Hoest, Keelpijn Land- en Tuinbouw. 2 ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 2 FEBRUARI 192 7. ONZE E van den Heer Langerveld waarin hij verklaart de benoeming als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs aan te nemen. 2. Een bericht van de gemeente Rotterdam houdende opgaaf van de kosten van' de keu ringsdienst van waren over 1926 voor deze gemeente bedragende ƒ271,56. 3. Een Kennis geving van H.H. Ged. Staten waarin gemeld wordt dat de forensenaanslag van den Heer v. d. Plas over 1926/1927 niet gehandhaafd blijft. 4. Een dankbetuiging van het Bestuur van het Zwembad voor de welwillende mede werking door het geven van subsidie. Met de gestelde voorwaarden wil het gaarne accoord gaan. 6. liet jaarverslag over 1926 van de commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Een schrijven van den Heer Bakker houdende de mededeeling dat hij de benoeming tot kweekeling aan de le O. L. school aanneemt. 8. Van den Heer Hoogkamer het bericht waar in hij dank betuigt voor de benoeming als onderwijzer van het vervolgonderwijs, doch dat hij des Maandags en Dinsdags niet tegen woordig kan zijn, in aanmerking nemende dat hij te Brielle op die avonden les moet geven. Den voorzitter zegt dat genoemde is benoemd na onjuist mededeeling van de ouders, hijzelf was niet thuis. Spr. zegt dat B. en W. toen benoemd hebben den Heer Bakker, voor zoover betreft genoemde avonden, in afwach ting van het besluit van den Raad. Na discus sie wordt met algemeene stemmen besloten tot en met Februari 1927 het vervolgonderwijs op dien manier te geven. Electriciteitsleening. Voorzitter deelt mede dat de bestaande leening was aangegaan tegen 5i Thans wordt voorgesteld eene nieuwe leening te sluiten tegen 4| Koers 98. Nieuw-Helvoet is in deze leening betrokken tot een bedrag van ƒ64.800,Dit geeft dus rente besparing. Na discussie wordt met algemeene stemmen besloten deze leening goed te keuren. Af- en overschrijving 1926. Deze wordt ver leend tot een bedrag van 1052,95. Daarna wordt gelezen het antwoord van H. H. Ged. Staten op de dezerzijdsch£ ge vraagde inlichtingen inzake het recht der gemeente tot bestrating van polderwegen en het leggen van rioleeringen in grond dat eigen dom is van den polder. Na discussie vraagt de Heer v. d. Velde of van B. en W. eerlang is te verwachten een rioleerplan. De Heer Langer veld zegt dat hij daar persoonlijk tegen is en daar wel geen meerderheid in de vergadering voor te vinden zal zijn. De Voorzitter zegt dat er ook bij hem illusies omtrent een algemeen rioleerplan bestaan. Er kan evenwel nagegaan worden wat daarnaast gedaan kan worden. Na den Rondvraag informeert de Heer v. d. Velde naar de werkverschaffing. Voor zitter zegt dat fer menschen aan het spitten zijn. Enkelen zijn bezig om een duinpad te herstellen. Besloten is het gedeelte tot L. de Pijper ook op te knappen. Spreker zegt dat er ook veel gebruik gemaakt wordt van het erwten uitzoeken. Er zijn gezinnen die 12 a 13 gulden per week kunnen verdienen. Verder spreekt de Heer v. d. Velde over het personeel en de salieering van de Electriciteitsmaat- schappij Voorne en Putten. Aangezien de Gemeentebesturen aandeelhouders zijn, is hij tot de conclusie gekomen dat deze aangelegen heden in den Raad kunnen ter sprake gebracht worden. De Voorzitter antwoordt dat hij lid is van den Raad van beheer en de Heer Kramer vertegenwoordiger van de aandeelhouders. De Heer v. d. Velde leest een stukje voor uit de Voorwaarts.; Uit dit schrijven zou men tot de conclude gekomen zijn dat de salieering van het personeel niet billijk had plaats gehad. De Heer v. d. Velde vraagt den Heer Kramer in hoeverre dit juist is. De Heer Kramer zegt dat er klachten van het personeel hebben plaats gehad. Daarom heeft spreker zich te Brielle tot den Voorzitter gewend met de pertinente vraag of die zaak in orde was. Hierop werd hem een geruststellend antwoord gegeven. Spr. begrijpt ook wel dat er fouten gemaakt zijn zooals bij alle andere organisatie's die pas op gericht worden. Drie personen kwamen voor periodieke verhooging in aanmerking