BINNENI ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 MAART 1 9 2 7. De penningmeester bracht daarna verslag uit over de rekening van het afgeloopen jaar waaruit bleek dat het batig saldo bedroeg op 31 December j.l. ƒ2430,015. De Heer Touw dankt voor het aangeboden cadeau. Daarna gaf de secretaris zijn jaarverslag, het welk was uitgebreid tot een algemeen over zicht over de afgeloopen 25 jaar. Hieruit ontleenden wij het volgende: Spreker las eerst de notulen voor van de twee eerste vergaderingen. Deelde daarna mede dat de heer van Eesteren reeds 23 jaar als penningmeester fungeerde en dat de heer Joh. Jansen ook reeds haast vanaf de oprich ting deel van het bestuur of commissaris der vereeniging is geweest. Dat de lijst van donateurs is gezakt van 35 op 8 zoodat te dien opzichte geen gunstig finantieel object gevormd is kunnen worden. Hij hoopte dat dit weder wat beter mag wor den omdat die menschen zoo gemakkelijk zijn, ze steunen de vereeniging, en kosten hun niets. Hij memoreerde het oud bestuurslid de heer Joh. de Geus, om zijn trouwheid jegens de vereeniging. Een woord van hulde en dank voor hetgeen hij voor de vereeniging is ge weest zij hier op zijn plaats. Het tegenwoordige bestuur staat bij hem vergeleken .ver ten achter. De opkomst is gering. Waarom weten we niet. Er zijn twee redenen, of de leden denken ik heb er geen interesse voor of ze denken de zaak marcheert toch wel; we zullen hopen dat dit laatste het geval is. Ook dankte hij den bode den heer C. de Graaf die uit een groot getal solicitanten met alge- meene stemman in 1905 is benoemd. We hebben niets op hem te zeggen. Steeds is hij goed actief geweest en ik hoop er bij te zijn wanneer wij hem moeten jubileeren. De kleinste uitkeering in die 25 jaar is weest in '16, toen is slechts 38,66 ziektegeld uitgekeerd, daartegen in '18, het griepjaar, een bedrag van 551,61. In het -geheel is in die 25 jaar uitgekeerd circa 5000,en we mogen gerust aannemen dat die 5000 gulden veel hulp in zieke dagen heeft geboden. Het spijt ons dat er echter hier nog zoo weinig leden zijn. Men vroeg mij onlangs nog eens, is dat een vereeniging voor visschers alleen, waarop ik hem natuurlijk antwoordde van niet en ik hoop dat men in de veld- arbeiderskringen ook eens wat meer het nuto van onze vereeniging zal gaan inzien en lid zullen worden. Spreker wekte de leden op tot helpen werven van nieuwe leden en hoopte dat het de vereeniging goed mag gaan tot in lengte van dagen. Het officieel gedeelte was hiermede afge loopen. Tusschen bovenbehandelende punten van de agenda werden de leden getracteerd, er heerschte een echte gezelligheid. De vrou wen keuvelden gezellig en de mannen genoten van hun sigaartje en wat hun verder werd •geoffreerd. De Heer Touw gaf daarna nog eenige stukjes humor tenbeste, zoo wel ernstige als lachwekkende humor. Daarna gaven een tweetal leden nog een paar voordrachten, waarna de heer Touw een gedicht voorlas tot slot, getiteld „Vrouwlui aan boo rd." Dit wekte aller belangstelling en er werd flink ge lachen. Hiermede was het programma afge handeld. Het was een echt gezellige avond. De Burgemeester sprak nog enkele woor den en gaf zich op als donateur, onder den wensch dat het de vereeniging goed mag gaan. De Heer Holleman dankte daarna allen voor de opkomst onder de beste wenschen voor B. Z. O. D. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den Ge meenteraad van Herkingen op Vrydag 4 Maart 1927. