VRIJHEIDSB IEDER SPREI] J. 1EÜIEER - Kipstraat 85-8? Mr. G. A. BOO De beteekenis der verkiezin de Provinciale State hoek Pannekoekstraat. LOGEEREM „HoteLMestauranf SIMONS" BOERENVISMARKT 12, bij de Groote Keik PIET SIMONS zorgt voor U! Landbouw en Veeteelt. Liberale Staatspar Kieskring „Ridderkei Op Maandag 4 April des avonds 8 uu Middelharnis in de zaal van „Hot ONDERWERP: Vrijzinnigen toont Uw belan; over de nieuwe Chevro Omdat Vraagt inlichtingen en Demonstratie, ook de Gemakkelijke betalir bij den Dealer A. VAN MARION - BR of Sub-Dealer H. J. CAMPFENS - Chr. de Vrieslaan, MIE Wed. C. KOLFF ZOON Voorstraat 5 - MIDDELHARNIS 2 ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 2 APRIL 1927. ONZE E11 Er zijn meer van die dingen, die wel erg sympathiek lijken, maar tenslotte niets anders beduiden dan het uithevelen van be lastinggelden uit de schatkist (d.i. de porte monnaie der belastingbetalers) naar de bodemlooze brandkast van zekere bravour- ondernemingen. Mits particulieren zich voor een halfmil- lioen in onze burgerlijke luchtvaart interes seeren, wil de regeering aan de K.L.M. voor de komende zeven jaren een subsidie van bijna 8 millioen verleenen. Men versta ons goed: we hebben alle respect voor de K.L.M., die in de inter nationale luchtvaart inderdaad een betee- kende positie inneemt. Maar waarvoor zullen we ten koste van zooveel geld een positie bewaren, die van zoo weinig nuttig effect is? Ook deskundigen van den eersten rang zijn den laatsten tijd komen getuigen, dat de luchtvaart zich niet ontwikkeld heeft in den geest, dien men heeft voorzien. Aan het luchtvervoer blijft veel risico verbonden, terwijl deze ontzaglijke dure transport wij ze bovendien niet in staat blijkt om een vervoer van eenigen omvang mogelijk te maken. Wordt het subsidie aan de K.L.M. verleend, dan beteekent zulks slechts, dat in de komende zeven jaren de Nederlandsche belastingbetalers dagelijks een bijslag van ruim duizend gulden moeten verleenen op het luchtvervoer van de enkele K.L.M.- passagiers, die voor meer dan 99 het luchtvervoer niet noodig hebben, maar het bezigen ter wille van de sensatie. Met die ruim duizend pop per dag zullen we er trouwens nog wel niet van af zijn, want 't Comité Nederland-Indië heeft, ter wille van de suggestie, in de deftigste Neder landsche vergaderplaats, de Grafelijke zalen in Den Haag, de haute finance verzameld, met vóóraan de leden van ons Koninklijk Huis, om een campagne te openen ter ver zameling van de middelen voor een lucht vaartverbinding met Indië. Voor zulke ver binding is in een afzienbaar aantal jaren geen mogelijkheid, ten minste niet voor algemeenen dienst. Slechts weinige ünancieel- bevoorrechten zouden er gebruik van kunnen maken, maar dan natuurlijk met behulp van alle belastingbetalers. Dat is het pleiziertje van die weinigen niet waard. Bovendien beloopen de gegadigden nog de onprettige kans, dat hun kostbaar huidje in de een of andere Arabische woestyn te verdrogen zal komen liggen. Van veel méér algemeen nut zou een goede radio-telefonische verbinding met de Oost zijn, maar da&rvoor heeft de Staat nog niet veel over en laat deze het initiatief aan de particuliere industrie (Philips). Staten-Generaal, In de Tweede Kamer is de behandeling van het Wetsontwerp tot wijziging en aan vulling van de bepalingen in het Wetboek van Koophandel omtrent de Naamlooze Yen- nootschappen beëindigd. Van de zijde van het publiek was er voor dit ontwerp met haar ingewikkelde materie weinig belang stelling. In de 17 jaren van voorbereiding had het oorspronkelijke ontwerp van den toenmaligen minister van justitie (Mr. Ne- lissen in 1910) menige wijziging ondergaan, maar de drie fundamenteels principes, waar op het gebouwd was, bleven bewaard, té weten