine te loten op de ver loting van Dirksland terwijl nog 4 kleine prijsjes hier zijn gevallen. Door het polderbestuur het Oudeland is besloten den Duinenweg te begrinten wat wel een goeden verbetering mag heeten. De vorige week werden door de garna lenvisschers van 300-400 K.G. garnalen per week en Schuit gevangen. In de weervissche- ryen werden 23 zalmen gevangen. De landbouwer T. v. d. Wende van Goedereede had het ongeluk toen hij met de Motor buiten dorp kwam aanryden een geit voor de Motor geraakte en er zoodanig af rolde dat hij zijn elleboog stuk viel en naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd moest worden. Onder de verloren voorwerpen behoort een portemonnaie met eenig geld, een ry wiel- plaatje en een goud brosje, inlichtingen bij C. de Mooy. Familie ongelukken. De smid M. van Dam had het ongeluk met het repareeren van een maaimachine een zyner handen zoo danig met een mes te verwonden dat ge neeskundige hulp noodig was; zyn zwager M. Goedegebuur kreeg met het openhalen van een puistje bloedvergiftiging; zyn toe- komstigen zwager M. Pyi sprong van een stelling en verwonde zich zoodanig aanzijn been dat geneeskundige hulp noodig was. NIEUWE TONGE. Mej. J. Nelisse alhier slaagde voor de akte lager onderwys. Aan de Coöp. Broodbakkerij is vergun ning verleend ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van een gasmotor. Het jaariyksch onderzoek van de verlof gangers zal voor deze gemeente plaats hebben op 22 Juni a.s., des v.m. 10 uur in het ver gaderlokaal, Schoolstraat 12 te Oude Tonge. Op Vrijdag 24 dezer zal in de Nederl. Herv. kerk zitting worden gehouden tot de ontvangst van zitplaats-huren. OUDE TONGE. Den heer Bezemer had het ongeluk te vallen en een arm te breken. Geneeskundige hulij moest worden inge roepen. Van den heer Wesdorp zyn deze week drie varkens gestorven. Onder politietoezicht zijn ze begraven en vernietigd. De burgemeester maakt bekend dat een Openbare Vergaderiug van den Raad is belegd tegen Donderdag a.s des v.m. 10 uur. Den heer L. Boom had het geluk den eersten prijs van de Dirkslandsche paarden markt tc loten. Een dochtertje van den landbouwer A. Korteweg heeft een ballontje gevonden, waarop stond vermeld:No. 1876,F.E.Pevry 81, Belmont Road, Wealdstone, Middlesex Engeland. HELLEVOETSLUIS. Rykskweekschool voor onderwyzers(essen). Geëxamineerd 5 cand., geslaagd de heeren M. Kalle, Herkin- gen; J. L. Struyk, Melissant; P. Verbiest, Sommelsdy'k; A. P. Wondergem, Nieuw- Helvoet. Naar wy vernemen is het plan van het Mannenkoor „Wilhelmi 23 Juni een concert t naar aanleiding van het het concours van Helv V.I.O.L A., waar zy een afd. Uitmuntendheid m zien de strenge opvatti werkeiyk een succes. Vo „Wilhelmina" de med Muziekv. O.N.A. uit H zelfde directie n.l. den he dirigent behaalde op h Maasoever met bovengen hoogst aantal punten va gen welk aan dat conco zilveren beker werd de aangeboden. Een zeer mooien avo worden, daarom hoopen mina" en haar gasten een massa luisterend pu Hellevoetsluis I spe thuiswedstryd tegen W Brielle. Nadat Hellevoets stond, werd deze weds Roodenburg uit Rotterda het optreden van enke Rood Wit gestaakt. De leerlingen van School, Hoofd de Heer Vrijdag 1 Juli a.s. hun ja naar Utrecht en omgevi van de Openbare Lager Heer J. v. d. Wal, zulle jaarlijks reisje maken Hilligersberg, met autobu Autobedryf uit Nieuw-H De Postduivenvere Zondag j.l. een wedvlucht afstand 600 K.M., met al 1 en 12; B. Konynendij" D. Looy 3 en 10; G. G. Koster 6 en 14 en H. Maandag a.s. zal elftal te Brielle een weJ de Brielsche Veteranen. BRIELE. Op de 1.1. eierenveiling waren aan 38841 kippeneieren (wit) 12271 idem (brui 1518 eendeneieren 56 ganzeneieren 15 kalkoeneieren Tijdens de laatste p een droevig ongeluk plaa een der bedevaartgangst (17 jaar) zich naar de bo- zij plotseling onwel en middels ontboden dokte dan de dood constateer voerd naar het Ziekenhu De Graven der Gore worden bezocht a s. Woe cessie uit Moer dyk en D uit Feijenoord. Naar wij vernemen gemaakt om tot opricht een volksbadhuis. Wy h terug te komen. VEILINGSBE van Vrydag 17 der Coöp. Brielsche groent Kropsla 0,50 tot 2,6* Postelein 12,— tot Spinazie J 15,50 per 100 Aardappelen 9,90 tot Poters 5,10 tot 8,30 Aardbeien 0,35 tot 0 Kruisbessen (onr.) 0,09 Blauwe Druiven J 1,60 p Boonen (groote) 16 tot Boonendubb.stam 70,00 Boonen stamsny J 57,00 t. Boonen stoksnij 81,00- Komkommers (w.) 6 t" Komkommers (gr.) 8 p Peen ƒ6,— tot 12,- Bloemkoql 1,20 tot 1 Sjalotten' 2,— per 100 Rhabarber 3,90 tot ƒ4, Doperwten 0,29 tot 0 Peulen 0,46 tot 0,5 Witte Asperges 0,49 t Blauwe f 0,24 t Tomaten 0,32 tot 0,5 Eieren 5,30"tot 5,60 VEILINGSBE van Vrydag 17 der Coöp. Tuinbouw- en V „Oostvoorn Kropsla 1,20 tot 3,10 Postelein f 0,12 tot f 0,18 Spinazie f 0,11 tot 0,14 Aardappelen ƒ9,— tot J Poters 7,— tot 11, Aardbeien 0,35 tot 0,6 Blauwe druiven 1,32 tot Perziken ƒ0,11 tot ƒ0,16 Boonen (groote) J 14,00— Boonen dubb. stam ƒ74,- 100 k.g. Boonen stamsnij ƒ44,— tot Boonen stoksny 81,00— Tomaten A. 0,54 tot B. 0,48 tot C. f 0,49 tot CC. 0,32 tot f bonken 0,36 to Komkommers (w.) 10 - 100 k.g. Peen ƒ8,— tot 21,— pe Bloemkool I ƒ9,— tot Bloemkool II ƒ6,— tot Sjalotten 0,10 tot 2,40 Rhabarber 1,60 tot 4, Doperwten J 0,25 tot Peulen 0,33 tot 0,41 Witte Asperges J 0,42 tol

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2