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna door den Secretaris de notulen van de vorige vergadering worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Komt aan de orde ingekomen stukken. Een schrijven van den Minister van Arbeid dat over 1926 aan de gemeente/4,— wordt toegekend in de belooning van den corres pondent der Arbeidsbemiddeling. Een afschrift van het Kon. Besluit, waarbij aan de gemeente een voorschot van hoogstens 3585,— wordt toegekend voor aankoop van los land, voor de landarbeiders-vereeniging alhier. Diverse verslagen over het afgeloopen jaar yan verschillende instellingen en colleges worden Voor de leden ter visie nedergelegd. Bericht van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt medegedeeld dat over 1924 te veel is betaald aan den Keuringsdienst van Waren de som van 22,06. Van hetzelfde college, meldende de goed keuring der Gemeentebegrooting 1927. Een adres van A. J. den Boer voor betere verlichting van den Peuterdjjk. Yan den Minister van Onderwijs bericht dat over 1925 te weinig is genoten aan Ryks- vergoeding ingevolge art. 56 der Onderwijs wet. Begrooting van den Keuringsdienst voor Waren over 1927, waarbij bepaald is dat de gemeente een bedrag moet betalen van 118,71. Een schrijven van de Commissie op het Lager Onderwijs, berichtende dat zij dit jaar geen aanbeveling inzendt tot benoeming van een lid, wegens bedanking van het onder wijzend personeel der byz. school. Proces-verbaal van opname van boeken en kas van den gemeenteontvanger en boekhou der van het Algemeen Armbestuur, waaruit blijkt dat boeken en kassen in orde waren bevonden. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt genotuleerd een vroeger genomen besluit tot verplaatsing der speelplaats en tot aanbesteding van het verfwerk der school. Van Mej. M. Kastelein is een verzoek in gekomen om eervol ontslag uit haar betrek king als onderwijzeres in de nuttige hand werken met ingang van 1 Februari, wat haar wordt verleend. Burg. en Weth. bevelen ter benoeming aan no. 1 P. F. den Boer, no. 2 M. Grinwis. Met 4 stemmen op P. F. den Boer, 2 stemmen op M. Grinwis en 1 blanco, wordt Mej. P. F. den Boer met ingang van heden in die functie benoemd. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van het bestuur der bijz. School tot oninbaar verklaring van een post schoolgeld. Vervol gens wordt omtrent een verzoek van hetzelf de schoolbestuur om eenzelfde vergoeding als het vorige jaar voor handwerksonderwijs uit de gemeentekas te ontvangen, aangehouden tot den afloop van dit jaar. Worden tot leden van het stembureau voor. de Provinciale verkiezing benoemd: J. den Boer, plaatsverv. voorzitter; J. M. van Eek en J. van Kempen tot leden. Tot leden voor het stembureau voor de Gemeenteraadsver kiezing worden benoemd: de heeren J. den Boer,, plaatsverv. voorzitter; J. M. van Eek en C. van der Velde tot leden. Vervolgens worden tot leden der Schat tingscommissie herbenoemd, de heeren J. den Boer, J. M. van Eek, J. van Kempen en C. van der Velde, die allen deze benoe ming aannemen. Het vermenigvuldigingscijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting wordt even als het vorige jaar vastgesteld op 1.5. Vervolgens worden eenige wyzigingen in de gemeentebegrooting 1926 vastgesteld. Daarna wördt behandeld een verzoek van den gemeenteveldwachter A. Wolfert om van de gemeente een toelage te ontvangen voor het bezit van een politiediploma. Be sloten wordt hem 52,— als toelage toe te kennen. Aan het einde der agenda gekomen zijnde beveelt de Voorzitter in déze eerste verga dering des jaars de belangen opnieuw in de belangstelling der leden aan en wenscht hen en hunne gezinnen een gelukkig jaar toe. Hierna sluiting. Afscheid van Mej. P. D. Noteboom en den heer J. de Knegt, resp. als onderwijzeres en onderwijzer aan de O. L. School te Heenvliet. Heenvliet, 24 Feb. 1927. Vorige Donderdagavond werd alhier weder een Ouderavond gehouden, waarvoor de be langstelling ditmaal bijzonder groot was. Toen de Heer H. H. Boender, Hoofd der O. L. S. als Voorzitter de bijeenkomst om 7 uur opende was de zaal van Café Hoepel geheel be zet. Spreker heette allen welkom, waarna enkele huishoudelijke zaken betreffende dezen ouderavond werden afgedaan. Daarna deelde Voorzitter mede, dat deze Ouderavond was belegd, in de eerste plaats omdat Mej. Noteboom na eer. diensttijd van 31 jaren, het onderwijs verlaat, en in de 2e plaats, omdat de Heer De Knegt op 1 Maart a.s. als onderwijzer naar Voorburg vertrekt. Wij hebben gemeend aldus spreker, een en ander niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan, en is het de bedoeling het scheidend per