RADIO-TOESTEL VROO PAARDENMAR Tandarts J. U. ËUUS Knagende pijnen Sanapirin-tabletten I Kunsttanden-Gebitten TAPIS pahje, schavuit!. BINNENLAND C. BAKKER ROTTERDAM. - Iel. 8088. f 135,-. 4 Philipslampen. 1 luidspreker. 1 hoofdtelefoon. 1 anode 90 Volt. 1 accu Varta. 10 spoelen. Antenne materiaal. f 135,-. HET EENIG adres S. VAN DER PLAAT Dit jaar een wat betreft k BINNENWEG - HO 2e OOSTBURGSCHE P Voorstraat 209 - Sommsisdilk Adverteert in O 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 4 MEI 192 7. O INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. troost van de komende nieuwe maan in de reeksen slechte dagen die ons land kent, ontnomen werd, en zoo zou er van den tafel kout nog meer wetenswaardigheden te ver tellen zijn. Maar aan alles komt een einde en dus ook aan dit verslag van de viering van de geboorte der Koningin Wilhelmina van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, welke boot er het hare toe moge bijdragen, den goeden naam der veiligheid van de Nederlandsche kusten en de faam van den zelfopofferenden moed der bemanningen van onze reddingbooten te bevestigen. (N. R. Grt.) Plaatselijk Niéuws. MIDDELHARNIS. De veedrijver Of. L. Bom kreeg een zoodanige klap van een koe, dat hij per auto naar huis vervoerd moest wor den. Na geneeskundig onderzoek bleek dat eenige ribben waren gekneusd. Voorloopig moet hij rust houden. Postduiven-sport. Op Zondag 8 Mei zal door de P. V. „de Seinpost" worden deel genomen aan een wedvlucht vanuit Mons (België) afstand 146.012 K.M. Des morgens 8 uur zullen de duiven gelost worden. Werkioozen-statistiek. Gedurende de week van 25/30 April zijn bij den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling als werk zoekenden ingeschreven 16 personen, t. w.: 10 visschers, 5 arbeiders en 1 boekdrukker. Onder groote belangstelling vierden Maandag de WelEerw. heer ds. G. van Velzen en zijn echtgenoote T. Groenendaal hun gouden huwelijksfeest. Tot de le klasse der U. L. O.-school alhier zijn 31 nieuwe leerlingen toegelaten. De WelEd. Gestr. heer H. Schouwman, le luitenant bij de Vrijwillige Landstorm en als zoodanig alhier woonachtig, is over geplaatst naar het Ministerie van Oorlog te 's-Gravenhage. DE OPENING VAN DE FORD ZAAK. Vrijdag j.l. heeft de Fa. Witvliet en Koert officieel haar zaak geopend aan het Zandpad alhier. Daartoe uitgenoodigd hadden vele genoodigden en cliënten zich tegen zes uur verzameld in het gebouw. De Directeur van de Ford Motor Comp. te Rotterdam sprak in hartelijke woorden de beide firmanten toe voor hun vooruitstrevend manier waarop zij hun zaak hebben ingericht en gemaakt totwat het heden is. In vier jaar tijds heb ben zij 200. luxe auto's trucs en tractoren verkocht, wat een omzet in geld wil zeggen van een half millioen gulden. Ook zij waren de eerste daelers die het z.g. service systeem gingen invoeren, dat wil zeggen het maan- deiyksche nazien van de verkochte auto's zonder daarvoor eenige geldelijke vergoeding te ontvangen. Spreker meende dat zij steeds elke Ameri- kaansche methode mede op hun aanraden getrouw hebben gevolgd en dat dit mede een van de oorzaken waarop dit bedrijf, dat zoozeer bloeit, rust. Hoopte dat deze zaak in groei en bloei moge toenemen en een loonende bedrijf mag blijven. Dankte daarna den Burgemeester voor zijne aanwezigheid. Daarna sprak de Burgemeester de beste wenschen uit voor den groei