Purol bij Ruwe en Schrale Huid g* - Ring 99-100 - Tandarts KROS iKoaar Adverteert in Onze Eilanden. 0 WILT GIJ EEN SOLIED C0STUUM?? CHR. L0BENSTE1JN, Goudschesingel 168 Gesmette en roode huid bij kleine kinderen Vloerzeil eei Linoleum Spenen Vraagt ons Advertentie-tarief siisies ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 30 APRIL 192 7. 7 te Amsterdam is 'er, secretaris van erkersorganisatie, eiging van een n revolver. Met werkers had hij enarbeidsreserve, r politie-bescher- egeven, gevolgd, posters tegen den houding aange- net den gummi- en gehouden. Bij ee hunner onder is der organisatie oen trok een der lalde de man een igde, slaan met m. Hij is daarop ie-mannen naar een dolk op hem n dorp tusschen ter de 42-jarige nd Kempa, door "beider met een rdenares was de ijk van vrouw 'nden. Hals- en De moorde- lesch lysol over eledigd, zoodat r te Steingeck de verhouding vrouw, werden lf blijkt op de n geweest. De drie minder- PROKEN. den 51-jarigen -en van moord ildburghausen als verjaard ndanks de be- iet voldoende moord is 23 die in Novem- p gearresteerd -lijke bui ook de doodstraf verzacht en geneest men met t (Adv.) nieuwe appartementen gebouwd. Hoe hooger men woont, om een stukje blauwen hemel te kunnen aanschouwen, des te duurder is het appartementen. En aldus zijn de architecten met de grondspeculanten op de schrandere idee gekomen, om telkens hoogere étage-torens te construeeren. Zal er ooit een eind aan dezen dwazen toestand komen, of willen de heeren wachten tot de inulti-millionnairs, die 40 tot 90.000 dollar huur per jaar voor z'oon duiven nest betalen, bij een brand omkomen? NAAR. (V. St.), van kind van vijf door de jury itneming van De kans be- dood veroor- Gewoonlijk is Fifth Avenue na- acht uur 's avonds stil en rustig. Woensdagavond tegen tien uur leek het, alsof de hel losgebroken was. De geheele brandweer van het zesde district, reed in krankzinnige vaart uit alle zij en hoofdstraten naar het Plaza plein bij de 59ste en 60ste straat. De sirenes loeiden, de electri- sche bellen der ambulancewagens rinkelden zoo luid en dringend, dat tienduizenden men- schen den weg opliepen, die de vervaarlijke machines kozen. Central park ligt vlak tegen over het Plaza, het Netherlahd en Savoy Hotel. Daar zag het zwart van de menschen. Het was een ijzingwekkend schouwspel, dien hoogen toren in lichterlaaie te zien staan. Nooit tevoren hebben wij deze sensatie beleefd. Een leger van politieagenten te voet en te paard, hield de menschenzee buiten de gevaar lijke zone. Boven alle omliggende hooge monumentale gebouwen uit, steekt de wel sierlijke campanila van het Netherland Hotel, nu als een ontzag lijke toorts, aangestoken, om de bijna bolle maan te begroeten, die in een fluweel blauwen hemel vlak boven de torenspits, haar zilverige licht straalt. Zwarte rookwolken worden vuur rood belicht door den Hakkerenden vuurgloed van de brandende stelling. Aan de overzijde van liet- mooie Plaza plein, waar in een park van tulpen en hyacinthen, het standbeeld van generaal Sherman troont, ligt het Plaza Hotel. De bewoners, die kamers hebben met uitzicht op het plein, inviteerden de gasten op een gratis skyscraper-vuurwerk „nooit alhier vertoond". Cinema-opnemers huurden vlug suites om te filmen wat er te filmen 'viel. Misschien ziet gij dit interessante trilbeeld in Nederland. 