KWATTAW est „Onze Eilanden" Tandarts KROS DatsKWAÏTA EERSTE BLAD fan 9 tOt 2 oor M. Nederlof Kunstgebitten ZATERDAG 26 FEBRUARI 1927 DOKTER Umi EN ZIJN VROUW. •lAVA REEPEN" DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOONENBERG Pluimveeteelt. de tuinen, in het algemeen in stadstuin- is Maart de beste planttijd voor rozen, plantgaten worden een dag te voren flink uitgegraven en met losse voedzame 'e aangevuld, waardoor wat Thomasslak- meel gemengd wordt. Aan den grond voor verdere opvulling wordt gebruikt, en wij wat boendermeel toe. Teneinde rogen van het hout te voorkomen, wor- ze eerst met aarde bedekt, dat, zoodra „oogen" beginnen uit te loopen, wordt genomen, (by voorkeur op een donkeren, nachtigen dag). Pas geplante rozen, on- chillig of het struik- dan wel klimrozen moeten flink teruggesneden worden, erste op twee of drie oogen, de laatste op ongeveer een dicimeter boven den d. het byzonder willen wij hier deaan- t nog vestigen op de klimrozen. In de stuintjes vindt men ze over het alge- n nog veel te weinig, en toch zyn ze zoo uitnemend geschikt voor. Het be den van een kale muur of schutting op zuiden punt. Een aardige combinatie n wfl eens in een klein stadstuintje, op een ongeveer vijf meter breede rvlakte een Hamamelis, een klimroos re de Dyon) een Blauwe Clematus lustig een slingeren. Vanaf Januari tot in den mer is dit plekje eerst met de fraaie spinnetjes, dan met de lieve roosjes en na met de groote blauwe bloemen als dekt. Welk een genot kan zoo'n hoekje, en eigenaar, en den voorbyganger ver- ZITDAG HOTEL MEIJER MIDDELHARMS, M ii te koop aangeboden. Brieven franco onder No. 12 Bureau van dit blad. 21 Med. dokter, arts Mond- en Tandarts Mathenesserlaan 491» Telef. 30742 Telef. 3Ö742 SPREEKUREN: Maandag, Woensdag, Vrijdag van l-2£ uur Dinsdag den geheelen dag Maandag en Dinsdag van 79 uür n.m. Putsctielaan IgO SPREEKUREN Maandag en Woensdag van uur Vrijdag van 7—9 uur n.m. Voor absoluut pijnloos trekken, boren en vullen wordt ingestaan Pijnlooze Zenuwbehandeling en onzichtbare vullingen Bleeking van gekleurde voortanden met 5 jaar garantie Hnlpgeblt f 10 binnen 14 dagen Reparaties vanat f 1.50 Heel gebit vanaf f 30. Inlichtingen kosteloos De Centrale Proeituln voor Goeree en Overflakkee te 'Middelbands (Langeweg) is op eiken werkdag voor belangstel lenden GRATIS TOEGANKELIJK. Deegewenscht geeft de tuinman alle inlichtingen, die mochten worden ver langd. Beslist verkrijgbaar bij'. P. Wielhouwei, Middelharnis; N. J. Boer, SommelsdijK; Zaaijer-Teepe, Dirksland; C. de Moolj, Ouddorp; v. d. Maden, Oude Tonge; W. Bout. Brlelle. Ill Adverteeren Prijs per kwartaal. f I, Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en DienstaanvTagen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 rogels elke regel meer 15 cent, Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Hst wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 33 doet verkoopen] j Week-revue. Binnenland. Al zal ongetwyfeld een ieder er zich over verheugd hebben, dat het ongeluk aan den onbewaakten overweg te Rilland Bath zoo goed is afgeloopen en Ir. Kalff, een der directeuren der Spoorwegen, noch de hem vergezellende hoofd-ambtenaren, beteeke- nend letsel hebben bekomen, toch zullen velen, die zich den laatsten tijd bitter be klaagd hebben over het wezen der onbe waakte overwegen, een gevoel van leedver maak niet hebben kunnen onderdrukken, dat nu ook de directie zelve het gevaar van het genoemde instituut aan den lyve heeft ondervonden. Er is zelfs een kleine actie ontstaan om den chauffeur, die de aanryding veroorzaakte, als... een held te eeren en hem op alle mogelijke wijzen schadeloos te stellenVan wansmaak is zulke actie niet ontbloot. Het kan goed zyn om er eens op te wijzen, dat de kwestie der onbewaakte overwegen geen speciaal Hollandsch