openbaarheid van de inrichting en machtsverdeeling, bescherming van het ver mogen der vennootschap en regeling van aansprakelijkheid van bestuurders en com missarissen. INGEZONDEN MEDEDEELING Speciaal HOEDEN en PETTEN VOOP CLK 2'IN KDUS Let op deze lichtreclame Sport- en Reispetten fi 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf 1 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 8,50 Het heeft amendementen geregend, meer dan vijftig waren er ingediend, maar veel succes hadden de voorstellers niet; slechts eenige weinig beteekenende wijzigingen wer den aangebracht. Veel strijd was er over de door de wet gewilde openbaarheid der balansen en winst en verliesrekeningen, welke volgens het ont werp binnen 8 dagen na de vaststelling ter inzage van een ieder neergelegd moesten worden .aan het kantoor van het Handels register, behoudens uitzonderingen bij alge- meene maatregel van bestuur. De heer Van Aalten wenschte die uitzon deringen voor alle z.g. familie-vennootschap pen en andere onderonsjes in de wet te zien vastgelegd, waaaom hij voorstelde alle ven nootschappen zonder aandeelen aan toonder mist geen schuldbrieven uitgevende en niet het bankiers-, kassiers- of verzekeringsbedrijf uitoefenende) van de verplichting vrij te stellen. Dat voorstel echter werd verworpen, nadat een voorstel-Van Heemskerk was aan genomen (41-25) om alle mogelijke vrij stelling van het openbaarheidsvoorschrift te schrappen. Deze week begon de Kamer haar arbeid met de interpellatie-De Visser over het ver blijf van den kruiser „Sumatra" te Sjanghai. De communist had deze interpellatie doen uitstellen, omdat hij wegens een keelaan doening niet zou kunnen sprekenmaar toen bleek, dat hy elders in het land wél in ver gaderingen optrad, (heeft men de interpellatie op de agenda geplaatst. Deze afgevaardigde van Moskou in het Nederlandsche parlement noemde het zenden van de „Sumatra^een uitdaging van het Chineesche volk, „eischte'- dat het schip de „schuit" zei hy tele grafisch zou worden teruggeroepen, „eischte" de onmiddellijke erkenning van de commu nistische Kanton-regeering in China en „eisch te" tevens, dat de Hollandsche kolonie in Sjanghai zich onverwijld naar de verlangens der Chineesche revolutionnairen zou voegen. Hij kwam dus met nadruk voor de Chinee sche revolutionnairen op, allééngeen woord heeft hy gesproken voor zijn land- genooten, welker leven door zijn bolsjewis tische broeders in China bedreigd werd en wordt; men denke maar eens aan de gruw zame vermoording en verminking van vele andere buitenlanders in China. Natuurlijk heeft dit communistische rel letje geen effect gehad in onze Volksverte genwoordiging. Buitenland. Door de groote belangrijkheid van de ge beurtenissen in China wordt al het andere buitenlandsche nieuws van geen beteekenis. Geen verstandig mensch zal dsn Chinee- sen, nóch den in China geïnteresseerden buitenlanders toewenschen, dat dit millioe- nenrijk aan de sombere wisselvalligheden van bolsjewistisch avontuur wordt overi leverd. Maar het zou dwaas zijn om de oogen te sluiten voor de feitelijkheden en die zeggen ons, speciaal na den val van Sjanghai en Nanking, dat ten eerste het succes der na tionalisten zoo onweerstaanbaar blijkt, dat het inderdaad te voorzien is, dat ook Noord- China in de komende maanden aan hun wil onderworpen zal worden en tweedens, dat de beweging der nationalisten méér bolsjewis tisch is, dan aanvankelijk werd aangenomen. Van een linksche en rechtsche zitting in de nationalistische beweging schijnt geen sprake te zijn; heel die beweging staat onder com- munistischen invloed en de eenige vraag schijnt te zijn, of die nationalisten het heft in handen zullen krijgen, die communistische roovers en plunderaars zijn, of die, welke communistische politici geacht kunnen wor den. De toestanden zijn er allertreurigst in China. De gewelddaden tegen de buiten landers maken het voeren van onderhande lingen uiterst moeilijkde geschiedenis trou wens met de overeenkomst omtrent de con cessie van Hankau heeft aangetoond, dat de nieuwe machthebbers alle regelingen als „vodjes papier" beschouwen. Vandaar dat de buitenlandsche mogendheden er wel niet veel voor gevoelen zullen om hun troepen uit Sjanghai terug te trekken. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. te ROTTERDAM. VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Dinsdag 29 Maart des voormid dag tien uur. Voorzitter Burgemeester van Schouwen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opende de vergadering waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen.) Van Loon merkte op dat in de notulen stond vermeld dat hij ongeveer 5 uur had gebeld dat er brand bij Van Dis was en dit is 4 40 geweest. Daarna werden de notulen goedgekeurd. Ingekomen stukken: Proces verbaal van kasopname b(j den gemeente-ontvanger, waaruit bleek dat een bedrag in kas was van f 1498,75 overeen komstig boeken en bescheiden. De Goedkeuring van Ged. Staten over de Gemeentebegrooting dienst '27. Idem over genomen raadsbesluiten. Een schrijven van Flakkeesche boerenbond met een verzoek om lid te worden van de vereeniging voor Lager Landbouw onderwijs. B. en W. stelden voor lid di6r vereeniging te worden tegen een contributie van ƒ5,— voor een jaar. Hiertoe werd besloten. Beijer merkte op dat de bijdrage zoo ge ring was voor een gemeentebestuur. Voorzitter zeide dat men ook donateur kan worden tegen een storting van ƒ100,- ineens hetgeen eigenlek precies op hetzelfde neerkomt. Een verzoek van de R. K. school en de Ger. Bijz. School om een voorschot op de uitkeering ingevolge art. 101 der L.O. wet. B. en W. stelden voor dit verzoek uit te voeren. Waartoe werd besloten. Een schryven van den Bond van Neder landsche Gemeenten om aan B. en W. mach tiging te verleenen tot het doen van burger^ rechterlijke handelingen. Voorzitter zei ditteigeniyk niet recht te be grijpen doch volgens de juridisch prudentie schijnt dit nu eenmaal noodig te zijn. B. en W. stelden echter voor die machti ging te willen verleenen waartoe werd be sloten. Een verzoek van verschillende vrachtrijders om mede op beurten in aanmerking te mogen komen voor het vervoer voor de gemeente. G. C. van Schouwen zeide dat de bedoeling van dit adres eigenlijk is om het voortaan niet alleen meer aan Wesdorp te geven. Voorzitter zeide dat dit geschied is door een omstandigheid omdat de andere vracht rijders niet altyd een paard disponibel had den, terwijl Wesdorp daar steeds voor zorgde. Besloten werd B. en W. deze zaak te laten 8. Conversie-geldleeningen. B. en W. stelden voor de geldleenmg groot f 9800, rentende 6 af te lossen en een nieuwe geldleening tot hetzelfde bedrag aan te gaan tegen een rente van 4 (4 Hiei- toe werd besloten. ti„„m 4. Vaststelling jaarwedde van het Hoofd der Bewaarschool. Voorzitter zegt dat het Hoofd der bewaarschool zich enkele maanden niet aan het werk zal kunnen geven wegens ziekte, daardoor zijn B. en W. genoodzaakt geworden sollicitanten op te roepen voor de tijdelijke vervulling van die betrekking. Daarop zijn drie sollicitanten gekomen. Echter is door B. en W. in.die oproeping geen salaris vermeld, daar dit nader dient te worden vastgesteld. B. en W. stelden voor dit thans te bepalen op 900. Beiier stelde voor het vast te stellen op f 1000, opdat men dan ook de kans geeft aan goede krachten om te solliciteeren. B en W namen dit voorstel over en daar na werd met algemeene stemmen besloten het salaris te bepalen op f 1000. B. Wijziging politie-verordemng. B en W. stelden voor te verbieden dat men over de fairbank rijdt, wanneer men daar niet noodig heeft. Hiertoe werd besloten, 6. Wijziging bouwverordening. B. en W. stelden voor deze verordening te wijzigen waarbij dan verboden zal zijn huizen of schuren langs de straten of wegen zonder goten voor waterafvoer te bouwen. Alzoo werd besloten. 