Ter Doos van stukken mm NIGROIDS 2 DUBBELE ««V EERSTE BLAD ^\/aNAF 1 Juni a.s. zal in alle winkels de prijs van Sunlight Zeep verlaagd worden tot 40 cents per doos! Voorzeker een aangename tijding voor de Hollandsche huisvrouwen, die bekend zijn met de kwaliteit van Sunlight Zeep. Want de kwaliteit blijft even voortreffelijk! En dit is voor de verstandige huisvrouw toch steeds de hoofdzaak, vooral waar het de be handeling van haar waschgoed betreft Daarom gebruikt zij Sunlight Zeep. Want zij weef. dat Sunlight Zeep uiterst zuinig in het gebruik is en een heerlijk vet sop geeft dat snel reinigt, zonder het waschgoed ook maar eenigszins aan te tasten. Wat is dan de reden van de snelle werking van het Sunlight sop? Duizenden huisvrouwen weten het, n.l. de absolute zuiverheid dezer zeep. Zij weten ook, dat de duur van haar waschgoed afhangt van de zuiverheid der gebruikte zeep. De bereiding van Sunlight Zeep staat onder voortdurende dagelijksche controle van bekwame scheikundigen, die het zeepproces in elk stadium nauwkeurig nagaan en' beproeven. Zij zorgen dat Sunlight Zeep de beste zeep ter wereld is. Al deze proeven hebben slechts één doel, de zuiverste zeep te fabriceeren, welke gemaakt kan worden. Voor de behandeling van Uw wasch goed zal deze dan ook de gemakkelijkste zijn, Is er een betere waarborg denkbaar? Vandaar dat de zuiverheid van elk stuk ten volle gewaarborgd kan worden door een garantie van f 10.000.- l&zhr-v; ZATERDAG 4 JUNI 1927 DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 1 JUNI 1927. SUNLIGHT ZEEP n,,; ,i. ■a-A ■40ets per Doos van 2 dubbele stukken (lOcentper enkel tablet) Sunlight Zeep heeft den grootsten verkoop ter wereld. Is dit niet een treffend bewijs, dat het ook de beste zeep ter wereld moet zijnf De eenige reden, waarom al die duizenden huisvrouwen meer Sunlight Zeep gebruiken, dan welke andere zeep ook, is, dat zij door hare ervaring weten, dat Sunlight Zeep voor haar waschgoed het beste is. De Sunlight coupons blijven als steeds geldig voor de verkrijging van onze waardevolle geschenken! r- tv* 40etsper Doos van 2 dubbele stukken {10 cent per enkel tablet) DE lever's zeepmaatschappij vlaardïngen 53M-D Prijs per kwartaal. f Losss Rummersf 0,07" AiJvertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meerf 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanyragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Wegens invallende Pinkster dagen verschijnt ons blad a.s. Woensdag NIET. Pinksteren. 't Is een traditie, dat de krant op de hooge christelijke feestdagen een speciaal artikel wijdt aan de gebeurtenis, die dan herdacht wordt. Die traditie, zoo verklaarde onlangs een bekend satyricus, is een holle phrase geworden; vergelijk, zoo zei hy, het eene artikel met dat van een jaar, twee of meer dere jaren terug, en 't komt, zooals ge zult zien, allemaal op hetzelfde neer. Natuurlijk, zoo zouden we willen antwoor den, want 't is tenslotte toch ook hetzelfde feit, dat we telken jare opnieuw herdenken en ook de leeringen van het feit verande ren niet. Als de gebeurtenis een zeer bij zondere was en groote lessen inhoudt voor het leven, is het dan niet goed om ten minste één dag in het jaar zoo iets te her denken Als we den sterfdag van een vader of moeder memoreeren, worden we dan weer niet herinnerd aan de liefde, die zjj ons be toonden en de offers, die ze ons brachten? Zal de gedachte daaraan ons niet sterken in ons pogen om het goede te blijven be trachten en ons hun zorgen waardig te too- nen? Zoo