rts KROS 15 (Vrijheidsbond) NIGR0IDS PONT STENOGRAFIE Tandarts J. II. BH IJS KyKe$.>t« BRIELIE L. KRUIK Voorstraat 209 - Sommelsdiik Rasechte Witte Leghorns. EERSTE BLAD ■ïïjsSWSr0- op school MAARLAND 57 Openbare VrijwiliigeYerkooping a. Een hecht en weldoortimmerde Burgerwoning Schuur. ZATERDAG 9 APRIL 1927 w. heimburg DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOONENBERG GELDERSCHEKADE 20 ROTTERDAM Vr*r-~~ laar en duidelijk te kunnen voorstellen Igen. de daad. OEK J. Zilverschoon. KERK er Gz. 'T HARINGVLIET Paassen. er Gz., E. Noorlan- STRIJENSAS J. Herweijer Pz. WESTMAAS D. L. Bijl, T. de Jong. ZU1D-BEIJERLAND G. de Vos Schz., J. Maris, D. van der Beek. ZWIJNDRECHT J. Wulfse, Th. L. Pons. >TEL MEIJER LHARNIS, lag van 9 tOt l nor TEERT IN TYPEN STENO BOEKH. TALEN Aanvang nieuwe Cursus Bij het op 29 Maart 1927 te B r i e 11 e gehouden examen slaagden alle leerlingen. De lessen te MIDDELHARNIS worden gehouden op Zater dagmiddag, In deO.L. School. Aanmelden Zaterdag a.s. van 4—6 uur aan de school, of per brief hij de Erkende Pont School. Spreekuren Dagelijks van 8V2 tot 10 uur voorm. en van f tot 2'/j n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. Op Donderdag 31 Maart 1927 te Ooltgensplaat in Hötel ^MOEL- KER" bij Veiling en op Donderdag 7 April 1927 aldaar in Hotel „HOB BEL" bij afslag, beide dagen des nam. half acht uur, van: benevens Landbouwschuur aan den Kerkring le OOLTGENSPLAAT. In 2 perceelen en Combinatie. Aanvaarding woonhuis 15 Juli en aan vaarding landbouwschuur 16 Mei a.s. Breeder omschreven bij biljet. Ten verzoeke van den heer PAULUS VAN KEMPEN aldaai c.s. B. Het recht ran erfpacht tot 1 Jan. 2000 op een perceel dijkweiland te Ooltgensplaat aan den Spul dijk, met daarop nieuwgebouwd! Te aanvaarden 15 April a.s. Breeder omschreven bij biljet. Ten ver zoeke van den heer P. VINKE aldaar. 3-2 Notaris AKKERMAN. Op Zaterdag 9 April 1927 des nam. 4 uur te Ooltgensplaat aan de Spuidljk, PUBLIEKE VER* KOOPING van ongeveer 13») Betaling Contant. Ten veizoeke van den heer P' VINKE aldaar. Notaris AKKERMAN Prijs per kwartaal. f I,— Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meerf 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Oit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 45 De verkiezingsuitslag. Wat het meest opvalt in den uitslag der Staten-verkiezingen is, dat in geen enkele provincie zich wijzigingen van beteekenis afteekenden. Deze toestand valt nu reeds te constateeren vanaf de invoering der Even redige Vertegenwoordiging en men mag dan ook gerust aaunemen, dat de fluctuaties der politieke ontwikkeling, als gevolg van het algemeen kiesrecht, in ons land vrijwel heb ben opgehouden en er een politieke even wichtstoestand is ontstaan, die nog jaren kan aanhouden. Het voeren van een krachtige politiek, in den zin, welken men daaronder gewoonlijk verstaat, d.i. de systematische verwezenlij king der verlangens van een bepaalde groep van partijen, is daardoor vooreerst niet moge lijk. Veerleer zal het bestuursbeleid zich door een groote voorzichtigheid moeten kenmer ken, zullen politieke experimenten vermeden moeten worden en zal de regeeringstaak zich moeten bepalen tot het verder uitstippen der verder aangegeven richtlynen in de soci ale, cultureel© en internationale politiek. Vermoedelijk zal zulke politiek voorhands voor ons land ook wei de verstandigste blij ken te zijn, want hoe keurig geordend alles op het oogenblik ten onzent ook zijn moge, de lasten zijn bijna ondragelijk zwaar en de nationale industrie dreigt te verstikken in het harnas van voorschriften, reglementen en verbodsbepalingen, die de industrieele vrijheid niet alleen belemmeren, maar ook financieel zoo zwaar drukken, dat daardoor een