J. HENICER - Kipstraai 85-87 AFSLUITING lste STAVERSCHEWEG H.W.TOLENAAR 1 ff Pluimveeteelt. LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor U! Uitslag Gemeenteraadsverkiezing, Amsterdam, Heerengracht 62. Wed. C. KOLFF ZOON - Voorstraat 5 MIDDELHARNIS BOEZEMSINGEL 196 Rotterdam MEUBELEN - TAPIJTEN GORDIJNEN ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 21 MEI 1927. 0 N 2 i' Gemengd Nieuws. MOORD EN ZELFMOORD? Twee jonge menschen dood gevonden in een hotelkamer te 's-Gravenhage. Gistermiddag heeft zich in een der kleine hotels aan de Wagenstraat in Den Haag een tragedie afgespeeld. Sinds eergisteren logeerde daar de 23-jarige student U. uit Leiden met een tot nog toe onbekend gebleven meisje, dat naar schatting eenige jaren jonger was dan hij. Dat er oneenigheid bestond tusschen hen bleek uit niets; integendeel, de twee jonge menschen waren oogenschijnlijk heel opgewekt. Gistermiddag om 12 uur is de jongeman hét laatst gezien; hij vroeg toen om de courant en men kon niets bijzonders aan hem bemer ken. Een half uur later hoorde men twee klappen, doch men schonk er geen aandacht aan. Toen echter om half vier alles nog stil was en de beide jongemenschen nog steeds niet aan tafel waren verschenen, klopte men aan de deur van hun kamer. Men kreeg echter geen gehoor en toen men de deur wilde openen bleek deze op slot te zijn. Met een reserve sleutel werd zij geopend en toen zag men beiden te bed liggen in een bloedplas, met door schoten hoofd. Het meisje had een revolver in de hand. Onmiddellijk werden de politie en de genees kundigen dienst gewaarschuwd. Spoedig waren de hoofdcommissaris van politie, de heer van 't Sant, de commissaris, de heer Kramer, en de substituutofficier van justitie, de heer En ger, ter plaatse. De geneeskundige dienst con stateerde den dood en bracht de lijken naar het lijkenhuisje in de Delistraat. Naar nog gemeld wordt, verwerpen zoowel bloedverwanten als vrienaen van den jonge man met stelligheid de veronderstelling, dat hij zelfmoord zou hebben gepleegd. Nader wordt gemeld: De beide jonge menschen hadden reeds meer malen samen in het hotel gelogeerd. De student had zich altijd als koopman uit Rotterdam in het register ingeschreven en voorgegeven, dat het meisje zijn echtgenoote was. Ook ditmaal stonden zij als zoodanig in het register vermeld .Van te voren hadden zij reeds een kamer besteld, waarbij werd opgegeven, dat zij Zondagavond zouden aankomen. Zij kwa men echter pas Maandagavond en gingen on middellijk naar hun kamer. Toen vanmorgen omstreeks 12 uur het dienst meisje thee ging brengen, trof zij de jonge vrouw alleen aan; zij had over haar nacht- kleeding den mantel aangetrokken. Zij was opgewekt en zeide glimlachend tegen het dienstmeisje: „Weet u, dat hier nog een japon van u hangt? Neemt u die liever mee." Het dienstmeisje is daarop weer naar de keuken gegaan en even daarna kwam de jongeman bij haar en zeide op vroolijken toon: Geeft u mij even een lucifer voor mijn cigaret. Onge veer tien minuten later hoorde men de klappen. Nader vernemen we nog, dat de jonge man sinds eenige dagen uit het huis van zijn ouders te Leiden verdwenen was en dat de ouders de politie hadden verzocht, hem op te sporen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een man doodgereden. Dinsdagmiddag is op den onbewaakten over weg te Molenhei onder