Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. BINNENLAND ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 23?FEBRUARI 1927. 3 Alle spelers deden overigens hun uiterste best, en de stilte en het daverend applaus na beëindiging van het stuk bewees aller instemming. Na de pauze werden twee tableaux opge voerd, welke getuigden van ernst en studie. Nummer één stelde voor de armoe in het gezin van een oorlogsinvalide, wat met de verlichting van het Bengaalsch vuur een indrukwekkend schouwspel gaf. Een welver diend applaus was hiervan het resultaat. Maar verre overtrof het tweede tableau, voorstellende „Ontwapening". Die uitvoering was in één woord schitterend. Als het gor dijn opgaat en het roode en groene licht de groep belicht zien we in 't midden 't socia lisme, dat voor "den wereldvrede strijdt. De vrede in groen kleed, symbool van den op komenden groei, waarin de vrede verkeert. Om het socialisme en den vrede groepee- ren zich jonge vrouwen, allen bezield met 't idee „Ontwapening". Naast het socialisme een knaap symbool van de jeugd, die door het socialisme in bescherming wordt genomen. De wapenen, vóór de groep, worden door hem veraf schuwt. Als het doek zakt, is het applaus overweldigend. „De Dageraad" heeft heel wat aangedurfd, maar ze is er in geslaagd dit goed ten uit voer te brengen. Best ons nog te vermelden, dat de heer Poortvliet als grimeur uitstekend werk heeft geleverd en een geanimeerd dansje vele aan wezigen nog eenigen tijd by een hield. Uit de Raadsvergadering. In ons Zaterdagnummer meldden we aan het slot van het raadsverslag van Middelhar- nis dat we nog nader daarop zouden terug komen. We willen 't nog even hebben over de rondvraag. Wanneer we goed herinneren, dan heeft ons raadslid Krijgsman eenigen tijd geleden gevraagd de rondvraag te be korten en verzocht den leden de voorstellen of vragen schriftelijk in te dienen, waarna ze in een volgende vergadering ter sprake zouden komen. Van de rondvraagbekrimping merkten we althans Donderdag j.l. zeer weinig. Ieder had wat op zijn kerfstok en 't waren allemaal oude dingen. Zoodat men zich waant in vorige vergaderingen. 't Viel ons op dat er leden waren die zelfs voor de derde maal op 't zelfde aambeeld sloegen en ten slotte nog geen antwoord ontvingen dat afdoende was. Krijgsman begon zelfs weer met de rond vraag en vroeg verlichting op Louis Bouw- - eesterplein. Een ingezetene heeft zulks aan en W. reeds in October sGhriftelyk ver docht, heeft daarop nimmer eenig antwoord "ntvangen en de zaak bleef ongedaan, zeer en ongerieve van de bewoners, postboden, ourantenbezorgers en wat dies meer zy. Vogelaar kwam voor de derde maal terug p de schoolgeldregeling te Stad aan 't Ha- ingvliet. Voorzitter heeft tweemaal toe- ezegd een onderzoek; waarom moest Voge- aar nu weer met die vraag komen Wy ragen ons af aan wie de schuld dat de leden elkens weer met dezelfde vragen komen, erwijl de Voorzitter het plan van Krijgsman oo toejuichte om de rondvraag te bekrimpen. Dorsman vroeg weer naar de opmeting an het huis van Bakker en vroeg of de amer aan de maat was. Biykens den loop an het gesprek was merkbaar dat dit punt ook al een paar maal deel had uitge hakt van een geheime zitting. Voorzitter eide dat hy die kamer door een ambachts had laten opmeten en dat die aan de aat was. Dorsman betwistte zulks en vroeg aarom de Voorzitter zelf zich niet had ver- ewist van dien toestaffd. Voorzitter zeide wel meer te doen te ebben. Waarop Dorsman naar voren bracht f de Voorzitter er dan niet om gaf of de ouwverordening al of niet overtreden wordt, aarom moet die zaak voor den zooveelsten eer ter tafel komen? Waarom overlegt men er vergadering dan geen stukken waaruit e betrokken leden of voorzitter direct hun egenstrijdigheid kunnen weerleggen? Krygsman vond dat de ambachtslieden "arik veel betichten. Als de duivel jongen on, deden die jongen niets anders dan schel en op Varik en betreurt dit ten zeerste, orsman zeide dat het bij hem liep over de westie: worden wij raadsleden bedrogen, of neen? 