Jamsche Veiling Rotterdam. de witte ballons" Koffie, Thee, Melk, Chocolade etc. inrichting - Goedkoop tarief. I- jw. Verlooping IJrhout, aambeien. dm DE SALAMANDER A WOENSDAG 2 FEBRUARI 1927 Officieele Mededeelingen. VERSLAGEN VAN EÉN STAM. tve jurk. igheids- bestuur vrouw, den haar ;eld had meege- pen, het [iddlesex i verhaal )nd. Een ld kindje waren Ijsteonge en of het Zoodra de hond iep terug dadelijk hok vast teen het moeder, door den ivier, die te dicht BH er om joeg het op voort- het kind er voor Bvam. Rockanje, 'sav. ds. Stolk uit Vierpolders. Vierpolders, vm. ds. Slolk. Abbeubroek, vra. ds. Dierkens van Zuidland. Oudenhoorn, vm. ds. Boere. PROTESTANTENBOND. Brielle (Kerkstraat), 's av. ds. Sirks uit Den Haag GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Stellendam, vm. leeskerk en 'sav. ds. Mak uit Brielle. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en nm. ds. Schaafsraa. Stad a. 't Haringvliet, vm. en 'sav.ds. De GraatV. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. BERUSTING. De tegenstellingen in het leven zyn ge weldig. Telkens staan wy' voor contrasten, die bangen twijfel oproepen in ons binnenste rykdom, die oververzadigd is en armoede, die hunkert naar brood; heldenmoed, die het offer brengt van het leven, en oppervlakkige levenslust, die danst over de graven. Smartelijke ervaringen hebben bij velen het geloof tijdelijk doen wankelen. De groote rampen des levens, maar ook de dagelijksche teleurstellingen en beproevingen doen altijd weer in ons oprijzen twijfel aan het geloof in een Goddelijke voorzienigheid. Gods wegen de oude profeet wist het reeds zijn hooger dan onze gedachten en Gods wegen zijn hooger dan onze wegen; ja gelijk de hemelen hooger zijn dan de aarde zijn Gods gedachten hooger dan onze gedach ten en Gods wegen dan onze wegen. Het begrip van de Goddelijke liefde gaat veruit boven dat van de menschelyke liefde. De liefde Gods is bekleed met een majesteit, die wij niet begrijpen kunnen, doch waar voor wij ons in stof moeten buigen. „De Heer is zyn heiligdom, zwijg voor zyn aangezicht, gij gansche aardel" plhuijs en Timmer. .Straaten. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren H. EIEK VERZENDERS! ieten, dat U als regel steeds te weinig voor Uw krijgt. Er wordt geen rekening gehouden met de eieren, zoodat zij, die mooi goed leveren sterk n worden. etereii prijs maken dan U nu voor Uw eieren krijgt? rwijld inlichtingen bij 3049. Warmoezierstraat O 37—39. [Van controle voor H.H. Zenders. :oekt te ROTTERDAM s*®3® •arasstraat 138 - Telefoon 4493 4e Huis vanaf de Weekmark. 3 -Billards „Wilheltnina". fatrassen 'S te Middelharnis ^DEELIGST leveren, eenige Matrassen- ,ind heeft. Verder alle IN, BEDDEN, LEDI- 3, enz. verkrijgbaar. peciaal op alle moge- |_i Matrassen en Meu- tt:s gewenscht de Ma- keurig ifi orde terug, i kunnen ook nieuwe ewenschte maat bin- ZANDPAD.Tel.44. r~pnmakerij,TapijthandeI mde Aupingsmatrassen n. Winkeliers korting. an T HARINGVLIET Maandag 31 Janu- namiddags 2 uur. 1L aan de Kaai op uari 1927, des na- |NIS aan de Kaai Februari 1927, des lur. K aan de Kaai op Februari 1927, des ïur. GROENENDIJK. Beslist verkrijgbaar bij: Wed. v. Oosten- brugge te Dirksland, C. de Mooij te Oud dorp; P. Wielhouwer te Middelharnis en A. J. Hobbel te Ooltgensplaat. RADICALE GENEZING De hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. I Kipstraat 43, R'dam B Niet goed, geld terug- De Centrale Proeftuin voor Goeree en Overllahkec Ie Middelharnis (Langeweg? is op eiken werkdag voor belaagd" lenden GRATIS TOEGANKELIJK. JT Desgewenscbt geeft de tuinman inlichtingen, die mochten worden ver iangd. Prijs per kwartaal. f I. Losse nummersf 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meerf 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door ds N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voerstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 26 DIENSTPLICHT INSPECTIE. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in JUNI a.s. het jaarljjks onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplich tigen der landmacht van de lichtingen 1915 en 1918. Plaats en tyd van het onderzoek zullen nader worden bekendgemaakt. Middelharnis, 29 Januari 1927. De Burgemeester van Middelharnis, L. J. DEN HOLLANDER. le Jaarvergadering van de Vereeniging Steun by Ziekenhuisverpleging Mid delharnis— Sommelsdyk. In het Koor der Ned. Herv. Kerk had Vrijdagavond de eerste Jaarvergadering plaats onder voorzitterschap van den heer C. J. Jansen. Aanwezig waren 101 leden. De voorzitter opende de vergadering en memoreerde het afgeloopen jaar. Spreker zeide dat de vereeniging niet met leege han den of beschaamde kaken voor den dag be hoeft te komen. Vanzelfsprekend is vorig jaar een schatting gemaakt voor de becyfe- ring, echter in dat opzicht laat de vereeni ging tegenover de becijfering zich niet zoo gunstig zien. Waar wy geschat hadden per jaar 20 gevallen te zullen krijgen waarin led6n naar een ziekenhuis zouden moeten gaan, in het afgeloopen jaar is dit niet minder dan 43 geweest, waardoor wij ernstige zorgen gehad hebben over de finantieele positie. Anderer voorspellingen waren, dat wy na een jaar zouden zwemmen in het geld, echter door het groot aantal ziektegevallen laat zich dit anders aanzien. Het is geweest dat 4 a 5 patiënten tegeiyk voor rekening der vereeniging in de ziekenhuizen lagen, doch niettegenstaande dat drijft de vereeniging en drijft zelfs goed, de penningmeester zal U daarvan straks verslag doen. Wy staan er alzoo goed voor en begonnen wy vorig jaar met ruim 1900 leden, thans is dit reeds de 3000 overschreden. Maar nog thans mogen wy niet tevreden zijn als maar 30 der bevolking van de beide gemeenten tot lid hebben, als we zien dat bij de zuster vereniging Nieuwe Tonge 2/3 der inwoners lid zyn. Er zijn echter gevallen geweest die voor onze vereeniging goede propaganda maakten en we zullen hopen dat die gevallen er nog meer toe zullen by dragen ons ledental op te voeren. Administratief staat de zaak thans ook op pooten. Dank daarvoor den penningmeester, die daarmede zeer veel werk heeft gehad. By zonderen dank aan het bestuurslid den heer Baart, die een zoo gemakkeiyke admini stratieve manier aan de hand deed, biykens zyn ervaring op verzekeringgebied, waardoor veel werk voor den penningmeester kwam te vervallen. Ook den secretaris, dien we in oorsprong eerst in het werk hebben moeten slepen, doch nu alles loopt, er plezier in krygt, voor het vele werk dit jaar gedaan. De ervaring met ziekenhuizen en dokters, daarover kunnen we niets anders dan lof FEUILLETON. Vrij bewerkt naar den Roman van LOUISE B. B. 22) Juist dat onnatuurlijk bezadigde in zijn jon gen, vroolijken broeder, was voor Wolfgang zoo iets hatelijks, dat hij schier ging verlangen een uitbarsting van hartstochtelijke smart te zien, zooals hij dien van hem had bijgewoond, nu vier jaar geleden. Deze bezadigdheid geleek hem zoo wanhopig troosteloos, dat hij het niet langer wilde aanzien. Hij