natuurlijke ontwikkeling wordt belem merd. Voor een economische herleving is het bepaald gewenscht, dat het tijdstip voor nieuwe experimenten voorloopig £wat ver legd wordt. Dat in industrieele en handelscentra de z.g. behoudsgezinde partijen een niet onaan zienlyke stemmenwinst boekten, wijst er op, dat onder de massa inderdaad een strooming is om voorloopig maar eens een beetje poli tieke rust te genieten. Mede wijst daarop het feit, dat de S. D. A. P sinds de verkiezingen van 1923 procentsge- wU'ze slechts onbeteekenend vorderde. Wie den aanvankelijken groei der socialistische beweging volgde, kon niet anders dan mee- nen, dat de maatschappij in eenige tientallen van jaren onder socialistisch bestuur zou staan, maar als 't met dien groei door moet gaan als in de laatste jaren, dan kan de over winning zich nog wel een paar eeuwen laten wachten. Waarmee echter niet beweerd kan worden, dat vele socialistische ideëen voor loopig niet wassende zouden blijven, al is het dan binnen de gelederen van Andere politieke partjjen. De groote christelijke partijen verloren hier en daar nog al wat stemmen aan de extremisten onder haar gelederen, in het' bijzonder aan de Staatkundig Gereformeerden van Ds. Kersten. Diens partij maakt den normalen groei mee van alle jonge bewe gingen, maar o. i. zal deze ontwikkeling toch wel gauw tot stilstand komen, daar een beweging, in hoofdzaak op het negatieve gebaseerd, nimmer een langen levensduur Negatief in hoofdzaak was ook de actie FEUILLETON. VERTALING VAN HERM1NA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 14) Met deze woorden en zonder haar goedennacht te wenschen, stapte hij haar voorbij en verdween in de schemering van den trap. Als geneesheer had hij zoo streng gesproken, maar op datzelfde oogenblik kwam hij zich zelf even lomp als on rechtvaardig voor. Het meisje had zich zoo dicht mogelijk tegen den muur gedrukt en volgde hem met de oogen, zoolang ze hem slechts kon zien. Terwijl hij sprak, waren angst en vrees daaruit geweken en door een eigenaardige uitdrukking van geluk ver vangen. Een poosje luisterde zij nog naar het geluid van zijn voetstappen, die zich allengs ver wijderden, en daarop liep zij vlug de gang door, draaide de gaskraan dicht en sloop naar haar kamer. Gehoorzaam en blijkbaar getroost ging zij naar bed. De jonge dokter kon echter niet slapen. Alles Wat hij met dat meisje doorleefd had, stond hem Weer helder en duidelijk voor den geest. 't Was nu vier jaar geleden, te Berlijn, in de maand April, tusschen twaalf en een uur 's nachts. Hij was op bezoek geweest en ging terug naar de Charité, waar hij woonde. Zijn weg voerde van den heer Braat en diens plattelands- party (tegen den zomertijd!) Zijn actie is in querulisme verloopen en zijn kiezers hebben hem nu op overduidelijke wijze in een zeker kleedingstuk laten staan. De meer verstan dige agrarische politiek van den rechtschen heer de Boer boekte voordeelen van het ver loop des heeren Braat's party. Gelyk Ds. Kersten c.s. op de ontevreden heid in de gelederen der christelijke partijen speculeerden, zoo vegeteerde de R. K. Volks partij in de laatste jaren op den aanhang der R. K. Staatspartij, maar de hooge verwach tingen dier Volkspartij ziyn zóó radicaal ver nietigd door den atembusuitslag, datzehaar matten voorloopig wel kan oprollen. Andere opmerkelijke feiten waren, dat de dissidente communisten (Wijnkoop) veel méér stemmen verkregen dan de ofiicieele partij, die slaafs den wil van Moskou volgt; voorts dat het stemmenaantal van den Rotter- damschen Rappaillaan Coremans van 8521 in 1923 tot 5417 op heden groeide, hetgeen niet wijst op een gunstige ontwikkeling van de politieke scholing van Rotterdam's vier den stand. De raadselen van