soneel, op dezen avond mede te geven een blijk van onze welgezindheid. Voorzitter gaf daarna het woord aan den Heer C. von Lindern, Burgemeester dezer Gemeente. Burgemeester zeide zeer gaarne van deze gelegenheid gebruik te willen maken om eenige woorden bij het afscheid tot Mej. Noteboom te richten. Namens de Gemeente bracht spreker Mej. Noteboom hartelijk dank voor de bijzondere wijze, waarop zij steeds dé belangen van het onderwijs der O. L. School had gediend. De kinderen aldus spreker zagen niet alleen in U de Onderwijzeres, maar ook een oudere vriendin, en geef ik U de verzekering, dat wij U noode zullen missen. •Spreker hoopte, dat het Mej. Noteboom ge geven mocht zijn, in het genot van een goeda. gezondheid, nog vele jaren van haar welver diende rust te mogen genieten. Applaus. Onder leiding van den heer A. Koene, zongen meisjes van de O. L. School Mej. Noteboom daarna het volgende „Afscheidslied" toe: 1. Nu Gij van ons dra zult scheiden, Nu Gij ons allen verlaat, Spreek 't uit ons lied voor U beiden, - Dank voor Uw leiding en raad, Hoort Ge, hoe 't klokje tot afscheid zacht luidt, 't Spreekt in zijn tonen de bee voor U uit, Bee, die ook klinkt in ons lied: „Spare U God voor verdriet!" Heenvlieds jeugd zal steeds gedenken, Wat Ge voor haar heeft gedaan, Zij blijft haar liefde U schenken, Ook als Ge heen zijt gegaan, Hoort Ge, hoe 't klokje tot afscheid zacht luidt, 't Spreekt in zijn tonen de bee voor U uit, Bee, die ook klinkt in ons lied: „Spare U God voor verdriet!" Wil ook aan ons nog eens denken, Als Ge van hier zijt gegaan, O, blijf Uw liefde ons schenken, Als Ge tot nu hebt gedaan, Hoort Ge, hoe 't klokje tot afscheid zacht luidt, 't Spreekt in zijn tonen de bee voor U uit, Bee, die ook klinkt in ons lied: „Spare, U God voor verdriet!" Dit, op zeer gevoelvolle wijze, met lieve kinderstemmen gezongen afscheidslied, maakte op de aanwezigen veel indruk. Mej. N. B. Nieuwland en de Heer A. Koene zorgden op verdienstelijke wijze voor de piano en vioolbegeleiding. De Heer Koene sprak daarna Mej. Noteboom als college toe, naar aanleiding van het zoo juist gezongen afscheidslied, het lied, aldus spreker waarin zoo treffend wordt weer gegeven, het leed^van het scheiden. v Spreker, gaf daarna op de hem eigene wijze een uiteenzetting van het groote gewicht van goed onderwijs, daarbij een vergelijking ma kende tusschen het onderwijs van Duitschland, dat volgens spreker 't beste was van geheel de wereld, en dat van Rusland, waar de groote massa niet lezen en schrijven kon. Volgens sprekers meening heeft „de Duitsche schoolmeester" den oorlog van 1870 gewonnen, en heeft Duitschland in den laatsten wereld oorlog zoo lang stand kunnen houden, omdat dit volk zulk uitstekend onderwijs had ge noten. Spreker voegde er echter uitdrukkelijk aan toe, dat hij door dit gesprokene „het mili tairisme" niet wilde verheerlijken^doch enkel een feit wilde vaststellen. Daarna vervolgde spreker, er getuige van geweest te zijn, en niet te zullen vergeten dat Mej. Noteboom 31 jaar lang haar beste krach ten aan het onderwijs had gegeven wenschte haar voor de toekomst het beste toe, en zeide, er van overtuigd te zijn, dat ook de kinderen Mej. Noteboom niet zouden vergeten. Tot den Heer de Knegt wilde spreker nog zeggen, dat het beste middel om. alle droefheid te verzetten, is „werken." Spreker zeide in den Heer De Knegt altijd te hebben bewonderd, den werker. Voor de kinderen aldus spreker waart Gij ook den kindervriend, streng, maar ook strengrechtvaardig, en daarom hoopte spreker dat het den Heer De Knegt in zijn nieuwe woonplaats goed mocht gaan. Applaus. Aan Mej. Noteboom, werd daarna door 2 schoolkinderen een mooie mand met bloemen aangeboden, waarvoor deze hartelijk dank zeide. Hierna sprak Voorzitter, Hoofd der O. L. S. Mej. Noteboom toe. Spreker meende dit te moeten doen aan de hand van Prediker 3, daar spreker wist, welke persoonlijkheid Mej. Noteboom was. Alles aldus spreker heeft een bestem den tijd, en die bestemde tijd is thans gekomen. Op dezen dag waarop U afscheid