u. San Tandarts BUIJS H.H. Schilders Geeft U op als Abonné. ADVERTENTIÉN Sollicitatie. Wanneer U Danst WRIGLEY's WRIGLEY's DEZE ADVERTENTIE HEEFT WAARDE Het Meubelhuis Aanbevelend, fl. lïï. KOBESSEN. Groenleplanten ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 APRIL 192 7. den Rotterdamschen inbreker F. M., aange houden, wonende aan de Linker Rottekade alhier, die betrapt werd by een poging tot inbraak in genoemde gemeente. Hij reed op een fiets, afkomstig van een inbraak by den heer de Groot in de Tuinlaan te Schiedam Ook bleek, dat de man een jas aan had, welke bij deze inbraak gestolen was. Hy werd gefouilleerd en op hem werden ver schillende voorwerpen gevonden, die bij de inbraak bij den heer de Groot ontvreemd waren. Na de aanhouding wist de arrestant zich los te rukken. De man sprong in de Schie, doch de politiemannen gingen hem in een bootje achterna en wisten hem'be houden op het droge te brengen. Gebleken is, dat hij eveneens heeft ingebroken by Mej. Wenneker te Schiedam. Heden werd in zyn woning te Rotterdam nog een huis zoeking gedaan. Een trein doen ontsporen? DOETINCHEM, 30 Maart. - Op 14 Maart 1926, tijdens het conflict bij de tram Zutphen- Emmerik, ontspoorde, naar men zich her inneren zal, in de Haare een trein door verkeerden wisselstand. Voor het aanwyzen van den dader is d tijds een premie van 500 uitgeloofd. In verband hiermede is gisteravond de oud-stoker en gewezen bankwerker bij de Zutphen-Emmerik J. v. H. gearresteerd. Hij wordt hqden naar Arnhem overgebracht. Omdat de baas een kwade bui had Door den gem.-veldwachter te Mydrecht is tegen den koopman C. v. V. te Uithoorn proces-verbaal opgemaakt wegens dieren mishandeling. v. V. had, zonder dat hij daarvoor eenige reden scheen te hebben, twee van de drie voor zijn wagen gespannen honden voor den kop geslagen en geschopt, Toen de veldwachter hem echter vroeg, waarom hij zulks deed, verklaarde hij, dat hij gevallen was en daarom een booze bui had, hetgeen hij op zijn honden wilde koelen. VERKOOPINGEN. Op VRIJDAG 1 APRIL 1927, te Achthuizen in Café „Buijs" bij Veiling en Op VRIJDAG 8 APRIL 1927, aldaar in Café „Koenraadt", bij Afslag, beide dagen des nam. half acht ure, van een Woon- en Winkelhuis, waarin vier vertrekken, te Den Bommel, aan den Bommelschen dijk, kadaster Sectie B no's. 1329,1332, en 1375, te zamen groot 2.27 A. Winkelhuis dade lijk te aanvaarden. Overige vertrekken onder gestanddoening der huur. Breeder omschreven bij biljet, Ten verzoeke van den heer D. Huijsmans te Achthuizen. Notaris AKKERMAN. Op DONDERDAG 31 MAART 1927,teOolt- gensplaat in Hotel „Moelker" bij Veiling en Op DONDERDAG 7 APRIL 1927, aldaar in Hotel „Hobbel" bij Afslag, beide dagen des nam. half acht uur, van A. Een Burgerwoning benevens Land- bouwschuur aan den Kerkring te Ooltgens- plaat. Aanvaarding woonhuis 15 Juli en aanvaarding landbouwschuur 16 Mei a.s. Ten verzoeke van den heer Paulus tfan Kempen aldaar c.s. B. Het recht van erfpacht tot 1 Jan. 2000 op een perceel dijkweiland te Ooltgensplaat aan den Spuidijk, met daarop nieuw bouwde Schuur. Ten verzoeke van den heer P. Vinke aldaar. Notaris AKKERMAN. Op ZATERDAG 9 APRIL 1927 des nam. 4 uur te Ooltgensplaat aan de Spuidyk, on- geveei 130 Rasechte Witte Leghorns. Ten verzoeke van den heer P. Vinke al daar. Notaris AKKERMAN, MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth en Drogisten (Adv.) Gemengd INieuws. Een mynramp. Door een mijngasontplofflng in een schacht bij' Harrisburg in Pennsylvanië zijn 500 h 600 mijnwerkers van de buitenwereld afge sneden. De kracht van de ontploffing was zoo-groot, dat een steenen gebouw van twee verdie pingen bij den ingang van de schacht een