Him pin M.V. 6EBR. EGBERS -ROTTERDAM AAMBEIEN. J. DE SALAMANDER A WOENSDAG 15 JUNI 1927 DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. WIJNSTRAAT 17 TELEFOON 8DÖÖ/ /orden begraven llachen te worden, een afstand van wij te kampen ons uit den koers bezorgt. iet gezicht op een 3t een schip was. .0 20 groote en Hoe het zij, zy (iet vliegtuig vast last gehad van weer volkomen der groote zand- etten. We weken M. hoogte, maar td niets dan mist. zompas kon ons en. wy waren os byster. Ja, we rland, Engeland, aankomen, i ontmoeting met schip in het oog zeer laag, lezen Iel af, en zoeken t uitSouthamton ian de hand daar- ver van Europa! [rde. Wij vermoe- pven het Kanaal /er het vliegtuig, (d gekomen, wor- n en storm, 6000 M. hoogte )t het maximum ties is dan de rest ïilletje. DEN MATROOS, 'en isk lucht. m ten name van )n aan de marine- nkryk het navol gde telegram bin- _,laat 25 millioen testamentair. U Jeep mij terrege- op 14 April in. jgemeen sensatie, ^commandant ge- gelukwenschte. Pierre Mousson In armen matroos I nsche bladen, en ■eroemd man. Bij pen maanden had i alle mogelijke toegang tot de beste families der stad en stond zoowaar al voor zyn verloving met een zeer rijke fabri kantsdochter. Natuurlijk werd hij met brie ven overstroomd en geheel onbekende dames ontdekten eensklaps haar gloeiende liefde voor hem. Ook waren er weldoeners, die op de toekomstige millioenen dollars aanzien lijke sommen voorschoten. De matroos zwelgde in zijn geluk en leidde in zijn vele vrije uren het leven van een dollarmillionnair. De tijd verstreek echter, en de notaris kwam maar niet. De aanstaande schoonvader begon wantrouwig te worden. Eij ging de erfenishistorie nog eens na en kwam tot zonderlinge conclusies. Hy ont dekte zelfs, dat de geheele erfenisgeschie denis een fraai sprookje was, en dat alles, zelfs het telegram, finaal uit de lucht ge grepen was. Pierre Mousson, die bij den radiodienst der marine werkzaam was, verzond op een dag per draadlooze het erfenistelegram, dat hy wyseiyk aan zichzelf had geadresseerd. Het telegram werd opgevangen en aan den geadresseerde bezorgd. Dit telegram ge bruikte de matroos voor zyn bedriegeryen. De krijgsraad zal zich nu met deze grappige erfenis-affaire bezighouden. Predikbeurten. Zondag 12 Juni 1927. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Den Oudsten. Sommelsdijk, 'sav. ds. Bax uit Oude Tonge. Dirksland, vm. leeskerk en 'sav. ds. Baarslag. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Van Ieperen. Melissant, vm. ds. Baarslag. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, geen opgaaf. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. ds. den Oudsten. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Polhuijs. Oude Tonge, vm. ds. Bax. Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds.Polhuys. Langstraat, vm. en 'sav. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee. Stad aan't Haringvliet, vm. ds. Polhujjsennm. leeskerk. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. VanVelzen. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a.'t Haringvliet, vm. en 'sav.ds. de Graaf. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerbuijs. Nieuw-Helvoet, 'sav. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet, vm.,nm. en'sav.leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. en nm. ds Schopenhouwer. Bbl Namaaksels; Analysen van Wa- blijkt, (Overijs. 