NIGROIDS 4ÏP SCHOENWERK ONZE EILANDEN l'W'HKDE BLAD k'.-ü vis te r< in V er bruiker s SFEIJZEN ;jes- en jongenslaarzen HUISKES APON No. 60 4 JUNI 1927 GLANSVERF A. WIELHOUWER Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. 1 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 4 JUNI 192 7. S [Va ;~4 i M m ig in alle soorten Makkelijke Pasvorm Vakkundige Bediening AANBEVELEND, A. MEEUSEN. Igstraat 244, Rotterdam >1960 (t/o Lunchroom Ijsbeer). duct - Tel. 9238 - ROTTERDAM ournituren Manchester Billart- en Bestuurstaiellaken Ifld 1882 riNOSE VRD9G TONICUM. heeft de Sanguinose nog redding ten vervlogen. Wanneer het gestel ■ut, de ziekte voorbij was, maar de t Sanguinose nog wonderen gewerkt Stel het niet uit; gij zoudt het U den gedaan heeft, dat doet zij gaarne i flacons van goed 300 gram. 112 fl. f21.-. pothekers en goede Drogisten, ■.meistraat 2c/4, Den Haag. - Plaatselijk Aieuws. met de inferieuren van de Rotterdammers, waarna om 2 uur de grooteren zullen spelen. We verwachten natuurlek heel veel suppor ters aan den Langeweg. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw zijn met in- MIDDELHARNIS. Geslaagd voor het vak- examen in den postdienst de kantoorbediende 2e klasse dhr. J. Nagtegaal alhier. De beurtschippersknecht W. Goumare bad bij het indragen van zakken erwten in het motorschip het ongeluk met een zak erwten in het ruim te vallen, waarbij hij zich zoo ernstig aan zijn been kwetste, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De zangvereeniging „De Volkszang" en het mannenkoor „Zanglust" zullen deelnemen a3fl het op 31 Augustus te Hellevoetsluis uitgeschreven concours. Postduiven-sport. Uitslag van de op Zon dag 29 Mei gehouden wedvlucht vanuit Nyon (Frankrijk); lossing 6 30 uur; afstand 256.673 K.M. Ie en 11e prijs J. J. Nipius; 2e en 10e prijs H Blok; 3e prijs P. Tamboer;4eprijs F. Koote; 5e prijs J.J Nipius, S'dyk; 6e prys L. Bund-Zaaljer; 7e prijs P. Hommel8e prijs p, de Gans; 9e prijs J. Jordaan. Aankomst eerste duif 10.58 41 uur; laatste duif 11.32.7 uur. Voor het op 20 Juli a s. alhier te houden Bondconcours is door 21 Muziek- en Zang verenigingen ingeschreven. Het zal gehou den worden op het sportterein aan den Lan geweg alhier. Tot eere-voorzitter voor het te houden concours is benoemd de heer W. C. van As te Sommelsdijk. Donderdagmiddag had een juffrouw uit Melissant, terwijl zij per fiets over den Westdijk reed, het ongeluk te vallen en haar enkelbeen te breken. Zij werd bij den heer Jacobi binnengedragen en later per auto naar haar woning vervoerd. De stoker aan de R.T.M., de heer J. A. Koster, is bevorderd tot machinist en als zoo danig overgeplaatst naar Anna-Jacobapolder. Centrale Veiling te Middelharnis van Woensdag 1 Juni 1927. Ganzeneieren 10,50. Bloemkool le 24,—tot 31,— per lOOst. 2e s14,40 tot 24, per 100 st. 3e s11,60tot ƒ14,— p, lOOst. Uitschot f 2,40 tot ƒ4,— per 100 st. Kropsla le srt. 0,90 tot ƒ1,60 per 100 krop. 2e 0,30 tot 0,80 per 100 krop. Rbabarber 2,60 tot 8,70 per 100 bos. Radijs 0,60 tot 3,60 per 100 bos. Asperges 56, - per 100 bos. Sjalotten 0,50 tot 3,80 per 100 bos. Peen 26, per 100 bos. Spinazie 15,— tot 17,60 per 100 k.g. Postelein 15,— tot 22,50 per 100 k.g. Bravo's ƒ8,- per 100 k g. Aardbeien 0,25 tot 0,56 per pond. Kaas (20 plus) 0,27 tot 0,32 per pond. Kaas (volvet) 0,45 per pond. Boter ƒ1,- tot 1,03 per pond. Volgende week zal er des Dinsdags, Woens dag en Vrijdag veiling zijn. Schaakclub „Ons Genoegen" te Middelharnis. De heer L. G. Eggink te Breda hield voor „Ons Genoegen" Vrijdagavond 27 Mei 1.1. een Simultaanséance in de zaal van den heer Jacobi. Aan deze séance werd door 