't Feit ligt er toch en daar is iets meer aan te veranderen. Voorzitter zeide opnieuw onderzoek toe. Dorsman meende dat Voorzitter zulks reeds 1 lang had moeten doen, er schuilt hier olgens zijn berekening een overtreding. Dorsman vroeg weer voor de zooveelste ■aal naar de rekeningen van het Armbe- uur of die nog gecontroleerd zijn met de etrokken ambachtslieden daar die veel te oog waren. Spreker zeide onder voorwaar- e ook zyn goedkeuring aan die rekening hebben gegeven. Alweer een oude koe. aarom komt Voorzitter zelf niet met het sultaat van zyn bespreking? Waarom ge acht tot de rondvraag hem weer antwoord aagt Dorsman sprak daarna zijn misnoegen uit er de geheimhouding van de raadsleden alle besprekingen uit de geheime ver- deringen denzelfden avond nog naar buiten ergaan. Spreker vond dit zeer treurig En enscht geheimhouding van leden die deel tmaken van de commissie van onderzoek r Begrooting '27. Krygsman wenschte daaraan niet mede werken, wel tegenover derden, doch et tegenover andere raadsleden. Dorsman meende dat de raadszaal de plaats as over gemeentezaken te spreken docü et onder het publiek, op straat of Kaai- Ook over deze geheimhouding is reeas INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. meermalen gesproken. Wij vragen ons nu af: wat voor nieuws bracht ons een rond vraag die drie kwartier inbeslag nam Wat is nu de reden dat de rondvraag niet bekrompen kan worden Zou het langzame afwerken daaraan geen schuld hebben? Zou het en voor den Voorzitter en voor de leden niet aangenamer zyn indien iets be handeld wordt en daarmede afgeloopen, ïn- plaats van steeds maar weer op datzelfde aambeeld te moeten blijven slaan? De ver gadering van Donderdag was bepaald weer amusant maar gaf geen blyk van een optima forma vergadering, zooals van een centrum verwacht zou mogen worden of zou de ver kiezingskoorts den leden hebben aangegrepen dat ze allen zoo in de weer zijn over kleine nietigheden die ze hoog laten oplaaien? SOMMELSDIJK. In het huis gemerkt B 275 is een geval van besmettelijke ziekte diphteritis, geconstateerd. Het dochtje van A. B. had het ongeluk zoodanig met haar hoofdje op een steenen voorwerp te vallen, dat geneeskundige be handeling noodzakeiyk was. Door het omvallen van een stoof met vuur ontstond bij de Wed. v. L. alhier een begin van brand. Door de buren werd het ongeval spoedig opgemerkt en bij tyds erger voorkomen.. Voetbal. Wegens slechte weersgesteld heid en terreinafkeuring ging den wedstryd V.N.H. Flakkee Zondag j.l. niet door. DIRKSLAND. Door het wegglijden der ladder waarop een plank gelegd was, om gemakkelijker steenen te lossen, geraakte de werkman A. K. in de haven. Tot den hals nat en met een kleine kwetsuur aan de hand, werd hij op den wal geheschen om zich thuis van droge kleeren te voorzien. De meeste ongelukken aan de haven loopen in den regel nog al goed af, maar het gebeurd dikwijls dat men verbaasd staat over het slechte losmateriaal, als planken en trappen. Een beetje meer