Hoofdpsjn- tabletten ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 11 MEI 192 7. 8 'dsche pogingen kwam eer. 0 pech, en daarmee kon- dam. g te Midüelharnis g 6 Mei 1927. 1 K G. 4,70 5,15. K.G. 4,15-/4,20. 2 K.G. ƒ5,— tot 5,25. 0 K.G. 4,40-/ 5,-. 0. 3,60. ks. Aanvoer 26.000. tot 25,—perlOOst. '0 tot 18,20per lOOst. tot 5,40 per 100 st. t 8.40 per 100 bos. 6,40 per 100 bos. 10,30 per 100 bos. 20,— per 100 bos. t 53, - per 100 bos. 5,50 per 100 k.g. t 30, - per 100 kg. per 100 krop. tot ƒ4,40 per 100 krop. 0 per pond. tot 0,45 per pond. ,95 per pond. 9 Mei 1927. k g 4,70-/4,00. 5,05. 4,75. Aanvoer 95.00 stuks. .93 per pond. ,60 tot 21,— p. lOOst. ,50 tot 15.50 100 tot 9,40 100 ƒ2,—tot ƒ6,—p. 100st. v k g. tot ƒ9,60 per 100 krop. tot ƒ5,10 per 100 krop. 8,60 per 1U0 bos. bos. ,90 per 100 bos. 1U0 bos. t 48,— per 100 bos t 28,- per 100 k.g. 100 k.g. 4,60 per 100 k.g. 0,62 per pondspot. oor verkeerde behande- r tijdens het uitzaaien ■pgeloste kalk hevige nden en been van den landbouwer W. v. d. V. zich onder geneeskun-, est stellen. Men. doet rst de afdoende maat- ~en gaat zaaien. van den heer J. v. R. allen en een harer vin- kundige hulp was nood- ijl de smid C. B, bezig Jb. Bosschieter werk ten, werd van zijn fiets ntvreemd. Reeds dade- den knecht K. W. Den eze door de politie aan- belastingplaatje in zijn de verdachte is proces- geeft „Amicitia"a s. t over zeven een con- nghebbenden worden dat in verband met sverkiezing de stem- op Dinsdag 17 Mei a.s. 8 uur tot namiddags n de nieuwe of zomer- arnalenvisschers heb- dagen gevischt en ge- aar vaartuig 95 K.G. bracht. hoeve heeft zijn huis ands verkocht aan A. ten voor den gemeen- Lng aldus genummerd 2. Vrijheidsbonds, No. ndslag. No'. 4, Anti- Visschersparty. werden van hier ver- ppelen. n den landbouwer A. een poot. Het dier akt en werd onder en. Tij willigen landstorm A. F. J. Guérand be terdagavond gaf het 11 o alhier een goed markt welke met veel gewoond. z had de zeevisscher geluk zijn netten te zen wat een schade er op de O. L.School had alhier maar een Ikslijters is de prijs op 10 cent per liter hebben de polder weilanden bij verhuring 80 tot gemet opgebracht. De groene cichorei-wortelen wcl nu ai gekocht voor 16 per 1000 KgJ De afgeloopen week werden d<tó garnalenvisschers van 300-400 Kg. gar, per week en schuit gevangen. In de visscherij werden 15 zalmen gevaDget Als tijdelijk onderwijzeres aan dej School is benoemd Mej. Trouwborgf; Ouderkerk a. d. IJsel. In de woning plaatselijk geteeke 178 komen 2 gevallen van Roodvonk Op Vrijdag 12 Mei zal in de Oude S. algem. vergadering worden gehouden v Ccöp. Boerenleenbank. NIEUWE TONGE. In het huis van. J' aan den Molendijk alhier doet zich een van Roodvonk voor. De heer A. Mans was de laagste ins: ver voor de bestrating van de Kerkriy Bij de j 1. Zaterdag door de P. Gevleugelde Bode", alhier gehouden vanuit Mons (afstand 140.946 K.M.) w| uitslag als volgt: G. Knops 1, 5, 6 K. van Es 2; A. van Rumpt 3 en 10; Holleman 4; Joh. Noteboom 7; C. v.Gek Lossing 12 uur, aankomst eerste duif 3 uur; laatste duif 5.17 9 uur. a.s. Zaterdag zal een vlucht worden gj den vanuit Chimaij. Openbare vergadering van den^ der Gemeente NIEUWE TUNG Maandag 9 Mei 1927, des n.m, Aanwezig: alle leden. Voorzitter de EdelAohtb. heer R. Burgm. Secr. De Voorzitter opent de vergadering gebed waarna de notulen dèr vorige wc gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Missive van H.H. Ged'v Staten provincie, geleidende de rektening va komsten en uitgaven over 1925, met e opmerkingen vau administratieven aar sloten wordt aan de opmerkingen tegt te komen. b. Adres van dhr. F Sterk alhier, w wordt verzocht om een lokaliteit vo repetities van het op te richten kindei De Voorz. stelt namens B. en W. om het