QehtmMced&i, QEEf T MEER EIEREN ISsGOEDKOOPErI fts J. II. ËUIJS iat 209 - SammalsdU pin ïrteert in Onze Eilandei QuickQuaker EGBEÖS -SOTTEBDAil WOENSDAG 18 MEI 1927 Amsterdam, Heerengracht 62. DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. Pluimveeteelt. WIJM5T&AAT 17 TfLEFOOH 65ö&, lEDEDEELING. -oeten ver- door een pot alle Drogisten. |oek is gebleken, dat or een anderen passa len, die hem blijkbaar Sling den hals heeft jft hij het lijk uit den ordenaar moet kalm fipt en is zonder spoor (V. D.) radslag. Iring te 's Hertogen- fel-jarige P. M. M. W. I van kinderdoodslag. Ping- 1 Zeist moest gister- li e uit Gilze-Rljen een lens een motordefect, jpen greppel over den ÉDe bestuurder, kor- |ntier, en een mee- nen er ongedeerd af. INGVLIET. De firma pe autozaak van de pt, gelegen aan den overgenomen, en opnieuw een zaak Jotoren en landbouw- jhier een reparatie- Jrden, van alle moge- Ibied. lat deze nieuwe zaak pe oude in het dorp INGEN. ■EI 1927 bij Inzet 1EI 1927 bij Afslag Sr (Zomertijd) in het Café Smits aldaar. Openbare Verkool van: Huis, met Schuur en toebehoorel Stad aan 't Haringvliet. Alles thangl woond door Joost Kamerling. Notaris VAN BUURE» Predikbeurten. Zondag 15 Mei 1927. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK Middelharnis, vm. eu 's av. (doop) ds Oudsten. Sommelsdijk, vin. en 'sav. ds. Zandt uit Dirksland, geen opgaaf. Herbingen, Tm. en 'sav. dhr. Van Ieperei Melissant, vm. ds. Baarslag. Stellendam, vm. ds. Bax en 's av. dhr. Boui Goedereede, nm. ds. Baarslag. Ouddorp, vm. leeskerk eu nm. ds. Pol) Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds.P. uit Delft. Oude Tonge, vm. leeskerk en 'sav. ds. B„ Ooltgensplaat, vm. leeskerk en 's av. ds. v. ü,1 Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. Van der Zee. Stad aan't Haringvliet, vm. ds. Polhuysei leeskerk. Hellevoetsluis, vm. en 'sav. ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Priester. PROTESTANTENBOND. Sommelsdijk, (Langeweg) vm. 10 uur (nie tijd) Ds.G.J. VV. Oldeman.Rem pred.teD Brielle, (Kerkstraat) geen opgaaf. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Vel zen Stellendam, vm. en 's av. ds. Sluis uit Driebei Ouddorp, vm. en 'sav. ds. Diemer. Ooltgensplaatj vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. De Gr Hel'evoetsluis, 'sav. ds. Westerhuijs. Nieuw Helvoet, vm. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet,vm.,nm. en 'sav.leesl GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. en nm. ds. Schopenhouwer, {uren Dagelijks lot 10 uur voorm. en van p.m. en volgens afspraak, efoosfi No. 236. 3 tra Ie Proeftuin en Overflakkee lelijansis ^angeweg) 1 werkdag voor belangstel- 4TIS TOEGANKELIJK. ■ebt geeft de tuinman alle la, die mochten worden ver prijs per kwartaal. f I,— Losse nummers.f 0,07" Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. piensbianbiedingen en Dienstaanvragen l i— per plaatsing tot een maximum Van 10 r«g«ls elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 55 Wie zijn leven verzekert en dan bij de Levewsverz.' Mij „Aiarora", handelt verstandig en plichtmatig Omdat „Aurora'* bekend is als te behooren to de soliede maatschappijen, wier reserve volgens de nett< methode, dus streng worden berekend. Gevestigd Directeur J. G. GÖTZE. Beslist verkrijgbaar bij: P. Wielho Middelharnis; N. J. Boer, Sommeli Zaaijer-Teepe, Dirksland; C. de Jl Ouddorp; v. d. Maden, Oude T< W. Bout. Brielle; A. v.d.Heuvel, 1 voetsluis. 