veiligheidsmaatregelen zyn zeker niet overbodig. HERRINGEN. De stemming ter verkiezing van een notabel der Ned. Herv. Kerk, zal plaats hebben a s. Vrijdag des avonds te 6J uur in de consistoriekamer. Tot bestuursleden der Bijzondere school alhier, zijn herbozen J. van Rossem, M. G. den Boer en Joh. Kalle. STELLENDAM. Door de garnalenvisschers zijn de vórige Week 1,2_en 3 dagen gevischt. Per dag en per vaartuig werd gemiddeld slechts 15 Kg. by de pellerijen aangebracht. De vorige week werden van hier ver scheept 510 H.L. aardappelen, 130 balen uien en 200 balen koepeen. Zaterdag 1.1. werd door den heer Van Gulib, gar palenhandelaar te Rotterdam, aan zijn gehuwde garnalen visschers alhier een gratificatie van 25 per hoofd uitgekeerd. GOEDEREEDE. De verkoop van zitplaat sen in de Ned. Herv. Kerk, heeft 267,40 opgebracht. In de Ned. Herv. Kerk is tot Notabel gekozen Joh. Tanis. De verkiezing van den Gemeenteraad voor deze gemeente is bepaald op 25 Mei a.s. De afgeloopen week hebben de kuil- visschers van 20—60 kilo schubben gevangen. Alhier worden plannen gemaakt om een afdeeling op te richten voor de Pluim veeteelt. OUDDORP. In de weervisscherlj werden vorige week 2 zalmen gevangen. De afgeloopen week werden door de kuilvisschers van 5 150 kilo schubben ge vangen, 5000 K.G. Haring en 20 vaten Sardijn. A.s. Vrydagavond bestaat gelegenheid tot aangeven voor den H. Doop in de Ned. Herv. Kerk. Zaterdagavond is hier een Herv. Knapen- vereeniging opgericht met aanvankelijk 26 leden. Toen Ds. Polhuis Zondagavond na ge* houden kerkdienst naar huis reed, had hy het ongeluk met zijn Ford in den draai van den Helhoök te slippen wegens de gladde sneeuwbrijen kwam zoodoende met zyn voertuig terecht in de Hulsthaag van D. K. Behulpzame handen wisten höm met een touw weer op den rechten weg te trekken. NIEUWE TONGE. In de gehouden leden vergadering der Coöp. broodbakkerij „Voor waarts" alhier zijn tot bestuursleden her kozen de heeren H. Beyer en P. v. Alphen Jz., terwijl tot dagelijks bestuur werden benoemd de heeren A. Kievit, L. A. van Zielst en A. Visbeen. Besloten werd aan de leden 14 dividend uit te keeren. Tot lid der commissie van toezicht is herkozen de heer P. C. Tyi. Door de firma W.&L. D. van Eesteren werd besloten aan hun cliënten over het afgeloopen jaar 16 dividend uit te keeren. Een openbare vergadering van den raad dezer gemeente is belegd tegen a.s. Vrijdag des nam. 2 uur. het begin der Langeweg, bij de hofstede van den landbouwer Van Markensteijn, 2 auto's in botsing. Vermoedelijk is de aldaar staande schuur, welke het uitzicht belemmert, de oorzaak, dat de chauffeurs elkander eerst opmerkten, toen het te laat was. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Met materieele schade liep dit ongeval af. Zondagmorgen a.s. zal in de Ned. Herv. kerk doopsbediening worden gehouden. Doop- vaders kunnen zich Vry dagavond na 7 uur aanmelden aan de pastorie. Door de afd. Oude Tonge van Volks- onderwys is een vergadering belegd tegen Donderdag a.s., des avonds 7 uur in de oude school. Deze vergadering is weer gecombi neerd met Ouderavond; met medewerking van de gemengde zangvereeniging „Excel sior". De leden van Volksonderwijs mogen tevens nog een gehuwd persoon, of echtpaar introduceeren. We hopen dan ook, dat alle leden dit zullen doen. Ook trouwe opkomst wordt, evenals de vorige vergadering, drin gend aanbevolen. Maandagmorgen sloeg een span paarden van den landbouwer J. C. Wagner op hol, doch hun woeste vaart werd gestuit tegen een