21 spelers deelgenomen. Door den heer Eggink werden .13 partijen gewonnen, 3 remise gespeeld en 5 verloren. Gewonnen werd door de heeren: L. Bund-Zaaijer, („Ons Genoegen") te Mid' öelharnis J. Ph, Hoek, idem te S'djjk L. Vink, te Sommelsdfik; D Joppe, te Sommelsdijk; B. Boomsma te Middelharnis. Remise speelden de heeren: J. L. Vink, („Ons Genoegen") te M'harnis A. Visser, idem te K. le Comte, te Sommelsdijk. Deze séance was als propagandamiddel bedoeld. Een woord van dank aan den heer Eggink, die zich geheel belangloos voor deze propaganda-avond beschikbaar stelde, is hier da» ook zonder twjjfel op zijn plaats, Tenslotte zouden wij alle spelers die aan deze séance hebben uiedegespeeld, alsmede alle andere schaakspelers dre nog geen lid van „Ons Genoegen" zijn, in overwegiug willen geven om alsnog als lid van deze Vereeniging toe te treden. Mnartj» Offers. (Adv.) ig van 1 Juni 1927 benoemd tot lid van de commissie van toezicht op de Rijksland- bouw-winterschool te Dordrecht, de heeren A. A. Mijs te Sommelsdijk en D. H. Jaste Oostvoorne. DIRKSLAND. De boterbezorger van de Maatschappij de „Veluwe" liet zijn transport gen, waarin 100 pond boter en 25 pond koffie en thee, onbeheerd op den Secretarie- weg staan. Hoe het precies gekomen is weet niemand, maar plotseling liep, de fiets op eigen gelegenheid de Gooij in. Natuurlijk waren alle waren bedorven, zoodat onze be diende zeer zeker een kwade post heeft te boeken gehad. Nadat de goederen uit den wagen gevischt waren, werd deze met ver eende krachten op den wal gebracht. Op den Paardenmarkt werden aange voerd 97 paarden, 14 veulens en 4- hitten. De handel was, door de hooge vraagprijzen van weinig beteekenis. Een viertal personen gingen 1.1. Donderdag per rijtuig naar de gemeente Melissant tot bijwoning van een begrafenis. Het paard Schrikte, waardoor alles in de sloot terecht kwam. Slechts één vrouw had zich bezeerd, zoodat het ongeluk nog goed afliep. STELLENDAM. De garnalenvisschers zijn met de pellersbazen overeengekomen, dat hun tot November a.s. 20 cent per K.G. zal worden betaald, zoodat weer aan de pelle rijen wordt geleverd. J. de Blok Nz. heeft zijn huis en erf aan de Nieuwen weg ondershands verkocht aan P. de Geus. De nieuwgekozen raadsleden, dd heeren P. Biemond, P. Roon, P. D. Holleman, C. Hoek en M. Jansen hebben hun benoeming aan genomen. De vrouw van schipper G. J.Esmeijer uit Werkendam werd Donderdagmorgen bij het lossen van grint door den motor gegre pen. De rokken werden haar van 't lijf ge scheurd, zij werd tegen het dek gedrukt, bekwam verschillende wonden, terwijl boven dien een paar ribben werden gekneusd. Ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tot heemraden van de Generale Dijkagie van Stellendam zijn D. Lodder te Goedereede en A. Blokland alhier. In de vacature P. B. Crezee werd ge kozen de heer P. Voogd te Goedereede. De muziekvereeniging De Hoop en de Zangvereeniging Excelsior alhier zullen 2en Pinksterdag per extra-gelegenheid naar Rot terdam vertrekken, teneinde deel te nemen aan het concours in Tuindorp Vreewijk. GOEDEREEDE. Zaterdagavond a s. 8 uur (n. t.) bestaat in de Pastorie gelegenheid tot aangeven van den H. Doop. Vorige week werd van hier 15000 K.G. gedroogde Cichorei verscheept. OUDDORP. De afgeloopen maand zijn uit deze gemeente vertrokkenKrientje Sperling naar Nieuwe Tonge; Leentje Meijer naar Den Haag; Lucresia Akershoek naar Rotterdam. Ingekomen: Cornelia de Jong uit Middel harnis; Jannetje v. d. Berg uit Ede. De afgeloopen week zyn in de weer- visscherij 20 zalmen gevangen. Aan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht dat wegens het