Gymnastieklokaal of hét Wee, aan deze vereeniging af te staan op de; wijze en voorwaarden als aan andere eenigingen. De heer Dorst vraagt of men nog lokaliteit te kort komt om al die vei gingen een vergaderplaats te kunnen gi Spr. kan zich wel met het voorstel va en W. vereenigen, als echter de vereenigi die sedert jaren het recht van vergac in een lokaal der gemeeDte hebben voor d.w.z. als deze vereenigingen vergad willen houden, de joDgere vereenigii die dan b.v. repetitie hebben, dat maal slaan. De Voorzitter zegt dat zulks ook d doeling is. c. Adres van de Secretaris der kie S. G. P. alhier om een vergaderlokaal Namens B. en "W. stelt de Voorz. vo dezelfde voorwaarden als voor de voorn de VereenigiDg, een lokaliteit af te st d. Verslag van hetgeen over 1926 betrekking tot de Volkshuisvesting in gemeente is gedaan Wordt ter secri voor de raadsleden ter inzage e. Proces-verbaal van de opneming de kas en boeken van den Gemeente vanger. Volgens dit proces-verbaal mo kas zijn een bedrag van 1002,28J. f. Meedeeling van J. van Vliet, d; zyn benoeming tot lid der schatting! missie aanneemt. g. Rekening en verantwoording vt Gez. Commissie over 1926. Op voorstel van B. en W. wordt bes dezelve-goed te keuren. h. Beschikking van Ged. Staten provincie, naar aanleiding van een ve van het Bestuur dezer gemeente om heffing van het vak lichamelijke oei op de o. 1. school. De Voorz. zegt dat de gevraagde heffing is toegestaan tot 1928, maar voorwaarde, dat het vak vrije en ordf ning der gymnastiek plaats heeftdaa is in overweging gegeven de hulpscho spoedig mogeiyk voor dat doel weer richten. In dat gebouw is echter een st vloer aanwezig. Deze moet worden vera in een van hout. Ook moet het schot w verwijderd. Dit brengt kosten met zich, gezien de groote uitgaaf by het aans van een leerkracht in het vak licham oefening, stelt spreker namens B. voor, in den geest van G. St. te han Aldus wordt besloten. De heer Dorst wijst er nog op dat hi van het gymnastieklocaal doorregen Voorzitter zegt dit onder deoogente zien. i. Verzoek van het Bestuur Federat! Ziekenhuisverpleging en Ziekenverzt om adhaesie betuiging op hun verzoe den Minister, inzake de verpleeggeld in ziekenhuizen. De Voorzitter geeft aanleiding hiervan eenige toelichting wfjst er o m op, dat het opvoeren de pleegscelden nadeelig is voor het Buh Armbestuur en ook voor de in deze gem bestaande vereeniging S. B Z. Als di wordt tegengegaan, zou het voor zuf vereeniging onmogelijk zfjntebiyven bi De premies zouden te hoog moeten en daardoor zouden velen daarvan gÉ( kunnen zijn. Daarom stelt f B. en W. voor aan genoemd adhaesie te betuigen. De heer Holleraan vraagt nog eenige in lichtingen, en nadat deze door den Voorzit ter zijn gegeven, wordt het voorstel van B. en W zonder hoofdelijke stemming aan- S7°Begnrooting van de Gez. Commissie voor 1928 Volgens deze begrooting moet de ge meente N. ToDge over dat jaar bijdragen de som van J 68,38. AC Breesnee merkt op, dat bij wel cijfers vernoemt, maat nooit iets van de werken der Gez. Comm. Dorst is dit met Breesnee eens, maar hij vraaefc zich af, zou dat niet het beste zijn. Als de Commissie noodig is, komt ze. Mededeeling dat het Bestuur van de Coöp. Boerenleenbank alhier niet bereid is onderpand te geven. Be heer D. Breesnee merkt op, dat de Voorzitter zich niet goed uitdrukte. Het Be stuur wil niet méér onderpand geven, dus beschikt afwijzend op het verzoek van het Gemeentebestuur. Ia verband hiermede stelt de Voorz voor, namens B en W. om een rek-courant te openen bij de bank van Nederlandsche ge meenten. Spr. merkt op dat hij inlichtingen heeft ingewonnen en dat hem is meegedeeld dat Ged. Staten hun standpunt niet hebben gewijzigd. Het bedrag van ƒ1,— per inwoner kan dan nog op de Boerenleenbank