neemt, is het 31 jaar geleden, dat U bij het onderwijs alhier Uw intrede deed. Spreker heeft Mej. Noteboom anders zien werken, dan alleen voor haar dagelijksch brood, en zegt veel. van haar te hebben geleerd. Voorts gevoelt spreker zich gedrongen, mede namens de oudercommissie haar hartelijk dank te zeggen, voor alles wat zij voor de school, die zij thans verlaat, heeft gedaan. „Als blijk van groote waardeering aldus spreker bieden wij U hierbij aan, een blijvend aandenken, waarvoor de gelden door de geheele gemeente, spontaan zijn bijeengebracht." Applaus. Dit blijvend aandenken, bestaat uit een zeer mooie theekast, met koperen theelichtje. Mej. Noteboom zegt daarna voor dit aan denken hartelijk dank. Spreekster vervolgt, dat de ontvangst op dezen ouderavond haar zeer getroffen heeft, maar ook zeer verheugd en dankt den Heer Burgemeester voor diens welwillendheid die zij steeds van hem heeft ondervonden, den Heer Boender voor de aangename samenwerking op school, en den Heer Koene voor het genoten onderwijs. Spreekster dankt ook collega De Knegt, en wenscht hem het beste toe in zijn nieuwe woon plaats. Ik ben aldus spreekster vervuld van groote dankbaarheid, niet alleen voor de ge schenken, maar vooral voor de liefde en waar deering, en dank daarvoor de geheele gemeente. Kinderen vervolgde spreekster, zich tot hen richtende ik heb jullie thans voor t laatst hooren zingen. Dat deden jullie erg mooi. Ik hoop dat jullie zullen opgröeien tot goede menschen. Spreek ster eindigde met de mededeeling, dat zij dezen ouderavond niet zal vergeten, doch voor haar steeds een dankbare herinnering zal zijn. Applaus. Tijdas de hierna volgende pauze, gaven Mej. N. B. Nieuwland en de Heer Koene weder blijk van hun muzikale vaardigheid. Na de pauze, sprak de Heer Burgemeester, den Heef de Knegt toe. Spreker wenschte niet in finesses te treden, doch hoopte dat de Heer De Knegt in Voorburg met dezelfde ambitie werkzaam zal zijn als hier, en dat het hem aldaar goed zal mogen gaan. Voorts richtte spreker nog eenige woorden tot de nieuwbenoemde onderwijzeres Mej. T. J. de Knegt en den nieuw benoemden onder wijzer de Heer A. G. 't Hart, en sprak daarbij de hoop uit, dat zij op dezelfde wijze werk zaam zullen zijn, als hun voorgangers. Onder leiding van den Heer Koene, werd den Heer De Khnegt thans op de hiervoren ver melde wijze hetzelfde'afscheidslied als voor Mej. Noteboom toegezongen, terwijl Mej. Nieuwland en de Heer Koene weder op uit stekende wijze voor de muzikale begeleiding zorgden. Daarna was het woord aan Mevr. Van Blan- kenstein-den Hartog die gedurende eenigen tijd Mej. Noteboom als onderwijzeres heeft ver vangen en ook gaarne eenige waardeerende woorden van vriendschap tot haar en den Heer De Knegt wilde spreken. Ik behoef aldus spreekster den lof van Mej. Noteboom hier niet te bezingen, In ver band met haar ziekte, heeft ze zoo dikwijls tot me gezegd, dat ze niet wist of het oogenblik van scheiden gekomen was, doch dat weet ik wel, dat zij die rust ten volle verdiend heeft. Spreekster vervolgt, dat het scheiden niet noodeloos plaats heeft, en daarom gunnen wij U allen die welverdiende rust. Voorts zegt spreekster, den Heer De Knegt steeds te hebben bewonderd om zijn stoere werkkracht. Ik vind het voor Heenvliet heel jammer dat U vertrekt, aldus spreekster doch ik hoop dat U zich nog vele jaren zult geven [aan de Hollandsche jeugd, tot heil van het onderwijs. Tenslotte richtte spreekster nog een compliment aan den Voorzitter der Ouder commissie, waarvoor deze hartelijk dank zegt. Applaus. De Heer Boender, Hoofd der School, sprak daarna den Heer De Knegt toe, en zeide dit te kunnen doen met een „tikje" minder melan cholie, dan straks bij 't afscheid van Mej. Noteboom, daar laatstgenoemde na 31 dienst jaren voor goed van het onderwijs afscheid neemt, 't Spijt me aldus spreker dat U mijn schooi verlaat. Steeds heb ik in U gewaar deerd den inensch die altijd zijn beste krachten voor het onderwijs heeft gegeven, en zeker niet de minste kracht, een onderwijzer die streng was, en