ons „stelsel" van Even redige Vertegenwoordiging bleken hier en daar weer ondoorgrondbaar. In Limburg gingen de socialisten verhou dingsgewijze achteruit (in '23 behaalden ze 8.86 der stemmen, nu 8 60 maar ze. wonnen een zetel. In Noord-Brabant bleven de Katholieken percentsgewijze gelijk en verkregen ze nu, vergeleken met '23 zelfs ruim 21000 stem men méér, doch ze... verloren twee zetels In Drenthe kwamen de Anti-Revolutionai ren in stemmental èn procentsgewijze voor uit, met het gevolg, dat ze een zetel minder kregen toegewezen. voor rookers 30 ets. per doosje (Adv.) Week-revue. Binnenland. De verleiding is wel groot natuurlijk om dezen keer over de verkiezingen te beginnen, die van de week gehouden zijn, maar we zullen trachten om dien innerlijken drang zoo vlug mogelijk te smoren en den lezers het verkie zingsdessert te besparen, nu de voorschotels en genoten plats hun al zoo'n hevigen druk op de maag hebben bezorgd. Als men alle geschriften gelezen heeft, die in verkiezingsdagen de bus verstoppen en de redevoeringen heeft aangehoord, die politieke tinnengieters van allerlei slag de massa hebben afgedraaid, dan krijgt men het gevoel van 'n indigestie, in het bijzonder bij Statenverkie zingen, die nog nimmer in staat gebleken zijn om den politieken etenstrek op te wekken. Er is zeer zeker vrij druk gestemd, maar eenerzijds was daar de gebiedende wet, die ons naar de stembus dreef, anderzijds de vrees voor onvolkomen staatsburgers te worden aangezien, als er van een zekere politieke on verschilligheid zouden blijk geven. Trouwens, het is o.i. zeer verkeerd om de verkiezingen voor de Provinciale Staten van minder belang te achten, 't Is waar, dat de werkzaamheden van dit college vroeger in hoofdzaak bestonden uit de behartiging van waterschaps- en verkeersbelangen, maar in de laatste jaren is de taak der provinciale over heid sterk uitgegroeid door haar bemoeiingen mei o.a. krankzinnigenverpleging, tuberculose bestrijding, subsidieering van allerlei onder wijsinstellingen, bevordering van landbouw- en veeteelt, electricitiet, watervoorziening, zuigelingenzorg en vele andere zaken. Daar naast nemen we door de verkiezing voor de Provinciale Staten op indirecte wijze deel aan de samenstelling der Eerste Kamer en al is onze Senaat in de laatste jaren al dikwijls verouderd- en zelfs al mors-dood verklaard, hij kreeg toch onlangs nog meermalen gelegen heid om te toonen, dat zijn politieke beschik kingen van zéér ingrijpenden aard konden zijn. Denk maar eens aan het Nederl.-Belgisch Verdrag, Zomertijd, Plaatselijke Keuze Zelfs politieke tegenstanders van het Senaats instituut maakten soms een dankbaar gebruik van haar bestaan om af te wenden, wat ze een noodlottige beschikking van de Tweede Kamer meenden. Intusschen, de massa der kiezers voelt het gewicht der verkiezingen voor de Staten nog niet. Vandaar dat het bekende verkiezings- vuur ditmaal geen hoog oplaaiende vlammen te zien gaf en de resultaten geen schokkende wijzigingen in de verhoudingen der groote politieke partijen hebben gebracht. „Laat zitten, wat zit," zal de rustige gedachtengang der meeste keizers wel geweest zijn. Of het straks bij de gemeenteraadsverkie zingen ook zoo tam zal toegaan? Er bestaat voor den journalist geen on dankbaarder werk dan critiek te oefenen op het beleid van de politie, want deze staat toch al doorloopend aan zooveel onredelijke cri tiek bloot, dat men begrijpt een belang van orde en gezag te dienen door, zelfs met ove- INGEZONDEN MEDEDEELING. f MAART UW VERF^ en verrast IL- yAL5 HIEUW 1 telkens weer Ingezonden Mededeeling. rigens niet onrechtmatige bemerkingen op het politioneel beleid, zoo spaarzaam mogelijk te zijn. Toch is in den laatsten tijd meermalen een