BINNENLAND 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 16 MAART 1927. ONZE SI" nematoden, die later een chronische ont steking in den eileider of de baarmoeder der kip veroorzaken, een deel van haar ont wikkeling doormaken. Zulke ontsteking heeft eveneens het leggen van windeieren ten ge volge. De „haak" aan de windeieren van inzen- ders's kip beteekent niets bijzonders; meestal zijn zulke eieren van zoo'n haak voorzien, zoodat ze retortvormig zijn. Andere vragen per brief en kaart beant woord. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De heer J. P. Nieuw, land te Dirksland, heeft zijn woning in de lste "Weistraat, plaatselijk gemerkt B 180, onderhands verkocht aan den bouwknecht M. Buth Hz. onder deze gemeente. Door de melkboeren is de melkprijs met 2 cent per liter afgeslagen en gebracht van 16 op 14 cent. Er zijn zelfs melkslijters die ze aan de huizen voor 12 cent per liter aan bieden. Zaterdagavond lag van den landbouwer K. Vroegindeweij Az. een best werkpaard dood in den stal. Gevonden voorwerpeneen huissleutel, gedeponeerd op het gemeentehuis. De stemming van den gemeenteraad is bepaald op Woensdag 18 Mei. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 7 t/m. 12 Maart zijn bij den Cor respondent der Arbeidsbemiddeling als werk zoekenden ingeschreven: 27 veldarbeiders; 6 zeevisschers en 1 smid; totaal 28 personen. Geplaatst 7 veld-arbeiders bij de gemeente. De handel in veldgewassen is over het algemeen slap; de prijzen zijn: Eigenheimers 4,75; Bravo's en Red Star ƒ5,— per 70 kilo. Uien 1,75 ƒ2,— Koepeen 0,50 per 60 kilo. 5000 H.L. koepeen zijn Maandag voor dien prijs gekocht. Gymnastiek-uitvoering „Arnoldi". Blijkens advertentie in dit nummer zal op initiatief van de plaatselijke turnvereni gingen Sparta—Hygiea" de Rotterdamsche turnvereeniging „Arnoldi" a.s. Woensdag 30 Maart een uitvoering geven in Hotel Meijer alhier. „Arnoldi" staat te Rotterdam en omstreken bekend als de beste turnclub, temeer voor ons een eer, dat een vereeniging als deze te Middelharnis komt demonstree- ren. Wie nu gymnastiek zien wil, verzuime niet van deze gelegenheid gebruik te maken, Voor nadere bijzonderheden betreffende toe gangsbewijzen verwijzen we naar de adver tentie. H. B. S.-BOND. We hadden eerst willen schrijven „De herleefde H. B. S.-Bond." Want de vereeniging van H. B.S.-ers, ten doel hebbende om den vriendschapsband onder de leerlingen te versterken, zooals wij ons nog uit de oude Statuten bij de oprich ting gemaakt, herinnerden, heeft jaren niets van zich laten hooren dan een poover onder onsje, waar nöch het publiek iets van hoorde nöch de pers voor werd uitgenoodigd om het den Volke te vertellen. Aldus de herleefde H.B. S.-Bond was het die Maandagavond weer op de proppen kwam, om in een allereerste uitvoering de losge raakte vriendschapsbanden van oudere ex- en nieuwe H. B. S.ers weer te zien aangeknoopt. Er was gelukkig nogal wat belangstelling van den kant van de donateurs en van den kant der leeraren en den tegenwoordige Directeur. Van den kant der oudere H.B.S.ers was de belangstelling zeer miniem. Van de on geveer 50 jongelui die zoo enthousiast in de Ambachtschool voor 10 jaren den Bond grondvestten, hebben we er 6 terug kunnen vinden onder de belangstellenden in den H.B. S.-bond uit zijn assche herrezen. Maar dat zal wel beter worden naar we vertrouwen, het is te hoopen dat de H. B. S.- uitvoeringen, bedoeld als gewaardeerde af wisseling tusschen repetitie's, proefwerken, rapporten, onvoldoenden en strafwerk, een gezonde afleiding te vinden, ook zullen wor den als de gelegenheid van al wat was op de H.B. S. van den tijd gvan den Heer Pool 'tot aan de laatste editie die slaagde voor de zoozeer begeerde eind-diploma, om zich te hereenigen tot een gezellige réunie, waar oude H.B.S.-herinneringen worden opgehaald en vriendschapsbanden aangehaald blijven. De H. B. S.