toch de-vriendschap der kinderen wist te verwerven." Spreker hoopte dat het den Heer De Knegt in zijn volgende standplaats steeds goed zal mogen gaan, en bood, mede namens de ouder- commissie, hem een mooie bureaustoel aan. Applaus. De Heer De Knegt zeide, dat dezen avond als een der mooiste avonden in zijn leven ge grift zal zijn, en thans een tijdperk.van dit leven werd afgesloten. Spreker beantwoordde daarna uitvoerig de vorige sprekers, en bedankte hen hartelijk, den Heer Boender voor diens steun, den Heer Koene en Mej. Noteboom voor het genoten onderwijs, den Heer Burgemeester voor diens welwillendheid, Mevr. Van Blankenstein-Den Hartog voor de prettige samenwerking, de schoolkinderen voor 't gezongen afscheidslied, en verder allen voor het mooie cadeau. Tot de schoolkinderen zeide spreker nog, dat het hem speet, dat hij wegging. „We hebben de weken en dagen samen afgeteld." Wanneer ik in Voorburg begin, dan is dat met dë gedachte aan jullie." Vervolgens richtte spreker zich noch tot de ouders der kinderen en tot zijn opvolger. Als ik in die prachtige stoel zit eindigde spreker zal ik steeds terug denken aan Heenvliet, aan mijn geboorteplaats. Applaus. Voorzitter sprak daarna nog zeer ernstige woor den tot de nieuwbenoemde leerkrachten, en de ouders der schoolgaande kinderen, bedankte vervolgens Mej. N. B. Nieuwland en den Heer A. Koene voor de mooie muziek, Mevr. N. C. Nieuwland-Scheijgrond voor het afstaan van haar piano, den Heer Burgemeester en Heeren Raadsleden voor hun tegenwoordigheid, en voorts allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, waarna sluiting dezer zeer gezelligen Ouderavond volgde. Heenvliet heeft op schitterende wijze het scheidend personeel der openbare school ge huldigd. Ook wij hopen van harte, dat Mej. Note boom in het genot van een goede gezondheid nog lang in ons midden zal blijven en wenschen den Heer De Knegt in Voorburg het beste toe. de R. VERKIEZINGSTIJD. Een verkiezings-periode Met een strak gespannen lyn Kan, al is het nogal ernstig, Soms verduiveld aardig zyn. 't Geeft aan ons eentonig leven Weer een oogenblik verzet. Na de dommelende tijden Dient er dan weer opgelet, 't Regent candidaten-lijsten Vol met namen, die ge kent, Ieder groepje, elk partytje Is dan met een lyst present. Het zijn allemaal pikeurtjes, 't Is het beste wat men heeft, Meestal zyn het wel dezelfde, Doch een weinig je Redenaars en Politici Spreken dan weer met debat, En er komt dan in die dagen „Zure haring" uit het vat. Aanplakzuilen, muren, boomen, Geven dan hun ruimte prjjs En de .mensch... hoe gek het klinke, Lijkt wel dol en niet goed wys. 1. M. J. N. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. Bij Burg. en Weth. is verzoek ingekomen tot het bekomen van grond aan de Christiaan de Vrieslaan voor den bouw van een kerk, ressorteerende onder de Geref. Gemeenten. De collecte langs de huizen gehouden ten bate der Jongedochters-vereeniging „Bidt en Werkt" heeft de belangrijke sóm van 836,— opgebracht. Werkloozon-statistiek. Gedurende de week van 28 Februari tot en met 5 Maart hebben zich by den Correspondent der Arbeidsbemiddeling 39 werkloozen aange meld, t.w.: 33 landarbeiders en 6 zee visschers. Donderdagavond 6.30 uur zal in de Geref. Kerk door Ds. G. van Velzen Biduur voor het Gewas worden gehouden. Door de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" is in hare vergadering van jl. Vrydag de volgende candidateniyst voor lid van den Gemeenteraad opgemaakt: Nó. 1. J. Jacobs Az.; No. 2. J. Kern; No. 3. C. Campfens. Gevonden voorwerpeneen portemon- naie met eenig geld door M. Witvliet, Zand pad; een knipmes door G. van Delft, Vis- scherstraat. Per circulaire zyn de besturen en direc teuren der Muziek- en Zangvereenigingen uitgenoodigd op een vergadering die ten doel heeft een bond van bovengenoemde ver- eenigingen op ons eiland op te richten. De vergadering wordt gehouden Zaterdagmiddag 12 Maart half vier in de zaal van den heer Verheij aan de ONZE E INGEZONDEN Nu de tijd nadert der candidatenstelling voor de