1NGEN. in de Hooge d uit bij den zoo snel om in den asch verdacht zelf trokken de en houwee- m dood. De nden. trum van de ippi, houdt in de Mis- s angstwek- geen nieuwe reeds be- geweld des staan reeds toestand elingen met ndel, schat 1 dakloozen huizen te eteelt weer ilijk zijn. ABBER staan twee New Yor- teren, n.l, -krabbers. I rdbevingen vreeselijke n dagelijks verlies van heid onzer het oude n de 59ste De tégen- rdiepingen s van plan lijk-rijk in- r feestelijk llioen dol- een onder paleis zijn Cararisch asten van moet een ch paleis, ansch re- gobelins sten ver diepingen ardij" ge- aar meer lijk weer De toren van Babel werd hier, wat hoogte betreft, al honderden malen met succes gesla gen. Onze torens vallen ook niet in elkaar. Ze schijnen zelfs bestand te zijn tegen een fat soenlijken aardschok, die niet al te hard aan komt. Maar tegen een brand van een houten stelling op een hoogte van 375 voet, schijnt niets opgewassen te zijn. De brandweerlieden mopperden dan ook: dat het een ellendige streek van het noodlot was. Op 10 kilometer afstand, in Long Island City, kon men den brand observeeren. Aan blusschen viel niet te denken. De brandweer probeerde slangen te leggen van omringende gebouwen. Doch de druk was niet hooger dan 30 etages. De krachtige Zuid-Westen wind wakkerde de vlammen telkens hooger en hooger. Tegen halfelf begon het ongelooflijk prachtige vuur werk. Balken en planken, soms zoo groot als een flink vlot, vielen uit den hoogte van 400 en 500 voet omlaag. Kwamen terecht op den uitbouw van de 23ste etage, slingerden holder debolder door den hemel, als dol geworden brandende molens en sloegen dan donderend neer op de omliggende daken, of midden op straat, in een knallend losbarstenden sterren regen van gloeiende stukken hout. Soms zag men in de lucht planken, rood gloeiend, zwe ven, xeconden lang en dan als een vallende ster neerschieten in blauwe, Jicht groene, vuurroode en sneeuwwitte vlammen. Laat ons hopen, dat de bouwpolitie er einde lijk toe overgaat de hoogte der gebouwen voor goed te regelen. Het publiek begint in te zien dat gebouwen van meer dan twintig etages niet alleen gevaarlijk-kunnen zijn doch het gere gelde verkeer in de millioenen-city tot een ab surditeit hebben gemaakt. OM NEW ORLEANS TE REDDEN. NEW YORK, 28 April. De woningen der boeren bij Poydras zijn thans verlaten en de bewoners bevinden zich nu op de wegen, die naar New Orleans leiden. Zij drijven hun vee voor zich uit, torsen op de vermoeide schou ders het weinige, dat zij van hun bezittingen hebben kunnen meenemen. Sommigen hebben wat huisraad op muilezels geladen. Eer 24 uur voorbij zijn zullen hun huizen met wat achter bleef, verdwenen zijn in de woeste golven van de Mississippi, die op de boerenerven worden losgelaten, door het doorsteken van den dam bij Poydras. Zoo hoopt men New Orleans te redden... Tienduizend menschen offeren op deze wij ze, ter wille van de stad en haar bewoners, al hun aardsche goederen op. De staat Louisiana en de stad van dien naam hebben den vluchtelingen onderdak en voedsel beloofd voor de weken, die zij in verbanning moeten doorbrengen. Ook zullen er schade loosstellingen worden uitgekeerd voor alle verlies aan 'eigendommen. Maar al zijn er vele getroffenen, die weinig vertrouwen stellen in deze beloften, toch hebben zij het onvermij delijke van den toestand ingezien. De lust tot verzet is bij hen verdwenen. De geweren, die men had willen richten op de menschen, die de doorbraak van den dam moesten bewer- sfeliigen, zijn weggeworpen en allen trekken aelaten weg van huis en haard. Intusschen is het