MAART. 2', RIJWIEL ONZE EILANDEN TWEEDE BLAD Hoest- tabletten m'i K f&{ r,n j IÉ II! "■gpl üfrfi! betuiging. ichterweg 207a, Middelharnis. rieken v.h. DE HAAS tERO, Apeldoorn. LWEISSZEEP en TOILETZEEP No. 37 12 Maart 1927 MIJNHARDT'S ONZE EILANDEN "VAN ZATERDAG 12 MAART 192 7. 5 ■uTm aoger et t&l J :L HUISKES APON het Viaduct - Tel. 9238 - ROTTERDAM bakersfournituren Manchester eer Billart- en Bestuurstafellaken f Gevestigd 1882 JN®Ae{L'I"h« ÏS3J b fc hts l| i I'll te ?2-< in'Zi- c Ring A. 185, Middelharnis lank voor het jionken voor de door haar ingezonden eppoeder, Condorzeep. loor, Edelweiss Zeep. fctigen in de Etalage der Firma: zich bevinden in de pakjes EDEL» 3DER of ZUIVERE SNEEUW- verkrijgen van een Naaimachine, V aschmachine. nkelier om inlichtingen. 100150 of meer bons zenden wij U een de kleinen of een huishoudelijk artikel. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. De wed. T. Blok had by haar werkzaamheden ten huize van dhr. v. Z. het ongeluk, terwijl zij op een trapje stond, dat dit onderuit gleed, waarbij ze zoo ernstig kwam te vallen, dat ze bloedend aan het gelaat werd opgenomen en geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Bij Burg. en Weth. is verzoek inge komen van de grossiersfirma K. Vermaas Zonen, om vergunning tot het oprichten van een koffiebranderij, met plaatsing van een St P.K. benzinemotor in het achterste ge deelte van hun pakhuis. Het bestuur van het Zanggezelschap „Oefening maakt kennis" is als volgt samen gesteld: Jb. Koote Az., directeur; A. Struik Sr., voorzitter; Jac. v. d. Velde, secretaris; Joh. Koote, penningmeester; A. Struik Jr. en R. Blok, commissarissen. Allen hebben hun benoeming aangenomen. De heer C. Lagendijk alhier is bevor derd tot controleur le klas bij den Raad van Arbeid. Zeldzaam jubileumDe heer Gr. Verhage en diens echtgenoote C. Trommel zullen op Zondag 3 April den dag herdenken dat ze 65 jaar in den echt zijn vereenigt. De heer Jb. Oosterling heeft zijn woning in de Spuistraat onderhands verkocht aan dhr. Jb. Koster Jz. FLAKKEESCHE H.B.S.-BOND. Het is al heel lang geleden dat we van den Fl. H.B.S.-Bond wat vermeldden. In de eerste jaren van zijn bestaan gaf hij een paar uitvoeringen die klonken als een klok. Dat was een prachtigen tijd die de ouderen, nu ex-H.B.S.-ers zich nog genoeglijk herinneren. Die tijd schijnt weer nu te zullen komen. We hooren tenminste dat de jongere H.B.S.- generatie de oude-reglementen die beproefd goed bleken, weer in eere hebben hersteld. En behalve dit zullen ook thans weer uitvoe ringen worden gegeven. En de oudere H.B S. vrienden zullen met genoegen hooren dat a.s. Maandag in Hötel Meijer, de vernieuw de H.B.S.-Bond haar joueuse entrée weer hoopt te doen met de opvoering van „De Salon-Avonturiers". Om 8 uur 's avonds En van harte succes volle avond, waarop vele oud H.B.S -ers en donateurs van hun tegenwoordigheid blijk zullen geven. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen". Stand na de 10e gespeelde partij. Oroep I Bund Vink Nanning Hoek Visser. Vrijdaghs iiBininim111111111 |9 oioinuoiitnnnn ie QIo1011 1101'/glVsl 11 |4 0|0|0|<M0|M«aM 111 13 0 1 0 I 01 01 Vsl'/ül o I lil 11 I Oj |Q1 |Q| |Q| 101 ■■10 Partij Vrijdaghs—Nanning niet gespeeld. Oroep II Verbrugge Witvliet. Bergman Jacobi Kerkhof. de Bruijn B1BH|1|1|0) 1 11 1 I'/; 1 11 |8* 01 o 01110101110 U1114 o11111Q110111 UI |S o o li 111 o 11 111111117 0 IVal 0 I UI 01 |0|0«l«l|l|3» 0 ol 0 (011 0 01 o 0 I o Partij de Bruijn—Bergman niet gespeeld. Centrale Veiling te Middelharnis op Dinsdag 8 Maart 1927. Kippeneieren 58—68 k.g. 5,10 tot 5,50 per 100 stuks. 