7 Vaststelling gratificatie Politie. B. en W. stelden die gratificatie voor dane dienst te bepalen op f 50. Hiertoe werd be|!0t vaststelling heffingBpercentage der PI, Inkomstenbelasting. B. en W. stelden voor het vast testellen PVan Schouwen meende dat het niet te hoog was. Wanneer men ziet dat het schatte belastbaar inkomen is gesteld op f 770.000, terwijl het gemiddeld© over cie laatste drie jaar slechts f 645,000 is geweest. Spreker ivond het gemiddelde geschatte be drag het meest soliede en achtte een inko men van 125.000 boven het gemiddelde heusch niet zoo gering. De voorzitter merkte op dat in dat middeld cijfer een geschat belastoar inko men is dat zeer laag is geweest wat natuur lijk van invloed is op het gemiddelde cafer. Beijer meende dat het zelfs nu nog i A omlaag kon en stelde voor het op 3 I, A Vavan Schouwen vroeg wat het gemiddeld belastbaar inkomen over de laatste 6 jaar '3 De secretaris deelde mede dat dat f 746.746 'SHet voorstel van B. en W. werd in stem ming gebracht en aangenomen met 6 tegen Benoeming leden der schattingscom missie. Aan de beurt vau aftreden waren de heeren P. van Schouwen, G. Snoder, J. Pnnce en Pabert. Allen werden herbenoemd. Benoeming leden commissie van Toezicht od het Lager Ouderwijs. Voorzitter deelde mede dat de heer Heester- mans bedankt had tegen 1 April. B. en W, stelden de volgende voordracht voor indeze vacature: 1. C. A. Jacobs, 2. C. A. hert. De heer Jacobs werd in stemming be noemd met 9 stemmen. De heer G C. van Schouwen was aan ae beurt voor periodieke aftreding als voorzitter Als tegencandidaat stelden B. en W. voo den heer J. van den Tol. De aftredende werd met 9 stemmen herbenoemd. 11. Benoeming leden voor de stembureaux. Na herhaalde stemming zullen de volgende heeren zitting nemen: Stembureau 1 P. van Schouwen, voorz., G. C. van Schouwen en W. Los. In district 2 J. Prince, H. Beijer en C. van der Swaluw. In het hoofd stembureau werden benoemd de heeren P van Schouwen, J. Prince, H. Beijer, G. C. van Schouwen en De Wit, 12. Bespreking vordering van Dis. Voorzitter stelde voor dit punt, het rechtskundig rapport zal worden om gelegd in gesloten zitting te behandelen- g Beuér zeide dat rapport gelezen te hebben en meende daarin geen aanleiding ?ev0°den te hebben dit in geheime vergadering te be spreken. Spieker zeide de vorige vergadering ook aangedrongen te hebben op mogelijk openbare behandeling van dit-punt, dit is toen geschied en stelt thans vooi ook dit punt thans weer in openbare vergadering te behandelen. Dit voorstel werd eerst m stemming ge- bracht en aangenomen met B tegen 4 stem- men. Tegen stemden de heeien Prince, de Wit, .Van Schouwen en Van Loon. Blanco Kiviet en van den Boogert. Daarna werd voorlezmg/ed^r.vf°R7.t. rechtskundig rapport van Mr. Koert te Kot ter dam. Hieruit bleek dat door Van Dis geleden schade, ontstaan door brand, terwyl volgens hem die schade had voorkomen kun nen worden indien de brandspuit tijdig ware uitgerukt, een vordering tegen de gemeente is ingesteld van 5600, De Voorzitter zeide dat deze vordering wordt ingediend, naar aanleiding van een arrest van den Hoogen Raad van 20 Nov. '24 hetwelk toen zooveel stof heeft opgejaagd onder de advocaten. Mr. Koert meende eGhter gerust de gemeente te kunnen adviseeren het proces aan te doen, daar eischer moet bewijzen dat die schade had voorkomen kunnen worden, dat de werkelyke sGhade zooveel was en dat hier een ernstig