gemeenteraadsverkiezing, wil ik wijzen op de wenscheiykheid, dat ook de vrouw in den raad vertegenwoordigd is. Evengoed als de man heeft ook de vrouw recht om hare belangen in den raad bepleit te zien, dat niet beter dan door de vrouw kan geschieden. De vrouw, wier taak het is op de kleintjes te letten, zal dat werk heel goed in den raad kunnen voortzetten. Bovendien zyn de belangen der vrouw vaak niet minder dan die van den man. Als candidate wordt door mij genoemd Mejuffrouw M. A. Meijer, hötel-houdster alhier, bij wie het lidmaatschap in goede handen zal zijn. Zij toch zal, naar ik meen, op de bres staan, waar het geldt de behar tiging der belangen van de gemeente en de ingezetenen, niet het minst die der vrouw. Vrouwen, doet wat der vrouw is! Schaakwedstrijd „Ons Genoegen" Middel- harnis—„Helle voetsluis" te Hellevoetsluis. De wegens ziekte uitgestelde wedstrijd zal a.s. Zaterdagmiddag, gespeeld worden. Centrale Veiling te Middelharnis op Vrijdag 4 Maart 1927. Kippeneieren 59 62 k.g. 5,— tot 5,40 per 100 stuks. 50-54 k.g. 4,50 tot' 4,60 per 100 stuks. (bruine) 60-62 k.g. 5,50 tot 5,60 per 100 stuks. Eendeneieren 79 k.g. 5,10 per 100 stuks. Ganzeneieren 10,— per 100 stuks. Roode kool 6,60 per 100 stuks. Spruitkool 11,80 tot 20.60 per 100 K.G. (los) ƒ3,— per 10Ó K G. Witlof 13,- per 100 K.G. Bruine Boonen ƒ10,90 tot ƒ12,80 per 100 K.G. Poters 2,40 per mud. Boter 0,91 tot 1,15 per pond. Kaas 20 plus 0,40 tot 0,41 per pond. Honing 0,70 per flacon. SOMMELSDIJK. De slager H. Maan heeft het woonhuis, staande 'aan den Dubbelen Ring en toebehoorende aan A. Doornbos, gekocht. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. J. van Lokhorst van Delfshaven. Door het Bestuur yan den Kolenbond „Helpt Elkander" alhier zyn de pryzen der eierkolen en stukkolen voor de leden gebracht op 1,60, (voor niet-leden f 1,70) Eierkolen 75 kilo, stukkolen 80 kilo. Bij het verrichten van zyn werkzaam heden had de landarbeider L. D. het ongeluk in een grintbak te vallen en zijn voet te breken. Voetbal. Door niet-opkomen in den wed- "stryd V.N.H. Fiakkee heeft laatstgenoemde dezen wedstryd reglementair verloren met 5-0. Door de R. K. Kiesvereeniging zyn de volgende personen candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: No. 1 J.Koe- voets, No. 2 R. Tabbers. Op Zondag 13 Maart, des avonds 7 uur, hoopt voor de Vryzinnig Hervormden op te treden Ds. F. van den Kieboom, pred. te Bergen, in de zaal van den heer Verhey aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. Het huis met erf aan de Tuinstraat van den heer C. Vroegindeweij, is ingezet door den heer .M. Labeur voor de som van 1765, De keuring der dienstplichtigen van de lichting 1928, heeft plaats te Middelharnis op 18 en 19 Maart in de Bewaarschool. Verleden week Vrijdag was de land bouwer M. v. D. op bezoek naar zyn zieken schoonvader te Oude Tonge en had het geld, dat hij thuis had, meegenomen. Op den terug tocht, die per auto geschiedde, haperde er iets aan de auto en probeerde hy het euvel te verhelpen. Tydens deze bezigheid schijnt de portefeuille met het geld uit zyn binnen zak gegleden te zijn, want toen hy een poos thuis was miste hy de portefeuille. Hoewel direct terug werd gereden werd niets meer gevonden zoodat zeer waarschijnlijk het geld door iemand gevonden is die niet van plan is het terug te geven. In de portefeuille zat een bedrag van 930, Maandagavond j.l. is door een druk bezochte vergadering in het koor der kerk opgericht een vereeniging voor ziekenhuis- verpleging als onderafdeeling van „het Groene Kruis". Als nieuwe bestuursleden, die noo- dig zijn door deze uitbreiding, werden ge kozen de heeren J. Roolj en A. Knpps. Verslag van deze verg. in-het volgend immer. HERKINGEN. J.l. Zondagmiddag te 2 uur heeft de WelEerw. Heer A. H. van Ieperen, godsdienstonderwyzer alhier in de Ned. Herv. kerk zyn intree gedaan voor een stampvolle kerk. Als tekst had de heer van Ieperen gekozen 1 Cor< 1 vers 17 en 18. STELLENDAM. Woensdagavond 16 Maart a.s. zal in de Openbare School Ouderavond worden gehouden. Door