invallen van Pinksterdag de ouderdomsrente as. Dinsdag en Woensdag wordt uitbetaald. A.s. Zaterdagavond zal in de Oude School aanvang 7 uur, vergadering plaats hebben van de Geitenfokvereeniging. Vanaf 1 Juni is de prijs van het op- koopen van oude musschen 2 cent en van de jonge 1 cent per stuk NIEUWE TONGE. Zaterdag 4 dezer zal de Postduiven ver. „De Gevleugelde Bode" alhier een vlucht houden vanuit Orleans. Dhr. J. G. Visser tijdelyk onderwijzer aan de O.L. School alhier, is benoemd tot onderwijzer te Klaaswaal. Aan A. Maten is vergunning verleend tot het bouwen van een wagenhuis bij zijn woning B 68b. De vrouw van P. Koert geraakte met haar rijwiel in een volle sloot. Ze kwam er met den schrik en een nat pak af. De Gemengde Zangvereen. „Excelsior", hoopt 2e Pinksterdag deel te nemen aan het concours te Lekkerkerk. OOLTGENSPLAAT. Wij brengen in her innering, dat de rentekaarten van de arbeig ders, die in Ooltgensplaat wonen en werk zaam zijn, moeten worden ingeleverd vóór of op den vervaldag, 9 Juni 1927. Bij de- gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer Joh. van Kempen Jz., was de uitslag als volgt: Timmerwerk niet aanbesteed. Metselwerk W. van der Welle 1244. K. van Ree Jzn. 1495.— Schilderwerk L. Dorsman ƒ250.—;L. Ras 250.— A. J. Hobbel 275.— G. van Nimwegen 380. Smidswerk C. D. Birkhoff 194.82, Bevolking. VertrokkenLeonardus en Adriana Rommelse, naar Monster; Petrus Guddens, naar WaddinxveenMargaretha Troost, naar RotterdamPieternella Koppe naal, naar Middelharnis; Frederika C. H.P. Ravesteijn, naar Oud Beijerland; P. A. van den Berge en gezin, naar Oude Tonge. Ingekomen: Petrus Q. J. Boets, van Wate ringen; Cornells A. Braber, van Den Bommel; Annetje Beijer, van's-Gravenhage; Johannis J. Wessels en gezin, van Sommelsdijk. Tot lid van het College van zetter, in de plaats van wijlen den heer Arie van Rossum, is benoemd de heer Jan van Nieuwaal. De Gasfabriek „Oost Flakkee" heeft over het jaar 1926 een totaal verlies geleden van 15085.72. Maandagavond hield de gemengde zang vereeniging A.D.V.E.N.D.O. met het kinder koor „Excelsior" een goed geslaagde propa ganda-avond in de Bewaarschool. De voor zitter dankte de ouders der kinderen voor het willen bijwoneD dezer vergaderingen in het bijzonder de burgemeester voor het willen aannemen van het eere-voorzitterschap. Ver der zeide de voorzitter dat deze propaganda- avond belegd was om meerdere leden voor beide vereenigingen te werven. Ook om meerdere begunstigers voor de vereenigingen te winnen tot versterking der financiën. Daarna werd overgegaan tot het uitvoeren van het programma. De zaal was prachtig versierd. De orde was voorbeeldig. Het was een gezellige avond. Velen zullen aan beide vereenigingen terugdenken, vooral aan het kinderkoor. Tot bode van de Vereeniging Steun verlening by Ziekenhuisverpleging, voor herkozen "de^heeren I Ooltgensplaat, is benoemó de heer J. C. Birk- 1 hoff. Over de maand Mei werden behalve Maartje Offers gaat van 18 Februari 1928 de telefoongesprekken en -oproepberichten tot half Mei met Thomas Beecham en zijn i behandeld 30 telegrammen, orkest een tournee maken door Engeland, De huishouw van I. v. Z. had het Schotland en Ierland en dani in de zomer-1 ongeluk tijdens het leerenfletsrijden zoodanig dat zij haar been kneusde. Ge- maanden een reis door Britsch-Indië entA0v9iipn A „II „„Lr in Ho Hnoro „„1 10 ValleD> Australië, waar zij ook in de Opera op zal treden als Dalila, Amneris en Azucena (Tro- vatore). SOMMELSDIJK. Door 18 personen van de lichting 1928 is vrijstellin, wegens broederdienst. 