plichts verzuim in het spel is. Volgens de rechtskundige zullen deze be wijzen niet weerlegd kunnen worden, en adviseert derhalve zich te verweren tot in cassatie toe. Beijer vroeg hoe dat rechtskundig rapport eigenlijk hier is gekomen. Voorzitter zeide dat de gemeente vaard is, dat deze zich moet laten vertegen woordigen door een procureur, dat voor Ged. Staten een rechtskundig rapport moet over gelegd worden om een procedure aan te doen en alzoo Mr. Koert daartoe is verzocht door B. en W. Van Loon zeide dat thans een vordering tegen de gemeente is ingesteld doch het staat voor mij nog niet vast, indien er even tueel van schadevergoeding sprake moge zyn dat zulks door de gemeente zou moeten wor den betaald. Bey'er zeide in Januari die meening toe gedaan te zijn. Door hem is ter bevoegder plaats daartoe een onderzoek ingesteld en is daarby tot de conclusie gekomen dat de ge meente zich garant stelt voor zijn ambte naren zoodat wel degelyk de gemeente voor een eventueele uitspraak aansprakelijk is. Beyer sprak tegen, hetgeen in dat rapport staat dat de spuit niet tijdig aldaar tegen woordig had kunnen zijn, m.i.z. had deze beslist half zes ter plaatse kunnen zyn. Prince zeide dat een familielid van Van Dis hem had verzekerd dat men om 5 uur niet meer op den zolder van het huis kon komen zoodat het huis vroeger is gaan bran den dan oorspronkeiyk nog aangenomen en vastgesteld is. Voorzitter. Ook mag niet worden vergeten dat al had de spuit er half zes geweest deze ook niet direct in werking is, dit heeft ook den laatsten brand weer bewezen die nu ,wel in de buurt was. Ruim een kwartier gaat er mee heen eer er water gegeven kan worden. Van Schouwen meende dat nu de gemeente is aangesproken deze zich ook te verweren heeft afgezien van alle andere bijkomstig heden. Beijer zeide nogmaals met het advies van Koert niet geheel accoord te gaan en vond ook het bedrag van de vordering veel te hoog. Voorzitter zei, daarover wel nader gehan deld zal worden. Daarna werd met alge meene stemming besloten het proces tegen Van Dis aan te gaan. In de Rondvraag vroeg van der Swaluw verbetering van de straat en rioolreiniging in de Julianastraat. Voorzitter zeide ver betering toe en daarna ging de vergadering in gesloten zitting over. KOOPT IN 'T ALGEMEEN GEEN GEMENGD VEEVOEDER, tenzy de procentische samenstelling bekend is. De strijd om de gemengde kunstmeststof fen is gestreden. De tyd, dat de handelaren met het mengen van meststoffen zich ver rijkten ten koste van onwetende landbou wers, ligt nu reeds geruimen tijd achter ons. Anders evenwel aldus waarschuwt de Zeeuwsche rykslandbouwconsulent is het met de voedermiddelen. Nog steeds worden er allerlei artikelen, meestal onder schoon klinkende benamingen, aangeprezen en maar al te veel door de veehouders gekocht. Nu is wel voorgeschreven, dat voor ge mengde voedermiddelen aangegeven moet worden uit welke grondstoffen zy samen gesteld zyn, maar de procentische samen stelling ontbreekt. Enverder duiken er, den laatsten tyd vooral, tal van geheimmiddelen op, waarvan ons in z.g. attesten allerlei wonderen worden medegedeeld. Waar vooral van deze laatste in sommige streken zeer groote hoeveelheden worden verhandeld, meen ik dén veehouders den ernstigen raad te moeten geven: Koopt geen gemengde voedermiddelen, als grofmeel, ondermeel, varkensmestvoeder, enz., tenzij de juiste procentische samenstelling steeds bekend is. Koopt nimmer geheimmiddelen als Provendine, Mineraalzout, Mestpoeders, enz. waarvan de samenstelling zelfs niet wordt opgegeven. Koopt alles ongemengd en onder de juiste benamingen. Gij loopt dan veel minder kans bedrogen uit te komen! DE tiANDBOUW-ONDERLINGE. De maandelyksche groei van de L.-O. en de T.