aan Tandarts J. K. BUIJS C. QUISPEL 'ielle trnis iitiën. prijs rlof Voorstraat 209 - Sommelsdijk ST00MB00TDIENST Dienstregeling tten HET IB EENIG adres S. VAN DER PLAAT i Pluimveeteelt. f PIANO'S ORGELS KUNSTSPELPI ANO'S PIANOFABRIKANT DOOF? Gehoorapparaten Centrale H. C. SCHOONENBERG Land- en Tuinbouw. [ouw, pgen, die fraren Febr. fvrij- een j dag- men 'gen. ven- sky, toen adat }dag- r aan fcher- Irest rs te Burgerlijke Stand. SOMMBLSDIJK. Overleden: Neeltje Pieternella de Wachter, 40 j., echtgenoote van Arjen Adrianua van der Plaat; Lena Driesse, 75 j., weduwe van Jan Beket. OUDE TONGE. Geborens Dingeman, z. v. Cornelis Johan nes de Looze en Klaasje Slinger; Pieter, z.v. Cornelis Osseweijer en Elizabeth Boger- manPieter, z v. Leendert Fluit en Willem- tje Leentje HartmanCornelis Johannis, z. v. Johannes de Vos en Cornelia Remus; Adolf, z.v. Willem Jacob Gebuys en Willemina van der Klejj; Teuntje, d. v. Jan van Noord en Suzanna van den Doel; Wilhelmina, d. v. Marinus de Boet en Johanna van Es. Overleden: Een levenloos kind van het I mannel. gesl. van Jan Jacob Mijs en Teuntje Elizabeth de Bruin; Adriana van Schouwen, oud 80 j., wed. van Johannes Driessen; Week-revae. Binnenland. Het is ons altijd opgevallen, hoeveel men- ArtHaniiq Rnfformon oe schen er voor de Rechtbank als ontoereken- T ena Tnni-pr^ Pm-no'i86 echtgen. van saar 0f minder toerekenbaar worden aan- Lena ^nkprj_Comehayan Wa^mng^oud j gemerkt, een wetenschap, die slechts door AnHorannlT Kliibf fa Mar. nkt, alco' eten chil- bied eut- telt, raad «ze, DOL. sky, ode- b 89 j., wed. van Johan Christiaan Osseweijer; Arij Munters, oud 57 j., echtgenoot van Suzanna HartmanGeertruij de Leeuw, oud 77 j., echtgen. van Abraham Kamerling; Elizabeth van der Made, oud 85 j. wed. van Adrianus Bierbooms; Johanna Jonker, oud 86 j., echtgen. van Jan Munters; Maria Stoop, oud 83 j., wed. van Martinus Frits; Jan Munters, oud 82 j. wednr. van Johanna Jonker. Gehuwd: Cornelis Leonardus Anthonins van Vugt, j.m. 28 j. en Johanna Buijs j.d. 22 j.; Teunis Koppenaal, j.m. 25 j. en Jaco- mina Elizabeth de Korte, j.d. 23 j.; Adrianus van der Groef j.m. 26 j. en Cornelia Maria Breeman j.d. 21 j. onderhoud schaffings- uit. Hij en alafschrij- :n wagen. Uw post zal te- reparatie- dat slijtage uilen aan- astgelegde ook in en id in uiter- lere proef alzijdige Alleen volkomen raties, en een be- |Jw wagen. de zeker- lle nadere irts TJarts 491a Telef. 30742 Spreekuren Dagelijks van 8'/2 tot 10 uur voorm. en van 1 tot 2'/a n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. MIDDELHARNIS-ROTTERDAM v.v. via VLAARDINGEN s.s. „MIDDELHARMIS" aanvangende 3 October 1926 van Middelharnis op Maandag en Dinsdag V. Middelbands 4.30 vm. A.Vlaard. 7.00 vm.0 A. Rotterdam 8.00 vm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) V.Middelharnls 6.30 vm.A.Vlaard. 9.00 vm.*" A. Rotterdam 10.00 vm. A. Brielle 10.25vm.§ van Rotterdam op Maandag en Dinsdag V.Rotterdam2.15nm. V.Vlaard.3.10nm. f A. Middelbarnis 5.30 nm. Overige dagen (beh. Zon- en Feestd.) Van 3 October t/rci 6 November en vanaf 4 Februari. V. Rotterdam 3.15 nm. V. Vlaard. 4.10 nm. ft V. Brielle 2.40 nm.§ A. Mlddelharnls 6.30 nm. Van 7 November t/m 3 Februari V. Rotterdam 2.15 nm. V. Vlaard. 3.10 nm. f A. Middelbarnis 5.30 nm. In aansluiting op den trein van 7.38 vm. en 7.22 vm. van Vlaardlngen. In aansluiting op den trein van 9.14 vm. van Vlaardlngen. t In aansluiting op den trein van 2.51 nm. en 3 02 nm. te Vlaardlngen. ff In aansluiting op den trein van 3.33 nm. 1 en 3.50 nm. te Vlaardlngen. 1 Reizigers voor de richting Brielle resp. Middelharnis te Vlaardlngen overstappen Als Feestdagen zijn te beschouwen: Nieuwjaarsdag, 2e Paaachdag. Hemelvaartsdag 2e Pinksterdag co de beide Kerstdagen. 