meter of vijftig weggeslingerd werd. Uit de heele streek zijn in allerijl hulp expedities naar de plaats van de ramp ge sneld. Men heeft weinig hoop, de honderden mijnwerkers, die van de buitenwereld afge sneden zjjn, te zullen redden, hoewel de mijn gangen een uitgestrektheid van 12 K.M. be slaan, zoodat de mogelykheid, dat een deel hunner nog in leven is, niet is buitenge sloten. Nog een mijnongeluk. Tegelijk met het bericht van de ernstige ramp in de mijn Elberfeld te Harrisburg in Pennsylvanië maakt Reuter gewag vaneen ontploffing in de mijn Fasline te Harrisburg in Illinois, waarbij acht mijnwerkers om het leven zouden zijn gekomen. Een kippenei van 170 gram. Onlangs heeft een kip in het gehucht Dan- geau, in de buurt van Parijs, heel Frankrijk verrast met een ei, dat 11 cM. lang was, 19 cM. omvang had en 130 gram woog. Thans heeft een Gasconsche kip ditFransch record op verdienstelijke wijze geklopt. Een hen uit Lapouyade (Gironde) heeft een ei ter wereld gebracht van 12 cM. lengte, 18 cM. omvang en een gewicht van meer dan 170 gram. De wraak der midinettes. De Parijsche midinettes hebben thans de finitief de wraak vastgesteld, die zij op de Académiciens zullen nemen, die het woord „midinette" uit de Fransche vocabulaire hebben geweerd. De studenten zullen er haar bij helpen. Samen gaan ateliermeisjes en studiosi een optocht door de- straten van Parijs houden, waarbij een pop, gekleed in den groenen getresten rok van Académicien, zal worden rondgedragen. De tocht gaat dan naar den Pont des Arts tegenover de Académie gelegen en aldaar werpen krach tige handen den armen pseudo-onsterfelyke in het onzindelijke water der Seine. EEN STAKING VAN KOORJONGENS. Bij den morgendienst, Zaterdag 26 Maart, in de Groote Synagoge te Londen, verlieten plotseling 30 koorjongens het gebouw. Ze begonnen een staking, omdat ze ontevreden waren over het ontslag van den organist en koormeester, den heer Louis Shifreen, in wiens plaats een Schot was benoemd, de heer D. Levine, met wien de jongens niet waren ingenomen. Den avond te voren hadden de jongelui, toen de heer Levine hun vroeg te repeteeren, een half uur lang lawaai geschopt, waarna ze het gebouw verlieten en een vergadering hielden, waarin zij besloten tot staking over te gaan. DE HOUDING VAN DE MODERNE VROU W De tegenstelling tusschen groot moeder en kleindochter. Bij een deftige mode-show in het Westend heeft mevrouw Bagot Stack een uiteenzetting gegeven over de houding van de hedendaag- sche vrouw, welke behalve onzen lezeressen ook onzen lezers belang zal inboezemen.' Het was een rondborstig vertoog van een vrouw voor vrouwen en twee van mevrouw Stack's pupillen lichtten het, de een gekleed als grootmoeder, de ander als modern meisje, toe. „Terwijl onze grootmoeders stijf en heupig waren hebben onze moderne meisjesfiguren als gefileerde platvisch. Bykans elk meisje staat met één heup omhoog en één schouder naar beneden. Grootmoeders hebben mis schien hun wervelkolom verkort, maar hun kleindochters riskeeren een kromming van de ruggegraat. „U zult zien", zeide de spreekster verder, „dat grootmoeder haar rug korter maakt en haar heupen uit hun juiste positie optrekt. Zy is stijf en tegelijk recht, maar het is een hoogst onnatuurlijke en onbevallige figuur. .Haar kleindochter is ingezakt. Haar schou ders lijken te zwaar voor haar. Haar heupen wiegen, zij heeft geen centrum van even wicht, en als wij X-straaloogen hadden, zou den wij versteld staan over de inwendige gevolgen van deze verwringing van de na tuurlijke gestalte. „Ik wandel graag in het Westend en kijk dan naar den deftigen gang en de „sjieke" manier om den mantel op één heup op te houden. De mantel zonder