en bloei van dit zoo grootsch opgezet bedrijf. Dat het moge bijdragen tot groei en bloei en van Middel- harnis. De zaak was werkelijk heel aardig, de showroom was schitterend. Bij de vele bloem stukken die waren ontvangen maakten de auto's een heel mooien indruk en het ont brak dan ook aan geen bezoekers. De Fa. Witvliet en Koert is een groote eer aange daan dat men van Oost en West per Ford was gekomen om dit moment medetemaken. Ook wij wenschen de heeren die het zaken doen wat grooter hebben opgevat dan tot heden gebruikelijk is ons eiland het beste toe. De aanwezigen werden uitgenoodigd des avonds naar de Ford film te komen zien. Een zeer interessante vertooning. Hoe alles tot in onderdeelen verzorgd wordt. De be proeving van veeren, van kogeltjes van voor assen, die lieten zien dat alleen werkelijk eerste klas staal en materiaal in 'n Ford zit. En ook op wat voor wegen de Ford al niet gebruikt wordt in de TJ. S. of A. waarlijk, hier is meD nog... er heilig bij. De genoegeiyke vertooning werd afge wisseld met een paar Amerikaansche kluch ten en 'n schitterende film over de Niagara- water vallen. Om half elf ging men vergenoegd naar huis. 't Was interessant en mooi geweest. Centrale Veiling te Middelharnis Vrijdag 29 April 1927. Kippeneieren 58—61 k.g. 4,85-/" 5,15. Idem 50-52 k.g. ƒ4,10-/ 4,50. Idem (bruine) 60—62 k.g. ƒ5,305,35. Eendeneieren 70—75 kg. 4,50—4,95. Kalkoeneieren 8,—. Poelepetaateieren f 3,10. Ganzeneieren 10, Alles per 100 stuks. Aanvoer 25.000 stuks. Bloemkool le s. ƒ28,'— tot ƒ30,— p. lOOst. 2e s. 20,40 tot 24,- 100 3e s. 6,60 tot 9,40 100,, Kropsla le s. J 6,10 tot ƒ7,— p. 100 krop. 2e s. 3,70 tot 4,20 100 Rhabarber ƒ4,— tot ƒ7,— per 100 bos. Radys ƒ6,— per 100 bos. Madeliefjes ƒ6,— per 100 bos. Spinazie 7,70 tot 11,50 per 100 k.g. Postelein 32,— per 100 k.g. Honing 60,— tot 61,— per 100 k.g. Kaas (volvet) 0,46 per pond. Boter 0,86 tot 1,05 per pond. Aanvoer Boter 300 pond. Maandag 2 Mei 1927. Kippeneieren 58 61 K.G. 4,80—5,05. Idem 50 K.G. 4,10. Idem (bruine) 61 K.G. 5,05-5,15. Eendeneieren 4,70. Alles per 100 stuks. Aanvoer 10.000. Bloemkool le 23,— tot 27,— per lOOst, 2e ƒ16,20 tot 17,10per lOOst. 3e 10,— tot ƒ12,—per lOOst. Kropsla le srt. ƒ6,10 tot ƒ7,— per 100 krop. 2e 3,20 tot 4,80 per 100 krop. Radijs 2,70 tot 6,50 per 100 bos. Asperges j 53,— per 100 bos. Prei j 5,60 tot 6,60 per 100 bos. Spinazie 11,70 tot 14,20 per 100 k.g. Postelein 26,30 tot 27,— per 100 kg. Boter 0,74 tot J 0,85 per pond. Kaas (20 plus) 0,30 tot 0,35 per pond, SOMMELSDIJK. De uitslag van de tijdens de veemarkt gehouden keuring is; Koudbloedpaarden 47 jaar; My's-Koerfc te Sommelsdijk le, 2e en 3e pry's; 3-jarige: G. van Es te Sommelsdijk le prijs; W. Hees termans te Melissant 2e prijs; Joh. Koert te Middelharnis 3e prijs. 2-jarige; G: van Es te Sommelsdijk le pr\js;Mijs-Koert te SommelS' dijk 2e en 3e prijs; 1-jarige: le prijs niet toegekendG. van Es te Sommelsdijk 2e prijs, J. A. Slis te Sommelsdijk 3e prijs. Warmbloedpaarden: 4-7 jaar'G. L War- naer G.Lz. le en 2e prijs; Jacob van Nieu- wenhuize te Nieuwe Tonge Be prijs. 3-jarige: le prijs niet toegekend. J. A. Slis te Sommels dijk 2e prijs i M. Jacobs te Oude Tonge 3e prigs. 