50-53 k.g. 4,10 tot ƒ4,20 per 100 stuks. (bruine) 5,80 5.45 p. 100 st. Eendeneieren 77—79 k.g. ƒ4,90 tot ƒ5,15 per 100 stuks. Boter 0,92 tot 1,15 per pond. Kaas (volvet) 0,50 per pond. Kaas 20 plus 0,40 per pond. Honing 0,54 per pondspot. Radijs f 12,— per 100 bos. Spruitkool ƒ3,30 tot ƒ20,- per 100 K.G. Zetpoters (Eigenheimers) j 2,40 per 100 K.G. Uienveiling op Donderdag 10 Maart 1927. Met TJ.C.B.-merk. Grove 1,95 per baal. Gewone 1,85 per baal. Drielingen 1,16 per baal. Picklers 0,76 per baal. Zonder U.C.B-merk. Grove 1,50 per baal. Gewone 0,95 per baal. Drielingen 0,65 per baal. Picklers 0,55 per baal. Alles per en inclusief de baal. SOMMELSDIJK. Het woonhuis aan het Molenpad, in eigendom van den landbouwer W. Breur is verkocht aan den landbouwer Adr. Vis, alhier. De keuring voor den dienstplicht, lich ting 1928, zal voor deze gemeente plaats hebben op 16 en 17 Maart a.s. te Middel harnis in de Bewaarschool. De landarbeider J. K. had het ongeluk te vallen en daarbij zijn hand zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Gevonden een portemonnaie met ver schillende marken, terug te bekomen bij den nachtwaker Zaaijer. De landbouwer L. G. Kz. had het on geluk van een wagen te vallen en zijn voet te kneuzen. UITVOERING Gemengd Koor „De Volkszang" en Mannen koor „Zanglust" in hotel Tabbors te Soimnelsdyk. Dinsdagavond gaven genoemde plaatselijke vereenigingen, onder leiding van hun beken den directeur, den heer L. van Gent, een uit voering, met als na-dessert de opvoering van het moderne tooneelwerk van J. van Rand wijk „Zijn Revanche". Als we de zaal van Hotel Tabbers binnen komen, heerscht er een gezellige stemming en het lichteffect van de versierde lampen kwam het geheel ten goede. Kwart voor achten opent de voorzitter van „De Volkszang", de heer A. Schippers, met e.en welkom aan de aanwezigen en hoopt dat de vereenigingen er in mogen slagen om als altijd het vertrouwen bij het publiek waardig te zijn. Als dan de heer Van Gent de leiding heeft overgenomen, klinkt weldra het blijde, vroolijke „Zonnelied" van J. F. van Egmond door de zaal, gevolgd door. het plechtige, in drukwekkende nummer „Nacht" van J. G. van Herwaarden. Keurig werden de liederen gezongen en al hoorden we het tweede num mer niet voor de eerste maal, toch blijft het ons bekoren. Met de meeste aandacht werd dit lied aangehoord en het hartelijk applaus was welverdiend. Ook het „Fluist'rend Loo- ver" was voor De Volkszang een succes. Het mannenkoor komt daarna op en zingt heel verdienstelijk „Mijn Nederland", waar na „Lente-Avond", in welk nummer duidelijk de ernstige studie naar voren kwam en de moeilijke passages heel goed werden uitge voerd. Verbazend jammer is het dat de eerste tenoren niet wat talrijker zijn; de andere partijen konden zich daardoor niet in hun volle kracht ontplooien, wat vooral aan de mooie bassen ten goede zou komen. Hetzelfde koor zingt nog „Bede voor 't Vaderland" en „Noordzee", waarna een kleine pauze volgt. Dan weer zingt De Volkszang „Morgen stond" van Van