mm® 3 SMUTS TWEEDE BLAD K :RK lAR. N FEBR.-MAABT AANBIED I M6 Coffoi*- M. Nederlof Kunstgebitten DAMES 4*DE SALAMANDER j. ONZE EILANDEN No. 31 19 Febr. 1927 Officieele Mededeeiingen. Plaatselijk Nieuws. Openbare Vrijwil!. Mooping Bouwland, H.H. Schilders Eén op iedere vijf Nederlanders K loos ter balsem 5 150 6918 Uw t de ;rb list? m. VM Vv Costumes MAAR HAAT Qoupeen afwepA/nq qeQarancteerd Vraagt Slalencolleetie's at Med. dokter, arts Mond- en Tandarts Mathenesserlaan 49la Telef. 30742 Telef. 30742 SPREEKUREN: Maandag, Woensdag, Vrijdag van l-2£ uur Dinsdag den geheelen dag Maandag en Dinsdag van 79 uur n.m. Putschelaan 160 SPREEKUREN Maandag en Woensdag van 4J—54 uur Vrijdag van 79 uur n.m. Voor absoluut pijnloos trekken, boren en vullen wordt Ingestaan Pijnlooze Zenuwbehandeling en onzichtbare vullingen Bleeking van gekleurde voortanden met 5 jaar garantie Hulpgebit flO binnen 14 dagen Reparaties vanai f 1.50 Heel gebit vanaf f 30. Inlichtingen kosteloos Vraagt onze pillen en druppels ter rege ling v. d. bloedsomloop, door H.H. Doc toren aanbevolen, beslist onschadelijk voor de gezondheid. Alleen bij ons Is succes verzekerd. Vraagt ons boekje met talrijke af" beeldingen met duidelijke en vol ledige inlichtingen in blanco ge sloten Couvert met 25 cents insluiten aan postzegels. Wacht U voor misleiding of teleurstelling. Koopt in zaken waar U zeker van kan zijn vakkundig en succesvol geholpen te worden, en niet door min derwaardige namaak op delange baan geschoven te worden. Wij zijn vanouds bekend het soliedste adres. Let daar vooral op. Kipstraat 43, Rotterdam Vraagt gratis inlichtingen of prijscourant. INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Middelharnis brengen ter kennis, dat op Donderdag den 24 Februari 1927, des na middags 4 ure gelegenheid zal worden ge geven tot K0STEL00ZE INENTING OF HERINENTING ten huize van Dr. C. F. Arends. Middelharnis, 16 Februari 1927. De SecretarisDe Burgemeester NIJGH. L. J. DEN HOLLANDER. De ouders worden verzocht hun trouwboekje mede te brengen. MIDDELHARNIS. Deze week is een rund en een paard uit nood geslacht moeten worden. Van beiden is het vleesch voor de consumptie goedgekeurd. De Burgemeester van Middelharnis maakt bekend, dat (ter voldoening aan art. 84 der Jachtwet) is bepaald, dat in de pro vincie Zuid-Holland de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of ge hokt van 1 Juli t/m 15 Sept. 1927. De langs de huizen ingezamelde gelden ten bate der meisjes-vereen. „Onderzoekt de Schriften" heeft ruim 151 gulden opge bracht. De heer 0. v. d. Meijde heeft bedankt als bestuurslid en lid van de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier. Wedstrijd Schaakclub „Ons Genoegen1 Stand na de 7e gespeelde party. Bund Vink Nanning Hoek Visser. Vrijdaghs I1BI1111111111 UI UI U 111 I 111 1111 1 1 I )5 01 o 1 o 11Q l]/ol 111 12*| 0| IOI IO111PIBI 1 I l'l 13 01 10|0|ijsl |Q1 IBBi11 m IOI IQ1 IOI IBiaio Partij Vrijdaghs—Hoek niet gespeeld. Verbrugge Witvliet Bergman Jacobi Kerkhof. de Bruijn Q'BI 111111o 11 Ml UI 16 oloo|0 Ulo|i| 12 0|i|i| IBIBH 0111 |i| 15 0| |i| o11|B ■UI UI 14 0| I O]11OJ |0 IBIBI 11 12 0| |0| 0|0 |0| KI 110 op Trydag 4 Maart 1927 te Oude Tonge in Hotel „DE WEERD" bij Veiling en op Vrijdag 11 Maart 1927 aldaar in Hotel „VAN VEEN" bij afslag, beide dagen des n.m. 2 uur, van3<,§0.5O H.A. (8 Gem. 144|R.V.M.) uitmuntend gelegen in den Oudelandschen polder te OUDE TONGE. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de familie POL LEMANS. 3-1 Breeder omschreven bij biljet. Notitie en schetskaarten verkrijg baar vanaf 26 Februari a s. ten kan- i tore van Notaris AKKERMAN. Partij de Bcuijn—Jacobi niet gespeeld. Centrale Veiling te Middelharnis op Dinsdag 15 Februari 1927. 59-61 k.g. 7,80 tot 8,05 per 100 stuks. 50-51 k.g. ƒ6,50 per lOOstuks. (bruine) 62 k.g. 8,50 tot ƒ8,55 per 100 stuks. Eendeieren 8,— per 100 stuks. Boerenboter 1,06 tot 1,17 per pond. Kaas 20 plus 0.40 tot 0,42 per pond. Kaas volvet 0,55 per pond. Roode kool 5,40 per 100 stuks. Sprultkool 2,80 tot 10,80 per 100 k.g. Uienveiling Donderdag 17 Februari 1927. Met U.C.B.-merk. Grove 2.19 per baal. Gewone 2,19 per baal. Drielingen 1,40 per baal. Picklers 1,20 per baal. Zonder U.C.B-merk. Gewone ƒ1,— per baal. Aanvoer 520 balen. SOMMELSDIJK. Op de alhier gehouden afslag is het huis met schuur en erf, toe- behoorende aan L. J. de Graaff, ingezet op 926, gemijnd op 1680. Een woonhuis van Joh. van Nimwegen, ingezet op 3480, niet gemand. Een woonhuis van de Erven de Graaff- Jongejan, ingezet op 790, gemijnd op 830. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept 167.000 KG. aardappelen, uien, peen en poters. Bij den correspondent van de arbeids bemiddeling alhier stonden vorige week 19 werklooze arbeiders ingeschreven. Voetbal, Zondag a.s. sppelt voor den Bond V. N.H.—Flakkee te Rotterdam. Aanvang 2 uur. De naar deze gemeente beroepen pre dikant, Ds. Deur van Schoonhoven, heeft als zoodanig bedankt. Verslag der Verg. van „Het Groene Kruis" te Dirksland op Donderdag avond 17 Febr. 7 uur in het Koor der Kerk. De Voorzitter, Notaris v.- d. Sluijs, opent de Verg. en heet de talrijke aanwezigen (146) hartelijk welkom. Het groot aantal bewijst aldus spr. groote belangstelling en als we ve*gaderingen lezen van zusterverenigingen waar soms slechts 7 8 leden komen dan ttogen we vast stellen dat het Gr. Kr. hier allen ter harte gaat. HU heet ook den Burgemeester welkom die reeds op de eerste verg. van zijn belang stelling doet blijken en beveelt de vereni ging aan in zijn gunst. We hebben getracht een spreker te krijgen die op dezen avond een lezing zou houden, maar dat is niet ge lukt. Bovendien komen op de Agenda 3 punten voor die zoo belangrijk zijn, dat zij veel tyd in beslag nemen. De Notulen der vorige verg. worden ge lezen en goedgekeurd. Hierna brengt de Secr. zijn jaarverslag uit waaruit we memoreren j dat de wijkzuster 3505 bezoeken heeft afgelegd en wel 8502 -»t" ;t Kr-"leden en 3 voor de diakonie der Ned. Herv. Kerk. Achtentwintig maal werd een geneesheer geassisteerd. Zes zieken transporten werden begeleid. 9 maal had particuliere verpleging plaats en 18 maal werden de laatste liefdediensten bewezen De verplegingsart. werden 304 x gebruikt. Wat de Tuberculosebestrijding betreft kan vermeld worden, dat zes patiënten in ver pleging kwamen, zoodat, met den tegenwoor- digen patient, 7 personen verpleegd werden. Van de 7 patiënten zijn er twee overleden, één patient is hersteld, terwijl één in „Oranje- Nassauoord" vertoefd zoodat nog 3 patiënten m behandeling zijn. Eén gezin staat onder controle. Voor