worden De heer D. Breesnee zegt, dat het hem als Bestuurslid der Coöp. Boerenleenbank geheel onverschillig blyft of het geld der gemeente op de bank wordt belegd. Maar als lid van den raad der gemeente Nieuwe Tonge blijft het hem niet onverschillig. De boeren leenbank geeft 4 rente en de Bauk van Nederl. gemeenten 2J Dat verschilt over een kapitaal zooals van de gemeente, aan merkelijk. De gemeente heeft er schade van. In een der vorige vergaderingen, zegt spr. te hebben voorgesteld bij de Kroon in beroep te gaan. B. en W. schijnen dit liever Diet te doen, omdat zij liever maar niet in conflict komen met Ged. Staten. Als B. en W. spr. te kennen geven dat zij liever niet in beroep gaan, doet spreker het voorstel daartoe niet. Immers B en W. dagen in dat geval op De Voorzitter zegt, dat B. en W gerust een en ander durven doen, als .het besluit van den Raad alzoo wordt genomen. Maar uit overweging, dat gezien de beslissingen op beroepen door andere gemeenten ingesteld tot niets hebben geleid, achten B. en W. het beter niet in beroep te gaan. De heer Holleman gelooft ook dat met protest niets is te bereiken. De heer Dorst vindt dat het kasgeld hoog is. H(j vraagt of het niet beter zou zijn de loopende leeningen daarmede af te lossen De Voorz. zegt, dat indertijd daarover is gesproken, maar dat toen daartegen ver schillende bezwaren werden geopperd. Daarna wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer D. Breesnee was er tegen. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van 167. Verbouwing Gemeentehuis. De Voorzitter stelt, namens de commissie, voor het maken van plannen voor het bouwen van een nieuw raadhuis op de plaats van het oude, op te dragen aan den Gemeente architect te Sommelsdijk. B. en W. zijn er van overtuigd dat, als hier het raadhuis wordt gebouwd, de ruimte groot genoeg is. In het nieuwe gebouw zal komen een Raadszaal, een Secretarie, een Burgemeesterskamer en een Archiefkamer, terwijl het zal bestaan uit drie verdiepingen. Ook zal er nog een kluis worden gebouwd. Spr. vraagt of de Raad zich hiermede kan vereenigen. De heer Dorst zegt, dat hfj, als commissie lid, zich buiten stemming heeft gehouden. De heer D. Breesnee zegtDit is de eerste steen niet, van dit gebouw, die we nu te pakken hebben. Hij gelooft dat de heeren zijn standpunt wel weten. Hfj vindt het vreeseHjk als straks de raad een voorstel omtrent de verbouwing, een voorstel, zooals thans is gedaan, met vier tegen drie stem men zal aannemen. Spreker zegt dat een gebouw op de oude plaats niet voldoende is voor de toekomst. Het staat voor eeuwen. 'tKan wel gebeuren dat 100 jaar nadien ge zegd moet worden wat heeft die raad toen bewogen zoo'n onbekrompen ding te zetten. Spreker wil de zeven leden trachten bfj elkaar te brengen. Thans is het onbekend wie ge- ljjk heeft, de drie of de vier raadsleden. Wel licht dat door spr. voorstel, als het aange nomen en uitgevoerd wordt er van de vier raadsleden zullen veranderen van inzicht of ook kan het andersom gebeuren, dat de drie raadsleden kunnen verheugd worden. Daarom stelt spr. voor, om ook plannen en een kostenberekening te laten maken tot ver bouwing van het w.eeshuis tot raadhuis en een burgerwoning. De heer Dorst acht de raadhuisbouw- kwestie een zeer gewichtige zaak. Hy zag gaarne dat met algemeene stemmen een besluit tot verbouwing of bouwing van een raadhuis werd aangenomen. En als er dan pogingen daartoe in het werk kunnen wor den gesteld, dan moet men die niet ver mijden. Weliswaar worden de kosten dan hooger, maar dan is er toch altfjd verschil De heer Visbeen zegt dat hfj heeft hooren zeggen dat het weeshuis niet mag worden verkocht Mag men er dan wel een raadhuis van bouwen? De heer Dorst zegt, dat het als-er een raadhuis met burgerwoning