Herwaarden zóó schitterend, dat we een Da Gapo gaarne verlangden. Dit nummer, dat den heer Van Gent ongetwijfeld menig zweetdruppeltje moet hebben gekost, zat er „in". Iedere partij heeft in dit»num mer iets te vertellen; de sopranen waren in de hooge passages zuiver en lief klonk het dames-sólo, waarop de baspartijen veelbe- teekenend antwoordden, om het lied met krachtige, volle accoorden te besluiten. Het nummer is zeer geschikt voor een concours nummer, de keus als zoodanig is dan ook op haarplaats. Een extra-pluimpje voorden directeur. Dan volgt een van die geestige liedjes, waarmee P. Martin Zijderlaan ons zoo dik wijls vergast, getiteld „Adelijn, bruin Maag- deljjn". Dat werd zeer rythmisch gezongen. Ook de „Jansen-cantate" sloeg in bij 't pu bliek, wat bewees het luid applaus. Nog eenmaal treedt het Mannenkoor op en besluit het zaugprogramma na „Barcarola" en „Wilt heden nu treden" met het koddige liedje „De Visscher en de Jager". Voor 't mannenkoor was dit een succes-nummertje en verdient alle lof. De bassen maakten de snoek van zeven pond wel tien pond zwaar der met hun diep geluid en het begeleiden de hoem-pa-pa in de walsmelodie werd aar dig uitgevoerd. De vereenigingen kunnen met genoegen terugzien op hun zanguitvoering, deze ver dient alle lof, maar zeker heeft de heer Van Gent wel het leeuwenaandeel in het slagen van den avond. We wenschen hem succes bij een eventueel concours waaraan h(j met z'n vereenigingen deelneemt. Maar niet alleen blijken de vereenigingen uit goede zangeressen en zangers te bestaan; ook op het gebied van tooneelwerk schijnen er pikeurtjes te zitten. Want als het scherm opgaat en „Zijn Revanche" wordt opgevoerd, bemerken we dit direct. De inhoud van het stuk kunnen we wegens plaatsruimte niet uitvoerig be handelen, We volstaan met te vertellen, dat Van Es wegens z'n slechte oogen door de firma Boom was ontslagen. Van Es is blind geworden, maar het lukte hem met mede werking van den bankwerker Peters in 8 jaar tflds een machine te construeeren, die in de fabriek van de firma Boom heel goede dien sten zou kunnen verrichten. Van Es denkt er niet aan de machine aan genoemde firma te verkoopen. Evenwel de zoon van Boom wordt verliefd op de eenige dochter van Van Es met gevolg dat de laatste na grondig onder zoek toestemming geeft en zijn dochter aan die zoon toevertrouwt, en zoodoende toch de machine in handen van de firma Boom komt, wiens zaak nu voor een faillissement is gevrijwaard. En als we willen critiseeren over de spelers, dan zeggen we: 't was „schitterend".Nim» mer hadden we verwacht, dat we van deze dilettanten zulke spel zouden zien. De rol van den blinden Van Es had zeker in geen beter handen kunnen zijn dan in die van den heer Tieleman. Op eminente wijze vertolkte hij z'n rol, het hartstochte lijke, de inwendige smart, die hy wist uit te drukken toen Peters om de hand van z'n dochter vroeg, 't was üf. Ook den zwaren strijd die hy streed, wanneer Boom vraagt om de door Van Es geconstrueerde machine te kunnen koopen, kwam uitstekend naar voren. Niet minder speelde Mej. Braber in de rol van Lena, Van Es' dochter. Ook zy wist het publiek te boeien en de onschuldig-kinder- lijke houding, die ze aannam als Peters zijn liefde aan haar openbaarde en niet meer ver bergen kon, was heel mooi. Ook de leuke