NGERS C. QUISPEL ZATERDAG 16 APRIL 1927 DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOQNENBERG GELDERSCHEKADE 30 ROTTERDAM BERICHT. Ofïicieele Mededeelingen PIANO'S KL) NSTS PEL PIANO'S tandige zuinigheid tot de keuze van een ?n kan nog PIANOFABRIKANT gulden ons a r Fongersrijwielen WITVLIET IDDELHARNIS Week-revue. nstbode, DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW, MIMOSA-DROPPELS, Prijs per kwartaal. f I Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 repels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen t 19per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de ftl.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat föiddelharnis. PtPlP' 1 i I 'i|pgaciB)iu&n^ 9E JAARGANG. - N°. 47 onzen blik op te heffen tot de zon, die nieuwe kracht schenkt aan onze ziel? Laten we dan al het booze van ons af werpen, goede voornemens maken in deze dagen om het goede te zoeken en daarin ook volharden. Want gelijk wintersche buien nog telkens wanhopig pogen om de stralende lente terug te dringen, zoo zullen ook de booze stormen nog in ons woeden blijven, als we op weg zijn naar het goede. Geloof en vertrouwen naast standvastig heid moeten de zon der genade voor ons schijnende houden. Opdat ééns, wanneer onze ziel tot den troon van den Almachtige wordt opgedragen, de woorden herhaald mogen worden, gespro ken aan Jezus' geopend graf„Ziet, Hij is waarlijk opgestaan! Alleluja! We danken de zon en we verheugen ons in de lente, omdat we weten, dat we nieuwe krachten van haar ontvangen voor het leven. Maar toch is die zonnemacht beperkt en zul len baar krachten eens te kort schieten. Dan rest nog onze ziele*. Hoe lang reeds verkeert zij in wintersche duisternis Zal voor haar dan nimmer eens de zon schijnen, die de somberte om haar heen verjaagt en tot nieuw leven wekt? O ja, de ziel kan zich ook kóesteren in een zon, een zon, welker stralen krachtiger zyn dan die, welke de aarde beschijnt. Maar ook de zon onzer ziele moeten we tegemoet gaan, want zij is de zon der goddelijke genade en die straalt slechts voor de goedwillenden, die berouwvol en ootmoedig van harte zijn. Ingezonden Mededeeling If^T Wegens Invallende Paasch- dagen zal ons a.s. Woensdag nummer NIET verschijnen. De Uitgeefster. 32ste Jaarverslag van de vereeniging Schoolfonds voor schipperskinderen in Zuid-Uoiiand, gevestigd te Oude Tonge, op 26 Maart 1927, n.m. 1.30 uur, ten huize van G. van Veen te Oude Tonge. Getrouw aan de gewoonte, over het af- geloopen jaar een verslag uit te brengen van de werkzaamheden onzer vereeniging, heeft het Bestuur de eer over 1926 het volgende mede te deelen: Op 1 Januari 1926 werden ondersteund 32 kinderen. In den loop van het jaar hebben 8 kinderen de school verlaten en zyn 16 nieuwe ingeschreven, zoodat op 31 December 1926 40 kinderen onderstand genoten, waar van 33 de O.L.S. en 7 de B.L.S. bezochten, en wel te Oud-Beijerland 1, Oude Tonge 5, Deest 1, Hansweert 1, Lith bij Oss 1, Oolt- gensplaat 3, 's-Gravenmoer 1, Papendrecht 1, Sommelsdijk 1, 's-Grevelduin Capellel, Ter Neuzen 3, Stad aan 't Haringvliet 4, Goede reede 2, Rotterdam 7, Ouddorp 2, Dirksland 3, Dordrecht 1, Puttershoek 1 en Heinenoord 1, Omtrent het gedrag en vorderingen dei- kinderen werden per drie maanden van de hoofden der betrokken scholen inlichtingen -ontvangen, welke over het algemeen be vredigend waren. Op de Algem. Verg. van 20 Maart 1926 werd in het Bestuur herkozen wegens perio dieke aftreding, de Heer H. N. Everaers en gekozen in de plaats van J. Legierse en J. Jonker, welke wegens vertrek zich niet herkiesbaarstelden, de Heeren P. de KorteSz. UITGAVEN. Ondersteuning Administratiekosten en bode Drukwerk en porto's „Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland berichten, dat de Directie van den Van Pallandtpolder ten gerieve van het