zijn de groote christelijke feestdagen ook geschikt en bestemd om onze godsdien stige gevoelens levendig te houden, opdat we in dankbare herinnering aan hetgeen Christus voor de menschheid gedaan heeft, ons sterken mogen in den levensstrijd en. nader komen tot het doel van ons bestaan. Is het misschien, omdat ze niet graag aan hun geestelijke plichten herinnerd wor den, dat de materialisten onzer dagen het liefst maar niet gesproken hooren of geschre ven zien over de bedoelde herdenkingsfees ten? Toch, aan die herinnering is niet te ontkomen. Alles, heel de Schepping werkt mee, om de beteekenis van Kerstmis,Paschen en Pinksteren tot de menschheid te doen doordringen. Als het barre winter is om ons en don kerte de dagen drukt, moeten we dan niet denken aan den dood, den geestelijken dood vooral, die onze ziel gevangen houdt en als 't ware geen hoop meer laat? Eu blikken we dan niet onwillekeurig terug naar het tijdstip in de geschiedenis, waarin de mensch heid gevangen zat in het kwade, maar een' lichtende ster de somberte doorstraalde om de plaats te wijzen, waar de Hoop der wereld geboren was? Dat is Kerstmis 1 En in het voorjaar, als een steeds krach tiger wordende zon de grijze winternevelen verdrijft en nieuw leven aan den aardbodem Bchenkt, gaan onze gedachten dan niet uit naar het geopende graf in Jerusalem, waar engelen verkonden, dat Hij herrezen was, die door Zijn offer ons vrijmaakte, herrezen om daarmee te triomfeeren over de duistere machten, die ons in ketens geklonken had den Dat is Paschen. En thans vieren we Pinksteren, herdenken we den dag, dat God Zijne volgelingen met zijn Geest bezielde, opdat zij de kracht zou- FEUILLETON. w. HEIMBURG VERTALING VAN HERM1NA. Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 29) Mariene zou dien brief den vorigen dag met andere oogen hebben gelezen; nu drukte zij hem tegen den mond en hield hem een poosje in de saamgeklemde handen, terwijl zij uit het raam keek naar het fraaie herfstachtige landschap vol kleuren e.n tinten, waarover zich een fijne witte nevel uitbreidde. Nu las ze nog eens een gedeelte over: „Bij je vader aan huis zijn allen gezond, zooals je stief moeder, die gisterenavond met je kleine broertje hier was, mij vertelde. Ze gaan eerstdaags naar Bordeaux en tante van Horsten zal in dien tijd voor de huishouding zorgen, 't Stemt mij altijd opnieuw treurig, Mariene, als ik bedenk, hoe je lieve moeder altoos verlangd heeft eens zoo'n reis te doen en hoe die wensch nooit vervuld is geworden. Onlangs kreeg ik haar dagboek in handen, dat ik nu eigenlijk aan jou moest geven, omdat ge nu toch ook getrouwd zijt. Wilt ge 't Maar ik vrees, dat 't je ook somber zal ze was 200 verbitterd geworden! JJ'iey.er nog wat met 't te lezen. Schrijf mij hil le 7iin J® gaai Ik Z0U °P trouwdaS gfaag qij je zijn geweest, maar kan mijn schoondochter den hebben om hun bevrijde zielen ook vrij te houden en door het brengen van de waar heid aan hunne medemenschen, dezen aan de verlossing deelachtig te doen worden. Roept niet de stem des Heeren heel de natuur ons weer niet op voor de taak, die Ghristus op de schouders Zijner apostelen legde? Alles leeft alles werkt in de natuur; wat nietswaardig leek ontwikkelt zich en maakt zich op tot den schoonen bloei, als de bekroning van een werkzaam leven. „Gaat en verkondigt het woord des Heeren" was op Pinksteren de last, dien God aan de Apostelen gaf nadat Hij ze met den Geest bezield had. Ook ons wordt den Geest Gods niet onthouden, want dagelijks worden we