ts'kleedinó Ridderkerk lijst 15. Stoomwasscherij De bede f Quick Quaker j ooit qemaakt. COLBERT CQSTUUiViS OEM1SASSON REGENJASSEN EPORTPARiES VANAF S.90 MAII0ZE1PAKIES I.90 hoek Heerenstraat. :steding. ;NS TWAGENS boegen lachines VIS M. Nederlof Kunstgebitten „VOORNE& PUTTEN" IM ieu w-Helvoet. Franco verzending door geheel Flakkee. M. SPOON Az, WOENSDAG 6 APRIL 1927 VERSLAGEN feuilleton. w. HEIMBURG DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. SPROOKJESPUDD&NG VRIJE ARBEID Inperking van Staatsdwang TliHuitend op eigen ateliers vervaardigd [N DE NIEUWSTE STOFFEN EN MODELLEN Q_90 ftiilijira 9.75,15.50,21.50,29.L O, 36.-, 42.-, 48.- en hooger. .'ANAP ©,90 TOT S2." I'UUR van den POL LAND c.a. wenscht pg 14 April a.s., des 111 uur, in het Ge- DIRKSLAND aan 2240 M3 Pruisische tint en 700 M3 Hoog- op den wogen of op ip den weg. zijn tegen betaling verkrijgbaar bij den L ROOIJ te DIRKS- 97007. ERHUR1NG 1RNIS onderdeden voorradig gepareerd, geeft u een bare accu, prima licht mder Cbaulleur l leverbaar Id aanbevelend TEL. 224 Med. dokter, arts Mond- en Tandarts Mathenesserlaan 491a Telef. 30742 Telef. 30742 spreekuren: Maandag, Woensdag, Vrijdag van 1 -2uur Dinsdag den geheelen dag Maandag en Dinsdag van 7—9 uur n.m Putschelaan 160 spreekuren Maandag en Woensdag van 4£5£ uur Vrijdag van 7—9 uur n.m. Voor absoluut pijnloos trekken, boren en vullen wordt ingestaan Pljnlooze Zenuwbehandeling en onzichtbare vullingen. Bleeking van gekleurde voortanden met 5 jaar garantie Hulpgebit f 10 binnen 14 dagen Reparaties vanaf f 1.50 Heel gebit vanat f 30. Inlichtingen kosteloos NIEUW-HELVOET. Prijs per kwartaal. f I, Losse nummersf 0,07' Adwertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en üienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Hliddelharnis. 9E JAARGANG. - N». 44 VERSLAG van de vergadering van den liaad der Gemeente Middelharnis, op Vrydag 1 April 's nam. half drie. Voorzitter Burgemeester den Hollander. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Voorzitter zeide, dat is gebleken dat de kamer in de woning van den heer Bakker in werkelijkheid '/3 M2 te klein is. Dorsman zeide dat het niet over de kamer als zoodanig zelf ging, doch meer over de betrouwbaarheid van de woorden van den Opzichter, daar die meermalen heeft gezegd dat die kamer niet te klein was. Zaaijer bestreed de bewering van den Voor zitter en Dorsman. Dorsman zeide niet te kunnen begrepen, dat Zaaijer dit nog tegenspreekt, anderzijds echter wel, als men bedenkt dat de Opzichter een agent voor de Assurantie Maatschappij van Zaaijer is. Zaaijer: Agent, hij berokkent meerder schade. De discussie' werd verward en de Voorzitter hamerde tot de orde is hersteld. De goedkeuring van Ged. Staten overge nomen raadsbesluiten. Een verzoek van Verduin om een vaste aanstelling Voorzitter zeide dat nog te wil len aanhouden. Dorsman verzocht, |om indien er tot een vaste aanstelling mocht worden overgegaan, eerst sollicitanten op te roepen. Voorzitter zeide dit te zullen doen. Een schrijven van T. Overweel, waarin deze mededeelde dat hij zLjn benoeming tot lid van de schoolcommissie niet aanneemt. Voorzitter zeide dat thans nog geen voor dracht is opgemaakt, zoodat tegen de vol gende vergadering de benoeming kan plaats hebben. Het verslag van de gezondheidscommissie over '26. Het verslag van den keuringsdienst van waren, in het district Dordrecht. Proces-verbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Een schrijven van den heer A. van Strien, naar aanleiding van het verzoek van Dors man om die rekening van Van Strien grondig na te zien, daar er te hoog was gerekend, waarin Van Strien beweerde, dat hij met die bewuste rekening nog lager