Knagende pijnei Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 30 MAART 192 7. aanslag op den politieagent, zijn na eenige dagen of weken weer in vrijheid gesteld moeten worden en eenigen hunner hebben een niet malschen eisch tot schadevergoeding in gediend. Het publiek heeft nimmer veel ver trouwen in die aanhoudingen gehad, maar in dit geval is het einders. De massa voelt in tuïtief dikwijls zeer juist en de grinden, waar op de jongste arrestatie geschiefftfé, worden algemeen nog al als steekhoudend beoordeeld. Toch echter blijft er mogelijkheid, dat politie en publiek dwalen en mocht zulks het geval zijn, dan is deze vrouw, die toch moeder van vier kinderen is, diep te beklagen. We vinden het zoo betreurenswaardig, dat, vóór de uitslag van de komende onderzoekingen en de berechting bekend is, het particuliere leven van menschen, die nog maar verdacht worden, zoo breed wordt uitgesponnen en aan het nieuwsgierige publiek wordt voorgehouden. In tal van bladen heeft men nu al kunnen lezen, hoe het karakter der aangehoudene is, hoe ze vaak in geldelijke moeilijkheden verkeerde, op welke wijze ze zich daaruit redde enz. Is die vrouw schuldig, dan verdient ze niet ontzien te worden, maar we weten het toch niet?! Of de politie ten deze verwijt gedaan moet worden, dan wel aan al te ijverige journalisten, weten we niet, maar we rneenen, dat het goed zou zijn om eens maatregelen te beramen, die ver dachten tegen ongepaste onbescheidenheden beschermen. Ligt hier niet een taak voor de organisaties der journalisten? Ook de ruzie, die zich ontwikkelt over de verdeeling van de premiën, voor aanwijzingen omtrent dezen moord' uitgeloofd, is weinig verheffend, nu de schuld der aangehoudene nog volstrekt niet vaststaat. „Een nieuwe lente, een nieuw geluid", heet het wel eens in zekere literaire ontboeze mingen. De Rotterdamsche edelachtbare Core- mans heeft het nieuwe geluid dezen keer ont- tokkeld aan de wangen van een collega-raads lid, dat dientengevolge een bloedende wonde en een blauw oog ontving. De justitie echter zal deze zaak wel niet blauw-blauw laten en den Rotterdamschen raad in de gelegenheid stel len om gedurende eenige maanden zonder den Rapaillaan te vergaderen, dien gedurende denzelfden tijd op staatskosten volledige in woning zal worden verschaft. Mogelijk men beleeft tegenwoordig meer van zulke rare dingen zal het Coremans als een verzach tende omstandigheid worden aangerekend, dat Z.Ed.Achtbare min of meer „onder den in vloed" was, toen hij de belangen van Rotter dam's burgerij ten raadhuize kwam beharti gen, maar bijzonder veel kans geven we hem daarop toch "niet. Ernstig beklaagt men zich, dat gemeente raden de bevoegdheid missén om zulke men schen langer dan voor één dag van de zitting uit te sluiten; mogelijk dat een wetswijziging in die meer en meer gevoelde behoefte kan voorzien. Met meer kans op succes zou men dan een der ergerlijkste uitwassen van het algemeen kiesrecht kunnen bestrijden. Het ware een zeer democratische maatregel, want dat algemeen kiesrecht wordt niét erger be dreigd dan juist door degenen, die het mis bruiken om hun ongeschiktheid tot het bezit van het eerste burgerrecht te demonstreeren. In Rotterdam alléén reeds zijn er van dezulken nog circa 5000. Een woord van hulde zij op deze plaats ge bracht aan een zeker iemand, die een wereld record behaalde door in Brussel een afstand van 400 M. te zwemmen in 2 seconden minder tijd, dan een paar jaar geleden iemand uit Zweden dat deed. Onze boezem zwelde van trots, toen we het bericht lazen, van „natio- nalen" trots, want die eerstbedoelde iemand was een landgenoot(e). Jammer, dat we niet weten, of het een jongen of een meisje was, die onze kleuren heeft hoog gehouden in het land der kanalengravers. Het portret van de(n) nieuwe(n) kampioen(e) heeft in alle bladen gestaan. Volgens dat portret hebben we hier met een jongen' te doen, maar blijkens het onderschrift was het een meisje. We konden nog niet te weten komen, of de beeltenis dan wel het onderschrift op een drukfout berustte. - Tegenwoordig is trouwens de vraag, of men een jongen dan wel een meisje is, van veel