bevestiging brengt het moderne meisje ertoe, haar linkerheup omhoog te houden als een soort van plecht anker voor dat gedeelte van het kleeding- stuk, waar de knoop zou moeten zitten. „Zy houdt haar mantel bij elkaar met haar hand, laat één schouder zakken, neemt een katachtige houding aan en voelt zich futuristisch en aantrekkelijk. „Dit is heel iets anders dan de figuur met de juiste heupbeweging, de goed evenwicht gehouden schouders en de gemakkelijk draaiende knieën. „Dames, hoedt u voor den politie-agent- gang. Wij bewonderen zijn figuur en zijn kracht en zijn gang, maar zijn houding en zijn stap maken den indruk van breedte, en wij moeten die niet nabootsen. Wandel op een smalle basis wat wij de krijtlijn noe men het bevordert den indruk van slank heid. Een gevecht tusschen politie en inbrekers. Zondagnacht zagen twee rijwielagenten te Parijs een paar mannen, die trachtten in te breken in een schoenwinkel in het Noor den van Montmartre. De inbrekers vluchtten en de politieagenten achtervolgden hen. Toen zij bijna gevangen waren, sprongen zij in een taxi, die er in volle vaart van door ging. De politieagenten haalden de taxi echter in en gelasten den chauffeur te stoppen. Uit een van de portierraampjes werd toen een revolver, gestoken en een van de agenten werd beschoten en in den voet gewond. De andere agent had intusschen ook zijn revolver getrokken en schoot op de taxi. Daaruit werd toen uit beide portierraampjes gescho ten, waarbij de tweede agent in de hand ge wond werd. Een van de inbrekers bleek ook gewond te zijn en zonk terug in de auto. Toen sloeg de chauffeur echter juist een hoek om en moesten de agenten de vervolging opgeven. Er waren intusschen wederzijds meer dan 30 schoten gewisseld. Maandag heeft de politie de taxi opgespoord i den chauffeur aangehouden. Deze ver klaarde de inbrekers niet te kennen en door hen met geweld gedwongen te zyn de politie agenten 'te ontvluchten. Miljonnair in een minuut tyds. New York heeft een nieuwtje, de photo- maton, een automatische fotograaf! Men stapt op het toestel, werpt 25 Amerikaan- sche centen in een gleuf, neemt de ge- wenschte houding aan en in een oogenblik ligt uw portret in een bakje voor u. Het toestel is een uitvinding van een jonge Rus, die er dadelijk een miljoen dollar voor ge kregen heeft van een syndicaat, dat de uit vinding zal exploiteeren. Aan het hoofd van dit syndicaat staat Henry Morgenthan, oud Amerikaansch gezant in Turkije. De jonge uitvinder, die zoo in een oogen blik tijds miljonnair geworden is, heeft be sloten de helft van zijn miljoen voor liefdadige doeleinden te bestemmen. Er is reeds éen toestal sinds September in gebruik in een winkel in de Broadway. ROOVERHOOFDMAN OP SARDINIË NEERGESCHOTEN. Hy had zestig; moorden op zyn geweten. Sedert vijftien jaar werd de rooverhoofd- man Seccu op Sardinië door de politie zocht. Hij moet meer dan zestig moorden begaan hebben en op zijn hoofd waren hooge premies gezet. Na een verbitterden strijd met de carabinieri werd Succu doodgescho ten; een der carabinieri werd eveneens ge dood en drie werden gewond. PLOTSELING ZAKT IN SPANJE EEN HEUVEL WEG. De burgemeester vraagt om onderzoek. MADRID, 20 Maart. Uit het dorp Lafron- tera in de provincie Cuenza komen berichten over een zonderling natuurverschijnsel. Her ders hoorden een geluid als van een donder slag en zagen hoe de top van een met olijf- boomen begroeiden heuvel in de aarde zonk. Toen zij naar den rand kropen van de ont stane opening, hoorden zij een geluid als van neerstortend water. Ze lieten een touw met een gewicht er aan naar beneden dalen. Dit daalde 550 voet zonder den bodem te raken, De burgemeester van het dorp