17-3-27) dat deze ocent minder waard [Schijnbaar goedkoop, hier wéér duurkoop oot nadeel voor de uders. Het zijn schit- mislukkingen 1 •ing van ontwikkelde uders. moet het koopen amaaksels verhinderen. Namaken, hoe afkeurings- waardig ook, is het beste compliment en de beste re clame voor het origineel (6 stuks wegen 1 Kilo) CAPACITEIT 1 MILLIOEN KILO LIJNZAAD PER WEEK ZIJN GELDIG VOOR FRAAIE CADEAUX, SB tSrale Proeftuin voor en Overflakkee elharnls (Langeweg) werkdag voor belangstel- \TIS TOEGANKELIJK. cht geeft de tuinman allf die mochten worden ver Pijnet luenza, Gespijn ze door het I pijnstillende j tabletten /erking der J overtroffen, esmiddelen. I in glazen È25 RADICALE GENEZING de hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele wektn. Kipstraat 43, R'dam Niet goed. geld terug! Beslist verkrijgbaar bijt P. Wieihou*'! Middelharnis; N. J. Boer, Somme!J«Jf Zaaijer-Teepe, Dirksland; C. de W| Ouddorp: v. d. Maden, Oude To"? W. Bout, Brielle; A. v. d. Heuvel, He'- voetëluls. leest Onze Eiland^ Prij3 per kwartaal. f i, kassa Bummers f 0,Ö7S Advertentiën v. i—8 reyels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dicusta&nvragen f l,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent, Dit blad verschijnt lederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het werdt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 96 JAARGANG - N°. 62 WAARVOOR STRIJDT CHINA? DOOR FRITS WIRTZ. Dr. li. c. (Mandar ijn van den Dubbelen Draak van China) IELEIDING. Ik laat hier een artikel over China volgen, waarvan het materiaal mij van bevriende Chineesche zyde werd verstrekt. Er zullen passages in voorkomen, waarin verschillende Chineesche opvattingen, zuiver vertaald, worden weergegeven. De lezer leide echter daaruit niet af, dat het de per soonlijke opvatting of zienswijze van schrij ver dezes zou zijn. De oplossing van het Chineesche vraagstuk is voor landen met Indisch koloniaal bezit, een buitengewoon belangrijk probleem. Wij, Nederlanders KUNNEN en MOGEN daartegenover niet onwetend blijven staan, omdat dit ingewikkeld Aziatisch vraagstuk later zal blijken nauw verband te houden met ons Indonesisch probleem, Het leven stelt ons in dezen tijd van kentering voor groote vraagstukken. Nie- mand zal mij willen betwisten, dat het Chi neesche vraagstuk het grootste vraagstuk dezer tijden zal gaan worden, en het is juist daarom noodzakelyk, dat de- Westerling wete, hoe de Oosterling dit vraagstuk beziet. VOORGESCHIEDENIS. Clemenceau heeft op een bespreking te Parijs met Padcrewski, toen Polen verzocht in den Volkenbond te mogen worden opge nomen, het navolgende gezegd: „De kleine Staten, welke na den grooten oorlog in het kader der Europeesche Staten werden opgenomen en die lauden, welke door diezelfde gebeurtenis uitbreiding van grondgebied verkregen, mogen niet over het hoofd zien, dat zij dit aan de Geallieerde en Geassocieerde machten te danken hebbeD. Wij hebben vele grenzen op de landkaart van Europa moeten veranderen om den vol keren, welke een onderdrukkingsperiode heb ben moeten doorstaan, de gelegenheid te geven, hun nationale aspiraties te zien ver wezenlijken. De doorvoering van de grenswyzigingen was echter niet mogelijk, zonder dat daar door weer andere volken van nationaliteit moesten veranderen. Tegenover deze nieuw ontstane minder heidsgroepen hebben wij de moreele ver plichting op ons genomen haar cultureelen en economischen toestand te verzekeren. Daarom kunnen wij die nieuwe Staten niet der nationale beweging in China. De Chinees zag den plotselingen afloop „van den wereldoorlog. Geweldig werd te Parijs en te Versailles geïntrigeerd door die nationaliteiten, welke haar volkeren een nieuwen Staat wenschten te doen stichten Waarom zou China daaruit geen leering trekken om eenzelfde organisatie tot stand te brengen? Voorwaar, niemand zal willen bestrijden, dat de Chinees zich zelfs in zijn eigen land als