meerpaal. Men had toen spoedig de paarden weer in bedwang. Naar men verneemt zal de rijks-ont vanger, dhr. M. H. de Roo, worden overge plaatst naar Zuidlaren (Dr.)" OOLTGENSPLAAT. Het bestuur der ver- eeniging Volksonder wys" heeft een feest- vergadering belegd tegen Donderdagavond a.s. Het muzikale gedeelte zal onder leiding staan van den eminenten musicus, den heer Joh. Bol. Verder zal er door enkele dames en heeren gezongen worden, terwijl tal van vooraanstaande leden mooie bijdragen zullen leveren. DEN BOMMEL. In de afgeloopen week werden van hier verscheept 957 H.L. aard appelen, en 664 H.L. uien. Onze dorpsgenoot A. van Maastricht, chauffeur op de autobus der R.T.M. van den Bommel op Middelharnis, is in gelijke be trekking benoemd bij de Westlandsche stoomtrammaatschappy voor den dienst 's-Gravenhage-Loosduinen. De maatschappy verliest in hem een uitstekend chauffeur, die bij het reizend publiek zeer goed staat aan geschreven. HELLE VOETSLUIS. In de Vry dagavond gehouden vergadering van de afdeeling Hel- levoetsluis e. of der S. D. A. P. zijn voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende candi- datenlijsten samengesteld: voor Hellevoet- sluis i 1. Alb. Duisterhof, 2. P. Koele wyn. 3. P. van Wijnen, 4. W. Otte; voor Nieuw Helvoet: 1. A. P. v. d. Velde (aftr.), 2. J. Noor- dijk, 3. J. Wezeman, 4. R. Schermer, 5. J M. Kramer, 6. H. van Beesten, 7. J. v. d. Velde. Uitslag Voetbalwedstrijd: H.O.V.—Hellevoetsluis 10 0. De Gemengde Zangver. V.I.O.L.A. Dir. de heer Th. Vermaat, zal met Pink steren deelnemen aan het concours van Linker Maasoever en uitkomen in de Supe rieure Afdeeling. Onderstaande vereenigingen zullen deel nemen aan het concours op Hemelvaartsdag a.s., uitgeschreven door Helvoets's Gemengd koor „V.I.O.L.A." „Omhoog zy ons streven" te Tinte gem. Oostvoorne. „Zang en Vriendschap" te Cappelle a/d IJssel. „Vooruit" te Oude Tonge. „De Jonge Zangers" te Brielle. „Sunlight" te Vlaardingen. „Wilhelmina" te Hellevoetsluis. „Door Eendracht Sterk" te Klaaswaal. „Concordia" te Stad aan 't Haringvliet. „Volharding" te Goudswaard. „Uitspanning door Inspanning" te Ooltgensplaat. „Zang en Vriendschap" te Spykenisse. „Excelsior" te Vlaardingen. „De Ruwaerd van Putten" te Geervliet. „Van Ongenoegen Vry" te Ooltgensplaat. „Kralingen Vooruit" te Rotterdam. „Oefening en Uitspanning" te „Excelsior" te Nieuw-Helvoet. „De Harmonie" te Overschie. „Zanglust" te Hellevoetsluis. „Volharding" te Oostvoorne. „O. N. A.'s Voorbereiding" te Nieuw-Helvoet. „St. Gerardus Majella" te Rotterdam. „Uitspanning doorinspanning" te Rozenburg. BRIELLE. Door het Hoofdbestuur van den Vrijheidsbond en het Bestuur van den Kies kring Ridderkerk is aan den heer P. S. Overwater te Stryen, op grond van overwe gingen in het partijbelang verzocht, de in trekking van zyn candidatuur voor Prov. Staten ongedaan te maken. Hoewel bij den heer. Overwater de be zwaren, die aanleiding gaven tot het in trekking van zyn candidatuur, niet uit den weg zyn geruimd, heeft hij uitsluitend om de zaak te dienen, aan dit verzoek voldaan". De heer U. W. Weerman, chef fitter aan de Gasfabriek alhier is benoemd tot Gasmeester te Wemeldinge. A.s. Vrijdag zal door de Gymnastiek vereniging Brinio alhier een uitvoering worden gegeven. 