stond dan een rekening van Dorsman zelf, welke door een van zijn cliënten was betaald. B. en W. stelden voor die zaak aan hen over te laten ter afdoening. Struik: Ze zetten je leelijk in den hoek Dorsman, of heb je een abuisje gemaakt in je eigen rekening? Een verzoek van Kroos en Dijkers om de rooilijn vast te stellen voor de woning aan het Marietjes pad. B. en W. stelden voor de rooilijn te bepa len op 11 M. gemeten uit het hart van de sloot. Van der Meide zeide dit bjj Buy'sookzoo ongeveer was en kon zich met het voorstel van B. en W. vereenigingen. Krijgsman vond het wel wat veel. Besloten werd om 11 M. te bepalen. vertaling van hermina. Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 13) „Neen! Maar praat niet zoo hard. Ze hoort alles, Erik, ze luistert! Ze was eerst hier," ging de oude vrouw op gesmoorden toon voort, „maar erg druk en ongedurig, en ze deed alles verkeerd, Erik. Net zooals in het begin. Maar toen zeidet ge, dat dit nog het gevolg was van haar ongeluk en dat 't mettertijd wel zou overgaan. Ik geloofde dat ook, toen 't beter werd; vooral hier in deze heerlijke lucht en die stille omgeving was ze zooals een ordentelijk meisje moet wezen. Maar nu, sinds een paar dagen, is ze weer zoo onrustig en staart ze weer op één plek en schrikt ze ontsteld op als men haar roept, zlsof ze aan iets heel anders heeft zitten denken. Straks begon ze op eens de kamer op en neer te Ioopen, stond een poos aan het venster en liep toen de gang in, deed haar voorschoot af en zat toen weer een poos te staren. Ik kon 't niét meer uithouden en hield mij maar alsof ik sliep, en toen liep ze de kamer uit. Ik bedacht dat 't goed zou zijn om mijn slaapmiddel te nemen en belde. Niemand kwam. Eindelijk, na verloop van een uur, hoor ik haar kamerdeur opengaan, en daarop heeft ze wanhopig zitten snikken en praatte bij zichzelf en liep heen en Een schrijven van Ged. Staten over de winstverdeeling van de gasfabriek. B. en W. maakten bezwaar om de ge- heele winst in het bedryf te laten telken jare, en stellen derhalve voor dit schrijven nog aan te houden tot een volgende ver gadering. Vroegindeweij stelde voor dit aan te hou den dan kunnen we thans nog met de winst van '25 op de oude regeling handelen en dit boudverband met de behandeling van puntl7. Benoeming voorzitter van het 2e stern- district. Met 9 tegen 2 stemmen werd de heer Zaaier benoemd. 3. Benoeming vier leden van de schattiDgs- commissie. Aftredend waren de heeren Vogelaar, Es- selink, Nygh en van der Slik. Vogelaar deel de mede daarvoor niet meer in aanmerking te willen komen. Bij stemming werden benoemd de drie aftredenden en de heer Struik. De heer Struik hield deze benoeming nog in beraad. 4. Verzoek Blokland en Knöps concessie voor een radio centrale. B. en W. stelden voor de concessie aan beide heeren te geven tot wederopzeggings toe. Krijgsman zeide daar niet tegen te zijn, doch wanneer de chr. Radio omroep haar eigen station heeft moet ook daarvoor een concessie gegeven worden. Voorzitter zeide, dat de Minister van Water staat toch de nadere beslissing moet geven. 5. Verzoek O. van Nieuwenhuijze om op- hokking van varkens achter de ged. Spui. B. en W. stelden voor tot wederopzegging daarvoor vergunning te verleenen, omdat die dan toch ver genoeg van de woonhuizen komen af te staan. Hiertoe werd besloten. 