minderheid beschouwt. De tijden hebben geleerd, dat de "Wester ling, zoowel tijdens als na den grooten oorlog, de eene fout na de andere beging, waardoor geheel Europa gedéconstrueerd werd. Dit alles kon den blik van den sluwen Aziaat niet ontgaan Weliswaar begreep hij, dat hij uit beschavingsoogpunt niet kon worden gelykgesteid met den Westerling, maar toch was het prestige van den Wester ling in zijn oogen gedaald. De Chinees achtte den Westerling niet meer competent om bij hem de lakens uit te deelen. Het was Sun YatSen, die in China Europa met zyn eigen wapenen zou gaan bestrijden Hij stichtte en organiseerde een nationale vereeniging, in navolging der vereenigingen in de nieuw gestichte Staten van Europa. Deze vereeniging droeg den naam van Kuo Min Tang, kortweg K. M. T. en dit werd het uitgangspunt der nationale beweging in China. Na zijn dood vond men in zijn testament den wensch, om zijne leer, het Sun Yat Senismus geheeten, te doen verbreiden. Zijn leer zou de illusie van het Chineesche volk .China voor China" doen verwezenlykeD. Het was de K. M. T., welke de uitvoering van deze laatste wilsbeschikking op zich nam. Het minderheidsprobleem werd sinds zes jaren mijn bijzondere studie. In vijf jaren bezocht ik 21 verschillende Staten, waar zich die minderheden bevonden. Mijn studiema teriaal leerde mij, dat in Europa en in de Balkan-Staten 48 millioen menschenin min derheid zijn, d. i. zes maal de Nederlandsche bevolking. Door de verkeerde politiek, welke de nieuwe Staten ten opzichte van hun minder heden voeren; door de passieve, dus fou tieve houding van Clemenceau c.s. zijn nu al die minderheden begonnen ook haar na tionale vereenigingen te stichten. Toen Lenin op den grooten partydag in Rusland erkende, dat Rusland nog niet rijp was voor het communisme, heeft hij zijn groote historische rede gehouden, waarin hij tot den Volkenbond laten toetreden, alvorens verklaarde, dat Rusland slechts revolution- zij met hun minderheden een minderheids- i nair te maken was door een groote wereld verdrag gesloten zullen hebben. i revolutie En inderdaad, het laat Moscou Tot zoover Clemenceau. Hierdoor ontstond dus het minderheids verdrag, het thans acute minderheidspro bleem Negen Staten sloten met de Geallieerde en Geassocieerde machten deze verdragen af. Zes dezer Verdragen werden door den Vol kenbond gegarandeerd. Zooals bij de stichting der Republieken Tsjecho-Slovakije, Polen en de Baltische lan den de „pushing-kracht" tot de verwezen lijking der nationale aspiraties en idééën uiting van een nationale vereeniging, zoo zien wij datzelfde streven zich thans in China voordoen. SUN YAT SEN was de leider en de ziel FEUILLETON. W. HE1MBURG VERTALING VAN HERM1NA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 131) „U ziet van avond zoo bleek, mevrouw!" merkte haar buurman met zijn nteusklank aan. „O, ik ben best in orde!" antwoordde zij schijn baar opgeruimd. Erik keek ter sluiks naar zijn vrouw. Ze had iets vreemds in den laatsten tijd en.dien avond in het bijzonder. Nu werd ze rood, dan bleek. Hij dacht aan alle mogelijke oorzaken. Alleen niet aan de ware. Juist sprak mevrouw van Leidnitz hem met neergeslagen oogen aan: „Hebt ge aan Dr. Ringler opgedragen om mij te behandelen, dokter?" •Ja. Ge zijt bij hem in goede handen, mevrouw." ..Maar ik verlang uw raad in te winnen." I „Wij dokters bepraten alles onderling. Ge zoudt dezelfde kuur doen, als gij in mijn spreekuur bij mij kwaamt, in plaats van bij Dr. Ringler in het zijne." ..Maar gelooft gen iet, dat de persoonlijkheid van heett?