18 MEI. ederland en de Volkenbond. De herdenking van 18 Mei, welke in den -orm van een Volkenbondsdag doordeVer- jeniging voor Volkenbond en Vrede is inge- jteld, heeft meer dan één beteekenis. Het 8 een herinnering aan 18 Mei 1899, toen in den Haag de Eerste Vredesconferentie bij eenkwam, en het is tevens, en vooral, een berinnering aan de taak, welke nog steeds voor Nederland is weggelegd op het terrein van bet internationale recht, de bevordering van rechtspraak en arbitrage tusschen de staten, kortom het terrein van de op het recht gebaseerde organisatie der staten en volken. Nederland heeft alle recht zich op mannen uit het verleden te beroepen, mag zich herinneren, het feit, dat de Eerste Vredesconferentie te 's-Gravenhage werd bij eengeroepen, het gevolg van onze hooge traditie vóór dien. Doch Nederland is in staat ook nu en in de toekomst deze traditie voort te zetten. De herdenking van 18 Mei dus wel in de eerste plaats tot het frikkelen van het verantwoordelijkheidsge voel in verband met de toekomstige houding door Nederland en het Nederlandsche Volk tegenover de problemen Volkenbond en vreedzame samenleving der volkeren aan te nemen. Kan Nederland werkelijk in endoormid del van den Volkenbond bereiken, wat het sinds Hugo de Groot nastreefde, een orga nisatie der staten en volken, gebaseerd op bet recht? Men wijst op het voorkomen van oorlogen niettegenstaande het bestaan van een Volkenbond. Maar men vergeet, dat die zelfde Volkenbond reeds meermalen een gewapend conflict, ja zelfs eenige oorlogen, heeft voorkomen, dat ook in Genève geleide- l\jk aan gewerkt wordt aan diezelfde pro blemen, waaraan Hugo de Groot arbeidde, dak op den duur het internationale recht dooi dien Bond zal worden gecodificeerd, dat ook meer en meer de vreedzame beslechting van geschillen door de staten zelf als ver plicht wordt beschouwd. Inderdaad blijft er gevaar, totdat de organisatie volledig zal zijn, maar dit rechtvaardigt immers meer een niet versagen, dan een laat-maar-gaan- politiek. Dat het nog noodig is telkens met deze waarheden te komen aandragen, vindt wel licht zijn grond in het feit, dat de doorsnee Nederlander zoo weinig op de hoogte is van ontwikkeling in de internationale ver houdingen en van de buitenlandsche en Volkenbondspolitiek. Wel leest men eiken vele berichten in de bladen, maar de groote lijn ontgaat aan de meeste lezers. Wanneer dan ook op een goeden of kwaden dag een bericht verschijnt, dat de Volken bond geen succes heeft behaald in de een of andere materie, hoort men al spoedig de meening uiten, dat „de Volkenbond zich nu wel kan oprollen." Men wijst dan gaarne op het eenige noodige voor een betere wereld: dat de mentaliteit der volken zelve ver- andere, dat de menschheid werkelijk voele voor samenwerking. "Wij gelooven, dat juist om die reden een volledige kennis van de ontwikkeling der hedendaagsche internatio nale ;en Volkenbondspolitiek zoo dringend noodig is. Kennis leidt tot een gedocumen teerde overtuiging. Kennis, gepaard aan idealisme kan alleen leiden tot verbetering en daadwerkelijke vooruitgang. Immers hoe ©nisiaapT ÖOOP Gevatte Koude, Rheumatiek, Pijnes. j in Gewrichten en Spieren, Influenza, Griep, Koorts, Hoofd- en Kiespijn I bestrijdt men op doeltreffende wi}2e door het gebruik van de genezende en pijnstillende tx&r iableiien 3 De genezende en pijnstillende werking der I 1 Sanapirin-tabletten wordt niet overtroffen. 