VRIJHEIDSBOND Liberale Staatspartij kieskrin; Ridderkerk STEMT op éétl der candidaten van lijst 15. j BINNÊN LAN D .ONZE EILANDEN VAN WOE NSDAG 6 APRIL 192 7. weer niet schuldig te mogen blijven en geeft even voor half time een juweel van een through-pas aan Lajos, zoodat met 1 2 wordt gedraaid. Een penalty voor Dirksland had Deszö keurig onschadelijk gemaakt. Dirksland beantwoordt deze vriendelijk heden even na half-time door op elegante wijze Deszö weer te verrassen. En dat tegen den stormwind in. Aanvoerder Zaaijer blijkt bovenmate productief te zijn dezen middag. No. 3 komt van zijn voet; en Lajos zorgt voor no. 4. Herhaald een middag vol extase voor den sportliefhebber. Dirksland's spel was uitste kend te noemen. By Flakkee werd een ge heel nieuwe opstelling beproefd. Voeg elf spelers by elkander, dan is er nog geen elftal. Maar nu was 't er wèl één; al is 'tgeen Nederlandsch elftal dat Uraguau het vuur na aan de schenen legt. Van Beek was naar de half-linie verhuist, en dat was zijn plaatsje. Jacobi gaat weer spelen en komt er weer alleraardigst in. Katje stond rechtsachter. De voorhoede com bineerde goed. De heer F. A. Pen blies tot aller genoegen. Na Paschen beginnen de wedstrijden om een beker. Een grooten zilveren wisselbeker. De voetbal-supporters zullen smullen. Beide ploegen zijn vol vuur om te zegevieren. J. B. SOMMELSDIJK. De S.D.A.P. afd.Middel- harnis-Sommelsdij k heeft haar candidatenlijst voor den Gemeenteraad voor deze gemeente als volgt opgesteld: No. 1 J. Blok, No. 2 M. J. Noordijk, No. 3 F. Koote. De bakkerij van den heer A. Reedijk alhier is ondershands verkocht aan den heer D. B. van Erkel. De lantaarn op den hoek van het Markt veld werd door een vrachtauto omver ge reden. Vanwege de gasfabriek is deze lantaarn meteen verplaatst, zoodat een sta-in-den-weg is opgeruimd. DIRKSLAND. Toen de vrouw van A. S. Maandagmorgen gordijnen wilde ophangen, en daarvoor gebruik maakte van een trapje, brak het touwtje waarmee het trapje werd verbonden. Tengevolge daarvan gleed het onderuit en viel de vrouw zoo ongelukkig, dat zij haar rechteronderbeen brak. Dr. Sn. de Vogel verleende geneeskundige hulp. Door de afd. Dirksland der S.D.A.P. zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraad J. C. de Bonte (aftr.), D. Poortvliet en A. v. Putten. Maandagavond j 1. bracht het fanfare corps „Amicitia" een serenade bij Notaris van der Sluys ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als Notaris te Dirksland. Te half acht kwam het corps, omstuwd door honderden voor de woning van den jubelaris, waar enkele marschen en de Koraal „Nur danket allen Gott" gespeeld werden. Vooral de koraal klonk plechtig in het avond uur en werd door de aanwezigen in diepe stilte aangehoord. De Voorzitter van „Amicitia" wenschte den Heer v. d. Sluys en zyn gezin hartelijk geluk en roemde hem als de man die veel heeft by gedragen tot de stichting en de instandhouding van het Corps. De Notaris dankte in zeer gevoelige woorden voor de hem en zijn gezin gebrachte hulde, waarna spontaan door de menigte een „Lang zullen zy leven" werd aangeheven. Nadat „Amicitia" nog een kleine marsch door het dorp had gemaakt, gingen de leden naar Hotel van den Doel, waarvan de boven zaal feestelijk was versierd, om de muzi kanten en jubilaris te ontvangen. Nadat de Voorzitter den Notaris, zijn vrouw en beide kinderen had binnengeleid en aan de versierde tafel hadden plaats ge nomen, werd een „Lang zullen zy leven" gespeeld, waarna de Voorzitter nogmaals in meer intiemen kring den Notaris de hulde toebracht, die deze zeer zeker verdiend ten aanzien van zijn daadwerkeiyke hulp en moreelen steun die „Amicitia" van hem heeft ondervonden. Hy hoopte, dat nog vele jaren hem toegemeten zyn, tot geluk van zy'n gezin en