6. Verzoek om lid te worden van de lagere Landbouwschool. B. en W. stelden voor dit verzoek aan te houden. Krijgsman vroeg, of ook de kinderen van arbeiders in de gelegenheid zouden zyn daar onderwijs te ontvangen, in den vorm van gratis onderwas of met opoffering van kleine kosten. Voorzitter meende van wel, doch zeide geen nadere inlichtingen over die school te kunnen geven. Tegen de volgende vergade ring zullen nadere mededeelingen gedaan kunnen worden. Dorsman meende, dat het schoolhouden overdag voor vele arbeiderskinderen bezwaar lijk zal worden. Vogelaar: En 's avonds gaat dat natuurlijk niet, want het is een inrichting voor geheel Flakkee en 's avonds moeten de kinderen uit andere gemeenten toch weer thuis zjjn en kunnen komen. Van der Slik meende, dat die vraag van Krijgsman geheel overbodig is, daar men toch reeds nu al jaren in de gelegenheid is gratis landbouwonderwijs te genieten. Besloten werd het verzoek aan te houden. 7. Verzoeken om erfpachtsgrond. Van le Comte om een stuk grond gelegen aan de Chr. de Vrieslaan ter breedte van 18 M. voor de stichting van een kerk. Van G. van Eek om een stukje grond gelegen aan de secr. Nygh straat, achter de ambachtsschool. Voorzitter zeide dat vorig jaar door Mosselman dat stukje ook is ge vraagd en deze billijkheidshalve als er van weer. Toen heb ik een heele poos achtereen uit alle macht op den knop van de eiectrische schel ;edrukt, en eindelijk verscheen ze, bevend van iet hoofd tot de voeten en met flikkerende oogen." De dokter staarde bij dit verhaal met gefronste wenkbrauwen voor zich uit. „Geef haar toch wat bromcali, Erik," besloot de oude vrouw, „ik ben zoo bang als ik toch maar kon nagaan Wees niet boos, jongenlief, maar zoo dikwijls denk ik; had ze toch maar nooit een voet bij ons over den drempel gezet:" „Mama, overdrijf dat geval toch niet!" kwam hij hiertegen op. ,,'t Was toch zoo natuurlijk, dat we ons over haar ontfermden. Moest ik het on gelukkig schepseltje, dat ik met eigen levensgevaar uit het water had gered, en later, toen ze zoo erg ziek was, voor de tweede maal als aan den dood ontrukte, dan aan haar lot overlaten? Kijk eens, haar genezing was om zoo te zeggen mijn meester stuk als jong, beginnend dokter geweest en ais zoodanig stelden wij beiden belang in haar. Beken 't maar ronduit, moeder! Gij waart immers aanstonds bereid om haar tot gezelschapsjuffrouw te nemen, toen ik u vertelde wie en wat zij was. En ze heeft haar plichten toch goed vervuld, niet waar?" „Jawel, jawel, ze is goed en past mij trouw op maar schik heb ik toch nooit met haar gehad ik vind haar zoo wonderlijk en, geloof 't maar vrij, ze ze ziet jou met heel andere oogen aan dan ais dankbare patiënt en hulp van je moeder!" „Ho, ho, moeder, maak geen slapende wolven wakker!" antwoordde hij lachend. „Dan zouden we voor die brutale Selma een ander onderkomen moeten weken! Doch ga maar rustig slaoen. uitgifte sprake kan zijn, die de voorkeur heeft. Thans blijken er echter van het be stuur der ambachtsschool geen bezwaren te zyn tegen de uitgifte en daarom stellen B. en W. voor dit stukje toe te zeggen aan Mosselman, die inmiddels ook daartoe thans weer een verzoek heeft gedaan. Alzoo werd besloten. Dorsman drong aan, thans op officieels onderhandelingen met de ambachtsschool aan te dringen opdat men weet wat de ge meente daar nog disponibel heeft enkrygt. "Voorzitter zeide toe te trachten het ver zoek hier te krijgen. Een verzoek van Boeter om 242 M2. grond gelegen aan het Louis Bouwmeesterplein. Van E. Hartogs om een stuk grond gelegen naast de woning van Voogd aan het Louis Bouwmeesterplein. Een verzoek van G. L. van den Doel om 819 M2. grond gelegen naast de woning van de Wed. Nieuwenhuyze aan de Chr. de Vries laan. Idem van Pleune groot 328 M2. gelegen naast het huis van P. Wielhouwer aan de Chr. de Vrieslaan. Nog een verzoek van Rikxoort voor twee huizen. Al deze verzoeken werden ingewil ligd. Besloten werd geiyktijdig de Ruyterstraat door te trekken tot aan het Zandpad. Dorsman vroeg voor de hoekhuizen geen blindemuren aan een zyde toe te laten daar dit de straat zal gaan ontsieren. Voorzitter zeide toe, hierop bij de teekenin- gen te zullen letten. 