r Kunsttanden=Gebitten I TWEEDE BLAD NUTSSPAAÏBANK inmiiHimiiaiiui K SHMAHBL. HËsnie domeihchT iKlaververkooping. ONZE EILANDEN No. 61 11 JUNI 1927 Vervolg Plaatselijk Nieuws. Rentevergoeding 3.6%. dyerteert in „Onze Eilanden" RECHTZAKEN. BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 JUNI 1 927. Geheel pijnlooze speciaal Medische behandeling. Betaling desgewenscht in 12 maands iermi|nen ook voor Zieken- fondsleden. Inlichtingen kosteloos BUREAU voor Tandheelkundige Middenstands-verzekering Adm. O. DE WAARD, Van Heusdestraat 13b, Rotterdam I aan lijn 5 en 15. Telefoon No 30013. Geopend van 94 en 79 uur. Agentschappen: 1 Mej. J. KREUKNIET. Wolphaertsbocht 181a, Chariots. G. KREUKNIET, Strijenschestrnat 56; C. BRUSSAARD, Nassaulaan 20 beiden te Schiedam. I A. C. RIETHOF. Dorpsstr 39. Rfcoon. KANTOOR: I Voorstraat 5 - MIDDELHARNIS KANTOORUREN: I Dagelijks van 9 -12 v.m., 2—4 uur n.m. I Donderdag en Maandag van 6—7 n.m. De Bank geeft nog steeds dagelijks de door kinderen zoo zeei begeerde IsPAARBUSJES af. Alle gewenschte I inlichtingen worden gaarne ten kan tore verstrekt. I Wil men wat kapitaal vergaren I Dan dient men in zijn jeugd te sparen. -I-DAMES# rl Vraagt onze pillen en druppels ter res iling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen hïj ons ls succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke afi- beeldingen met dnidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleififisg oJ teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van ikan zijn vakkan dig en succesvol geholpen te worden, en niet dooriu n- derwaardlge namaak op delange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam LJ': 33 Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. De ONTVANGER der Reqistratie n Domeinen te SommelsciiJIi, il op Donderdag 23 Jatiii 1927, des nam. 2 uttr (zomer- lijd) ter herberge van A. KAASHOEK je STELLENDAM in het openbaar pij opbod en afslag VERKO0PEN s 19 perceelen HOOIGRAS was sende op de kavels l t/m 9 en op den weg in den Kroningspolder onder Stellendam, |n voorts bij afslag VERPACHTEN s De naweide van 1 Augustus tot 1 November 1927 der voor melde 9 kavels in 9 perceelen. Onder borgtoclit. jjetaling vóór of op 1 iNov. 1927. J Nadere inlichtingen zijn te beko nen lij voornoemden Ontvanger en bij ■en Opzichter der Staatsgronden in !en Kroningspolder, A. VROEGE inder Stellendam. 2—1 Op Woensdag 15 Jsaeai 927 des avonds zev&. sa tar (zomertijd) in „Hötel MEIJER" te MIDDELHARNIS, ten verzoeke van: den heer H. VAN ES te Sommels- dijk in het Oudeland van Mid- delharnis; den heer J. JORDAAN te Mid- delharnis in het Oudeiand van Sommelsdljk; den heer A. VAN DONGE te Middelharnis aldaar, nabij Lan- gendam. Notaris VAN BUUREN. DIRKSLAND. Dinsdagavond maakten de muziekvereeniging „Amicitia"en dezangver- eeniging „Excelsior" een muzikale marsch door de gemeente. Na afloop kwamen de leden der beide vereenigingen in het repetitielokaal der Openbare school bijeen, waar de voor zitters der beide vereenigingen de leden toe spraken naar aanleiding van de behaalde pre zen op het concours te Lekkerkerk. De voorz. van „Amicitia" constateerde o.a. dat het onder zeer ongunstige omstandigheden toch gelukt was een 2de prijs in de 1ste afdeeling te behalen zij het dan ook met slechts 262 punten. De voorz. van „Excelsior" kon niet anders dan z£jn vereeniging geluk wenschen met haar succes, omdat zij voor het eerst in de 1ste afdeeling uitkwamen en den 2den prijs behaalde