waardoor anderen ontevreden werden. De Heer Spuij- broek spreekt over een bestedeling die aan den Straatweg in een gezin verpleegd wordt, en vermoedelijk niet voldoende van ondergoed is voorzien. Spr. vraagt of B. en W. dit weten. De Voorzitter antwoordt dat het hoofd van het gezin het deed voorkomen alsof hij zich niets van dien man aantrok. Spr. zegt dat hij en de Secretaris daar herhaalde malen op bezoek zijn geweest en wat voor den man zijn onderhoud noodig is, verstrekt is geworden. De Heer Kramer herinnerdet het Dag. Bestuyr aan de watervoorziening aan den anderen kant van den Straatweg en aan het opnemen der wonin gen van J. van der Sluis. De Voorzitter ant woordt dat B. en W. daar reeds over bezig geweest te zijn. De Heer Trouw vraagt op wiens advies de scholen worden gesloten. De Voorzitter antwoordt dat dit plaats heeft door B. en W. in overleg met den dokter. Spr. zegt dat hij telkens de scholen heeft bezocht en het hem gebleken is dat niet alleen een groot aantal kinderen niet in orde waren maar er ook van het personeel in school waren, die er niet thuis behoorden. Zoodra het eenigszins kon, is de school in het dorp weer begonnen. Hierna is de vergadering gesloten. VERSLAG van het behandelde in de verga dering van het onderling Begrafenis fonds „Eigen Hulp" te Nieuwe Tonge, op 27 Januari 1927 des avonds 6 uur in de hulpschool. Aanwezig met het bestuur 59 leden. Voorzitter de Heer J. van Vliet. De Voorzitter opent de vergadering. In zijn openingswoord wijst hij er op dat in het afge- Joopen jaar een achttal leden der vereeniging door den dood zijn ontvallen en dat 45 leden zijn ingeschreven geworden. De Secretaris, den heer K. Breur, leest daar na de notulen der vorige vergadering welke onveranderd worden vastgesteld. Uit het Jaar verslag van den Secretaris blijkt dat de ont vangsten en uitgaven in 1926 als volgt hebben bedragen: ONTVANGSTEN. Contributie1007,35 Landpachten444,985 Rente van gelden 438,99 Inleggeld62,60 Voorschotten dreef „c 28,65 1982,57® Verkoop staatsleeningen 2200, Aflossing gelden50, Saldo 1925 1110,15 UITGAVEN. Uitk. bij overlijden 654,60 Overige uitgaven 438,05® Geldleening verstrekt aan de gemeente N.- Tonge2500, 5342,72® 3592,65® Saldo 31 Dec. 1926 1750,07 Het ledental bedroeg het jaar 1925 in totaal 911, thans is het ledental, nadat in 1926 zij uitgeschreven 30 leden zijn overleden 8 leden en zijn bijgeschreven 45 leden, 945. Het laatste nummer der uitgereikte polissen is 1295. Het jaarverslag geeft geen aanleiding tot opmerkingen. De Voorzitter zegt dat de vorige vergadering tot lid der commissie van onderzoek der rekening 1926 zijn benoemd de Heeren Johs, Dekker, H. C. Bakker en Johs. Visbeen, maar dat door ongesteldheid van den laatstgenoem den door het bestuur in diens plaats is aange wezen den heer H. Braber die zoo welwillend was aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg te geven. Voorts zegt spreker dat ge noemde heeren op een avond ten huize van den Secretaris de rekening en bescheiden hebben nagezien, waarom hij het rapport van hun bevindingen vraagt. De Heer Joh. Dekker brengt rapport uit. Hij zegt alle boeken en bescheiden te hebben nagezien. De boekhouding van den boekhou der en die van den Secretaris klopten conform. Hij heeft echter moeten constateeren dat door sommige leden grooten achterstand is met het betalen der contributie. Sommigen waren een geheel jaar achter. Dat deze achterstalligen door het bestuur zijn aangeschreven doet spr. genoegen. In verband daarmede wijst hij nog op de bevoegdheid van het bestuur om tot roijeeren van achterstalligen over te gaan en zegt dat er leden zijn die den ophaler als oor zaak van den achterstand beschuldigen, maar hij meent dat zulks niet het geval is. Hij appresieert den ophaler en stelt voor de rekening goed te keuren waartoe bij acclamatie wordt besloten. Tenslotte zegt spreker noj dat hij bij het nazien der rekening den indrui heeft gekregen dat het niet zoo gemakkelijk is om de administratie der vereeniging te vperen. Als iemand er zoo werd ingezet zou deze naar sprekers meening daaraan geen