19571 kippeneieren (wit) 7893 (bruin) 424 eendeneieren 12 ganzeneieren 6,90 per 100 7,30 per 100 6,50 per 100 14,— per 100 Woensdagavond zal er vanwege de N.V. Stoomboot-My. Brielle Vlaardingen een extra boot naar Rotterdam varen ten einde de personen in de gelegenheid te stel len de Revue van Henri Ter Hall te Rotter dam te bezoeken. Half twaalf zal de trein naar Vlaardingen vertrekken uit Rotterdam. Einde Maart zal te Brielle een examen typen georganiseerd worden vanwege het Instituut Pont. Wij hopen hierop nader terug te komen. VEILINGSBERICHT van Vrydag 18 Februari 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Prei J 0,90 tot 2,30 per 100 bos. Poters 2,80 tot 3,30 per 100 kg. Peen (koe) 1,80 tot 2,40 per 100 k.g. Kroten 2,90 per 100 bos. Knolrapen ƒ3,- per 100 stuks. Kool (roode) 3,80 tot 4,30 per 100 st. (savoye) 2,10 tot 9,20 per 100 st. Boerekool ƒ3,- tot 4,50 per 100 stuks. Uien 2,80 tot ƒ3,— per 100 kg. Keukenperen 23, tot 32,p. 100 k.g. Spruiten 6,40 tot 23,— per 100 kg. Knolseldery ƒ5,— tot 5,30 per lOOstuks. Seldery 2,10 per 100 bos. Eieren 6,80 tot 7,40 per 100 stuks. Dunsel 44,- tot 51,- per 100 kg. ROCKANJE. De 2e uitvoering van dezen winter wordt door Rockanjes fanfarekorps „Ons Genoegen" gegeven op den avond van den heer P. Moree Joh.z. en zal bestaan uit een muziek- en tooneeluitvoering en chan- sonnetten tegen entree, waarbij Donateurs en Eereleden toegang hebben tegen vermin derden prys. Verder valt van dit corps te berichten dat het concours-festival voor zang en muziekgezelschappen, dat het dacht te houden op a.s. 2e Pinksterdag door onvoor ziene omstandigheden is uitgesteld moeten worden tot op 31 Juli a.s. De handeling van het tooneelstuk „Ge rechtigheid en wraak" of „De Vader rechter over zijn zoon" dat a.s. Vrijdag 25 Februari door „Kunst na Arbeid" zal worden opge voerd in De Rots, speelt in 1560 in Savoye aan het hof van Emanuel Philibert Hertog van Savoye en voert boeiend ten tooneele de verdorvenheid van de hofkliek, daartegen over stellende de rechtschapenheid van den Hertog en van zijn Groot-Baljuw van Cham- bery, oorspronkelyk een welgestelde boer. kant op de zaak terug zal komen, is niet bekend. In de opvoeding van dezen jongen was indertyd voorzien door plaatsing in een Ryksopvoedingsgesticht. In een betreffende Ministerieele Missive staat vermeld, dat aan oud-verpleegden van opvoedingsgestichten Burgerlijke Stand. DIRKSLAND. GeborenJohanna Willempje, d. v. Aren Louis Groenendyk en Maria van der Maden. Ondertrouwd: Jacobus Wisse,j.m. 23j.(te St. Philipsland) en Maatje Helena van Nieu- wenhuijzen, j.d. 23 j. alhier. Getrouwd: Johannis Stolk, j.m. 24 j. en1 Maria Oorbeek, j.d. 22 jJohannis Groenen dijk, j.m. 24 j. en Pieternella Goedegebuure, j.d. 19 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Arend Paulus, z. v. Jan van Hassent en Cornelia Crezee; Klaasje, d. v. Coraelis Kamp en Cornelia Hendrika Roos. Overleden: Johannis van Gurp, 86 jaar, echtgenoote van Anna Margaretha Reine. BRIELLE. Geboren: Francijntje Gerarda, d. v. G. J. D. Timmermans en van C. A. den Toom. Overleden; Maria Smit, oud 16 j.Leen- dert van Eijs, 77 j., wedn. van W. C. van Trierum; Hendrika Kweekei, 24 j.,echtgen. van M.' Roedolf Lena van Soest, 89 j Arie van Lint, 78 j., echtgen. van P. van den Berg. Op de 1.1. gehouden eierenveiling waren OUDE TONGE. Vrydagavond kwamen inaangevoerd: DROEVIGE ERVARINGEN VAN EEN TIMMERMANSGEZEL. Oud-verpleegde van een Ryksopvoedings- gesticht. LEIDEN, 19 Febr. Een jong timmer mansgezel uit deze gemeente, die hier geen werk kon vinden, ging naar Antwerpen, waar hem dit wel gelukte, en waar hij in October van het vorig jaar in dienst kwam bij een timmerman. Deze was over hem te vreden. Het beviel den jongeman ook goed, zoodat hij van