geenszins zeker, dat het doorsteken van den dam bij Poydras voldoen de zal zijn on New Orleams te redden. Het hoogste deel der overstrooming bevindt zich thans in Arkansas City en het duurt nog een week voordat zij de delta zal bereiken. Wat er dan zal gebeuren kan niemand voor spellen. In Noord-Luoisiana staat de Missis sippi voor een nieuwe crisis, doordat het wa ter uit de zijrivieren niet in de hoofdrivier ge loosd kan worden, waardoor een nieuw gebied onder water komt te staan. Arkansis Caty staat reeds onder water en honderden inwo ners hebben zich op eenige heuvels verzameld en wachten op redding. In den staat Mississippi bevinden zich thans drie plaatsen, waarin duizenden vluchtelingen zich veilig waanden, ook reeds in groot gevaar. Uit vele plaatsen komen nog steeds dringende verzoeken om hulp. Bij St, Louis valt het water snel. Uit de veertien vluchtelingenkampen in Arkansas komen berichten over vele ziekte gevallen en de gezondheidsambtenaren uit de zeven Mississippi-staten komen vandaag te Memphis bijeen om middelen te beramen voor een betere sanitaire controle. ERNSTIG GEVECHT IN MAROKKO. PARIJS, 28 April. Een ernstig gevecht heeft plaats gehad tusschen Fransche troepen en opstandelingen in de nabijheid van Keboueh aan de grens van de Fransche zone in Marokko. Een bataljon van het Fransche vreemden legioen heeft tien manschappen verloren, der tig, waaronder een officier, werden gewond. De opstandelingen zijn op de vlucht gejaagd en zochten een toevlucht in de Spaansche zone. Er zijn versterkingen gezonden om de streek te zuiveren. Gemeld wordt, dat verscheidene stammen in de Spaansche zone, die vluchten voor de na derende Spanjaarden, een schuilplaats zoeken op Fransch gebied. INDISCHE ZONDERLINGE BENOEMINGEN. Gelijk bekend, wordt een deel der leden van den Indischeri Volksraad door den Gouverneur- Generaal benoemd. Wederom zijn thans drie zoodanige leden benoemd, doch helaas moeten deze benoemingen voor de Indische Regeering even zoovele misslagen en vernederingen wor den genoemd. Een der benoemden voerde nog kort geleden een actieve anti-nationale propaganda en be dreef deze daadwerkelijk door uit den gemeen teraad van Soerabaya weg te loopen en drie onder zijn invloed staande medeleden-inlan ders tot dezelfde daad over te halen. In open bare vergaderingen bespotte en hoonde hij den burgemeester van Soerabaya, in persoon aan wezig. Hijzelf scheen in den laatsten tijd tot betere inzichten te komen, doch de pressie, na zijn benoeming op hem uitgeoefend, is hem blijkbaar te machtig geweest, zoodat hij voor de' benoeming heeft bedankt. Dit beteekent een klap in het gezicht der Regeering, en de Gouverneur-Generaal, die bij het Inlandsche schellinkje om „vertrouwen" bedelde, is een voudig uit wandelen gestuurd. Dat de tweede uitverkorene zijn benoeming zal aannemen, is evenmin waarschijnlijk, im mers als volksleider werd hij bij de onthullingen inzake de Sarekat Islam zoo hopeloos gecom promitteerd, dat hij als Volksraadslid toenter tijd niet kon worden herbenoemd. En ten slotte werd benoemd een vertegenwoordiger van een zlg. socialistische strooming, waarvan in de Indische maatschappij niemendal te be speuren is, omdat gelijk de benoemde zelf heeft moeten verklaren, in Indië elk economisch ge schil bijna terstond ontaardt in rassenstrijd. Het kan niet anders of de Indische Regeering ondermijnt door dergelijke benoemingen in ernstige mate haar prestige. De nieuwe Gou verneur-Generaal