minder belang dan het feit, of men de 400 nieter in 2 seconden meer of minder kan zwemmen. De Tweede Kamer heeft zich, na een paar dagen vacantie, bezig gehouden met de wet op de Naamlooze Vennootschappen. De vi- geerende wet is 90 jaar oud en behoefde op vele punten wijziging. Het huidige ontwerp, dat eigenlijk 17 jaar lang is voorbereid, be doelt vooral de belangen der aandeelhouders en dezer minderheden te beschermen. Het beoogt dus bestrijding van misbruiken, dwingt tot openbaarheid, regelt de aansprakelijkheid enz. De materie is zeer ingewikkelt,'maar we zullen nog gelegenheid hebben er op terug te komen. De heer Knottenbelt vond de voor bereiding nog niet lang genoeg en wilde terug zending naar de afdeelingen, maar dat idee werd met 55—13 stemmen afgewezen. De heer Kortenhorst vond het toezicht zóó rigou reus, dat hij het ontwerp een „straf" op de N.V. noemde en het den aandeelhouders èl te vriendelijk gezind achtte. Meerdere leden trouwens hadden bezwaren, zij het van tegen gestelden aard en op het oogenblik, dat we dit overzicht schrijven, wordt va$ alle kanten gepoogd om belangrijke herzieningen aan te brengen. Buitenland. Terwijl in Genève de voorbereidende ont wapeningsconferentie bezig is verschillende landen hebben onderscheidene ontwerpen in gediend zijn liet overigens slechts berichten over oorlog en vernietiging, die over de grenzen tot ons komen. In China woedt de burger oorlog op wreede wijze voort en de successen blijven aan de zijde der nationalisten en dezer bolsjewistische adviseurs. China wordt in tweeën gescheiden door de rivier De Jang-tse; welnu, al het Zuidelijk daarvan gelegen gebied hebben de nationalisten veroverd, de groote handelsstad Sjanghai inbegrepen. In laatst genoemde stad hebben de overwinnaars zich behalve aan plunderingen, aan een vreeselijke moord-orgie overgegeven. Dat zal trouwens overal wel zoo zijn geweest, maar in Sjanghai kon het door de aanwezigheid van vreemde troepen worden geconstateerd. De „vechten de" generaals lijden het minst onder het ge beuren; als ze voor een overmacht staan, sluiten ze zich bij de tegenstanders aan en behouden hun baantje. De internationale nederzetting in Sjanghai verkeert natuurlijk in groot gevaar. Een oogenblik dreigde er ook weer een Balkan-oorlog; 't was n.l. Italië, dat de groote mogendheden waarschuwde, dat het niet lijde lijk kon toezien, dat Joego-Slavië (Servië) een gewapenden inval in Albanië voorbereidde. Scheen het eerst, dat Italië oorlog zocht met Joego-Slavië, thans wordt het meer aan nemelijk, dat Mussolini slechts heeft willen demonstreeren, dat hij de bevoorrechte positie van Italië, verkregen door het Verdrag van Tirana, waarbij Albanië feitelijk een protecto raat van Italië werd, met hardnekkigheid zal weten te verdedigen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Plaatselijk INieuws. MIDDELHARNIS. Zondagmorgen werd de 67-jarige echtgenoote van dhr. Abr. Vroeg- indeweij Dz. dood in bed gevonden. Des avonds was ze gewoon naar bed gegaan. Aan ouders en andere belanghebbenden wordt meegedeeld, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Openbare lagere Scholen alhier zal plaats hebben a.s. Woens dagavond SO Maart, tusschen 6 en 7 uur, in het schoolgebouw. Men wordt verzocht het pokkenbriefje mee te brengen. De prijs der koepeen is hier in zeer korten tijd gedaald van 60 op 25 Gent per 60 kilo. Voor dien prijs kunnen natuurlijk geen peeën geleverd worden, zoodat ze door de meeste landbouwers als veevoeder wor den gebezigd. Verloren voorwerpenDoor den schil der A. Bruggeman, een glassnijder; door het dochtertje van den straatreiniger Jb. Verwey een portemonnaie met eenig geld en een rentezegel erin. Door de S. D. A. P. is de volgende can- didatenlijst v/d Gemeenteraad opgemaakt; No. 1J. van der Slik Dz.No. 2: mevr. E.N. de Vries-JanseNo. 3; G. van der Kooij No. 4P. JordaanNo. 