tafereeltjes tusschen haar en Jaap Boom waren beslist goed. Zij ondervond in den heer Hekman als Jaap ook een heel goede steun, en het was werkelijk een vreugde in de zaal, als Jaap er in slaagde Lena tot vrouw te krijgen. De heer Hekman speelde heel bedaard, volkomen in den trant van z'n rol. Alleen met z'n liefdesverklaringen in het derde be- dryf sprak hij wat te zacht, 't was in de zaal niet duidelijk te hooren. We vergeven hem dit natuurlijk, liefdesverklaringen mo gen nooit zoo hardop gebeuren. Fabrikant Boom alias D. Vroegindewey, speelde heel aardig nadat hij voor 't eerst op de planken kwam, ook z'n verloofde in de rol van Lucie was perfect in orde. Haar gebaren waren zeer goed en alle lof voor haar prestatie. De heer A. Taaie was een kolossale Bank directeur; hij was voor z'n rol geknipt en z'n geaffecteerde stem deed hem eer aan. Van Willigen speelde lakoniek en vervulde als aannemer heel goed z'n plicht. De heer Palingdood wordt een goed speler. J. Taaie, de machinist, was premier. De opvliegende natuur in hem voor Lena en na mislukken van zijn poging om Lena tot vrouw te krijgen, z'n kalme berusting, bracht hij zeer juist naar voren. En rest ons tenslotte nog Mej. Smits, die door haar geestige gezegden en prettige speel- trant de zaal een oogenblikje den noodigen ernst ontnam en het uitgierde, was bij Mej. Verbrugge in goede handen. Als het scherm valt, moest er viermaal „gehaald" worden en de ovatie hield nog langer aan. Het werk van den heer Zentgraaf als gri meur was als steeds uitstekend. De heer Buth bracht dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het slagen van dit alles, inzonderheid aan Mej. Braber, die als buitenstaanster van de vereenigingen haar medewerking verleende. Met een dansje werd de in alle opzichten geslaagde avond gesloten. M' J. N. Algeraeene Vergadering der Boerenleenbank „Middelharnis Sommelsdyk" op Woens dag 9 Maart 1927, 's avonds 7 uur in Hotel Spee te Sorameïsdyk. De voorzitter, de heer G. van Eek Az., heet de opgekomenen hartelijk welkom na mens Raad van Toezicht en Bestuur en het doet hem genoegen zoo'n flink aantal leden bij elkaar te zien, onder wie er waren, die voor het eerst een vergadering van de Boe renleenbank meemaakten. Secretaris D. Joppe leest vervolgens de notulen der vorige vergadering voor, welke aller góedkeuring wegdroegen. Als attractie las genoemde heer nog voor het verslag van de feestelijke bijeenkomst der Boerenleen bank, gehouden op 6 Juli 1926, waarin htj o.m. memoreerde het ontstaan van de B.leen- bank. Na beëindiging kon de secretaris een luid applaus en dank van den Voorzitter in ontvangst nemen voor het keurige verslag. Volgt voorlezing Rekening over 1926. Ontvangsten. Kas op 31 Dec. 1925 -....ƒ 7586,21 Ontvangen spaargelden 466251,47 Terugbet. voorschotten 97000,— Ontv. van de medeleden 58900,— Van de Centrale Bank 257292,20 Van vast-deposito 0. B. 150000,— Van verkochte waarden 17000,— Winst 1925 3186,58 Rente van voorschotten 11316,18 Rente in loopende rekening 2878,67 Rente van de Centr. Bank 8470,14 Re-nte van vast-deposito 0. B. 6093,75 Rente van coupons 8145,— Diverse ontvangsten38,85 Totaal 1094154,05 Uitgaven. Terugbet. spaargelden 423913,60 Gegeven voorschotten 117480,— Uitgaven aan medeleden 62350,— Aan de Centrale Bank 271716,24 Aan vast-deposito C. B. 150000,— Aan gekochte waarden 25000,— Rente aan spaargelden 30232,41 Rente in loopende rekening 78,15 Bijdrage Centrale Bank 182,78 Salaris van den kassier 900,— Diverse uitgaven1771,94 Winst 1925 8186,58 Kas op 31 Dec. 1925 7342.35 Totaal 1094154,05 BALANS. Vorderingen. Kas op 31 Dec. 1926 7342,35 Uitstaande voorschotten 224775.