van gemaakt wordt, niet aan z(jn bestemming wordt ont trokken. Als zich het geval mocht voordoen dat er weezen kwamen, zou het weer als weeshuis in gebruik genomen kunnen wor den. Als het werd verkocht, zou het aan zijn bestemming worden onttrokken. De heer Visbeen: Dan kon men er beter vier flinke woningen van maken. De heer Holleman stelt zich de vraag: zouden de 4 raadsleden zooveel beter de zaak weten dan de 3? Spreker zou daar niet op willen ingaan als de middag niet zoo lang was, doch nu wil hij wel een en ander daar omtrent zeggen. Het zijn niet alleen de 4 raadsleden die voor den raadhuisbouw op de oude plaats zouden stemmen, maar ook de Voorzitter is er van overtuigd dat de ruimte alhier voldoende zal zijn. Hij heeft zooeven niet gezegd dat thans de ruimte voldoende is, maar dat de ruimte voldoende is. Dus ook, na 30, laat ik zeggen 40 of 50 jaar, zal de ruimte nog voldoende zijn. De heer D. Breesnee heeft in de vorige vergadering de uitdrukking gebezigd als zou Nederland binnen afzienbaren tijd de moes tuin van Europa worden en dientengevolge de bevolking zeer toenemen, 't wil spreker voorkomen dat dit bijzondere omstandighe den zijn. Als men met alles rekening moet houden, waar zal men dan een architect vinden die een gebouw ontwerpt dat alsdan ook nog aan de eischen voldoet. Men kon dan wel een raadhuis bouwen als dat van Rotterdam, wat natuurlijk ten eeuwige dage een strop voor de gemeente zou zijn. Es laat men dan aannemen dat de be volking dezer gemeente eens tot 3 a 4000 klimt, dan is het toch ook te verwachten dat die allen belastingbetalers zfjn. De argu mentatie van de heer Breesnee komt mij voor dat die wel over 't hoofd gezien kan worden. Dan sprak de heer Breesnee over by elkaar komen. Welnu. Eenigen tijd ge leden werd het huis van Van den Broek, hiernaast, aangekocht; dit geschiedde nog onder Burgem. Overdorp, die ook heuschin geen mandje melkte. Toen werden op een oogenblik de gedachten anders en men wilde een raadhuis daar, waar het weeshuis staat Als dat had doorgegaan, dan had men voor dat gebouw hiernaast nooit 4000,— ge kregen, en dus had de rente weggegooid geweest. En als nu het raadhuis alhier komt, dan is die raad waarvan ik zooeven sprak, gerehabiliteerd. En daar ïhogen die drie heeren ook wel iets voor voelen. Een kosten berekening is van dien aard, dat in verband daarmede geen argumenten kunnen worden aangevoerd. Als met ernst een kostenbere kening enz. was gemaakt van deze zaak, dan zou men voor een heel ander probleem hebben gestaan. We kunnen een vooropge zette meening hebben. Thans zegt spr. dat hij ook namens de heeren Prince, Van der Kroon en Visbeen spreekt, dat hy gerust de verantwoording voor een gebouw op de oude plaats durft dragen, en dat, als dan straks een nieuw Raadhuis alhier zal ver rijzen, dat gebouw daar zal staan als een monumentale verantwoording. De heer A. C. Breesnee wil cfjfers zien ook omtrent de verbouwing van het weeshuis tot raadhuis. De heer D. Breesnee zegt, dat hij zeide vier heeren, maar het College van B. en W. bestaat eigenlijk uit drie leden, twee wet houders en de Burgemeester. Nu wil spr. wel eens weten hoe de Burgemeester, die steeds ook een voorvechter van het andere plan was, thans als minderheid in het college van B. en W., staat tegenover hetgeen bij nu namens de meerderheid van dat college voorstelt. De Voorzitter zegt dat bij de vorige week Maandag zijn standpunt in de Raadhuisbouw commissie, waarvan ook de heer Breesnee lid is, voldoende heeft uiteengezet en hfj her haalt hier nogmaals, dat hij liever een groote ruimte te zjjner beschikking heeft, maar als er voldoende ruimte aanwezig is, kan hfj zich er gerust bij neer leggen. De heer Breesnee zegt, dat de heer Holle man een fantastische rede