mouw kunnen passen. Zoo omvangrijk is de administratie. De Secretaris zegt dat de staten betreffende de rekening 1925 van de Verzekeringskamer terug zijn gekomen. Ingevolge het voorschrift moeten deze staten worden gedrukt en aan ieder lid worden gegeven. Dat zou echter vreeselijk kostbaar zijn. Daarom is gevraagd of het de goedkeuring kon wegdragen- dat die staten op de jaarvergadering voor een ieder lid ter inzage lagen welke vraag bevestigend is beantwoord geworden. Thans kunnen de leden die er belang in stellen de staten in te zien, dezelve ter inzage vragen. Bij de verkiezing van een bestuurslid (aan de beurt van aftreding is den heer A. van Alphen Pz. wordt met 48 stemmen herkozen den heer A. van Alphen die op de daartoe door den Voorzitter gedane vraag verklaart de benoe ming aan te nemen. De Voorzitter zegt dat het vorige jaar uit de vergadering stemmen opgingen om het salaris van den boekhouder en den ophaler te ver- hoogen. Ook het bestuur is er van overtuigd dat de bezoldiging van den boekhouder en den ophaler te gering is-. De Voorzitter zet uiteen welk een route de ophaler telkens heeft te volgen. Hij zegt dat de boekhouder een salaris van 36,de ophaler een van 65,en de Secretaris een van 18,genoot. Het Bestuur had gedacht dit thans te brengen op: voor den boekhouder 60,voor den ophaler 90, en voor den Secretaris f 30,per jaar. W. Drooger vindt de voorgestelde salarissen nog wat weinig. W. Muije vraagt of de bezoldiging van den ophaler per lid geschied en of aan dezen ook provisie voor het werven van leden wordt gegeven. Spreker stelt voor de bezoldiging van den ophajer vast te stellen op 0,10 per lid. Dit voorstel wordt met 51 tegen 4 stemmen aangenomen. De Heer Dekker wordt met 52 tegen 6 stemmen herbenoemd tot boekhouder. Vóór de verkiezing van een ophaler (aan de beurt van aftreding is den heer A. Holleman) vraagt den heer P. Noteboom het woord om te spreken over de betaling van contributie waarover hij eenigen tijd geleden op een andere vergadering nog een opmerking maakte. De Voorzitter zegt dat hij daarvoor na de benoe ming van den ophaler kan spreken. Daarna wordt tot stemming overgegaan. Bij de eerste stemming verkreeg niemand het vereischte aantal stemmen, zoodat een tweede vrije stemming plaats had waarbij de Heer A. Holle man (aftr.) 15 en de Heer G. Breur 21 stemmen verkreeg, en een ander nog 12, 3 en 4 stemmen zoodat nu stemming moest plaats hebben tus- schen A. Holleman en G. Breur, waarbij G. Breur 41 en A, Holleman 17 stemmen op zich verwierf, zoodat met meerderheid van stem men tot ophaler is gekozen de Heer Gerbrand Breur, die op de daartoe door den Voorzitter gedane vraag verklaarde de benoeming aan te nemen daarbij een woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen tot de vergadering richtend en de hoop uitsprekende dat ver trouwen niet te beschamen. De Voorzitter stelt namens het bestuur voor de kinderen die al of niet op den eersten Juli zijn geboren, ter vergemakkelijking der admi nistratie, en de controle op dien datum te doen jarig zijn. Dat voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot commissie belast met het nazien der rekening 1927 werden aangewezen de heeren L. A. van Zielst, B. Holster Jz., en J. C. Ha- ineete. Bij de rondvraag zegt de Heer Johs. Dekker dat hij in zijn rapport over de rekening 1926 wees op de achterstallige contributie. Hij stelt thans voor dat het bestuur die leden die thans zijn aangeschreven en binnen den gestelden termijn niet betalen royeert. De Voorzitter zegt dat die leden die contributie achterstallig zijn en zijn aangeschreven om binnen 14 dagen te betalen, indien zij binnen dien termijn niet betalen onverbiddelijk zullen worden geroyeerd Het zijn aldus spreker thans maar meer een 4-tal leden (hoofden van gezinnen). De Heer W. Muije zegt uit het jaarverslag te hebben hooren voorlezen dat de overige uitgaven bedroegen ongeveer 438,Hij vraagt dit bedrag te specificeeren. De Secretaris merkt op dat in dit bedrag is begrepen een bedrag van ongeveer 45,- voor het drukken van 25 reglementen en statuten. Hij