heeft aan de regeering gevraagd een wetenschappelijk onderzoek naar het gebeurde in te stellen, daar de bevolking zich angstig maakt over wat er nog meer kan volgen. FAMILIEDRAMA Men meldt uit Berlijn: Door buren gewaarschuwd drong de politie de 'in het noorden van Berljjn gelegen woning van den 27-jarigen spoorweg-employé Wol- lenberg binnen. Deze was onlangs door zyn vrouw verlaten daar hy haar bedroog. De man die met zyn drie kinderen van 5jaar, 3 jaar en 4 maanden was achtergebleven, had daarop zijn minnares in huis genomen; daar hy echter ook met haar niet in vrede scheen te kunnen leven, nam hij het besluit met zyn minnares en kinderen uit het leven te verdwynen. Op het bed van de geheel met gas gevulde woning vonden de agenten Wollenberg, die z.ijn beide zoontjes in zijn armen had, de vróuw lag in een ander bed, op haar borst lag het portret van Wollenberg. Het kleine dochtertje lag in haar eigen bedje; alle 5 waren dood. INGEZONDEN MEDEDEELING. WIJ LEVEREN U tegen uiterst berekende prijzen, voornamelijk voor kwantums. VRAAGT PRIJZEN A. WIELHOUWER RING 99-100 - SOMMELSDIJK VROUWELIJK VERWEER. Een gespierde dame en een gestrafte aanrander. Te Bedford werd een twintigjarig getrouwd man tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld wegens het molesteeren van een jonge vrouw aan de kade langs de rivier, lij de behandeling van de zaak werd mee- leeld, dat zy een „athleet" was en hem er zoodanig van langs gaf dat hij de vlucht voor haar nam, vóór zij hem, gelijk haar voornemen was geweest, in het water had kunnen gooien. De gruwelijke vondst. Te Berlijn—Schöneberg zijn Donderdag ochtend op twee verschillende plaatsen ver dere lichaamsdeelen van de vermoorde dienst bode, wier romp en armen reeds terecht zijn, gevonden. In het portaal van een hui3 was een pak gedeponeerd, dat de beide voeten van het slachtoffer bleek te bevatten en voor een nieuw postkantoor lag een pak inhou dende twee dijen van de vermoorde. Tot nu toe ontbreekt nog elk spoor van den dader. Tienduizend schoorsteenbranden per jaar te Parys. Parys beleeft per jaar ruim 10.000 schoor steenbranden, dat is 27 per dag, zomer en winter door. Er zyn winternachten, dat de brandweer wel aan hetschoorsteenbrandjes- blusschen kan biy'ven. Jongsten Kerstnacht vlamde het vuur in 300 onreine Parysche schoorsteenen EEN RIJKE ERFENIS. Van een „groot" Afrikaan in dubbelen zin. Wijlen sir Apollo Kagwa, gewezen eerste minister van Uganda heeft een erfenis na gelaten van 100 vierkante mijlen grond, 169,656 gulden in contanten, 1402 stuks vee en verdere bezittingen. Separiga, zyn tweede zoon, is zyn opvolger. Sir Apollo laat 19 kin deren na. Hy wordt beschreven als een merkwaardig Afrikaan, groot zoowel van gestalte, als van geest. PRIMO DE GEHEELONTHOUDING. Voor eenigen tyd maakte Spanje's dictator, Primo de Rivera, zyn buiteling over den pas- gewreven parketvloer van zyn ambtswoning. Een Catalaansche krant bracht daarop onder het opschrift„De voordeelen van het water" een artikel, waarin gezegd werd, dat zulke ongevallen nooit aan degenen konden over komen, die water drinken. Het artikel was aan den censor ontgaan Thans is de schrijver met verbanning ge straft. Primo de Rivera heeft echter in een lang intertiew verklaard, dat hij nooit een droppel wijn of likeur heeft gedronken. Hon derden vrienden van hem zouden dat kunnen beamen. EEN GESTOLEN KINDJE. Tegen losprys teruggegeven. Verleden week Donderdag werd het twee jarig dochtertje van het echtpaar Brazier te Chattanooga (Tennessee) uit haar wiegje gestolen. De politie kon geen spoor van het kindje ontdekken, doch Zaterdag kreeg de heer Brazier een pakje met het nachtpon netje en een lok van zijn