hield. Spr. wfjst op de piëteit van de vorige raad, waarover Holleman sprak. Hij vindt dat Holleman, hoewel spottend,met wat spreker in de vorige vergadering zeide over de uitbreiding der bevolking, niet juist was, want daar is Holle man evenals ik nog te jong voor, om te kunnen constateeren hoe de bevolking van deze gemeente is vooruitgegaan. De heer Dorst b.v. zou zulks beter kunnen zeggen De heer Dorst merkt op, dat Holleman sprak over rehabiliteeren van den vorigen raad, maar dat is niet noodig volgens spr meening. De heer Holleman zegt, dhr. Breesnee niet behoeven te beantwoorden, wat het gespro kene van den heer Dorst betreft, herhaalt spr. wat hfj zooeven zeide, als met ernst kostenberekening was gevraagd. Wethouder Van der Kroon zegt: In deze gemeente is een spreekwoord, dat zegt, een boer verandert zevenmaal voor hij overeen greppel stapt, en spr. vindt, dat dit spreek woord op den Raad van Nieuwe Tonge toe passelijk wordt. Eerst besluiten om op de oude plaats een raadhuis te bouwen, dan veran deren, én dan weer veranderen, de gemeente raad van Nieuwe Tonge maakt zich, aldus spr., op dergelijke manier belachelijk door geheel Nederland. Daarna brengt de Voorz. het voorstel van Breesnee in stemming, hetwelk wordt ver worpen met 4 tegen drie stemmen. Tegen stemden de heeren Prince, Holleman, Visbeen en Van der Kroon. Toen kwam het voorstel van B. en W. iD behandeling. Dit werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren A. C. Breesnee en D. Breesnee De heer Dorst stemde voor, echter met protest. Daarna werd een lid van het stembureau benoemd in de vacature Holleman, die ont slag heeft genomen. Tot lid van het stem bureau wordt benoemd dhr. A. Visbeen en tot pl.vervangend lid dhr. F. Sterk. Bij de rondvraag zegt de heer Holleman, dat hedenmorgen de bewoners dezer ge meente werden opgeschrikt doordat de klok ontijdig begon te luiden. Nieuwkerk was er nog al vlug by, zoodat het luiden spoedig werd beëindigd, gelukkig, want het had niet lang meer geduurd of de brandspuit bad buiten gestaan, Men dacht dat er brand was. Toen ik, aldus spr., hedenmorgen Nieuwkerk vroeg naar de oorzaak van dit ontijdig luiden, zei hij mij, dat hy de hulp van een paar jongens wel eens noodig heeft, daar het wel eens kan voorkomen, dat hy op het uur dat geluid moet worden, weg is of moet In ver band met deze kwestie zag spr. gaarne dat er een assistent-klokluider werd aangesteld. Dan kan deze bij afwezigheid van den klok luider, den dienst waarnemen. Ook is het aanbevelenswaardig dat een slot op de toren deur wordt gehangen, zoodat de mogelijkheid niet meer bestaat dat kleine jongens ontijdig gaan luiden. De Voorzitter meent dat de klokluider een assistent heeft. Hy zegt een en ander te zullen onderzoeken en in een volgende ver gadering ter sprake te brengen. Dan stelt de heer Holleman voor art. 56 der politieverordening te wyzigen, zoodat het verboden wordt om zoo dikwijls als thans gebeurd, de straten te schuren. Verder niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. OUDE TONGE. Van de heer Joh. Los werd een rund in nood gedood. Het vleesch werd voor de coinsumptie goedgekeurd. De heer Jac. de Korte Wz had het ongeluk een geladen kar over zijn teenen te rijden en zich daarby zoodanig te ver wonden dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. OOLTGENSPLAAT. De 8-jarige Cornelis van Putten was met zijn makkertjes aan 't spelen en viel zoodanig dat hij zyn linker arm brak. Dr. Endtz verleende de eerste hulp. De muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" is haar repetities weer be gonnen in de muziektent in den Bewaar- schooltuin. De belangstelling is bij het mooie weder altyd groot. De jaarlijksche Inspectie van verlof gangers zal gehouden worden op Woensdag 22 Juni