1 ien psychiatrisch, onderzoek biykt te ver- Tijgen. Voor de betreffende personen hun [laad, waarvoor ze in de gevangenis kwa den, begonnen, had in den regel niemand iets abnormaals aan hen bemerkt. Het on deskundig publiek vraagt zich daardoor wel iens af, of ze inderdaad wel zoo erg gek ijn, degenen die het bij psychiatrischeuit- jpraak verklaard worden. Wij voor ons heb ben genoeg respect voor de wetenschap om fte psychiatrische rapporten onvoorwaarde- ijk te aanvaarden, al maken de heeren het >ns, door hun vaak tegenstrijdige inzichten >nder elkaar, niet gemakkelijk. Heteenige, vaarover we in het onzekere verkeeren, is le vraag, of er eigenlijk nog wel menschen onder eenige geestelijke afwijking ter wereld jevonden worden^ en of het abnormale niet pormaal is geworden. Er schynt in alle onschelijke hersens hier of daar een groote kleine kronkel te zitten, die den bezitter -an tot minder toerekeningsvatbaar be- jvanl-2$ uur dag uur n.m. 160 4$—5i uur trekken, ïgestaan leling en Bleeking •tanden intie 14 dagen f 1.50 30. eten. Beslist verkrijgbaar bij; Wed. v.Oosten- brugge te Dtrkstand, C. de Mooij te Oud dorp- P. Wlelhouv/er te Mlddelharnls e»1 A. J. Hobbel te Ooltgensplaat. op het eiland voor een goed portret is sinds 30 jaar het ofpltpr i - Hobbemastraat - MiddelharnisJ rSSm\ 2e atelier van- |m| ■BI af het station I Die waarheid is deze week eindelijk eens door een Rechtbank-President onder het oog bezien. Terecht stond te Rotterdam een [jongeman van 19 jaar, die zich al had op gewerkt tot het bezit van een motorfiets die den langen weg naar maatschappe- welvaart op de snelste wyzewenschte (if te leggen, zonder al te groote inspan ning. Hij kocht zich „een zaak" en om het keld daarvoor te verkrijgen drukte hij een paar werkzamen landbouwers een revolver lendenen, onder de hartelijke opmer king van „Kreng, nou ga je der an". De eene is er inderdaad aangegaan, de kndere heeft lang tusschen dood en leven liggen worstelen. Met groote sluwheid be schuldigde deze ellendeling een met name genoemden armen zwerver van de eigenlijke oisdaad; hij zou slechts op den uitkijk ge- Itaan hebben. Hy zag er dus niet tegenop m nog een mensch behalve lichamelijk, ok moreel te vermoorden door hem on- chuldig in de gevangenis te brengen. Want nschuldig was deze arme zwerver, zooals ia zijn aanhouding spoedig bleek. Eindelijk tond de moordenaar terecht, niet echter dan ladat twee psychiaters 's mans hersenen epeild en gemeten hadden. Zij verklaarden an hem, dat hij geen organische hersen- fwykingen had; hij is geen slappeling, ver- ekerden zij, maar bezit zelfs veel energie; heeft een sterken wil. Alleen, hij kon e bijomstandigheden van zijn daden niet on volle overzien. En daarom concludeer- tot een mindere toerekensvatbaar- (leid. Maar nu werd het den President van de Rechtbank toch een beetje te bar. „Ik dacht", ei hij, „dat de heele menschheid daar wel oo'n beetje mee behebt was". En toen de des- :undigen zulks toegaven, vervolgde de Presi- lent: „Dan zou dus de heele menschheid verminderd toerekeningsvatbaar zyn". Ja, laten we het daar nu eens op houden. zijn geen normale menschen meer. Of at dan vroeger wèl het geval was? Ver- ïoedelyk niet, maar vroeger was de weten schap niet zoover gevorderd en konden de groote en kleine hersenkronkeltjes niet /orden vastgesteld. Hoe meer de weten schap voortschrijdt, hoe meer abnormale en jerkeerde dingen men in eikaars kersenpit Intdekken zal, zoodat het einde der psychia trische wetenschap wel de conclusie zal vezen, dat heel de wereld één groot gekken huis is. De eenige manier om aan die fatale petenschap te ontkomen, is alle psychiaters D een zekere inrichting op te sluiten. Dan [omt men weer tot de toestanden van vroe- toen de menschen elkander voor