A. Blokland alhier wordt by het station der R. T. M. een weegbrug gebouwd. De Zangvereeniging „Excelsior" zal deelnemen aan het Concours, te houden op 2den Pinksterdag door de Harmonie „Linker Maasoever" te Rotterdam. De vorige week werden van hier ver scheept 140 H.L. Aardappelen, 1000 balen Uien en 50 H.L. Peen. Uitslag der publieke verkooping ten verzoeke van Jst. van Seters: Perceel I. Een perceel Bouwgrond aan de Voorstraat, groot 20 roeden, ingezet op 350,— door J. van Soest; werd door deze afgemijnd op 400, Perceel II. Een Schuur en Erf aan de Voorstraat, groot 49 roeden, ingezet door A. Blokland op 590,— liep aan. Beide perceelen gecombineerd gemijnd door J. van Soest op 1000, Het werd niet gegund. GOEDEREEDE. De door Dr. Zubli, op de Algemeene Vergadering van het Groene Kr.uis aangekondigde voordracht over „Het Kind", zal tot nader aankondiging worden uitgesteld. Woensdag as, 's morgens 11,30, zal er in de Bewaarschool gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. De afgeloopen week zyn van hier 900 balen ajuin verscheept. Aan de O. L. School, alhier, worden solicitanten opgeroepen voor Onderwijzer. De groene cicorei wordt hier al in voor koop gekocht voor 16, de 100 KG. Van de Wed. K. TaDis werd een Woon- en Winkelhuis bij afslag verkocht en afge- mynd door den timmerman Jb. Klein voor 920,—, doch werd niet gegund. In deze gemeente worden voor de nieuwe Campagne reeds Suikerbieten gekocht tegen 19,50 de 100 k.g. Vorige week werd hier een schip met 100 ton gedroogde Cicorei-wortelen geladen welke verkocht zijn a 9 per 100 k.g. De Kuilvisscherij is hier afgeloopen en gaan deze week visschen op de Noordzee- visschery. OUDDORP. Tegen J. H. is proces-verbaal opgemaakt wegens het zich begeven op het Perron der R. T. M. daar dit is verboden zonder toestemming van den Agent. De vorige week zijn door de kuil visschers van 7 30 k.g. schubben gevangen. Garna- lênvisschers 30—50 k.g. In de weervisschery 11. zalmen. De afgeloopen maand zyn uit deze ge meente vertrokken: GerardinaMelchernaar Amsterdam; Krijntje Leent je Meyer naar Rotterdam; Marie Akershoek naar Middel harnis; Grietje Meyra naar Middelharnis. penCornelis de Vos, van Stad aa:[ vliet; Maria Pieterse, vanLeimuj Verduin en gezin, van Stellenda; Vertrokken: Cornelia Troost, Haag; Pieter Korteweg, naar 3 Cornelia M. van der Welle, naar ZoomMaatje Huijer, naar Klaasw I na van Nimwegen, naar Cappelle DEN BOMMEL. Bij degehoud<| Vrijdag j.l. is gemijnd: huis mej garage door den heer J. Zaaijer cl en zijn de andere koopen op 100,— aangeloopen op 't strijkI - De keuring voor de Nat. milil 1928 zal plaats hebben op 21 M Ooltgensplaat des nam. ten 2 uu-! Het aantal werkeloozen in dez bedroeg de vorige week 10. VEILINGSBERICHT van Vrydag 4 Maart 191 der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsv „Oostvoorne". Dunsel 0,22 tot 0,29 per 1 Radijs ƒ7,- per 100 bos. Prei 1,10 tot 4,20 per 100 bei Spinazie f 0,22 op f 0,40 per kg.! Witlof 0,20 tot 0,26 per kg. Roode kool- f 2,60 tot ƒ6,— per Savoye kool ƒ6,- per 100 st. Boerenkool 0,21 per krat. Uien 4,10 per 100 kg. Sjalotten 2,80 tot ƒ4,— per k Spruiten 0,05 tot 0,28 per kJ Selderij 4,90 per 100 bos. Kipeieren netto ƒ5,— tot 5,3 Eendeieren netto 5,10 per 100.|| Aanvoer 23490 stuks. NIEUWE TONGE. j.l. Zaterdag had de heer M. V. het ongeluk geld te verliezen, op 10,— is het verlorene gevonden. Door de slagers is de prys van het spek met 10 cents per K.G. verlaagd. OUDE TONGE. Van den landbouwer Joh. Buth werd een rund in nood gedood. Het vleesch is voor de comsumptie goedgekeurd. De groot-verlofganger der lichting 1926 M. van St. Annaland is opgeroepen tegen 4 April om te Rotterdam te worden gekeurd voor marechaussee. Bij gebleken geschikt heid wordt hij opgeleid-bij het marechaussee- depot te Apeldoorn. Alhier besteedt men voor de eigenhei mer aardappelen f5,— per mud en voor de uien f 2,— per mud. De gemeentewoning Julianastraat 12 is verhuurd aan den heer W. Huijsmans alhier. OOLTGENSPLAAT. Woensdagavond 6.30 uur zal in de Nederl. Herv. Kerk