minder gunstig oordeel over bepaalde gevallen aan onze en anderer pen ontvloeid, doch de feiten dwongen daar wel toe. Als het politiewezen in plaats van een instituut van orde er een van onnoodig geweld dreigt te worden, dan moeten we onze waarschuwende stem laten hooren, omdat een groote maat schappij ten slotte niet door een klein corps van agenten en marechaussee hoe goed gewapend het ook mag zijn bedwongen kan worden, als tusschen dat corps en een meerderheid van rustige burgers niet een im pulsieve samenwerking en wederkeerige sym patic bestaat. Recht en wet moeten, in het belang der rustige burgerij, door het politiecorps be schermd worden, met alle middelen, als het niet anders gaat, dan zelfs met geweld. Geweld is dus een uiterst middel en het aller uiterste geweldsmiddel is de kogel. Als zeer groote belangen daarmee gemoeid zijn en de maatschappelijke orde enrstig wordt bedreigd dan zou, indien alle andere middelen on doelmatig gebleken waren dat uiterste middel gebezigd mogen worden. Maar. indien men daarnaar voorbarig grijpt en het te be reiken resultaat geen menschenleven waard iS, dan is het bezigen van den kogel „het" middel om het instituut van orde en gezag, onpopulair te maken en het tot een voorwerp van schrik In plaats van een verzekerheid van rust te doen verworden." Nu telkens blijkt, hoe gemakkelijk een re volver in de hand van sommige politie-beamb- ten afgaat, dringt zich de vraag naar voren, of de technische geoefendheid der bescher mers van recht en van rust, niet onevenredig sterk is opgevoerd in vergelijking tot hun ver heffing van karakter en geest, 't Is niet alleen noodig, dat de politieman weet, hoe ver pre cies hij in verband met zijn reglementen en voorschriften gaan kan, maar ook moet zijn geest voldoende ontwikkeld en zijn karakter genoegzaam gevormd zijn om hem te doen inzien, dat het slechts in uiterst bijzondere gevallen ook zedelijk geoorloofd is, van de reglementair toegestane uiterste middelen ge bruik te maken. Dat de politie opiumsmokkelaars achter volgt, de drankwet doet naleven en het ont duiken van belasting tegengaat, dat kan elk rustig burger slechts toejuichen. Maar dat om overtredingen van administratieven aard, als boven bedoeld, een menschenleven wordt, afgesneden is in strijd met alle redelijke en zedelijk gevoelens. Toch schoot men in Leiden op opiumsmokkelaars, werd in Zundert een huisvader neergelegd om een overtreding der drankwet, werd bij Roermond een heer, ten onrechte van smokkelen verdacht, in zijn auto doodgeschoten en werd dezer dagen gevuurd op een paar buitenlanders, die den accijns op gedistilleerd trachtten te ontgaan. Geen verstandig mensch zal dat gesmokkel goedkeuren, maar als alle Nederlnders, die op een of andere wijze belasting ontduiken, neer gelegd moesten worden, dan kwamen we ka nonnen en mitrailleurs te kort om die taak te vervullen, 't ls zelfs de vraag of er in dat geval wel genoegzaam niet-belasting-ontdui- kende-landgenooten zijn zouden om "de ka nonnen en mitrailleurs te bedienen. Heel dat vreeselijk gebeuren in Sluis was" ten slotte toch ook maar een belastingzaakje. Maar was liet niet vol-op oorlogsspel, dat men- er speelde? Lees, hoe listiglijk de barricade was opgericht: „De hoofdval was opgezet aan de kade „alhier, waar over een afstand van een paar „honderd meter, nabij en langs het douane kantoor een tiental kommiezen en mare chaussee was opgesteld, terwijl twee fware „driewielskarren, dwars over den weg staan- „de de passage volledig afsloten en zoodanig waren geplaatst, dat het scheen, dat passeer en „iniettemin mogelijk was." Dus: passeeren was onmogelijk, maar men wilde den indruk wekken, dat het wél mogelijk was, om de overtreders met hun auto tegen de