as., 's morgens 11 uur, in het ver gaderlokaal Schoolstraat 12 te Oude-Tonge. Tot administrateur van de vereeniging „Kleingrondbezit" is benoemd de heer W. Voogd. Door een voorloopig comité zal Woens dagavond half zeven in de Openbare School een vergadering gehouden worden tot op richting van een vereeniging voor het be strijden der kosten van snel vervoer en ver pleging in een der stedelijke ziekenhuizen aan zieken, voor wie zulks noodig is. Als de vereeniging opgericht wordt zullen de ver schillende armbesturen een jaarlyksche sub sidie verleenen. De postduiven vereeniging „De Reisduif" heeft deelgenomen aan de wedvlucht van Mons (België). Afstand 140 K M. De prijzen werden behaald als volgt: le, 2e en 3e, L. van Nimwegen; 4e A. Vermaat; le overduif Jac. Dorsman; 2e C. Korteweg; 3e H.Noor- dyk. Aankomst eerste duif 3 u. 3 m. 17£ sec. Laatste duif 4 u. 15 m. 7 sec. DEN BOMMEL. Men verzoekt ons er het oog op te vestigen dat by de Gemeenteraads verkiezing op 18 dezer het stembureau zitting zal houden volgens den nieuwen tijd. De vorige week werdén uit deze ge meente verscheept 310 H.L. aardappelen. Onze vroegere dorpsgenoot, de heerE. Emmen, thans te Renswoude, is door het provinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland tot de Evangelie bediening toegelaten. Radijs f 2,70 per 100 bos. Postelein 14,— tot 17,— per 100 k.g. Spinazie 0,70 tot 2,70 per 100 k.g. Aardbeien 1,80 tot 2,60 per k.g. Peen 12.— per 100 bos. Bloemkool ƒ5,— tot 16,— per 100 stuks. Rabarber 5,40 per 100 bos. Witte Asperges 0,21 tot 0,36 per bos. Blauwe 0,12 tot 0,21 per bos. Seldery f 1,10 per bos. Tomaten 1,20 per k.g. Eieren ƒ5,— per 100 stuks. VEILIN GSBERICHT van Vrydag 6 Mei 1927. der Coöp.Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,20 tot 6,40 per 100 krop. Radys 2,10 tot 3,70 per 100 bos. Postelein 0,06 tot 0,12 per Kg. Spinazie ƒ0,60 tot ƒ5,— per 100 k.g. Aardappelen 6,10 tot 6,90 per 100 kg. Aardbeien 2,94 per Kg. Blauwe druiven 2,72 per k g. Peen ƒ7,— tot f 22,— per 100 bos. Bloemkool I ƒ16,— tot 29,— per 100 st. Bloemkool II ƒ7,— tot 17,— per 100 st. Uien 3,90 per 100 bos. Sjalotten 0,08 per k.g. Seringen 0,07 tot 0,15 per bos. Rhabarber f 1,10 tot 5,80 per 100 bos. Witte Asperges ƒ0,31 tot ƒ0,51 per 100 bos Blauwe ƒ0,17 tot 0,30per 100stuks Kipeieren, netto 4,70 tot 5,20 per 100 Eendeieren netto 4.40 per 100. Aanvoer 41289 stuks. INGEZONDEN MEDEDEELING. n buisjes 60 en 30ct, en eveneens 60en 30ct.Bij Apoth.en Drogisten Burgerlijke «tand. SOMMELSDIJK. Geboren: Jannetje, d v. Teunis van Heemst en Wilhelmina Nieuwland; Mattheus Gom- mert, z. v. Adrianus Bruggeman en Lientje van Lenten. Ondertrouwd: Bastiaan du Pree, j.m. 25 j. (te Melissant) en Arentje van der Veer, j.d. 22 j.; Beschier van der Slik, j.m. 25 j. (te Middelharnis) en Grietha Dingena Looijj.d. 19 j. Getrouwd: Dirk Bastiaan van Erkel, j.m. 25 j. en Dirkje Knape, j.d. 27 j. Overleden: Simon Teunis Koote, 1 j z. van Simon Teunis Koote en Arendje Aupperlee. BRIELLE. Geboren: Josephus Johannes Petrus, z. van P. J. Cambeen en A. B. Derkenhamer; Adri- aantje, d. van A. van Leeuwen en C. Kwak. Getrouwd: C. Spruijt en J. N. van Dyk; T. Dorst en L. Simons. Overleden: Aalbert Bouwman, 72j.echtg. van P. de Heer. Marktberichten. ROCKANJE. Zondagmiddag waren een 3-tal dorpsjongens kort na het eten vanuit den Helhoek naar het strand gaan fietsen en gingen in zee met den bal spelen. Eén van de drie Jan Snoefi, zoon van den kwee- ker Jakob Snoeij, slechts tot aan de knieën in 't water staande, zagen zyn kameraads, onder het geven van een schreeuw plotse ling de handen omhoog heffen, en achter overslaan, waarschynlijk door de te groote kilte van het water bevangen. Waren zij niet zoo geschrokken en hadden zij hem gauw op het droge