Teteringen, de 46-jarige ongehuwde H. Blom, een der firmanten van de leerfabriek gebrs. Blom te Oosterhout, die per fiets den overweg passeerde, door den D-trein Berlijn—Vlissingen gegrepen. EEN AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Een der gewonden overleden. GRONINGEN, 19 Mei. Een personenauto welke op den weg bij Hoogkerk—Vierverlaten reed, is op een onbewaakten overweg in bot sing gekomen met den trein, die te 12.26 uur uit Groningen vertrekt. In den auto waren ge zeten de heeren S. Tijmstra, handelaar in oliën en vetten, wonende Helperoostsingel 8 te Groningen en J. Laverman. Hoornschedijk 136a, eveneens te Groningen, die op weg waren naar de fabriek van eerstgenoemde in Friesland. De heer Tijmstra werd zwaar gewond. Hij bekwam een beenbreuk en ernstige hoofdwon den. Na het ongeval werd hij aan den kant van den weg gelegd, waar een verpleegster een noodverband legde met materiaal uit den verbandtrommel uit den trein. De heer Laverman was bewusteloos. Hij kwam echter spoedig weer bij, doch kon zich in het geheel niets van het voorgevallene her inneren' Dr. A. L. Poelman uit Hoogkerk was spoedig ter plaatse en verleende medische hulp, waarna de heer Tijmstra per Groene Kruis-auto naar het ziekenhuis te Groningen werd vervoerd. Zijn toestand is zeen ernstig. De auto had een vaart van 22 K.M. De sneltrein nam den wagen op de buffers en sleurde hem ongeveer 200 meter mee, waarna de trein tot stilstand werd gebracht. Toeval ligerwijze bevond zich daarin een detachement marechaussée's, die naar hun respectievelijke standplaatsen terugkeerden. Alle marechaus sée's zijn afgestapt en hebben op verzoek van den hoofdconcudteur van den trein het terrein afgezet. De reizigers werden binnengehouden. De hoofdconcudteur en een verpleegster uit Groningen, welke laatste naar Leeuwarden zou reizen, verleenden assistentie. Naar wij nader vernemen is de heer S. Tijmstra Szn. hedenmiddag overleden. De overledene, 43 jaar oud, was de zoon van den bekenden olieslager S. Tijmstra te Kollum. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. De heer T. was op weg naar zijn extraheer- fabriek te Kotstertille. Een tragische bijzon derheid is, dat de broeder van den nu over ledene 15 iaar geleden op een motorrijwiel op den Friescnen straatweg in botsing kwam met Ingezonden Medadeeling. De zorv lokt naar buiten, doch - het is waschdag. En de waschdag stelt zijn eischen. De huisvrouw kan het goed niet in den steek laten. Toch kan zij vlug klaar zijn, door Rinso te gebruiken, 's Nachts weekt dan al het vuil los, hetwelk 's mor gens al het zware werk bespaart. Nog vóór den middag kan het goed al buiten hangen, klaar om te strijken. Koop nog heden een pakl DE LEVER'S ZEEP Ml]., VLAARDINGEN een auto en daarbij eveneens om het leven is gekomen. EEN STOOMKETEL GESPRONGEN. Bij de firma Tieleman Dros te Leiden. Door het springen van een stoomketel bij de firma Tieleman Dros te Leiden zijn eenige arbeiders gewond, van wie vier ernstig. Nader meldt men ons: In de afdeeling kookerij was men bezig met spinazie verwerken, toen plotseling de centri fuge die nog maar korten tijd in gebruik was sprong. Van de ruim 40 arbeiders, die in het lokaal werkzaam waren, werden er drie zeer en één vrij ernstig gewond, terw'ijl velen minder ernstige kwetsuren (meest hoofdwon den) kregen. De ernstige gewonden