versperring te laten optornen, 't Is wel zeer menschelijk! Vóór het zoover was echter, brandde er een salvo uit geweren op de inzittenden los, een band werd stukgeschoten, de chauffeur werd geraakt en de auto sloeg tegen de barricade in gruzelementen. Een der „verdedigers"! daarachter echter vond helaas wie zou dat niet diep en diep betreuren den dood in eigen val. De doodelijk gewonde werd weg gedragen en terwijl lag de door een schotwond neergevallen inzittende van den auto, met omhooggeheven handen om genade te kermen. Alles om een belasting-ontduiking Bovendien is hier een onnoodig ruw middel gebezigd. De autoriteiten wisten, dat de smok-, kel-auto zou komen; waarom dan niet voor een goed rijdenden wagen gezorgd en de smokkelaars daar eventueel mee achtervolgd? Wegkomen konden ze toch niet, omdat te Breskens aan de Schelde hun vlucht onherroe- over de Alsenbrug. Hij genoot van de zachte atmosfeer en van de maan, die tusschen schapen wolkjes in de lucht stond, terwijl het water als met een paarlemoeren glans onder de brug voort vloeide. Dit gezicht boeide hem zóó, dat hij even bleef staan om die tinteling van de golven te zien. Op eens een kreet, een schaduw in zijn nabijheid, en iets donkers, iets groots, dat onder de leuning van de brug naar beneden stortte De volgende se conde begreep hij, dat iemand zich in het water had geworpen, had hij zijn jas ijlings uitgetrokken en was ook in de rivier gesprongen. Wat hij onderwijl gedacht had, wist hij niet meer; hij herinnerde zich nog alleen, hoe verluch tigd hij zich gevoeld had, toen hij het lichaam van een jong meisje aan land had gebracht. Doodmoe Het hij de verdere zorg voor de geredde aan den onderwijl toegesnelden politieagent over, wierp zich in een vigilante en reed huiswaarts om droge kleeren aan te doen en uit te rusten van de buiten gewone inspanning, waaraan hij dringend be hoefte had. Den volgenden dag vernam hij op het politiebureau zonder eenige moeite naam en ver blijfplaats van het geredde meisje. Zij was de dochter van een bankroetier, een steeds dronken restaurateur in een van de buitenwijken, die nu op een vlieringkamer woonde en zonder middel van bestaan was. Zuivere belangstelling in het lot van het arme kind dreef hem naar haar schamele behuizing. Haar vader liet hem binnen, in een laag, donker vertrekje, en begon aanstonds met de welbe spraaktheid van een aan lager wal geraakt man over de daad van zijn dochter te spreken. „Hadt ge haar maar laten begaan, dan was ze er nu heel wat beter aan toe!" zeide hij. „Nu slooft ze zich maar af in die mantelzaak als kellnerin wil ze haar brood niet verdienen, dat domme kind! En eiken avond zit ze hier te huilen ik blijf liefst maar uit, totdat zij naar bed is! Kan ik 't helpen, dat het ongeluk ons vervolgt en dat zij niet als gravin is geboren? Ik had ook liever het Savoy-Hotel van mijn vader geërfd, dan de her berg te Nixdorf! En andere meisjes gaan tóch dansen en hebben plezier en hm! Neen, zij wil hoogerop. Voor mijn part! Maar niemand zal haar ooit tot vrouw nemen. Als ze duiten had, weet ge d&n kon ik best een baron tot schoon zoon krijgen, maar zóó als ze nu is, wil zelfs geen huurkoetsier haar hebbenI" „Hoe gaat 't met uw dochter vandaag?" had Erik gevraagd om een eind aan die walgelijke praatjes te maken. „Ja, 't wil nog maar niet," was het antwoord, „ze ligt nu zoo te ijlen en heeft 't in het hoofd gekregen, geloof ik. Als u toch dokter is, wilt u dan eens naar haar toe gaan?" Hij had het meisje gevonden met een erge her senontsteking en zonder bedenken terstond hare behandeling op zich genomen. Eerst wilde hij haar in de Charité onder dak bezorgen, maar bij nader inzien prikkelde 't zijn ambitie dit bijzondere ziektegeval zoo mogelijk