7. Rapport onderzoek rioleering. De secretaris las dit rapport voor en daar uit bleek dat de geheele rioleering goed lag op het laatste eind van de Wilhelminastraat. Dorsman zeide, dat hij dan toch gelijk had dat de rioleering daar niet in orde was, en wie zal dat nu betalen die verandering, want Varik heeft my gezegd dat als die rioleering niet goed ligt, hy die op eigen kosten zou laten verleggen. Dat verleggen van die buizen zal moeten geschieden op kosten van de gemeente. Voorzitter zeide, dat men Varik daar heeft bedrogen, des 's nachts zyn daar de bakens verzet en dit is een laffe wyze om zich tegenover een ambtenaar te wreken. Dit feit is absoluut komen vast te staan, de werk- menschen verklaarden dit ook. DorsmanDe boel lag daar nog open toen INGEZONDEN MEDEDEELING. ik hem al gewaarschuwd heb dat die buizen niet goed lagen. Voorzitter: U weet zeker ook wel dat er in een huis, dat Varik heeft laten bouwen, althans onder zyn toezicht, beton in een schoorsteen is gestort. Dit wijst er op, dat men hem zoekt, doch met minder goede praktijken. Vogelaar merkte op dat Varik dan toch niet zoover mis is geweest als Dorsman beweerde, en nu zou Dorsman feiteiyk moeten erkennen dat hij te Yer is gegaan, het werk is biykbaar goed. Dorsman: Ja, dat merken we aan het huisje van Damen. Krijgsman zeide dat het natuuriyk niet opgaat, wanneer er kwaadwilligheid in het spel is, dat de opzichter dat zelf moet betalen. Voorzitter: Neen, natuurlijk niet; meerdere opzichters maken wel eens fouten. De riolee ring Groningen en Utrecht deugt ook niet, maar hoe komt dat Wanneer er een riolee ring gelegd wordt, zooals hier in het oude gedeelte, dan rekent men er niet op dat een zoo groote toename van de bevolking en 'uitbreiding van de gemeente zal plaats hebben. Nota Van Paasschen om vergoeding voor de schade aan de grasetting van den Oosthavendyk. Voorzitter zeide dat adressant in het adres beoogde de schade die is ontstaan aan de etting door het maken van die grintbakken. B. en W. stelden voor hierop niet in te gaan, daar de Heerlykheid h.i.z. daartoe geen recht heeft. Zy genieten de etting zooals die is en hebben die ook als zoodanig te ver huren, zoodat van huurrestitutie geen sprake behoeft te zijn. Meerdere leden waren dit met B. en W. eens, daar men niets met zekerheid omtrent den toestand daar weet van eigendom en rechten. Daarna werd besloten dit eerst nader te onderzoeken. 10. Verzoek van Kroos en Dijkers om rioleering aan het Marietjespad voor de nieuw te bouwen huizen. B. en W. stelden voor op dit verzoek af- wyzehd te beschikken, daar dat buiten de kom der gemeente ligt. Van der Meide bepleitte het leggen van die rioleering, omdat het zoo in de onmid dellijke omgeving is van de kom der ge meente. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 9 tegen 2 stemmen, die van Van der Meijde en Nipius. 11. Verzoek van Van Paaschen om bijdrage in de onderhoudskosten van den weg bewes ten den Havendy'k. B. en W. stelden voor hierop afwyzend te beschikken, waartoe werd besloten. 12. Wyziging der Gemeente-begrooting. Deze werd met enkele af- en overschry vin gen gewijzigd. 