heeft op pijnlijke wijze er varen, dat een regeering, die tracht de tegen het gezag gerichte stroomingen in het gevlei te komen, eenvoudig zelf wordt teruggeduwd en vernederd. MUSSOLINI EN ZIJN BARBIER. Een Italiaansch journalist heeft den kapper van Mussolini geïnterviewd en gelijk het ie mand van zijn beroep betaamt, is hij welbe spraakt en heeft uitvoerige verklaringen ge daan over zijn werkzaamheid als barbier van den Duce. De lezer verwacht dan met spanning Ingezonden Mededeeling. de mededeelingen over Mussolini's opmerkin gen of confidenties, maar de barbier vertelt: „Wanneer ik hem scheer, zegt hij niets. Trou wens gedurende de drie jaren dat ik zijn vaste kapper en barbier ben, heeft hij nog nooit één enkel woord tot mij gericht. En ik geloof, dat ik geloof, dat het maar beter voor mij is ook, want wat zou ik aan zulk een man kunnen antwoorden?" MISDADIG NEW YORK. Te New York heeft in het afgeloopen jaar gemiddeld om de negen minuten een roofover- val, een inbraak of eenige andere vorm van1 diefstal plaats gevonden. Gemiddeld om de veertig minuten, dag en nacht, arresteerde de New Yorksche politie een bedrijver van een dier euveldaden. M.a.w. in het jaar 1926 zijn 60.000 personen op misdadige wijze van hun eigendommen ontlast, terwijl de politie er in slaagde 12.000 grijpgragen te pakken te krij gen. Door vijftig verzekeringmaatschappijen werd in 1925 in 5000 afzonderlijke gevallen een totaal van 2.400.000 dollar uitbetaald. In het jaar 1926 betaalden zij ongeveer een zelfde be- drag uit, ditmaal echter verdeeld over 6000 gevallen. Het aantal groote juweeldiefstallen gaat merkbaar achteruit. In 1925 had men nog een 100 dergelijke gevallen met een totaalbedrag van 3.483.000 dollar. In 1926 is het aantal dief stallen trouwens over de geheele linie sterk ge daald. Hierdoor wordt de aan den handel toe gebrachte schade tot 1.700.000 dollar geredu ceerd. Buiten de posten waarbij de verzekering- maatschappijen belang hadden, werd nog voor 2.500.000 dollar verloren. Terwijl de diefstallen in kantoren en maga zijnen sterk zijn gedaald, zijn die in parti culiere woningen even sterk gestegen. Het deel van het gestoiene, dat nog terecht komt, is sinds een aantal jaren eveneens aan het toenemen. In 1925 betaalden de maat schappijen 500.000 dollar schadevergoeding, waartegenover zij een bedrag van slechts 9000 dollar door tusschenkomst der politie aan teruggevonden voorwerpen terugkreeg. In 1926 waren deze cijfers respectievelijk 550.000 en 50.000 dollar. In verband met de bijzonder strenge wet geving op het punt van diefstal zijn veelal oude „krachten" van het nobele beroep terug geschrikt, terwijl daartegen wel een aantal ongeoefende dieven en dievegges hun kans waagden. Wellicht dat het daaraan mag wor den toegeschreven, dat er een daling in de verschillende cijfers is ingetreden. Ook nemen vooral de groote instellingen in den laatsten tijd veel drastischer maatregelen om tegen dief stal beschermd te zijn dan voorheen. Een man met 6 millioen gulden aan kostelijke steenen in zijn zakken. Ganeshi Lall, alias Birz Mohan, is te Londen aangekomen en in het Savoy-hotel afgestapt. Deze Indiër wordt de Diamanten-koning ge noemd, omdat hij voor 6 millioen gulden aan steenen bij zich draagt. Hij komt van de Ander half honderdjarige Tentoonstelling te Phila delphia, waar hij zijn juweelen zeven maanden lang in het Indische paviljoen uitgestald had. Waar hij gaat en staat vergezellen hem .vier sterke Indiërs die