tot steun der gemeente en in het byzonder de verschillende vereenigingen. De Notaris nam alsnu het woord en richtte in kernachtige zinsneden het woord tot de muzikanten. Hij zeide vooral „Amicitia" een goed hart toe te dragen, omdat zy in de eerste plaats een goed corps is en in de tweede plaats de leden bestaan uit menschen die weten wat zy wilien. Hij bracht voorts hulde aan den helaas afwezigen Directeur van Donge die „Amicitia" gemaakt heeft zooals het thans is. Als biyk van zyn achting overhandigde hy zyn renteloos aandeel in het corps, ten bedrage van 50, als ge schenk voor de hulde hem gebracht. Een luid hoera was hierop het antwoord waarna de zoon van de Notaris een dronk wy de aan de hoop, dat ook weer op het concours te Lekkerkerk een goede prys gewonnen wordt. Nadat nog enkele nummers werden ge speeld, verliet na een hartelijk afscheid, de jubelaris de zaal, waarna de muzikanten nog een poos byeen bleven om te genieten van de waarlyk schitterende tractatie, die aangeboden werd. Als we nu nog samenvatten de tractatie aan de schoolkinderen, een gift in geld aan de armen en de voortreffeiyke waardeering van „Amicitia" dan moeten we zeer zeker ook van deze plaats de jubelaris en zyn gezin een welgemeend „Heil" toeroepen. HERRINGEN. A s. Zondagmiddag te 2 uur zal er in de Ned. Herv. Kerk doopsbe- diening plaats hebben door Ds. Bax te Oude Tonge. Doopouders worden uitgenoodigd a s. Zaterdagavond te 7$ uur daarvan in de con sistorie aangifte te doen. Wegens de vele kerkbezoekers in de VRIJHANDEL Persoonlijke Verantwoordelijkheid rled. Herv. kerk zyn door het kerkbestuur Jen 40-tal stoeltjes aangeschaft voor vrije :itplaatsen. De vorige week werden de schoolkin deren ter gelegenheid van het 25-jarig ambts jubileum van Notaris van der Sluys te Dirks land ruimschoots getrakteerd. Ook de armen verden bedacht. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb- jen de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 60 K G. |»y de pellerijen aangebracht. De vorige week werden van hier ver bonden 1300 H L. koepeen, 500 balen uien, 150 H.L. aardappelen en 200 H.L. veeknollen. GOEDEREEDE. De afgeloopen week heb ben de garnalenvisschers van 150 200 Kg. ber week en schuit gevangen. OUDDORP. Voor de nieuw opgerichteKies ereeniging Gemeentebelang, onder leiding an den heer C. K. Lodder, zijn op de ge- louden vergadering van Vrydag, op de Can- idatenlyst geplaatst C. K. Lodder, P. Bake- aar, M. Sparling, L. Klein en P. Sperling. A.s. Donderdagavond zal in het Hotel tan Flohil, vergadering worden gehouden van de pas opgerichte Fokvereeniging. De garnalenvisscher Th. Grinwis, had' iet ongeluk een gedeelte van zijn vischnet e scheuren én te verliezen, wat een schade s van 50, Voor de Pluimveeteelt-vereeniging is langesteld voor eierophaler S. Poortvliet, Joor 16$ cent per 100voor het vervoer was bagste inschrijver K. Tanis voor de Beurt- Teer, 49 cent per kist. Alhier is een Pluimveeteelt-vereeniging pgericht met aanvankelijk 75 leden Het lestuur is als volgt vastgesteld! P. Crezee, oorzitter; J. Mierop, Vice-Voorzitter; Kom- uer Tanis, Secretaris, L. Akershoek, Pen- ingmeester. Raad van Toezicht: J.VoogdMz., Breen Jz., W. Witte. Binnen enkele dagen zal tot vervolging rorden overgegaan van achterstallige Rijks- ikomstenbelasting en Vermogensbelasting. De afgeloopen week hebben de garnalen- isschers van 200 tot 300 K.G. garnalen per reek en schuit gevangen. In de weervisscherij berden 7 zalmen gevangen. NIEUWE TONGE. A.s. Zondag 10 April _j,l des vm. in de Ned. Herv. kerk alhier pptreden den Weleerw. Heer Ds. W. Bies- 4'aar, Zendingsdirector van den Ger. Zen- jingsbond, te 's-Gravenhage. Des avonds Ira 6 uur hoopt op te treden den Weleerw. ieer H. A. van Ieperen, godsdienstonder wijzer te