5J. H. Homburg. Gevonden voorwerpen: Een horloge met ketting. Te bevragen aan ons bureau. De decentralisatie van den besteldienst te Amsterdam is thans zoover gevorderd, dat aldaar, behalve door het hoofdkantoor {Gentrum) wordt besteld door het districts kantoor Noord en door het wijkkantoor Wa tergraafsmeer {Oost). Het districtskantoor Zuid zal in den loop van dit jaar in gebruik kunnen worden genomen, terwijl Amsterdam West in voorbereiding is. Het is wenschelijk dat het publiek in af wachting van de volledige decentralisatie, reeds thans zooveel mogelijk wordt aange spoord, om behalve straatnaam en huis nummer ook den naam van het bestel- district in de adressen van de voor Amster dam bestemde correspondentie op te nemen. Met het oog daarop, is een plattegrond vervaardigd, waarop de grenzen der bestel- districten zijn aangegeven en waarop eene alfabetische stratenlijst is aangebracht, met vermelding van de districten, waarin de 3traten gelegen zijn. Deze plattegrond kan worden geraadpleegd in de wachtkamer van het Post- en Tele graafkantoor te Middelharnis. Centrale Veiling te Middelharnis op Vrijdag 25 Maart 1927. Kippeneieren 59—63 k.g. 4,70 tot ƒ5,05 per 100 stuks. Kipeieren 50-54 k.g. 4,10— tot ƒ4,35 per 100 stuks. Kipeieren (bruine) ƒ5,— tot 5,25 per 100 stuks. Eendeneieren 4,40 tot 4,75 per 100 st. Ganzeneieren ƒ9,— per 100 st. Aanvoer eieren 25000 stuks. Sla 6,60 per 100 krop. Zure appels 25,60 per 100 k.g. Armgaard 22,60 per 100 k.g. Spinazie 14,70 tot 17,— per 100 k.g. Bravo's ƒ7,— per 100 k.g. Knolselderij 1,30 per 100 stuks. Tulpen (bollen) 1,10 tot ƒ2,— p. 100 st. Dhalia's 0,40 tot 0,44 per kist. Honing 0,58 tot 0,60 per flacon. Boter 0,84 tot 1,10 per pond. Kaas 20plus 0,40 per pond. EEN LOUIS BOUWMEESTER-FILM. B. en W. van Middelharnis, in hun vergade ring van 29 Februari 1927: Overwegende de ontegenzeggelijke groote historische beteekenis van hun vroegeren in woner Louis Bouwmeester, Overwegende het ingekomen verzoek van het Eerste Nederlandsche Nationale-Historische Filmgezelschap: Besluiten toestemming aan dat gezelschap te geven om de noodige opname's te dezer plaatse te doen, nader ontwikkeld in haar bijlagen bij het ingediend verzoek onder letters sub A en sub B. Alles onder deze voorwaarde, dat voorge noemd Filmgezelschap zich aansprakelijk stelt voor de soms ontstane schaden aan eigendom men van anderen of herrie, bij welks voorkomen zij aanneemt in de Kas der gemeente de somma te storten van éen duizend gulden, thans als waarborg voor het nakomen van deze bepaling te deponeeren op de Eilanden Bank te Middel harnis. De directie van het Eerste Nederlandsche Nationale-Historische Filrngezelschap meldt ons nader over dit besluit; waarover zij zeer in haar schik is: Het is het plan om het leven van Louis Bouwmeester, een der grootste tooneelkun- stenaars, die ooit in Holland op de planken is getreden, nader te verwerken in een gevoelig- fijne film dat over eenigen tijd als „Het Ker miskind" aan de directie's van de Nederland sche bioscopen ter vertooning zal worden aangeboden. Het zeer-verstrekkende besluit van B. en W. geeft hun a.s. Vrijdagmiddag en -avond toestemming tot het opnemen van een tweetal scènes; de eerste op het Vingerling te Middel harnis tusschen het ijzeren groene huisje, onder jongelui beter bekend onder den naam van „'t Clubhuis van Volharding" en de slagerij van Van Markensteyn. Geheel in den trant van een echt Oud- Hollandsche Boerenkermis zullen daar een aantal kramen verrijzen, tentjes worden opge slagen en hoofden van Jut worden gesteld om slechts tijdens een klein uurtje, zoolang de repetities en filmopname's duren, de gezellig heid en bedrijvigheid van een kermis terug te tooveren uit den vervlogen, legendarisch goeden ouden tijd, die slechts jongelui boven de 25 in hun prille jeugd van de Sommels- dijksche kermis kunnen herinneren. 