vatte het besluit den jongen man te helpen, ondanks zijn uitdrukkelijk verlangen. Wilde helpen, ondanks zijn uitdrukkelijk verlangen. Wilde Huib hem niet openbaren van de aanleiding tot zijn verdriet, welnu, Wolfgang nam zich plech tig voor, zijn oom van Maldeghem te gaan spreken. Dit geleek hem zoo eenvoudig. Want wat zou n'J voor het geluk van zijn jongen broeder niet willen ondernemen I Den volgenden ochtend bleef Wolfgang In den waan, dat alleen de spanning, waarin hij verkeerde over Huibert's lot, hem met kloppend hart twee maal het huis in het Bezuidenhout deed voorbij lopen, eer hij zich kon vermannen en aanschellen. Hij werd in het salon gelaten, nadat hij de biecht uitdrukkelijk verzocht had hem alleen bij het ier des hu'zes aan te dienen. De ramen van z,agen uit op den tuin en verraderlijker Wc>lfgang's hart te kloppen, trilden zijn betuigen, allen waren jegens de vereeniging zeer sympathiek. Enkele ziekenhuizen rekenen voor de ver eeniging zelfs minder dan voor particulieren. In twee gevallen hebben we patiënten teleur moeten stellen, doch berustte ten volle op het reglement. De bestuursvergaderingen zijn steeds in een aangename stemming ge houden, zoo dat we met genoegen mogen terug zien op het afgeloopen jaar. De notulen der vorige vergadering werden daarna gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Secretaris bracht daarna onderstaand verslag uit. Geachte Vergadering Het le vereenigingsjaar is dus achter den rug en 't behoort tot de taak van den Secre taris om te trachten U allen in 't kort een beeld te geven, over wat in 't afgeloopen jaar in ons vereenigingsleven is voorgevallen.Daar het voor het geheele bestuur een onbekende zaak was, daar geen enkel lid er van over juiste gegevens beschikte, wat het aantal operatie-gevallen maar beide gemeenten be trof, was het een moeilijk en een onzeker be gin. Dit eene stond echter bij allen vast: „Het le jaar zal wellicht het moeiiykste zijn". „Er zullen stellig leden zijn, die lid zijn gewor den met de bedoeling, zich van een of andere breuk of iets dergelijks te laten opereeren". Dus het le jaar uiterst voorzichtig zyn. Geen enkel bestuurslid wilde beloond worden. Uit liefde voor de vereeniging zag men er voor het le jaar van af. De Koninklijke goedkeuring werd niet dadelijk aangevraagd, daar dit ongeveer 60 zou kosten. Alles wat bezui nigd kon worden werd gedaan. Eu het ge volg hiervan is geweest, dat de vereeniging het le jaar schitterend is doorgekomen. Alle leden, die zich gemeld hebben, om geopereerd te worden, zyn door de vereeniging finan cieel geholpen kunnen worden. Een prachtig resultaat dus, vooral daar we nog met een kas saldo sluiten van 477,82 over het le jaar. Na de oprichtingsvergadering groeide het aantal leden dagelijks. Vooral toen er geheel onverwachts iemand geopereerd moest wor den en daar dit juist iemand was, die lid was van onze vereeniging, zoodat alle kosten door de vereeniging werdern betaald, z;ag men te duidelijk in dit voorbeeld het nut dezer vereeniging. Begon de vereeniging 1 November 1925 met 1922 leden, binnen enkele weken groeide nu dit aantal aan tot plm. 2200. Gestadig is die groei doorgegaan, zoodat op 31 Dec. 1926 het ledental 2953 bedroeg. In 1 jaar tyd dus een vermeerdering van ongeveer 1000 leden. Maar groeide het aantal leden, het aantal operatie-gevallen nam ook sterk toe. Zoo sterk zelfs, dat men het ergste vreesde. Men besloot maatregelen te nemen. Daar ieder ingezetene van Middelharnis en Sommelsdyk, gezond