1 zelfs niet door de duurste geneesmiddelen. I Bi) Apotheken en Drogisten in glazen I buisjes i van 50 tabletten 75 Ct., f 1 25 tabletten 40 ct. en 12 tabletten Ct.J FEUILLETON. W. HEIMBURG VERTALING VAN HERMINA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 24) „Beste dokter, doe 't niet! Zwijg toch, als 't u belieft! Spaar haar ten minste in den eenigen gelukkigen tijd, die thans voor haar is aangebroken in haar engagementstijd. De gelukkige uren in haar leven kan ze tellen. Dat moogt ge niet doen! Zoo op eens, zonder daarop voorbereid te zijn!" En mevrouw Zehmen vouwde smeekend de handen en hief het betraand gelaat tot hem op, als om ontferming smeekend, zoodat hij medelijden met haar kreeg. „Wij hebben elkander beloofd, nooit iets voor elkaar geheim te houden." zeide hij weifelend. „Later Als 'twat verder is! Maar vandaag niet, nu niet, als ge geen twijfel en wantrouwen in haar gemoed wilt zaaien. Ga nu ter wille van Mariene naar beneden, laat haar niets merken, wees vriendelijk tegen haar. 't Treft al heel ge lukkig, dat niemand dat akelig tooneel heeft bijgewoond. Mijn zwager vertrekt van avond en Jochem is te vertrouwen. En Ik zal mijn best doen om alles te begrijpen, ter wille van Mariene maar zwijg tegenover haarI" „Goed, ik zal 'tdoen. Ik hoop maar, dat die geheimhouding vroeg of laat geen slechte vruchten kan de Volkenbond worden, hetgeen hö moet zyn, indien slechts onwetendheid en voor ingenomenheid naast louter idealisme be staat bij de menschen, die zeil dien Volken bond vormen Een vereeniging, als die voor Volkenbond en Vrede, kan om die reden zooveel goed werk verrichten. Wil de Volkenbond uit groeien tot een natuurlijke samenlevings vorm der volken, dan is noodig, dat de ver tegenwoordigers te Genève zich gedragen weten door geheel de publieke opinie van de landen, welke zij representeeren, dan zal zich eerst een werkelijke goede verstand houding openbaren. Ieder, die open oog heeft voor de werkelijkheid en voor da werkelijke behoeften van de wereld, weet, dat, al is een volledige oplossing nog uiterst moeilijk, deze toch in ieder geval met alle middelen zal moeten worden gezocht, wil er ooit eenige verbetering tot stand komen. Nederland heeft een taak te vervullen op dit gebied. Onze vertegenwoordigers in den Bond zijn doordrongen van den noodzaak de ontwikkeling van dien Bond te bevor deren. Wij hebben voor twee jaar een zetel in den Raad van den Volkenbond verkregen, welke termijn waarschijnlijk wel verlengd zal wordenwij hebben met dezelfde rechten zitting als de Groote Mogendheden. Het hangt er dus maar van af, of onze vertegenwoor digers bjj het doen hooren van hun stem zich gedragen voelen door de publieke opinie in Nederland. Zal het der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede zöö moeilijk vallen een publieke opinie te vormen ten günste van den Bond Wij denken aan Engeland, waar in het Par lement een groep van meer dan 800 leden voor den Volkenbond bestaat, welke uit alle partijen is samengesteldHet kleine Neder land kan zoo gemakkelijk op gelijke wijze zijn traditie hooghouden! Op 18 Mei vindt althans iedere Nederlander gelegenheid eens ruimer te denken en in de toekomst te blikken. INGEZONDEN MEDEDEELING. VLUGKOKEND HAVERMOUT voor Uw Baby. AAN WELKE GRENZEN IS DE EIER- PRODUCTIE GEBONDEN? Nu de 200 eier-hen bij de beste stam men onder normale verzorging en be- hoorlijke teeltkeuze blijvend verkregen is, zal na eenige jaren ook de gebruiks- hen met constanten aanleg voor 250 eieren bereikt worden. Lessen uit de fokkerij van prof. Asmundson's recordlegster (352) en recordtoom (ÏO'X 296,S eieren). Het stellen van deze vraag beteekentnog lang niet, dat men haar beantwoorden kan, want men staat te dien