's Avonds zal op het Spui het tweede gedeel te verfilmd worden, nml. de exploitatie van den mallemolen van Jean Zulle, onder zijn kameraads bijgenaamd den Bels, alwaar ver ondersteld wordt dat het Kermiskind zijn eer ste eenigszins hardhandige lessen krijgt in 't omgaan met Jan Publiek. De mallemolen komt vooraan te staan op het Spui op dat ge deelte waar het plantsoentje ligt door de jonge lui sarcastisch genoemd het graf van den Onbekenden Soldaat. De directie teekent hierbij aan, dat zij he laas niet, zooals haar plan was, Zaterdag kon komen, daar de kinderen en verdere familie leden van den grooten Louis die de hoofdrollen zullen vervullen in deze film Zaterdagavond volgens hun contracten in Amsterdam moe ten optreden. Met'een expres hiervoor gehuurd stoomschip hoopt men in Middelharnis een zeer gunstig onthaal te vinden. De voor de opname's be- nood.igde electrische schijnwerpers zullen door een dynamo van het schip worden gevoed. De toegang tot de Oud-Hollandsche Kermis is voor een ieder vrij, die in Flakkeesch cos- tuum komt. Belooningen aan figuranten kunnen niet gegeven worden daar een ieder zich gratis te goed kan doen aan de oliebollen, poffertjes en andere kermisheerlijkheden nog meer, die vrij en zeer royaal ten gebruike zullen worden aan geboden. SOMMELSDIJK. Doordat de landbouw- knecht J. Z. zijn hand aan prikkeldraad ver wondde, begon dit lichaamsdeel zoodanig op te zetten, dat geneeskundige hulp noodzake lijk bleek en bloedvergiftiging werd gecon stateerd. De verkiezing van leden voor den ge meenteraad zal alhier worden gehouden op Donderdag 19 Mei a.s. Voor de Staatk. Geref. Partij zjjn de volgende candidaten voor den gemeenteraad gesteld: 1. J. Ie Comte, 2. J. van Zetten, 3. J. P. C. van Zielst, 4. Abr. PeekstokMz. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel-be lastin gplaat je, terug te bekomen bij J. Ver biest, Binnenweg alhier. In de vacature M. J. Noordyk is in het Bestuur van M.S.V.V. „Flakkee" voorzien door het verkiezen van den heer H. Haagens en als 6e Bestuurslid is gekozen de heer I. C. Zaaijer. De functies zijn als volgt verdeeld; H. Haagens, Voorzitter, L. Gouswaart Cz., secr., L. Bund, penningm., P. Zaaijer, J. de Waard en I. C. Zaaijer, commissarissen. Den heer Noordijk werd dank gebracht door de heeren Haagens en Gouswaart voor het werk in de 4-jarige periode door hem Op Zondag 3 April, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Vrijz. Herv. op te treden Ds. A. Klaver van Hoorn, in de zaal van den heer Verheij aan den Langeweg alhier. Vrijdag 1 April zal het 25 jaar geleden zijn dat onze dorpsgenoot de heer C. Vis, werd aangesteld als organist in de Ned. Herv. Kerk. Zijn vader heeft deze functie 34 jaar mogen vervullen. Moge hij nog vele jaren onze gemeente voorspelen en begeleiden. Flakkee-Dirksland 1 2. We hebben weer van nieuwe plannen ge hoord op voetbalgebied. Er komt n.l. een grooten zilveren beker op de proppen, die tusschen Flakkee en Dirksland in 4 wed strijden verspeeld moet worden. Elke vereeniging krijgt 2 thuis- en 2 uit wedstrijden. En ter oefening van wat komen moet kwam Zondag Dirksland op bezoek bij Flakkee, om daar tot groote verrassing van het talrijk publiek het oude M.S.V.V, in de luren te leggen. Beide ^ereenigingen hadden invallers en 28968,69 117474,- 86290,- 235065,03 60,- 749,94 in de eerste helft maakt Lajos voor Flakkee een keurig doelpunt, als hij van NipiusJr., een schim overigens van zijn broer Han, een voorzet krijgt. Dirksland beantwoordt die kort hierop als Van den Berg profiteert van een mistrap van Katje en Deszö geen kansje, hoe klein ook, meer geeft. Na half time was het spel aanvankelijk stukken minder en Flakkee scheen zich posi tief van de overwinning te willen verzekeren, tot Dirksland, wiens aanvallen veel meer open waren dan die van Flakkee, opeens uit breekt en Groenendijk, de keeper, die wegens een handblessuur vóór speelt, met een schitte rend diagonaal schot, voor de verrassing zorgt. Het spel wordt dan weer heel wat fraaier, maar Flakkee heeft pech als een geweldig harde kogel van Lajos en een prachtig schot van Wessels net langs de verkeerde kant van de paal gaat. Zaaijer verwisselt van plaats met Lajos, maar heeft geen succes, al wordt tot tweemaal toe gejuicht als van zijn voet tweemaal een vliegend schot eerst langs de paal en dan, tegen de lat vliegt, Een aardigen wedstrijd, door den heer Pen goed geleid en een smakelijk voorproefje voor revanche-kampen op beide terreinen. DIRKSLAND. De Coöperatieve Boerenleen bank „Dirksland" hield j.l. Zaterdag in Hotel Van den Doel hare jaarlijksche algemeene vergadering! Na opening door den Voorzitter Jac.Buth bleek