-avond zelf is uitstekend ver- loopen, De heer Gerard de Hondt bleek de tegenwoordige voorzitter te zijn. Hij opende de bijeenkomst op keurige wijze. Het programma was gevarieerd en de af werking kon helaas niet zoo vlot gaan als wel gewenscht zou zijn. Dat is niet de schuld van de H.B.S.ers, als wel aan het feit dat de kleedkamers allesbehalve ruim zijn, waar door slechts een paar jongelui zich tegelijk konden verkleeden. Desniettegenstaande had alles toch een dankbaar succes. We wisten niet dat H.B.S. ers en Baby's zoo weinig konden verschillen, als de John Brown babies toonden die bij hun metamorphose een Schotsche studenten lied zongen. Ook de levende reclameplaten getuigde van originaliteit waar speciaal de R.V.S. door geestigheid uitmuntte. Vier HB.S. meisjes dansten een menuet, hetgeen inoud-Goereesch costuum geschiedde en dat zoo'n succes had dat het herhaald moest worden. Mej. van Neck was de uit muntend begeleidster aan de H.B.S.-piano. De costuums waren familie-reliquien van Goereesche families en deden het wonder wel op het tooneel. Onder leiding van den heer Bosma kwamen nog 6 H.B.S.-turners aan de brug. Het was keurig, werk wat die jongelui leverden. Na de pauze voerden de H.B.S.-ers een blijspel op in 3 bedrijven van Rostand „De Salon-avonturiers." Een stuk dat onder leiding van den heer Theunisse keurig was inge studeerd. De medespelenden, waarvan nog geen ooit plankenland had betreden, brach ten het er patent af, zoodat de veronder stelling dat volgende H.B.S.-avondjes meer tooneel werk zal gegeven worden heelemaal niet misplaatst is. Mej. Neeltje Lodder werd bloemen ge boden voor haar aardig spel. Den medespelenden komen lof toe voor hun debut. Tot slot werd het H.B.S.-lied herhaald en sloot de heer de Hondt even keurig de bij eenkomst als hij haar had geopend, en een zeer gezellig bal maakte het prettige slot aan de eersteling der herleefde. J. B. Contra!© Veiling te Middolharnis op Vrydag 11 Maart 1927. Kippeneieren 59—63 k.g. ƒ5,— tot 5,25 per 100 stuks. 50-53 k.g. 4,10 tot ƒ4,20 per 100 stuks. (bruine) 60-62 ƒ5,30 tot ƒ6,20 .per 100 st. Eendeneieren 4,35 tot 5,45 p. 100 st. Roodekool 3,80 tot 4,10 per 100 stuks. Savoyekool ƒ4,— tot 10,50 per 100 st. Boerenkool 5,— per 100 k.g. Spruitkool 16,30 tot 17,— per 100 K.G. Boter 0,81 tot 1,04 per pond. Honing 0,65 tot f 0,66 per pondspot. Kaas 20 plus 0,40 per pond. Aanvoer eieren 25000 stuks. DE AJÉPÉ-BIBLIOTHEEK. De fabrikant der gerenommeerde A.J.P.- Puddingpoeders heeft thans eene serie boek jes voor de jeugd uitgegeven met sprookjes, verhaaltjes en fabeltjes, geïllustreerd en na verteld door den bekenden kunstschilder Jan Wiegman. Deze alleraardigste boekjes, welke niet in den handel zijn worden gratis verstrekt bij aankoop van A J.P.'s Sprookjespudding. Bij elke trommel van 6 pakjes zjjn n.l. twee boekjes verpakt. En 't is een allerleukst idee van de Puddingfabriek A. J. Polak ge weest de aardige trommels te voorzien van afbeeldingen uit de boekjes. Wij zijn overtuigd dat velen door aankoop van een of meer trommels Sprookjespudding zullen trachten in het bezit te komen van de geheele serie aardige boekjes uit de Ajépé- Biblotheek. SOMMELSDIJK. Zaterdag werd hier op gericht een Bond van Muziek- en Zangge zelschappen op het eiland Goeree en Over- flakkee. In het bestuur werden gekozen de heeren G. Bergman, K. Buth, P. Vis, Joh. Bol en D. Poortvliet. Brutale inbraak. Weer is Zondagavond tijdens afwezigheid van de bewoners inge broken bij den landbouwer G. v. d. Doel alhier. Het bedrag dat werd ontvreemd be draagt 900,De dader(s) schijnen er op uit te zijn hun brutaliteit in den vooravond te plegen. Ze (hij) zijn zoo voorzichtig te werk gegaan, dat niets in huis werd ge schonden en de inbraak eerst pas Maandag morgen door de bewoners werd ontdekt. We hopen van harte, dat het der politie gelukt den dader(s) te vinden. Op Donderdagen 31 Maart en 7 April a.s. bestaat er ten huize van den genees heer S Knöps gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. De heer M. J. Noordijk heeft bedankt als lid van de M.S.V.V. „Flakkee", waardoor de vacature als secretaris van die vereeniging openvalt. Op de Donderdag a.s. te houden ledenvergadering zal in de vacature als zoo danig worden voorzien. DIRKSLAND. De