met dolken gewapend zijn. Tot de steenen die hij bij zich heeft, om ze aan eenige vrienden en kenners te toonen, behooren o.m. de vermaarde Shah Jahan of Taj Mahal, een smaragden kleinood waarvan het midden stuk alleen 93 karaat weegt en de waarde op 720.000 gulden geschat wordt; een saffier van 77.88 karaat, naar het heet de mooiste van de wereld, ter waarde van anderhalve toneen halssnoer van 204 prachtig in grootte opeen volgende smaragden van I tot 8 karaat elk, geschat op ruim 1 millioen gulden. Aan een journalist vertelde Ganeshi Lall dat hij de steenen nu al 25.000 mijlen in zijn zakken vervoerd had. Toen zij in het Indische pa viljoen te Philadelphia lagen, bewaakten 30 man, die zich eiken nacht in de struiken ver borgen hielden, de steenen. Zijn Indische speur ders laten hem nooit alleen. Zelfs als hij 's nachts slaapt, zijn er altijd twee oogen op hem en zijn steenen gericht. Zijn bedienden dragen allemaal dolken, om dat zij daar vlugger mee kunnen werken dan met revolvers. Soms draagt een van hen de steenen bij zich, wanneer Lall dat veiliger acht. MENSCHENOFFERS IN BIRMA. De opperhoofden leveren ruim 100 bekkeneelen in. Ongeveer 500 opperhoofden en hun volge lingen, die 30 stammen vertegenwoordigen, hebben te Shinbiwyang, in de streek van Kachin, een manaut (vergadering van hoofden) bijgewoond, waarmede de expeditie tot vrij making van slaven in de Naga-bergen besloten is. Deze expeditie is begin januari op pad gegaan onder leiding van Dewar, van de Bir- maansche grenswacht. De hoofden deden beloften om geen men- schenoffers meer te brengen en leverden uit eigen beweging meer dan honderd schedels van slachtoffers in. Aan dit gebaar wordt groote beteekenis gehecht, omdat zulke bekkeneelen vereerd worden als godsdienstige relequieën en van het eene geslacht op het andere over gaan. Andere opperhoofden kwamen na aan vankelijke aarzeling daardoor tot het besluit, om de schedels die in hun bezit zijn, ook uit hun dorpen te gaan halen. WERKLOOZENRELLETJES. Donderdagmiddag was even voor het aan- vangsuur van de raadzitting een groote groep werkloozen samengekomen in de omgeving van het nieuwe "raadhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. Een aantal bleef op het voet pad in de Raadhuisstraat tegenover den in gang van het raadhuis staan, een andere groep op den Coolsingel vóór het postkan toor. Toen bij tweeën het raadslid Van Burink kwam, volgden beide groepen hem. Een po ging van den heer Van Burink om van het bordes van het postkantoor de menschen toe te spreken, werd door de politie ver ijdeld. Herhaaldelijk moest tot doorloopen worden aangemaand. Aanvankelijk werd hieraan voldaan en toen het raadslid Van Burink het raadhuis binnen ging, had het er veel van, dat de door hem aangekondigde demonstratie op niets was uitgeloopen. Latei- in den middag is de heer Van Burink even wel weer naar buiten gekomen en toen zijn er een paar maal relletjes geweest. Tot tweemaal toe hebben de werkloozen gewei gerd aan het bevel van de politie om door te loopen te voldoen. Den eersten keer is dit gebeurd op den Coolsingel, tusschen het postkantoor en het accumulatorenstation, de tweede maal op den hoek van de Kruiskade en den Coolsingel. Beide keeren heeft de politie, toen aan een herhaald bevel tot eoorloopen niet werd voldaan, met blanken sabel en gummistok ruim baan gemaakt. Daarna was de rust vry spoedig hersteld. Arrestaties z(jn niet geschied. Geen vrouwen In clubs, waar gespeeld