Herkingen. Des vm. zal een col- jcte worden gehouden ten bate van den [er. Zendingsbond. Over de afgeloopen maand zijnbehan-l eld: 78 telegrammen, eenige telefoonge- brekken en -oproepberichten. Door den heer J. Wittekoek alhier is h/ergedaan aan den heer G. A. van der Werf thier de bodezaak Nieuwe Tonge—Middel- larnis. VRIJE ARBEID de erven wed. J. C. Osseweijer, staande aan den Zuiddijk gemynd op J 2100, Mej. N. Knops J.Gd., plaatsvervangend kantoorhoudster bij de P. T. T. te Nieuwe Tonge, heeft als zoodanig (om gezondheids redenen) bedankt. OOLTGENSPLAAT. De muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" bracht Zater dagavond een serenade aan den muzikant L. Paasse Czn., by gelegenheid van zyn koperen bruiloft. De heer L. Paasse heeft zich tydens de oprichting van de muziek vereeniging herhaaldelijk verdienstelijk ge maakt, vooral ook bij de gehouden verloting voor de muziektent. Hij is het eerste lid aan wien bij den koperen bruiloft een sere nade gebracht werd. Aan de Openbare School no. 1 is het eerste leerjaar aangevangen met 30 leerlingen en de Christelijke School met 19. De Burgemeester brengt ter kennis, dat ieder die zonder geldige reden niet aan de stemming deelneemt, strafrechtelijk wordt vervolgd. Gewetensbezwaar zal in geen geval als geldige reden worden aangemerkt. DEN BOMMEL. In deze gemeente hebben zich gevestigd Q Buijs en gezin van Nieuw Helvoet; L. Heljboer en gezin van Dreischor; L. C. Knaape van Oude Tonge; A. Akers- hoek van Ouddorp; F. van der Maden van Roosendaal; C. Holleman en gezin van Oolt- gensplaat; J. Koene van Ooltgensplaat. En zijn vertrokken: C. J. Huijer en gezin naar Rotterdam; C. van den Ouden en gezin naar Oude TongeP. H. Houthuizen naar Ooltgensplaat; M. de Lint naar Dirksland; C. van der Maden naar Rotterdam. Volgens den regenmeter viel hier over de maand Maart j.l 41.7 m.M. regen, tegen 28 m.M. over dezelfde maand van het vorige jaar. De vorige week waren hier 4 werke- loozèn ingeschreven. HELLEVOETSLUIS. Hellevoetsluis I speelde Zondag jl. een wedstrijd teOostvoorne tegen O.V.V. I en verloor aldaar met 6 0. De laatste loodsboot no. 5 zal binnen kort van uit Hellevoetsluis verdwynen en te Vlissingen gestationeerd worden. Wat het Loodswezen betreft is dit de voor Hellevoetsluis. onthouden is, wist hij de zaak goed te ren en tot een goed eind te brengen. Een woord van dank voor alles wat hy in het belang dezer gemeente heeft gedaan is hier zeker op zijn plaats. Met voldoening' mag hij op zijn arbeid terug zien. De gemeente verliest in hem een goed en ijverig raadslid. - Naar wij vernemen, hebben de Gere formeerden en de Christelijk-Historischen in deze gemeente hunne candidateniy'sten ge combineerd. De Chr.-Historische candidaat zou in de derde plaats komen. Men deelde ons mede, dat als No. 1 komt te staan, de heer W. van der Zee. No. 2 de heer jan van der Hoek en No. 3 de heer A. Mol. Dat de heer W. van der Zee een plaats op ue iyst wil innemen en nog wel als eerste, zal de partij doch ook de ge meente zeer verheugen. Het is een zeer ge ziene persoonlykheid. Een man die zijn begin sel zéér hoog houdt, doch geen dweper is. Zulke menschen hebben wij noodig. Zijn onze mededeelingen juist, dan is zijn zetel reeds vast. Op Dinsdag 29 Maart jl. vergaderde ,3S avonds 6.30 uur in het Hotel van T. H. [olieman alhier de leden der Coöp. Boeren- Jenbank. Na opening en lezing der notulen •erd in behandeling genomen de Rekening jj Balans over 1926. De ontvangsten bedroe- fen ƒ389774,02 de uitgaven 389774,02. balans was als volgt opgemaakt v Vorderingen ïhoud kas 31 Dec. 1926 14380,09 itstaande voorschotten 182192,— an de ledenn 26755,- an de Centrale Bank. 68973,92 Waardepapierenn 27677,50 andeelen Centr. Bank 50,— eubilair16,- 320044,51 Schulden an spaargelden280957,27 an leden in loop. rekening. 