i 4 Mijnhardt's Genecsmidde ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 9 FEBRUARI 1 9 2 7. Juffrouw V. uit Amsterdam is te Haarlem gearresteerd als verdacht van het opwekken van abortus. Een mislukte roof. Zaterdagmorgen heeft een man in een gebouw aan den Coolsingel alhier den 16- jarigen kantoorbediende J. H. een actentasch met 40 ontrukt, waarna hij per fiets op de vlucht is geslagen. Het publiek heeft den man achtervolgd. Een chauffeur heeft den dief met zyn auto klem gereden, waarna hy is gearresteerd. Kolendampvergiftiging. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een 60-jarige nachtwaker, in dienst van de gemeente Amsterdam door kolendampver giftiging om het leven gekomen. De man had de wacht in een tentje, dat in de Paleisstraat naast het koninklijk paleis was opgeslagen, in verband met de werken, die daar door den telefoondienst bij het leggen van kabels worden uitgevoerd. Hij is vermoedelijk door de uit een vuuremmer opstijgende kolem- damp versuft geraakt. Een controleur vond hem Zondagmorgen op den grond liggen met het voorhoofd op de steenen. Maar ik zou me evengoed hier op de ijsclub museums en beeldengalerijen gaan zien. Wij vermaken, en dan in Februari, dan komen erbrachten er een bezoek, maar koud dat het zooveel bals. Papa zegt wel, ik ben nog tewas, neen maar, nog erger dan in het hotel, jong, maar ik kan je wel zeggen dat ik hetStel U voor, de vloer en de muren zijn ge- dansen goddelijk vind. woonlijk van marmer, ergens in een afgelegen Wat is dat alles tegen een winter, in Italiëhoekje staat dan een klein, maar ook heel Wij zullen je benijden, daar kun je zeker van klein haardje, daar smeulen dan een paar stuk zijn. EEN GELUKSKIND. DOOR MAR1TZ v. REICHENBACH. En als je groot bent dan gaan we naar Italië, had graaf Ferna op den vijftienden verjaardag van zijn dochtertje gezegd, als moest hij haar buiten de geschenken die ze kreeg er ook nog een beloven voor de toekomst. En de kleine Hedy had het uitgegierd van pret en uit geroepen: Ja, pa, als ik groot ben gaan we naar Italië, hé papa, wat zal dat heerlijk zijn! §g Sedert dientijdj] waren er twee jaren ver- loopen en nu was Hedy „groot" en bovendien .mooi. Hedy Ferna was het eenige overgebleven kind van een rijken vader en een teedere moeder. Haar oudste zuster was vroeg ge storven en toen de kleine Hedy geboren werd waren haar ouders niet jong meer. Men hield dol veel van haar, en zij werd gehouden voor het dierbaarste kleinood. Niettegenstaande dit was Hedy geen bedorven kindje, maar werd door iedereen bemind die met haar in aan raking kwam. Als ik aan je toekomst denk, Hedy, dan maak ik me angstig, zei tante Weiten. Het leven is nu eenmaal geen lusthof en jij, kleine, bent zoo zeer gewend aan zonneschijn. Hoe zwaar zal het je"dus vallen om de droeve dagen van het leven te dragen. Droeve dagen? lachte Hedy, waarom zullen er droeve dagen komen? Mevrouw Weiten schudde het hoofd. Het kind met die zorgelooze vroolijkheid, lag haar zeer na aan het hart, doch menigmaal kon zij een kleine overpeinzing over de onrechtvaar digheid van het noodlot niet onderdrukken. Mevrouw Weiten was een nicht van de gravin Ferna, was met deze opgevoed, en daarna waren beiden getrouwd. Graaf Ferna en de ritmeester Weiten waren knappe aardige cavaliers, maar de graaf bezat een groot ver mogen, de ritmeester daarentegen moest zich met een niet te groote toelage behelpen. Weiter stierf na eenige jaren en zijn vrouw moest de zorg op zich nemen van vier zoons. Een harde tijd had zij te doorloopen. Nu waren haar vier „jongens", zooals zij altijd zij, in dienst, en daar was zij trots- op. Niettegenstaande zij zich nog dikwijls bekommerde over haar „jon gens" maakte zij zich ook angstig over Hedy Ten eerste vreesde zij, dat het meisje op haar verdere loopbaan een onbruikbaar wezen zou zijn en dan nog dat een van haar zoons verliefd zou worden op het mooie nichtje. Zij trouwt natuurlijk een prins, had me- 'vrouw Weiten gezegd, en ik zou het niet over leven als een mijner jongens daardoor on gelukkig werd. Een harer jongens, zei