gehaald, ware hij misschien nog te redden geweest. Nu werd hij waar schijnlijk door den krachtige ebbestroom langs de kust naar zee gevoerd. Het ïyk is nog niet gevonden. De bedroefde ouders hebben nu nog één zoon over. In ieder geval is hier geen sprake van verdrinken door onveiligheid van Rockanjes strand. VEILINGSBERICHT van Maandag 9 Mei 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla 0,60 tot 1 80 per 100 krop. Vee en paarden. ROTTERDAM, 9 Mei. Ter Veemarkt wa ren heden aangevoerd488 vette runderen, 259 vette kalveren, 169 schapen of lamme ren en 1326 varkens. Prijzen per kg. Koeien 30-34 c., 42— 44 c., 48-50 c.; ossen 38 c., 40—42 c, 47-50 c.-; stieren 37 c., 40 c., 42—46 c.; kalveren 45-47| k., 60-62$ c., 75-80 c.; schapen 20—34, lammeren 16-22 per stuk; varkens 30$ c., 31 c. Koeien en ossen waren minder rüim aan gevoerd, de handel was flink en de prijzen bleven stationair; een enkele puikbestekoe ging nog van 2 tot 4 cent boven noteering Stieren waren niet veel aangevoerd De handel was matig, en de prijzen waren iets stijver dan den laatsten Dinsdag. Vette kalveren waren zeer ruim aange voerd. De handel was matig en de oude prijzen konden gehandhaafd blijven. Eerste soort kalveren waren gemakkelijker te plaatsen dan afwijkende kwaliteiten. Een enkel puikbest kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aan voer, zeer stille handel en lagere prijzen. Varkens waren zeer ruim aangevoerd. De handel was tamelijk en de prijzen waren iets lager dan vorige week Een enkel puik best exemplaar ging nog een cent boven noteering. De afloop was zeer slecht. Groenten, Fruit en Aardappelen. ROTTERDAM, 9 Mei. Heden waren de prij zen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 3 75 4 50; Zeeuwsche blau we 5.25 - ƒ5 60, dito Eigenheimers 3 30 - 3.90, dito Bonte 5.25 5 60; Bravo's 4.50—ƒ5. Poters 2 —ƒ2 50; Red Star 4.25 4.75 per kin; Malta's 9 11 ct., dito Springs 14$-16$ ct per k.g. Met rede lijke aanvoer stille vraag. Gemengd Meuws. RURRFABRIER AFGEBRAND. Voor een waarde van 50.000,— verloren gegaan. APELDOORN, 8 Mei In den afgeloopen nacht om drie uur ontdekten voorbijgangers brand in de kurkfabriek van den heer B. Geerdink aan het Kanaal. De Apeldoornsche brandweer was spoedig ter plaatse, gevolgd door de brandweer van de Eendracht Gretig vonden de vlammen voedsel in de opeenge stapelde kurkplat.en, waarvan een geheele voorraad ter verzending gereed stond. Boven dien was juist in de afgeloopen week nog een wagon kit gelost, dat zeer fel brandde. De fabriek en aangrenzende houten lood sen, van welke twee als pakhuis in gebruik waren bfj de Coöperatie „Vooruit" en waarin ,een hoeveelheid steenkolen en turf aanwezig was, gingen geheel in de vlammen op. De brrndweer gaf met vy'ftien slangen water; de motorspuit bleef den geheelen dag op haar post om het telkens oplaaiende vuur in be dwang te houden Een der oudste brandweer lieden, pas benoemd tot eerelid, de heer E. Radstaak, die bij den brand aanwezig was, begaf zich te ongeveer half zes naar zijn wo ning, om zich ter ruste te begevennauwe lijks te bed zijnde, overleed hy aan een hart verlamming. De brand, waardoor voor een waarde van circa ƒ50 000 verloren ging, is vermoedelyk ontstaan door broeiing van de kurkplaten. ERNSTIGE MIJNRAMP IN DE VER. STATEN. Waarschijnlijk 90 a 100 dooden. Reuter meldde Dinsdag uit Fairmont in den staat West-Virginië dat daar 75 mijnwerkers in een steenkoolmijn te Everetts-ville zijn bedolven. Er vond een ontploffing plaats en de mijn staat in brand. De ontploffing ver nielde den hoofdingang en de stortinrichting. De kracht van de explosie was zoo groot, dat twee mannen die op den storthoop werkten gedood werden, terwijl vijftien anderen werden gekwetst. Een van de mijnwerkers is levend uit de