plan was, zich voor goed in de Scheldestad te vestigen. Hoe verrast stond hy evenwel te kijken, toen echter in Februari, nadat hij ten politie- bureele te Antwerpen was ontboden, hem daar werd aangezegd, dat hij zoo spoedig mogelyk het land moest verlaten. Mocht hij niet aan dezen last voldoen, dan zou hij over de grens worden gezet. De reden van deze ontzegging was: „Het ondergaan van straf krachtens een gerech- teiyk vonnis". De jongeman was zich daar van echter niets bewust. In Leiden teruggekomen, wendde hy zich daar tot den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken, welks directeur deze aange legenheid thaas aanhangig heeft gemaakt bij het Departement van Binnenlandsche een bewys van goed gedrag zonder eenige aanteekening kan worden uitgereikt. ZEVENJARIG KNAAPJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Dood opgenomen. DEVENTER, 20 Febr. Hedenmorgen is met den Duitschen trein, die uit Oldenzaal komende, te Deventer om 10.14 arriveert, tusschen Rijssen en Holten een ernstig onge val gebeurd. Waarschijnlijk door het omlaag drukken van den z.g. zelfsluiter, viel uit een der derde klasse coupé's een zevenjarig jongetje. Door het trekken aan de noodrem, werd de trein spoedig tot stilstand gebracht. Het bleek, dat 't knaapje bijna onmiddellyk dood was Het kind maakte deel uit van een Poolsche land verhuizersfamilie. De moeder was met haar drie zoontjes op reis naar Rotterdam, waar men zich hedennacht zou inschepen naar Amerika. Met ruim twintig minuten vertraging kwam de trein te Deventer aan, waar dr. Retel slechts den dood kon constateeren, en waar nadat door den stationschef van het voorgevallene proces-verbaal was opgemaakt het lijkje werd overgegeven aan de politie". Een tragische bijkomstigheid was, dat de moeder zich niet verstaanbaar kon maken, daar zij uitsluitend Hebreeuwsch sprak Een Israëlietisch geneesheer, dr. Frank uit Hen gelo (O.) onderhield zich met de vrouw. Mede op zijn aanraden, heeft de ongelukkige moe der de reis naar Rotterdam voortgezet. De trein kwam met 17 minuten verfiraging het Centraal-station te Amsterdam binnen. BRUTALE ROOFOVERVAL TE BERLIK (N.-B.) De daders met een bedrag van 100 gulden verdwenen. DEN BOSCH, 20 Febr. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een brutale roof overval gepleegd in een alleenstaande boe renhofstede in het gehucht Middelrode, ber- hoorende onder de gemeente Berlikum (N.-B.) Aan de z.g. Zandstraat woont de 56-jarige landbouwer J. Arts met zyn 64-jarige vrouw. In den bewusten nacht hoorde de vrouw tegen ongeveer 3 uur eenig geraas aan den deurgrendel. Zy keek uit de bedstede en zag een gemaskerd persoon op haar toekomen, die onmiddellijk gevolgd werd door twee andere individuen, die het gelaat hadden zwart gemaakt. Zij gaf een gil, waardoor haar man wakker werd. De twee eerste personen wierpen zich op de echtelieden, rukten de kussens onder hun hoofden van daan en drukten hen deze op het gelaat. Om te voorkomen, dat zij geluid zouden geven, plaatsten de bandieten hun knieën op de aangezichten der oude lieden. Onder de uit roepen; „je geld, je geld, waar is je geld?" sloegen en stompten zij de oude menschen. Middelerwijl had de derde bandiet met een zaklantaarn de kamer afgezocht. De beide andere indringers hadden intusschen de oude lieden uit hun bed gehaald en onder de bedreiging: „We schieten je kapot, er zit hier voor duizenden guldens", brachten zij de vrouw er toe, de plaats aan te wijzen, waar geld geborgen was. Deze plaats was echter al