dat 116 leden tegenwoordig waren. Uit de rekening over 1926 bleek, dat aan spaargelden werd ontvangen 253285,75 en terugbetaald 263745,51. Aan voorschotten werd uitgegeven ƒ94774 en terugbetaald 15625. In loopende reke ning werd totaal van de leden ontvangen ƒ166100 en uitgegeven ƒ203440. De rekening sloot in ontvang en uitgaaf met ƒ697713,85. De winst bedroeg 2349,48. Balans. Actief of Vorderingen. Inhoud kas 31 December 1926 Uitstaande voorschotten Te goed in loopende rekening Van de leden Van de Centrale Bank Aandeelen Centrale Bank Nog te vord, rente voorschotten Totaal 468607,66 Passief of Schulden. De saldo's der spaargelden 414085,95 Aan de leden in loopende reken. 409000, Reservefonds11272,23 Winst 1926 2349,48 Totaal ƒ468607,66 De rente werd vastgesteld als volgt: Voor spaargelden 3.84 voor voorschot ten 4.8 In loopende rekening 3.84 voor credit en 4.8 voor debet. Het aftredende bestuurslid Jac. Buth en het aftredend lid van den Raad van Toezicht H. Kooman werden beiden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen L. den Boer. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen Adr. van der Sluys en C.Kar- dux Pz. Het ledental steeg van 253 tot 285. HERRINGEN. Op Maandag 4 April a s. zal er ter Gemeente-secretarie gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccinatie. Aan de Wed. L. A. Klem is door den Minister van Arbeid machtiging verleend om krachtens de Arbeidswet buiten de vast gestelde tijden werkzaamheden in de smederij te kunnen verrichten. Voor den dienstplicht der lichting 1928 zijn voor goed ongeschikt verklaard J. Melis sant, L. van der Velde en J. J. Dale. Tot tijdelijk wijkverpleegster te Dirks land is aangesteld Zuster J. den Boer. MELISSANT. Vrijdagavond a.s. van 7-8 uur, bestaat gelegenheid tot aangifte voor degenen, die hun kinderen wenschen te laten doopen in de N. H. Kerk. In de plaats van Joh. Tieleman als notabel is gekozen C. Oorbeek, die zyn be noeming heeft aangenomen. Door storing aan het stuur geraakte de tractor van Gebr. v. Putten in de sloot. De bestuurder sprong er bijtijds af. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor en liep met wat materieele schade af. De vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen 1 April, n.m. te 2.30 uur. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 6 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 65 K.G. bjj de pelleryen aangebracht. De heer J. v. d. Vlugt alhier heeft zijn woning met schuur ondershands verkocht aan C. Nijland. De collecte ter gelegenheid van den bidstond voor 't gewas gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht de som van 160,17. De vorige week werden van hier ver zonden 300 balen uien. De radio-avond op Woensdag 80 Maart in de Geref. Kerk alhier te houden voorde Chr. militaire tehuizen in Nederland, zal in plaats van in deze kerk gehouden worden in de bijzondere school. Kort Verslag van den Gemeenteraad van Stellendam. Opening door den Voorzitter met Afwezig de heer F. Koese wegens ziekte. Notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling kasopname. In kas 1153,99. Schrijven Ged. Staten be trekking hebbende op het onderwas vak j, besloteh wordt daarvoor vrijstelling te vragen. Ingekomen een verzoek van het bestuur Chr. bewaarschool om 500 subsidie, daar zy een te kort hebben van 600. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden en eerst een exploitatierekening op te vragen voordat een besluit genomen wordt. HOLLEMAN: Is dat verzoek pas inge komen VOORZITTER: Ja, nog niet zoo lang. C. HOEK: Toch wel al meer dan een week; dan had dat wel al gevraagd kunnen worden. VAN OOSTENBRUGGE dankt B. en W. dat zij het willen aanhouden, dan kunnen wij antirev. raadsleden eerst de statuten eens inzien en ons overtuigen. HÓLLEMAN: Daar heeft u geen recht op, u moet eerst lid worden. VAN OOSTENBRUGGE: Geen enkel lid der gereformeerde kerk zit in het bestuur. HOLLEMAN: Dan moet u lid worden en de vergadering bezoeken, dan heeft u kans op .een bestuurszetel. Maar voorzitter, we dwalen af, de vraag is of een bewaarschool noodig is of niet. Spr. meent van wel. VAN OOSTENBRUGGE: Is u dan