nor maal versleten, omdat ze niet beter wisten jan elkaar. Dan zou men ook die malle patsen niet meer beleven, dat allerlei men sben, die zich aan het leven van anderen [ergrepen, als armepatiënten vertroeteld Porden. Dan zou men met misdadigers weer orte metten gaan maken en dan zou het it zijn, dat men dag in, dag uit in zijn rant lezen moest, met welke onverschil- ?heid hier, dan weer daar, om eenige on- oozele guldens een medemensch als een lond werd neergeschoten of neergeslagen. Wie overziet tegenwoordig nog de om- tandigheden van een daad? Dagelijks wor- door onvoorzichtige automobilisten men- ran doodgereden, toch zyn die auto- F>o\\iaten geen moordenaars, want ze heb» In! ^en dood van hun slachtoffers noch 0r^a, noch gewild. In Heerlen stortte deze week een steiger die onvoldoende bevestigd was; zeven gewonden, twee dooden. Aannemer noch opzichter zyn echter moordenaars, want het genoemde gevolg hebben zij noch gewild, noch voorzien. Maar als we zulke automo bilisten, aannemers, opzichters en andere nu maar kalm laten loopen, dan zal hun gevoel op den duur nog meer afstompen en zal het aantal slachtoffers dagelijks grooter worden. De byomstandigheden niet te overzien, is eenvoudig een gevolg ervan, dat vele men schen tegenwoordig te beroerd z«n om te denken. Iemand, die verantwoordelijkheids gevoel bezit, moet zijn aandacht niet alleen op zijn doel bepaald houden, maar ook na gaan in hoeverre hij door het bezigen van zijn middelen schade of leed aan anderen kan veroorzaken. Wij hebben nog geen gelegenheid gehad om kennis te maken met de edele bokssport, wat we toch werkelijk als een gemis be ginnen te gevoelen, omdat we nu zoo weinig genieten kunnen van de kolommen-lange 'verslagen in de krant, van sommige wed strijden. Laar hadden we dezer dagen b«v. den strijd van onzen „Kampioen v. d. Veer" tegen den Duitscher Diener. „Onze man", zoo lazen we, had zijn tegenstander al gauw een mep tegen zijn oog gegeven, dat het bloed uit een groote wond over zijn gezicht stroomde. We rilden er lichtelijk van, maar we lazen toch in bedoeld verslag, dat het een „pracht-slag" was. En aan het einde was Diener's gezicht onherkenbaar, doch volgens de bladen is het toch een schitte rende partij geweest. En v. d. Veer, die het minst geleden had, heeft verloren. We hebben van die dingen zoo geen verstand, maar wel sprake van eenig oorlógsgevaar, maar op den duur leiden die oeconomische conflicten toch tot een bittere en vijandige stemming. In Hertzogewina en Dalmatië, dus in het Westen van den Balkan heeft een aardbeving tal van slachtoffers geëischt en groote schade aangericht. Letterlijk en figuurlijk schynen de Balkan-bewoners immer op een bodem van vuur te leven. De oorlogsfakkel door menschenhand gedragen en de vernietigende ondergrondsche krachten der natuur hielden en houden den Balkan tot een heksenketel van Europa. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's gezonden worden aan „De CombinatieWestersingel 27a Rotterdam. Postzegel van 10 et. insluitent Waarom raskippen en welk ras? „Boerenkippen zijn de beste", dat is de uitspraak, die een jaar of vijftien geleden zeer algemeen als juist werd aanvaard, en welke thans nog slechts hier en daar als een wegstervende echo wordt opgevangen. Vast staat, dat degenen, die nu nog waarde hechten, aan de boven aangehaalde wijsheid, daardoor blijk gevend van zoo weinig inte resse in de pluimveeteelt, dat de machtige cultuurwijzigingen, welke de laatste 15 jaren in dit bedrijf hebben plaats gehad, onopge merkt en onbenut aan hen zijn voorbijgegaan, „Boerenkippen" op zichzelf vormen geen ras, men verstaat er in het algemeen het alle gaartje onder van allerlei grootte en kleur, producten van toevalskruisingen, die vroeger INGEZONDEN