met 292 punten. Een prettige rondedans besloot de genoe- gelijken avond. Van de landbouwer Biemond zijn deze week weer twee schapen door een hond af gemaakt. Het is te hopen dat men dit kwaad aardig dier spoedig zal ontdekken en het voor goed onschadelijk maken. Onder het stoeien geraakten Zondag avond een jongen en een meisje in een sloot aan de tramlijn. Doordat zij elkaar stevig vasthielden en met hun bovenlichamen in het water lagen waren zij zeker verdronken als C. P. hun niet uit hun gevaarlijke positie had verlost, zoodat beiden alleen bedorven kleeren hadden en het meisje als straf niet mee mocht naar Lekkerkerk. Wij vonden die straf wel wat zwaar 1 De heer F. B. heeft thans reeds nieuwe aardappels gerooid. De knollen waren flink van stuk, hoewel vermoedelijk de kwaliteit niet al te best zal zijn. Voetbal. Uitslagen van Zondag. Dirksland I Bloemhof 15 4. Dirksland II Xerxes 5 2. HEUKINGEN. In deze gemeente komt in de woning plaatselijk gemerkt 254 een geval van besmettelijke ziekte „Roodvonk" voor. Door den gemeenteveldwachter alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen A. v. d. H. te Sommelsdijk wegens rijden zonder licht en zonder belastingplaatje met zyn rijwiel. MELISSANT. In het huis pi. gem. 307 komt een geval van Roodvonk voor. De Muziekvereeniging „Tot nut en genoegen" behaalde op het concours te Tuin dorp Vreewijk te Rotterdam den 2en prijs ui de le afdeeling Fanfare met 272 punten, STELLEN DAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 2 dagen voor de pelle rijen gevischt en gemiddeld per dag en per vaaituig 90 KG. aangebracht, terwijl 4 da gen voor eigen rekening werd gevischt. De zang vereening- „Excelsior" behaalde op het concours te Rotterdam, uitgeschre ven door de Harmonie Linker Maasoever, in de Be afdeeling den 2en prijs, de muziek vereeniging „de Hoop" in de 2e afdeeling den len prijs. De vorige week werden van hier ver zonden 2000 H.L. aardappelen en 100 H.L. Door A. v. d. Laan alhier werden Maarn dag 1.1. de eerste vroege aardappelen gedol ven. Ze waren flink van stuk en goed van smaak. GOEDEREËDE. Door de garnalenvisschers werden de vorige week van 3-400 K.G. per week en pfer schuit gevangen tegen 20 cent per K.G. voor de pellerij. - De zeevisscher C. Lokker had het on geluk een gedeelte van zijn netten te scheU' ren welke een schade beliep van f 50. - De prijs der cichorei is gestegen tot f 9,60 per 100 K.G. De zangvereeniging G. G. K. behaalde op het concours te Lekkerkerk de Ie prijs in de le afdeeling met 308 punten en het muziekgezelschap Apollo behaalde de 3e prijs in de 3e afdeeling met 239 punten. 0UDD0RP. H.H. Landbouwers worden er aan herinnerd dat ter gemeentesecretarie aangifte moet geschieden van gestorven vee. - Tijdens de storm is by J. v.Splunder een zware boom omver gewaaid en van het Paveljoen aan het strand een paar luiken van het dak gewaaid. - Het muziekgezelschap Juliana behaalde op het Concours aan de Linker Maasoever de 2e prjjs in de derde afdeeling met 264 I punten. Onder de gevonden voorwerpen behoort een zwart heerenhorlogeketting met goud en onder de verloren voorwerpen behoort een gouden Brochje en een portemonnaie met 63nig geld. Inlichtingen bjj C.deMoo\j. De vorige week werden door de gar nalenvisschers van 300—500 K.G. garnalen per week en schuit gevangen tegen 20 cent per kilo, bestemd voor de pellerflsn. Uitslag van de Stamboek Premiekeu- ïmg gehouden op Woensdag 8 Juni 1927. le klas 30 lammeren; o pr^8 1 1'50 JaQ Meijer Klz. S P8» ih- T. Breen Wz. 0,50 Jb. Aleman. J 0,50 KI. Tanis Kz, 2e klas 17 stuks 1-jarige geiten: Medaille Kr. Grinwis. le prijs 1,50 W. Hameeteman. 