2-jarige; Gebroeders Vis van Heemst te Som melsdijk le prijs, Jacob van Nieuwenhuize te Nieuwe Tonge 2e pry's, Gebroeders Vis van Heemst te Sommelsdijk 3e prijs; 1-jarige: G. L. Warnaer G.Lz. te Dirksland le prijs, Gebroeders Vis van Heemst te Sommelsdijk 2e prijs, G. L. Warnaer G.Lz. te Dirksland 3e prijs. Melkkoeien: Jb. Troost te Sommelsdijk le prgs, Jb Slis Dz. te Middelharnis 2e prijs, G. v. d. Laan te Sommelsdijk 3e prijs. Melkschot: H. Grootenboer te Dirksland le prijs, J. A. Slis te Sommelsdijk 2e prgs, M. Born G.Lz, te Sommelsdijk 3e prijs. Vette schot; G. Born te Sommelsdijk le prijs, A. Born te Sommelsdijk2een3eprijs. Kalfdragende vaarzen: W. v. Driel te Stel lendam le prijs, Gebroeders Vis van Heemst te Sommelsdgk 2e prgs, K. Tanis te Ouddorp 3e prijs. 1-jarige vaarzen: L. Rood te Dirksland le prijs, L.'de Boer te Herkingen 2e en 3e prijs, G. L Warnaer G.Lz. te Dirksland 4e prijs, Struik te Melissant 5e prgs, Jb. Joppe te Sommelsdijk 6e prijs. 2-jarige gustevaarzenL. de Boer te Her kingen le prijs, C. A. A. Kort te Melissant 2e prijs, Struik te Melissant 3e prijs. Voetbal. De aangekondigde voetbal wedstrijd ging Zondag j.l. weer niet door wegens niet opkomen. DIRKSLAND. Vrijdagnacht is door de gemeentepolitie proces-verb aal opgemaakt tegen A. K. wegens openbare dronkenschap. Deze A.K. stond reeds één jaar op de lijst van personen, die niet in een café mochten komen. Thans Is het deze weer voor twee jaar verboden in een gelegenheid waarster- ken drank verkocht wordt te vertoeven en is hiervan aan de caféhouders mededeeling gedaan. Zaterdagavond maakte de mondhar monicaclub V.IO.LA. een marscb door het dorp en bracht tevens een serenade bij den heer G. Zoeteman, die zijn zilveren huwelijks feest vierde. Maandagmorgen heeft de fotograaf Rotsma uit Middelharnis op verzoek van deze gemeente, de tegenwoordige toestand van de Trechter op de gevoelige plaat vastge legd, zoodat onze nakomelingen kennis kun nen nemen van de gevaarlijke hoek voor autoverkeer- Naar we vernemen zal reeds zeer spoedig een begin worden gemaakt met het afbreken.van het pand bewoond door den heer Vreeswijk, daar deze een andere woning heeft gehuurd, zoodat spoedig het gevaar voor aanrijdingen voorbij zal zijn. Ds. A. de Blois, pred. bij de Gerefor meerde gemeente alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Charlois (gem. Rotterdam) en is beroepen naar Meliskerke (Zeeland). STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 3 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 40 K.G. bij de pellerijen aangebracht. Voor den nieuwen cursus aan de Open bare school alhier zijn 31 nieuwe leerlingen toegelaten. Zaterdagavond maakte de muziekver- eeniging alhier een muzikale wandeling door de gemeente ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana. GOEDEREEDE. De afgeloopen week heb ben de garnalenvisschers van 100-160 Kilo garnalen per week en schuit gevangen. De Peekaai alhier zal bestraat worden wat een groote verbetering zal opleveren. Van de wed. F. de Eerzamen kwam Maandagmorgen een lj-jarige vaars in de Haven terecht na enkele uren gezwommen te hebben werd het beest gered door M. Troost. De Emmabloemcollecte, gehouden 30 April, met welwillende medewerking van eenige jongedames, heeft f 37,30 opgebracht. OUDDORP. De afgeloopen week werden door de garnalenvisschers van 100—200 K.G. garnalen per week en schuit gevangen. In de weervisscheryen werden 6 zalmen gevan gen. De garnalenvisscher P. Grinwis had het ongeluk zijn natten en zeil door het ruwe weer zoodanig te beschadigen, dat