kind. Daarop volgde een briefje met een andere lok. Dat briefje gelastte den vader op een bepaalde plaats in de stad 3333 dollar en 33 cent te over handigen aan een neger, die hij daar zou aantreffen met een bezemsteel in de hand. Het briefje deelde verder mee, dat het kind gezond en vroolijk was en na ontvangst van het geld teruggegeven zou worden. De angstige vader volgde de aanwijzingen van het briefje op en den volgenden dag werd het kindje naakt gevonden voor de deur van een predikant, die het onmiddellyk aan de ouders teruggaf. Naar Brazilië ontkomen of verongelukt? De tot deportatie en dwangarbeid ver oordeelde Dieudonné staat sedert 6 December in de strafregisters der Fransche deportatie kolonie Guyana als „ontvlucht" te boek. Dieudonné 1 Met het noemen van dezen naam zijn plotseling vijftien lange jaren als weggevaagd, verschijnt opnieuw de bende van Bonnot voor ons geestesoog. De serie van aanslagen op klaarlichten dag door deze bende van anarchisten, midden in Parys, de verbazing van een geheele wereld over de onbegrijpelijke stoutmoedigheid van deze mannen en hun verachting voor den dood, die even sterk was als hun minachting voor de wet. Dan komt de dood van Bonnot, Garnier en Valet, die door dynamiet het leven lieten, nadat zy twee dagen lang geheel alleen aan den aanval van een duizendtal politie-beamb- ten hadden weerstaan en eindelijk het slot van het drama: het monsterproces tegen deze autobandieten, waarby drie hunner ter dood werden veroordeeld en Dieudonné tot depor tatie. Dieudonné werd beschuldigd van mede plichtigheid aan den moord op den kassier Cuby, die, als door een wonder gered, Dieu donné had aangewezen met de woorden; „Hij is het!" Dieudonné echter betuigde harts- tochtelyk zijn onschuld, terwijl, zyn mede- beklaagden dit bevestigden. Bonnot had nog stervend met bloed op een stukje papier geschreven: „Dieudonné is onschuldig", terwijl Raymond la Science staande aan den voet der guillotine dezelfde gedenkwaardige woorden sprak: „Dieudonné is onschuldig!" Desondanks veroordeelde de jury hem tot deportatie. Thans is Dieudonné ontvlucht uit de om geving, waarin hij sedert 1913 heeft ver- toèfd, en men weet niet of hij inderdaad de grens van Brazilië heeft bereikt, dan wel of hij ten prooi is gevallen aan de groote stroomen of aan den honger. Doch steeds weer dringt zich de vraag op, of Dieudonné wellicht veertien lange.jaren gesmacht heeft in hitte en ellende voor een misdryf, dat hy niet heeft bedreven. FORD OYER ZIJN AUTO-ONGEYAL. De politie-autoriteiten in Detroit koesteren, de verdenking, dat het ongeluk, dat Ford overkomen is, aan opzet moet worden ge weten. Ford zelf gelooft dit niet, maar de politie is er van overtuigd, dat de inzittenden van den grooten auto, die Ford volgde en hem noodzaakte plotseling uit te wijken, gehuurd zijn door zekere elementen in Detroit die Ford vijandig zijn en hem uit den weg wilden ruimen. Na het ongeluk moet Ford verklaard heb ben, dat hij, toen hij Zondag zijn laboratorium verliet, als naar gewoonte zelf zijn kleinen wagen besturend, gevolgd werd door een groo ten toerauto met twee inzittenden. Bij heb passeeren van een smalle brug dreef deze auto hem over de borstwering, waardoor Ford met zijn wagen viel. Hij heeft twee diepe hoofdwonden bekomen en ïydt veel py'n. Ford's huisgenooten hebben zich reeds lang bezorgd gemaakt over zyn gewoonte om alleen te ryden en mevrouw Ford zegt dan ook besloten te zyn haar man te overreden of wel steeds iemand mee te nemen of zich te doen volgen door een anderen auto. Tal rijke detectives houden zich met het onder zoek bezig. EEN BOYCOT TEGEN FORD. Yan kruideniers en slagers, wegens oneerlijke