Boerenleenbank WINOBRANDY Vervangt den borrel. DENEVERS FRÈRES Deze ProeFflacon fiftheelGmtis/ Het 3] Huidmiddcl Brcnrft cllien Lijder =3 DirectVerlicMnvj! ES NUTSSPAARBANK HHDDELHARNIS—SOMNELSDIJK Rentevergoeding 3.6%. Nederlandsclie Landbouw-HypoMb'ank MIDDELHARNIS Eilanden-Bank Middelharnis-Sommelsdijk D. JOPPE Cz. te Sommelsdijk WOENSDAG 9 MAART 1927 Officieele Mededeelingen. w. HE1MBURG DOKTER DANNZ EN ZIJN VROUW. VERSLAGEN Drinkt inplaats van dure sterke dranken Portugeesch product. Merk gedeponeerd - Prijs per liter flesch f 1,90. ALLEEN IMPORTEURS MIDDELBURG. Verkrijgbaar voor het Eiland Flakkee bij den heer A. L. HOB BEL, Grossier, MIDDELHARN1S. Winkeliers en particulieren ge lieve daar aan te vragen. D.Ö.D.doet alle huidjeuk ophouden De pijn "wordt gestild en verbetering treedt direct in. Het B.D.D. huid middel brengt verrassende resultaten bij Ëkzeem, OpenBeenen, Kingworm, Zeore Plekken, Uitslag en andere huidaandoeningen. D.D.D. is een bijzondere vloeistof, die door een bekend huidspecialist ontdekt werd. Het is een zeer werkzaam middel tegen huidziekten, dat door apothe kers en drogisten ad f.0 75 en f.2.50 per flacon verkocht wordt. Zoodra liet op de ontstoken plek komt, dringt het in de poriën door en doodt de zielctebrengende bacterie i onder de huid. Zend heden een b.ieftcuart om een gratis proeffiacon aan D.D.D. Compauy— Amsterdam. Aid. C-149 KANTOOR: Voorstraat 5 - MIDDELHARNIS mENVERKOODttOD EN BESMETTING. Beslist verkrijgbaar bij j P. Wielhouwer, Middelharnis; N. J. Boer, Sommelsdijn; Zaaijer-Teepe, Dirksland; C. de Mooij, Ouddorp; v. d. Maden, Oude Tonge; W. Bout, Brlelle. KANTOORUREN: Dagelijks van 9-12 v.m., 2—4 uur n.m. Donderdag en Maandag van 67 n.m. De Bank geelt nog steeds dagelijks de door kinderen zoo zeer begeerde SP AARBUSJES ai. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne ten kan- tore verstrekt. Wil men wat kapitaal vergaren Dan dient men in zijn jeugd te sparen. Onze 4 °/o Pandbrieven geven U de meest zekere en rus tige geldbelegging. Zij zijn in stukken van 1000,ƒ500, en 100,tegen 99 ver krijgbaar bij de Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek op billijke voorwaarden De Directeur, P. VAN OUDGAARDEN De bank leent gelden aan leden tegen 4.68 °/o 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3,75 °/o 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het Bestuur. Gelegenheid tot inbrengen en terugbetaling van gelden eiken Maan dagavond en Vrijdagavond van 68 uur ten huize van den kassier Prijs per kwartaal. f i, Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meerf 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f X,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. keuring voor den dienstplicht. De BURGEMEESTER van Middelliarnis maakt bekend, dat de keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1928, dezer gemeente, zitting zal houden te Middelharnis in de Bewaar school, op Woensdag 16 Maart 1927, des voormiddags te 9 uur, voor de op het alpha- betisch register voorkomenden onder de no. 1 tot en met 25 en des namiddags 1 uur de overigen. (Zie verder aanplakbord). Middelharnis, 5 Maart 1927. De Burgemeester L. J. DEN HOLLANDER. De Gemeenteraadsverkiezing Der gewoonte getrouw willen wij ook thans weer een bespreking wijden aan de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. Zijn wij zoo langzamerhand met het