tuberculosebestrijding werden 172 bezoeken afgelegd. De rekening der tuberc. bestrijding staat in ontvangst en uitgaaf op 1618 14 ioEefcc!!dental van het Gr. Kr. was op'l Jan. 1926 645 en op 1 Jan. 1927 652 leden. Ver schillende verplegingsartikelen werden aan geschaft en aan versterkende middelen werd slechts 2.24 uitgegeven. In het verslag werden herdacht het over leden bestuursleden, bestuurslid Burgemees ter de Winter en de overleden leden Joh, Kaslander en D. Labeur die allen altijd deel namen aan de vergaderingen die door het Gr. Kr. werden belegd. Ondej; applaus werd het jaarverslaggoed- gekeurd. De commissie tot nazien der rekening bracht bij monde van den heer C. BothPz. verslag uit van hare bevindingen en bracht hulde aan den penningmeester de heer Touw voor zijn prachtig financieel beleid. De penningmeester Touw bracht hierna zijn gedetaileerd verslag uit waarbij hij, zoo noodig, een toelichting gaf bij verschillende posten. De rekening van 1926 bedroeg voor de ontvangsten 8130,20 en uitgaven ƒ6827 68 zoodat er een batig slot is van 1304,67. De begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 4339,57. De post salaris voor de wijkzuster was ver hoogd van 1460,- op 1600,- hetgeen door de vergadering werd goedgekeurd, nadat de heer Touw dit salaris vergeleken had met de salarissen die in andere plattelands- plaatsen gegeven worden en waaruit bleek dat de salarisverhooging alleszins gewettigd was. De huishuur vau de woning der wijk zuster werd bepaald op 300,—, Aan rentelooze aandeelen op de woning der wijkzuster werden geplaatst 193 4 10 - is 1930.—. 1 Het verslag werd onder applaus voor het mooie eu vele werk vau den penningmeester goedgekeurd. Naar aanleiding van den gunstigen stand der financiën werd besloten 20 aandeelen van het wfikgebouw uit te loten. De uit- gelote nummers zijn: 81, 163, 50, 8. 132 181' 80> 74> 9, 164, 117, 6l' 124, 123, 155, 97 en 13. Ty'ii en plaats van' inwisseling zal door den penningmeester In de plaatselijke bladen worden bekend ge maakt. 6 Tot leden tot nazien der rekeniDg van 1927 weiden benoemd D. Poortvliet j Win ters en A. Hagens en tot plaatsvervangers C. Bogerman, P. v. d. Wekke Az. en C Soe- teman. De aftredende bestuursleden De Boer De Groot en Touw, werden met algeméene stemmen herkozen. In de plaats van het overleden bestuurslid De Winter, werd met 93 stemmen gekozen burgemeester D. J. Visser, terwijl op D. Poortvliet 24, C. Soe- teman 14 en C. Geluk 9 stemmen werden uitgebracht. De Voorz. feliciteerde de gekozenen met hun benoeming en heette daarna dr. Van Gelder van Nieuwe Tonge welkom, dieuit- genoodigd was om de aansluiting bij de Prov. vereen. „Het Groene Kruis" te be pleiten. De Voorz. zeide dat onze vereen, reeds eerder lid was, maar dat de slechte finan ciën toen de oorzaak waren, dat zij bedankt hadden voor het lidmaatschap. Hy hoopte dat de bydrage zoo laag mogeiyk zal zyn dat alsnog tot aansluiting kan worden be sloten en geeft het woord aan dr. Van Gelder. Dr. van Gelder zeide naar hier gekomen te zyn om het belang der aansluiting toe te lichten, met alleen in het belang der afd olh it', ??ar TOOraI het belang van heeft r Fiakkef ,Df ziekenauto-commissie stuiHn» V00ral•b6lang bö' omdat de aan sluiting van Dirksland, Oude Tonge en ver berdd?0-011'8 is',waarna de P™v. Z.