probleem is, zoo als het publiek wel eens meent; in alle landen bestaan die gevaarlijke punten, en het zoeken naar een goede oplossing ge schiedt er even intensief als hier. Het publiek is vaak gauw klaar met het zoeken naar een uitkomst en ook in dit geval meent het alle bezwaren te kunnen ondervangen met te decreteerenze moesten aan elke overweg een wachter neerzetten. Afdoende zou deze oplossing inderdaad zijn, maar economisch niet; ze zou een uitgave van millioenen ver gen en eene opvoering der tarieven nood zakelijk maken, waartegen dan wellicht nog harder gemopperd zou worden als nu tegen de onbewaakte overwegen. Het stelsel der onbewaakte overwegen heeft altijd bestaan, maar toen tal van land wegen eertyds slechts door de karren van boeren bereden werden, leverde die toestand geen aanmerkelijke bezwaren op. Het mo derne verkeer echter heeft de verharding van vele wegen vereischt, zoodat er nu een snelvervoer ontstaan is op plaatsen, waar eertijds slechts wat paarden voortsjokten, die, als het noodig was, zelf wel naar 't ge vaar omzagen. Tenslotte mag men niet vergeten, dat het spoorwegverkeer, dat toch in hoofdzaak over eigen banen geleid wordt, voor het publiek het minste gevaar oplevert en slechts nu en dan een ongeval veroorzaakt, terwijl het ongebreidelde auto-verkeer dagelijksch slacht offers maakt. Tal van auto's passeeren voort durend met een trein-vaart allerlei kruisin gen en zijwegen; ten opzichte van dat moor den de autoverkeer is elke straathoek een „onbewaakte overweg", doch daartegen mopperen wij niet. De zaak is ten slotte deze, dat wij, wat de veiligheid betreft, door het spoorweg-verkeer verwend zijn, en dat wij uit gewoonte het onnoodig vinden om bij het passeeren van een overweg bij zondere oplettendheid te betoonen. Want het is onze vaste overtuiging, dat niemand, ook niet by avond of by mist, het slacht offer van een onbewaakte overweg behoeft te worden, wanneer voldoende de voorzich tigheid wordt in acht genomen. FEUILLETON. W. HEIMBURG VERTALING VAN HERMINA. (Geautoriseerde uitgave van D. BOLLE.) 2) Liefderijk en bezorgd, raadden ze haar dus aan, hem te bedanken. De woning van Eisenhut zou hun jonge zuster wel een kooi toeschijnen, meenden zij, daar de geest van Leopold's ouders, die slechts geleefd hadden om hun geldkist te vullen, er nog rondwaarde. Maar vruchteloos Louise bleef bij haar besluit. Zij wilde nu eens Leopold Eisenhut hebben. En zoo lieten ze haar begaan, daar ze merkten dat het jonge meisje naar een eigen huis en haard verlangde. Op een dag in Mei, een half jaar later, voerde Leopold zijn jonge vrouw zijn woning binnen Door den tuin wandelde hij met haar iangs de wilde Witte en hier viel ze hem juichend om den hals, voor den eersten keer sinds zij elkaar kenden, want hij was geen verliefd bruigom en zij geen teere bruid geweest. Maar op het gezicht van de nieuwe kleine brug, die hij over het riviertje had laten maken en die met guirlandes versierd en in de nachtelijke duisternis met papieren lampions ver licht was, vergat ze haar beschroomdheid en ^dankte haar man, jubelend van blijdschap, zoo- a's een kind, dat een nieuw stuk speelgoed krijgt. Nu voelde zij zich in het huis van Eisenhut niet INGEZONDEN MEDEDEELING. Slechts een merk kan 't beste zyn Eindelijk hebben we weer eens wat ge hoord over de twee Nederlanders, die in verband met de Haagsche moord-affaire te Brussel zijn aangehouden. Zij werden naar den Haag overgebracht en daar aan uitvoe rige verhooren onderworpen. Hoe de ont wikkeling van deze zaak zijn zal, is nog niet te zeggen, omdat de justitie wel niet alles zal loslaten, wat zij weet, maar tot heden is de indruk, dat men hier met de werkeiyke daders te doen heeft, niet erg overtuigend. Zeker niet ten opzichte van de jongste der twee. Die is blijkbaar een wat men noemt „behoorlijke" jongen, maar een die zich onvoorzichtiglyk door een ouderen kameraad" heeft laten beetnemen. Elders in dit blad zullen zyn avonturen wel be schreven zyn, avonturen, die leerzaam zijn vooral voor ouders, als kinderen niet te gauw vertrouwen te stellen in het mooie zich- voordoen van aangewaaide kameraden. Vaak zal men dan in de vreeselykste verwikke lingen geraken. 