voor een chr. bewaarschool? HOLLEMAN: Ik ben voor een bewaar school en ik ben nu pas geen voorstander geworden, zie de notulen na van 1903, daarin kunt u lezen, dat ik toen al heb geijverd voor een bewaarschool, maar het kon nooit wegens de groote uitgaven tot stand komen, nu hebben we een goed gebouw. En in een gemeente als Stellendam, waar de vrouwen genoodzaakt zijn garnalen te pellen, om zoo in hun onderhoud te voorzien, is zy zeer zeker op haar plaats. VAN OOSTENBRUGGE: Hier noodig? de vrouwen verliezen er nog veel tijd mee, ze brengen en halen de kinderen, het is voor de vrouwen een uitstapje, iedere-keer gaat wel een uur verloren. HOLLEMAN: U mag wel eens nadenken wat u zegt. De VOORZITTER sluit de discussie en verzoekt of de leden zich kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W. C. HOEK wil direct afhandelen en maakt er een voorstel van, hetwelk door Holleman wordt ondersteund. De VOORZITTER brengt het voorstel van B. en W. in stemmingen herinnert de Wet houders aan het besluit in de vergadering van B. en W. Uitslag; voor Van Oostenbrugge en Van der Ree; tegen Holleman, Biemond, Roon en Hoek. Alzoo het voorstel B. en W. met 4 stemmen, ook die van de wethouders, ver worpen. De VOORZITTER: Wat nu, moeten we nu de 500,— geven. HOLLEMAN: Heeft u nu niet eens over wogen wat te doen, als het voorstel B. en W. verworpen werd VOORZITTER; Neen! HOLLEMANWas u zoo overtuigd dat het zoo aangenomen werd? BURGEMEESTER: Ik had gedacht dat de heeren eerst de exploitatierekening zouden willen hebben. HOLLEMAN: Laten we nu in principe besluiten subsidie te geven, dan kunnen B. en W. een exploitatierekening opvragen, ik zou onder de volgende voorwaarden subsidie wil len verleenengoede lokaliteit, gediplomeerde kracht, ieder jaar exploitatierekening inzen den en dan ƒ5,— per kind. Hierover zal in een volgende vergadering besloten worden. VAN OOSTENBRUGGEAls er nu van de Gereformeerden een verzoek komt, zal u daar ook voor stemmen, Holleman? HOLLEMAN j Als maar aan de voorwaar den wordt voldaan. Alsnu volgt benoeming stembureaux, be noeming schattingscommissie, aftredend J. L. Koese, C. Hoek, W. van Eek, J. Roon, Hol leman. VOORZITTER: B. en W. hebben geen voordracht opgemaakt. In stemming worden allen herbenoemd. Vaststelling heffing percentage Plaatselijke Inkomstenbelasting voor 1927-'28 wordt vast gesteld op* 3| wijziging Gemeentebegroo- ting werd goedgekeurd; vaststelling kohier Hondenbelasting met 67 honden Ie klasse, 33 honden He klasse. Rondvraag. HOLLEMAN verzoekt den Voorzitter of het niet mogelijk is den weg te laten afgraven door werkeloozen. BURGEMEESTER: Ik moet nog toestem ming hebben van het polderbestuur. Nu wordt besproken de demping van de sloot langs de kerk, dat steeds is blijven hangen omdat de kerk niets wil doen. Hierover werd in gesloten zitting nog gesproken. Daarna sluiting. GOEDEREEDE. Door den Raad is de Alge meene Politieverordening gewijzigd en aan gevuld met: „Van 1 April totl October alleen Zaterdag 's avonds tusschen 5 en 11 uur n.m. de Pieterstraat met rijwielen niet mag wor den bereden." De heer W. van der Wende heeft zijn benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. Kommer Hakkenbrak had het ongeluk met het indragen van zakken cichorei in een schip, in de haven te vallen, doch werd door zyn kameraads gered. De garnalenvisscher Joh. Orgers, beva rende de blazerschuit G.0.2, had het ongeluk recht over Slijkgat omhoog te varen, doch kwam gelukkig met hoog water vlot. Aan denheerE.Snjjdersisin de vergadering van 25 Maart op de volle wijze ontslag verleend als onderwijzer aan de O. L. met ingang van 1 Mei a.s. wegens benoeming tot hoofd aan do B(jz. school op het havehhoofd alhier. ONZE EIL A INGEZONDEN MEDEDEELINC in gewrichten en ledematen, alsmede I hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Het percentage van de Gemeentelijke Inkomstenbelasting voor het jaar 1927-28 is door den Raad vastgesteld op 1. OUDDORP. De Vrijheidsbond heeft voor den raad candidaat gesteld de heeren M. Bos- land (aftr.), C. Breen (aftr.), Joh. Hameete- man, J. v. d. Klooster, Nieuwenhuizen, Kr. Breen, W. de Hoog, Th. Grin wis, S. Bezuyen en A. Sperling. Ook zeldzaam, By den landbouwer Jn. Mastenbroek is een kalf geboren met 2 staarten. Moeder en kind zijn gezond. Bij Klaas Tanis had een begin van schoorsteenbrand, door het spoedig optreden met behulp van C. Pikaart kon het met be hulp vau emmers water worden gebluscht. De beroepen predikant Ds. J. v. d. Graaf van Ridderkerk hoopt a.s. Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk op te treden. De garnalen visscher C.Bakelaar heeft on derhands aangekocht een Blazerschuit B H 4. De garnalenvisschers hebben de afge- loopen week van 200—300 k.g. garnalen per week en schuit gevangen. In de weervissche- rij werden 3 zalmen gevangen. De avondgodsdienstoefeningen in de Doopsgezinde Kerk zijn geëindigd. Door schipper M. Sperling is een groote Belgische reddingsboei opgevischt en aange bracht bij de strandvonderij. Uitslag verkooping van Landerijen en Boerenhofstede, ten verzoeke van Jn. Masten broek. Ingezet door; 1. C. Aleman Mz. op v2. H. C. van Wezel op 3. M. Aleman Tz. 4. T. Tanis Tz. op 5. P, Westhoeve Jz. op 6. Van Wezel op 7. J. Bosland Pz. 8. P. Tanis K.J.K.z. KI. Tanis K.Kz. M. Tanis C Jz. P. Voogd P.Cz. A. Meijer Kz. P. Mastenbroek. Mz. Jac. Tanis Jz. 880 id. 3670 M. Aleman Tz. 1910 D; Vlietland 2110 C. v. Huizen Cz. 1880 P. Tanis Hz. 3120 P. Tanis K.J.Kz. 760 J. Meijer Kz. 840 id. 340 P. Voogd P.C.z. 3900 10. 11. 12. 13. 14. 15 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 28. 4300 670 500 880 520 520 900 720 2220 4350 3860 2530 2460 Samen 43840 Donderdagavond gaf de Gemengde Zangvereeniging „De Volkszang" in samen werking met het Mannenkoor „Zanglust", beide vereenigingen uit Middelharnis, onder leiding van den Directeur Van Gent een uit voering in de Oude School. Nadat de voorzitter een welkom tot het vrywel goed opgekomen publiek had ge richt, gaf het Gemengd koor vier stukjes ten beste. Alle stukjes werden op tactvolle wijze uitgevoerd, hetgeen ook bleek aan het lang durig applaus. Toen kwam het Mannenkoor aan de beurt. Ook daaraan willen wij onze hulde niet onthouden. Zeer mooi werd er gezongen en wij zien dat de leiding van beide vereeni gingen in zeer goede handen is. Na de pauze gaf iedere vereeniging nog een paar stukjes ten beste, dat een zeer langdurig applaus oogste. Vooral de nummers „Jansen Cantate", „De Visscher" en „De Jager" waren uitstekend. Het applaus geleek bij die stukken by na oneindig. Toen het tooneelstukje „Zijn Revanche". Ook dat werd mooi vertolkt, vooral een paar spelers onze compliment. Omstreeks half één trad de voorzitter weder naar voren en kondigde het einde aan en dankte het publiek voor de goede attentie. Wij hadden een gezellige avond en wij hopen dat Middelharnis nog vele malen in Ouddorp mag komen. Dat mag wel hoor, wij zullen er blij mede zijn en wy roepen U niet een vaarwel maar een tot weer ziens toe. NIEUWE TONGE. A.s. Woensdagavond zal het Dameskoor „Cecilia" alhier, in de zaal van den Heer P. M. Schipper, voor uitge- noodigden een uitvoering geven. Met de ziekenauto van hier werd j.l. Zondag een patiënte van uit Goedereede naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. OOLTGENSPLAAT. Vaders van Zondag morgen in de Ned. Herv. Kerk te doopen kinderen moeten zich daartoe aanmelden in de Consistoriekamer op Donderdag 31 Maart a.s., 's namiddags 6.30 uur. Met aanvankelijk 34 leden werd dezer dagen opgericht een Eander-zangvereeniging genaamd „Excelsior", onder leiding van den heer B. W. de Graaf. Dit is reeds de derde zangvereeniging te dezer plaatse, die onder leiding van dezen directeur werd opgericht. Geen bobbed hair. De meisjes vereeni ging alhier heeft besloten dat geen lid der vereeniging kunnen zijn meisjes met polka haar. Door den heer B. Kruik is vergunning aangevraagd by B. en W. voor het bouwen van een nieuwe berg- en werkplaats bjj zyn hieuw woonhuis aan het Weespad. Gevonden voorwerpen: een sleutel groot knipmes en een portemonnaie geld. Inlichtingen worden verstrekt ter meente-secretarie. Bevolking. Vertrokken: C. M. A. Bohemen, naar Oostvoorne; Hendrika nelia Remis, naar Dirksland; Simon Veen Jzn. en gezin, naar Franeker, Harlii weg 11; Johan Bravenboer, naar Nieml hoorn; Cornelis Holleman en gezin, L Den Bommel; Jacomina Koene, naar Bommel. Ingekomen: Jacobus Wandemaker er zin, van Geervliet; Leendert Dorsman, I Zwijndrecht; Trijntje Havelaar, van Rol dam; Johanna C. Engelen, van Rotterdl Jan de Vos en gezin, van Den BommelI H. Houthuizen, van Den Bommel; Corm Jac. Hoekman en gezin, van HellevoetsÜ Johannis W.