^ter een 8r°oten invloed op zenuwzieken n?,f"nz a»twoordde niet. Hij hief de hand op lakkflSi°Pieen met 8roote gouden letters bedrukt p KKaat, dat tegenover hem aan den muur hing: vrijwel koud, of bij ons in Indië de Javaan of de Europeaan heerscht. Hoofdzaak is, dat er troebelen komen, opdat het propaganda- bureau van Radek in zijn eigen Russische pers kan vermelden: Ziet,tawarasch(kame raad), hoe rijp Europa reeds voor onze ideeën begint te worden Het is nu temidden dier verongelijkte volkeren, dat Rusland tracht terrein te winnen. Door de verkeerde politiek van Roemenië, Tsjecho-Slovakije en Polen zyn de 14 millioen Oekrainers, die over die drie landen verdeeld zijn geworden, voor Europa verloren gegaan Al die lieden voelen zich thans één van zie] en één van geest met hun stambroeders, de ,,'t Is streng verboden aantafel en bij gezellige samenkomsten over ziekten te spreken." Selma glimlachte en zweeg. Erik nam het kaartje, dat op zijn bord had ge legen, schreef hierop een paar regels en schoof 't Mariene toe. „Voelt gij je niet prettig?" las zij. „Ge ziet er uit. alsof ge hoofdpijn hebt. Wilt ge soms naar huis ,als het souper is afgeloopen?" Zij zag hem aan. „Zoudt ge denken?" was haar raadselachtig antwoord. Nu schaamde zij zich echter over haar plotseling opkomend wantrou wen. „Ik blijf liever hier, Erik bij jou," liet zij er glimlachend op volgen. Na het souper begaf men zich naar de aangren zende zaal, waar een klein toonecl was opgerctt en nam hier tegenover op stoelen plaats. Mariene kwam tegen haar zin op de voorste rij terecht. Zij wenkte Dr. Rosenkranz naast,haar te komen zitten. „Hoe vaart u, mevrouw Mariene^' vroeg de vriend van haar man. „Ik voel mij niet recht prettig," antwoordde zij. „n< ben zoo moe en zie eigenlijk tegen alles op. Ik wilde maar dat gij gingt trouwen, dokter, zoodat uw vrouw mij eens kon helpen om de hon neurs op zulke avonden als deze waar te nemen." „Daarop is helaas nog geen vooruitzicht, me vrouw Mariene!" zeide hij lachend. „Tot nu toe ben ik de rechte nog niet tegengekomen." „Gij zijt te veeleischend!" hernam zij schertsend. „Als u een zuster hadt, mevrouw Mariene „Geen complimenten, dokter, alsjeblieft! Ik ben vandaag niet gestemd om te disputeeren. Ziet ge mijn man niet?" Dr. Rosenkranz stond op en liet zijn blikken 35 millioen bewoners van Groot-Oekraine, en zy zeggen het oogenblik te zullen zegenen, dat de toetreding tot Rusland zal plaats hebben. Moscou heeft het klaar weten te spelen, een wig tusschen de Staten te drijven, welke door Europa als rand-Staten tegen Rusland, en ook ter afbrokkeling van de Centrale machten, gedacht waren. Moscou heeft het dus klaar weten te spelen, dat bij het uit breken van een oorlog die landen niet alleen Rusland in het front zullen krijgen, maar tevens 15 millioen Oekrainers in den rug zullen hebben. Dit waren de resultaten van de oplossing van het minderheidsprobleem in Europa, waarvoor Europa zelf blind is gebleven en waarvan Rusland thans succes oogst. DE ANTI-IAII'ElïIALISTISCHE B ft WEG ING. Hoe is het thaDS in China gesteld? De Kuo Min Tang heeft op ongelooflijk snelle wyze den nationalen wind over China weten te doen waaien. Hoe kwam nu de Chinees er toe, om den Rus, welken hij vroeger gehaat heeft, als Stille Vennoot in zijn nationale beweging op te nemen? Omdat hij en hieronder volgt thans het oordeel van een comité-lid van de K. M. T. den Westerling, den imperialist, als de aan- leidende oorzaak beschouwt, dat zijn ont wikkeling in alles werd tegengehouden. In China heerscht thans een koortsachtige vrees voor het imperialisme, zooals de ge schiedenis tot dusverre nog niet heeft gekend. Het was da nationale vrijheidsbeweging, welke deze angst heeft doen ontstaan. Deze nationale vryheidsbeweging