ze, doch zij bedoelde er eigenlijk mede den oudste, Walter. Niet tegenstaande haar moederlijke waarschuwin gen kwam hij veel te dikwijls bij de Ferna's aan huis, en hij zelf had er dikwijls over ge klaagd dat Hedy hem niet aardig behandelde. Zij had op het eerste bal dat ze meegemaakt had reeds onheil genoeg gesticht, want toen tante eenige dagen later bij haar kwam, zei ze: Neen, tante,ga maar niet naar mama, zij is in het salon en verdeelt de bloemenmandjes. Het is om te lachen. Stel U voor, tante, twee tegelijk willen mij huwen, twee! Grappig, niet waar? Goddank, het werd ernst met de Italiaan- sche reis, de kleine heks zou Walter,gtenminste voorloopig, niet meer onder de oogen komen. In Ferna's woning stonden de groote koffers en kisten reeds gepakt, het plan was ont- genoegen, worpen en Hedy's reiskostuum gepast. Tien minuten later reed het rijtuig met de Honderden hinderpalen, die anders nooit I reizigers de straat uit. voorkomen, waren overwonnen, nu zou men j Het is toch een gelukskind, zei tante Weiten, eindelijk de reis naar het Zuiden gaan maken, j haar eerste leed is.een reis naar Italië. Gelukskind dat je bent, zei tante Weiten. Florence, den 28 Febrari. Gelukskind dat je bent, zeiden de vriendinnen I Lieve beste tante! van het mooie meisje. Hedy had gelachen en Uit mama's brieven zult U reeds veel ver- geweend en hoe meer de dag naderde, des tenomen hebben, doch nu heb ik van haar verlof ernstiger werd ze gestemd. gekregen U alles, eerlijk te schrijven. Luister Waarom zien jullie er toch zoo'n bizonder'tante: De eerste indruk, dien we van Italië geluk in, dat ik vanhier ga, waar ik iedereen kregen, was die van een sneeuwlandschap. Ik heb leeren kennen, en waar het toch ook mooi dacht, dat hadden we thuis ook kunnen zien, is? vroeg zij ten laatste aan een harer intiem- maar zei het niet hardop uit vrees voor papa, ste vriendinnen. die zich zooveel van de reis voorstelde. Mijn hemel, vraag je dat nog? vroeg deze. I Mama vatte kou, doch zij zette er zich tegen Italië is het „beloofde land", het land van de in en zoo gingen we verder naar Florence, eeuwige grootheid, het land waar de roman- Hier kwamen we in een vreeselijk groot hotel, tische geschiedenissen voorvallen. met een menigte lange en groote gangen en Denk maar eens aan de novelles, die wij er even zooveel zalen. Men kon dus niet verlangen, over gelezen hebben, waren ze niet goddelijk? even zooveel zalen. Men kon dus niet ver- Terwijl we hier bevriezen en insneeuwen, loop langen, dat alles hier verwarmd werd; onwille- jij daar onder het heerlijke groen der eeuwige keurig dacht ik hier aan het ijspaleis uit een jeugdige bloemen, en je beleeft romantische der sprookjes van-Andersen. Papa zei wanneer avonturen, 1 men in Florence was, moest men ook de Hedy begon te lachen en antwoordde: Jullie benijden me om iets wat je niet eens kent. Enfin, toch ben ik nieuwsgierig naar al dat moois, dat moet ik bekennen. En nu zou ze morgen op reis gaan. Het was haar zonderling te moede, 't was alsof zij iets moest achterlaten, wat ze toch gaarne had medegenomen. Ik heb toch niet bizonder veel pleizier in die reis, zei Hedy, op den laatsten morgen tegen haar kamenier. Ach kom, juffrouw, antwoordde deze, het pleizier zal wel komen, daar ben ik zeker van. Plotseling klonk er buiten muziek, en wel van het regiment waarbij Walter stond, het was een .afscheidsgroet aan haar. Mijn God, kind, riep de gravin Ferna, die juist de kamer in kwam, verschrikt uit; wat scheelt je? Je hebt tranen in je oogen. Tante Weiten, die eveneens binnenkwam, gaf Hedy een zoen, terwijl het meisje met haar hoofd tegen tantes schouder leunde. Kind, kijk eens even, riep zij, Johan brengt je een bouquet. Lieve hemel! wat een groote bloemruiker, het lijkt wel een molenrad, het zijn theerozen en viooltjes. Die arme vaders, die zoo'n onzin weer betalen moeten. Hedy keek op, en tante trok een kaartje uit de bouquet en zette haar bril op om het beter te kunnen lezen. Heen... ja toch.:, die bouquet is van Walter.ja van Walter. Tante was zoo verschrikt dat zij