13. Nadere behandeling van het verzoek der afd. van den Bond van mod. Landar beiders, betreffende werkverschaffing ofuit- keering. De Voorzitter deelde mede dat de uit voerder van de wegwerken langs de haven allen steun[heeft toegezegd om zooveel moge» lyk werklooze arbeiders in dienst te nemen zoodat een nader besluit eigenlijk niet meer noodig zal zyn, aangezien daar zeer velen werk zullen vinden. Krygsman vroeg wat B. en W. denken INGEZONDEN MEDEDEELING. VLUGKOKEND HAVERMOUT gaar in 3 tot 5 minuten. te doen voor de uitgetrokken werkmenschen die eventueel ook geen werk kunnen krijgen. Het spijt spreker dat dat verzoek is uitge gaan alleen van de moderne landarbeiders. Vroeger was er altyd samenwerking met de Chr. Organisatien en ditmaal niet, zou hier eventueel verkiezingspropaganda mede maakt moeten worden. Spreker vroeg of er ten opzichte van de werkeloosheidbestrijding geen gemeenschap pelijke aflossing gevonden kan worden in samenwerking met alle gemeenten op het eiland. In de Noordelijke Provinciën is op een dergelijke wyze wel iets tot stand gebracht, zie maar eens naar de Drentsche veenar beiders, die by Philips zyn tewerkgesteld. Het is mijn bedoeling om een langdurige oplossing tot stand te brengen. Tevens zoude ik gaarne van de gemeenten een poging aangewend zien om alle arbeiders in de organisatien te krijgen, er is toch voor ieder plaats. De Voorzitter zeide dat in deze richting reeds stappen gedaan zijn per circulaire. Vroegindeweij: Het zou werkeiyk goed zijn te noemen indien allen ondersteuning van een bond hadden, doch ik twijfel er niet aan of onze voorzitter, die tevens voor zitter is van de vereeniging van B. en W., of die zal uw plan ter tafel brengen. Spre ker geloofde echter dat er dezen zomer zeer weinig werkeloosheid zal heerschen, daar de wegverbetering veel werkkrachten nöodig zal hebben. Krygsman meende dat de werkeloozen opgaaf in de couranten geen goeden maatstaf aaDgeeft voor de werkelyke werkeloosheid daar er velen nog zyn die niet meer komen stempelen omdat er toch geen werk is. Voorzitter zeide alles in het werk te zul len stellen om tot een goede oplossing te komen. 14. Verzoek van J. Vroegindewey Wz. om toestemming bouw van een schuur aan het Binnenpad. B. en W. stelden voor dit verzoek alsnog aan te houden en eerst af te wachten hoe het met de wegen loopt. v. d. Slik meende dat we die man nu toch weer niet zonder tijdsbepaling kunnen laten wachten. Daarom laten we nu beslissen dan weet Vroegindeweij tenminste waaraf of waartoe. Dorsman meende dat het daar toch maar een Achterweg wordt, en dat het aantal schuurtjes op particulier, terrein daar toch komen. Voorzitter meende dat de Gemeente niet mag voorgaan om een groot landbouwbedrijf midden in de gemeente te laten stichten. Er ligt bouwverbod op en B. en W. zagen dat gaarne alsnog gehandhaafd. Het voorstel om afwyzend te beschikken, werd in stemming gebracht en aangenorhen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Dorsman, Krijgsman, v. d. Meide en v. d. Slik. moedertje, zóó kwaad is ze nog niet! Ik zal het meisje wei eens den tekst lezen." „Erik, hoor eens: wóórom spreekt ge haar altijd voor?" De oude vrouw zette zich plotseling over eind, zoo vlug als z' ijt nauwelijks m haar gezonde dagen had gekund, en haar stem klonk nu bijna gebiedend „Erik, kunt ge mij bij de nagedachtenis van je vader en op je geweten betuigen, dat ge Zij bleef steken en de tranen sprongen haar in de oogen. Ze stak haar zoon, die nu overeind bij haar bed stond, de hand toe, maar wendde tevens het aangejicht van hem af. „Zeg," hernam zij aarzelend, „ge denkt toch immers niet over dat meisje?" „Moeder!" riep hij, verstoord achteruittredende. Maar daarop kwam hij terug. „Ik heb die vraag eigenlijk wel verwacht," zeide hij wrevelig, „ik merkte al iang dat ge u ongerust maaktet, maar ik wilde niet de eerste zijn om daarover te spreken. Ik dacht altijd, dat ge zelf wel zoudt begrijpen, dat de zoon, dien gij hebt opgevoed, u en het huis, waarin ge woont, te hooge achting toedraagt om daarin lichtzinnigheden te begaan!" „O, Erik, dón is 'tgoedl" snikte zij. En toen hij hare hand weer in