't Is overigens ernstig te wenschen, dat de daders van deze moordzaak gauw ont maskerd zullen worden, want het moorden is als een epidemie, die over ons land waart. Verdacht van medeplichtigheid aan den roofmoord in de buurt van Emmen is thans zelfs een 15-jarige jongen gearresteerd. Wer kelijk dreigt hier te worden de fanatieke, gruwei-romantiek uit het Wilde-Westen. Zelfs de meest principale tegenstanders zouden nu naar een-jaartje-doodstraf gaan verlangen. Erg enthousiast blijken de wethouders uit de grootste vier gemeenten van ons land na hun gehouden onderzoek niet te staan tegen over het plan om stads-werkeloozen naar de Drentsche ontginningen uit te zenden, een oplossing van het werkeloozen vraagstuk, waartegen zeer velen trouwens al sceptisch gestemd waren van het oogenblik af, dat het werd geopperd. Het zal wel een onroman tische begrafenis krijgen onder een stapel ambtelijke rapporten. Juister lijkt ons het plan van den Minis ter van Arbeid om ongeschoolde arbeids krachten tot vaklieden op te leiden, want, dat get gemis aan vakkennis een der eerste en voornaamste oorzaken is, dat debetrok kenen geen arbeid kunnen vinden, staat wel vast. De statistieken wijzen het uit, dat de „losse arbeiders" het overgroote deel der werkeloozen uitmaken. De voorgenomen op leiding kan dus werkeiyk eenige beteekenis hebben, wanneer zij tenminste niet plaats heeft per „stoom-cursus", want daarvoor is de opleiding 'voor een vak te veel omvattend. De nationalistische beweging in China blijft successen behalen en al is bet waar, meer van haar zuster gescheiden, nu voelde zij zich daar als jonge vrouw niet eenzaam meer, nu be hoefde ze den tuin maar door te gaan om in haar ouden doen te zijn! Op dit oogenblik geloofde zij onwankelbaar aan haar geluk, aan de door haar zuster betwijfelde goedheid van haar man. In het begin wipte zij dan ook eiken dag, als Leopold op zijn kantoor was, even naar hare zuster, eerst nog wat beschroomd als jong mevrouwtje, maar toch met een uitdrukking van geluk in de oogen. Een! poos later echter werd ze bieek en stil, wat, zooals haar zuster zeide, niet onnatuurlijk was. „Kom maar niet zoo dikwijls, Louise," waar schuwde Bertha haar soms. „Je man zou 't kwalijk kunnen nemen waarop zij in het begin ant woordde: „O, hij merkt 't niet eens!" Maar later, kort voor Marlene's geboorte, klaagde zij: „Och, Iaat mij toch mijn eigen zin doen, jaag mij niet dadelijk \yeer weg, bij ons aan huis is 't zoo koud!" „O, gij zottinnetje!" troostte Bertha haar, „dit brengt je toestand nu mee, ge zult 't niet koud meer hebben, als je kindje in de wieg ligt te schreien." „Ik heb zoo'n angst, Bertha!" „Wel, waarvoor?" „Och, ge begrijpt mij niet. Leopold zal zoo boos zijn als 't geen jongen is. Hij praat nu al van niets anders dan van zijn zoon, van den erfgenaam der firma." „Nu, hij zal toch geen barbaar zijn, als 't eens een klein juffertje is!" merkte Bertha aan. Louise Eisenhut zuchtte, en de hand beefde, waar mee zij zich het haar van het voorhoofd streek. Hare zuster zag dit en perste de lippen samen. dat de economische belangen der Europeanen voorloopig althans door die successen ge schaard worden, toch worden ze door de geheele wereld met belangstelling en niet zonder sympathie gevolgd, een sympathie, die nog sterker zou kunnen zyn, als de Chineesche nationalisten zich van hun Bols jewistische vrienden wisten te ontdoen. Deze nationalistische beweging is