hij genood zaakt was de haven van Bruinisse binnen te loopen en beliep een schade van 70, De nummering van de candidateniyst voor den Gemeenteraad is by loting als volgt aangewezenlijst 1 Havenbelang; lfist 2 Anti- Rev. partylijst 3 Gemeentebelang; lijst 4 Arbeiderspartij; lijst 5 Vrijheidsbond;lgst6 Staatk. Ger. partij. Beroepen bij de Ned, Herv. kerk alhier Ds. J. Bus van Aalsburg en Heesbeen. In deze gemeente zijn ingekomen: Ja- nette Huberta van Rooy van Oorschot. Vertrokken: Jan Mastenbroek en gezin naar Middelharnis; Sietje Mastenbroek naar Melissanfc; Neeltje Westhoeve naar Maas sluis; Johannis dé Gans en gezin naar Mid delharnis. Zaterdagmorgen nam den Heer P. Hek man die gedurende 44 jaar bij het openbaar onderwijs hier ter plaatse was werkzaam geweest afscheid van personeel der school en van de leerlingen. Nadat de heer Hekman met zijn echtge noote in een rijkversierde auto aan de school waren gebracht en zfi plaats hadden geno men in een der lokalen dat eveneens rijk versierd was nam de heer Tiggelman hoofd derschool het woord en sprak in 't kort wat den heer Hekman had gedaan geduren de de halve eeuw dat hy bij het onderwijs werkzaam was geweest. Daarna zongen de kinderen eenige voor die gelegenheid geleerde versjes die betrek king hadden op de laatste schooltijd en op ,de rust dien de heer Hekman nu te gemoet "ging terwijl de oudste leerling Ida Pik den heer Hekman uit naam der leerlingen dankte voor wat hij voor hun had gedaan en werd hem een zeer mooie boekenkast aangeboden. Daarna nam de heer Burgemeester het woord die de werkzaamheden van de schei dende onderwijzer zeer prees en dankte hem namens het Gemeente bestuur voor de be wezen diensten, terwijl hem toezegging werd gedaan dat hij een stoffelijk aandenking van het gemeente bestuur zou ontvangen, Ook namens de oud leerlingen werd den heer Hekman toegesproken door den heer Joh. Hameeteman die het werk prees aan hun verricht en bood hem namens de oud leerlingen een "Westminster klok en twee legstoelen aan, teneinde dit laatste volgens de zegsman te gebruiken tijdens zijn wel verdiende rust. Daarna werden de kinderen getracteerd en dankte de heer Hekman zichtbaar ontroerd voor de zeer vele blijken van belangstelling. Nadat men nog een tydje gezellig bg elkaar was gebleven was deze plechtigheid geëin digd en wij wenschen ook den heer Hekman nog een reeks van jaren toe waarin hij zal kunnen genieten van zijn welverdiende rust. NIEUWE TONGE. Aan de O. L, school alhier zijn met 2 Mei 42 leerlingen toegelaten. De stemming voor de leden van den Gemeenteraad alhier zal plaats hebben op Donderdag 19 Mei a.s. Bij de j.l. Zaterdag door de P.V. „De Gevleugelde Bode" alhier gehouden vlucht vanuit Lier (afst. 69 923 K.M.) was de aan komst als volgt: K. van Es 1, A. van Rumpt 2 en 4, C. A. Holleman 8, J. Noteboom 5 en 6 en C. van Gelder 7. Lossing: 1 uur. Eerste duif 2.12 88. Laatste duif 2.27.22. A.s. Zaterdag een vlucht van uit Mons (afst. 140 946 K.M. OUDE TONGE. Ten huize van dhr. A. Fluit Pz. ontstond een begin van brand, terwijl niemand thuis was. Gelukkig werd dit opgemerkt door mej. C. de Lignie en de buisvrouw van dhr. A. J. de Lignie, die door flink ingrijpen erger wisten te voorkomen. Van den landbouwer W. Buth werd een rund in nood gedood. Het vleesch is voor de consumptie goedgekeurd. De collecte gehouden ten bate van het Drentsche