— Tegoed van de leden 35450, Van de Centrale Bank 330440,89 Vast-deposito C. B150000,— Aandeelen van de Centrale Bank 100,— Waardepapieren Koers 31 Dec. 183000, - Meubilair1> Totaal 981109,24 Schulden. Saldo's spaargelden .ƒ893958,99 Aan de leden12075,— Reservefonds21302,94 Winst 1926 3772,81 Totaal 931109,24 De commissie tot nazien dezer rekening adviseerde tot goedkeuring, nadat bij monde van den heer L. Vroegindeweij enkelen aan merkingen en vragen afdoende door den V oorzitterwerden beantwoord. Vroegindewey brengt namens de commissie dank aan den kassier voor het uitstekende beheer. Dan leest de Voorzitter het Jaarverslag over 1926 voor, waaruit we o.a. hooren dat het ledental steeg tot 239. Gelden by de C. B., zonder opzeggings termijn geplaatst, deden 3J die vooreen jaar vast 3|%. Voor voorschotten en loo pende rekeningen aan de leden bedroeg de rente 4,68 Van het crediet bü'de C. B. groot ƒ70.000, behoefde geen gebruik gemaakt te worden, zelfs steeg dit nog met 22424,04. Er* werden 32 nieuwe voorschotten ver leend en 41 geheel afgelost. Het aantal voor schotten daalde alzoo tot 124. Het nominaal bedrag der 6 aandeelen be draagt ƒ3000,— met 100 storting en 15.000,— aansprakelijkheid. Met de winst over- 1926 is de reserve ge stegen tot 25075,25 zijnde 2,8 der in lagen en 9a/3 der vorderingen op de leden. Behalve het salaris van den kassier waren de onkosten van het bedrijf 1954,72, waarbij 557,28 wegens kosten van den feestavond. De statutenwijziging kostte voor 654 Boe renleenbanken 13.407,— dus voor ieder 20,50. INGEZONDEN MEDEDEELING. De temperatuurswisselingen in deze maand zijn gevaarlijk voor hen, die aan de ademhalingsorganen lijden en in het bijzonder voor hen die voortdurend hoes ten, kortademig of benauwd zijn- Zij vooral zijn in deze maand voor beschikt voor instorting of verergering van hun lijden. Verzorgt in Maart Uw borst en ademhalingsorganen met de borstversterkende en ziektekiem dooden- de Akker's Abdijsiroop, opdat het gure weer geen vat op U krijgt en Uw borst gezuiverd en versterkt wordt. Neemt Akker's Abdijsiroop te juister tijd bij alle aandoeningen van borst en keel. In 1926 werd, behalve de jaarlijksche Alg. Vergadering in Juni, nog een buitengewone in April gehouden waar werd opgericht een Grondkapitaalbank. 500 aandeelen van ƒ1000 maakte de levensvatbaarheid van genoemde Bank mogelijk. Voorzitter doet dan een korte uiteenzetting hoe en waartoe de Grondkapitaalbank werkt. Het bleek een nuttige instelling te zijn, en verscheidene vereenigingen, die geldnoodig hadden zijn door genoemde Bank geholpen. De verkiezing van een Bestuurslid, aftre dend M. G. Born, had tot uitslag dat met groote meerderheid de aftredende werd her kozen. Eveneens het aftredend lid van den Raad van Toezicht de heer M. C. Buurveld werd herkozen, beide heeren nemen onder dank voor het hun gestelde vertrouwen hunne herbenoeming aan. Besloten wordt het reservefonds groot 25.000 in het bedrijf te gebruiken. Het Bestuur deelt mede dat het salaris van den kassier iwederom op 900 is ge steld. 