27379,14 eservefonds9029,06 finst 19262679,04 320044,51 Tot bestuurslid werd gekozen A. van Es. ot lid van den Raad van Toezicht dhr. T. olieman en tot plaatsvervangend bestuurs- d dhr. J. C. Nieuwenhuyzen. OUDE TONGE. Maandagmiddag had dhr, I. C. Slis het ongeluk in de Langeweg met jn motorrijwiel in de sloot te ryden. Be- usteloos is hy per ziekenauto naar huis ervoerd. - De grootverlofganger der lichting 1926 van St. Annaland is ter opleiding vor- okken naar het marechausseedepót te [peldoorn. In deze gemeente is op 70-jarigen Nftyd overleden, de hier algemeen bekende J. J. C. de Lignie, sedert 1897 organist i Ned. Herv. kerk. Aan dhr. Anth. Korteweg is vergun- f. verleend tot oprichting van een land- uwschuur in den Suyspolder. Door dhr, L. Quist is het woonhuis van Paschen zal voor de zomermaan den alhier het plezierjacht van den heer Staal uit Rotterdam worden gestationeerd. Zy'n schipper heeft dan ook reeds te Helle voetsluis een wonïDg gehuurd. Vermoedelyk zullen meerdere jachten gedurende de zomer maanden hier neergelegd worden, terwijl de eigenaars dan enkele dagen in de week op het Haringvliet denken te zeilen. Vermoe delijk geeft de aanblik hiervan een beetje fleurigheid in de thans zoo kwynende Ge meente. De candidatenlijst der Vrijz. Dem. voor de Gemeenteraad is als volgt: 1. P. S. C.v. Kralingen, 2. C. Bronwasser, 3. J. Jumelet, 4. J. de Kloe. VEILINGSBERICHT van Vrydag 1 April 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla 0,50 tot 3,60 per 100 krop. Radijs f 2,10 tot 3,80 per 100 bos. Prei 0,80 tot ƒ2,— per 100 bos. Spinazie 5,40 tot 11,50 per 100 k.g. Aardappelen 4,60 tot 5,90 per 100 kg Peen f Q,— per 100 bos. Peen (koe) f 0,70 tot f 1,10 per 100 k.g. Boerekool 5,— tot 19,— per lOOstuks. Selderij 5,80 per 100 bos. Eieren 5,10 tot 5,60 per 100 st. ZWARTEWAAL. De verkiezing voor Leden van den Gemeenteraad, is in deze ge meente vastgesteld op 18 Mei a.s. Candidatenlijsten moeten worden inge leverd op 12 April 1927, vóór 4 uur n.m. Volgens gedane mededeeling, wenscht de heer H. A. Kieviets niet meer in aan merking te komen als candidaat voor den Raad. Op 2 September 1913 deed de heer Kie viets zijn intrede in den Raad. Zijne benoe ming tot Wethouder volgde op 10 Januari, 1917. Onafgebroken heeft hij deze functie's waar-1 genomen. Door zijne uitgebreide relatie's als zakenman, kwam hij dagelyks met v.ele menschen in aanraking, waardoor hy een ruim overzicht kreeg in zaken aan zijn ambt verbonden. Hij heeft zich doen kennen als een man die zeer veel belang stelde in het openbare leven. Met kennis van zaken in de gemeen- teiykë huishouding, wist hij steeds personen van zaken te scheiden en steeds stelde hy het algemeen belang boven het persoonlijke. Als waarnemend Burgemeester was zyn werkkring zeer uitgebreid. De moeilijke oor logsjaren heeft hy voor het grootste deel als zoodanig meegemaakt. In den tyd van de vacature voor Burgemeester, trad hij als zoodanig op en het moet worden gezegd, dat dien tyd zéér veel van hem vergde. Moeiiyke oogenblikken heeft hy toen mee gemaakt. Ondanks critiek, die hem nimmer Uitslag der gehouden keuring voor de lichting 1928. Dienstplicht. Geschikt: G. J. van den Boogert, H. J. Breevaart, A. A. de Kievit, J. A. Monteny en G. Sluimer. Voor goed ongeschikt zyn: J. Brommel, J. Sluimer en I. M. van der Veer. VEILINGSBERICHT van Vrydag 1 April 1927. der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 0,40 tot 2,80 per 100 krop. Radijs 1,70 tot 4,80 per 100 bos. Prei l,r<0 tot 3,70 per 100 bos. Spinazie 2,40 tot 11,10 per 100 k.g. Aardappelen 3,50 tot 5,10 per 100 kg. Poters 2,60 tot 4,50 per 100 k.g. Witlof 0,06 tot 0,17 per kg. Bloemkool I f 8,— tot 15,— per 100 st. Uien 4,50 tot 4,90 per 100 k.g. Rhabarder 0,09 tot 0,13 per bos. Selderij 1,70 per 100 bos. Kipeieren netto 5, - tot 5,30 per 100. i Eendeieren netto 4,50 per 100. Aanvoer 40209 stuks. ROCKANJE. 