2e prijs ƒ1,— P. J. Breen Jz. 3e klas 35 stuks oudere geiten: Medaille C. Pikaart. le prijs 2,50 W. Hameeteman. 2e prijs ƒ1,— Wed. T. Tanis-Klaasbeek. 3e prijs ƒ1,— H. v. d. Wende, Bondsprijs. 4e klas 5 stuks overloopers: le prjjs 1,— P. Breen C.Gz. 5e klas Handelsklasse, 6 stuks aangevoerd, geen handel. De vereeniging werkt hier met goedsuc- ses en het ledental wordt steeds grooter. Ongelukken. De vrouw van C. Tanis aan den duinkant had het ongeluk met het leeren fietsen een been te breken. Een 5-jarig zoontje van W. Groenendijk werd door een fietser aangereden en een pols gekneusd. De jongeheer Jan Bezuijen met Antoon Flikweert reden met de fietsen tegen elkan der, waarbij zfi allebei bewusteloos over den weg rolden. M. Meijer klemde zijn hand zoodanig tusschen een kelderwind, dat hfi zich ernstig verwondde. Voor allen was geneeskundige hulp nood zakelijk. Op Woensdag 15 Juni zal ten huize van den geneesheer kostelooze inenting plaats hebben. NIEUWE TONGE. Bij de j.l. Zaterdag door de P.V. „de Gevleugelde Bode" alhier gehou den vlucht vanuit Orleans, afst. 453.676 K.M. was de uitslag als volgt: C. A. Holleman 1, 2 en 6. A. vanRumpt B en 7. G. Knops 4. D. Buitenhuis 5. Lossing 7.15 uur. Aankomst le duif 2.53.56 uur, de laatste 3.49.18 uur. Door slagers alhier is het rundvleesch verminderd met J 0,10 per Kg. OUDE TONGE. 2o Pinksterdag behaalde de Gem. Zangvereeniging „Excelsior", direc teur dhr. P. Vis, op het concours te Lek kerkerk een 2e prijs in de 2e afdeeling. Jammer dat men op de heenreis te kampen had met vreeselijk ruw weer, zoodat veel leden zich op de tent onwel gevoelden. Ware dit niet het geval geweest, dan was deze vereeniging beslist een le prijs toege kend. De jaarlijksche collecte ten bate van het „fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst" zal wor den gehouden op Zaterdag 18 Juni a.s. - Door dhr. M. E. Heestermans, brood beschuit en kleingoedbakker alhier is ver gunning gevraagd tot oprichting van een bakkerij met heeteluchtoven en het plaatsen van een 2 P.K. benzinemotor tot drfiving van een kneedmachine e d. in het perceel Molendijk 4. - Dhr. A. van der Voorde heeft onders hands aangekocht het woon- en winkelhuis Molendijk 2, van dhr. M. E. Heestermans. - Zaterdagavond speelt Xerxes van hier tegen D.V.V. van Dirksland, vermoedelijk op het terrein bij Van Schouwen. (Adv.) Volgende week zullen een twintigtal dames een collecte houden tot leniging van den nood in den Achterhoek. We weten allen uit de bladen, hoe dat gedeelte van on3 vader land door een cycloon is geteisterd en we voelen eveneens, dat de schade hierdoor aan gericht zeer groot is. Oude-Tongenaarsook wij zijn verplicht eenige steentjes bij te dragen voor den her bouw. En wanneer die dames bij U zullen aankloppen om Uw offer, stuurt ze dan niet weg, maar geeft zooveel in Uw vermogen is, want de nood is zeer groot. Steunt Uw eigen zwaar getroffen landgenooten en geeft. OOLTGENSPLAAT. De postduivenver- eeniging heeft deelgenomen aan de nationale wedvlucht van Orleans (Frankrijk). Afstand 456 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le, 6e en 7e Jac. Dorsman Bzn en 4e H. Noordijk; 3e, 5e en 9e L. van Nimwegen; 10e A. Vermaat. Aankomst eerste duif 3 uur 18 min. en laatste duif 4 uur 47 minuten. Door den heer M. Korteweg