-O. Op 1 Februari 1927 trad per Provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid van de Landbouw-Onderlinge toe: Provincie. Aantal leden. Loon. Groningen 3 2.425. Friesland 11 23.490. Drenthe 8 25.90. Overijsel 8 1.616. Gelderland 17 13.191. Utrecht 2 1562. 1.902. 12.652. 3.949. 1.000. Noord-Holland 5 Zuid-Holland 9 Zeeland 9 Noord-Brabant 1 Totaal 68 64.377. Per 1 Februari 1927 traden als lid der T.O. toe 30 werkgevers, uitbetalende aan loon 80.084. Sedert 1 November 1926 vermeer derde het aantal leden by de: Landbouw Onderlinge met 373. Uitbetalende 408.943 loon. Tuinbouw Onderlinge met 114. Uitbetalende 198.997 loon. De secretaris van de P.O.C-. Overflakkee A. W. KEIJZER. Herkingen, 26 Maart 1927. LIJST van tot de tweede klasse bevorderde leerlingen der Rykslandbouwwinterscliool te DORDRECHT. E. F. Bouman, Breda. P. A. den Engelse, Klundert. C. den Engelsen, Lage Zwaluwe. L. P. H. Eykman, Dordrecht. L. I.'Hage, Strijen. W. Jongeneel J.Azn.,Bleskensgraaf. 0. A. van Loon, Oude Tonge. A. Maris, Wil lemstad. L. Mol,Rockanje.L. A. v. Nieuwen- huijzen, Ooltgensplaat. W. C. van Nieuwen- huijzen, Mijnsheerenland. Afgewezen 1. Het examen wordt voort gezet. Dordrecht, 31 Maart 1927. Be werklieden in de Ford fabrieken zyn allen specialisten. Doch iemand kan daar in zeer korten tyd een specialist worden. Op het juiste oogenblik de machine te stop pen of aan te zetten is voor velen het voor naamste. Elk vakman doet daar het duizendste part van het werk; heeft er zijn hoofd niet by noodig; de schroef, of het schroefgat, of wat 't ook zijn mag, juist en altyd naar het voorgeschreven model te maken is al wat de expert te doen heeft. De werkman in de Ford fabrieken is slechts de knecht van de machine. De vraag, of de machine den arbeider ver edelt, of de werkman tot slaaf van het werk tuig maakt, wordt in "deze groot-industrie duidelyk beantwoord. Do toovergeschiedemssen van Aladdin zinken in het niet weg by het werkelijke verhaal van Ford en de rijkdommen die Henry met zy'n Lizzie in korte jaren by een ver zameld heeft. Op middelbaren leeftijd brgon Ford in 1894 of daar omtrent zijn geluk te beproeven in de industrie, zooals nu blijkt volgens het Schatkist-department, alle vorige bekende ondernemingen verre achter zich laat. In 1916 boden bankiersin New-York hem vyf honderd miljoen dollars voor zyne fabrie ken, doch hy lachte hen uit. Negen jaren later werd hem 1,000 miljoen geboden zonder dat Ford het aanbod verwaardigde in be< denking te nemen. Zijne bezittingen brengen thans eiken minuut van het jaar op, 190.25, of 273.974 per dag, of per jaar vijf-en-zeventig miljoen dollars. Het gouvernement beweert, dat Ford 30.821,000 belasting te betalen heeft, welke eisch door zijn advokaat Senateur James Couzens wordt betwist. Volgens specialisten heeft het vermogen van Henry Ford, die als machinewerker begon thans het twee duizend miljoen merk bereikt. Behalve zyn aandeel in de Ford Motor Car Co., heeft Ford een massa andere eigen dommen en daarenboven in de banken een zakfondsje van 400 miljoen dollars. Deze schatten waarvan men zich onmoge' ïyk eene voorstelling kan maken zyn niet gewonnen door oneerlijke manieren, noch door het bloed zijner arbeiders. Hy heeft het ook niet verdiend door spekulasies of land- boomerij. Hy zag wat het volk in het algemeen kon gebruiken;" hij vond de middelen een auto aan de markt te brengen, zoo goedkoop als waarvan niemand droomde; hij bracht een machine aan de markt, die het niet opgaf op wegen waar menige duurder auto hun dienst staakte. Hy wist te organiseeren en betaalde zyn volk als*,niemand anders. DE BEDORVEN JAPON. Twee b.orden soep en schadevergoeding. Terwijl mevrouw Jackson, de vrouw vaDj een Londensch advokaat, een „King's Coun sel" nog al, in een openbare