doelman van de Voet balver. „Dirksland" kreeg j.l. Zondag met zulk een kracht een bal tegen zijn hand dat hij zijn pols dermate bezeerde dat een in wendige bloedig in het gewricht ontstond. Door de geneesheer is hem aangeraden voor- loopig niet meer als keeper te fungeeren zoodat „Dirksland" een handig doelman moet missen voor de nog te houden compititie- wedstrijden. Onder Voorzitterschap van den heer Dv Poortvliet te Dirksland had Zaterdag j.l. een vergadering plaats van de besturen der Muziek- en Zangverenigingen op het eiland. Na langdurige bespreking van financieele en organisatorischen aard werd tot oprichting besloten van den Bond van Muziek- en Zang verenigingen door de 15 aanwezige verte genwoordigers der vereenigingen. Getracht zal worden dit jaar nog een Bonds- concours te houden. Het oprichtingsbedrag ƒ390,— zijnde de helft van het batig saldo van het verleden jaar gehouden Festi val te Middelharnis. Als bestuurders van den Bond werden gekozen de Heeren G. Bergman en Buth te Middelharnis, Joh. Bol te Ooltgensplaat, P. Vis te Oude TongeenD Poortvliet te Dirks land. De functie's zullen later verdeeld worden. De Voorzitter bracht in zijn slotwoord hulde aan de organisatoren van het verleden jaar gehouden Festival en tevens aan den heer M. Brooshoofd, die als secretaris van het voorbereidend Comité voor de stichting van den Bond, zeer vruchtbaar werk had verricht en mede waardoor de Bond is tot stand komen die voor het vereenigingsleven op Flakkee van bijzondere beteekenis is. HERRINGEN, a.s. Woensdag om 6 unr zal de heer van Ieperen alhier in de Ned. Herv. Kerk bidstond houden voor het gewas. In de Geref. Kerk alhier hoopt a.s Vrijdag te 6 uur op te treden Ds. Kok van Gouda. Gevonden voorwerpen: Een houten tabakspijp en een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij den Gem.-Veldwachter. STELLENDAM. De antirevol. kiesvereeni- ging heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren P. Biemond (aftr.), A, Oostenbrugge (aftr.), Borgdorf,L. v. d. Vlugt, C. Lokker, B. v. d. Ree (aftr.), A. Kreeft, A. Koese en M. v. Oostenbrugge. Ten verzoeke van den heer J. M. Kreeft te Oud-Bejjerland werd Woensdag publiek verkocht: 1. een woonhuis, zomerhuis, landbouw- schuur, boomgaard en erf onder den Buiten dijk ter grootte van 1 gemet 106 roeden. Ingezet door A. Blokland op 2425, 2. een perceel weiland, groot 2 gemeten, 52 roeden. Ingezet door A. v. Seters op 4525,-. 3. een perceel bouwgrond in kavel 38 van den Eendrachtspolder, groot 1 gemet, 252 roe den. Ingezet door A. v. d. Vlugt op ƒ3175, Ten verzoeke van den heer Anth. Zaaijer te Hillegersberg werd publiek verkocht: 1. een perceel bouwgrond in kavel 14 van den Eendrachtspolder, groot 2 gemeten, 96 roeden, verhuurd tot 11 November 1934. Ingezet door A. Blokland op 3150, 2. een perceel bouwgrond in kavel 28 van den Eendrachtspolder, groot 3 gemeten, 75 roeden, verhuurd tot 11 November 1934. Ingezet door M. Meijer op 3375,— De garnalenvisschers hebben de vorige week 4 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig slechts 20 K.G. bij de pellerijen aangebracht. Een vaartuig uit Den Helder leverde in 3 dagen 300 K.G. De vorige week werden van hier ver zonden 200 balen peen, 60 balen uien en 100 H L. aardappelen. Donderdagmiddag 3 uur zal de Raad dezer gemeente in het openbaar vergaderen. GOEDEREEDE. Door 2 garnalenvisschers zijn de afgeloopen week 30 K.G. garnalen per dag en schuit gevangen. De kuilvisscher E. Lokker had het ge luk een zalm van 22 pond in de kuil te vangen. Onze vroegere dorpsgenoot C. C. Vogel, Rijksontvanger te 's Hertogenbosch, wordt met 1 Mei overgeplaatst als le klas naar Delft. Wegens vertrek van den beer J. v. d. Velde, voorzitter der Zondagsachoolvereen. werd benoemd de heer E. A. Snijder. OUDDORP. Alhier zijn 5 millioen poot- uien uitgezet, het is te hopen dat de prijs van 't najaar hoog mag zijn. In de weervisscherijen werden de vorige week 14 zalmen gevangen. Op 9 Maart werden hier door den ge neesheer 29 kinderen gevaccineerd. Voor de pas opgerichte Meisjes ver een. werd met de rondgang