is tot heden in China niet ACHTERWAARTS, maar integen deel VOORWAARTS gegaan, d. w.z.deideé der vrijheidsbeweging, niet de middelen, die daarvoor zouden worden toegepast en de Kuo Min Tang is de stuwkracht van deze nationale beweging. De oppositieparty van gister met Chang Kai Shek als leider, is thans in de K. M. T. de meerderheidspartij van heden geworden. Dit wil echter niet zeggen, dat bij deze partij groep de idee der vrijheidsbeweging gewijzigd is; verre van dien; het zijn de middelen ter bereiking van het doel, welke gewijzigd zijn geworden. Voor eenige dagen werd my van Chinee sche zijde geschreven: „Eerst wanneer de geheele macht van China zich bij de regeering van de K. M.T. zal aangesloten hebben, zal het tijdstip aan gebroken zijn, dat de K. M. T. aan de ver wezenlijking van haar programma zal kunnen gaan denken. Ik sluit mijn brief met de woorden van een overleden Chineeschen generaal: „Houdt op met broedertwisten, vereenigt U, dan zal China ons worden". Door de leiders der Chineesche vryheids beweging werd een intensieve haat tegen de vreemdelingen gekweekt. Spreekt men Chineezen in Europa, leest men het bulletin van de „CHINESISCHE NACHRICHTEN-AGENTUR" (het orgaan van de Regeering te Hankau), krijgt men brieven uit China van K. M. T.-leden, dan begrijpt men uit de opzweepende taal onmid dellijk, dat het propaganda bureau van Radek te Moscou, en vooral zijn niet te onder schatten werktuig BORODIN te China hier aan niet onschuldig zijn. Intusschen is uit de binnengekomen telegrammen bekend door de zaal weiden. „Hij staaf ginds bij de zaaldeur met die mooie gezelschapsjuffrouw van mevrouw van Leidnitz," deelde hij haar mede. „Ze stort haar welsprekend heid als een waterval over hem uit." En zij mevrouw van Leidnitz ?wilde Mariene vragen. Ze bleef echter steken en zweeg. Ondertusschen werd het gordijn opgehaald en een ouderwetsch kluchtspel voor liefhebberij- ko medies ten tooneele gevoerd. Mariene zag en hoorde niets. Als het publiek lachte, schrikte zij op, alsof ze uit een droom ontwaakte. Op eens klonk achter in de zaal het geschuifel van stoelen een gesmoorde kreet. Mariene zag om, maar werd niets anders gewaar dan een nieuwsgierig achterom kijkende menigte. Nu verhief zich een geruisch, een gefluister, dat allengs tot het tooneel doordrong. Naast haar werd iets aan Dr. Rosenkranz ge zegd en hij fluisterde 't nu Mariene toe: „Mevrouw van Leidnitz schijnt flauwgevallen te zijn. Dr. Ringler zal wel Daarop werd alles stil en ging de vertooning voort. Eindelijk was het stukje uit en viel het gordijn. Mariene stond overeind onder al het handgeklap en overzag met starende oogen de menigte, die nu haar de groote zaal terugdrong. Zij werd door dezen en genen aangesproken, maar scheen 't niet te hooren. Mag ik u den weg banen, mevrouw Mariene?" vroeg Rosenkranz. „Gij zoekt zeker uw man wacht, ik zal u helpen." „Ik voel mij niet prettig, ik wil in de open lucht," stamelde zij. „Zég hem, dat ik naar huis ben ge gaan." geworden, dat slechts 17 divisies den extre misten trouw zyn gebleven, zoodat de com munistische macht van Borodin aanmerkelijk gefnuikt zal zijn geworden. China is een landbouwstaat; 80 der bevolking bestaat uit boeren. Van datgene, wat die arme boeren te verduren en te doorstaan hebben, kan geen Europeaan zich een denkbeeld vormen. Zij leven in een toestand als in de Middel eeuwen; niettegenstaande zij dag en nacht, zonder Zon- en feestdagen te genieten, door werken en zwoegen, hebben zy zelfs niet te eten. Onontwikkeld, zelfs niet kunnende lezen en schrijven, weten de arme lieden niet, WAAROM zij zooveel moeten ïyden. Weldra zal de nationale regeering de eenige