Veenkind, heeft opgebracht f 62. Voorwaar een mooie opbrengst. Dhr. M. P. J. Vlaander, onderwijzer alhier, heeft ondershands aangekocht het woonhuis van de Wed. Van Driel, staande Stationsweg 17, voor de som van 6.000, Ter gelegenheid van de meerderjarig heid van H. K. H Prinses Juliana, is Zater dagavond door de muziekvereeniging „Voor uit" een rondgang door het dorp gehouden. Zooals gebruikelijk werden geblazen Wilhel mus, Wien Neerlandsbloed en meer dergelijke liederen, wat zeer in den smaak viel. Het was een gezellige avond. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag heeft de postduivenvereniging „De Reisduif" alhier deelgenomen aan de wedvlucht van Lier (België). Afstand 63 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1. A. Breeman, 2 en 4 L. van Nimwegen, 3. H. Noordijk, 5. Jac. Dorsman, le en 2e overduif L. van Nimwe gen en 3. H. Noordijk. Aankomst eerste duif 2.12.19 uur, laatste 2.84.06 uur. DEN BOMMEL. Iu deze gemeente hebben zich gevestigd: C. P. Roodzant van Stad aan 't Haringvliet. H. A. Korteweg van Ooltgens- plaat. J. Koenen van Ooltgensplaat. En zijn vertrokkenM. Koppenaal en ge zin naar O.Tonge. B. B. R. Pietersma naar Amsterdam. A. C. v. d. Swaluw naar Wer- veréhof. H. v. d. Doel en gezin naar M'harnis. De vorige week werden van hier verscheept 704 H.L. aardappelen en 1160 H.L. peen. Burgerlijke Stand. NIEUWE TONGE. Gehuwd: D. de Jong, 30 jaar en W. van der Maden, 23 jaar. A. Doornheim, 23 jaar en H. de Jong, 19 jaar. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Jocobus Jan, z. v. Jan Verwejj en Hester Vermaat; Leendert, z. v. Pieter Ttoost en Arentje van Dam; Willempje, d. v. Wouter Hokke en Maria van Dam. Ondertrouwd: Kasper van den Herik 21 j. en Jannetje van Dam, 20 j. Getrouwd: Leendert Donkersloot, 22j.en Jannetje Duim, 20 j. DEN BOMMEL. GeborenMaria, d. v. A. Bugs en P, van Putten. Aletta Maria, d. v. J. M. van Dis en A. M. Esseling. BRIELLE, van 22—28 April. GeborenMaartje en Leendert, d. en. z. van P. J. v. Egsden en W. G. v. d. Slujjs. OndertrouwdT. Drost en L. Simans. Gehuwd: P. Beuzenberg en H. Vlasblom. INGEZONDEN MEDEDEELING. CORRESPONDENTIE. Vorige week Woensdag hebben wij een Ingezonden stuk opgenomen met ondertee- kening H. Breen Pzn. Wij kregen een bericht waarin werd tegengesproken dat bedoeld stuk door H. Breen was ingezonden en geschreven. Red. HEVIGE BOSCHBRAND BIJ VEN EO. Geen sprake van blusschen. VENLO, 2 Mei. Bosch en heide staan in de nabijheid van deze gemeente over een groote uitgestrektheid tot over de grens in lichterlaaie. Er woedt thans een felle brand, welke door tot nog toe onbekende oorzaak hedenmiddag omstreeks 1 uur is ontstaan aan een boscbrand van 10 tot 15-jarige dennen waarin ook veel dood hout aanwezig was. In korten tijd stonden de jonge, dicht op elkaar staande dennen in lichterlaaie. De Oostenwind blies onder en door het doode- hout en zette alles spoedig in vollen gloed. De wind joeg de vonken voor zich uit, over slooten en heggen en over de wegen. Aan blusschen viel niet te denken. Het vuur heeft zich in den namiddag over een groot aantal H.A. uitgebreidhoe groot uitgestrektheid precies is, kan niemand nog zeggen. Maar wel is zeker, dat duizenden en nog eens duizenden jonge dennen branden en reeds verbrand ziju. Vluchtende konijnen komen soms uit de brandende massa gesneld en blijven dan plotseling dood liggen. Groote