vindt dit bedrag wel hoog, maar 't kon niet goedkooper. Bij Boekhoven, Breur en de Fl, Boek- en Handelsdr. heb ik, aldus spr., prijs opgaaf gevraagd en de leverancier bleek het goedkoopst te zijn. De heer W. Muije vraagt waarom de ver tegenwoordigers van Boekhoven en van de Flakk. Boek- en Handelsdr. bij het aanvragen der prijzen zijn gepasseerd, aangezien deze twee vertegenwoordigers beiden lid van het Be grafenisfonds zijn. De Secretaris zegt niet te hebben geweten dat de Flakk. Boek- en Handeldr. in deze gemeente ook een vertegenwoordiger had. Hij zegt dat P. Muije hem een tijd geleden mede deelde dat de fa. A. G. Penning Zoon te Dirksland waar hij werkzaam is, een drukkerij heeft en dat hij, ingeval drukwerk voor de vereeniging noodig is, zich gaarne aanbeveelt voor het leveren van drukwerk tegen zeer concurreerende prijzen. De Heer W. Muije vraagt waarom slechts 25 reglementen zijn gedrukt. Spreker meent dat 100 of 200 stuks weinig prijsverschil zouden hebben opgeleverd. De Secretaris zegt dat het nog een verschil van 20,was. P. Muije maakt nog eenige opmerkingen over- de drukwerklevering en vraagt en zegt daarna ongeveer het volgende: Na de staten der rekening over 1925 van de verzekeringskamer te hebben ingezien, is mij gebleken dat de post „Nog te ontvangen achter stallige contributiën, bijdragen en heffingen" oningevuld is. Waren in 1925 geen achter stallige contributiën te verhalen? Hierop geeft de Secretaris een antwoord en zegt dat dit op een andere post staat verantwoord en dat uit het ledental, vergeleken met wat ontvangen als contributie de achterstallige contributie be rekend kan worden. Dan komt op een der staten voor, aldus den heer P. Muije, een post salarissen en presentie gelden 251,92. Daar volgens zooeven ver strekt mededeelingen aan saliarissen van boek houder, ophaler en secretaris een bedrag van ongeveer 120,kan zijn uitgekeerd, van waar kan dan het bedrag van ongeveer 130, verantwoord zijn op die post, daar presentie gelden door deze vereeniging niet worden be taald. De Secretaris zegt hierop niet met bepaalde zekerheid te kunnen zeggen waar het bedrag van 130,op dezen post verant woord, voor is uitbetaald omdat hij daarvoor thans de noodige gegevens en boeken mist. Echter, de rekening van het vorig jaar is nage zien en in orde bevonden, en dezelve wordt alsdan overgenomen en opgezonden aan het Bureau Vas Diaz te Amsterdam. De Heer Muije: „Wordt de "rekening dan niet door Uw bestuur op de staten voor zoover zulks mogelijk is, gespecificeerd? De Secretaris: „We geven alles op aan het Bureau Vas Diaz en hoe het daar wordt gespecificeerd weten wij natuurlijk niet." De Heer L. A. van der Vliet zegt, dat, zoo als bekend is, in deze gemeente slechts een bedienaar der begrafenissen is. Hij vraagt of het bestuur een oplossing weet om in het bezit van een tweede te komen. De Voorzitter antwoordt dat door het be stuur daarin moeilijk kan worden voorzien. De Heer A. Kom doet eenige mededeelingen en zegt dat hij zich bereid verklaart bij be grafenissen als bedienaar op te treden. De Heer Dekker zegt dat hij gaarne zag dat het bestuur een woord van aanbeveling richtte tot de aanwezigen en tot alle leden van het begrafenisfonds om bij eventueel sterfgeval de Heer A. Kom als bedienaar te verzoeken. De Voorzitter voldoet hieraan gaarne. D. de Jong stelt voor om de oude menschen, leden der vereeniging, vrij te geven van be taling. De Voorzitter zegt dat dit zal worden aan- Plaatselijk Nieuws. Verder niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELING. Mijnhardt's Hoestlabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. MIDDELHARNIS. In de 1.1. week zijn in de gemeentelijke slachtplaats uit nood ge slacht moeten worden: een rund en een varken, waarvan het vleesch voor de con sumptie is goedgekeurd en alhier verkocht. Teneinde het nieuwe gedeelte der ge meente meer met het oude in verbinding te stellen, zal de 3de Weistraat worden door getrokken op de Secr.Nyghstraat en vervol gens op het Louis Bouwmeesterplein. Het daartoe benoodigde tuinland, in huur bij J. Looij, is