de zijne nam, wierp zij zich schreiende achterover in de kussens. ,,'t Heeft mij zoo gehinderd, jongenlief ik weet wel ik weet wel Maar ge kunt begrijpen, hoe angstig ik mij maakte over je geluk, over je toekomst! Ge hebt nog zoo weinig ondervinding en weet niet, hoe hoog noodig 't is dat man en vrouw overeenstemmen in geestelijke ontwikke ling en wereldbeschouwing. De liefde, weet ge, dat's maar de suiker over alles maar het andere, de ware overeenstemming, is het voedzame brood, waarvan men nooit te veel kan krijgen. Ik heb altijd gedacht, dat gij het meisje eens tot vrouw zoudt nemen misschien eerst na mijn dood, om mij geen verdriet te doen. Ze is zoo mooi en ze houdt veel van je schud maar niet van neen, Erik, ik ben een mensch van ondervinding. Och, goede hemel, wat heb ik in dit opzicht al niet beleefd! En gij, mannen, gedraagt je tegen over zulke meisjes zoo ongelooflijk dom en licht zinnig!" „Maar, moeder „Laat mij uitspreken 't is zóó en niet anders! Honderdmaal zoo goed als eens heb ik 't bijge woond. Zie, ik denk wel eens," ging zij voort, „als gij je vandaag kondt engageeren en over vier weken trouwen, dan zou het kind wel begrijpen dat al haar vertoon van zuchten en smachten haar niets baatte. En in een ander opzicht zou 't ook goed zijn, ik zou dan met Selma wat kleiner kunnen gaan wonen daarmee wil ik niet zeggen dat ge hals over kop een keus moet doen maar 't wordt toch tijd. En er zijn zooveel lieve en aardige meisjes met een beetje geld!" Hij bleef hoogst ernstig. „Vooreerst vergist ge u moeder, vergist ge u bepaald! Selma Brandt is een ziekelijk schepseltje, maar zóó dwaas zie ik haar niet aan, dat ze denkt mijn vrouw te zullen worden. Intusschen, dit daórgelaten uw rust is de hoofdzaak voor mij, en wijl ik geen kans zie om aan uw wensch te voldoen en één twee drie te trouwen, is het eenvoudigste, dat wij Selma Brandt wegsturen. Ik vind dan wel een andere hulp voor u en zij zoekt een andere betrekking." Zijn antwoord scheen de oude dame eenigszins te kalmeeren. „Neen," hernam zij, nog altijd snikkende, „zóó meen ik 'took niet, dat ik het arme kind haar goede betrekking bij ons niet gun! Ik ben heel gerustgesteld, nu wij maar eens samen hebben gesproken. Ga nu maar slapen, jongen of ja, geef me even eerst een slaappoeder, dan. behoef ik Selma van avond niet meer te zien Goedennacht, hoor! Morgen zal ik zeker weer een lichter kijk op de dingen hebben." Toen de zoon aan den wensch der oude vrouw voldaan en haar kussens opgeschud had, verliet hij na een laatsten handdruk zacht het vertrek. Hij was verbaasd, Selma Brandt nog op den over loop aan te treffen; dicht bij haar eigen kamerdeur zat zij in de schaduw van een groote kast en scheen te slapen. Dit wekte zijn ergernis en stemde hem wrevelig. Op dat moment achtte hij 't niet on mogelijk, dat zijn moeder 't aan het rechte eind had met wat zij van het meisje beweerde. Haar komst op de galerij in de balzaal, die hij straks nog als ongeoorloofde nieuwsgierigheid afkeurde, strekte hem thans tot bewijs dat ze zijn gangen naging. Nog nooit had hij haar zoo barsch en driftig toegesproken als toen hij nu vroeg: „Wat doet ge nog hier?" Waarom zijt ge niet in je kamer? Ga terstond naar bed!" Zij was opgesprongen en staarde hein met groote, verschrikte oogen aan. „En bovendien raad ik je," ging hij even knorrig voort, mijn geduld niet ten tweeden male op de proef te stellen zooals van avond. Laat ge mijn oude moeder nog één keer alleen zonder haar toestemming of met een bedoeling, als waarmee ge straks op de galerij verscheent, dan zijn wij voor altijd gescheiden en moet gij je eigen weg maar gaan." {Wórdt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1