massa's vogels vlogen onder luid geschreeu w weg. Om 8 uur hedenavond stond alles nog in vollen gloed. De bosschen behooren grooten- deels in eigendom aan de families Goossen en Van Oyen. Prinses Juliana in den Raad van State. Op het Binnenhof te's-Gravenhage hadden zich Maandag eenige honderden belangstel lenden verzameld tegen het uur waarop de Koninklijke Familie aan het gebouw van den Raad verwacht werd in verband met de in trede van Prinses Juliana in het plaatselijk college. Precies 2 uur kwam de koniniyke auto aan. De Koningin droeg een blauw mantelcos- tuum, de Prinses een witten mantel boven een lichtblauw toilet en de Prins was in admriaals-uniform. Hy droeg het lint van het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw. Ten half drie was de-vergadering geëin digd. By het bestygen van de auto steeg een harteiyk hoerageroep uit de menigte op. De koninklijke familie werd door dezelfde heeren die haar ontvangen hadden uitgeleid, Er werd druk gefotografeerd en gefilmd," Inbrekers op heeterdaad betrapt. Rechercheurs wachten de dieven op. Een inbreker neergeschoten. Een goede vangst. Al geruimen tyd was het aan de politie te Hillegersberg bekend, dat een bende in brekers, die zich schuldig gemaakt hadden aan inbraken aan den Langen weg en de Linker-Rottekade aldaar, het voorzien had den op het woonschip van den uitvoerder De Jong, welk schip aan de Linker Rotte- kade ligt. Er werd vermoed, dat de inbrekers op een Zaterdagavond zouden komen, omdat de uitvoerder meestal des Zaterdags veel geld in zgn woning had. Daarom heeft de Hillegersbergsche recherche het woonschip enkele Zaterdagen achtereen scherp bewaakt. Zoo ook j.l. Zaterdag. In den namiddag zgn de rechercheurs Lemson en Latté naar het woonschip gegaan, waar zy in een van de kamers een plaatsje kregen. Bij achten is het echtpaar De Jong uitgegaan. Nauwelgks waren zij weg, of drie kerels kwamen dich terby en trachtten de buitendeur te forceeren,. Toen dit niet vlug genoeg naar hun zin1 gelukte, sneden zjj een ruit uit, waarna z(j de drijvende woning binnenstapten, zy kwa men toevallig juist in het vertrek, waar de rechercheurs op hen te wachten zaten. Toen zy zich met een electrische zaklantaarn bij lichtten, viel het licht al dadelijk op de beide politiemannen, waarna de dieven hals over-kop op de vlucht sloegen. Twee ont kwamen door het raam, door hetwelk zij waren binnengekomen; de derde zag zoo gauw geen kans, langs dezen weg weg te komen en sprong daarom pardoes dooreen andere ruit. De rechercheurs maanden hen herhaalde malen tot stilstaan, maar de in brekers sloegen daar geen acht op en zoo vlug mogelgk zochten zij langs de Linker Rottekade een goed heenkomen. Om hun schrik aan te jagen loste de politie een schot in de lucht, maar ook dit had geen resultaat. Tgdens de achtervolging is daarna nog eenige, keeren geschoten. Een van de inbrekers werd, getroffen en viel neer. Een tweede bleef, staan en gaf zich aan de politie over De derde liep door en wist te ontkomen. De rechercheurs grepen den tweeden man, en brachten hem zwaar geboeid naar het politiebureau te Hilligersberg over. De inmid dels ter assistentie gekomen agenten hebben den zwaar gewonden inbreker eveneens naar dit bureau overgebracht. Dr. D. Heineke heeft hem daar onderzocht en oordeelde op neming in een zijbkenhuis dringend nood zakelijk. De man is vervolgens naar