stelsel der evenredige vertegenwoordiging vertr.ouwd geraakt, wij mogen den dag niet prijzen eer het avond is. Het stelsel, hoe gecompliceerd oqk, is nu eenmaal en misschien wel juist om die ingewikkeldheid, onvolkomen. Iedere gehouden verkiezing geeft enkele ver rassingen, die der regeering aanleiding geven de nog jonge kieswet weer eens te wijzigen. Zoo zijn bij de wet van 23 Juni 1923, Staats blad no. 294 in de wet wederom eenige tech nische herzieningen aangebracht, die eens deels ^een groote vereenvoudiging van het verki'ezingswerk met zich brengen en ander deels het opmaken van het resultaat der stemming nog wat ingewikkelder maken. Op die bepalingen der genoemde wijzigings wet, die ook van belang zijn voor de raads verkiezingen, willen wij allereerst de aandacht vestigen. Wij beginnen dan met aan te stippen, dat thans niet meer bij de candidaatstelling moet worden overgelegd een verklaring van den candidaat, dat hij bewilligt in zijn plaats op de lijst, doch een verklaring, dat hij bewil ligt in zijn candidaatstelling op de lijst. De termijn, genoemd in artikel 41 der kies wet, waarbinnen gepleegde verzuimen bij cje candidaatstelling kunnen worden hersteld, is wederom van vijf dagen teruggebracht op drie. Hiermede, alsmede met de inkrimping van enkele andere termijnen is bereikt, dat de termijn, beschikbaar voor het gereedmaken en verzenden van de oproepingen voor de stem ming kon worden verruimd. Zoo zijn de termijnen genoemd in artikel 42, eerste lid, 46, eerste lid en 50, eerste lid, respectievelijk van veertien, acht en zeven dagen teruggebracht op acht, vijf en vier dagen. Bij de zooeven genoemde wijziging van artikel 50 heeft men het niet gelaten. Het derde lid van dit artikel is vervangen door vier nieuwe leden. Het lijkt ons niet van belang ontbloot de geschiedenis dezer wijziging even in herinne ring te brengen. De regeering stelde voor een wijziging in het systeem der nummering, omdat, blijkens de toelichting, aan het centraal stembureau ge bleken was, „dat het derde lid van artikel 50 niet duidelijk en voor meerderiei uitlegging vatbaar was." FEUILLETON. vertaling van hermina. Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 5) Ik verlaat mij in dit opzicht geheel op jou. Zie, twintig jaar, dat's zoo de rechte leeftijd, en een langdurig samenwonen met een jonge stiefmoeder brengt mogelijk ook zjjn bezwaren voor beide partijen mee. Ja'. Ja! Mariene krijgt een aardig duitje mee, als ze eens trouwt, en naatuurlijk ook haar moederlijk versterf. En nog iets Ge zult 't eens met mij zijn en mij niet verkeerd begrijpen een huwelijk tusschen neef en nicht *- hmt daartoe zou ik nooit mijn toestemming geven Nu lachte mevrouw Zehmen den braven, be- *orgden man in het aangezicht uit. ..Nu zal ik je toch ook een geheim vertellen," *eide zij. „Mijn jongen heeft al lang een keus ge daan een meisje zonder geld op een huwe- 'jksgift behoeft hij minder te letten. Maar boven in heeft hij Mariene altijd net als een zuster "^chouwd." ..Dat verheugt mijl Wel gefeliciteerd!" stamel- ,öe Eisenhut, min of meer verlegen, en liet er toen Jtóastig op volgen: „Ik heb je nog niet verteld, hoe aanstaande heet, maar daar wij onze ver eng geheim houden en alleen ons huwelijk, als De nieuwe redactie neemt die onzekerheid weg en beoogt bovendien het ontbreken van bepaalde nummers op het stembiljet zooveel mogelijk te