zijn de arbeiders Klinkhamer, van der Klauw en vrouw B. Wolters, die ernstige arm- en been fracturen hebben opgeloopen. De eerste hulpdienst heeft de gewonden naar het dichtbij gelegen Sint Elisabethgesticht overgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. De justitie heeft tot deskundige voor het onderzoek benoemd ir. A. M. Touw, directeur der Koninkl. Nederl. Grofsmederij te Leiden, wiens rappoort tegen Zaterdag wordt tegemoet gezien. Het bericht van het ongeluk verwekte te Leiden veel opschudding en onder de familie leden van het uit 6 a 700 man bestaande personeel heerschte aanvankelijk natuurlijk groote ongerustheid. De gewonden maken het vrij wel. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Gisteravond is in een café aan de Papen straat te Deventer een ernstige twist tusschen kaartspelers ontstaan. Een van hen stak den andere een mes in den rug. De getroffene trok eveneens zijn mes en wist den andere nog zwaar te verwonden, maar zakte toen ineen en werd zeer zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd. MOOI WEER OP KOMST. Goede vooruitzichten voor de trans atlantische vliegers. Na de felle nachtvorsten, onder welke Enge land te lijden heeft gehad, bevatten de Engel- sche bladen thans de verzekering, dat er mooi weer op komst is. Zelden, zoo zegt de Star heeft het weerkaartje er zoo veelbelovend uit gezien als gisteren, Woensdag. Een groot ge bied van het midden van den Oceaan tot over de Britsche eilanden heen is bedekt met zonne schijn en lichte briesjes, wat de temperatuur snel zal doen stijgen. Als dit gebied zich ook ten Westen van zijn grens uitbreidt, zullen wij spoedig vernemen van het vertrek van transatlantische vliegers. EEN VERDWENEN ZUIGELING. Engeland blijft toch maar bij uitstek het land van geheimzinnige gevallen in verband met het verlies van geheugen. Sedert 6 Mei was een vrouw, Mildred Proc tor geheeten, die te Wembley (Londen) woont, zoek. Dinsdagavond bracht een kennis, die haar aan het station van Marylebone had aangetroffen, naar thuis. Het bleek, dat zij inmiddels het leven aan een kind had geschonken. Op den dag dat zij verdween, was zij naar een dokter toegegaan om dien over haar a3nstaande bevalling te raadplegen. Toen zij thuiskwam, herkende zij haren man en andere huisgenooten niet en kon zij niet zeggen wat er met haar kindje gebeurd was. Nasporingen naar den zuigeling zijn totdusver vruchteloos geweest. Een later bericht meldt nog, dat de man noch den naam noch het adres van den dokter weet. De vrouw heeft haar geheugen volkomen verloren. Alles wat zij kon zeggen, was dat zij zich vaag herinnerde dat twee verpleegsters haar in een taxi geholpen hadden. Zij sprak ook vaag over een verblijf in een kraamin richting. In elk geval moet de vrouw tusschen 6 en 17 Mei behoorlijk verzorgd zijn, DRAMA. Woensdagnacht kwam een gezelschap van drie personen, een jong echtpaar en een on getrouwde vriendin, van een bruiloftspartij, die gegeven werd in een gelegenheid bij het Bosch van Boulogne. De voortuin van de feestzaal was donker en toen het drietal daar doorheen naar den weg naar Neuilly wilde gaan, werden zij aangeblaft door een hond. Plotseling viel er een schot en de jonge vrouw stortte neer, door een kogel in de borst doodelijk gekwetst. Het bleek, dat de nachtwaker, toen zijn hond in den dokeren tuin aansloeg, ge meend