rij verkeer naar en van de tramhaven té Middelharnis, de verharde wegen in dien polder voor dat verkeer openstelt, mits met geen grootere snelheid over die smalle we gen dan van 20 K.M. per uur wordt ge reden en bij het passeer en van rij- en voer tuigen en auto's en vooral van paarden, die in dien polder thuisbehooren en aan het snelverkeer niet z$n gewend, de noodige voorzichtigheid worde betracht en de aan wijzingen, daaromtrent door personeel van den Van Pallandtpolder te geven, zullen worden inachtgenomen. Bestuurders, die daaraan geen gevolg geven, zullen uit den polder worden geweerd". Totaal 4196,65 Nog rest een woord van dank aan alle belangstellenden en medewerkers van de vereeniging voor het goede werk ten behoeve van het schipperskind verricht, inzonderheid Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ten slotte wekken wij U allen op, onze Vereeniging in alle opzichten wel te willen steunen in het belang van het schipperskind. HET BESTUUR. Hoe mooi, dat we het Paaschfeest in lente tijd herdenken en we er op die wijze aan herinnerd worden, dat ook voor onze zielen een herleving mogelijk is, mogelijk door de overwinning, die Christus voor ons op de duistere machten bevochten heeft. Om de zon der goddelijke genade voor ons INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. Pascfoera. Het feest der Opstanding. O, ziet maar om U heen; alles beeft en trilt door het Leven, dat zich uit; alles driDgt en zwelt en zoekt den weg naar de zonne- banen, waarin het zoo heerlijk koesteren is en waaruit de krachten verzameld worden voor groei en bloei. 't Is niet zonder tegenweer, dat de som bere winter zich verdringen laat. Vaak nog Da een dag van lentekoestering, wordt de aarde bedreigd door een wintersche bezoe king van storm, regen of koude. Dan sluiten de voorjaarsbloemen haar kopjes en houdt de beschermende bast der berstens-toe ge zwollen knoppen de jong spruitende blaadjes nog even omsloten, in zekerheid, dat straks toch de zege zal zyn aan de zon, die met baar licht en warmte alle wintersche koude en barheid zal wegvegen om tot leven te brengen, al wat leven wil. Buitengewoon moeilijk te beoordeelen voor een leek is de hoedanigheid van een Piano ot Orgel. Bij het koopen van zulk een instrument is men aangewezen op de betrouwbaarheid van den leverancier. Onze firma die sedert 1865 bestaat, verkoopt alle instrumenten onder de ruimste garantie. Vraagt de speciale condities van ons huurkoopsysteem. een halfjaar zondereen kachel, doch geen dag zondereen pypj. rtroffen in kwaliteit, duur- id, veiligheid en lichten gang. GOUDSCHESINGEL 3, ROTTERDAM 1. m. vrijw., rem, bel en reflector Ook het menscheiyk lichaam beleeft in dezen tijd een her wording. De krachten wor den herwekt, bet levensverlangen uit zich weer, energie wordt geprikkeld. Menig zwak levenslichtje, dat door de winterstormen uit geblazen dreigde te worden, wordt opnieuw aangewakkerd en wat ons lief is op deze aarde, dat dragen we met een hopend hart de zon tegemoet, opdat het lichaam deelen moge in haar heilwekkende stralen. Maar niet Almachtig is die zonne; ze is tenslotte slechts een werktuig in de handen van Hem, die het leven bracht en dat ook weer zal afsnijden op Zijn tijd. Dan verdort bet blad, valt de woudreus, sterft ook het lichaam des menschen. I Melange van rijpe tabakken 26 ct te laten stralen is Christus gestorven en heeft Hy zich in de wintersche duisternis van het graf doen nederleggen. Maar om zijn Meesterschap over de duisternis en het kwade te bewijzen en ons den weg ter zaligheid te tooneD, is Hy uit eigen kracht verrezen uit Zijn graf en ons voorgegaan naar het Rijk der hemelen. Hoe lang reeds ligt onze ziel in het som bere graf van het booze? Zy vermag niet uit eigen kracht op te staan, maar met be hulp van de zon der goddelijke genade zal ze weten