reeds voor de helft ontruimd en van vruchtboomen gerooid. Mede zullen de vier welputten, welke zich in de 3de Wei- straat bevinden, worden gedempt en door andere vervangen, welke bij de bewoners op het achtererf zullen geplaatst worden. Ook het mannenkoor „Zanglust" zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het Groot Nationaal Concours te Nieuw-Lekkerland. Gevonden voorwerpen: Een motorrij wiel-belastingplaatje, wat voor den recht hebbende is terug te bekomen bij den tram conducteur Koster. Werkloozen-statistiek. Bij den corres pondent der Arbeidsbemiddeling zijn gedu rende de week van 24 t/m. 29 Januari als werkzoekenden ingeschreven 49 personen, t.w.t 8 zeevisschers en 41 landarbeiders. Op het Postkantoor alhier is onbeheerd achtergelaten een heerenfiets, de eigenaar kan zich aldaar vervoegen. Centrale Veiling te Middelharnis Vrydag 28 Januari 1927. Kipeieren 60—67 kg. 7,10 tot 8,10 per 100 stuks. 50-51 k.g. 5,65 tot ƒ6,- per 100 stuks. bruine 7,40 100 stuks. Eendeieren 7,10 per 100 stuks. Roode kool ƒ3,— tot 3,50 per lOOstuks. Savoyekool 8,50 per 100 stuks. Boerenkool 0,90 tot 1,— per stuks. Prij 2,10 tot 240 per 100 bos. Spruiten 8,60 tot 12,— per 100 k.g. Kleiperen 19,60 per 100 k.g. Zoete appelen 19,80 per 100 k.g. Bellefleur 12,— per 100 k.g. Bergemotten 21,50 per 100 k.g. Kroten 4,50 per 100 k.g, Snijsla 20,— per 100 k.g. Knollen 1,10 tot 1,20 per 100 k.g. Boter f 1,10 tot 1,12 per pond. Cienveiling van Maandag 30 Jan. 1927. Met U.C.B.-merk. Grove 2,07 per baal. Gewone f 2,08 2,10 per baal. Drielingen 1,50 per baal. Picklers 1,26 per baal. Zonder U.C.B -merk. Gewone 1,01 tot 1,27 per baal. Picklers 0,96 per baal. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 550 balen. SOMMELSDIJK. Bij het verrichten van zijn werkzaamheden viel de metselaar P.ie Comte van een dak. Hij bezéerde daarbij z'n been zoodanig, dat hy zich onder kundige behandeling moest stellen. In de huizen, gemerkt A 56 en A124 is besmettelijke ziekte, Diphtheritis gecon stateerd. Naar de Ned. Herv. Kerk alhier is be roepen Ds. Deur van Schoonhoven. Bij het vischbakken bemerkte de vrouw van P. v. H., toen ze na een oogenblik weer in de keuken terugkwam dat het gordijn in brand stond. Door krachtdadigoptreden wer den de vlammen spoedig gebluscht en erger voorkomen. Bij de vrouw van J. Troost Sr. ontstond door een wondje aan haar hand bloedver-_ giftiging. Haar arm zette zoodanig op, dat" zjj onverwijld naar den dokter moest worden gebracht. Dinsdagmorgen is de vrouw aan de gevolgen overleden. Voetbal. Zondag giDg de wedsfcryd V.N.H.—Plakkee niet door wegens terrein afkeuring. DIRKSLAND. Verbetering. In het verslag van de Gemeenteraad zijn een paar fouten ge slopen. Waar staat Art. 336 der Gemeente wet, moet zijn Art. 35 der leerplichtwet. De aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud door het Rijk moet zijn f 800,— inplaats van f 750. In den ouderdom van 72 jaar-is over leden Mej. C. Weijers die vanaf 1886 tot 1921 vroedvrouw dezer gemeente was. Inplaats van f 10 inleggeld, die door de nieuwe leden van „Amicitia" betaald moesten worden zal dat voortaan slechts f5,— bedragen, door welken maatregel het Bestuur hoopt, dat de toetreding van muzi kale leerlingen groot'er zal worden. Verloren: Een portefeuille met muziek stukken. STELLENDAM. De vorige week hebben de garnalenvisschers 3 en 4 d££en geviseht per dag en per vaartuig 35 K.G. bij de pel leryen aangebracht. De vaartuigen van uit deze gemeente te Den Helder visschende, hebben gemiddeld per vaartuig 80 K.G. gevangen. Er werd daar 4 dagen geviseht. De vorige week werden alhier verscheept 1500 balen uien, 40 H.L. aardappelen en 200 balen peen. De heer Abr. van Oostenbrugge alhier heeft zyn benoeming tot lid van. 