had met inbrekers te doen te hebben en er toen maar op los had geschoten. De ver ontwaardigde bruilofstgasten, die op het geluid van het schot waren komen toesnellen, dienden den waker een geducht pak slaag toe. De jonge vrouw zij was twintig jaar oud stierf na enkele oogenblikken. MAG EEN MAN ZIJN VROUW SLAAN. Voor de vierde kamer van de rechtbank der Seine is een verzoek om echtscheiding behandeld, ingediend door een vrouw, die als reden van haar verzoek opgaf, dat zij door haar man geslagen was. Haar advocaat bood aan deze bewering door getuigen te laten bevestigen, maar de advocaat van den man bracht hier tegen in, dat indien meneer me vrouw inderdaad had geslagen, mevrouw dit wel had verdiend, want ze had zich lichtzinnig gedragen De rechtbank heeft deze opvatting gedeeld en in haar vonnis uitgemaakt, dat de bruta liteit van den echtgenoot niet strafbaar is wanneer zij kan worden gerechtvaardigd „door de irritatie, die het gedrag van zijn vrouw hem veroorzaakt." INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN voon CLK Z-'iN KCU9 Let op deze lichtreclame ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten f 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v af I 2,75 Stijve Hoeden vanaf fi 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 8,50 Vragendeze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden worden aan „De CombinatieWestersingel 27a, Rotterdam Postzegel van 10 ct. insluiten. De tijd is daar, dat vele kippen gaan broedsch worden en men niet graag heeft dat dit plaats grijpt; zoo'n vervelende broedsche kip ook, waarom gaat ze niet door met eieren te leggen? Ja, ziet ge, dat zit nu een keer in den aard van het beestje. Die volgt gewoonweg haar natuur na. Ze heeft eene behoorlijke hoeveelheid eieren gelegd en die moeten nu uitgebroed worden. Maar broedsche kippen hebben we vaak niet noodig en dikwijls snakt men er naar dat zoo'n beest toch maar teekenen geeft graag moeder te willen worden. Wil men nu geen broedsche kip hebben en wil men haar van deze natuurlijke „ziekte" genezen, dan moet men niet te werk gaan zoo als men helaas zoo vaak ziet. Een broedsche kip. Wel jandorie, daar zit me dat akelig dier weer op den nest. Eraf en gauw en met een knuppel tracht men het dier van den nest te jagen. Kakelend en schreeuwend vliegt ze weg, maar na eenigen tijd ziet ge ze weer haar oude plaats hernemen. Wacht maar en je vangt die kip; gauw er mee naar een emmer water en flink haar achterwerk in 't koude nat gedoopt. Zie zoo, nu zal 't wel helpen. Neen, je gaat dat beest afbeulen. Dat helpt niets en daarbij, je bent bezig de kip een flinke verkoudheid op den hals te jagen, die ze niet zelden met den dood zal bekoopen. Dan dat beest maar ergens in een hok, mand of kist opgesloten en zonder eten een paar dagen laten zitten. Ook dit remedie is even erg. Nu ga je feitelijk de broedschheid nog bevorderen, want nu meent het dier een rustig nest gevonden te hebben waar ze kan broeden. Ik heb meegemaakt dat een kippenhouder zijn broedsche hennen in een mand hing in de schuurdeuropening en telkens als er iemand langs kwam, sloeg die er met een stok of de vuist tegen. Dat is beulenwerk. Eerstens je hangt de kip leelijk in den trek, waar ze allicht weer een verkoudheid oploopt; ten tweede je maakt dat dier onnoodig bang en schuw. Zoo geneest men geen kip