moest gaan zitten. Hedy was echter haar tranen en al de treurigheid vergeten en stond nu met een verheugd gezicht en lachend midden in de kamer, terwijl ze haar fijn gevormd neusje tussc'nen de viooltjes verborg. U moet niet boos zijn, tantelief, zei ze schalks Ik kan het toch niet helpen, dat Walter zulke domheden begaat? Ik zie hem vandaag niet meer om hem er over onderhanden te nemen, want hij heeft me gezegd, dat hij den heelen dag dienst heeft, maar U wil het zeker wel voor mij doen, niet v/aar tante? Ja kind, dat zal ik wel op mij nemen, Zij keek Hedy aan, die met haar reusachtige doch daarom niet minder mooie bouquet, in een zijkamer verdween. Dat heeft hij er nu van, zij lacht hem nog uit ook. Mijn arme jongen, en daarvoor getroost je je nog wel zoo'n groote uitgave. Goddank, dat ze op reis gaat.en dat hij den geheelen dag dienst heeft. Tegen fden middag stond het rijtuig voor de deur. Aan het eind van de straat klonk weer de militaire muziek. Hedy vloog naar het venster.ja, het was Walters regiment dat daar voorbijging. Zij boog nog verder uit het venster. Zij herkende eenige officieren. Waiter keek naar haar. dat zag ze maar al te duidelijk. Plotseling werd ze door het gevoel van scheiden overweldigd. Wat is er nu weer, kind? zei haar moeder, die haar in de leunstoel vond liggen. Hedy weende zonder ophouden. Zoo heb ik haar nog nooit gezien, vervolgde de gravin. Kind spreek dan toch eens. Ach mama, ik kan niet op reis gaan, het is me onmogelijk. Is zij ziek? vroeg Papa, op bezorgden toon. Ik weet het niet, Hedy, wat scheelt je dan? Niets, niets, antwoordde het meisje wee- nende. Maar wees nu toch verstandig Hedy en ween niet zoo. Hedy weende echter maar steeds door. Hedy ween nu toch niet meer, al je zak doeken zijn reeds ingepakt, zei mama. Maar ook de ontbrekende zakdoeken stelden Hedy niet gerust. De graaf lei de hand op haar schouder en zei Geef nu eens antwoord Hedy; ben je niet wel? Zij schudde haar mooi kopje. Neen, neen papa.ik wil niet op reis, laat me maar hier, ik wil niet. De graaf zag zijn eenigst kindje boos aan, iets wat hem nog nooit gebeurd was, en op strengen toon zei hij: Schaam je, Hedwig. Hedy schrikte. Op zoo'n toon had nog nooit iemand haar aangesproken en „Hedwig" had men haar ook nooit genoemd. De tranenstroom werd plotseling gestuit. Sta op en wees nu verstandig, "aan de reis valt niets meer de veranderen, zei de graaf op beslisten toon. Wij gaan alleen voor ons jes kolen in, en dat noemt men „verwarmen." Nu nog iets ergers. Onze knecht Paul en het kamermeisje Ida, die we meegenomen hebben wilden huwen, en daar wisten we niets van' Waarom papa daar nu zoo boos om werd kan ik me niet begrijpen, U wel? en hij zond ze beiden naar huis. Denzelfden avond toen ze weg gingen moest mama vroeg naar bed, want ze had de koorts en papa en ik moesten voor verplegers dienst doen. Het werd nog erger. Den volgenden dag had die arme papa zoo'n hevige pijn in zijn voet, dat hij er niet op staan kon. De dokter, dien we hier hadden laten roepen, en bijna niet verstaan konden, zei: het was een aanval van jicht en papa moest zich warm houden. Men zorgde nu voor een kachel, maar wat voor een! Het ding rookte geheel den dag en men moest er bij blijven zitten anders hield men het niet aan. Ik brand de mij nog aan die vervelende kachel, en kon toen papa en mama niet zoo goed helpen, als ik dat gaarne gedaan had en toen kwam ik op het idee, waarom U misschien zeer boos is, hulp te vragen. Ik schreef aan Walter, en dat was wel het beste, sedert hij hier is gaat alles naar wensch. Mama is weer hersteld, en papa is de jicht ook kwijt." Lieve mama, ik neem Hedy de pen uit de hand, want zij kan U toch zelf niet schrijven, wat voor een lief meisje ze is, en ik dien het toch te schrijven. Denk eens aan dat kleine, wel een beetje verwende prinsesje heeft hier de kachel aangelegd, nachten gewaakt om voor haar zieke mama koude kompressen en voor haar papa warme te maken. Zij deed hier dienst als kamermeisje en als liefdezuster en is bovendien de kinderschoenen geheel ont groeid en een