tenslotte de eenige kant voor China om de dievenbende af te schudden, die het volk al jaren uit, welker leden zich tooien met de mooie na men van „gouverneur" en „generaal" en die over legers „soldaten" beschikken, die slechts geüniformeerde roovers zijn, onder aanvoering van rooverhoofdmannen. Nadat de zuidelyken de staff Hankau en de Engelsche concessie aldaar veroverd hadden, hebben zy Engeland tot een over eenkomst gedwongen, waarbij dat land feite lijk van al baar byzondere voorrechten af stand deed. Sjanghai dreigt binnenkort het lot van Hankau te ondergaan, en graag of niet zullen de Europeaansche mogendheden zich daarna wel eveneens te verstaan heb ben met de nationaliteiten over een wijziging van den status der internationale nederzet ting aldaar. Een nieuw China is in wording; moge het een beter en gelukkiger China zijn, bereid om met de overige wereld samen te werken. De Vereenigde Staten maken zich niet bijzonder druk inzake China; ze hebben d'r eigen „akkefietjes" trouwens dichter bij huis toch wel. Het leger, dat ze „ter bescherming van het leven en 'de eigendommen harer onderdanen" in de midden-Europeesche re publiek Nicaragua hebben geland, vergrooten ze met den dag. 't Blijkt thans wel, wat de Vereenigde Staten er in den zin hebben. Aan het volk in Nicaragua is een president, Diaz, opgedrongen, waarvan men in dat land niets moet hebben en die een „zetbaas" van Uncle Sam blykt te zijn. Die President heeft INGEZONDEN MEDEDEELING. voor fijne pijptabak ZACHT, GEURiG GOEDBRANDEND Aan deze eischen voldpei ingezonden Mededeeling. ROTTERDAM GELDERSCHEKADE 20 aan de Ver. Staten het protectoraat over zijn land aangeboden, zoodat Nicaragua, ge- ïyk eens Panama, tot een kolonie van de Ver. Staten is geworden. Het „gezag" van zulk een President moet natuurlijk met de wapenen verdedigd worden. 't Blijkt, dat het Panama-kanaal alléén aan de toenemende eischen van het gewel dige zeeverkeer niet meer kan voldoen en daarom wenschen de Ver. Staten nog een kanaal te graven op een plaats, waar het werelddeel Amerika zich geografisch op haar smalst vertoont en dat is Nicaragua. Maar om te zorgen, dat haar belangen niet ge schaad kunnen worden en het nieuwe kanaal in tijd van oorlog door de Ver. Staten kan worden beheerscht, moet Nacaragua zelve eerst aan den wil van Noord-Amerika onder worpen worden. Zóó is de politiek der machtigen. Met de eene hand rooven ze en met de andere noo- digen ze uit tot ontwapeningsconferenties ter wille van den vrede. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden worden aan „De Combinatie"Westersingel 27a, Botterdam. Postzegel van 10 ct. insluiten. Zelf fokken of Eieren (kuikens) koopen Er zyn nog menschen, wien die vraag niet interesseert. Ze hebben slechts enkele kippen voor 't gemak om bet tafel- en keuken afval kwijt te raken en verlangen er in 't voorjaar naar om een der dieren te „zet ten" en die straks als moeder „kloek" met een koppel donzige kuikentjes te zien rond scharrelen, tot levendig vermaak der kin deren, zoowel als van vader en moeder zelve. Nu behoort zulk een tafereeltje inderdaad tot de liefiykste voorjaarsidyllen en hoender houders, voor wie de te behalen voordeelen slechts nevenzaak zijn, zouden wij het zelf fokken der jonge dieren niet graag ontraden, hoewel ook zij toch wel eenige meerdere belangstelling mochten toonen voor de be antwoording van het tweede gedeelte dei- vraag, n.l. of het beter is eieren van eigen koppel voor broeddoeleinden te bestemmen, dan wel broedeieren te koopen. Overigens zouden we in het algemeen willen aangeven, dat boeren, die een aantal kippen houden als nevenbedrijf en degenen, die, hoenders bezittende uit liefhebberij, er toch graag zooveel mogelijk voordeel uit willen halen, goed doen om jaarlijks de be- noodigde ééndagskuikens of jonge hennen te