Wzn. werd een vreemde postduif gevangen gemerkt N.U.R.P '24-7115. By B. en W. is een Hinderwetsaanvrage ingekomen van M. J. Hemmink, tot het plaatsen van een vleesclfenljmachine. De Burgemeester heeft bekend gemaakt, dat houders van motorrijbewijzen, uitgereikt vóór 1 Mei 1924, thans reeds een nieuw rijbewijs kunnen aanvragen. B. en W. hebben het verzoek van den heer Joh. van Kempen, tot het bouwen van een woonhuis aan de Kerksingel, ingewilligd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan de Christelijke Zangvereeniging alhier is tot Directeur benoemd de heer B. W. de Graaff te Strflen. Een kind van T. van Biert raakte al spelende in de sloot. Door spoedig toege schoten hulp werd het spoedig op het droge gebracht, zoodat het kind met een nat pak en den schrik eraf kwam. NIEUW-HELVOET. 2e Pinksterdag is alhier een concours voor muziekvereenigingen en zanggezelschappen gehouden, uitgeschreven door de muziekvereeniging Rijkswerf Harmo niekapel ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. De uitslag ervan was: 4e afd. kinderkoren: Door Inspanning Uit spanning. Krimpen a/d IJsel, 2e pr, 4e afd. gemengde koren: Zang Veredelt, Oost voorne, 2e pr. 3e afd. fanfare: Excelsior, Nieuw-Helvoet, le pr. 2e afd. accordeon: D.A.S., Amsterdam, le pr. Kunst na Arbeid, Dordrecht, 2e pr. 2e afd. mandoline: Aventia, 's-Gravenhage, le pr. le afd. mannenkoren: Euterpe, Hellevoet- sluis, le pr. le afd. harmonie: Libertatis Primitiae, Den Briel, le pr. Afd. uitmuntendheid, a. gemengde koren: Door Inspanning Uitspanning, Krimpen a/d. IJsel, le pr. b. mondaccordeon: Steeds Vooruit, Rotter dam, 3e pr. Steeds Vooruit heeft tegen dezen uitslag geprotesteerd. Superieure afd. gemengde koren: Zanglust, Hellevoetsluis, le pr. met eereprijs voor het hoogste aantal punten. De jury bestond uit de heeren L. E. Rugers, Venlo; Jacs Dorreboom, Rotterdam en J. Maessen, Breda. BRIELLE. Zaterdag 1.1. is het zwembad geopend. Het weer werkt echter nog niet erg mede. De Heer J. Trouw Mzn. slaagde te venhage voor het voorloopig machi nisten-diploma. De Zangvereeniging „De Jeugdige Zan gers" behaalden op het concours te Rotter dam, uitgeschreven door de Vereeniging Linker Maasoever", een eerste prijs. Op del 1. gehouden eieren veiling waren aangevoerd; 41790 kippeneieren (wit) 5,18 per 100 12115 idem (bruin) 5,40 per 100 1510 eendeneieren 4,90 per 100 VEILIN GSBERICHT van Vrijdag 3 Juni 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla 0,40 tot 1,20 per 100 krop. Radijs 2,80 per 100 bos. Postelein 15,— tot 18,— per 100 k.g. Spinazie 13,80 tot 14,70 per 100 k.g. Aardappelen 3,80 tot 5,40 per 100 k.g. Aardbeien 0,80 tot 1,58 per k.g. Bessen (roode) 1,95 per k.g. Boonen dubb. stam ƒ1,07 ƒ1,20 p. 100 k.g. Boonen stamsny' 0,74—f 0,79 p. 100 k.g. Komkommers (w.) 8 tot 14 p. 100 k.g. Komkommers (gr.) 10 tot f 14 p. 100 k.g. Peen 11,— tot 14,— per 100 bos. Bloemkool ƒ2,— tot ƒ15,— per 100 stuks. Sjalotten f 0,40 per 100 k.g. Rabarber 5,30 tot 7,50 per 100 bos. Witte Asperges 0,37 per k.g. Peulen 0,59 pèr k.g. Witte Asperges 0,45 tot 0,58 per bos. Blauwe 0,30 tot 0,39 per bos. Selderij 2,40 tot 3,50 per bos. Tomaten 0,40 tot 0,67 per k.g. Eieren 5,30 tot 5,60 per 100 stuks. ROCKANJE. Naar goedgeslaagde foto's van den Rotterdamschen fotograaf van den Akker deden de heeren Cillaree en Jn, Kraaienbrink een negental nieuwe ansichten vervaardigen die gezien mogen worden en hun weg zullen vinden. Vijf stellen voor het