door den derden bandiet gevonden. Toen de vrouw dit merkte, riep zij: „Ge hebt het al, ik behoef het u niet meer te geven." De bandieten, die met den kleinen buit vermoedelijk niet tevreden waren, ontstaken in woede en onder de allergrofste bedrei gingen wierpen zij het' beddegoed vanuit de bedstede op den grond. Daarop gooiden zij de echtelieden op de matras en slingerden het beddegoed over hen heen. Zij verlieten daarop in alle stilte de woning. Eerst des morgens om acht uur werd de toestand der beide oudjes ontdekt, doordat een buurmeisje hen wilde wekken in verband met een begrafenis, waarby de beide oudjes tegenwoordig zouden zijn. Door inmiddels gewaarschuwde omwonenden, werden de oudelieden verlost. De marechaussee uit Den Bosch, onder leiding van haar commandant, kwam on middellyk ter plaatse. Er werden foto's ge nomen van het veel vernielde huisraad, terwijl ook voet- en vingerafdrukken werden De oude vrouw kon een vaag signalement van dd indringers geven. Naar de spraak te oordeelen, waren zij niet uit deze streek af komstig. Een boerenknecht had des avonds drie personen ontmoet, die op een kwartier afstand van de boerenhofstede zich verdekt hadden opgesteld. Het door .hem opgegeven signalement komt overeen met dat, wat de vrouw verstrekte. De politie heeft een vage aanwijzing, welke wellicht tot de opsporing van de drie daders zal kunnen leiden. In het geheel hebben de indringers een bedrag van f 100 weten te bemachtigen. De beide oudelieden hebben enkele kwetsuren aan het gelaat en de armen opgeloopen, ten gevolge van de ondervonden mishandelingen. ren 47£ a 50 c., 60 a 62J c., 70 a 72J c., schapen f 20 a 82, lammeren f 20 a 30, bei den per stuk; varkens 33 h, 34 c. Koeien en ossen waren flink aangevoerd. De handel was flink en de pryzen bleven vrijwel stationair. Een enkele puik beste koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd, met weinig handel en geen noteering. Vette kalveren waren zeer ruim aange voerd. De handel was slecht en de pryzen van de vorige week konden niet gehand haafd blyven en waren voor alle soorten lager. Een enkel puik best kalf ging nog tot 7J cent boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aanvoer stillen handel. In de pryzen was niet veel verandering. Varkens met minder aanvoer, vluggen handel en hoogere pryzen. Zware en lichte varkens maakten in de prijzen geen verschil. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot cent boven noteering. AMSTERDAM, 21 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 574 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwaliteit f0 92 1.02, 2e kwaliteit J 0.88-0.92, 3e kwaliteit f 0.68 0.80, mindere soorten 0.54—0.68, alle3 per K.G. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien 300 350 per stuk; 105 vette kalveren, le kw. 0 90 1, 2e kw. f 0.80-0.90, 3e kw. 0.60- 0.80 per K.G. levend gewicht; 113 nuch tere kalveren 10-16, 116 schapen ƒ28— 35 per stuk; 540 Holl. varkens, overz.en Geldersche lekw. 79-80,2e kw.78—79 ets., vette varkens 74-78 ct., per K.G. slacht gewicht; 101 paarden f 100-200 per stuk. Boter, Kaas en Eieren, APELDOORN, 21 Februari. Eieren. Aan voer 70,000 stuks, prijzen 6.50—7.50, middelmarkt 7.25 de 100 st. Handel ge woon. OUDEWATER, 21 Februari. Kaas. Aan voer 6 partijen, tezamen 270 stuks, wegende 1350 K.G. Eerste soort Gouda met ryks- merk 47 49, idem tweede soort 44— 46; zonder ryksmerk niet genoteerd. TIEL, 21 Februari. Boter. Aanvoer 30 K.G., prys 2.30 2.40, voorts 30,000 eieren, prys 6J-8 ct. e