concurrentie. Toen Ford eenigen tijd geleden in zy'n fabrieken het loon voor zijn werklieden, op 5 dollar per dag bracht, volgden zijn concur renten hem na. Om toch den trek van de werklieden naar zyn fabrieken te behouden, richtte Ford winkels voor zyn personeel op, waar zy levensmiddelen en kleeren konden koopen. Door zyn artikelen goedkooper te leveren dan andere winkels. Verleden jaar zetten zyn winkels voor een waarde vair 30 miljoen gulden om en maakten daarbij nog twee ton winst, vyf maanden geleden stelde Ford zyn winkels open ook voor an deren dan zyn personeel, zeer ten ongekoegen van de winkeliers in de betrokken plaatsen. Deze staken de hoofden by elkaar en besloten Ford's auto's te boycotten. De beweging begon te Detroit en heeft zich thans ook ver spreid tot St. Louis en andere plaatsen in Missouri. De vereeniging van kruideniers en slagers in Missouri heeft thans aan den autokoning geschreven, dat hij hun oneeriyke concur rentie aandoet. De vereeniging herinnert er Ford aan, dat de kleine kooplieden en winke liers zyn voornaamste afnemers van vracht auto's zijn en verzoekt hem daarom zijn kruideniers- en slagerswinkels te sluiten. Predikbeurten. Zondag 3 April 1927. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middelharnis, viu. eu 's av. ds. Deü Oudsten. Soinmelsdijk, nam. ds. Den Oudsten (Doop). Dirksland, vra. leeskerk en 'sav. ds. Bax. Herkingeu, vm. en 'sav. dhr. v. Ieperen. Melissant, vm. (Doop) en 'sav. ds. Baarslag. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereede, nam. dhr. Vetter. Ouddorp, vm. leeskerk en nin. ds. Baarslag. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. v. d. Zee. Oude Tonge, vm. ds. Bax. Ooltgensplaat, vm. ds. Japchen en 's av. leeskerk. Langstraat, vm. dhr. Vetter. Den Bommel, vm. ds. v. d. Zee. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds. Polhuys en 's av. leeskerk. Hellevoetsluis, vm. ds. Timmer. Nieuw-Helvoet, vm. ds. Priester (Doop). Nieuwenhoorn, geen dienst. Rockanje, vm. ds. Witkop (Doop). Oostvoorne, vm. ds. Brinkerink. Vierpolders, vm. ds. Stolk. Zwartewaal, vm. ds de Voogd van der Straaten van Nieuwenhoorn. Heenvliet, vm. ds. Romijn. Abbenbroek, nam. ds. Schuurman Stekhoven van Spijkenisse. Oudenhoorn, vm. ds. Boere. LUTHERSCHE KERK. Hellevoetsluis, 's av. ds. Timmer. PROTESTANTENBOND. Sommelsdijk, (Langeweg)'s av. 7 uurds. A. Kla ver van Hoorn. Brielle, (Kerkstraat) vm. Mej. v. d. Chijs. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Stellendam, vm. en 'sav. ds. Westerhuis. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nm. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 's av. ds. De Graaff. Hellevoetsluis, en 'sav. leeskerk. Nieuw-Helvoet, vm. en 's av. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet, vm.,nm. en'sav. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. dhr. Schoppenhouwer. TOB NOOIT-HOEKJE. Het is steeds opnieuw het oude liedje: wy zouden dit of dat wel doen, als wij maar den tijd er voor hadden. Wy zouden een bezoek brengen of een brief schryven, wy zouden een nieuwe arbeid ondernemen, ach wy zouden zooveel doen, mits onze tijd maar niet zoo beperkt was. Laten wij eigenlijk niet dikwerf de mooiste kansen van ons leven ongebruikt voorbij gaan omdat het ons aan tyd ontbreekt om de gelegenheid aan te grijpen en te benutten? En toch is dit alles maar schynZeker, een dag is gauw om voor hem, die hard werkt. Maar in de levens van de meesten onzer zijn de dagen vele en zou er in die veelheid van dagen heel wat meer geproduceerd kunnen worden dan gemeeniyk geschiedt. Kijkt maar eens naar de levens van de groote mannen der samenleving! Ziet eens wat die geproduceerd hebben en vergelijkt daar