opzichte nog voor verschillende problemen, die nog verre van opgelost zijn. Wy herinneren ons nog levendig, dat nauwelijks 15 jaar terug een 200-eier-hen zal dragen. Verkeerd vind ik 't zeker 1" „We zullen eerst wat gras over dat geval laten groeien," hernam mevrouw Bertha. „Wie zou er eenig belang bij hebben om 't later weer op te halen? Ge zult 't aan Mariene eens vertellen, als ze eerst eenige jaren gelukkig getrouwd is ge weest, maar niet te gauw Dan zal ze 'took begrijpen Hij boog zwijgend voor haar, terwijl zij opstond en haar sleutelmand opnam. De gong klonk juist in de gang beneden. „Kom mee aan tafel!" zeide zij. „Laten we ons goed houden!" In de eetkamer wachtte Mariene ongeduldig met haar neef Robert. Onder het avondeten werd geschertst en ge lachen, maar 't kostte mevrouw Zehmen moeite haar gedwongen vroolijkheid te verbergen en de oude Jochem beefde bij het presenteeren zóó dat Robert zeide: „Wel, oudje, hoe komt ge aan die koorts? Zeg eens, even voordat het onweer los barstte, heb ik een schot in den tuin gehoord! Wat was dat?" De bierflesch, waaruit Jochem juist de glazen vulde, schudde heen en weer, zoodat iets van het bruine vocht uit mevrouw Zehmens glas op het damasten tafellaken stortte. Ze zeide echter dit maal niets daarvan en Jochem Tutebusch greep moed en begon te liegen. Mevrouw Bertha schrikte letterlijk, dat de oude man zoo gauw iets wist te verzinnen. „Ja, ik heb 't ook gehoord, mijnheer Robert," antwoordde hij. „'t Was natuurlijk weer zoo'n gluiperd, die voor de rummetiek van zijn ouden grootvader, terwijl 't onweerde, een kat wilde schieten," iets onbereikbaars en de 300-eier-hen iets onmogelijks werd geacht en dat niet door de eersten de besten, doch door werkelijk zeer bekwame menschen, die hun leven lang zich met de pluimveeteelt geoccupeerd hadden Of men dan nóg nimmer buitengewone legcijfers had waargenomen? Ja zeer zeker, doch men hechtte er weinig waarde en vaak nog minder geloof aan. Reeds een 40-tal jaren terug had een Amerikaansch fokker van een afzonderlijk gehouden lichte Brahma- hen 325 eieren geraapt in 365 dagen. Het legcijfer was phenomenaal, doch men be schouwde het als een wonder en een resul taat zonder practische waarde Hadden destijds de fokkers over de kennis en hulpmiddelen, die den pluimveefokker thans ter beschikking staan, beschikt, dan had men uit één zoo'n hen een schitteren den legstam kunnen opbouwen. Men vergete echter niet, hoe stukje stukje al de hulpmiddelen, welke deindivi- dueelelegcontröle mogelijk maken, sindsdien gevonden zijn. Ben Keulsche pluimveeliefhebber. Dr. Lan gen, de fokker van de Rheinlanders, een zeer nuttig ras, begreep reeds vroeg, dat individueele vaststelling der legcijfers den grondslag tot productie-verhooging moest leggen. Hij zette iemand op wacht, den gan- schen dag, om na te gaan, welke hennen de legnesten bezochten en daarin een ei deponeerden. De methode bleek natuurlijk véél te om slachtig, zoodat deze pionier het moest op geven. Het vainest kwam, het eenetypena het andere, en daarmede was de basis gelegd voor stelselmatige teelt op productie-ver hooging. Reeds spoedig wist men enorme legcijfers te bereiken, doch de vitaliteit der beesten was lang niet wat die wezen kon. Productie opvoeren zonder de scherpste selectie op extérieur en conditie had reeds spoedig be wezen funest te zijn. Ook ten opzichte van de eiergrootte kon men spoedig constateeren, dat regelmatige strenge selectie noodzakelijk was. Bij alle stammen wit-Wyandottes was het ei zóó klein geworden, dat het