zonder inmenging van anderen te genezen. Voor zijn eigen kosten had hij een verpleegster aangesteld en behandelde zijn eerste gevaarlijke patiënt met roerende zorg. Toen het meisje al aan de beterhand was, stortte zij plotseling weer in, daar zij een uitbarsting van delirium tremens van haar dronken vader bij woonde. De verpleegster riep Erik Dannz te hulp, wien 't gelukte den schreeuwenden, razenden man INGEZONDEN MEDEDEELING. ,-g)j in het hospitaal te bezorgen. De ziekte van het meisje verergerde, bleek haar geest geweldig neergedrukt. „Waarom hebt ge mij niet laten verdrinken?" vroeg zij aan den dokter, als deze bij haar kwam. „Ik wil toch niet blijven leven, ik spring toch weer in het water. Als gij daar niet juist waart geweest, zou ik nu rust volmaakte rust hebben 1" „Ge zult gezond worden en 't weer prettig gaan vinden om te leven en te werken!" Haar antwoord was dan een zwijgend schouder ophalen of een schampere lach geweest. Hij wilde nu echter zijn eerste patiënt in vol maakt gezonden toestand afleveren, en toen Selma op zekeren dag zeide: „Ziezoo, kom nu als 't u belieft niet terug, al mijn spaarpenningen zijn opgegaan met de huur en de schulden van mijn vader te betalen, ik moet op de eene of andere manier aan den kost zien te komen had hij een kort en goed besluit genomen en, vreezend dat het meisje een overijlden stap zou doen, ge antwoord: „Goed! Dan breng ik "je bij mijn moeder. Ze heeft iemand noodig, die haar oppast. Haar gezelschapsjuffrouw kreeg het heimwee te Berlijn. Kom van middag óm je aan te dienen En Selma Brandt was gekomen zonder eenig bezwaar hiertegen in te brengen. De oude mevrouw Dannz, de weduwe van den professor, die een klein benedenhuis in de Bulow- straat bewoonde met hare gezelschapsjuffrouw was ze haar zoon naar de kleine Silezische stad gevolgd nam op voorspraak van haar jongen diens gewezen patiënt vriendelijk tot zich. Hij had haar alles verteld wat zij moest wetenm en wat zou ze voor hem niet hebben overgedaan! De dagen gingen voorbij. Mariene zag den jongen dokter slechts van verre. Zij leidde met hare tante het gewone badplaatsenleventje, zij baadden en wandelden en wilden nu een uitstapje naar den Weihberg ondernemen. In den laatsten tijd spraken zij minder met elkaar dan vroeger. Mevrouw Bertha had opge merkt, dat Mariene sinds den avond van het bal, toen Dr. Dannz zich bijzonder veel werk van haar had gemaakt, dikwijls met open oo«£n droomde, en dacht er in stilte al over na of de jonge dokter vader Eisenhut wel als schoonzoon zou aanstaan. Op den Wiehberg, waar men een klein, sierlijk jachtslot van den vorst aantrof, waren op dit vroe ge middaguur 't liep naar half zes nog weinig bezoekers, zoodat de blik in het dicht begroeide da van alle kanten vrij was. De herbergierster, die een kindje van twee jaar had, bracht zelf de koffie, en mevrouw Zehmen, die geen klein meisje kon zien, zonder aan haar eigen dochtertje te denken, dat ze eer 't nog twee jaar was weer had moeten verliezen, kwam aan stonds met de jonge vrouw in gesprek over het kind en vroeg hoe oud 't was en zoo al wat meer. „'t Is ons eenigste," zeide de moeder, „en we hadden 't bijna weer moeten missen. Als dokter Dannz in den nieuwjaarsnacht, hoewel de sneeuw een voet hoog lag, niet zoo goed was geweest om hier den berg op te komen, zou 't aan diphteritus gestikt zijn. Niet ieder zou dat gedaan hebben 'twas ook geen kleinigheid. Mijn man, die hier op den weg menigen voetstap heeft staan, kon 's nachts nauwelijks op de been blijven, zoo'n jachtsneeuw als 'twas! Ja, levenslang zal ik den dokter dankbaar zijn. De dames kennen hem zeker wel, als ze uit Antonsbad komen?" (Wordt vervolgd.J

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1