gelegenheid at stortte een dienster twee borden soep over haar japon uit, die totaal bedorven was. Het kleedingstuk was een zoogenaamde „tout ensemble" en het gedeelte dat er japon van was, woog slechts goed honderd gram (dus een van die japonnen die men als brief kon verzenden). De firma bood aan, de japon te laten stoomen en opknappen, maar toen mevrouw Jackson haar thuis kreeg, bleek zy ver schoten, vlekkerig en gekrompen. Zij trok haar nochtans aan, maar kon er niet meer uitkomen, zoodat de King's Counsel zijn vrouw moest bevrijden door de japon meti een schaar stuk te knippen. Er kwam een rechtzaak van en de firma is tot 26 15 sh. 6 st. schadevergoeding veroordeeld. De „tout ensemble" had nieuw 55 Secretaris van den Vrijheid'sbi Het Bestuur der Afd. Sc Zij zoo'n gedistingeerden indruk maakt, DE distinctie van een wagen wordt in de eerste p maakte harmonie in vorm en lijn en kleur. En lede Chevrolet, lager dan ooit, met gebombeerde spai lampen en nieuwen radiateurmantel, dien indruk positie, dat ieder detail als een toon is, die bijdra rythme van het geheel zooals men alleen in wa treft. Zoo economisch, De nieuwste technische vindingen er op zijn toegepast En zij tegen een uiterst lagen prijs verkocht wordt PRIJZEN: Coachf 2300,- Sedanf 2475,- Cabrlolet f 2850,- inclusief 5e band. Trackf 1965,- Comtn. Chassis f 1450,- WANT de bediijiszuinigheid van een automobiel ha: v den wagen zoowel als van de efficiency van denmei "r is, niettegenstaande haar stevige constructie, uiterl mede de wereldvermaarde efficiency van den Chevi drijfskosten tot het uiterste minimum terug. WANNEER men daarbij in aanmerking neemt de j voor waardevermindering en de vrijwaring tegen rep omstootelljk vast, dat, wat algeheele bedrijfszuinig wagen van dien prijs met de nieuwe Chevrolet kan LUXE en comfort hangen af van de mate, waarin v inzittenden is gezorgd, dus van de rijkwaliteiten e ~r en afwerking van den wagen. De nieuwe Chevrolet ongewone lengte harer veeren, die 88 van de w komen vrijwaring tegen de schokken van den weg j gaande rammelen, die het inconvenient zijn van klei. OP de nieuwe Chevrolet zijn uitvindingen der mc w die men doorgaans in wagens dezer prijsklasse niet r reiniger en het oliefilter, die den motor tegen stof e: lucht beschermen en zijn levensduur verlengen, het i heid bevordert, het gecombineerde slot, dat tegelijl het stuurwiel vastzet ter voorkoming van diefstal, de en nog tal van andere verbeteringen. WEINIG automobielen worden tegen een zoo lagen p w Chevrolet en geen enkele wagen in de prijsklassen ve r derden guldens hooger kan met haar in uiterlijk en worden. Dat zijn de redenen, waarom iedereen spreekt en de redenen tevens, waarom iedereen de nieuwe C; meene overtuiging is ook voor U de beste waarborg Chevrolet. ALLEN zien in de Fisher-carrosserie, met haar door si zorgde constructie, dat piepen en rammelen volkomen Duco-lakwerk in twee harmonieerende kleuren en n zekersten waarborg voor blijvende schoonheid. GEEN wonder, dat iedereen spreekt van de nieuwe Ctv j Chevrolet van alle. DAARBIJ zijn bekleeding en Inwendige afwerking ulte I kussens, de vernikkelde, gemakkelijk werkende hand I groote stuurwiel, het fraai instrumentenbord, zij zijifl bron van genot en trots voor den eigenaar. v... uv>3 «urn ucn eigenaar. Grossierderij in Wijnen en Gedistilleerd. Opgericht Anno 1768. Leveren uitsluitend eerste kwaliteit 1 WIJNEN, GEDISTILLEERD, LIMONADES EN MINERAALWATEREN. Vraagt prijzen b(J de bekende wederverkoopers op vrijwel alle plaatsen van bet Eiland. Voordeeligst adres voor den handel. Monsters en prijzen op aanvraag. „Mikado" 200 gram. G.MOOIWEEK Prijs per stuk C SPECIAA Winkelzakken, papieren, Vetvr Kastranden

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2