geen zin had, verder te fokken met de dieren, vóór de eiergrootte weer verbeterd was. Het een zijdig fokken wreekte zich. Het waren voor velen dure lessen, waar uit ook anderen voordeel trokken. De meest geroutineerden hadden spoedig begrepen, dat het den verkeerden kant uitging, omdat men verzuimd had, op enkele dingen, die van in vloed zijn op de eierproductie, te letten. De verhooging der eierproductie bleek echter sneller te gaan, dan men aanvankelijk vermoedde, waar echter tegenover stond, dat zich bij de dieren een abnormaal aantal kwalen en kwaaltjes begon te openbaren. Een prima lichaams-conditie is dus een allereerste eisch om de eierproductie op peil te houden. Zonder deze moet de eierproduc tie eindigen, al bezit het dier de eigenschap de eieren snel achter elkaar af te zetten. Zoolang de conditie van het dier maar goed blijft kan de leg b(j de hoog-produc- tieve dieren voortgaan en hierin mag men tevens de grens zoeken. De buitengewone eierproducten leggen dan ook bijna alle ge durende den rui door en nemen maar zeer korten tjjd rust, n.l. in het zwaarste van den rui of soms direct daarna. Dit lokte een gesprek uit over volksgeneesmid delen, zoodat 't al negen uur sloeg, toen mevrouw Zehmen van tafel opstond. Het jonge paar begaf zich naar de suite. Robert drong zijne moeder naar bed te gaan, wel wetende dat slaap het eenige afdoende midde I tegen haar hoofdpijn was. „Ik speel wel voor fócheux troisième, ga maar gerust!" fluisterde hij haar toe. Om niet al te zeer het vijfde rad aan den wagen te zijn, zette hij zich aan de piano en begon zacht te fantaseeren. Erik zat met Marlene's hand in de zijne. Hij was stil en in zichzelf gekeerd. „Waaraan denkt ge?" vroeg zij fluisterend. „Aan jou, Mariene." „Erik," zeide zij op eens, „hebt ge wel eens meer van een meisje gehouden?" Hij schrikte van die vraag, op dit oogenblik, „Neen, Mariene, zooveel als van jou nog nooit," antwoordde hij. „Maar ze hielden zeker veel van jou," hernam zij. „De meisjes hebben je zeker erg verwend, niet waar, Erik?" „Waarom?" „Dat kan Ik zoo denken, omdat hoe zal ik 't uitdrukken ge mij ook dadelijk hebt aan getrokken." Hij sloeg den arm om haar heen en kuste haar, Maar zij begon opnieuw: „Kom er maar voor uit, velen hebben zeker van je gehouden en je willen hebben?" Peinzend keek hij haar aan en beet zich op de lippen. Maar hij hield zijn belofte en zweeg. „Ge hebt een te hoogen dunk van mijn aam Ingezonden Mededeeling. ook Voor kuikens per 50 h.qn f 8.25 ■*4f IOO f.J6." franco boor of spoor Potterddm Wat het verkrijgen van hooge legcijfers betreft, moet men een deel van den snellen vooruitgang op rekekening schrijven van de groote verbetering op voedergebied. Men nam keer op keer waar, dat vastgehouden hoen ders, welke men het aan niets ook niet aan groenvoer liet ontbreken, veel beter legden, dan dieren met geheel vrjj en uitloop in weideland. Om goed te kunnen leggen, moet het dier n.l. voldoende eiwitten en vet ten krijgen, om de eieren te kunnen vormen. Hoe gemakkelijker verteerbaar die eiwitten en vetten zjjn, des te beter uit den aard der zaak. De droogvoedermethode een gemakke lijker en minder tijdroovende manier, om hoenders een krachtig voeder toe te dienen droeg het hare er toe bij, om de eierpro ductie te helpen opvoeren en hielp de grens trekkingskracht," zeide hij daarop, moeite doende een schertsenden toon aan te slaan. „Maar kom, 't is een vermoeiende dag geweest, ge zijt allen moe en ge hebt rust noodig, mijn beste." „Zijt ge boos, Erik?" vroeg zij. „Wel