't college van zetters voor deze gemeente aangenomen, De muziekvereeniging „De Hoop" alhier zal Donderdag a.s. in de zaal van Meinders een uitvoering geven. Tot bestuursleden van de afdeeling van 't Groene Kruis zijn herkozen de heeren P. D. Holleman en P. v. d. Broek. In de vacature Vogelaar werd gekozen de heer J.L.Koese. Allen namen hun benoeming aan. GOEDEREEDE. A.s. Woensdag en Vrijdag avond hoopt de Muziekvereeniging Apollo een uitvoering te geven in de Bewaarschool. OUDDORP. J.l. Zondagmiddag hebben enkele jongelieden van 16—21 jaar alhier een grap uitgehaald, die, zoo er later niet flink was opgetreden ernstige gevolgen met zich had kunnen brengen. Omstreeks half drie hadden bedoelde personen op de Jon kerstee een zoogenaamde Snottebellenboom in den brand gestoken. De boom die op een afstand van 8 k 9 meter van een woning stond, stond in enkele oogenblikken in lichte laaie en ook het huis leverde gevaar voor brand op. Met eenige behulpzame personen heeft de ter plaatse gekomen Veldwachter Kop- penhol den boom omgehakt en den brand gebluscht. Ware dit echter niet het geval ge weest dan was hoogst waarschijnlijk het huis ten koste van die grap eeD prooi der vlammen geworden. Naar wij uit goede bron vernemen is de politie reeds de daders op spoor en hebben bekend en is proces-verbaal De afgeloopen week werden door en kele Kuilvisschers van 4-60 Kg. schubben gevangen de meesten hebben heelemaal niets verdiend. De oudste ingezetene dezer gemeente, de Wed. KL Meijer is Zondag op 88-jarigen leeftijd overleden. De vorige week werden in de Weer- visscherij aan den Steenweg een zalm van 18 en een van 21 pond gevangen. OUDE TONGE. De gemeentebegrooting dienst 1927 is door Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen. Naar men verneemt zal de muziek vereeniging „Vooruit" op Hemelvaartdag deel nemen aan het concours te Hellevoet- sluis. Van den landbouwer W. Terhoeve ge raakte een paard in een sloot en verdronk. Voorwaar een groote schadepost. Aan den heer A. Mooijaart is vergun ning verleend tot het bouwen van een woon huis in den Molenpolder. De vergadering van de afd. Volks onderwijs welke in ons vorig blad voorloopig werd bekend gemaakt zal worden gehouden op Woensdag a.s. des n.in. 7 uur in de oude school. We kunnen niet nalaten de leden nog eens op te wekken deze vergadering te gaan bijwonen. Komt dus allen en blijft niet onverschillig op de Kaai staan of thuis ach ter de kachel zitten. OOLTGENSPLAAT. Tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School No. 2 te Lang straat is voor tijdelijk benoemd Mej. F. Ch. van Ravesteijn alhier, De heer W. C. van Kempen Wz. heeft zyn benoeming tot ouderling der Ger.Kerk aangenomen, evenals Anth. van Dam zjjn benoeming tot diaken. Het huis, schuur en annexen van den heer Jb. van Oostende is bij de gehouden verkooping aangeloopen op f 2030, waarop het door A. Gaakeer was ingezet. Niet ge gund. Maandagavond werd in Hotel Hobbel de jaarlijksche uitvoering gegeven door de Zangvereeniging „Van Ongenoegen Vry", onder leiding van den bekwamen directeur Joh. Bol. Een groot aaDtal liederen werd ten gehoore gebracht. Bovendien werden opgevoerd een drama „Eerloos" van W. G. van Nouhuijs en een blijspel „Voor het diner", van J. A. Simons-Mees. Zoowel de zang-als tooneelstukjes werden als altoos, weer voortreffelijk uitgevoerd. Ter afwisseling werden door Mevrouw Vinke-Hobbel eenige mooie liederen gezon gen. Tenslotte dankte de heer G. N. Breur namens het publiek voor het vele schoone dat werd gehoord en voor de moeite en op offering daaraan besteed. Met trots mag op dezen goed geslaagden kunstavond worden teruggezien. DEN BOMMEL. Aanbesteding van den bouw der pastorie voor de Ned. Herv. kerk alhier. Begrooting 15.000, Timmerwerk. Gebr. Mosselman7500,— J. Mosselman Korteweg 6328,— L. Dorsman 6527,— Joh. Korteweg 5695,— D. van Heemst7339,— M. Mooijaart 7289,- Langbroek van Hulst 6799,— Kroost7275,— M. van der Plaat7373, Metselwerk. W. van der Welle5396,— v. Nieuwaal en Gebr. v. d. Welle 5798,— W. en P. van der Welle 5385,— J. van Ree5890,— Schilderwerk. C. Bakker 1870,- P. J. Bruggeman2412,- Smidswerk. J. Nipius1900, M. A. van der Sluijs 1150,- Gebr. Geelhoed1150, De gunning wordt aangehouden. Uit deze gemeente werden de vorige week verscheept 2850 H.L. aardappelen en 1500 H.L. uien. BRIELLE» Op de 1.1. gehouden eieren- veiling waren aangevoerd: 16972 kippeneieren (wit) 7,02 per 100 6750 