te herleven en op te gaan ter zaligheid. Het komt er slechts op aan om 10 willen. En waarom zouden wij, die in de lente de stralende zon zoeken om ons lichaam ge zond te maken, waarom zouden we weigeren Tot Secretaris werd door het Bestuur in de vacature J. Jonker gekozen D. Verweij. Er werden gehouden een Algemeene Ver gadering en drie Bestuursvergaderingen, waarin de aanvragen der schippers werden behandeld. De rekening en verantwoording van den Penningmeester sloot met een bedrag van 4196,65 aan inkomsten en uitgaven. INKOMSTEN. Saldo in kas op 31 Dec. 0,88 Subsidie van het Rijk 2568,— Contributie en bijdragen 101,25 Van de spaarbank -1620,— Nadeelig saldo6,52 Totaal 4196,65 IJ EN RIJWIELHANDEL „Wat doe |e voor je hoest?" Niets? Dat is al erg onverstandig. Als Uw bron chitis chronisch is geworden begint de ellende pas goed. Vanzelf zal die hoest niet overgaan. Waarom nu niet bijtijds een krachtig werkend' kruidenmiddel al3 Akker's^fe€i^sSi?©Q|3 te baat genomen dat U er in eenige dagen 'van af kan helpen. Abdijsiroop is een beproefd mid del bij bronchitis, influenza, kinkhoest, zware verkoudheid, keelpijn, asthma. Per flucE van 230 grom f 1.50; 550 graa 12.73, Nu we de verschillende partij-organen er op hebben nagezien, zijn we tot de con clusie gekomen, dat er tot heden geen ver kiezing in ons land zoo prettig verioopen is, als de jongste Staten-verkiezing. Alle partijen zijn zoo wat even tevreden en alle kunnen ze vooruitgang boeken: sommige in zetel-, andere in stemmenaaotal. Daarvoor is na tuurlijk eenig gegoochel noodig en naar mate het dan ook in de politieke kraam te pas ER SLUYS- sland, ei a.s. liefst alleen Och, wat tyd laat het jachtige leven van tegenwoordig nogom aan onze ziel te denken Hoe dwaas is die verwaarloozing. Spreekuren Dagelijks van 8Va tot 10 uur voorm. en van 1 tot 2V2 n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. bij haar neer. „Tante, mag ik naar huis gaan zoo gauw mogelijk morgen, als 't u belieft?" „Waarom?" luidde de bezorgde wedervraag. „Ik wil iets aan vader zeggen „Mariene? Ge ge hebt toch niet Het meisje drukte zich nog iets meer tegen haar aan. „Ja, tante Dr. Dannz hij heeft mij ge vraagd „En hebt ge ja gezegd?" „Ja, tante." Mevrouw Bertha wikkelde zich uit Marlene's armen los. „En wilt ge je vader dan nu met dat fait ac compli onder de oogen komen?" „Ja. Hoe anders, tante?" „En als je vader neen zegt?" „Dan neem ik hem toch!" klonk 't driest. „Ik houd van hem." Mevrouw Bertha draaide zich om en zag haar nichtje aan. Daar stond ze met het hoofd in den nek. „Maar vader zal niet neen zeggen!" hernam Mariene. „Vader zal mij niet bij zich willen hou den! Hij heeft immers freule van Horsten!" Mevrouw Bertha zweeg. Mariene had misschien gelijk, maar zij voelde toch een zware verant woording, daar zij zich alles herinnerde, wat freule van Klokholm haar aangaande Selma Brandt, de jonge huisgenoot van den dokter, had overgebracht, en in haar gedachten rezen allerlei botsingen en onaangenaamheden op, die dat jonge, onergdenkende kind met haar verloving tegemoet zou kunnen gaan. „Bel eens en draai het licht op, Mariene 1" W. HEIMBURG Vertaling van hermina. fGeautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) I BREUKBANDEN _l I alle soorten met en zonder veer I GENEESMIDDELEN tegen Urinekwalen, Vrouwen ziekten, enz. SANTOLMIDIE t 2,25 per flacon. INJECTIE f 1,— per flacon. Vraagt onze bekende terregeling v. d. bloedsomloop falen nooit, succes verzekerd. Al onze goederen worden onder volle garantie verkocht. Niet goed, geld terug. W Let op het adres: Kipstraat 43, ROTTERDAM. Inlichtingen gratis ook per brief. Schoone volle lichaamsvermen door onze Oostersche krachtpillen, een Gulden per flacon van 80 pillen» {Wordt vervolgd.) is inlich- jnstratie

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1