Granen enz., Meel en Oliën. ROTTERDAM, 21 Februari. Fijne Zaden (Boerennoteering): Karwyzaad 37 38, blauw maanzaad 50 53, geel mosterd zaad 26 a 28, koolzaad 23 a 25, zaai- lijnzaad 22 a 24, voerlijnzaad 18 h 20, alles per 100 K.G. Groenten, fruit en aardappelen. ROTTERDAM, 21 Febr. Brielsche eigen heimers 4.30—4.70, Zeeuwsche blauwe ƒ4.80—5.20, eigenheimers ƒ4.20—4,40, bonte ƒ5 5.30, Spuische blauwe eigenheimers 4-4 30, bravo's 4-4.50, poters ƒ2.30- 2.90, red star 4 4.25 per kin; Malta's 12J—15 c. per k.g. Tamelijken aanvoer, kal- men vraag. AMSTERDAM, 21 Februari. Aardappelen- markt. De pryzen waren heden onveranderd; aanvoer 4 ladingen of 3155 H.L. Huiden, leer, wol, diversen. ROTTERDAM, 21 Febr. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). 13,40Gkg. blauw, schoon 0.90—1.25, 1000 kg. wit Zeeuwsch, 16,000 kg. Groningsch, 0.90-105, 7,500 kg. Holl. geel 1 1.20, 700 kg. dauwroot, 75—85 c. per kg. Marktberichten. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 21 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 564 vette runde ren, 261 vette kalveren, 281 schapen of lam meren, 1019 varkens. Prijzen per kg koeien 30 32 c39 k 41 c., 46 48 c. uy non muivuu >au uiuuouiauuo^uo auoisu ou a ua u uo a 11 *±<J a so u. j Zaken te 's Gravenhage. Of men van dien lossen 35 c., 39 41 c, 44 46 c.; kalve- Een zydespinnery waarby zyde wordt gesponnen. De Pary'sehe politie heeft weer eens een goeden slag geslagen door de arrestatie van een „Braziliaan", die de aandacht had ge trokken door zijn groote uitgaven in de duur ste dancings van de Lichtstad. Het heerschap werd aangehouden bij het verlaten van zijn hotel en toonde den com missaris van politie een pas ten name van Michel Mazarak, wonende te Sao Paulo in Brazilië. By onderzoek in de hotelkamer vond men een groot aantal koffers, bijna alle met dubbelen bodem, en vele coupons zyde, flesschen parfums, smokings, paarl- colliers enz. bevattende. In een der koffers werd echter ook een Fransch paspoort ge vonden, dat den naam droeg van Michel Maker. Na urenlange ondervraging over deze ver schillende documenten bekende de pseudo- Braziliaan, in werkelijkheid Michel Baddoura te heeten, waardoor de politie het geheele zondenregister van den man kon opstellen. In 1924 woonden Michel en zyn broer Foead te Beiroeth, waar zij een spinnerij hadden. Van een industrieel te Lyon ontvingen zij opdracht tot levering van zijde ter waarde van ca. een millioen frans, betaalbaar tegen documenten. De balen arriveerden te Lyon, de betaling was geschied, doch de inhoud bestond niet uit zijde, maar uit steenen en krantenpapier. De politie werd in de zaak gemengd, de broeders met vrouw en schoonmoeder van Foead waren echter naar Italië vertrokken, na het geld van de zending te hebben geïnd. In genoemd land werden de beide vrouwen gearresteerd; de beide heeren bleven niet alleen buiten schot, doch wisten door omkoo- ping ook nog de vrouw van Foead uit de ge vangenis te bevryden, Schoonmama werd achtergelaten. Het gezelschap slaagde er in, Brazilië te be reiken, waar wederom een handel in zyde werd opgericht. Na eenigen tijd reisde Michel regelmatig naar Frankryk en de gekochte goederen werden netjes zonder betaling van invoerrechten met de speciaal ingerichte koffers Brazilië binnengesmokkeld. Michel zal thans heel wat jaartjes in de ge vangenissen van verschillende landen moeten doorbrengen, voordat by weer in de dancings zijn capriolen zal kunnen vertoonen.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 3