idem (bruin) 7,55 100 230 eendeneieren 7,30 100 Tot brugwachter der bruggen op het Maarland werd benoemd J. Betist. Geslaagd voor het examen Rekening- courantboekhouder de heer O. Luchtenburg. (Leerling Erkende Pont School f Voor het examen Nederlandsche Han delscorrespondentie slaagde de heer D. W. de Heer. veilingsbericht van Vry dag 28 Januari 1927 der Coöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. Prei 1 1,20 tot 1,80 per 100 bos. Poters 2,90-4,10 per 100 kg. Peen (koe) 2,60 per 100 kg. Knolrapen 0,50 per 100 stuks. Kool (roode) 1,90 tot 7,10 per lOOstuks. (savoye) ƒ1,— tot ƒ5,60 per lOOstuks. Boerenkool 1,60 per 100 stuks. Uien 0,80 tot 3,30 per 100 kg. Tafelappelen 26,- tot 29,- per 100 k.g. Tafelperen 5, - tot 22,— per 100 kg. Spruiten 10,30 tot 16,40 per 100 kg. Knolselderij 0,20 tot 1,10 per 100 bos. Selderij '2,60 per 100 bos. Eieren 7,20 tot 7,50 per 100. RIDDERKERK. In de Zaterdag 1.1. gehou den vergadering van den kieskring „Ridder kerk" van den Vrijheidsbond, in welke vergadering bijna alle afdeelingen vertegen woordigd waren, werd bij stemming de onderstaande candidateDÜjst vastgesteld. 1. J. Vlielander, Numansdorp. 2. Mr. L. Trouw, Brielle. 3. P. S. Overwater, Strijen. 4. W. C. van As, Sommelsdljk. 5. F. v. d. Poest Clement, Poortugaal. 6. C. Loeff, Zuidland. 7. Dr. A. J. Bossers, 's-Gravendeel. 8. P. F. v. d. Berg, Goedereede. 9. A. M. v. Dorsser, Hellevoetsluis. 10. A. L. v. d. Linden, Oostvoorne. 11. A. A. Mys, Sommelsdijk. 12. J. M. Schaardenburg, Zwyndrecht. 13. J. v. d. Ban, Nieuw-Helvoet. 14. J. L. de Zeeuw, Pernis. 15 J. M. Korteweg, Heenvliet. 16. J. Vrijlandt, IJselmonde. 17. J. Herweijer, Ridderkei'k. 18. Ir. J. Moll, Brielle. 19. P. Eenhoorn, Poortugaal. 20. Jhr. J. Rappard, Hellevoetsluis. Daar de heer P. S. Overwater uit Strijen de hem aangeboden candidatuur niet wenscht te aanvaarden, werd besloten de derde plaats aan te vullen door opschuiving van de vol gende nummers. ROCKANJE. Nog altijd nam de heer W. v. d. Waal de functie waar van penningmeeste van Rockanjes vereeniging tot bevordering van vreemdelingenbezoek ontstaan door de vacature van den heer J. Pool en waar de heer v. d. Waal geen vaste benoeming wenschte werd thans benoemd de heer G. H. v. d. Wel, die aannam. optreden de heer Ir. C. H. Amsterdam, Directeur van hi aldaar en Oud-Rijkstuinbouw< Zuid-Holland, met het onderw lang van Land- en Tuinbouv sterdamsche marktplannen". Waar in de gehouden jaar MeJissant, de meening is geopJ het Dagelijksch Bestuur van del Boerenbond eenigszins vijand opzichte van de veiling en hel zal het u thans wel zeer duil dat die meening op misvërstari de heer Claassen bij zijn inleid het nut van de veilingen'zal naai Wij zijn er dan ook van over] voor Flakkee, in de toekomst 1 seerde veilingen, meer en ma mogen verheugen in de belang] telers, al kan niet ontkend w| bloei der veilingen, van zeke tegengewerkt en niet op waarde Het zal mij dan ook genot naar aanleiding van de inlei spreker, verschillende heeren maken van de gelegenheid om van gedachten te wisselen oveij behandelde onderwerp en 1 daaromtrent nadere inlichtinge vragen te stellen. Ongetwijfeld zijn, voor zoover dit hem moge te voldoen. Wat betreft de mij reeds verser) gedane vraag of de lagere land ons eiland er zal komen, h vooralsnog het antwoord scl daar de beslissing hierover no£ gevallen. Wel kan ik zeggen d van Landbouwonderwijs, de gr moeite doet en reeds gedaan beslissing in gunstigen zin te blijven dus nog vol hoop, Ai wensch, dat ook dezen inidc bijdragen, den bloei van het be en Overflakkee en van den Flak te verhoogen en in alle opzich bevorderen, opeen ik deze ver Nadat de notulen der vori zijn vastgesteld en enkele med verstrekt komt aan de orde dè respondentie met het Handelsi Kamer van Koophandel te Do: heer Kantonrechter aldaar. N| spreking Wordt besloten dat eerl den Kantonrechter zal wordeni wijl de afdeelingen bij hun we retributie te betalen met één zj naar de gevoerde actie. Inzake het door de afdeelingJ en „Door Eenheid Sterk" aarl veld tot bestrijding van het bil den door den heer