voorkomen." Wordt, zoo zei de regeering, de voorgestelde bepaling wet, dan zal in tal van gevallen op de stembiljetten geen enkel nummer ontbreken, wat stellig een ver betering is. Het kamerlid v. d. Heuvel wilde de geschie denis nog duidelijker maken en diende een amendement in om de verbinding van lijsten in een zelfden kieskring onmogelijk te maken voor de kamer- en statenverkiezing. Het radicaalst was toen de commissie van rapporteurs, die toen een sub-amendement in diende om de verbinding van lijsten in één zelfden kieskring voor alle verkiezingen te verbieden. De amendementen werden door den minister overgenomen en het geheele artikel, aldus gewijzigd aangenomen. Om nu niet in dit lange artikel te verdwalen, willen wij eerst een oogenblik stil staan bij: De verbinding der lijsten. Nu de verbinding van lijsten in een zelfden kieskring niet meer mogelijk is, zijn mede verdwenen de letters, die aan ieder der in zoo- danigen kieskring verbonden lijsten, boven het groepsnummer woerden toegekend. Heel eenvoudig wordt de zaak thans voor een raadsverkiezing in de gemeenten beneden 20,000 zielen, waar geen lijstengroepen meer kunnen voorkomen, men heeft daar dus enkel op zich zelf staande lijsten. Dat het bepalen van den uitslag der verkiezing in die gemeen ten, daardoor veel gemakkelijker wordt, zal straks blijken. De nummering der lijsten. Allereerst volge hier de tekst van de nieuwe 4e, 5e en 6e leden van art. 50. (4). „Onmiddellijk na afloop van den ter mijn, gesteld in het eerste lid, nummert het centraal stembureau in een voor de kiezers toegankelijke zitting de lijsten in de volgorde door het lot aangewezen". Bij de herziening van 23 Juni 1923, Staats blad no. 294, heeft ook art. 100 het moeten ontgelden. Teneinde ons betoog niet te ver warrend te maken, zullen wij maar laten rusten, hoe de vaststelling van den uitslag vóór die wijziging geschiedde en den lezer aan de hand van voorbeelden alleen vertellen, hoe dit thans moet gebeuren. Niet in kieskringen verdeelde gemeenten. We nemen aan, dat in de gemeente X. zijn ingediend 6 lijsten, terwijl het aantal leden van den raad 7 bedraagt. Uitgebracht zijn op: Lijst 1129 stemmen. 238 "3156 4243 5601 "6144 Lijst no. Stemcijfer Aant. plaatsen Overschot 1 129 0 129 2 38 0 38 3 156 0 156 4 243 1 70 5 501 2 155 6 144 0 144 Totaal .1311 stemmen Aangezien 7 plaatsen te vervullen zijn is de kiesdeeler 1211 7 173. De eerste toewijzing van de zetels geschiedt nu aan de lijsten, die meer stemmen hebben behaald dan de kiesdeeler bedraagt en wel in dier voege, dat evenzoo vele malen, als de kies deeler begrepen is in het .stemcijfer (totaal aantal stemmen) eener lijst, aan die lijst een der te vervullen plaatsen wordt toegekend. We krijgen dus: 't zóóver is, bekend zullen maken, wil ik jou, nou héél alleen, vertellen wie zij is. Ge kent haar zeker wel. Alice van Horsten de jongste dochter van den overste." Hij zatzoo recht als een kaars en keek zijn schoonzuster aan, nieuwsgierig wat zij van zijn keus zou zeggen. Voor mevrouw Bertha's verbeelding dook eens klaps een groot, gezet, vlasblond meisje op, zeer bont gekleed en met witte wimpers aan de licht blauwe oogen. Nu, zij zou het leven aan Leopold's zijde wel uithouden, van jongsaf was ze door haar eigen vader aan militaire tucht gewend! En een overdreven senteminteele levensbeschouwing be hoefde haar aanstaande man