door de gemeente daarvoor 100,— bijeengebracht. Op 2 Maart werd een algemeene ver gadering gehouden om een Pluimveever- eeniging op te richten, waar de heer Tanis als voorzitter van het voorloopig bestuur het woord voerde. Hij opende de vergadering en zeide dat de heer Pleit de Pluimveeteelt in schoone trekken heeft uitgelegd. Het heeft al heel wat voordeel gedaan. Spreker heeft al heel wat nieuwe hokken zien ver rijzen en oudejop zien knappen. Spreker is yan avond niet gekomen om een rede te houden, maar om tot oprichting eener ver eeniging te komen. Waarom zou er in Ouddorp geen Pluimveevereeniging komen, daar O. toch op alle gebied vereenigd is. Er zijn land- bouwver. en een gietenver. Spreker is tegen aansluiting bij de V. P.Z.H. Hij bad liever een onderlinge veréeniging, dan fcan men doen wat men wilde. Het voordeel van een onderl. ver. wil dan een man de eieren op laten halen, dan hebben geen opkoopers het heft in handen, dan hebben wij het heft in handen. Dan kunnen we zeggen als er een exporteur komt, hier staan 10 of 20000 eieren, wat geeft U er voor. Indien men dit zoo voor elkaar konden krijgen zou men Ouddorp 8 10000 gulden kunnen bevoordeelen. Ook zou die ver. probeeren om mooier eieren en beter productiever kippen te krijgen. Indien het kon vanwege de kas, wilde hij een toom mooie kippen mee laten brengen, en dan de leden er eieren van verkoopen. Wanneer ver. op dat punt werkte zou het heel wat voordeel geven. Men zou grooter eieren krijgen en probeeren om zooveel moge lijk bruine eieren te krijgen. Er is wel eens gezegd, dat de bruine de witte eieren zullen verdringen. Dat zal nu wel niet zoo gauw gebeuren, maar dat men voor de bruine van tot 1 cent meer krijgt is een feit. Inder tijd heeft spr. 3 toornen kippen mee laten brengen o.a. witte Leghorns, witte wyandot en Barnevelders, welke hem 300 kostten, maar het was voor hem geen winst. Ouddorp zit nu weer al vol met witte LeghornsxDus moet het nu weer langs een anderen weg om tot een goed succes te komen. Hierna denkt spr. genoeg gezegd te hebben en zegt nu dat de menschen maar eens hun raeening moeten zeggen. De heer Klein merkt op dat de heer Tanis geen mooi verslag geeft voor zijn vereen. Toen hy die dure kippen liet meebrengen, was het voor hem geen winst, zou het nu voor de ver. wel winst zijn Nu volgt de heer Timmer. U zegt te willen vereenigen maar uw eer ste werk is afbreken, u wilt de zaak ten gronde gooien, dus u had op de vorige ver gadering direct moeten bedanken als be stuurslid en als lid. De heer Tanis zegt dat het hem speet dat de heer Timmer zoo persoonlijk was, hij heeft toch gezegd dat de heer Pleck hier veel nut heeft gedaan. De heer Mierop vraagt aan Tanis wat nu feitelijk het doel der op te richten ver. is, want hij heeft hier heel den avond gezeten maar weet nog niets. De heer Tanis zegt dat het doel is de eieren zoo duur mogelijk te verkoopen en zoo mogelijk beter kippen te krijgen. De heer Keizer zegt wanneer een machtige organisatie als de V.P.Z.H. dit doet, dat kan hij inschikken, maar wat zal een plaatse lijke ver. beginnen en waarom zou niet een ieder voor z'n eigen fokmateriaal van een fokstation betrekken. Ook zegt de heer Kei zer nog dat de heer Tanis zijn plicht niet doet, daar hij toch als voorl. voorz. met de andere bestuursleden de zaak zou regelen, maar dit niet heeft gedaan. Daarna werd nog het een en ander besproken en is men eindelijk overgegaan om tot oprichting te komen en een bestuur te kiezen. De opgerichte meisjeskrans in de Doops gezinde gemeente hebben met de rondgang door de gemeente ongeveer f 100 bijeen- s Verslag van de Algera. ledenvergadering van de afd. van het Groene Kruis, gehouden in .de oude school. Er waren ruim 200 leden opgekomen. De voorzitter J. Breen opent de vergade ring en heet allen welkom voor de groote opkomst en spreekt zijn wensch uit over de goede gang van zaken, betreffende de mede werking voor het krijgen van een verpleeg ster in deze gemeente. Ook de secretaris komt alle eer toe voor het nuttige gedaan te hebben voor een verpleegster en dat hij nog vele jaren hier van de dankbaarheid kan genieten, Ook werd aan de commissie van bijstand hartelijk dank gezegd voor hun medewerking. De Secretaris deelt mede dat de toege zegde bedragen door de burgerij ongeveer f 1650 op dö lijsten bedragen. 