regeering zijn, welke de belangen van het „Ik ga met u mee." „Neen, neen! Zoek Erik maar!" Een magere, bleeke vrouw hoorde deze woorden. „Uw man is bezig met mevrouw van Leidnitz," zeide zij. „Ze kreeg op eens een toeval." „Zoo? Dank u! Nu, ge weet, dokter als hij mij straks mocht missen ik ben thuis." Zij begaf zich naar de garderobe, wierp haal bonten mantel om en trok de kap over het hoofd. Rosenkranz was haar gevolgd. „Mevrouw Mariene, ik breng u tot aan uw huis!" Goedenavond, dokter! Wel verplicht!" riep zij, zonder het hoofd om te keeren en terwijl zij de voordeur achter zich dichtwierp. Met koortsig gloeiende wangen lag zij in bed, wachtende op Erik's komst. De tranen sprongen haar uit de oogen. „Kon ik mij maar beheerschen!" snikte zij. „Kon ik mij toch maar beheerschen!" Precies te twaalf uur hoorde zij zijn voetstap. De feestelijkheden waren hier volgens genees kundig voorschrift altijd om tien uur geëindigd. Om negen uur was zij heengegaan. Zij drukte het hoofd in de kussens en deed alsof ze vast sliep. Den volgenden ochtend bij het ontbijt praatte hijzelf geheel ongedwongen over het voorgevallene. Een verouderde kwaal, waaraan de ongelukkige vrouw van hare jeugd af had geleden. Een kramp achtige toestand, die zeer pijnlijk was. Ringler, die bij de voorstelling had moeten soufleeren, was op dat oogenblik evenmin bij de hand geweest als Rosenkranz, zoodat hij de bewustelooze naar de zijkamer moest brengen. En Mariene zeide met bevende lippen en ge dwongen kalmte: „Gelukkig, dat gij in de nabijheid waart, Erik!" Chineesche volk zal kuDnen behartigen. Gedurende den gevaarlijken stryd heeft het volk zyn daadkracht kunnen betoonen; de soldaten behoefden zich o. a. niet meer om de intendance van het leger te bekom meren; munitie en wapenen werden hun door de civiele bpvolking gebracht. De stu denten maakten voor de vrijheidsbeweging de noodige propaganda. De arbeiders en de boeren streden zelf mede en wezen den weg aan de voorbytrekkende troepen. Engeland is er thans in geslaagd, <Joor steeds grootere troepenzendingen een inter nationaal militair eenheidsfront in China te trekken. Nu kan dat leger bij de hevige Chineesche broedertwisten nog grootendeels een passieve „Maar nu moeten wij het eens over jou hebben, kind,"begon hij, zonder op dit laatste gezegde te letten. „Ge zult toch ook niet zenuwachtig worden? Rosenkrans beweerde wij speelden nog een partij skat, nadat alles in de rust was dat gij bepaald leedt aan bloedarmoede. Zoudt ge niet eens wat kinawijn met staal of Zij lachte luid. „Nu, dan moet ik er op aandringen, dat ge wat meer in de lucht gaat. De ijsbaan bij den molen zal gauw klaar zijn ga schaatsenrijden! Zit niet te veel in de kinderkamer Trui is immers goed te vertrouwen!" Eensklaps zag hij haar onderzoekend aan. „Hoe zien je oogleden zoo wonderlijk rood, Mariene? Hebt ge soms een verkoudheid onder de leden?" „Wel neen!" „Dat heb ik nog nooit bij je opgemerkt. Wat dunkt je, beste, zullen we straks eens samen een sleevaart doen?" Zij stond op, kwam op hem toe en sjoeg de armen om zijn hals. „Ja maar wij heel alleen met ons beiden." „Zoo bedoelde ik 't ook." Nu verspreidde zich plotseling een zonnestraal over haar aangezicht. Zij boog zich over hem heen en kuste hem. „Mijn beste, beste man!" De fraaie zwarte paarden van Dr. Dannz, door hemzelf gemend, trokken de slede als een licht stuk speelgoed door het bosch. De boomen waren met rijp bedekt, de weg was uitstekend gebaand en de schelletjes klonken vroolijk te midden van al de wintersche pracht. Marlcne's oogen schit terden achter haar gespikkelde voile.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1