het ziekenhuis Eudokia alhier overgebracht. Het bleek, dat een revolverkogel hem diep in den rug was gedrongen. Bovendien had hy nog een ernstige schotwond aan zijn linkerbeen. Zijn "toestand was zorgeiyk.InspecteurJ.de Vries uit Hillegersberg heeft den man, die de 28-jarige J. S. uit de "Wilhelminastraat alhier bleek te zyn, des nachts nog een ver hoor afgenomen. Gisteravond was de toestand van S. tameiyk bevredigend. Den tweeden inbreker, den 42-jarigen W. J. K., van den Honingerdyk alhier, is gisteren een verhoor afgenomen. Hy is voor loopig in het bureau te Hillegersberg opge sloten. Uit het onderzoek is vast komen te staan, dat de politie er in is geslaagd de hand te! leggen op twee leden van een complot, dat i den laatsten tyd Hillegersberg onveilig heeft gemaakt. Zij worden verdacht van enkele; belangryke inbraken, gepleegd aan de Linker- Rottekade, benevens nog tal van kleinere diefstallen. S. staat by de politie zeer ongun stig bekend; K. heeft al enkele vonnissen diefstal met braak achter den rug.. Binnenkort zijn, naar wy vernemen, in verband met deze zaak nog enkele arrestaties1 te verwachten. Zaterdagavond was in het woonschip een bedrag van 800 aanwezig. Het onderzoek wordt voortgezet. MOORD GEPLEEGD BIJ LUTTERADEÏ De politie meent den dader te kennen. HEERLEN, 2 Mei. Gisteravond is nabjj I Lutterade het 17 jarig meisje W. gewurgd.} Voorby'gangers vonden het meisje bewuste- J loos langs den weg liggen bg Kerensheide. Aan den hals vertoonden zich bloederige j plekken, terwgl haar houdingen gescheurde kleeding er op wezen, dat een worsteling!; had plaats gehad. Onmiddellgk werd dn marechaussée uit Beek gewaarschuwd en [I een dokter gehaald. De geneesheer consta-i teerde, dat het slachtoffer reeds overleden was en vermoedeiyk was geworgd. Het meisje was woonachtig te Urmondfl (gem. Bergh), en inSteynin dienstbetrekking. Zy stond als oppassend bekend. De marechaussée heeft een onderzoek inge steld. Zij meent den vermoedelijken dader J op het {spoor te zijn De verslagenheid in de J streek is groot. Nader vernemen wy nog het volgende: Het vermoorde meisje Willems was in| dienstbetrekking by den dakdekker V. Steyn. Gistermiddag nu is V. met het meisje Jj op bezoek geweest by familie in Bergh. Des avonds zijn ze naar Steyn teruggekeerd. Het meisje zat voor op het rijwiel van V.,docb onderweg zy deze dat het hem te zwaar j- was en hij reed daarop alleen verder naar| huis. Het meisje zou te voet volgen. Thuis gekomen heeft V. zich verkleed e het vee gevoederd. Later wees hij zyn vrouw Ij! er op, dat het meisje zoo lang weg bleef. Hij ging haar zoeken en begaf zich met e buurman naar een boschje langs den weg Kerensheide. Daar vonden zy het meisje gewurgd. Daar V. zeer zenuwachtig deed, vond de politie reden om hem in den laten avond aan te houden, wegens verdenking van moord op het meisje. De man bleef ecüter ontkennen. nnvi 's Nachts is het parket uit Maastricht aan gekomen om een onderzoek in te stellen en V. een verhoor af te nemen. V. is ongeveer 30 jaar oud en vader van twee kinderen. INBRAAK IN DE ARBEIDSBEURS TE ARNHEM. Hoe heiben de dieven het letterslot weten te openen t Een bedrug van 2J«0 gestolen. ARNHUM 2 Mei. - In den afgeloopen nacht if een inbraak gepleegd in de bureaux Zn de gemeentel^ arbeidsbeurs aan het Velporplëta alhier. De daders - naar alle waarschijnlijkheid zfln er verschillende