60 personen hebben geweigerd te teekenen. Van de Z. H. vereen. Het Groene Kruis is toezegging ontvangen van den te verleenen steun bij oprichting van Wijkverpleging f 1200 in verschillende bedragen verdeeld over 3 achtereenvolgende jaren. Het Burgl. Armbestuur zal een jaarlijksche bydrage ver leenen. Het gemeentebestuur heeft afwijzend beschikt. Van Rijk en Provincie wordt ook steun verleend. Van 7 leden uit den Oostdijk die genees kundige hulp uit Goeree betrekken zijn er 4 van overgegaan naar de afd. Goeree. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de be doeling niet is om de leden uit den Oostdyk achter te stellen. Bij Art. 8 geeft C. K. Lodder den wensch om uit te sluiten dat 2 broeders in het be stuur zitting hebben. De voorzitter zegt dat C. K. Lodder's vader en diens broeder ook vroeger in bestuur zit ting hebben gehad en nooit een wanklank daarvan is voorgevallen. Het voorstel Lodder wordt door geen der leden ondersteund en zoodoende geen stemming over gehouden. Door een lid werd gewenscht dat leden die de vereeniging tegenwerken, b(j stemming als lid te schrappen. Andere leden wilden hen uit de vergadering verwijderen. De heer Gobius du Sart vraagt hoe het bestuur staat tegenover mogelijke aanmelding als lid door bewoners van den Oostdjjk. De Voorzitter antwoordt te wachten de houding van de thans bij Goedereede aangesloten leden. De Statuten worden in hun geheel aan genomen en zal de Koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. Het huish. reglement wordt vastgesteld en de instructie voor het benoemen van een verpleegster en wordt aangenomen het salaris te stellen op f 1800 jaarlijks en voor ver goeding'onderhoud rijwiel, ziekte en invali diteitsverzekering. Na de sluiting der ver gadering komt nog ter sprake de vaststelling der notulen dezer Vergadering in verband met de aanvrage voor rechtspersoonlijkheid. Tot die commissie werden aangewezen de heeren Pik, Crezee en Goedegebure. Daarna sluiting. NIEUWE TONGE. A.s. Zondag 20 Maart zal des voorm. 9£ uur en des avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. P. Zandt, Ned. Herv. Predikant te Delft. A.s. Donderdag zullen door Ds. Bax uit Oude Tonge voor de laatste maal van dit seizoen catechisaties worden gehouden. Als nagiften voor de oogstcollecte zyn jl. Zondag ingekomen een bedrag van f38,— zoodat de oogstcollecte in totaal heeft op gebracht de som van 199,86. Jl. Zondag ontstond schoorsteenbrand b(j L. T. aan den Molendijk alhier. Met eenige emmers water werd dezen brand gebluscht. J.l. Maandag ontstond schoorsteenbrand bij C. d. M. te Battenoord. Daar de vlam reeds boven door de schoorsteen kwam, kon toch de brand met behulp der buren met eenige emmers water worden gebluscht. Tegen Vrijdagmiddag 2 uur is een open bare vergadering van den Raad dezer ge meente OUDE TONGE. Door de landbouwersver- eeniging en door de beide landarbeidersver- eenigingen is besloten het looncontract van vorig jaar te handhaven. De heer C. Snijder Pz. heeft 8 perceelèn bouwland in het Oudeland ondershands ver kocht aan M. Pollemans voor 1570,— per gemet. Aan W. Wesdorp is vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis aan de Hilstraat en aan H. van Noord tot het bouwen van een huis en schuur aan den Zuiddyk. De heer Th. Stoop had het ongeluk met een mud aardappelen op zijn schouders door een ladder te zakken. Hij is hierdoor zoo inwendig gekneusd, dat hij een operatie moet ondergaan. De keuring van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1928 zal plaats hebben te Ooltgensplaat in de O. L. School no. 1, en wel; voor de nos. 1 t/m 8 van het Alphabetisch register op Maandag 21 Maart les n.m. 2 uur, voor de overigen op Dinsdag d.a.v. des n.m. 1 uur. De heer W. Wesdorp heeft zyn woon huis en schuur ondershands verkocht aan den heer A. Hage te Tholen. De