-H. F1000 - H n,°g 1 B00'- te by de exploitatie s J-T, heeft afëestaan. De zorg want t' Zlekena"'° baart nog veel omdat^e we» overzetv"en kosten veel en vervoermiddel vee] kost Zn'eïploitltie^Wfl ook doen, mits dan ook de eilanders toonen hun belang, en vooral dat van hun zieken, te begrypen. De Prov. ver. is een machtige1 organisatie, die i 60.000 leden telt. Het Gr. Kr. is slechts te beschouwen als een eerste poging iets voor de zieken te doen.' De Prov. ver. is ook zoo begonnen, maar is doorgegaan totdat-zij is uitgegroeid tot een ver. met een groote tak van dienst. Zy is de ver. die vooral voor het platteland van zeer groote beteekenis is, daar de steden hun eigen organisatie's hebben. Als men deze tyd eens vergelijkt met 25 jaar geleden, dan is al heel wat voor onze zieken bereikt. Toen toch was er geen nachtelijke verbinding met de stedeiyke ziekenhuizen, en nu kan het gebeuren, als laatst in Stad aan 't Ha ringvliet, waar een zieke reeds 3 uur na vertrek uit die plaats in één der zieken huizen in R'dam geopereerd was. Goeree heeft ook het nut van de nachtelijke telefoon dienst ingezien en heeft gemeend niet te moeten klaploopen op hetgeen andere afd. op Flakkee hebben gedaan en heeft daarom ook tot aansluiting besloten. Ook voor de t. b. c.-bestrijding staat de Prov. ver. op de bres en toont dat door het geven van subsidies. Ook beweegt zij zich op 't gebied der kraamvrouwen- en zuige- lingenverpleging. Vooral de kraamvrouwenverpleging is een zaak van groote beteekenis. Als afdeelingen van het Gr. Kr. een cursus over deze aan gelegenheid organiseeren geeft de Prov. ver. daar een bijdrage voor. Zoo'n cursus levert de mogelijkheid dat er goede bakers komen aan welke thans zeer groote behoefte be staat. Ook de verpleging der zuigelingen heeft hare belangstelling en dat haar werk zegenrijk is, bhjkt wel uit het afnemend getal der sterftecyfers van jong geborenen, Zy organiseert lezingen over geneeskundige onderwerpen en leidt vrouwen op die bij ziekte der vrouw in het huishouden als plaatsvervanger kunnen optreden hetgeen menig gezin voor ondergang heeft behoed. Een gezondheidsmuseum stelt zij ook aan de Afd. beschikbaar. Zij heeft thans een Commissie die een lijvig rapport heeft uit gebracht over de ziekenhuisverpleging waar velen hun nut mee kunnen doen. Vooral bij de invoering van de ziektewet Talma, die zeer zeker spoedig ingevoerd zal worden, zou zoo'n vereeniging van groote waarde zijn daar zij dan door de wet erkend worden en dus de zorg der zieken aan ons eigen ver. wordt opgedragen. Zoo'n ziekenhuisverple- gingsvereeniging is het beste onder te bren gen by het Gr. Kr. Een groote welvarende gemeente als Dirksland zou zeker een ver eeniging kunnen stichten die als voorbeeld voor alle anderen zou kunnen dienen. De aansluitingskosten aan de Prov. ver. zou slechts voor Dirksland een bedrag vor deren van plm. 60 70 gulden per jaar. Nadat Dr. van Gelder nog enkele voordoo ien nader uiteenzette, hetgeen te veel ruimte zou vergen dat weer te geven, werd met algemeene stemmen besloten aan te sluiten bij de Prov. mits het bedrag aan contributie niet hooger zal zyn dan j 100,— per jaar. Nadat door den Voorzitter dank was ge bracht aan dr. Van Gelder voor zijn mooi betoog, hetgeen met applaus der vergadering werd