van haar broedschheid. Hoe dan? Wel haal ze uit het hok, zet ze in een zuiver hokje vlak tegen of bij de kippenren en zorg dat het beest geen nest heeft of kan maken Zet in het hok een bakje met zuiver water en goed krachtig voer en strooi geen zand op den boden. Zorg dat de broedzieke hen steeds de andere kippen hoort en ziet, dan geneest ze heel spoedig van haar broedschheid. Bij zoo'n behandeling zal de hen er zeer weinig mee lijden, zal gezond en sterk worden en, wat wel de hoofdzaak is, zoo gauw ze merkt dat ze geen nest heeft zal haar broedschheid ophouden en zal ze weer spoedig aan den leg gaan. Wil men echter zulk een kip laten broeden, dan late men haar een paar dagen zitten, neem haar een enkelen keer van het nest af; komt ze terug, dan is dat een teeken dat ze wil broeden. Na een paar dagen of den volgenden dag pakt g.e de kip en kijkt eens op haar borst. Daar heeft men een plek die niet met veeren bezet is. Ziet men daar donkerroode plekken, zoogenaamde bloedvlekken, dan wordt het tijd om voor broedeieren te zorgen. Men maakt ergens op een rustig plekje een nest klaar van een oud kistje zonder bodem, afmetingen ongeveer 30 bij 40 c.M., zet dit op den grond die men eerst een paar spit heeft omgezet of legt een graszode in een kuiltje, draai wat strooi in elkaar, zoodat alle hoeken van het kistje goed gevuld zijn, doe als je kunt daar wat tabaksstelen of tabakstof doorheen voor het ongedierte, nu vlak wat hooi er op en klaar is de nest, waarin ge des avonds de eieren legt en de kloek zet. Nabij het nest een goeie scharrelruimte voor de kloek van droog zand, een bak met voer en een bakje met water en de kloek kan aan haar natuurlijken aanleg vol doen. POSTDUIVEN. Menig liefhebber is de gedachte toegedaan, dat de duif haar eerste slagpen moet hebben laten-vallen, om iets te kunnen presteeren. Onzin, als dit geen gevolg is van een ziekelijken toestand. Alles is betrekkelijk in de wereld, onverschillig op welk gebied, en geenszins het minst in den rui. Als de duif gezond is en dus den rui zijn nor male gang gaat, zal die pen gewoonlijk uit vallen tegen het uitkomen der eieren der tweede ronde. Dit is geen vaste regel, want lang niet van op een bepaald tijdstip te gebeuren, hangt dit vaak van zeer veel andere oorzaken af, b.v.: den ouderdom, het temperament, de. gezondheid van elk dier, het voeder of het hoki Ook een ongepaarde duif zal ondanks alles de pen vernieuwen, doch altijd later dan haar soortgenooten, die aan het kweeken zijn. Evenwel vindt men in alle hokken achter blijvers; de een, omdat hij meer van de koude geleden heeft, de tweede, omdat hij later geboren werd, de ander, omdat hij later ge paard werd, en weer een ander, omdat hij niet goed gezond is. Ten andere, heeft de ondeivinding ons be wezen, dat een duif, waarvan de rui laat in het seizoen geëindigd is, over het algemeen-het volgend jaar laat zal ruien, vooral ae paringen pas in Maart begonnen worden. Toch hangen al de veropenbaringen van den rui niet alleen af van de huidige tijdsomstan digheden, doch kunnen ook zeer goed afhanke lijk zijn van de voorvallen in vorige perioden gebeurd. Waar is 't, dat vele duiven pas hun goeden vorm bekomen, na het uitvallen der eerste slagpen, vooral als dit na den normalen tijd is geschied. Ten zeerste moet het afgekeurd worden, dat sommige liefhebbers een al te