mijn gekomen. Dat was het eerste bericht, maar het vol gende, met uitvoeriger bijzonderheden geeft een veel ernstiger kijk op het gebeurde. Het luidt: Het lot van de 76 mijnwerkers, die nog in de mijn waren, is nog niet bekend. Van vieftijn anderen weet men dat zij zijn omgekomen; van negen sat zij zwaar gekwetst zijn. Sommi gen van dezen zullen wel omkomen. Terwijl brandweerploegen koortsachtig aan het be strijden zijn van den brand die woedt in de schacht waar de ontploffing plaats had ge vonden, werd alle reddingswerk tijdelijk ge staakt. De mijndirectie is van oordeel dat zoolang $e brandt woedt, geen reddingswerk met katis op succes kan worden ondernomen. Oude mijnwerkers met veel ervaring zijn van oordeel dat er maar weinig hoop is, van al degenen die nog onder den grond zijn er nog één levend terug te vinden. EEN HUWELIJK ALS BELOONING DER EERLIJKHEID. Ongeveer zes weken geleden heeft een win keljuffrouw uit San Francisco, miss Williams, in een bankgebouw een verkreukeld stukje pa pier gevonden, dat bleek een biljet van hon derd dollar te zijn. Zij deponeerde haar vondst bij den kassier, die zeide, dat indien het geld niet binnen drie dagen werd opgeëischt, het haar eigendom zou worden. Het scheen het winkelmeisje niet mee te loopen: de eigenaar kwam inderdaad op 't laatste oogenblik opdagen. Maar.hij zond, toen hij van haar eerlijkheid gehoord had, haar een uitnoodiging voor een diner en vroeg en verkreeg drie weken later haar hand. Miss Williams is thans op huwelijksreis met haar man, die een zeer gefortuneerd effecten-ma kelaar is. Dit historietje zullen we nog wel op de film zien. Het verdient zijn publiciteit en moet vooral bioscoopbezoeksters in het donker wel een traan ontpersen. GRUWELIJKE MOORD TE HAMBORN. HAMBORN, 2 Mei. Hedenmorgen werden de echtgenoote en de schoonmoeder van een Italiaan met afgesneden keel gevonden. De misdaad is gepleegd door den echtgenoot, die- de vlucht heeft genomen.- HAAR GLIMLACH VERZEKERD. Een polis van zes ton. Miss Fay Marbe, een buitengewoon mooie Amerikaansche actrice, heeft zooeven bij een Britsche verzekeringsmaatschappij een assu rantie van 50.000 600.000) gesloten op. haar glimlach. Vele actrices hebben reeds haar armen en beenen verzekerd, maar met haar glimlach- assurantie is miss Marbe zeker nummer één. Haar polis zegt, dat als door eenigerlei oor zaak, ongeval of ziekte, in de eerstkomende tien jaren haar glimlach aan charme of schoon heid inboet, de maatschappij moet betalen. Aan een verslaggever verklaarde het actricetje, dat zij haar glimlach als een harer grootste schat ten beschouwt, ,,'t Is de sleutel van mijn per soonlijkheid, en als ik mijn lach verloor, zou 't gedaan zijn met me." De maatschappij was aanvankelijk wat on willig, op het contract in te gaan, Ernaar toen ik de heeren. eenmaal overtuigd had van de waarde van mijn glimlach" zeide miss Marbe „was de zaak beklonken." HET BRUTALE ROOVERDOM IN TSJECHO-SLOWAKIJE. De bekende rooverhoofdmari Kasparik heeft een dreigbrief gezonden aan de politie te Ostrou in Moravië, waarin hij zegt, dat hij het politiebureau in de lucht zal laten vliegen als de politie Dedek, den roover, die tegelijk met den beruchten hoofdman Lecian te Oderberg gevangen is genomen, niet onmiddellijk in vrijheid stelt. Ook een dame uit Praag heeft de vrijlating van Dedek geëischt. EEN VIERLING. De 34-jarige vrouw van een beambte van de Southern Railway heeft te Deptford het leven geschonken aan een vierling, drie jongens en een meisje. Zij zijn allen volmaakt gezond. Het meisje zal Betty heeten naar de hertogin van York, een jongen Edward, naar den prins van Wales, een tweede jongen Albert, naar den hertog van York, en het vierde kind Leonard.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3