allergezellige strand leven hier in het seizoen bij ebbe en vloed, vriendelijk gestoffeerd met badmenschen in en voor de beide consumptietentenin en voor de zonnetentjes; in de omgeving van Rockanjes Zeebad „Hygiëa" in het ziltenat de kinderen gravende kanalen of bouwen de zandkasteelen, of pootje badende, de ouders dit alles met welgevallen aanschou wende in strandstoelen, of neergehurkt op 't warme zand gestoofd door zonnegloed. Een 2 tal andere kiekjes voert ons naar den goudvisschenkom in 'tfrissche Ronde- weibosch, waar 't een heerlijke vacantie- weelde is by feilen zonnenschjjn vooral te dwalen door de schaduwrijke laantjes, vol bloemenweelde, of daar te rusten op een peluwtje van mos en varen. Een ander ansicht geeft ons te zien de gezellig door het duin voor Kilometer- paal 13 zich slingerende betonweg, leiden de door een berglandschap in miniatuur, talryke bezoekers naar zee. Ten slotte een ansicht van het Liezenput- laantje, eenig mooi en goed beschuttend tegen te hevigen westen wind. Niettegenstaande het weer de beide Pinksterdagen nu niet wat men noemt uit lokkend was, was het bezoek toch nog druk en reden tal van auto's de beide dagen, vooral des middags onafgebroken. In zonnige goed tegen den kouden wind beschutte duin hoekjes werd in dolce far nieuwe heerlijke Pinksterweelde gesmaakt. WILLEMSTAD. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt stonden een 400 tal paarden aan de lijn, een getal, ook hier lager dan gewoonlijk, wegens verminderde fok kerij; die echter al weer toeneemt; nu de meerdere vraag naar paarden ze hooger in prijs deed stijgen; voor jaarlingen werd weer zoo om en bij f 100 meer betaalt dan een jaar geleden en met de handel ging het dan ook weer tamelijk. Niettegenstaande den Israelitischen feest dag waren vele kooplieden aanwezig, uit buiten- en binnenland en werd besteed voor jaarlingen f 200,— tot f 300,— 2-jarigen f 850,— tot f 425,— voljarigen f450,— tot f 600,— werkpaarden f 250,- tot f350,— slachtpaarden f 150,- tot f 200,—. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: R. Witvliet (R'dam) 27 j i P. Zoon 20 j.N. H. Beversluis 26 j. en M. Both 29 j. Getrouwd: M. van Gurp (O'plaat) 26 j. en A. Beket 23 j. OverledenNeeltje Knöps 68 j. MELISSANT. GeborenLena, d. v. P. Nachtegaal en M. KaslanderIzaak, z. v. G. v. d. Bosch en L. T. RobijnJacob Adrianus, z. v. M. Nachtegaal en L. G. v. d. Baan; Arentje, d. v. H. Knops en W. DubbeldWouterina Anna,, d. v. P. Hogerwerff en P. Auperlee. Overleden: H. Visbeen 40 j. NIEUWENHOORN. Geboren i Magdalena Reina Leentje, d. v. H. J. Roedolf en H. A. Nieuwenhuizen; Arie, z. v. E. Snoek en B. de Bruin; Hen drik, z. v. A. Korpel en A. Bravenboer; Hendrik, z. v. J. Lugtenburg en P. Baren- drecht; Catharina Lena, d. v. W. Assenberg en J. W. Rietdijk; Maartje, d. v. P. de Vries en L. Sjouw. Huwelijken: M.L. Roelofs en T. Woud wijk; P. C. Nieuwland en M. H. BoutkanM. Mol en L. Vijfvinkel; P. Rehorst en J. P.Kruik; A. Betist en M. Degen; L. van de Polder en M. Lugtenburg. Overleden: Catharina Adriana van de Gevel, 71 j. weduwe van H. SwemleSimon van der Sluis, 89 j., weduwnaar van E. Bytelaar; Margreta Knop, 54 j. echtgenoote van A. Boutkan; Adam Roskam, 51 j. ongehuwd; Catharina Lena Assenberg, 3 dagen, d. v. W. Assenberg en J. W. Rietdijk. Burgerlijke Stand. INGEZONDEN MEDEDEELING. Klooster- balsêmeadc Wandelaar Houdt ge er van een ferme wande ling te maken en eens lekker een paar uur te loo- pen? De heerlijke