vrouw geworden, een vrouw hier lag een groote inktvlek en dan schreef Walter verder: Lieve mama, Hedy wilde den brief niet weg zenden, maar U zult hem toch hebben, want hij werd geschreven in den der gelukkigste oogenblikken van mijn leven. Hoe de inktvlek er op komt, zal ik U later mondeling wel eens vertellen, nu moet U alleen weten dat ik de gelukkigste mensch en.dat Hedy het liefste bruidje is. Ja, het liefste bruidje en wel mijn bruid. Beste mama wees gelukkig met Uw Walter." En nu weer Hedy's schrift: Zooeven kwam papa, beste tante, en hij is volstrekt niet boos, en ik had nog al zoo'n angst, wegens Paul en Ida, zooals ik zooeven schreef. Nu word ik Uw dochter, tante en behoef niet meer te scheiden van Walter! Ik had er niet het minste idee van dat ik hem beminde maar destijds, toen hij met de troepen voorbij kwam en ik aan het venster stond, en plotseling zoo begon te weenen... dat was toch vreemd, niet waar tantelief? En toen kwamen „die droeve dagen," nu weet ik tante, wat dat is, maar nu weet ik ook wat geluk is, vroeger heb ik daar nooit aan gedacht. Nu ben ik eerst een gelukskind, ik begin het nu zelf te gelooven, Tante Weiten liet den brief vallen. Ja, mompelde ze, nu geloof ik er zelf aan, want uit de smart bloeit het geluk, Zij is een gelukskind en mijn Walter.mijn Walter." Plaatselijk iNieuws. MIDDELHARNIS. Door de vereeniging Feestcommissie Middelharnis," is dezer dagen een groot Concours voor Muziek- en Zanggezelschappen, Mannenkoren, enz. uitge schreven, uitsluitend voor vereenigingen, omvattende de eilanden Goeree en Over- flakkee, en Voorne en Putten, te houden op Donderdag 14 Juli a.s. Gezien de groote medewerking die zij mocht ondervinden, op haar ten vorige jare gehouden Festival, vertrouwen zij ook nu weder in haar voorgenomen plan te zullen slagen, en vele vereenigingen aan hareuit- noodigingen, tot deelname zullen gevolg geven. - Deze week is onze plaatsgenoot, de veld-arbeider C. Verbiest, met zijn gezin naar Amerika vertrokken ter verbetering van zjjn positie. - Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 81 Jan. t/m. 5 Febr. zijn bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden ingeschreven: 80 veldarbei- ders en 12 zeevisschers. Totaal 42 personen. - Gevonden voorwerpen: Een lorgnet in etui, terug te bekomen bij P. Schuurman Jz., Christiaan de Vrieslaan. - Het zanggezelschap „Oefening maakt kennis", directeur de heer Jb. Koote, zal Donderdag 10 Februari, 'sav. 6.30 uur, een uitvoering geven in het koor der kerk met medewerking van de gezelschappen uit Som- melsdijk, Nieuwe Tonge en Ooltgensplaat. De landb. K. v. d. Velde, heeft zijn woonhuis met schuur staande aan den Ring, tegenover het postkantoor, ondershands ver kocht aan den heer L. Nieuwland. Centrale Veiling te Middelharnis op Yrjjdng 4 Februari 1927. Kipeieren 57 61 kg. 6,-65 tot ƒ7,15 per 100 stuks. 50-51 k.g. 5,50 tot 5,70 per 100 st. bruine 60-61 kg. ƒ7,25 totƒ.7,80 per 100 st. Eendeieren 70 k.g. 7,60 per 100 stuks. Roode kool 0,80 tot 3,30 per 100 atuks. Prei 0,80 tot 1,50 per 100 bos. Spruiten ƒ6,— tot ƒ9,60 per 100 k.g. Spruiten (los) ƒ3,— tot ƒ3,50 per 100 k.g. Zoete appelen 10,50 per 100 kg. Kleiperen 15,— tot 17,— per 100 k.g. Kleiperen II 5,30 tot 5,80 per 100 k.g. Kroten ƒ4,— per 100 k.g. Boter f 0,80 tot 1,15 per pond. Kaas 20 plus 0,40 tot 0,41 per pond. Uienveiling van Maandag 7 Februari 1927# Met U.C.B.-merk. Grove 2,10 per baal. Gewone 2,0 L tot 2,10 per baal. Drielingen 1,52 per baal. Picklers 1,05 per baal. Zonder U.C.B -merk. Gewone 1,20 per baal. Drielingen 0,68 per baal. Picklers 0,73 per baal. Aanvoer 850 balen. SOMMELSDIJK. De echtgenoote van J. H. had het ongeluk met een ladder waarop ze stond, te vallen. Z$ bezeerde zich zoodanig dat ze zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het 2e Kamerlid J. ter Laan spreekt a.s. Woensdagavond half acht in de zaal van Hotel Harmonie alhier over: DeS.D.AP. en de Ontwapening. Voetbal. Wegens terreinafkeuring ging Zondag j.l. den wedstrijd Dindua—Flakkee niet door. De Godsdienstoefening voor de Vry'z. Herv. op