1.1. Vrijdagavond had in het café „Duinoord", onder leiding van den heer L. Trouw, de jaarvergadering plaats van Rockanje's Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenbezoek. De vergadering was bezocht door 43 leden, waaronder 5 dames. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen werd door den heer L. Goudswaard een poëtisch en optimistisch jaarverslag uitgebracht, dat met applaus werd begroet. De heer G. H. v. d. Wel deed als Penningmeester rekening en verantwoor ding welke van te voren reeds was na gezien en in orde bevonden door de heeren L. Noordermeer en C. van Kempen - waarbij een voorlezing saldo bleek van 189,92 en dat het aantal leden was geklommen tot 105. In de plaats van den heer H. Olie, die bedankt had door zijn vertrek naar Oost voorne, werd gekozen de heer Joh. van Soest en werd herkozen de heer J. Beijer. Beide heeren namen hun benoeming aan. Nog vernamen wij dat het Bestuur een toeristenkaart en een nieuwe geïllustreerde gids zal verkrijgbaar stellen en bij genoeg zame deelneming een kookcursus door de Mij. van Landbouw zal doen geven, meer handwijzers zal doen plaatsen enz. Uit een en ander blijkt het opgewekte leven van Rockanje's V.V.V. Op de le vergadering van de Leerplicht commissie werden bij acclamatie herkozen de heer J. Pool als Voorzitter en de heer L. Goudswaard als Secretaris. De laatste las het jaarverslag voor den Raad, dat goedge keurd werd. Noord, 21 j.; W. Kievit, 23 j. en J. van der Boom 23 j.; W. Drooger, 28 j. en K. van Alphen 23 j. Overleden: Jan Verolme, 74 j. echtgen. van Jannetje Kattestaart; Leendert van Es, 85 j. wedn. van Jannetje van Schouwen; Bastiana But, oud 29 j. echtg. van Klaas Verolme. Echtscheiding: Er werd een akte van echtscheiding ingeschreven. OOLTGENSPLAAT. Ondertrouwd Cornelis Adrianus Braber, 29 j. en Cornelia van Dravik, 24 j.; Zacharias van Dravik, 24 j. en Geertruida Wilhelmina Vervloet, 22 j. Getrouwd Marinus Johannis Hemmink, 24 j. en Lena Johanna Hotting, 20 j. Er is hier opgericht een afdeeling der Vrijzinnig-Democraten. Van Gedep. Staten kreeg de heer Ver- maat verlof zijn sedert 28 Maart 1923 hier bestaande autodienst voort te zetten. Op 13 en 14 April zal er, ten bate van h§t Groene Kruis, verkoop van Emma- bloempjes plaats hebben. By Adr. van Marion, Ruigendyk, kreeg een geit 5 jongen. Moeder en kinderen wel varend. Oplichtsters. In den zomer van 1926 vestigden zich te 's Gravenhage twee Duitsche dames, 32 en 28 jaar oud, die voor dien geruimen tijd te Kiel, Berlijn, Wiesbaden en andere groote' Duitsche steden verblijf hadden gehouden. Zij lieten eenige vertrekken in een der voornaamste Haagsche hotels reserveeren en leefden op zeer grooten voet. Bij hun vertrek betaalden zij de rekening welke de hoteleigenaar presenteerde, zonder eenige opmerking. Zij berichtten, dat hun nieuw adres was; Scheveningsche weg. Inderdaad hadden de beide dames daar een riante villa gehuurd en wilden deze nu geheel paar de eischen des tyds laten in richten. Zij bestelden bij de grootste zaken in Den Haag ameublementen, gordynen, kleedén en wat voorts bij de inrichting van een nieuwe, deftige villa behoort. Daar zij, als haar naar informaties ge vraagd werd, verwezen naar het hotel, waar zij geruimen tyd verbiyf gehouden hadden en daar zij voorts steeds, weliswaar een ^eer klein, gedeelte der gekochte goederen contant betaalden, wekte dit bij de leveran ciers vertrouwen. Daar komt nog bij dat deze dames zich dikwijls vertoonden in het gezelschap van te goeder naam en faam bekend staande heeren. Den vorigen zomer kon men ze dikwijls in