van haar niet te duchten. Zij zeide dus niets anders dan: „Ik hoop dat je keus goed zal uitvallen, Leo pold ik wensch 't je van harte. Wanneer komt Mariene?" „Van middag of van avond. En wanneer gaat gij naar Antonsbad?" Over acht dagen,, denk ik. Eerder kan ik on mogelijk." „Zoo! Voorloopig bedanktl" Mevrouw Zehrnen deed haar zwager uitgeleide tot aan de voordeur, en toen deze zich achter hem had gesloten, viel zij in de half duistere kamer op een stoel neer en bleef een geruime poos onbe weeglijk zitten. Al de droefheid over hare reeds zoo lang verloren zuster was met nieuwe kracht in haar ziel ontwaakt. Zij stond eerst op, toen de middagklok op de boerderij werd geluid, en begaf zich ouder ge woonte, nadat zij de oogen met water had afge koeld naar de keuken, die gelijksvloers lag, om 3 plaatsen Drie der zeven plaatsen zijn thans verdeeld, zoodat nog vier ter verdeeling overblijven. Van deze^vier plaatsen wordt achtereen volgens een toegekend aan de lijsten met de grootste overschotten, met dien verstande evenwel, dat niet in aanmerking komen die lijsten, die na toekenning van een plaatseen gemiddeld aantal stemmen van minder dan 75 van den kiesdeeler (in dit geval 1293/4> zouden aanwijzen. Lijst 1 met een stemcijfer van 129 blijft dus voor deze verdeeling buiten beschouwing. Eveneens lijst 2 met 38 stemmen. Na toewijzing van eene plaats heeft lijst 3 per zetel meer dan 75 van den kiesdeeler, zoodat deze lijst in aanmerking komt. Na toewijzing van een plaats zou lijst 4 per zetel 243 2 12iya stem hebben, of minder dan 75 van den kiesdeeler. Ook deze lijst blijft dus voor de tweede verdeeling buiten beschouwing. Lijst 5 zou na toezegging van een plaats 501 3 167 stemmen per zetel hebben, zoo dat deze lijst in aanmerking komt voor een plaats. Lijst 6 met 144 stemmen, komt eveneens in aanmerking voor een plaats. We krijgen nu: Lijst no. Ie verdeeling 2everdeeling 1 0 0 2 0 0 3 0 1 4 1 0 5 2 1 6 0 1 3 3 Totaal 6 plaatsen, zoodat nog een plaats te verdeelen blijft. De derde verdeeling geschiedt volgens het stelsel der grootste gemiddelden, hetgeen wil zeggen, dat deze plaats wordt toegekend aan de lijst, die wederom na toekenning van een plaats het grootste gemiddelde aantal stemmen per toegekende plaats zou toewijzen. We krijgen nu den volgenden opzet. Aantal plaatsen Lijst no. Stemcijfer na toekenning Gemiddeld, van een zetel. 1 129 1 129 2 38 1 38 3 156 2 78 4 243 2 1211/, 5 501 4 12571 6 144 2 72 Lijst 1 wijst het grootste gemiddelde aan, zoodat de zetel wordt toegewezen aan deze lijst. Nog eens moeten we het zeldzame geval on der oogen zien, dat aan een lijst meer plaatsen worden toegewezen dan zij candidaten telt. Dit geval is voorzien in artikel 102 der Kieswet. Nemen wij eens aan dat lijst 5 slechts twee candidaten telde, dan zou bij de tweede ver deeling hierboven' genoemd, aan deze lijst geen plaats meer kunnen worden toegekend. Er bleven dan dus nog twee in plaats van een plaats te verdeeleing over, deze zou zijn ten deel gevallen aan lijst 4, die het grootste ge middelde had. te zien of alles in orde was. Hier zijde zei tot de keukenmeid „Mieke, groot nieuwsI Mariene ^Eisenhut komt een paar maanden bij ons. En ze gaat ook mee naar Antonsbad juffrouw Kreisler is op eens ver trokken." Mieke lachte met haar gansche appeltjèstronie. „Ja, mevrouw, ze is weg dat weten we al! En Jochem weet ook waarom. Laat