7 Tot hoofd van de lagere landbouwschool alhier is benoemd de heer C. Smits, thans hoofd aan de Chr. School te Wekerum, gem. Ede. Uit deze gemeente werden vorige week verscheept 55616 Kg. aardappelen en paarde- peen. teelbal. Zondag a.s. krijgt Flakkee be- INGEZONDEN MEDEDEELING. VERGADERING van den Raad der gemeente Ooltgensplaat, op Woens dag I Juni 1927, des middags 5 uur. Voorzitter Burgemeester Donkersloot. Aanwezig alle leden. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden de Federatie voor Ziekenhuisverpleging en Ziekenverzorging aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vertegenwoordigende 86 vereenigingen met 108.000 leden, inzake de verhooging der ver- pleegprjjzen der academische ziekenhuizen. Ingewilligd werd een verzoek van de mid denstanders te dezer plaatse om de betaling der gemeenterekeningen tweemaal 's jaars te doen geschieden, op 1 Januari en 1 Juli. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om aan het bestuur van den polder De Galathee het recht te verleenen tot het af graven van ongeveer 800 M2. grond uit de weide van den Kleinen Adriana Theodora- polder, tegen den prijs van 0.50 per Ma., onder bepaalde door B. en W. te stellen voorwaarden. Goedgekeurd werd de begrooting der Ge zondheidscommissie te Middelharnis, welke sloot in ontvangsten en uitgaven met totaal 1462.62, waaraan onze gemeente moet bijdragen in 1928 over 3216 inwoners k 3 cent per inwoner, totaal 96.48. Verder sprak de heer Hobbel met lof over den gemeentewerkman J. de Vos, en wees er op, dat de werkzaamheden aan de straten zeer vermeerderen, zoodat een of meer werk krachten tijdelijk dienen te worden aange nomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. ïf y" -g Hoe heerlijk om met mooi weer langs de ée Fietser wegen te rijden, alle -g beslommeringen te fbSUSdll CSl vergeten en te ge~ nieten van de mooie natuur en de ge zonde buitenlucht. Maar elke medaille heeft zijn keerzijde. Velen hebben last van zadelpijn en stijve spieren. Wist U niet, dat Kloosterbalsem ook daarvoor prachtig en afdoende helpt? Neem een pot Akker's Kloosterbalsem (60 cent) mee in Uw zadeltaschje en Uw fietstocht wordt een ongestoord genot. En als ge het ongeluk hebt U te bezeeren of te verwonden, doe er dan dadelijk wat Kloosterbalsem op, die de wond zui vert en geneest. Dan zult gij begrijpen, waarom men van Klooster- balsera - reed. Geen goud zoo goed jaren lang zegt: neeskundige hulp was noodzakelyk. Tot assistent-opzichter over de brand- bluschmiddelen is benoemd, zulks in de plaats van L. van Es Cz., dhr. J. P. Gerritse. Dhr. J. P. de Wilde alhier heeft van Mej. M. Lukaart een stukje tuingrond ge kocht, teneinde aldaar een autogarage op te bouwen. In het ziekenhuis „Elizabeth" alhier is wederom een patiënte, Mej. A. H., ter verpleging opgenomen. OUDE TONGE. De huisvrouw van J. Stoop viel bij het water scheppen in de kerkgracht. uuuucg Toen ze ev uit wilde komen sloeg ze nog 2?er,van ^ee Toer-elftallen uit Rotterdam, met haar hand in prikkeldraad Dit ongelukje •flakkee 3 ul eerst haar krachten meten liep dus deze keer minder goed af. Ingekomen Stukken: a. een schrijven van den heer P. Kroon te Langstraat, dat deze zgn benoeming tot plaatsvervangend lid van het stembureau no. 3, aannam; b. een schrijven van den heer Am. Wagner, dat deze zijn benoeming tot lid van de schattingscommissie aannam; c. van den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim, dat tot voorzitter dier commissie was gekozen de heer G. N Breur d. proces-verbaal van de kasopname van den administrateur van den Grooten- of Algemeenen Armen. De boeken en bescheiden werden in de beste orde bevonden. In kas was 901.78 e. het 61e