wordt. Tengevolge van een heftigen twist tusschen ile vrouw van een ambtenaar en een actrice in een van de bekendste clubs te Boedapest, die in een vechtpartij ontaardde, waaraan ten slotte verscheidene leden - deelnamen, heeft de minister van binnenlandsche zaken bepaald, dat voortaan geen vrouwen meer mogen worden toegelaten in sociëteiten de stad telt er honderden waar kaart ge speeld wordt. Volgens de Daily Mail zou het de bedoe ling zyu op deze en andere wijzen een eind te maken aan die sociëteiten, welke louter speelclubs zijn. Er wordt op vele dezer socië teiten zeer grof gespeeld en de vrouwen doen daaraan met haast nog meer hartstocht mee dan de mannen. Een groote brand. Te Naszod (Transsylvanië) heeft een brand 150 huizen verwoest. De schade bedraagt 50 millioen lei. Wat liet land doet voor de oorlogs slachtoffers. Majoor Tryon, de minister van pensioenen, heeft in een tafelrede te Brighton verklaard, dat Engeland in 1925 '26, het laatste be- grootingsjaar waarover hij vergelijkende cij fers bezit, gemiddeld 30 sh. per hoofd betaalde aan de slachtoffers van den grooten oorlog, wat ongeveer anderhalf maal zooveel is, als wat Frankrijk, Duitschland en de Ver. Staten per'hoofd van de bevolking voor de slacht offers bijdragen. Het ministerie heeft tot dusver 98 miljoen pond sterling uitgegeven aan wekelijksche bijdragen voor oorlogsweezen en kinderen van pensioentrekkenden en ongeveer |23.000 kinderen hebben steun ontvangen voor hun opvoeding. Het ministerie geeft millioen pond 's jaars uit alleen voorstetfn aan lieden, wier Predikbeurten. Zondag 1 Mei 1927. NEDERLANDSCI1 HERVORMDE KERK. MiddeJharnis, vm. dhr. Veiter en 'sav. ds.Den Oudsten. Sommelsdijk, 'sav. ds. Baarslag. Oirksland, vm. leeskerk en 'sav. ds. Polhuijs. Herkingen, vm. en 'sav. dhr. Van Ieperen. Meiissant, vm. ds. Baarslag. Stellendam, vin. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, geen opgaaf. Ouddorp, vm. leeskerk en did. ds. Bax. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Den Oudsten. (Doop) Oude Tonge, Vm. ds. Bax. Ooltgensplaat, vm. ds. Den Oudsten (H.A.) en 's av. leeskerk. Langstraat, 'sav. dhr. Vetter. Den Bommel, nm, dhr. Vetter. Stad aan 't Haringvliet, vin. ds. Polhugs en nm. leeskerk. In eiken prijs een ruime sorteering Vloerzeil 183 c.M. breed, diverse dessins 1,15 per el. Vloerzeil 183 c.M. breed zware kwaliteit en mooie dessins 1,45 per el. Vloerzeil 200 c.M. breed„1,65 Granitum 200 c.M. breed1,45 Linoleum 200 2,15 Linoleum 200 c.M. breed, extra reclame verkoop, in pracht dessins, 2,45 per el. Graniet inlaid 200 c.M. breed extra mooi 3,25 per el. 3,65 (Adv.) geestvermogens of zenuwen tengevolge van den oorlog gestoord zijn. Oplichting van een P&ryschon rechercheur door twee Nederlanders. Uit Parijs wordt gemeld Een strafzaak tegen twee Nederlanders, wier namen verschillend worden opgegeven, maar die Otto van der Heule en Walter van der Rijs schijnen te beeten, heeft hier de aandacht getrokken. Zij hadden zich wegens oplichting van een rechercheur te verant woorden. De komische noot ontbrak niet, en de rechtzaak zelf speelde zich in vroolijke omstandigheden af. Op 26 Februari hadden zij op verzoek van het Fransche ministerie van oorlog de recherche te Parys opgezocht, omdat ze voorgaven, een Duitsch spion, dien ze te Utrecht gekend hadden en die Ulrich heette, te willen uitleveren. Ulrich moest hen te Maubeuge wachten om hen naar Metz te leiden, waar een tweede spion, Schmitt, hun documenten