Zondag 13 Februari a.s. door Ds. E. J. v. d. Burgh van Tiel zal niet des morgens maar 's avonds om zeven uur plaats hebben. HERRINGEN. Door Mej. M. Kastelein, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. school, is eervol ontslag gevraagd. Voor de vacature heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld. A.s. Woensdagavond te 5 uur, zal er in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk stemming worden gehouden ter benoeming van een notabel in de vacature van den heer J. van Wageningen. Wij brengen in herinnering, dat de rentekaarten en renteboekjes van arbeiders, die te Herkingen wonen en/of werkzaam zijn, voor 27 Februari a.s moeten worden in geleverd bij den Raad van Arbeid te Brielle, STELLENDAM. De vorige week werden van hier verzonden 350 balen peen, 60 HL. aardappelen en 570 balen uien. Op de lijst van vorderingsplichtige paarden komen voor 42 namen van houders van paarden met een gezamenlijk getal van 124 paarden. Donderdag en Vrjjdag gaf de muziek- vereeniging „De Hoop" alhier in de zaal van Meinders een goedgeslaagde uitvoering. De eerste avond was de zaal overvol, den tweeden avond was er minder publiek, niettemin was deze avond niet de minste. De tooneelstukjes door leden opgevoerd, voldeden ten zeerste. Gevonden voorwerpen. Op Zondag werd als gevonden aangegeven een gouden dames armband-horloge Inlichtingen zyn te beko men bij de gemeenteveldwachter. GOEDEREEDE. De afgeloopen week zijn van hier 1950 balen ajuin verscheept. De muziekvereeniging Apollo alhier gaf Woensdag en Vrijdag een goed geslaagde uitvoering. Aan Mavinus Groenendijk, lichting 1925 is met ingang van 21 Maart voor 2 jaar vrij stelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Vergadering van de afdeeling het Gr. Kruis op as. Woensdag 9 Febr. in de Gouden Leeuw. De agenda bevat le. Rekening en Verantwoording, 2e Begrooting, 3e Verkie zing van een Bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer C.A. Vogel, 4e Rond vraag. OUDDORP. In de weervisscherij werden "2 zalmen gevangen en een partij haring. De timmermansknecht Job Tanis had Vrijdag het ongeluk zoodanig met een beitel in zijn pols te steken, dat geneeskundige hulp noodig was. De kuilvisschers hebben de afgeloopen van 10 80 k.g. schubben gevangen en een groote hoeveelheid haring. Door de gemeentepolitie Koppenhol is tegen den koopman A. v. d. G. procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der IJkwet en Trekhondenwet. Ook vroeg. Als zeldzaamheid kan wor den gemeld dat bij Krijn Hoek aan de Koude grond, een kip te broeden heeft gezet op 14 eieren die nu al uitgekomen zijn. NIEUWE TONGE In de maand Januari zijn alhier gevestigd: Jacomina Elizabeth de Korte van Oude Tonge, Johannes Janson van Dussen, Hendrik van den Ochtend van Dirksland, Daniël Jacob de Wilde van Am sterdam, Leendert van der Sluys en gezin van Sommelsdyk, terwijl is vertrokken Neeltje Sara Kornet naar Dirksland. Over de afgeloopen maand zijn aan het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor be handeld behalve 60 telegrammen een groot aantal telefoongesprekken en 7 telefoon oproepberichten. OOLTGENSPLAAT. Donderdagavond hield de meisjes vereeniging „Ora et Labora" haar jaarvergadering in de Bijzondere School. De opkomst was matig. De vergadering werd gepresideerd door den Eere-Voorzitter, den heer R. Kiewiet, Na opening door den Voorzitter werd een lied gezongen. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeni ging 17 leden telt. Mej. M. Okker hield een inleiding over „Debora" uit Richteren 4. Daarna behandel de Mej. G. Spaan het onderwerp: „De op. voeding van het meisje op lateren leeftijd. Na de pauze verkreeg Mej. Jo Beyer het woord voor het onderwerp: „Martelaren onder de Roomsche overheersching". Verder werden nog verschillende bijdragen geleverd door de dames A. Buscop en A. Korteweg, terwijl Ds. H. de Lange ten slotte sprak over „De sieraad der vrouw". Ouders die Zondag a.s. hun kinderen in de Ned. Herv. kerk wenschen te doen doopen, moeten daartoe aangifte doen in de consistoriekamer, op Donderdag 