hij 't u maar eens vertellen, hij heeft 't kersversch uit de beste bron, dat zij weg is uit kwaadheid, wijl mijnheer Eisenhut haar niet tot vrouw wil hebben, zoo'n spektakel! Dit had ze wel gewild 1 Dan had ze er levenslang warmpjes ingezeten 1" Mevrouw Zehmen zag Mieke min of meer ver schrikt aan en zeide toen niets anders dan: „Wel, dat verbeeldt gij je maar. Jochem is een oude wauwelaar." „Neen, neen!" riep Mieke haar nog na, „'tis zeker} waar vraag 't hem zelf maar, mevrouwl" En boven in de eetkamer, waar Jochem de tafel dekte mevrouw Bertha moest deze passeeren om naar haar eigen kamer te gaan werd zij door hem staande gehouden, daar hij het nieuws niet langer voor zichzelf kon houden 1 „Mevrouw, zoo zeker als ik Jochem Tutebusch heet, die oude juffrouw Kreisler heeft mijnheer Leopold willen trouwen. En ze heeft zoo ge schreeuwd en gegild, toen hij haar gezegd heeft, dat geen haar op zijn hoofd daaraan dacht, dat ik 't buiten gehoord heb bij het koesthuis van de Eisenhuts." „Maar, Jochem, hoe kwaamt gij daar bij de Eisenhuts?" „Mevrouw weet toch wel, dat Christiaan, de koetsier van de Eisenhuts, al jaren lang een vriend HET 25-JARIG BESTAAN VAN B. Z. O. D. (Bijstand zij ons Doei). STELLENDAM De Voorzitter, de heer Holleman opende de vergadering en heette alle leden met hun vrou wen hartelijk welkom. Bijzonder verheugde het hem dat de burgemeester gevolg gevende aan de uitnoodiging, in hun midden was. Het is altijd genoegelijk wanneer we zien dat de overheid belangstelt in de werking van de vereenigingen, zooals een vader in zijn huis gezin. Wanneer U als vader blijft medeleven met het gemeentelijk huisgezin, dan lijdt het geen twijfel of het zal de gemeente welgaan. Wanneer we de opkomst van de vorige algemeene vergaderingen gadeslaan, dan is het me een groot genoegen thans de opkomst te aanschouwen, 't Geeft een teeken dat er iets bijzonders is, welnu het is mij een genoegen U op deze 25ste algemeene vergadering een hartelijk welkom te mogen toeroepn, en filici- teer U met dit 25 jarig bestaan. Dit is een eerste mijlpaal voor deze vereeniging en we hopen dat er vele mogen volgen. Het pro gramma vermeld wel als punt 1 feestrede door den voorzitter, doch gezien ik niet instaat ben een zoodanige rede te houden zal ik volstaan in het kort de achter ons liggende jaren te memoreeren. Spreker schetste het ontstaan der vereeni ging, door een ziektegeval in een huisgezin, de patient moest naar een ziekenhuis, geld was er niet. Toen is door particulieren geld bijeen gebracht om die kosten te kunnen bestrijden, toen is een vergadering gehouden met het doel tot bestrijding van kosten ingevolge een ziek tegeval, zooals er thans gelukkig een tweetal vereenigingen bestaan op ons eiland. Hier heeft men dat echter nooit zoover kunnen krijgen en bleef het doel der vereeniging tot het uitkeeren van een geldelijke som bij ziekte verzuim. beperkt. Het bestuur werd benoemd en daarvan hebben nog zitting, ik als voor zitter en den heer Touw als secretaris. Ook wij hebben dus onze 25-jarige ambtsvervulling te herdenken. Steeds hebben wij genoegelijk in het bestuur de functies waargenomen, politiek kwam daarbij niet te pas, steeds was het be lang der vereeniging het punt der bespreking. Hoewel de heer Touw secretaris is was hij1 toch de ziel der vereeniging en daarvoor zijn wij h$m veel dank verschuldigd. Spreker zeide