met Goddelijke genade begiftigd Ook wij worden tot werken aangemaand. Wel kunnen we niet allen apostelen zijn, in den zin, als de eerste discipelen van Christus dat waren, maar wèl kunnen we door onzen handel en wandel toonen, dat we kinderen God's willen zijn en door ons voorbeeld bewyzen, dat deugd en oprechtheid ons gelukkig bewaren in de genade der Verlossing, waardoor ons leven zich ontwikkelt tot den bloei van een latere hemelsche zaligheid. Werkt, zoo lang het dag is. Dat behoeft geen zwoegen te zijn, maar wel een voort durende vervulling van al onze plichten van staat, die veie zijn en velerlei. Het is niet moeilyk om apostel te wezen en het leven behoeft geen doode letter te zijn voor degenen, die er waarlyk naar stre ven hun christelijke plichten te vervullen. Hoogste christenplicht immers blijft het nakomen van de plichten van staat. De taak, die we op ons genomen hebben, moeten we goed en gerechtvaardigd volbrengen, ook onze maatschappelijke taak. Onze dagelijksche arbeid kan een gebed op zich zelve zyn, als we er in dien arbeid naar streven ons nuttig te maken voor onze naasten. Arbeidt met vlijt en vertrouwen, want al zijn onze krachten zwak, dan zal God ons, indien we het goede willen, sterken met Zijne genade, gelijk Hij eens de arme en onwetende visschers vervuld heeft met de kracht om de wereld te veroveren voor hun goddelijken meester. (Adv.) Week-revtte. Binnenland. Schoonmoeders zijn heusch zoo kwaad niet, als de spraakmakende gemeente ge woonlijk beweert en daarom vonden we de opmerking, die we laatst hoorden, als zou er veel overeenkomst zijn tusschen IJsheili- gen en schoonmoeders, zeer ongepast. Let er maar eens op, zoo werd ons gezegd, als ze op visite komen hier werden zoowel IJsbeiligen als schoonmoeders bedoeld dan hoop je altijd, dat ze den volgenden dag ver dwenen zijn, maar telkens opnieuw wordt men teleurgesteld. Zoo lang de IJsheiligen nu niet verlaten; al behoeft de wieg nog niet juist opgemaakt te worden, kan ik haar in velerlei opzichten raden en helpen. Ik verheug mij dagelijks in het geluk van mijn kinderen. Katie kan zich zoo best schikken in ons ouderwetsch leventje. Allen zijn doodelijk van haar. Ik vrees, dat Jochem Tutebusch je ontrouw wordt, Mariene." De jonge vrouw kinkte toestemmend. De oude Jochem ja, die had ook geholpen met alles geheim te houden. Ze hadden allemaal geholpen. En waarom? Als alles waar was wat Erik vertelde en natuurlijk was 't zóó! waarom hadden allen die geschiedenis dan zoo zorgvuldig voor héér verborgen? Ze begreep nu veel: tante's hoofdpijn op dien dag, Erik's gedruktheid, Jochem's agitatie alles kwam haar weer in de gedachte. En die wonderlijke manier, waarop Erik den vorigen avond had ge sproken! 't Was een heele roman, dien hij beleefd had. en die hem ook nu nog né aan het hart. scheen te gaan. De mannen zijn toch wel erg gevoelig voor vrouwelijke belangstelling en liefde dit denk beeld drong zich nu weer aan haar op. Maar ze maakte zich niet angstig: Erik's liefde voor haar was groot en sterk! Ze vertrouwde hem. Zulk een twijfel mocht voor haar niet bestaan! Neen, nooit! Den vorigen avond, toen hij bij haar kwam, had zij gedaan alsof ze sliep-, ze had toen onmogelijk meer met hem kunnen praten. Maar van morgen had hij haar wakker gekust en haar ernstig en lang in de oogen gezien. En toen had ze tegen hem gelachen. „Ik ben niets op haar gesteld, schatje," had hij gezegd, „ik zal haar maar expediëeren. Vindt ge i

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 4