het gezelschap van enkele be kende Hagenaars op den boulevard te Sche- veningen zien wandelen en zelfs is het meermalen gebeurd, dat een der dames in een modemagazijn inkoopen deed, vergezeld van een dezer heeren. Voorts gaven zij voor van een Duitsche adellijke familie te zijn en groote landgoe deren in Pruisen te bezitten. Op deze wijze slaagden zij er in voor aanzienlijke bedragen aan goederen van verschillende zaken los te krijgen. Voor verscheidene duizenden guldens schaften zij zich meubilair aan, voorts voor groote bedragen modieuse toiletten, bont mantels enz. De dames bleken er zich echter niet in het minste te bekommeren om be-1 talingen. Wel gaven zij chèques af op enkele bankinstellingen, maar als de vervaldag aan gebroken was, bleef betaling alty'd achter- terwijl een tweede slachtoffer vry ernstig werd verwond. Een gezelschap van vijf hee ren uit Rotterdam maakte hedennacht een uitstapje naar 's-Gravenhage. Door de ver blindende lichten van een uit tegenoverge stelde richting komenden auto raakte de chauffeur zijn stuur kwijt met het gevolg, dat de auto in een langs den wegloopende sloot geraakte en over den kop sloeg. Aan een der heeren gelukte het onder het voertuig uit te komen. Met behulp van in den omtrek wonende boeren zijn daarop de andere personen uit hun benarde positie be vrijd. Een hunner, de omstreeks 20-jarige F. van Burken, wonende te Amsterdam, die den auto bestuurde, was inmiddels reeds in de modder gestikt. Een der andere inzitten den, de heer A. van Tijn, had een pols en een sleutelbeen gebroken. De drie anderen kwameu met een modderbad vrij. Na telefonisch bericht was de technische dienst der politie alhier spoedig ter plaatse. De gewonde is in het gasthuis opgenomen. Ook het lijk van Van Burken is daarheen vervoerd. Wij vernemen nog, dat het gezel schap bestond uit musici, die zooals wel eens meer gebeurde na hun diensttijd een uit stapje maakten. De chauffeur van den auto, die het ongeluk veroorzaakte, is in razende snelheid doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. Adv.) Burgerlijke Stand. NIEUWE TONGE. Geboren: Johanna Abetta, d. v.J.C.Ver olme en W. M. Dekker; Johanna, d.v.J.van den Ouden en A. Kalle; Esdra, d. v. M. Slis en P. van der Veer. OndertrouwdD. de Jong, 30 j. en W. van der Maden, 23 j. Gehuwd: J. van't Geloof 21 j., en C.G. van Eindelijk begonnen verschillende groote fabrikanten te betwijfelen aan de soliditeit van de beide vreemdelingen. Zy zochten contact met elkaar en toen bleek dat de totale schuld aan enkele leveranciers te 's Gravenhage ongeveer zeventig duizend gulden bedroeg. De fabrikanten begonnen toen op betaling aan te dringen, daar zij bevreesd waren, dat van hun vordering niet veel terecht zou komen, te meer daar ondertusschen gebleken was, dat de dames zoo goed als niets bezaten en de uit Duitschland gekomen inlichtingen over het verleden van het tweetal verre van gunstig waren. De dames wisten zich echter, dank zij hun Haagsche relaties, nog eenigen tyd te handhaven. Zij betrokken zelfs een bekend advocaat in hun aangelegenheden en deze wist aanvankelijk de schuldeischers nog eenigen tyd tevreden te stellen. De advocaat bemerkte echter weldra, dat deze zaak niet geheel zuiver was, zoodat hij alle relaties met de dames verbrak. Toen zagen de dames dat zij niet langer hier konden biyven en daarom besloten zij met stillen trom te vertrekken. De oudste (der twee ging naar Londen, waar zij weer haar intrek nam in een der deftigste hotels. De jongste is naar Kiel uitgeweken. Een der fabrikanten, die voor eenige tien duizenden gedupeerd is, heeft op een nacht het meubilair, dat hij voor de inrichting der villa geleverd had, teruggehaald. Enkele andere groote fabrikanten, die voor aanzien lijke bedragen bij deze kwestie betrokken (zijn, hebben zich met de politie in verbin ding gesteld. De politie onderzoekt thans in hoeverre beide personen binnen het bereik van den Nederlandschen strafrechter vallen. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. DELFT, 2 April. Op den Rotterdam- schen Weg, naby de Lijmfabriek, is heden- nacht om halfdrie een droevig ongeluk ge beurd, waarby een doode valt te betreuren, Tragische dood van een marechaussee. SLUIS, 2 April. Op noodlottige wijze is heden de commandant-wachtmeester der marechaussee, Bridé, alhier om het leven gekomen bij de aanhouding van een auto uit België, welke gebruikt werd om drank te smokkelen. Reeds meermalen was deze auto de grens gepasseerd onder een valsch Nederlandsch nummer. De gesmokkelde waar werd te Philippine gelost en per schip verder ver voerd naar Rotterdam. Eergisteren deelde de inspecteur der directe belastingen te Oostburg telefonisch mede, dat de auto den lsten April opnieuw werd verwacht. Kommiezen en politie stelden, ten einde de smokkelaars aan te houden, op de kade bij net douanekantoor een val. Met ledige wagens werd de weg versperd. Gisteren kwam het smokkelvoertuig echter niet en gisternacht evenmin, doch hedenmiddag om streeks half-een kwam het in volle vaart aanrijden. De chauffeur zag de val te laat en reed in razende vaart door. De auto, die nu bekend,, genoeg was, werd met salvo's ontvangen. De politie loste drie schoten, waarvan één op den chauffeur. Het schot ging door het glas even boven zijn hoofd. Doordat de man zich bukte bleef hij be houden Ook door den voorwand werd heen geschoten. De auto botste tegen de ledige wagens aan; één er van werd opzij gesmakt tegen den wachtmeester der marechaussee Bridè. Zijn linkerslaap werd totaal verbrijzeld, terwyi hij ook een hersenschudding opliep. Een kwartier later gaf hij den geest. De auto botste voorts tegen een lantaarnpaal en kwam toen tot stilstand. Te midden van een opgewonden volks menigte ging de politie tot arrestatie over. De twee inzittenden waren Belgen; één hunner, de chauffeur, was een oorlogsinvalide met één hand. De één werd gewond door glasscherven, terwijl de ander een schamp schot kreeg. In het douanekantoor werden zy voorloopig vastgehouden, terwijl daarheen ook de zwaar gewonde Bridé werd vervoerd, die spoedig overleed. Hij laat een vrouw en f twee kinderen achter. Wapens werden niet op de Belgen gevonden. De inhoud van den wagen bleek te bestaan uit vijf volle benzine- vaten, elk 100 liter Franschen alcohol van 96 bevattende. M ark tb erichten VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 4 April. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd570 vette runderen,- 223 vette kalveren, 213 schapen of lamme ren, 1265 varkens. Prijzen per K.G.Koeien 30 a 32$ c., 40 a 42c., 46 a 49 c.; Ossen 37 c.; 40 a 42 c., 45 h 48 c.Kalveren 50 a 52$ c., 65 &-67$ c., 77$ h 80 c. VarPens 30,31 c. Scha pen 20 34 per stuk. Koeien en ossen waren flink aangevoerd. De handel was redelijk en de pryzen waren ongeveer geiyk aan die der vorige week. Een enkele puik beste koe ging neg tot 2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd, met weinig handel en derhalve geen notee ring. Vette kalveren met flinken aanvoer. De handel was redelijk en eerste soort exem plaren wa&n voor iets hoogeren pry's ge makkelijker te plaatsen. Voor een enkel puik best kalf werd nog tot 5 cents boven notee ring besteed. Afwy'kende kwaliteiten gingen voor de oude prijzen. Schapen en lammeren waren weinig aan gevoerd. De handel was zeer stil en de oude prijzen konden met moeite worden bedongen. Varkens waren flink aangevoerd. De han del was tamelijk en de prijzen van vorige week konden met moeite bedongen worden.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3