weerspannige pen uittrekken. Wij zetten tot voorzichtigheid aan, omdat dit uittrekken niet natuurlijk is en de duif daardoor heusch niet in vorm zal komen, want een pen kan maar uitvallen als de nieuwe pen, die in vorming en in groei is, de oude uit de kiem duwt. Daarom besluiten wij: de eerste slagpen behoeft niet te zijn uitgevallen om prijs te behalen, maar zij moet op tijd vallen, dat is ongeveer den tienden dag van het tweede broed, wat dan tevens als een bewijs van ge zondheid mag aangezien worden. Blijft de pen staan, naar aanleiding van den abnormalen toestand van de duif, dan zal men verstandig handelen deze niet mee op reis te geven. De nieuwe pen moet weelderig groeien. De rui is de barometer voor den fijnen sport man, die nooit vergeet den wasdom van de nieuwe pennen vóór de inkorving te contro leeren. Wat kan de oorzaak zijn van het niet uit vallen der eerste pen? Wanneer men driftige doffers heeft, die aan 't jagen gaan zoodra hun jongen veertien dagen oud zijn, dan pikken zij voor de tweede maal op het moment, dat zij hun eerste jongen nog azen. Het voeden is dus onafgebroken door de twee eerste broedsels en brengt ongetwijfeld uitputting mede. Óm dit te voorkomen is het raadzaam te beletten dat de duif te vlug met het tweede koppel eieren komt, hetgeen wij gemakkelijk bekomen met haar af te zonderen op het oogenblik, dat de eerste jongen twaalf tot veertien dagen oud worden. Wij kunnen ook het tweede koppel eieren onvruchtbaar maken of onder andere duiven Indien, als men zoo handelt, uw duiven tocli den rui der groote pennen niet aanvangen, dan laat hun gezondheid bepaald te wenschen. De beste duiven der wereld zullen alsdan den kop niet nemendat heeft de ondervinding ons geleerd. Zeer gemakkelijk kan men bemerken als de duiven flink in orde zijn; ze zijn nooit stil, 't is een gedurig ronken en Ioopen, een voortdurend hofmakerij en geliefkoos, en over het algemeen verraadt zich die levendigheid maar bij de meeste duiven als een of twee slagpennen geruid zijn. Vooral is dit het geval met de eenjarige 1 duiven en tevens het bewijs dat zij op dreel komen, en dat de gezondheid onder alle op-1 zichten volmaakt is. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een mlddagmaa\ is een kwestie van vertrouwen, DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISMARKT 12, bii de Groote Keik te ROTTERDAM. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing te Middelharnis op Woensdag 18 Mei 1927. Lyst 1. Staatk. Geref. Partij. J. Vroegindeweij Wz. 107 A. Verhage Gz. 7; l N. H. Beversluis 5. Totaal 119. (1 zetel). i' Lyst 2. Volkspartij. C.J. Dorsman 79; A. v. Donge N.Jz. 4; I.v.l 't HofTotaal 83. Lyst 3. Soc. Dem. Arb. Partij. J. v. d. Slik Dz. 73; Mevr. de Vries-Janse 22;' G. v. d. Kooy 10; P. Jordaan -; J. H. Hom burg 1. Totaal 106. Lijst 4. Gemeentebelang. Jn Zaajjer 175; J. A. Slis 69; A.Koese21; M. N. D. Augustijn 48; C. v. d. Meijde 13; A. L. v. Dorsser 5; W. Buthl3; J. Boom- sma 12; H. v. Heest 4; C. Bresijn 7D.de Haas Totaal 367. (3 zetels). Lijst 6. Geref. Anti-rev. J. Struik 164; D. Vogelaar 43 M. Gideon 10; A. Krygsman Pz. 33; A. Driesse 12; P. E Boekhoven 1; M. v. d. Slik Jz. 4. Totaal 267, (2 zetels). rr uon Ger Partti); J- Blok, M. v. d. vS>r <S. D A. P en J. A. Slis, (Chr. Hist.). Oude Politieke Stand: Links f, Rechts 7. Nieuwe 4> Uitslag Gemeenteraadsverkiezing te Dirksland. Lltst 1, S. D. Ji- I3, J. C. de Bonte 210; D. Poortvliet B; v. Putten 1. Totaal 216. T list e Ger. Staatk. Partij. v. 