per- "aan bet werk geweest - hebben zich toegang verschaft aan de achterzijde van het gebouw Zij drongen het kantoor binnen, waar een brandkast staat, waarin het geld wordt bewaard tot het uitbetalen van den steun aan werklooze arbeiders. De brandkast was gesloten met een letter slot, maar de dieven hebben haar geopend met een sleutel, zoodat hier vaklieden aan het werk schijnen geweest te zijn. In de brandkast was een geldkistje aanwezig, dat de dieven ook met een sleutel geopend hebben. Het daarin voorhanden zijnde geld 2100 hebben zij meegenomen. Een deskundige is opgedragen de construc tie van het letterslot na te gaan, terwijl ook de politiedeskundige dr. v. H e s s e 1 i n k een nauwgezet onderzoek heeft ingesteld. Deze zal o.a. ook nagaan hoe de sloten door de inbrekers zijn geopend. WEER OP ZIJN VROU De toestand van het sl ARNHEM, 2 Mei. - Maa de 23-jarige arbeider J. v( revolverschoten gelost op gescheiden van hem, bij den Amsterddmscheweg de 26-jarige A. H., werd d in den rug getroffen en in toestand naar het gemeev alhier overgebracht. Van een moordaanslag op zyn haar in totaal reeds twe vermoorden, is in verband hi week, zooals men weet, ri te Arnhem veroordeeld tot straf van een jaar. Van L. is bovenmate jalo zijn vrouw. Ongeveer eenj- samengewoond, doch toen voor de vrouw onhoudbaar echtelieden, doch de man niet kunnen schikken. Hij preventieve hechtenis ont zich Maandagmiddag perfie waar hij en zijn ouders woning aan den Amsterdams Hij was in het bezit van eer revolver, aangezien de ande vorige aanslag was gepleeg: in beslag was genomen. De heftig, toen zij den man onmiddellijk op korten afst op haar loste. Twee kogels den rug. Toen de man de da is hij per fiets wederom na gaan. De politie werd onmiddellijk Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, voor de vele blij ken van deelneming bij het Over lijden van onze geliefde Echtge noote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder MATJE VAN DER WENDE-de Reus. Uit aller naam, L. VAN DER WENDE Tz. HOOGSTRAAT 253 2 JAAR GARANTIE op liet eiland voor een goed portret is sinds ^30 jaar het Hobbemastraat - Middelharnis 2e atelier van af het station Geheel pijnlooze speciaal Medische behandeling. Betaling desgewenscht in 12 maands termijnen ook voor Zieken fondsleden. Inlichtingen kosteloos BUREAU voor Tandheelkundige Middenstands-verzekering Adm. Q. DE WAARD, Van Heusdestraat 13b, Rotterdam aan lijn 5 en 15. Telefoon No. 30013. Geopend van 9—4 en 79 uur. Agentschappen: MeJ. J- KREUKNIET. Wolphaertsbocht ,J81a, Chariots, w. KLEIN BLOESEM, Heyplaatstraat. RIETHOFF, Pastorledijk, Pernis. J- G. BORWELINQ, Voorstraat 34, SpBkenlsse. RIETHOF, Dorpsstr. 39, Ethoon. Reclame Tapis Beige, 3x4 Steek Huiskamerkleëd, divers Tapis Beige, ijzersterk, groo Tapis Beige, half wol, nieu Tapis Beige, zeer sterk, 3 x WolienTapisBelge.in moderne Huiskamerkleed, zuiver wol, in 3x4 Tapis Beige, extra zwaar, 3 Tapis Beige, zuiver wol, onv Tapis Beige, 3 doeks, moderne Moderne Tapis Beige, 6 kleur 3 doeks, 3x4 Bouclé double, ijzersterk en Bouclé Karpet, het meest sol 200 x 300 goedgekeurd bij Koninklijk Besluit v PAARDEN, LANDBOUW Prijs per lot f 1.—. T Wederverkoopers wenden zich tot d Spreekuren Dagelijks van 87i tot 10 uur voorm. en van 1 tot 2'/2 a.m. ën volgens afspraak. Telefoon No. 236.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2