10 Februari 's avonds 6.30 uur. Door een groep losse arbeiders, die tot geen politieke partij behooren, zal bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezing de vol gende candidatenlijst worden ingeleverd: 1. A. Brinkman; 2. L Hokke Czn.; 3. W. de Vos Jac.zn.; 4. Joh. van Putten Pzn. en 5. Joh. van Putten S.zn. De-jaarvergadering met donateurs en kunstlievende leden zal door de muziekver eeniging „Uitspanning door Inspanning" ge houden worden op Maandag 14 Februari a s., 's avonds 7 uur, in Hotel Hobbel. Als alge meen-commissaris treedt af de heer G. N. Breur, welke wederom herkiesbaar is. DEN BOMMEL. Gedurende de maand Jan. viel hier 34.9 m.M. regen, tegen 56 nrM. over dezelfde maand van het vorig jaar. Gedurende de vorige week werden hier verscheept 2115 HL. aardappelen en 920 H.L. uien. Aan C. Bakker en G. van der Welle is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan den Schaapsweg. Bij de arbeidsbemiddeling stonden over de afgeloopen week 25 werkeloozen inge schreven. HELLEVOETSLUIS. Maandag j.l. is de cursus in nuttige handwerken van „Volks onderwijs" die tijdelijk was stopgezet wegens de griep, weder begonnen. Het Comité van de Fancy-fair „V.I.Z" J ontvangt reeds toezeggingen van cadeaux. Twee heeren te Brielle schonken ieder een som van 50, en een bewoner van Zuidland 300,Een schitterend begin. as. Zaterdag 12 Febr. n.m. 6.30 uur, I houdt de heer D. A. van Krevelen te Spijke- nisse een lezing voor de leden der voetbalver. Hellevoetsluis O.V.V., W.R.W., Spykenisse en P.F.C. Aan het Postkantoor Hellevoetsluis.en daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1927 in gelegd f 15 286,91 en terugbetaald f 14.198,25. Wegens afkeuring terrein is de voet balwedstrijd O.W.C. Hellevoetslius Zondag j j 1. niet doorgegaan. De Gemeenteraad van Nieuw-Helvoet i heeft besloten de „V.I.Z." te Hellevoetsluis 1 een subsidie te geven van ƒ200,per jaar. Het Gemengd koor „Zanglust", Direc- teur de heer A. W. v. d. Linde, zal bij het concours van V.S.O.L.A. uitkomen in de superieure afdeeling. Vervolg Raadsverslag Gemeente Hellevoetsluis dato I Februari j.l, n.m. 7.30 uur ten Raadhuize. De oudste Wethouder, de heer de Boo, j dankt den Voorzitter voor zijn droevige rede 1 en zegt de tolk der vergadering te zijn, als hij zegt, dat hy hoopt dat de Gemeente voor verdere inzinking gespaard blijft. De Voor- zitter heeft geen cijfers genoemd, doch men 1 heejft kunnen proeven, wat het is zoo'n achteruitgaande Gemeente te besturen. Hierna merkt de Voorzitter nog op, dat I het bericht in de Pers, als zouden er 200 woningen te Hellevoetsluis leeg staan, niet officieel is gegevenzoo erg is het gelukkig l nog niet. 1. Vaststelling van de notulen van de j vergadering van 22 December 1926. Deze worden z. h. s. en zonder op- of aanmerkingen 1 onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen Stukken a. Schrijven 23 Dec. '26 van P. J. van Ravensteyn, waarin h(j zijn verzoek om aan- r gesteld te worden als onderwijzer in de Handelsvakken op de U.L. O. school intrekt, wegens zijn benoeming tot Hoofd der O.L.S. I j te Ooltgensplaat. b. Ged. St. dat het aandeel in de Keu- j ringsdienst over 1926 bedraagt 277,17. c. Proces-verbaal kasopname bij den Ge- meente-ontvanger dato 30 Dec. 1926 met kasvoorraad 4377,416. d. Machtiging van Ged. St. om uit te geven van de nog niet goedgekeurde be- grooting 1927. Van den Comm. der Koningin dat in i j de vac. Wesselink tot lid v. d. Gezondheids- I commissie is benoemd Dr. Kroes te Oost- I voorne. f. Van Ged. St. goedkeuring van de aan- j stelling en belooning van onderwijzers als plaatsvervangend hoofd. g. Ged. St. vernietigingverklaring aanslag 'v| C. v. d. Plas te Nieuw-Helvoet als forens. h. Werklieden- en uitbetalingslijst voor het uitzoeken van erwten over het tijdvak 1 30 Aug. '26 tot 31 Dec. 1926 i. Schreven van den heer O. A. J- Kros (V. D.) waarbjj hij bedankt als lid van den j Raad. v. Kralingen vindt het jammer, dat de INGEZONDEN MEDE ONZE E )ED heer Kros heeft bedankt; vaak was er ver schil van meening, doch ook vaak samen- stemming. De Voorzitter onderschrijft dit, doch zegt, dat ieder vry is zich aan zyn plichten in deze te onttrekken. Dat moet men zelf weten. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten, inzake de Gemeentebegrooting dienst 1927, niét voorstel van Burgemeester en Wethouders daaromtrent. De voorzitter heeft een sterk vertrouwen in de activiteit der Raadsleden dat zy ken nis hebben genomen van beide stukken, waaruit blijkt dat Ged. St. sterk aandrijven op verhooging tot f 5000 van den Post on voorzien. B. en W. stellen voor hieraan niet te voldoen. le. omdat hiervoor altijd voldoende ge raamd is; 2e. belasting dan verhoogd moet worden, om begrooting sluitend te krijgen. Met de overige punten v.n. administratieve wijzigingen wenschen B. en W. accoord te gaan na nog een opmerking van den heer Frijdal, wordt z.h.s. besloten het ter visie gelegen antwoord van B. en W. goed te keuren. 4. Voorstel van B. en W. inzake de voor ziening in het Handelsonderwijs aan de U.L.O. school. Het voorstel houdt in machtiging aan B. en W. tot het regelen van aanstelling van een tijdelijk vakonderwijzer in Handelson derwijs op een belooning van ƒ2,— per wekel. lesuur, hetgeen de Gemeente komt op 350,— per jaar. B. en W. stellen tevens voor den heer J. v. d. Wal, hoofd O. L. School, hiervoor te benoemen. Na veel discusie en geharrewar, waarbij de heer De Hartog zegt dat hiermede reke ning had moeten worden gehouden, met ontslag van den heer van Ravensteyn, en waarbij de heer De Haas en Blind zich met standpunt B. en W. kunnen vereenigen, dat in het belang is van het onderwijs aan de U.L O. school, wordt met 8 stemmen en 1 blanco (De Hartog) besloten de heer J. v. d. Wal tot tijdelijk vakonderwijzer te benoemen. 5. Voorstel van B. en W. inzake de be noeming van een plaatsvervangend Hoofd aan ée U. L. O. school, ter voorziening in de vacature van Ravensteyn. B. en W. stellen hiervoor de heer Ran te benoemen. De heer de Haas wil gaarne weten volgens welk motief B. en W. in hun advies zetten dat (de heer Ran) Mej. Sauer niet in staat is als hoofd over jongens van 13 37 jaar op te treden, dus m.a.w. ook niet als onder wijzeres, waarop de Voorzitter antwoordt, dat ook de Inspecteur den heer Ran aanwijst in deze en schrijft, dat niettegenstaande de groote waardeering voor de capaciteiten en optreden van Mej. Sauer welke hij, de Inspec teur, heeft, hij adviseert de heer Ran te benoemen. Bij stemming wordt de heer Ran met 7 stemmen, 1 Mej. Sauer en 1 blanco, benoemd. 6. Voorstel van B. en W. inzake de con versie van de leening der N. V. Electriciteits- Maatschappij Voorne en Putten" a ƒ900.000. De garantie van de gemeente is 82 800. B. en W. verzoeken in hun advies deze conversie goed te keuren doch daarby te verbinden, dat de Raad het wenschelijk vindt om dergelijke verzoeken op tijd te ontvangen. B. en W. vinden het geen schitterend aanbod, daar allereerst 1 boete moet wor den betaald en bovendien 2 disagio De rente wordt gebracht van 5£ op 4$ Over drie jaar is hier dus pas voordeel van. B en W. vindt het niet handig van het Bestuur dat zij op dit aanbod zyn ingegaan, doch daar valt niets tegen te doen, z.h.s. wordt besloten de conversie goed te keuren. 7. Vaststelling 4e Suppletoir kohier Hon denbelasting, dienst 1926 tot een bedrag van J geschiedt met algemeene stemmen. Er is nog ingekomen een verzoek i. z. het wegen vraagstuk op Voorne en Putten. B. en W. stellen voor mede te werken aan de oplossing hiervan, mits het de Gemeente met meer kost dan f 4000 ineens. De weg zal anders loopen dan eerst, doch dit maakt voor onze gemeente niets uit. Rondvraag01^ t0t mec*ewerll*nê besloten. De heer Fry dal heeft iets gehoord over wnJfu H00mv het ^ntSOen 6U wo.dt door den Voorzitter in de rede ge vallen, deze zegt, dat daarover dadeiyk in comité wordt gesproken. Voorts vraagt de heer Frijdal of het niet mogelijk is, dat het bij Plantsoen en Kanaal afsnijden van den Hoofdweg voorkomen kan worden, daar de auto's dit ook al doen en hetgeen wel gevaarlijk is. Hier zullen nu paaltjes gezet worden, om het te beletten. De heer Van Kralingen vraagt waarom' de politieuniformen elders gemaakt zijn en niet zjjn aanbesteed zooals vroeger. Hierover ontstaat eenige discussie, met als resultaat, dat volgend jaar hiermede rekening zal worden gehouden. Hierna gaat men over tot geheime zitting. NIEUW-HELVOET. Voor deze gemeente zU.u 22 jongelieden ingeschreven voor de militie (lichting 1928). Met het oog op de veiligheid der wegen en het verkeer is vanwege den Minister van in>!rrs*:aa*; en Justitie tot de Burgemeesters r.