zou overhandigen, die naar Duitschland moesten worden vervoerd. Een inspecteur werd met beide Nederlanders mee gegeven. Hij at eerst met hen en overhan digde Van der Heule op diens verzoek dui zend francs, om hem eenige kosten te ver goeden. Van der Heule teekende een regu, maar ontkwam terstond. Van der Rijs bleef onder bewaking, en twee dagen later was ook Van der Heule weer gepakt. Deze zei gisteren voor het gerecht, den inspecteur niet te hebben willen oplichten; bovendien zou hij dronken zijn geweest Een reis naar Amsterdam zou ten doel hebben gehad, aan de Parijsche politie het voorschot terug te betalen. Van der Heule is tot zes en Van der R(js tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. MIDDELHARNIS. Heden Zaterdag en a s. Maandag zal door een aantal jonge meisjes het Julianabloeinpje verkocht worden ten bate vaD het Drentsche kind. Het is zeker wel overbodig dezen verkoop warm aan te bevelen, daar ieder reeds wel van de toe standen op hoogte zal zftn. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. da. Van Velzen. Melissant, vm. en nm. leeskerk. Slellendam, vm. en 'sav. ds. Dekker uit Sche- veningen. Ouddorp, vm. en 's av. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. De Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. De Graaff. Hellevoetsluis, vm. leeskerk en nm. ds. Mak uit Brielle. Nieuw-Helvoet, vm. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm, en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. en 'sav. ds. Schopenhouer. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan 't Haringvliet, vm.,nm, en 'sav.leeskerk Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MAATJE VAN DER WENDE- DE REUS, ln den ouderdom van 62 jaar en 10 maanden. L. VAN DER WENDE Tz. T. VAN DER WENDE. M. VAN DER WENDE-Witte. L. RENA.UD—van der Wende. T. RENAUD en Kleinkinderen. GOEDEREEDE, 27 April 1927. ZITDAG HOTEL MEIJER MIDDELHARNIS, I?an 9 t0t2anr 18871927 Onze geliefde Ouders i KRIJN VERHAGE j i EN 1 I CORNELIA VOLWERK hopen D,V. op Vrijdag 6 Mei a.s, hunne i 40-Jarlge Echtvereenlglng i te herdenken. G. VERHAGE. I L. VERHAGE—Korteweo en Kinderen. MIDDELHARNIS, 29 April 1927. bij ihelkvee, geneest men allerspoedigst met Purol. Doos 60 en 90 cent, Bij alle Drogisten, Op Donderdag 5 Mei a.s. hoopt (g> onze collega IZAK ROOIJ I den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij i> de Flakk. Boek- en Handelsdruk- j| kerij. Het gezamenlijk personeel. MIDDELHARNIS, 29 April 1927. voor le en 2e hypotheek» Cre- dieten vanaf f 3000. Brieven m. postz. v antw. aan J. L. OZINGA, Ass.-Hypotheek- en Crediet- kantoor voor Nederland, Euse- blusplein 10 te ARNHEM. H.H. VEEHOUDERS! GEVESTIGD: F. UITENBROEK, VeeYerloskundige en Castreor te SOJUDELSDIJK ten huize van G, v, d. HEIJDEN, Control, v. d. Holl. Mij. van Landbouw Telef. Int. No, 201. Ondergeteekende maakt U opmerkzaam dat de hengsten door hem wiet worden geboeid, doch STAANDE worden gecastreerd. Beleefd aanbevelend. F. UITENBROEK, Veeverlosk. en Castrenr. voor WEINIG geld, ga dan naar schuin over de Jonkeriransstraat ROTTERDAM. Onze Voorjaarscollectie is gereed. Wij brengen de NIEUWSTE Costuums in Radio en Whipcord. Kleermakerswerk voor spotprijzen BLAUWE COSTUMES in Kamgaren enz. enz. JONGEHEEREN COSTUMES, PANTALONS, REGENJASSEN in alle kleuren. Zie Etalage. Zie Etalage. KLEINE KOSTEN LAGE PRIJZEN. N.8. Spaarzegels worden ln betaling genomen. Slli 388#

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 7