oogstcollecte gehouden in de Ned. Herv. kerk heeft opgebracht 68,— Door den WelEerw. Heer Ds. Bax alhier, is een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gemeénte te Polsbroek. Vergadering van den Kolenbond „Ons aller Belang" op Woensdag 9 Maart in hotel van Veen. De Voorzitter, den heer G. C. van Schou wen opent de vergadering met een woord van welkom aan de opgekomenen. Hij wijst er in z'n openingswoord op, dat 1926 voor den kolenhandel geen gemakkelijk jaar was. Particulieren hebben weliswaar groote win sten weten te behalen toen de prijzen der brandstoffen met reuze sprongen omhoog gin gen, Als vereeniging heeft de kolenbond daaraan niet medegedaan. De leden en ver bruikers hebben daarvan groot profijt gehad. Hij vertrouwt, dat de leden hierdoor zullen leeren ook in moeilijke omstandigheden als een man achter het bestuur zullen staan. De Dotulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Door de penningmeester wordt rekening en verantwoording gedaan over 1926. Uit de rekening blijkt, dat verkocht werd aan eier kolen voor ƒ9346.47, kachelkolen ƒ1712,65 en anthraciet 1508,50. De rekening sloot met een bedrag van 19399,38, terwijl de balans een eindcyfer van 2265,82 aangeeft. Het zuiver vermogen hierop voorkomende bedraagt 292,71. De rekening werd door de vergadering met algemeene stemmen goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Tuns en W. Ouwens, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Regeling bezoldiging secretaris-penning meester werd evenals 't vorig jaar vastgesteld op 2 van den inkoop. Tot lid van de Commissie van Contróle voor 1927 werden benoemd de heeren P. Fluit en F. Tuns. De regeling voor het lossen der brandstof werd evenals 't vorig jaar ongewijzigd vast gesteld. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld, die door den Voorzitter ten genoege der vragenstellers werden beantwoord. De Voorzitter sloot hierna de vergadering met een opwekkend woord om allen in het belang der vereeniging werkzaam te zijn. DEN BOMMEL. De vorige week werden van hier 1720 H.L. aardappelen verscheept. Op Donderdag 14 April a.s. zal in het gymnastieklokaal der O. L. school alhier door de gascentrale van Oostflakkee een kookdemonstratie worden gehouden. Daar dit -in de avonduren zal geschieden is het voor onze huisvrouwen een mooie gelegen heid om hiervan kennis te nemen. Dank zy het werk aan den dyk van den polder „den Uitslag" stonden de vorige week slechts 6 werkeloozen ingeschreven. HELLEVOETSLUIS. Met ingang van 16 Maart a.s. is het publiek telefoonstation te Nieuw-Helvoet opengesteld van 8 uur v.m. tot 4 uur n.m. en van n.m. 5.30 uur tot n.m. 9 uur. De heer A. Kleijnenberg te Piershilis met ingang van 16 dezer benoemd tot kan toorhouder van het post- en telegraafkantoor te Nieuw Helvoet. Een zelden of nooit voorkomend geval. Op 20 November 1926 deed zekere J. te Hellevoetsluis aangifte van de geboorte van een kind. Op zijn verzoek fungeerde een zich noemende Nijs die aldaar met een woonwa gen stond, als getuige. De acte van geboorte werd opgemaakt. Door bijzondere omstandigheden kwam de politie te oore, dat Nijs een valschen naam had opgegeven en van K. genaamd is. De opsporing werd door den commissaris van Politie alhier verzocht. Zondag werd hij door de marechaussee te Moerdijk aange- hpuden en overgebracht naar Hellevoetsluis. Hij werd- herkend en bekende de feiten. Bij een verder afgenomen verhoor beken de hij voorts zich op 6 Juli aan een derge lijk feit te Meerkerk te hebben schuldig ge* maakt; daar heeft hij, zoo bleek by onder zoek, zelf aangifte van geboorte gedaan en een valschen naam opgegeven, Voorts be kende hij zich nog op andere plaatsen aan dit feit te hebben schuldig gemaakt. Ten slotte stond hij voor het ondergaan van straf gesignaleerd in het Algemeen Politieblad. Bedoelde persoon, die ruim I jaar onder een valschen naam heeft geleefd is aan het politiebureau in verzekering gesteld en na afloop van het onderzoek overgebracht naar Meerkerk en geleid voor den Burgemeester dier gemeente. Dinsdagavond j.l. gaf de tooneel