MEDEDEELING. Buitengewoon moeilijk te beoordeelen voor een leek is de hoedanigheid van een Piano of Orgel. Bij het koopen van zulk een instrument is men aangewezen op de betrouwbaarheid van den leverancier. Onze firma die sedert 1865 bestaat, verkoopt alle instrumenten onder de ruimste garantie. Vraagt de speciale condities van ons huurkoopsysteem. GOUDSCHESINGEL 3, ROTTERDAM GELDERSCHEKADE 20 ROTTERDAM hebben we uit de feiten meenen waar te' nemen, dat een bokser in het buitenland als regel verliest en in eigen land wint. Mocht het gevecht anders loopen, dan wordt de winnaar gedisqualificeerd en heeft de gewenschte man toch gewonnen. Eigenaardige sport, die bokssport. We moe ten er eens meer van weten. Buitenland. De Chineezen zetten hun bokspartijtje nog steeds voort, maar de laatste ronden hebben weinig verrassingen meer opgeleverd; en is blijkbaar een evenwichtstoestand tusschen de kracht van Zuidelijken en Noordelijken geschapen. Tsjen, de nationalistische minis ter uit het Zuiden, heeft tenslotte een accoord met Engeland afgewezen en de eerste regi menten uit Engeland zijn te Shanhai ont scheept. Een vredelievender geluid komt uit de Vereenigde Staten, waar Pres. Coolidge weer eens het initiatief genomen heeft tot een conferentie over beperking van de bewape ning ter zee. Frankrijk en Italië, hebben niet veel met het initiatief op en van de conferentie zal dan ook wel niet veel komen. Coolidge's handeling lykt meer vredelievend dan ze inderdaad is; het eenige doel is tenslotte slechts om zonder te groote inspanning en kosten het overwicht te bewaren, dat de Vereenigde Staten inzake haar bewapening ter zee reeds bezitten. Tusschen Duitschland en Polen botert het nog niet. De onderhandelingen over een voor- loopig oeconomisch verdrag zyn onder een voorwendsel afgebroken. Hier is wel geen hier en daar ook thans nog het erf der boer- der«en bevolken. Waar ze, zooals gezegd, slechts kruisingen waren, afstammelingen van onbekende ouders, kan sterke legkracht voor haar wel eens een toevallige individueele deugd zyn geweest, maar nimmer een over- geerfde .eigenschap, omdat een eigenschap zich slechts overerven laat, als ze, vele gene raties door, dóór teeltkeuze in een stam is vastgelegd. Toch legden vroeger de zoogen. Boerenkippen beter dan de rasdieren, doch niet omdat ze rasloos waren, maar omdat de boeren bij de aanfok van kippen althans nog eenige selectie op productie toepasten, door aan hen bekende slechte legsters of oude en zieke dieren tydig op te ruimen, terwijl de toen gefokte raskippen slechts om sport- doeleinden werden gehouden en bij de samen stelling der foktoomen zoo uitsluitend op bouw, kleur en teekening wordt gelet, boven dien de legkracht zóó absoluut als een factor zonder waarde werd beschouwd, dat die leg kracht vaak werd teruggefokt tot niet veel meer dan de natuurlijke proporties. Vijftien twintig jaren geleden ontstond er meerdere belangstelling voor nut-pluim- veeteelt omdat wetenschappelijk onderzoek had aangetoond, dat de productie der hoen ders door toepassing van bepaalde methoden was op te voeren. Het bleek, dat allerlei eigenschappen als broedschheid, grootte en kleur der eieren en een zeker productie vermogen in een stam waren vast te legg als men steeds verder fokte met dieren, die in de gewenschte deugden uitblonken en elk voor zich ook weer afkomstig waren van oudere dieren die er eveneens in uit muntten. Het spreekt vanzelf, dat men tot bedoelde wetenschap gekomen voori het „Fokken op productie" dieren uitkoos, die in aard, behoeften en eigenschappen reeds zooveel mogelijk met elkaar overeen kwa men, m. a. w. de nut-hoenderfokker bezigde nog slechts rasdieren. Daarmede zijn de schitterendste ^resultaten bereikt. De zaken staan dus op het