buitenlucht staalt zenuwen en spie ren. Maar pas op voor doorgeioopen voeten. Behandel Uw voet zolen voor ge van huis gaat met wat Akker's Kloosterbalsem (60 cent) en ge kunt zeker zijn geen last van doorloopen te hebben. Klooster balsem reeds meer dan een kwart eeuw onvol prezen als een werkelijke balsem bij wonden en open plekken, ook zonder weerga als wrijfmiddel bij rheumathiek, spit, spierpijn. Zijn veelzijdige, snelle en afdoende werking maken Kloosterbalsem tot het middel, „Geengoud zoogoed waarvan men opqetoqen zeqt' RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting. S. V., 45 jaar, onbezoldigd rijksveldwachter en jachtopziener te Ouddorp, die terecht had gestaan, verdacht van het beschadigen van de afrastering tusschen den Springertpolder en de domeingronden op 11 October en 21 December jl. werd vrijgesproken. INGEZONDEN MEDEDEELING. SPROOKJESPIIDMNG ANDERHALF MILLIOEN SCHADE. „Voor den winter moeten wy gereed zyn," AMSTERDAM, 9 Juni. Het dagelfiksch bestuur vah het Nationaal Steuncomité „Stormramp 1927" heeft gisteren alhier ver gaderd in de eerste plaats om na te gaan of en in hoever de wederopbouw en het weer in bedrijf stellen van de textielfabriek van de firma Van Weeme te Neede, die zooals men weet, grootendeels door den storm ver nield werd, bevorderd kunnen worden. Deze fabriek telt 300 werklieden, die thans voor het meerendeel werkloos zijn geworden. Ver werkt wordt per week 7000.— aan loon. Wel is met veel inspanning een kleine af deeling der fabriek weder in gebruik genomen doch ongeveer 250 werklieden zullen tijdelijk niet kunnen werken. Het dagelijksch bestuur was van meening, dat het dringend noodig is zoo spoedig mo- gelyk met het herstel der materieele schade te beginnen en hoopt, dat men, nu er maat regelen zijn genomen, over ruim drie maan den zoo ver zal kunnen zijn, dat de fabriek weer werken kan, zij het dan nog niet in vol bedrijf. De besprekingen werden bijgewoond door den Rijks Nijverheids Consulent te Deventer, den heer H. Steketee, die zich bereid verklaard heeft het comité van voorlichting te dienen. Verder heeft het comité zich voor zoover mogelijk op de hoogte gesteld van den toe stand in Gelderland. In de eerste behoeften wordt voorzien; het komt er nu op aan de geleden schade op te nemen, ten einde een plan voor het herstel op te maken en met de taxatie der toe te kennen vergoedingen te beginnen. Gebleken is, dat ongeveer 130 boerderijen in de geheele provincie zfin vernield, terwijl een nagenoeg gelijk aantal andere min of meer van den cycloon hebben geleden. Het is nog niet mogelijk tot een nauw keurige taxatie over te gaan. Globaal gere kend wordt er aangenomen, dat de schade 1.500.000.— bedraagt met inbegrip van die der bovenbedoelde fabriek. 's Middags ging men naar Oveijjsel, waar het comité te Delden met den Commissaris der Koningin, mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, samenkwam. Men bezichtigde de omgeving tot Hengevelde. De verwoesting in deze provincie tot en ibjj Almelo is niet minder dan in Gelder land, althans wat de schade aan het geboomte en aan den oogst betreft en de aanblik van dit alles is niet minder droevig; 70 boerde rijen zijn vernield en voor den wederopbouw wordt gerekend, dat er tusschen 700.000.— en 800.000.— noodig zal zty'n. Voor de ramp van 1925 werd byna 3.000.000.