- van Oostende, van Dreisc; DEN BOMMEL. Vrijdagavond wercffl heer J. P. M. per ziekenauto naar RotterjT vervoerd tot het ondergaan van een oper De vorige week werden van hier 1 scheept 300 H.L. aardappelen, 150 H.L. en 220 H.L. peeën. Tegen A. M. van Ooltgensplaat is proj verbaal opgemaakt wegens rijden ovei trambaan. HELLEVOETSLUIS. Maandag j.l. is al] aangekomen de Mijnenlegger „Hydra" en ongeveer 2 weken hier blij ven voor het on gaan van voorzieningen op Rijkswerf. Hellevoetsluis I speelde Zondag j.l, wedstrijd te Brielle tegen Wit-Rood-Wit de Eilandencompetitie en verloor deze 4-2. Ged. Staten van Zuid-Holland hebi aan Vermaat's autobedrijf vergunning j leend tot het instandhouden van de se< j 28 Maart 1923 bestaande autobusdienst 1 levoetsluis, Nieuw-Helvoet, Nieuwenhoi Brielle, Tinte, Oostvoorne en Rockanje. I Zaterdag j.l. gaf de Rijkswerf Har: niekapel met medewerking van de Toon vereeniging „K.E.S.N.A." de aangekondi uitvoering. De zaal was goed bezet. De vereenig speelde onder leiding van haar Directeur! heer v. d. Hor uit Heenvliet een viertal mo nummers, waaruit zeer goed viel op te n: ken, dat de vereeniging onder goede leid: j staat en dan ook merkbaar vooruitgaat. Ja mer dat er echter nog instrumenten over zn Er kunnen dus nog liefhebbers bij.'t Is m nen wij niet noodzakelijk dat men op Rij werf werkt om lid te kunnen worden. De tooneelvereeniging „K.E.S.N.A." kw j zich op juiste wijze van haar taak en voel op het kluchtspel in 4 bedrijven „Papegen waarmede zij veel succes oogstte en de la spieren duchtig in beweging bracht. Een z< gezellig bal sloot deze gezellige avond. VEILINGSBERICHT vau Vrydag 25 Maart 1927, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereenigil „Oostvoorne". Kropsla 1,20 tot 5,20 per 100 krop. Dunsel C,03 tot 0,07 per kg. Radijs 3,50 tot 5,60 per 100 bos. Prei 1,60 tot 2,90 per 100 bos. Spinazie 0,05 tot 0,16 per kg. Aardappelen 3,20 tot 5,10 per 100 kl Witlof 0,13 tot 0,18 per kg. Spruiten 0,20 tot 0,27 per kg. Rhabarder 0,04 tot 0,12 per 100 kg. Kipeieren netto 4,70 tot ƒ5,— per IC Eendeieren netto 3.70 per 100. 1 Aanvoer 38779 stuks. ROCKANJE. Om de Groene Kruis-afdeelir finantieel te steunen bij haar groote uitgave.' Stichting van een wijkgebouw en aanstellij van een Zuster, zal .Kunst na Arbeid" hi 's avonds op 2 April in De Rots opvoere het boeiende tooneelstuk „Gerechtigheid Wraak", welke zy nog kort geleden in prac tige costuums zoo uitstekend weergaf. Rockanje's V. V. V. houdt haar jaarvej gadering op 1 April in Duinoord 's avon 7 uur. Rekening en verantwoording, Jaa; verslag, Verkiezing, Bespreking vannieuv| plannen. - Op 2 April 's avonds 7 uur in De Ro jaarvergadering. Rede van dhr. L. Koole oud lid van Arnhemsch gemeenteraad en 1 van den Raad van Beroep-Ongevallenwe] over; Een en ander over Rockanje in verban met de aanstaande Gemeenteraadsverkiezin Daarna samenstelling van de groslijst e samenstelling van de candidateniy'st. 18 Maart werd de Vereen, tot Behou van Natuurmonumenten eigenaresse van 7C H.A. van „Voorne's Duin". De bezitting een natuurmonument van den len rang. NIEUWENHOORN. Op 30 Maart a.s. dj voormiddags ten 10 ure bestaat erg heid voor de ingezetenen tot kostelooze enting, hetgeen geschieden zal ten Gemeent huize. - De kiezersiyst voor het jaar 1927/19' is op 22 dezer vastgesteld, ligt van 23 Maatf tot en met 21 April a.s.- voor een ieder t| inzage en is tegen betaling der kosten afschrift verkrygbaar. VEILINGSBERICHT van Vrydag 25 Maart 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveilin, Kropsla 1,10 tot 3,10 per 100 krop Radys f 2,50 tot 3,90 per 100 bos. Prei 1,60 tot 1,90 per 100 bos. Spinazie ƒ0,08 per k.g.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2