oogenblik zóó, dat men zeggen kan, dat boerenkippen, dus raslooze dieren, ons geen enkelen waarborg van hooge eierenproductie kunnen bieden, maar dat er onder de verschillende rassen vele stam men voorkomen die door een verstandig geleide teeltkeuze het vermogen tot het leg gen van veel eieren als een overgeërfde eigenschap hebben medegekregen, en dat vermogen ook weer op de nakomelingschap zullen overdragen. Daarom is het onverstan dig om nu nog raslooze kippen te houden; ze zijn van nature niet minderwaardig, maar ze zijn nu eenmaal niet tot hooge eierpro- ducenten opgevoed en daartoe ook minder geschikt. Men mag echter ook weer niet vergeten, dat niet elke jiraskip ons veel eieren in de mand zal brengen. Er zyn een aantal rassen die men uitsluitend om sportdoeleinden is blijven fokken, omdat ze zich minder voor de nut-pluimveeteelt leenden. Enkele rassen echter bleken voor het opvoeren der leg kracht buitengewoon geschikt en die rassen zijn het die de belangstelling van den nut- pluimveehouder verwierven en behielden. We noemen van deze de Witte Leghorns en Patrijs Leghorns der lichte rassen en de Barnevelders, Witte Wyandottes en Reds der middel-zware rassen. Degenen dus, die zoo veel mogelijk voordeel van zijn pluimvee wenscht te verwerven, zal goed doen zyn keuze tot één der genoemde rassen te bepa len. Hij moet evenwel bedenken, dat ras alleen nog geen waarborg voor eierproductie geeft, want er zy'n ook veel fokkers, die maar raak fokken eiP noch door volnest con- tröle, noch door een oordeelkundige samen stelling van den foktoom, eenige richting in hun kweekwijze brengen. De keuze van een nutras is aan te bevelen, maar van meer waarde nog is het, te weten, dat men zyn dieren betrokken heeft van een stam uit dat ras, waarin hooge legkracht als een eigenschap is aangekweekt. Zulke stammen zijn slechts in het bezit van ervaren pluimveehouders. Vragenbus. E. de K. Behaalde het vorig jaar een ge middelde productie van by na 160 eieren per kip, en vraagt of hij daarmee het hoogst bereikbare behaald heeft. Antwoord: Zulke productie is zeer mooi, vooral als ze een grooten toom hoenders betreft. Inzender heeft echter nog gelegen heid genoeg om voorwaarts te streven. Op de Hollandsche legwedstryden zijn toornen, die een gemiddelde van over de 200 bereik ten en zelfs legde-er eens een hen 313 eieren in een jaar. Dat aantal is weer ver overtroffen door een Witte leghorn op den in Maart 1926 beëindigden legwedstryd te Panui (Nieuw- Zeeland), die in 365 dagen 345 eieren legde. Op denzelfden legwedstrijd behaalde een ree- bonte loopeend een productie van 363 eieren in 365 dagen en een toom van 6 eenden bracht het tot 1659 eieren, of een gemiddelde per eend van 267 eieren. Het gemiddelde van alle dieren, eenden en kippen, bedroeg er 211$ ei. - Meerdere lezers vragen naar aanleiding van de beantwoording eener vraag in een vorig nummer, waar ze speciaale nesten voor eierenvroetsters kunnen bekomen- Antwoord: In het algemeen daar, waar men speciale vogel- en pluimveeartikelen kan bekomen. Men kan ze ook zelf maken door stroo te vlechten en deze vlechten met bind touw tot een rond, naar het midden afloopend nest te makenin het midden laat men dan een gat, waardoor het ei wegrolt en valt in een bakje met zaagsel, kaf of derg.Meteen paar plankjes kan men ook een nest maken. Verklaring is daarbij haast overbodig. Elke methode trouwens, waarmee men bereikt, dat het ei wegrolt, is goed. De plankjes moet men met wat gevlochten stroo beleggen, los stroo zou het gat dadelijk verstoppen. Maar we herhalen: is er nog maar één zondares en men kent ze, dan is afmaken het voor- I deeligste. STAMBOEK NED. TREKPAARD. Afdeeling Zeeland. Te Goes heeft deze week de afdeeling Zeeland van het Stamboek