jaarverslag van de vereeniging voor min vermogende ooglij ders te Rotterdam, waaraan de gemeente een jaarlijksche sub sidie betaald van 10. - f. het verslag der gasfabriek „Oost-Flakkee" over het 14e boekjaar, waaruit bleek dat de financieele uitkomsten dit jaar wederom niet waren meegevallen. De gasverkoop had bedragen totaal 19834 M3., hetwelk een toe name beteekent bij vorig jaar vergeleken van '/i4- Voor de kolen werd gemiddeld be taald de prijs van 14.64 per 1000 K.G Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Aangeboden werd het gemeenteverslag over het afgeloopen jaar, hetwelk voor een ieder ter visie werd neergelegd. Afschrijving van hondenbelasting werd verleend aan Wed. J. Korteweg, P. Pipping en H. C de Ruiter. Adhaesie werd betuigd met een adres van H.H. Landbouwers en Huiseigenaars koopt Uw voor a.s. seizoen bij A. WIELHOUWER RING 99-100 SOMMELSDIJK. PRIMA GLANSVERF uit zuivere grond stoffen vervaardigd, zoowei voor builen als voor binnen reeds I 0,70, f 1,en 1 1,20 per K.G. Vraagt kleurenkaart ter inzage. Let op het juiste adres: Ring X Sommelsdijk De voorzitter was het met den heer Hobbel eens en zeide, dat de Prins Hendrikstraat zeer slecht bestraat is door de metselaars. Verschillende straten zullen opnieuw moeten worden bestraat, uitsluitend door de Vos. Spreker zou een en ander met den opzichter Hartmans bespreken. De heer van Es verzocht maatregelen te nemen tegen het voetballen op de openbare straat. De voorzitter zeide dat dit reeds is ver boden. Gemeenteterrein is beschikbaar ge steld aan de Kaai, behalve des Zondags. Daarna sluiting. VERGADERING van den Steenkolen- bond „Algemeen Belang", op Don derdag 2 Juni 1927, in Hotel Hobbel. Donderdagavond hield de Steenkolenbond „Algemeen Belang" haar jaarvergadering in Hotel Hobbel. Aanwezig waren 60 leden. De voorzitter, de heer C. M. Breur, opende met een harteljjk welkom aan de aanwezigen, betreurde het dat niet meerderen waren op gekomen, doch hij wist dat het geen gebrek aan belangstelling beteekende, doch vele werkzaamheden op den akker. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en zonder aanmerkingen goed gekeurd. Uit de rekening over het afgeloopen jaar bleek dat de ontvangsten en uitgaven sloten met 18620.88 Voor verkochte brandstoffen was ontvangen 12.954.30 en uitgegeven 9980 98. De gemaakte netto winst bedroeg 502.04. Het kapitaal der vereeniging be droeg f 502 04. Het kapitaal der vereeniging bedroeg 1803 89. De heer H. Kruik bracht namens de flnan- ciëele commissie een zeer gunstig verslag uit omtrent het door den administrateur gevoerde beheer. Uit het jaarverslag bleek dat in hetafge loopen jaar een lading brandstoffen was be trokken. Tot de vereeniging waren toegetre den 34 nieuwe leden. Afgevoerd waren 4 leden wegens overlijden, 2 wegens vertrek 1 wegens vrijwillig bedanken. Het leden tal was gestegen tot 402. Gehouden werden 7 bestuursvergaderingen gecombineerd met commissarissen en 2 algemeene verga deringen. Verkocht werden 40.640 K.G. steenkolen, 400 425 K.G eierkolen, 16 45Ö K.G. anthraciet, 19 180 K.G. Belgische anthra- ciet en 9900 K G. sloffen. Totaal 536 695 K.G. brandstoffen. Vervolgens werd een nieuw huishoudelijk reglement vastgesteld. Besloten werd goed toe t.e zullen zien op de leden die geen brandstoffen van de ver eeniging betrekken waartoe zij volgens bet reglement verplicht zijn. Zoo noodig zal royement worden toegepast. Daarna sluiting. DEN BOMMEL. Twee onzer dorpsgenooten. Jacob de Vos en Jan Keüvelaar zullen Vrijdag 10 Juni per stoomschip „Rijndam" naar Canada vertrekken Deze boot vaart in recht- streeksche verbinding van Rotterdam op Canada. Volgens den regenmeter viel hierover de maand Mei j 1 10 5 m.M. neerslag, tegen 45 5 M. over dezelfde maand van het vorige jaar. Door heeren B. en W. alhier is bouw vergunning verleend voor een.woonhuis, ten behoeve van A. Geelhoed Jz STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door drie personen in deze gemeente is vrijstelling van den dienstplicht gevraagd wegens broe derdienst HELLEVOETSLUIS. De Rijkswerf Har moniekapel, Directeur de heer M v, d. Hor, geeft 2e Pinksterdag a.s. ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een zang- en muziek concours op een terrein aan de Dorpsweg te N.-Helvoet. Aan dit concours wordt deel genomen door 14 vereenigingen, w.o. mond- harmonicavereenigingen en mandolineclubs, hetgeen hier zeer zeker wel toehoorders zal trekken. Zaterdag 4 Juni wordt op het terrein nm. 2 tot 6 een Provinciale Geitententoon stelling gehouden door afd. „Ons Belang" te Nieuw-Helvoet. De tentoonstelling wordt op geluisterd door de Rijkswerf Harmoniekapel, terwijl 's avonds van 8 tot 10 uur de Har monie der Rotterdamsche Tramweg Mij. een concert op het feestterrein, waar tal van vermakelijkheden aanwezig zijn, geven zal. Maandag, de dag van Concours, zal er een optocht worden gehouden der deelnemende vereenigingen. Opstelling hiervoor geschiedt bij de Vlotbrug v.m. 11 uur. Wij wenschen de concours gevende ver eeniging veel succes toe en de deelnemende vereenigingen eveneens, vooral ook mooi weer, want al is de regeling nog zoo in de puntjes, bij slecht weer is het op zoo'n dag niemand naar den zin te maken. De Gemengde Zangver. „V.I.O L.A." vertrekt Maandag 2e Pinksterdag v.m 10 uur per extra tram naar Rotterdam, om deel te nemen aan het concours der Muziekvereen. „Zuider Tuindorp." Rijkswerf te Hellevoetsluis. Bij Kon. besluit is aan den bouwkundig opzichter bij de Rijkswerf te Hellevoetsluis P. Goedbloed, op zijn verzoek, met ingang van 1 dezer, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Het Mannenkoor „Wilhelmina", Direc teur de heer Monster, heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een concours uit geschreven voor zang- en muziekgezelschap pen op 31 Augustus as. Toetbalprogramma: Zondag lste Pink- Hellevoetsluis II. V. V. I. Aanvang 2 uur.' Hellevoetsluis II—Kralingsche Boys I. Aan vang 4 uur. Hellevoetsluis III—Tinte I. Aanvang 10 uur. - Het vermenigvuldigingscijfer der Gem. Inkomstenbelasting is wederom vastgesteld op 1.25. - Tot leden der Schattingscommissie als bedoeld by de wet op de Inkomstenbelasting zijn herbenoemd de heeren J. Bruch, D. de Boo, P. de Gans en P. S. C. van Kralingen. De heer D. D.Swart, alhier is geslaagd voor het voorbereidend examen gemeente administratie. De kantoorbediende 2e kl. C J. v. Zoest, alhier, is geslaagd voor het vakexamen in den postdienst. De Cycloon. Loeiend komt h\j tot ons nader, Grimmig pakt hfi alles aan, Woedend smakkend, al' vernielend, Niets dat op zijn weg blijft staan. Boomen, jaren-oude reuzen, Worden uit den grond gelicht, En de stevigste gebouwen Zjjn voor zyne macht gezwicht. Zware luiken, pannen, daken Worden draaiend meegevoerd. Niemand die zjjn vaart kan stuiten, Niemand die zjjn krachten snoert. Vreeselijke jammerklachten. Hulpgeroep en angstgescbrei; 'n Oogenblik van twee minuten... Overal een woestenij. Weer een kreet om hulp en redding! Weer de hoofden bjj mekaar Op! Flakkee! Voor Naastenliefde Staan wfi „tot de tanden" klaar 1 Niemand denke nu aan Lindbergh, Of aan 't mooie zwemclun-plan Alles brengen we tesamen Wat voor Neede dienen kan' S. M. J N. INGEZONDEN MEDEDEELING.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5