-,.N.ederiand een schryven gericht om de laden, dat gedeelten van die openbare wegen vallen. Teve herinnering gebracht, dat zij de wielen der wagens te schi door geen grond op de openbare Tegen hen, die zich niet aan van het reglement op de wegen houden, zal zonder waarschu verbaal worden opgemaakt. ROCKANJE. Met genoegen wijzen als voorjaarsverschijns; hooren hier van den leeuweri duin op 3 Februari; op het j brengen van den schilderachti naar zee; op het aanplanten den buitenduinvoet tegen vers] De Gemeenteraad van Roe voor de openbare lagere school op te roepen; het vermenigvu 3 te doen zijn, en het recht oi feeren aan het strand voor beroe te brengen op 10. VEILINGSBERICH van Vrijdag 4 Februari der Coöp. Tuinbouw- en Veiling „Oostvoorne". Prei 0,50 tot 3,80 per 100 Roode kool 0,60 tot f 2,10 p Savoye kool ƒ3,30 tot f4," Uien 3,30 per 100 kg. Witlof 0,11 tot 0,19 per kg Kroten 2.20 tot ƒ2,- per IC Boerenkool 15,— tot 25,- Poters 3,10 per 100 kg. Kipeieren netto 7, tot 7 Eendeieren 6.60 per 100. Aanvoer 13600 stuks. VEILINGSBERICH' van Vrydag 4 Februari der Coöp. Brielsche groenten- en Prei 1,60 per 100 bos. Poters 2,10 per 100 kg. Peen (koe) 6,90 per 100 kg. Kroten 2,50 tot 3,20 per 10; Kool (roode) 3.80 tot 8,10 (savoye) 3,60 per 100 sti Bloemkool ƒ6,- tot ƒ26,20 pe Boerekool 3.80 per 100 stuks. Uien 0,80 tot 3,40 per 100 Keukenperen ƒ17,— tot 19,- Spruiten 2,60 tot 19,80 per Knolseldery ƒ2,30 tot ƒ3,— p Selderij 2,70 per 100 bos. Eieren 7, - tot 7,90 per 10r Burgerlijk STELLENDAM. Geboren Jacomijntje, d. v, JaL C. Koole; Pieternella ChristioaJ Jansen en J. Lokker; Geertrui, d. Wal en M. A. Roon; Jacob, z Seters; Aagtje, d. v. M. Troos Geus; Jan, z. v. M. Roon en A. Overleden: Jan Roon 2 j., z. v i A. van Soest. NIEUWE TONGE GeborenAagje, d. v. A. Versi TimmersDina Jannetje, d.v. A. Hl A. S. Keijzer; LeDa Adriana, d. n mers eD C. Felsborg; Johannes, z. en M. v. d. Baan; Johannes Wil A. Volaart en T. Melissant. Gehuwd: H. v. d. Ochend j.m. M. M. Kievit j.d. 19. jaar. Overleden: J. M. Zaaijer 85 j.,1 M. C. Breesnee; J. W. Volaart 4 van Es 78 j., echtgen. van A. Slj GOEDEREEDE. Geboren: Cornells, z. v. K. Bos E. Heerschap; Leendert, z. v. C. en A. Komtebedde; Adriana, d. vj en M. de Reus; Arie, z. v. A. de M. van Erkelen. Getrouwd: Joh. Troost 29j.,me Franke 49 j.; Willem van Zanten Bommel) met Pietje Tanis 20 jaa Overleden: Gerrit de Ronde 78 j., van Gooltje Pijl. OUDDORP. GeborenDaniel, z. v. Jan en Kaatje van Koppen; Piete Voogd en Elizabeth Moerkerke Politie stoffinÖen van mest» puin en andere grond- Men» waarvan de wagens zoo vol zyn ge streng te doen optreden tegen die v. Krijn Kastelein en Adriaantjl temanJacob, z. v. Job Bosland e MastenbroekCornelis, z. v. Anthon^ en Aagje van Splunder; Willem Cornelis Grinwis en Maartje Meijl mertje, Klara, Theodora, Eiizabei Gerrit Orgers en Frederika Witte. OndertrouwdF. v d. Linde Suzanna Heerschap 21 j.; A. de G (van Sommelsdyk) en Adriaria Bake M. M. v d. Baan 20 j., en Sietje Mas 20 j.; A. C. Aalbregtsen 21 j., en Boelaars 20 jaar. Getrouwd: Frederik v. d. Lindej Suzanna Heerschap 21 j.; A. de Gl met Adriana Bakelaar 18 jaar. OverledenKommer Hameetem| leunis Grinwis 77 j echtgen. v. Jao! Mierop; Jan de Ronde 68 j.; echtl Pieternella AlemanAdriana v. d. Li wed. van Klaas Meijer; Levenloos Adam Aleman en Maatje Padmos NIEUW-BELVOET, (Januari Geboren: Cornelis, z. v. J. Moei N. Visser; Lena Gerardina, d.v M en A. Groen; Krijn Cornelis, z. Lekkerkerk en M. v. d. Ban; Jan I v. W. yan Huizen en L. Roos.

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2