't Geloof 116; Grootenboer 8.Totaal 124. Liist 3 Vrijheidsbond. D. Gestel 134; C Gejut 2; L. HaagensB; M. Labeur 9. Totaal lol. Lijst 4. A. B. r Warnaer 652; Jb Buth 26; C. Zoete- Trvin 12-C v. d. Poel 98; Joh Roodzantll; v d Sluis 9' Smit 1; C. Grevenstuk 3; D Mooiiaart' 4; J- H. Nieuwenhuyzen 1; Hagens 4; W. v. Seters 1. Totaal 721. Aantal kiezers 1356, niet opgekomen 118, uitgebracht 1238 stemmen, van onwaarde 52 geldige stemmen 1186. Gekozen zijn: voor de S.D.A.P, J. C. de Bonte; Vrijheidsbond D Gestel; en voorde Anti-rev. C. Warnaer, Jb. Buth, C. Zoete- man, C. v. d. Poel en Joh Roodzant;zoodat de oude samenstelling van den Raad blijft gehandhaafd. Het stelsel de Hondt blijkt toch in de praktijk, vooral hier, wel onbillyk te werken, immers, op slechts ruim 55 der stem men kry'gen de anti-rev. 5 zetels en de rest slechts 2 zetels. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing van HERRINGEN op 17 Mei. Uitgebracht zyn alhier 341 stemmen, van onwaarde 35, geldige stemmen alzoo 306. Hiervan verkreeg lijst IS G. P. Instem men. Lijst 2 gemengde partijen 187 stem men. Gekozen werden" van de S. G. P. de heeren J. van Kempen, M. de Geus (beiden aftr.) en Joh. Kalle. Van de gemengde par tyen de heeren J. den Boer, J. M. van Eek, C, van der Velde en W. Kievit (allen aftr.). In de plaats van den heer v. Weel, die zich niet herkiesbaar stelde, is gekomen de heer J. Kalle. De Raad bestaat aldus uit 3 S. G P. en 4 gemengde partijen. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing te Melissant. Lijst 1. Van Beek. L. van Beek 137. Lijst 2. Staatk. Geref. Partij <M. W. Struijk 100; L. v. d. Baan 8; H. v. Rossum 18; P. v. Dijk 23; P. Polder 8 Totaal 152. Lyst 3. Christ. Hist. Partij: C. A. A. Kort 80; A. v. d.Spaan60; Joh Tieleman 26; Joh. de Reus 4; Joh. v. Vliet 2; Joh. Baarslag 8; S. den Ouden 1. Totaal 181. Lijst 4. Ant. Revol Partij Joh. A. v. Nieuwenhuijzen 90; J. Sieling *>2; W. Keur 7; J. de Bonte 16; W. P. Vogelaar 42; I. Joppe G; C. H. Koole 0; P. Tieleman 0 Totaal 243. Totaal aantal kiezers 869 ;r 88. Uitgebrachte stemmen steramen 58; geldige stemme de heeren: L. v. Beek; M. A. A. Kort; A. v. d. Spaan 1 Nieuwenhuijzen J. Sieling; 1 Oude stand: 1 Christ. Hi; Arb. Partij; 2 Plattelanders Nieuwe Stand: 1 Plattelai Christ. Hist.; 3 A. R.; 1 Sta Uitslag Gemeenteraadsv te Ouddorp. I Lyst 1. Havenbei <j P. Sperling 29; M. Sperling Lijst 2. A. r] Jan Westhoeve 121; T. Tai 4; A. v. d. Kemp 45; KI. J. Stolk 1K. Tanis 3; J. W. Joh. Vink 1. Totaal 275. Lyst 3. Wild. I C. K. Lodder 138. Lijst 4. Arbeide'i P. Bakelaar 17; L. Klein 9 Lijst 5. Vrijheidsb M. Bosland 78; C. Breen 4 teman 24; Th. Grin wis 26; G huijzen 4; Kr. Breen 3; W, Jac. Hameeteman 22. Totaal Lijst 6. Herv. staats KI. Westhoeve 266; KI. Vj Mastenbroek 70; M. Gnnwis 33; W. v. d. Bok 49; P. Bezu, 11; J, Padmos 8; Jb.Alemanj Totaal aantal kiezers 1746, ni 311, uitgebrachte stemmen 1< stemmen 79, geldige stemme: Gekozen: J. Westhoeve, T Lodder, M. Bosland, C. Breen, I KI. Voogd, W. Mastenbroek, C Bosland, W. v. d. Bok. Oude stand: 3 links, 8 recti Nieuwe stand: 3 links, 8 re Uitslag Gemeenteraadsver NIEUWE TONGE op Partij Anti-revolutio? L. Nelisse Lz. 84; J.C. Nieuwe