dan eens mede het armzalige beetje arbeid, dat verricht wordt door het meerendeel der lieden, die zoo hard roepen, dat zij geen tijd hebben om alles te verrichten wat zy wel tot stand zouden willen brengen. Neemt eens een leven als dat van Henri Ford, die zelf miljoenen verdiende met zijn automobielbedrijf en tevens de gemeenschap door zijn arbeid on schatbare diensten bewees. Denkt eens aan Edison en aan zoovele andere groote Ame rikanen. Geeft U eens rekenschap van den stagen arbeid van de groote dichters, schry- vers en wijsgeeren, waarvan vele geslachten de vruchten hebben geplukt en in de toe komst nog zullen blijven plukken. En stelt daartegenover dan eens Uw eigen productie! Natuurlijk is het niet aan elkeen onzer be schoren om een groot man te zijn. Maar wel kunnen wy allen wat van de groote mannen leeren en dat is, dat een menschenleven heusch voldoende tijd biedt om heel wat tot stand te brengen, onverschillig op welk ter rein van menschelijke bemoeiing wij onze taak hebben gevonden. Waar het slechts op aankomt is, dat wij een welbesteed leven leiden, dat wij onzen dag goed gebruiken en geen tijd verbeuzelen met onnutte dingen. Wij moeten den blik onafgebroken gericht houden op het voorbeeld van grooter geesten en daaraan de inspireerende kracht ontlee- nen, die ons in staat zal stellen om ons eigen leven rijke vruchten te doen dragen. De Muziekvereeniglng .VOORUIT" te OUDE TONGE roept sollicitanten op naar de betrekking van Directeur. Inlichtingen bij en sollicitatiën aan het Bestuur vóór of op 9 April a.s. Arts D. REMPT Maaskade 158 ROTTERDAM (voorheen Dr. de Wilde) Huidziekten, Rheuma, Ischias. Zaterdag 2 April. AFWEZIG. Sollicitanten worden opgeroepen voor de. vacante betrekking van Penningmeester voor de Polders Galathee, Maria, Rietveld, Grootenblok, Nieuwenblok, Anna- Wiihelmina, onder Ooltgensplaat en Den Bommel. Salaris f 360,per jaar. Te stellen borgtocht (zakelijk) 7000. Brieven met sollicitatie worden in gewacht bij den heer C. J. OOST- DIJK, Secretaris dezer polder te Ooltgensplaatvóór Woensdag middag 2 uur, den 13den April Namens het Bestuur van boven genoemde polders. De Secretaris, C. J. OOSTDIJK. Is Zaterdagmiddag 2 April AFWEZIG moet Uw adem frisch zijn. Draag daar om altijd een pakje P.K. Kauwbonbons bij U en neem er telkens een nadat U gegeten of gerookt heeft. Dat houdt mond en maag gezond. In het winterseizoen zijn P.K. Kauwbonbons boven dien een uitstekend voorbehoedmiddel tegen besmetting van mond en keel. Waarom koopt iedereen zijn Meubelen in geb^feiXnf?87v'h Si"0?1 dat het vertrouwdst en voor- deeligst adres is voor iederen stand Modern Buffeti 45 2 Fauteuils en 4 stoelen met leer 2 Fauteuils en 4 stoelen met moquette Eiken Linnenkast Eiken Tafel 2 Crapauds en 4 stoelen met leer 2 Crapauds en 4 stoelen met moquette Eikenslaapkamer compl.' Q- A. Buffet Schuiftafel Divan Eiken Boekenkast. 1 Am. Cylinderbureau met Schuifblad Bureau Ministre Theetafels enz. Ameublementen in alle stijlen voorradig Groote keuze RIETMEUBELEN. Oude Bmnenweg87, Rotterdam. Telef. 586 leve?!ngrt00" deZe ailvertenlie Fran™ Peen teleurstelling bij ontvangst. laatste -""'"IV uuil IJl bloemkool. innTnsn ORÖENFen Vl™ K00L 100 0-50 SPITSKOn|nrELEKOOL 100 "-SO Dit blad noemen verplicht VAN HOORT - Lindelaan 23 ZWUNDltECHT. ZATERDAG 2 AI Zaal van „Hotel OPT Opvoering vé Prijzen der plaatsen f Plaatsbespreking 2 April 2 Zaaijer en Verbrugge, Wef onis Gevatte Koude tn Gewrichteu Gri^p, Koorts, bestrijdt mes op dc gebruik van de gr "lDe genezende en I Sanaplrin-tabletten I zelfs niet door de I Bi) Apothekers en I buisjes van 50 taf 125 tabletten <0 ct.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 6