onderstreept, las de secretaris enkele artikels voor uit de reglementen der zieken- huisverplegingsvereenigingen uit Middelhar nis en Hellevoetsluis. Aan het bestuur werd opdracht gegeven een onderzoek in te stellen tot stichting van zoo'n vereeniging en daarna een vergadering uit te schrijven voor leden van het Groene Kruis en belangstellenden. Nadat door Hagens en Poortvliet hulde werd gebracht aan het bestuur voor haar bereidverklaring ook nog deze taak op zich te nemen, sloot de Voorz. met een woord van opwekking de verga dering te kwart voor tien. GOEDERËEDE. Maandag a.s., nam. 3 uur zal de verkoop van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk plaats hebben. Op de gehouden vergadering der Byz. school op het Havenhoofd alhier zijn de af tredende bestuursleden Kr. v. Heest en A. Redert Wz. herkozen. Door het bestuur der Cichoreiörogery alhier zijn 100 000 Kg. gedroogde wortelen deze week verkocht. "Woensdag 23 en Vrijdag 25 Februari a.s. hoopt de zangvereeniging Goereesch Ge mengd Koor een uitvoering te geven in de Bewaarschool. OUDDORP. Dinsdag a.s., nam. van 4—6. uur bestaat in de Doopsgezinde Kerk gele genheid zich op te geven als lid voor de op te richten Meisjesvereeniging. Als zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij de Wed. K. Mastenbroek dezer dagen een tafelpeer is geplukt van het kolossale gewicht van 7 ons. NIEUWE TONGE. Alhier besteed men voor de veldvruchten: Aardappels ƒ4,— per 70 K.G.; Ajuin 225 per 60K.G.Koepeen 0,80 per 60 K.G. Dinsdag werd door den Rijksambtenaar de fiets van D. T. in beslag genomen, daar die niet van een rijwielmerk was voorzien, INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. WIJ LEVEREN U tegen uiterst berekende prijzen, voornamelijk voor kwantums. VRAAGT PRIJZEN A. WIELHOUWER RING 99-100 - SOMMELSDIJK gebruikt AKKER's Gij zijt het dus alet alleen, die lijdt aan stijfheid der gewrichten en rheumatische aandoeningen. In ons klimaat van regen, vocht en tocht, heeft één op vijf menschen last van bovengenoemde aandoeningen. AKKER's KLOOSTERBALSEM heeft bewezen de eigenschappen te hebben stijve spieren spoedig weder lenig te maken, een gevolg van zijn warmteverwekkend vermogen en de groote doordringende kracht. AKKER's KLOOSTERBALSEM, 's-avonds aangewend, zet gedurende de slaap zijn verzachtende pijnstillende en genezende werking voort en tien tegen één dat men 's-ochtends ontwaakt zonder pijn. AKKER's KLOOSTERBALSEM bij voort gezette behandeling geeft immer resultaat. Pcija pec pot van 20 Gcam 60 cent Zéêt geoote potten a f 1,- f 1.75 in beweging bleven. Voorts werden nog gespeeld: Le drapeau de Beets; marsch van Kessels, Sous la marse, ouverture van Gardenne, Primevere, mazurka van Z. Ba jus; Pour r ire, polka van L. Baj us; Les lilas bleus, ouverture van Gardenne en ten slotte nog een marsch. De leden van „Vooruit" hebben zich kranig geweerd. Vergadering van het Begrafenisfonds „Onderling Belang" op Dinsdag 15 Febr. j.l. des avonds 7 uur, in de Oude School. Aanwezig 74 leden. De Voorzitter de heer W. Los opent de vergadering. Hy heet allen hartelijk welkom, dankt de leden voor hun opkomst en hoopt dat allen de belangen der vereeniging zullen behartigen. Worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt door den Secretaris het jaarverslag