2 leden, t.w. de Heeren W. Boekhoven en T. de Gast hebben wegens het verlaten van deze gemeente opgehoiiden lid der Boe renleenbank te zijn, dit volgens de Coöpera tie-wet. De Commissie voor het nazien der Reke ning 1927 zul bestaan uit de heeren G. v. d. Doel en L. v. d. Broek. Van de roudvraag maakte gebruik de heer C. van Eek Mz., die begon met te zeggen dat het Reservefonds van „geslachte op ge slachte" gaat en dat ze dan straks niet meer weten waar ze met 't geld moeten blijven. H(j heeft het dan over de feestvergadering, die verleden jaar is gevierd. Hy vindt het schandelik dat 500 zijn verkwist. Hij kon er toen zelf niet bij zijn, maar hij had hooren zeggen, dat er heel wat „uitgezopen" was, dat het een zwijnenboel is geweest. Als men een beest te drinken geeft, zegt spr., heeft het nog eens genoeg, maar hier wist men niet van ophouden. Hy stelt voor om de menschen, die er toen niet waren thans een uitkeering te geven. Nog heel wat nonsens stond de heer C. v. Eek uit te braken, totdat eindelijk de Voorzitter hem het woord ontnam en zeide, op zulk gepraat niet te antwoorden. Van Eek voelde zich blijkbaar beleedigd en werd persoonlijk. Ondanks het hameren van den Voorzitter bleef van Eek doorhas pelen wat ons deed denken aan een ouder wetsche vergadering van den Raad in een der grootste steden ^an ons land, waar een zekere „Zuurbier" of een „Corenmans" in debat was. Alleen misten #e nog de ver wijdering uit de vergadering door de politie. De Voorzitter sloot daarna de vergadering met een woord van dank voor de opkomst. M. J .N. IJsclub Middelharnis—Sommelsdijk. We kunnen kwalijk aannemen, dat het louter ijsclub-belangstelling was die zooveel menschen in hotel Tabbers Donderdagavond deed ver zamelen. De meeste belangstelling concentreerde zich natuurlijk op het feit dat Volharding de avond Üra Doos 30 cl Keel pijn la bl ellen 30 en 60ct BIJ APOTH.EN DROGISTEN zou opluisteren, evenals zij het verleden jaar met zooveel succes had gedaan door een too- neelstukje. Desniettegenstaande, al deze belangstelling voor Volharding namelijk, werd er eerst met razende spoed de punten der algemeene ver gadering behandeld. De Voorzitter de heer van der Meide opent de bijeenkomst. Het spijt hem dat er zoo veel kinderen hier aanwezig zijn. Het was de be doeling van het bestuur om den ouderen een gezelligen avond aan te bieden, niet om een kindervoorstelling te geven. Ondanks dit allen een welkom. De heer Vermeer leest de notulen der vorige vergadering die zonder aanmerking worden goedgekeurd. Of er soms opmerkingen waren werd door den heer Hossen bevestigend beantwoord. Hij wist namelijk niet dat eere-leden van de ijsclub .contributie moesten betalen. Hij had dit ondervonden van wel en wees het bestuur op de hun begane fout. Maar deelde de Voor zitter mede, het is voor een goed doel en doe lende op restitutie van het geschokte, wat bin nen is, blijft binnen. Waar het „slachtoffer" en de geheele ver gadering onder gelach mee instemde. Verder had de heer Hossen nog een paar woorden gewijd aan verlichting van de ijs baan, wanneer de ijsgod ons tenminste nog een volgend jaar wil bezoeken. Hij krijgt uitnoodiging om in de najaarsvergadering nadere plannen te berde te brengen. De penningmeester deelde