koopen. Men weet, van welk belang het is om op denjuisten tijd kuikens te bezitten, daarvan hangt het zelfs af, of men voor deel zal kunnen behalen- of niet. Welnu, in het vroege voorjaar zyn er nog weinig Zij had haar zwager in den korten tijd, dat hij verloofd en getrouwd was geweest, voldoende leeren kennen om de zenuwachtige stemming van hare zuster te begrijpen. Dat arme zusje! Hij behandelde het ongelukkige schepsel, alsof ze een dom, ondeugend kind was. Hij placht haar eiken morgen voor te schrijven wat ze doen en laten moest, hij ondervroeg haar 's avonds, hoe ze het een en ander had gedaan, wat ze hierbij en daarbij gedacht had en berispte haar streng, ais hare antwoorden niet aan zijn verwachting voldeden. „Gij moet je leeren gedragen, zooals 't een me vrouw Eisenhut betaamt," zeide hij telkens. „Gij moet je die kinderachtigheden afwennen." Stellig en zeker verwachtte hij van haar, dat zij hem een zoon zou schenken. Alle vrouwen van de Eisenhuts hadden bij haar eerste bevallingeen zoon gekregen, en nu was zijn vrouw verplicht dat voor beeld te volgen! Maar mevrouw Louise Eisenhut kreeg op een prachtigen lentedag een meisje! Dat kwam niet te pas! Mevrouw Bertha moest den storm het eerst door staan, waarin de vaderlijke gramschap en teleur stelling zich lucht gaven. Met hoogroode kleur en bevende lippen, kwam zij in de kraamkamer terug, waar de jonggeborene naast het bed van hare moeder in de oude wieg van het geslacht Eisenhut lag. „Je man komt dadelijk, Louise," zeide zij met gedwongen vroolijkheid, „hij heeft juist een heer bij zich. En hij is heel blij met zijn klein meisje." En de baker knikte toestemmend, zeggende: „Dat mag hij waarlijk ook wel wezen! 't Is een prachtkind!" Maar de blauwe oogen van de jonge moeder druk* broedsehe hennen, zoodat het heel moeielyk is om te gaan vertrouwen op het toeval, dat één of meerdere onzer kippen op den door ons bepaalden tyd broedneigingen zul len vertoonen; slechts het bestellen der dieren tegen het door ons gewenschte tyd- stip geeft ons garantie, dat we ze dan ook bezitten zullen. Natuuriyk is het mogeiyk om ons zelve een broedmachine te ver schaffen, maar de behandeling daarvan ver eischt veel routine en ervaring en zulk een broedmachine levert ons bovendien geen voordeel op, als we niet over groote koppels hoenders wenschen te beschikken en de machine niet- heel het seizoen door in bedryf kunnen houden. In het algemeen gesproken is het dus niet aanbevelenswaardig om zelf te fokken. Degenen echter, die er toch toe overgaan omdat ze by v. toevallig op tyd over een of meer broedsehe kippen beschikken of het genoegen willen smaken om het broedproces zelf te leiden en te volgen zy staan voor de beantwoording van een tweede vraag; moet ik laten broeden met eieren van eigen kippen, of zal ik broedeieren koopen? We adviseeren met nadruk tot het laatste. Uit vorige artikelen weten onze legers reeds, dat het voordeelig is en waaróm het voordeelig is om slechts raskippen te fokken, maar ze weten eveneens, dat ras alléén geen waarborg voor hooge eierenproductie biedt, daar voor dat laatste vereischt wordt, dat de dieren van een op zoo'n hooge productie gefokten stam zyn. Zulk een stam te kwee ken vereischt enorm veel kennis, ervaring en arbeid. Alle kippen moeten bijv. opleg kracht worden gecontroleerd door valnesten, dag in, dag uit. Ze moeten geringd en ge nummerd zijn, overjarig wezen, haar leg moet in den winter worden teruggehouden, als ze voor den foktoom bestemd zyndieren, welke ernstig ziek zijn geweest of bepaalde ondeugden vertoonen moeten voor de fokkery worden uitgeschakeld, alsmede de hoenders, die eieren van abnormale vormen produ- ceeren; zoowel van de hennen als de fok- hanen moet heel de afstamming vaststaan en uit eigen boekhouding nagegaan kunnen worden. Dat alles zyn