onlangs dat een tramgesprek hem ter oore bracht dat er hier een voorstel gedaan zou zijn om de uitkeering te ver dubbelen. Hij wenschte dan ook van deze plaats die praatjes tegen te spreken, als zou dat door het bestuur geweigerd zijn, daar een dergelijk voorstel uit de vereeniging nimmer naar voren is gebracht en het bestuur een dergelijk voorstel ook niet te weigeren heeft, indien de algemeene vergadering hiertoe besluit. Spreker wenschte allen een aangenamen avond. Hij deelde tevens nog mede niet met cijfermateriaal voor den dag te zijn gekomen om het gras voor den secretaris en den pen ningmeester niet weg te maaien. Daarna werden de notulen van de laatste vergadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. van mij is en die was jarig en mijnheer Eisenhut had hem, evenals altijd ,zijn gratificatie in natura gegeven, en die hielp ik hem in het koetshuis uitdrinken. Nu, mevrouw weet ook, waar het koetshuis van mijnheer Eisenhut ligt. Tegenover het kantoor en in het kantoor brandde 't licht nog. hoewel al de heeren boekhouders al naar huis waren. Eu op eens Christiaan wil net vertellen, hoe hem indertijd dat groote stukvat uit de touwen gevallen en in den kelder neergeploft is, zoodat 't kort en klein viel en de voorste kelder met rooden wijn overstroomd werd als we op eens een vreeselijk spektakel liooren en deuren dreu nend dichtslaan en schreeuwen van belang. E11 Christiaan zegt: „Dat's juffrouw Kreisler die stem ken ik en ik zeg nog: „Maar die praat altijd net alsof ze fluit," en daar komt Rika, de kamermeid, al aanloopen en roept, dat Chris tiaan moet inspannen, juffrouw Kreisler wil da delijk naar het station, ze had een brief gekregen, waarom ze op stel en sprong naar huis moest. Maar Rika vertelde er dadelijk bij, dat er niets van aan was en dat ze juffrouw Kreisler had moe ten vasthouden, toen ze flauw wilde vallen en altijd maar riep: „En dat's nu de dank,dat ik de laatste jaren van mijn jeug'd hier in dit sombere huis heb opgeofferd dat's nu de dank!" en zoo al meer. En toen ben ik maar heengegaan, want Christiaan moest naar den stal en de wijn was op." „'t Is zeker heel merkwaardig, Jochem, maar 't gaat ons niemendal aan. Breng nu straks het tweede bed uit de blauwe kamer naar den zolder en bezorg de gele sofa uit de groote logeerkamer daar in de plaats. Mariene zal in de blauwe kamer logeeren." „Zoo? Komt Marleentje nu eens bij haar tante?" Punt 3 der agenda Huldiging 2 bestuurs leden. De Heer van Eesteren sprak daarna als volgt: Geachte Vergadering. Wij hebben allen bij het ontvangen der convocaties reeds kunnen bemerken dat deze vergadering een geheel ander karakter heeft dan onze vorige jaarvergaderingen, hetgeen ook blijkt uit het groote aantal opgekomenen tot deze vergadering. Immers het feit dat de vereeniging Bijstand zij ons Doel heden haar 25 jarig bestaan viert is reeds een reden, genoeg om dat niet onopge merkt te laten voorbijgaan. Dat een vereeniging 25 jaar bestaat, zulks is geen zeldzaamheid, maar dat iemand 25 jaar aaneen in het bestuur eener véreeniging zit ting heeft, valt niet zoo dikwijls voor, Welnu Geachte Vergadering met het 25- jarig bestaan onzer vereeniging hebben we het voorrecht ook het 25-jarig jubileum te vieren van onzen geachte voorzitter en secretaris, die vanaf de oprichting der vereeniging die functies met groote toewijding hebben waar genomen en cjaarom wil ik even het woord tot u richten Geachte Voorzitter en Secretaris. Zooals ik zooeven reeds heb gezegd, dat wij het voorrecht hebben het 25-jarig jubileum te mogen herdenken de dag waarop gij 25 jaar geleden een functie als voorzitter en secre taris op u nam. 25 jaar hebt gij beiden met grooten ijver het belang der vereeniging op het oog gehad. 