voorgelezen, waaruit o.m. biykt dat de ver eeniging thans 823 leden telt. Vervolgens doet de Penningmeester reke ning en verantwoording van zyn beheer, als volgt: ONTVANGSTEN. Contributie948,77£ Coupons458,50 Landpacht239,95 Tuinhuur144,25£ Boerenleenbank164,65 In kas 1 Januari 1926 11,28$ DIRKSLAND. In de week van 7 tot 12 Febr. werd vervoerd uit de haven 1558 H L. aardappels, 2120 balen ajuin, 5740 balen koepeen. Aangevoerd 2260 zakken kunstmest a 100 K.G. De candidaatstelling voorleden van den Gemeenteraad is vastgesteld op 12 April en de stemming op 19 Mei d.a.v. De Ouderavond der Openbare Lagere School zal gehouden worden op Dinsdag 22 Februari, des avonds 7 uur. HERRINGEN. De bijdrage in de kosten der gezondheidscommissie voor 1927, be« draagt voor deze gemeente 26,52. Voor den dienstplicht der lichting 1928 hebben zich de volgende personen laten in- schrijven: P. Ch. Kalle, J. J. Dale, J.Looij, A. v. d. Sluijs, A. v. d. Velde, J. de Jong, L. v. d. Velde en Jan Mellissant. STELLENDAM. Wij brengen in herinne ring, dat de rentekaarten van de arbeiders, die in Stellendam wonen en werkzaam zijn, alle moeten worden ingeleverd voor of op den vervaldag 2 Maart 1927. OUDE TONGE. Door den heer Abr. van den Tol is een perceel bouwland onderhands verpacht aan Aren van Noord Ez. en den heer G. Mijs alhier heeft een perceel bouw land verpacht aan de heer A. van Noord, Jan Tijl en A. Fluit Ez. en twee perceelen aan den heer Meijer, allen voor den tijd van 10 jaren. - Aan R. Troost, zuivelbereider alhier, is verlof verleend voor den verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank in het perceel Nieuwstraat 115. - Maandagmiddag j.l. waren een twintig tal jongens op de z.g. tweede Vlakte aan het ijsjeloopen, toen plotseling de 11-jarige Joh. Bogers er door zakte. Van de aldaar aanwezige jongens was er slechts één, de 10-jarige Willem van Vliet, die den jongen durfde helpen. Hij waagde zich ook op het zwakke ijs, doch zakte er eveneens door. Het gelukte hem toch zijn vriendje, met gevaar voor eigen leven, te redden. Een woord van hulde aan den kranigen jongen redder is hier zeker op zijn plaats. - Naar men uit goede bron verneemt is de Singer-Maatsch. waarvan een filiaal is gevestigd te Middelharnis, van plan evenals nu in Middelharnis een gratis knip- en naai cursus te organiseeren voor hen, die een Singer-naaimachine hebben of zullen aan schaffen. Uitvoering van de Muziekvereeniging „VOORUIT" op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Febr. j.l. des avonds 7$ uur in hotel Van Veen. Na een kort openingswoord van den Voor zitter, den Wel Ed. heer H. W. Parrée, werd achtereenvolgens geblazen1. Oh, La, La, marsch van Eenhaes; 2. Bettina, ouverture van D. Snoek; 3. Murine, wals van L. Baj us, 4. Fleur des Champs, fantasie vanM. Allen; en 5. Marcbe des gavroches, marsch van Doubleve. Een luid applaus viel den spelers ten deel. Vervolgens werd opgevoerd een blyspel in twee bedrijven, getiteld „Een nieuwe manier van poffen". Dit tooneelstukje werd bijzonder goed opgevoerd. Er werd hartelijk gelachen om de domme kastelein Watervrees, die door drie levenslustige studenten in het ootje werd genomen, maar ook om den angst van den kasteleinszoon, die meende dat zijn vader krankzinnig was geworden. Na de pauze kregen we de „De burger