— geofferd, dit keer zal niet veel minder noodig zijn. Gelden worden gaarne in ontvangst ge nomen door den penningmeester (te storten op naam van den heer F. J. M. van Ogtrop by de Associatie Kassa, te Amsterdam, giro nummer 8665). ONDER ZAND BEDOLVEN. Een arbeider gedood. HEERLEN, 9 Juni. Te Nieuwenhager- heide is gisteravond de 36-jarige arbeider W. J. V., die in een zandgroeve werkzaam was, doordat het zand plotseling ging stuiven, onder een grondmassa bedolven. Zyn mede arbeiders en verschillende andere personen bemerkten zulks en trachtten hem uit de zandmassa te bevrijden. Toen hjj te voor schijn was gehaald, bleek hij intusschen door verstikking te zyn overleden. H(j laat een vrouw en 5 kinderen achter. Luchttoerisme. schrijft aan hetHaagsche Aneta- kantoor De heer Van Lear Black, de Amerikaan- sche luchttoerist, heeft thans met een toestel van de Kon. Luchtvaartmaatschappij zijn laatste rondvlucht door Europa gemaakt, waarbij o.a. naar Neurenberg, Dresden, Leip zig en Weenen werd gevlogen. Op zijn terug reis van Weenen naar Londen werd dit traject van 1200 K.M. met het vliegtuig H-NADP, door de piloten Geysendorffer en Scholte bestuurd, zonder tusschenlanding afgelegd. De heer Van Lear Black heeft met het genoemde vliegtuig en de beide genoemde bestuurders sinds 1 Maart van dit jaar in Europa ongeveer 22.500 K.M. afgelegd. Hfi maakt nu nog de reis Londen—Glasgow en terug. Daarna gaat het vliegtuig naar de Waalhaven om voor de groote vlucht naar Batavia in gereedheid te worden gebracht, welke de heer Van Lear Black, met de heeren Geysendorffer en Scholte als bestuurders, in den loop van de volgende week zal aan vangen. Meisje in brand geraakt en overleden. STEIN, 8 Juni. Dezer dagen gooide een jongen een lucifer in een plasje benzine. Het 20-jarig meisje P. A., dat een volle bus ben zine van de brandende plek wilde verwijde ren, kwam daardoor met de vlammen in aanraking. Met ernstige brandwonden is zfi Daar haar woning overgebracht, waar zij heden aan de gevolgen is overleden. Een bejaard bruidspaar. VENLO, 9 Juni. Onder zeer groote be langstelling bad gisteren de inzegening plaats van het huwelijk tusschen de 77-jarige, onder den naam van „Madammeke" algemeen be kende wed. Reuser en den 62-jarigen heer M. Vroomen. Er was zoo'n groote menigte belangstellenden op de been, dat de politie de straat moest afzetten. Eenige kinderen werden in 't gedraog onder den voet geloopen. Het bejaarde bruidspaar was ten slotte bl(j veilig weer thuis te zijn. r IS CHAMBERLIN BOVEN ONS LAND GEWEEST? In Sommelsdük gezien. 's-GRAVENHAGE, 9 Juni. Men meldt aan het Haagsch Aneta-kantoor in verband met de vlucht van Chamberlin: Er is in de pers op gewezen, dat tusschen Plymouth en Dortmund geen spoor van de vlucht van Chamberlin te vinden was. De heer Joppe uit Sommelsdijk meldt thans aan de K. L M., dat in den nacht van Zondag op Maandag tusschen 2,30 en 3 uur hjj een vliegtuig, laag vliegend met groote snelheid van West naar Oost heeft waargenomen, zooals de heer Joppe meldt loodrecht kruisend de dagelijksche route der K. L. M. vliegtuigen, welke op hun vlucht tusschen Nederland en Engeland over Som melsdijk komen. Uit dit bericht zou blpen, dat Chamber lin over Zeeland en Brabant naar Dortmund is gevlogen. Ook met den tyd, -waarop het vliegtuig boven Dortmund is waargenomen klopt deze mededeeling geheel. FABRIEK TE AMSTELVEEN AFGEBRAND Kortsluiting de oorzaak. AMSTELVEEN, 9 Juni In den afgeloopen nacht is alhier de aan de Oude Karselaan staande fabriek voor machinale houtbewer-

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 7