neen! Ik heb alleen wat hoofdpijn de laatste nachten weinig geslapen." Dannz was een kwartier later in zijn kamer en stond op het punt zijn demi-saison aan te trekken, om volgens afspraak met Jochem nog eens de patiënt te bezoeken, toen er zacht aan zijn deur werd geklopt en Jochem zich vertoonde. „Trek de jas inaar weer uit, dokter! De vogel is gevlogen! Mijn dochter kwam juist weer van het station, waarheen ze haar had gebracht. Het mensch heeft volstrekt weg gewild, Anna had haar in de kleeren moeten helpen. Ze heeft gezegd, dat ze geen minuut langer hier wilde blijven, dat ze uw geluk niet in den weg zou staan. En ze was slecht geweest, en de dokter zou haar vergiffenis schenken, hoopte ze, en ze zou zich niet dood maken en ze bedankte u voor alles. Dit laatste heeft ze wel driemaal gezegd, Anna moest 't vooral niet vergeten." „Maar, menschen, ge lijkt wel dol!" riep Dannz. „Met die gekneusde ribbenkastl" „Anna zegt^ dat het mensch meende de korte reis naar Berlijn er wel goed te zullen afbrengen, en dan wilde ze in een ziekenhuis gaan. En bij Rozenschultze moesten we haar rekening betalen, waarvoor ze Anna geld heeft gegeven. Er viel mij een pak van het hart, dokter, toen Anna mij dat alles vertelde, en nu zal ze al wel haast te Stendal zijn. En kijk dat had ik bijna vergeten op de plek, waar 't gebeurd is, heb ik dit ding gevonden." der productie-mogelijkheid nog weer wat verschuiven. Zoo hebben allerlei belangrijke vindingen in de pluimveeteelt het hare er toe bijge dragen, om de eierproductie tot een gewel dige hoogte op te voeren, althans bt) de beste dieren. Aangezien er reeds hennen gefokt zijn, die vèr over de 300 eieren gelegd hebben in hun eerste legjaar, ja zelfs enkele toomgemiddel- den de 300 eieren zeer dicht naderen, blijkt dus de 300 eier-hen géén herschenschim te zijn, doch iets, dat te verwezenlijken is, wan neer natuurlijke aanleg tot hooge productie, voortdurend goede conditie en practische rationeele voedering aanwezig zijn. Nu is het nog maar zaak, deze combinatie Hij haalde de revolver uit den zak, dien Erik Dannz terstond als de zijne herkende. „Nu goedennacht, dokter, ik wensch u wel te rusten en hoop dat u morgen prettig wakker wordt ter wille van juffer Mariene." En zonder het antwoord af te wachten, g.ng hij heen, maar ^ijn baardeloos knechtsgezicht had een bedroefde en bezorgde uitdrukking, toen hij bij de deur zich nog even omwendde en een soort van buiging maakte. Dannz wierp het wapen in zijn koffer. Dit had dat schepsel in haar wanhoop uit zijn slaapkamer gehaald. Nog lang lag hij wakker, en vóór het beeld zijner jonge verloofde drong zich steeds dat van die andere, die hem straks in haar doodsnood had bekend, dat zij zoovéél,- zoo heel veel van hem hield. Eerst tegen den morgenstond werd hij wat kalmer en kon hij inslapen. Toen hij wakker werd, scheen de zon al helder door de ruiten en klonk uit den tuin een vroolijke meisjesstem, die al neuriënd riep: „Erik Langslaper! Erik Langsla per!" gevolgd door het lachen van den ouden Jochem. „Ik zal hem opporren, juffer Mariene!" Een gewaarwording van geluk doorstroomde nu toch zijn binnenste. „Vandaag ziet ge er heel anders uit!" zeide het mooie meisje lachend, toen hij een half uur later met haar in den tuin aan het ontbijt zat. Hij boog zich tot haar over en fluisterde: „Mijn liefste, als ge 't goedvindt en tante Bertha ook, trouwen wij den achttienden October. Dan geeft ge me jijzelf op mijn verjaardag ten ge schenke*" (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1