Ned. trekpaard vergaderd onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken. Tegenwoordig was de algemeene voorzitter, jhr. Van Vredenburch. De heer Hanken deelde mede, dat in Duitschland nog veel vraag bestaat naar zware werkpaarden. Een bezwaar vormen evenwel de invoerrechten. De kans, dat deze opgeheven zullen worden, bestaat voorloopig niet. De secretaris, de heer A. J. Lako, bracht het jaarverslag uit, waaraan het volgende ontleend is Waren 1924 en 1925 voor de paarden fokkerij zwakke jaren, 1926 heeft het niet beter gemaakt. Het ledental daalde met ongeveer 200, het gemiddelde verlies over de laatste vijf jaren, welk verlies echter ge regeld met ongeveer 100 nieuwe leden per jaar verminderde. Het aantal opgenomen hengsten en mer- riën is aanzienlijk lager dan in voorgaande jaren. Kende de afdeeling nog jaren, waarin 60 70 hengsten werden opgenomen, in 1925 daalde dit aantal tot 46, terwyl dit, door de verzwaarde eischen voor opname, voor 1926 slechts 28 stuks bedraagt. Zoo werden in 1925 nog 1308 merriën opgenomen in het stamboek, terwyl dit jaar slechts 365 werden goedgekeurd voor opname. Wel dient dit groot verschil te worden verminderd met 538 A-merriën, die in 1926 niet meer konden worden aangeboden, terwyl van dit verschil ook nog 81 B-merriën mogen worden af getrokken, die in 1925 bij extra-keuring werden opgenomen en welke keuringen dit jaar niet plaats hadden, doch dan blijft het toch nog altijd 699 in 1925 tegen 365 in 1926, gevende een werkelyk ongunstig ver schil van 324 stuks. Dit verschil wint nog aan beteekenis, wanneer men weet, dat van de aangeboden merriën 38 pet. moest worden afgewezen. Het aantal voor inschryving aangeboden veulens bedraagt ruim 2200, alzoo een terug gang van 500 stuks, hoofdzakelijk doordat minder goede hengstveulens niet voor in schrijving werden aangeboden. De heer Van den Bout, die bedankt had, is in het bestuur opgevolgd door den heer M. Krepel te Nieuwerkerk. Blijkens het jaarverslag van den penning meester bedroegen in 1926 de inkomsten 12 370, de uitgaven 7324, zoodat een goed slot aanwezig is van J 5046. De be grooting voor 1927 werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op 14.296. Besloten werd 2000 beschikbaar te stellen voor een door de provinciale regelingscommissie in het najaar te houden centrale hengsten- keuring, 1000 beschikbaar te stellen voor fokpremies en 2000 als tegemoetkoming aan de inzenders op de nationale tentoon stelling, echter tot hoogstens ƒ50 per paard. Een langdurige discussie ontstond in ver band met de concurrentie van het Belgische fokmateriaal. Enkele leden klaagden erover dat de eigen fokproducten genegeerd worden, hoewel zy de vergeiyking met de Belgische hengsten zeer goed kunnen doorstaan. Over wogen zal worden of hiertegen maatregelen genomen kunnen worden. De heer Bakker had voorgesteld de in- schryfgelden voor een hengst te brengen op 10, voor merries op 5, voor veulens op 0,50 en de overschryvingskosten te doen vervallen. Een lid van het hoofdbestuur maakt hiertegen bezwaren, de inkomsten van het stamboek zullen, als het voorstel aan genomen wordt, te sterk dalen. Jhr. van Vredenburch waarschuwde "eveneens tegen het veranderen van een systeem, dat zijn bruikbaarheid vele jaren heeft bewezen. Dit zou in ieder geval eerst na een uitvoerige bestudeering mogen. De heer Bakker trok daarop zyn voorstel in. Een voorstel Thorenaar om de veulens kosteloos te doen registreeren, de stamboek keuringen van merriën te laten vervallen en afstammingsbewyzen tegen betaling ver- krygbaar te doen stellen werd niet onder steund. Eenige leden brachten den wensch naar voren om op de nationale tentoon stelling alle ingevoerde paarden te weren.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1