wacht van Knuppelveen" te zien. Dat was nu echt, wat men noemt „een stelletje sjofele boerenpummels". Er werd harteiyk gelachen toen de commandant op zijn vraag „Zeg Symen, heb je wel eens een bolsjewiek gezien?" ten antwoord kreeg: „Neekernei, ik bin nog nooit in een wassen beeldenspul gewist". Meer dergelyke onzin kwam in dit stukje voor, waardoor de lachtspieren aardig 1967,41$ UITGAVEN. Boerenleenbank1079,65 Overly den224,— J. C. Olij (wiskundige) 135,15 Bodeloon 133,56 Salaris Secr. enPenningm. 100,— Polderlasten47,31 Grondlasten 20,49 Afgelost35,— Vergaderingen24,61 Presentiegeld21,— Schrijfbehoeften15,12 Diversen16,09 Coupons2,70 In kas 31 December 1926. 112,73$ j 1967,41 BEZITTINGEN. Geldswaardige papieren 8852,50 Landwaarde4000,— Tuinwaarde1870,— Spaarbank Boerenleenbank 950,87 Nutspaarbank8,17 In kas 31 December 1926 112,73^ 15793,77* De Voorzitter dankt den Secretaris voor zyn administratie en den Penningmeester voor zyn financieel beheer. Het salaris voor Secretaris en Penningmeester wordt evenals vorige jaren vastgesteld op ƒ50,— voor elk. Hierna wordt overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden (attr. dhr. W. Los en A. van Markensteijn). Ingeleverd worden 74 stembiljetten wat overeenkomt met de pre sentielijst. Bij opening blijkt dat met byna algemeene stemmen de aftredenen zyn her kozen. Beiden nemen hun benoeming aan onder dank voor het in hun gestelde vertrouwen. Voorts verkiezing van twee leden van den Raad van Toezicht (aftr. dhr. H. Beyer en ,-M. Fluit). Ook deze aftredenden worden met groote meerderheid van stemmen herkozen en bei den nemen hunne benoeming aan. De Voorzitter feliciteert de herkozen leden en hoopt dat ze steeds voor de vereeniging ijverig zuilen werken. Van de rondvraag wordt door geen enkel lid gebruik gemaakt. De Voorzitter dankt nogmaals voor de zeer opkomst en sluit hiermede de ver- OOLTGENSPLAAT. In de woning van den heer W. Wielaard brak een ernstige schoorsteenbrand uit. Met veel moeite heeft men tijdig uitbreiding weten te voorkomen. De materieele schade was door verzekering gedekt. Gevonden voorwerpen: een bos sleutels en een parapluie. Inlichtingen by den om roeper. De muziekvereeniging „Uitspanning door Inspanning" zal een muziek- en tooneel- uitvoering geven voor het donateurs op Woensdag 2 Maarten voor haar kunstlievende leden op Vrijdag 4 Maart a.s beide avonden des avonds 7 uur, in Hotel Hobbel. De plannen tot verbetering van den veerdienst Dintelsas-Ooltgensplaat beginnen vasteren vorm aan te nemen. Het ligt in de bedoeling particuliere ondernemers booten in de vaart te laten brengen waarop een tweetal auto's kunnen staan. Verder wil men een autobus laten loopen van Sas naar Dinteloord. De ondernemers zullen de vrij heid gelaten worden zelf de tarieven vast te stellen. Deze kwestie .werd onlangs in een raadsvergadering teDinteloortbesproken. In de door het overlijden van den heer A. van Rossum opengevallen plaats is voor den Vrijheidsbond aan de beurt om zitting te nemen in den Gemeenteraad de heer Jan Hokke Czn. DEN BOMMEL. Aan het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een pastorie. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De bak- kery van voorheen A. Both, eigenaar W. van

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 5