25 jaar hebt gij beide met genoegdoening de vereeniging zien groeien. 25 jaar hebt gij beiden de vergaderingen ge leid en dat mag ik er wel bijvoegen, altijd het belang der vereeniging voorop. En nu geachte Voorzitter en Secretaris namens de vereeniging filiciteeren wij u beide met uw 25 jarig jubileum en spreke de wensch uit dat gij nog jaren in het belang der ver eeniging uwe krachten daaraan moge geven en werkzaam zijn. Veel hebt gij beiden voor de vereeniging gedaan, gij hebt ze opgericht en geleid, tot op dit oogenblik toe. Gij hebt ze zien opgroeien van een klein takje tot een flinken boom waar van dagelijks de vruchten geplukt worden. En omdat Bestuur en Commissarissen en vereeniging er van doordrongen zijn, dat gij beiden Voorzitter en Secretaris steeds de spil der vereeniging geweest zijt en vanaf de oprichting tot nu toe met dezelfde toewijding de vereeniging hebt voorgestaan hebben Bestuur en Commissarissen namens de ver eeniging gemeend goed te doen als blijk van waardeering en hoogachting een huldeblijk aan te bieden voor hetgeen ge gedaan hebt voor de vereeniging en wel voor u geachte voorzitter een Gouden plateelinktstel met de wensch dat ge het vele jaren gebruiken moogt. Voor u geachte secretaris was de keuze niet gemakkelijk en hebben wij gemeend goed-te doen u aan te bieden een assortiment sigaren in luxe kist en hopen datvu dit als blijk van- waardeering en hoogachting wil aanvaarden. Holleman dankt de heer van Eesteren voor de tot hem gesproken woorden. De vereeni ging voor het keurig'geschenk hem aangeboden en hoopte over twee jaar ook het 25-jarig jubileum van den Penningmeester te mogen vieren. vroeg Jochem. „Komaan! Dan zal het arme kind weer eens wat hartelijkheid ondervinden 1" Mariene Eisenhut was nu ai acht dagen op Burg- witten, zonder dat ze wat minder schuw en wat spraakzamer was geworden. Robert Zehmen zeide eens op een ochtend, toen hij met zijn moeder aan het ontbijt zat: „Lieve hemel, moeder, ze schijnen dat zieltje- wel een slaapmiddel te hebben ingegeven! Als ik dan aan mijn Katie denk één en al leven en opgewektheid! Als ik iets tegen Mariene zeg, ant woordt ze: „Ja" of Neen,,." Als u met haar praat, hoor ik niets anders dan: „ja, tantelief: neen, tantelief! zooals u verkiest, tantelief! ik zal 't vader vragen, tantelief!" Een volgenden keer roep ik hardop: „Ba! ik kan 't niet langer aanhooren!" Met deze woorden nam hij afscheid van zijne moeder en botste bij de deur tegen zijn nichtje Mariene aan, die wat schïelijker dan anders de kamer binnentrad, omdat zij zich verlaat had. Hij wierp een welgevalligen blik op liet tengere, bevallige jonge meisje, dat er in haar eenvoudige blopse van geel neteldoek echt jeugdig uitzag. Schertsend greep hij haar in de prachtige vlechten, die zij om het mooie hoofdje had geslingerd, zooals Defregger zijn meisjes op het doek schildert. „Wel, nichtje, willen we eens weer paardje spelen, zooals in den ouden tijd?" (Wordt vervolgd O

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1