mede dat er een batig slot is van 207,63. De commissie van onderzoek in zake het financieel beleid had echter eenige aanmer kingen, die ze bij monde van den heer van Donge naar voren bracht. Het gaat heelemaal niet tegen den heer Koese als ze aanmerking maakt op de rekening van mej. Meijer ad 30,80 die ze ongekend en ongehoord hoog vindt en waarop eenige posten bevreemding wekken. Van de bestuurstafel wordt uitvoerig over de posten gesproken en men heeft besloten dit voortaan anders in te pikken om dergelijke abnormaliteiten tegen te gaan. Een andere opmerking was het scherp zetten van een paard. De heer van Donge wist niet dat de ijsclub een rossinant rijk was. Het blijkt echter dat de heer Timmers geheel gratis de tent van en naar het ijs vervoert. Het paard moet echter scherp staan om over het ijs te gaan en vandaar deze rekening, die nu terecht geheel correct wordt gevonden. Punt vier is de vaststelling van de contri butie voor de volgende winter. Het bestuur stelde voor: Heer 1,dame ƒ0,50, Gezins- kaart van 15 personen 2,en 1 tot 8 personen 2,50. Wie heeft er op of aanmerkingen tartte de heer van der Meide de zaal. Ik, riep de heer F. A. Pen, d'r deugt niks van dat voorstel. - Het bestuur zat met stomheid geslagen. Ik ken geen gezin van 1 persoon klonk het sarcastisch van achteren. Toen scheen er of een salvo lachgas in de zaal werd losgelaten. Maar de heer Van der Meide diende den heer Pen van repliek: Kijk eens, het is de redactie van den secre taris die heeft dat geschreven .Toen keek de secretaris den voorzitter boos aan, maar deze vervolgde: Hij is nog onge trouwd en zijn gezin is dus èén persoon. Opnieuw werd lachgas losgelaten. De heer Van Eek gooide de boel weer op ernstiger basis terug. Hij raadde het bestuur aan om voortaan deze vergaderingen alleen voor personen boven de 16 te mogen laten bezoeken, en stelde verder voor om de ver kiezingen voor 't bestuur tot 't najaar uit te stellen, wat dankbaar aanvaard werd. De heeren M. Braber en M. Buth worden uitgenoodigd om de rekeningen van de ijsclub dit jaar te controleeren en de heeren C. Bakker en I. C. Mosselman zullen de reserve's zijn. De heer Van Donge vraagt in de rondvraag of de chronometers van de ijsclub best willen loopen. Zijn voorstel, een paar jaar geleden aangenomen om een paar chronometers aan te schaffen voor hardrijderijen zijn nog altijd niet uitgevoerd. Voorzitter deelde mede dat zij in dit geval deze mooie instrumenten van de politie kunnen gebruiken. Zoodat de ijsclub nog niet hoeft over ta gaan tot het maken tot de'ze onkosten. Niemand heeft iets meer te berde te brengen, thans komt Volharding aan 't woord. Volharding, is eigenlijk een voetbalclub. Oorspronkelijk tenminste voetbalde men. Toen organiseerde ze aangename avondjes voor de leden en voor de donateurs. Van kleine voordrachtjes kwam het tot kleine tooneelstukjes en van kleine tooneelstukjes tot tooneelstukken. Het is een groepje jongelui, begaaft met een groote dosis handigheid, met een aantal spelers die in hun spel de oud-Hollandsche oubollig heid en boertigheid weten te leggen. Het gaat hun steeds beter en beter af, steeds gaat hun spel vooruit. Willy's trouwdag was een heel lastig stuk om op te voeren. Jammer dat ze achter het tooneel zoo weinig

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5