werkzaamheden, welke voor het opbouwen en het behoud van een stam noodig zijn, en welke tenslotte wel door vele pluimveehouders verricht kunnen worden, maar die toch zooveel arbeid vor deren, dat ze ten behoeve van een beperkten aanfok niet loonend kunnen zijn. Nu zijn er pluimveehouders, die er mee volstaan om ééns een koppel prima kuikens of jarige hennen te koopen van een bekende fokker en meenen, dat ze er mee volstaan kunnen in komende jaren met eieren van afstammelingen dezer dieren voort te kwee ken. Anderen betrekken hun broedeieren van menschen, die zulke dieren eens kochten en die nu meenen te mogen adverteeren, dat ze kuikens en eieren verkoopen van hoenders ten angst en twijfel aan die boodschap uit, en hoe donker 't in het vertrek mocht wezen, zag zij maar al te goed, toen Leopold ELenhut eindelijk binnen kwam, den dreigenden rimpel tusschen zijn wenk brauwen en de teleurstelling in zijn blik. „Och, Leopold," klonk de sidderende, kinderlijk zachte stem der jonge vrouw, „nu is 't een klein meisje Hij antwoordde niet, boog zich over de wieg, keek een oogenblik naar het roode gezichtje van zijn dochtertje en wendde zich vervolgens tot zijn vrouw. „Hoe gaat 't je nu, Louise?" Daarop ging hij heen, nadat hij nauwelijks het antwoord had afgewacht beleedigd en diep gekrenkt, naar 't scheen. Een zachte kreet klonk uit het bed, en een paar minuten later snelde iemand het huis uit om een dokter te halen. De jonge kraamvrouw had een toeval gekregen, dat haar leven in gevaar bracht. Als mevrouw Bertha Zehmen aan dezen dag terugdacht, balde ze de hand nog tot een vuist. Maar het jonge lichaam overwon, Louise stierf niet, doch bleef zwak en ziekelijk. En iedereen had toen medelijden met hem, met Leopold Eisenhut, die als beredeneerd man en geloovig christen zich kalm en gelaten in zijn onge luk schikte. Zeventien jaar lang bleef Louise kwijnende, hoe wel 't haar niet ontbrak aan den wil om te sterven Alleen het kind, de kleine Mariene naar de beide grootmoeders Eisenhut en Zehmen Marie Heiene genoemd bond haar nog aan het leven. Maar eindelijk bleek ook zelfs dat bijzijn niet krachtig genoeg. Juist op Marlene's zeventienden verjaar dag stierf Louise aan een beroerte. Het bleeke, lang opgeschoten meisje, dat zoo'n droevige jeugd had gehad tusschen een zonderlin gen in zichzelf gekeerden vader en een altijd zieke moeder, knielde als versuft bij het sterfbed en wist niet wat er geberude. Toen mevrouw Bertha ademloos over de brug kwam toensnellen en het huis van de Eisenhuts binnenvloog, trad de weduwnaar met Mariene aan de hand haar op den drempel van de sterfkamer kalm en bedaard tegemoet en stak haar even be daard de hand toe. „Onze lieve afgestorvene hief hij aan, maar Bertha luisterde niet naar hem. Zij ijlde hem voor bij, de kamer in en wierp zich diep bedroefd voor het bed neer. Nu rukte ook Mariene zich los van haar vader, volgde hare tante in de sterfkamer en schreide hartbrekend. Toen zij zich eindelijk te zamen naar de zaal begaven, zooals de groote pronkkamer van de Eisenhuts heette, troffen zij hier Leopold aan, druk in gesprek met den predikant over den tekst der lijkrede, terwijl de vrouwen, die de doode zouden afleggen, en de timmerman in een hoek bij het groote buffet stonden te wachten. Leopold had alles al in gedachten bestierd. Met een zachte, vaste stem maakte hij zijn verlangen kenbaar en bestelde, dat de zaal met zwart laken zou bekleed worden. Ook de fraaiste kist, die te krijgen was. Ook het muziekcorps, uit de stad. Onder algemeen klokgelui en in een met vier paarden getrokken lijkwagen moest de overledene grafwaarts ge dragen worden. Het kantoor werd gesloten tot den dag na de begrafenis. Hij verzocht mevrouw Bertha de rouwkleeding voor Mariene te bezorgen. (Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1