optreden Ds. Den Oudsten van Middelharnis, tot het houden van een bidstond voor het gewas. De gemengde zangvereeniging „Oefening baart kunst" zal met medewerking van de zusterverenigingen te Middelharnis en Nieu we Tonge, onder leiding van den directeur P. Troost Dzn. alhier, een zanguitvoering geven in het jZondagsschoolgebouw, op Woensdag 16 Maart a s. De heer B. Kruik heeft zijn woonhuis en wagenmakerij, staande in de Stoofstraat, ondershands verkocht aan den heer Iz. van den Boogerd te Stad aan 't Haringvliet. Gevonden voorwerpen: een portemon- naie en een groot knipmes. Inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. B. en W. hebben vergunning verleend aan den heer L. J. Beye, voor het bouwen van een nieuwe landbouwschuur t aan het Weespad. Bij de gehouden verkooping van een tweetal arbeiderswoningen van den heer T. Remus, staande aan den Tramdijk, werden deze ingezet door den heer Jacob van Dron* gelen op 1290,- en 1490,— totaal 2780,-. De tweede ouderavond in de Openbare 8chool ho. 1 zal géhouden worden op Donder dag 10 Maart a.s., 's avonds 7 uur. Ook de taden van „Volksonderwys" zullen worden Uitgenoodigd. Bevolking. Ingekomen personen: Jacobus Authonius Jacobs, van Roosendaal en Nis VECHTPARTIJ IN DEN Een ernstig gewonde. 's-GRAVENHAGE, 6 Maart. I avond zijn de gemoederen hier ter sa alle manieren in beroering gebrach:r dat een ladelichter een agent neersc in de van der Doesstraat een tragi: drama plaats greep, is er om cir| nacht in het café „Kasteel de Bi de Binkhorstlaan hevig gevochten dat er messen aan te pas kwamen, lende personen naar het ziekenhu Zuidwal moesten worden overgebr' Het ergste was de 46-jarige D. H. die ernstig in borst en zijde was Zijn toestand is op het oogenblik levensgevaarlijk. De gebroeders A. G. werden resp. in de zijde en rech arm gestoken. Als vermoedelijke daders zijn H grondwerker van beroep, en M. v. werkman, aangehouden. Laatstge echter na aan eeri verhoor onde| zijn, weer in vrijheid gesteld. BRAND IN HET SANATORIUM Een vrouwenpaviljoen uitgebrand soonlijke ongelukken. Zondagmorgen omstreeks half brand ontstaan in het vrouwenpavil het sanatorium te Horn, bij Roe: daar aanwezige patiënten, die bijl bed lagen,.legdeiieen buitengewone den dag. Daaraan en mede aan h grijpen van het personeel is het in h< danken, dat de patiënten ongedee andere paviljoenen konden gebracjj en het meubilair, hetwelk zich in d! zalen bevond,, grootendeels kon won De directeur wist met de slangen f leiding de belendende paviljoenen i\ den. Eenige mannelijke patiënten ha zien van schoppen en ander mate gevat in de aan de Noordwestzijde: dennebosschen, om te voorkomen'] door het vuur werden aangetast. j| geen stroom was, kon het pomps; voldoende water geven, 'doch mei krachten wist men toch het vul eene paviljoen te .beperken. De brail Horn was spoedig ter plaatse en verl haar kleine spuit zeer goed werk. Oo. brandspuit van Roermond verschi roeping door burgemeester Derkx weldra op het terrein, doch zij gebrek aan het noodige water, ha, kracht bij dezen haar eersten ui; ontplooien. Wijl in den aanvang vrej dat het vuur de bosschen en ook gebouwen zou kunnen aantasten, v motorspuit van Venlo gerequireerd binnen 20 minuten aanwezig, docli niet meer in werking gesteld te w Het paviljoen C, op beurspolis vej geheel uitgebrand. Op de hierbov verdieping stonden eenige 'koffers n| van patiënten; ook deze gingen in men op. Persoonlijke ongelukken zijn er ni gekomen. Tijdens en na den branc er volkomen orde. Als vermoedelijke oorzaak van werd kortsluiting genoemd; ook we dat de brand zijn aanvangspunt gehad bij een der schoorsteenen. Indien de wind, die uit Westelij! kwam, naar het Noordwesten w, zouden zonder twijfel de bossche paviljoenen scheiden, vuur gevat Het sanatorium is geheel van hou Er zijn thans ongeveer 160 patiè wordt door Duitsche zusters beh eigendom van het Limburgsche Gro EEN GEMOEDELIJKE GEME Toen Dinsdag j.l. in Overslag eerste raadsvergadering in dit jaar O

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2