ver eeniging „Comoedia" voor een stampvolle Casinozaal van leden en genoodigden een in alle opzichten goed geslaagde opvoering van „Sonna". Indisch tooneelspel door Fa- bricius. Dat alle speelsters en spelers goed in hun rol waren, bleek duidelijk uit het altyd vlotte spel, gedurende de uitvoering, en steeg by elk bedrijf het succes. Niet alleen de hoofdrollen „Sonna" de Soendaneesche vrouw, of Bartelomeus Vel- sen, Kapitein der Infanterie en Julius Over- diep, Assistent President, doch ook de an deren werden uitstekend vertolkt. Be opvatting van het stuk werd blijkbaar door alle medewerkenden goed begrepen en kreeg men daardoor een duidelijk beeld van den inhoud. Vooral het laatste bedrijf gaf veel te genieten, door het prachtige spel, hetwelk een diepe ontroering verwekte. Verder was de aankleeding, tooneel enz. tot in de kleinste bijzonderheden goed en met smaak verzorgd en wil ik niet nalaten een afzonderlijke hulde te brengen aan den regisseur, den heer Tieman, tevens aan alle dames en heeren voor deze beschaafde en uitnemend verzorgde opvoering van „Sonna". (Niet van onzen gewonen Correspondent.) NIEUW-HELVOET. De afdeeling Nieuw- Helvoet der Chr. Hist. Unie heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren 1. A. Spuijbroek (aftr.), 2. Iz. Vermaas, 3. J. Graafland, 4. L. Meijer, 5. P. Heijmans, 6. A. C. de Boom, 7. H. Ger(ding. ROCKANJE. De tooneel vereeniging „Kunst na Arbeid" voerde met groot succes in „de Rots" Vrijdagavond 25 Febr. het drama in 5 bedryven op „Gerechtigheid en Wraak of de vader rechter over zijn zoon." Het stuk werd gespeeld in de costumes van 1560 in Savoye. De heer Thieman pianist en v. d. Knaap violist leverde goede muziek tusschen de bedrijven, in de pauze en op het bal. De zaal was van wege het ongunstig weer maar matig bezet. De heer J. de Kramer van Nieuw Helvoet zorgde voor grimeering en costuums. Maandag 1 Maart gaf Roekanjes fan farecorps „Ons Genoegen" een recht gezellige uitvoering in „De Rots" voor een stampvolle zaal. Het muzikale gedeelte van het program ma bestond uit 5 nummers die onder directie van den heer H. F. Vos uitstekend voldeden. Daarna werden verdienstelijk opgevoerd „De Ploegbaas" dramatische schets, een pracht- stukje en het boeiende kluchtspel „de Wed. Hansen"; dan nog een komisch duet „Geluk en druk" en een komische scènce „Ik zal het wagen," die beiden voldeden. De heeren W. van Buren, pianist en van Straten violist zorgde tusschen de bedrijven en op het bal voor afwisseling. De Oud-gemeente Ontvanger de heer P. Lamarson van Heen vliet werd by zyn afscheid van het personeel van den dienst door den heer Amesz namens dit personeel vereerd met een schilderij van den talent vollen schilder-etser Jan Sirks, voorstellende „Rockanjes duinland." Waar reeds voor de mobilisatie bij Rockanjes Groene Kruis-afdeeling krachtig het verlangen rees naar een wijkgebouw, in de eerste plaats ter afdoende berging en ont smetting van het materiaal willen wij gaarne als op een groot succes voor de afdeeling ej op wyzen, dat 1.1. Maandagmiddag 7 Maart, half twee in tegenwoordigheid van het Be stuur de eerste steen aan dat gebouw, aan den Molendijk kon gelegd worden door het dochtertje van Burgemeester Zeeman, voor zitter van het Bestuur. Als een bewijs van verstandige aan passing van onze dorpsbevolking aan den nieuwen toestand, ontstaan door de toename van het vreemdelingenverblyf in het seizoen in deze gemeente kunnen wy vermelden, dat langs den binnenduinrand vanaf de woning van den heer Jakob Klok tot A. Barendrecht, de gelegenheid tot electrisch licht wordt uit gebreid met 1250 Meter. De gemeenteraadsverkiezing zal hier plaats hebben op Vrijdag 13 Mei. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 11 Maart 1927 der Ooöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Kropsla f 1,50 tot 2,80 per 100 krop. Spinazie 0,20- 0,26 per Kg. Aardappelen 6,90 per 100 kg. Potors 4,10 tot f 5,60 per 100 k.g. Knolrapen 2,90 per 100 stuks. Kool (roode) 3,40 tot 6,10 per 100 st. Kool (savoye) 2,30 tot f 6,30 p. 100 st. Uien 3,80 per 100 kg. Tafelperen 22,— per 100 Kg. Spruiten 2,40 tot 22,— per 100 kg. Selderij 2,50 tot f 3,80 per 100 bos. Eieren 5,10 tot 5,20 per 100 stuks. Dunsel ƒ7,— tot 14,per 100 kg. VEILINGSBERICHT van Vrijdag 11 Maart 1927, der Coöp. Tuinbouw- eü Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Aardappelen ƒ6,— per 100 K.G. Poters 3,60 tot 5, per 100 I Witlof 0,15 tot 0,20 per kg. Roode kool f 4,80 tot per Spruiten 0,09 tot 0,20 per kg. Knolselderij 1,70 per 100 bos. Selderij 3,10 tot 3,90 per 100 Kipeieren netto 4,70 tot ƒ5,— Eendeieren netto 4,70 per 100. Aanvoer 29580 stuks. Burgerlijke Stan MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: St. Wesdyk, 19 j en K. Vermaas oud 21 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Johannis, z. v. Gerrit Dirkje van der Slug's. Gehuwd: Cornelis de Jonge, 48 Vlissingen, en Anna deRoon,38jag Jan Pas, 23 j. te Middelharnis en der Boom, 22 j., alhier. Overleden: Tijsje van den Nieu 4 jaar, d. v. Johannis van den Nieu en Anna van der Heijde. DIRKSLAND. Geboren: Maria Pieternella, d. v Dijke en van E. Bakker. Overleden: Adrianus Duivelaar, o weduwnaar van A. Zoon. MELISSANT. Geboren: Jan Pieter, z. v. M W M. C. Mol; Jacob, z. v. M. Schans Geus. Ondertrouwd: J. H.Grootenboer.j, en A. van der Heyde, j.d. 24 j.^P. "Wezel, j.m. 27 j. en Troost, j.d. GetrouwdJ. H. Bechtum, j.m. M. van Okkenburg, j.d. 20 j. OUDDORP. Geboren: Kommertje, d. v. D. V M. Meijer; Teuntje, d. v. T. Breedei G. van Loon; Job, z. v. C. Kaptij: Hameeteman; Wouter, z. v. J. v. en D. de Jong; Niesje, d. v. C. Lo C. TanisPieter, z. v. M. Heerscha Bakelaar; Elizabeth, d. v. L. KnaJ Kastelein. Ondertrouwd: Cornelis Korteweg 2 Maria Akershoek 19 j.Jacob v. d 20 j., met Jannetje Klaasje Sandifo; Gehuwd: M. v. d. Baan 20 j. met L. broek 20 jaarA. C. Aalbregtsen 2: C. Boelaars, 20 j.C. Korteweg, 20 M. Akershoek 19 j. Overleden: Jan Heerschap, 60 j.zl Jacob Heerschap en Jannetje Klein Westhoeve, 1 jaar, d. v. H. Westhq Klaartje Westdyk; Klaas Meijer, 28 duwnaar van Cornelia Mastenbroek Hameteman, z. v. Jacob Hameetei A. Sperling. DEN BOMMEL. Geboreni Alida Lena, d. v. J. de A. BoumanWijnand Abraham, z. d. Welle en W. Keijzer. Gehuwd; J. Hameete, 23 jaar en Gelder, 25 jaar. BRIELLE, van 4—10 Maart. Geboren: Catharinus Gjalt, z. v, C. G. J. v. d. Molen. OndertrouwdB. van Nugteren E P. de Bruijn 61 j. ZUIDLAND, van 1-28 Febr.j GeborenJannigje, d. v. C. van S» en R. Kramp. Lucas Hendrik, z. v. Eijbergen en A. Streefkerk. GehuwdC. Kraak en P. Hagestein. der Sluis en M. Minekus. G. van den I en J. Quak. Overleden: Neeltje Monster, 83 j. wi J. Buitendijk. Zoetje Hoogstad, 59 j. van L. Hoogwerf. Hendrina v. d. Hoe echtg. van E. v. Trigt. Eliza Landma ongehuwd. FONGERS RIJWIELEN. Dezer dagen ontvingen wij de Pr-ijscl der Fongers rijwielen. Tevens vestigen! aandacht op de in ons blad voorkei advertenties. De Fonger, die we tot dl der Nederlandsche rijwielen mogen re| stelt thans ook een ieder in staat, dol prijzen, bezitter van een Fongers rij« worden. Reeds vanaf 72,levert ml damesrijwiel, tot in den prijs van Fongers biedt dus voor elk een rijwiel Wie eenmaal een Fongers rijwiel aan! kunnen we gerust garandeeren, dat ra haar dien koop niet zal berouwen. Op aanvrage worden de prijscourant J gezonden door de fabriek die te Groniil gevestigd. -r„._ 3,80 tot 4,70 per 100 krop. Junsel 0,11 tot 0,14 per kg. Radys f 8,- tot 10,- per 100 bos. Jrei 0,30 tot 2,60 per 100 bos. Spinazie f 0,21 op f 0,26 per kg. BOERENHOFSTEDE IN ASCH GELE De brandweer machteloos. BEVERWIJK, 13 Maart. Hedenn! omstreeks drie uur brak in de boerenho'J „Besoeki", bewoond door den heer Arie S en staande in den Wijkermeerpolder, uit, ten gevolge waarvan woning en bouwen een prooi der vlammen werdenj] Er was-ontdekt, dat het electrisch licll brandde. Een monteur zocht naar de s maar kreeg, terwijl jij hiermede bezig! plotseling een schok van den electri stroom. Op hetzelfde oogenblik sloegf vlammen uit. De felle noordwester wakkerde liet onmiddellijk zoodanig aan, dat aan blus

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2