Buth enkele verstrekt, waarna de Voorzii C. H. Claassen, welke inmidde ring komt, hét woord verleend over tiHet belang van land- en de Amsterdamsche Marktplannei spreker verschillende mooie te deze geprojecteerde markt aai hecht, Spreker begint met te zeggei de heer C. J. H. van den Br< harnis de tuinderij op Flakkee groote schaal begon uit te oefe] eiland heeft bezocht en leerc omdat hij overtuigd is dat de De leden van Rockanjes Sociëteit „Amici-1 van de hoofdstad ook van betee tia" genoten op 19 Januari van een zeer gezel- ligen voordachtavond met bal na gegeven en De Rots" door het duo Lauwman van Rotterdam, Het aantal grieplijders is hier aanzienlijk toegenomen en telkens blijkt, dat wie zich genezen waant en bij de bekende onvoldoende kleeding voor den winter te vroeg uitgaat weer jammerlijk instort. De tooneelvereeniging „Kunst en Vriend schap,,' gaf 22 Januari in de zaal van den heer J. Monster een boeiende vertolking van het paedagogische tooneelstuk in 3 bedrijven van Jan Fabricius „Onder één dak". Rolvast en met groote kunstliefde, door alle deelnemers gespeeld kwam het stuk voortreffelijk tot zijn recht en werd warm toegejuicht. Wegens de griep was het aantal opgekomenen slechts 'n 50 tal. Anders was de zaal zeker stampvol geweest. De pianist de heer Theeman en de violist de heer A. v. de Knaap van Oostvoorne zorgden voor gezellige afwisseling onder de bedrijven en op het bal. Wij roepen „Kunst en Vriendschap" een oprecht tot weerziens toe. Waar de Leeuwerik anders winters vaak na langdurige voorafgane strenge koude reeds 15, soms 20 of 28 Januari reeds in 't duin hoorden, zwijgt hij nog als een mof. Naar men ons mededeelde is door het overlijden van Mej. Frederika Kruik-Tol de oudste inwoonster van onze gemeente heen gegaan in den gezegenden ouderdom van 90 jaar en 6 maanden. Kort Verslag van de Algemeene Vergadering van den Flakk. Boerenbond op Maandag 24 Januari 1927, onder leiding van den Heer P. van Schouwen. De Voorzitter opent de vergadering met de volgende rede: M. H., Het is mij aangenaam u allen op deze bui tengewone Algemeene Vergadering van onzen Bond te mogen welkom heeten, en waar het de eerste vergadering in 1927 is, u èn per soonlijk èn uw zaken èn uw bedrijf een ge- sche ^°ed 6,1 vruc^baar Jaar toe te wen" Het doet mij genoegen u te kunnen mede- ueeien dat zoo straks als spreker voor u zal de Flakkeesche boeren, even die stad, heeft hij niet gezaai te komen. De boeren over het gen te weinig voor hun produd bevolking van Amsterdam ze tl betalen. In 1914 is er door de s commissie benoemd waarin zi Wethouders en 3 leden van Koophandel. Die hebben toe winkeliers, de straatventers en 1 hebbenden, Ook is een ondei in het buitenland, in Berlijn, P| wereldsteden, en het bleek dal stand anders en beter geregelei partijen dan hier en in heel I tusschenhandel is te groot en cl de verkoopprijs te hoog, en nul1 klasse waar naar 't buitenland I1 soort komt naar Amsterdam, zaak daarvan is de slechte mal Voor den geld- en graanhandel beursgebouwen gesticht, terwijl tuinders hunne producten in d in allerlei weer en wind moetc; op de publieke straat. Wordt geleden dan in laatste instant den producent. Berlijn heeft z delaren, daar kan niet elke mermansknecht groentenhandi' Toen spreker in 1916 tot Dire! werd kon aan de markthervor beuren, omdat we toen de hanfc, aan de distributie, eerst in 192 uitgewerkt worden. En nu worj van fraaie teekeningen het m< klaard, de kosten bedragen 't is 30 H.A. groot, begrensd verloren vaart en andere diepe havens. De waarde van den gl groot op 2.800.000. Er kon! van 500 Meter lengte bij 22 met nog ruimte voor gebouwe mochten worden. In dat ge!#* groenten- en aardappelmakela; toren en pakhuisruimte, er kon en telegraafkantoor, bankkantt hoofdgebouw komt 30.000 ftl Hal voor veilingen en dgl. kos De vraag of den handel dat uitgemaakt, doch Amsterdam v er reëelen handel gedreven wc Dan wordt getoond hoe grooH sterdam denkt over 50 jaar, koelruimte is noodzakelijk. Sch. direct of indirect betaald doo

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 2