G. Verweij 10 A. 0. Breesnee hoofd 20; M. Vreeswijk 15; Ji J. J. v. Zielstlj L. Gebraad 2 Totaal 265. Partij Neutraal G. v. d. Kroon 152; Adr. Visbe Vliet 12; Jan v. Eek 17; K, B Gast 31; W. Drooger Wz. Sr. 6 Aren Verolme 6; Arie Holster Party K. Prince 116 J. Kattestaart II Velde 6A. Sulkes Totaal l|: Party S. G. P. f T. Holleman 83 A. v. Alphen 2j geman 2A, Mans 8A. Brool taal 120. Totaal aantal kiezers 1028, niej 168, uitgebrachte stemmen 8jl Lijst 6. Chr. Hist. Partij. J. v. d. Meide Jz. 171; A.Schellevis-Jz. 20; P. Wielhouwer 11A. Baart 7 A. v. d. Nieu- wendyk Pz. 7; L. Stapel Mz. 6. Totaal 222 (1 zetel). Lyst 7. Herv. Anti-rev. J. Vroegindeweij Lz. 891L. Koote 107 ;-J. v, d. Slik Jz. 6K. Doornbos 15 E. de Lint 15 L. Vroegindeweij Wz. 3 Adr. Krijgsman 9; P. v. d. Sluys 6L. v. d. Baan -. Totaal 552, (4 zetels). Lijst 8. Roomsch-Kath. Staatspartij. J. M. Jacobs 56J. Kern 8; C. J. Gampfens Totaal 64. Totaal aantal kiezers 2170; niet opgeko men 310. Uitgebrachte stemmen 1860, ongel' dige stemmen 80, geldige stemmen 1780. Gekozen zyn de h.b.: J. Vroegindeweij Wz., Jn. Zaaijer, J. A. Slis, A. Koese, J. Struik, D. Vogelaar, J. v. d. Meide Jz., J. Vroeginde- wey LzL. Koote, J. v. d. Slik Jz. en K. Doornbos. Oude politieke stand 4 links en 7 rechts, Nieuwe 8 „8 Uitslag Gemeenteraadsverkiezing te Sominelsdyk. Lijst 1. Vrijheidsbond. A. A. Mijs 121; M. Joppe 81; S. v. Niov wegen 31; L. G. Stehouwer 20; H. J. A, Meijer 1; D. de Mooij 7; M. C. Buurveld 6; H. van Lente 1. Totaal 268. Lijst 2. A. R. G. Joppe Dz. 270; M. Born 20; J. Gideon] 16; E. v. d. Doel 43; L Hokke 5A. Knape! 23; J. H. Dy kers 7; Adam Roetman 8; Kj Korte weg 3; T, v. d. Doel 53. Totaal 448. Lyst 3. St. Ger. Partij. J. Ie Comte 164; J van Zetten 12; J. P. C. v. Zielst 5; Abr. Peekstok 8. Totaal 189. Lijst 4. S. D. AP. J. Blok 177; M. v. d. Veer 16;M.J.Noor« dyk 6; F. Koote 5. Totaal 204. Lijst 5 R. K. J. Koevoets 24; R. Tabbers 8 Totaal 82] Lijst 6. Chr. Hist. J. A. Slis 241. Totaal aantal kiezers 1691, niet opgekomen] 232, uitgebrachte stemmen 1459, ongeldig* stemmen 77, geldige stemmen 1382. Gekozen zyn: A. A. Mljs, M. Joppe, (Vif heidsb.); G. Joppe Dz., M. Born, J. Gideoöi E. v. d. Doel, (A RJ. Ie Comte, J. van Het Bestuur van den polder „Het Oudeland van Sommels- dijk" maakt bekend, dat in verband met de verbetering van de uitwatering van den polder, de lste Staverscheweg, loopende vanaf den z g.n. LORREDIJK tot aan den LANGEWEG van SOM- MELSDUK., gedurende plm. 5 weken, te beginnen met Maandag 23 Mei 1927, voor het verkeer zal zijn afgesloten. De afsluiting zal worden aangeduid door Waarschuwingsborden geplaatst aan beide uiteinden van den weg, en op nader door het Bestuur te bepalen plaatsen. MIDDELHARNIS, 19 Mei 1927. Het Bestuur voornoemd, De SecretarisDe Voorzitter, VAN PAASSCHEN. P. KIEVIET. Wie zijn leven verzekert en dan bij de Levensverz.- Aurora", handelt verstandig en plichtmatig Omdat „Aurora" bekend is als te behooren tot de soliede maatschappijen, wier reserve volgens de netto methode, dus streng, wordt berekend. Gevestigd Directeur J. G. GÖTZE. OPGERICHT ANNO 1768. 2 Effecten, Coupons, Hypotheken. Handels- en Landbouwcredleten naaml.venn. WONINGINRICHTINGEN MEUBELVERVAARDIGING Si si si k a K SMAAKVOLLE MEUBILEERING BESTEL daar en u zijt tevreden.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2