of niet gezond, in de gelegenheid was geweest, om lid der vereeniging te wor den, achtte het bestuur het nu in 't belang der kas, derhalve in 't belang der leden, noodzakelijk, geen enkel lid meer aan te nemen, of men moest een verklaring, opge steld door het bestuur, teekenen, waarin o.a. verklaard werd, dat men „bij zijn weten" aan geen ziekte of kwaal leed. De bedoeling is de vergadering duideiyk. Door het weren van zieken, is de kans op operatie-gevallen geringer. De maatregel is dan ook doeltreffend gebleken. neusvleugels, toen hij beneden zich twee meisjes op het smalle tuinpad zag gaan. Ze liepen zoo langzaam, dat hun witte kleedjes als zwevend schuurden langs de grasbanden met madeliefjes bezaaid. De kleinste, Sofie, liet haar hoofd met een houding, die droefheid uitdrukte, tegen den schouder der slankste, Hilde, rusten. Hilde had den arm geslagen om de leest der jongste en er was iets liefs bescherniends in die houding. Wolfgang haalde diep adem, de ader op zijn voorhoofd zwol. Moest hij zóó Hilde terugzien, troostend het leed harer liefste zuster, terwijl hij zelf bezig was datzelfde leed weg te nemen van zijn broeders hoofd? Zijn oogen schitterden. Was daar niet een veelbeteekenend hoopvol voorteeken in hun beider zelfde streven, om één zelfde smart te stillen? En als een liefkozing streelde die ge dachte hem, terwijl hij de trap opging naar zijn ooms studeerdamer. Op het middenportaa! kwam hij Lize tegen, die naar beneden ging. Ben jij dat, Wolfgang? Waarlijk 1 ik had' willen groeten als voor een vreemde. Wat zie je er goed uit, zdb geheel anders. Maar je moet papa spreken, nietwaar? Nu goed succes dan! Vriendelijk knikkend, met die aardige verstan dige lichtjes in haar heldere, blauwe oogen, ver volgde ze haar weg. Beloofde haar blik vol sym pathie, waarmede ze herrf had aangezien, en die zoozeer herinnerde aan haar eersten blik, dien hij zich nog zoo goed herinnerde, niet een blijde toekomst? Waar was de sombere stemming, toen hij donkere wolken meende te zien vol naderend gevaar? Mooi en zonnig was deze late zomerdag, en mooi en zonnig was zijn heerlijke hoop, voor zich en voor Huib, door zijn toedoen. Zoo gestemd betrad hij zijn ooms studeerkamer. Meldde zich een lid aan, om financieelen steun der vereeniging, dan stelde de Secre taris hem of haar een schriftelijke verklaring ter hand, die aan het ziekenhuis moest wor den afgegeven. Deze verklaring hield o. m. in, dat de vereeniging voor alle kosten in stond. Voor het betrokken lid waren er dan geen moeiiykheden meer (op financieel ge bied tenminste). Werd evenwel nagelaten zich tydig van een verklaring te voorzien, dan ondervond steeds de betrokken patiënt er de moeilijkheden van. Men moest dan beginnen met 10 dagen liggeld vooruit te storten. Maar nimmer kon een verklaring worden afgegeven, hoe hard het soms ook voor het bestuur was, als het lid niet vol komen onder de bepalingen van het reglement viel. Zoo zijn er dan verscheidene leden geholpen en wel ih: le. Eudokia te Rotterdam 22 2e. Diaconessenhuis te Rotterdam 7 3e. St. Pranciscus te Rotterdam 1 4e. Ooglij dersgesticht te Rotterdam 2 5e. De Adrianastichting te Hillegersberg 2 6e. De Rijksklinieken te Utrecht 8 7e. ®e Rijksklinieken te Leiden 1 Totaal 43 Twee dezer patiënten zyn helaas overleden. De overigen zijn of geheel genezen of maken het uitstekend en zy, of hun familie, of hun ouders, zullen zeer zeker den grooten zegen ondervonden hebben van een vereeniging als de onze. Natuurlyk gaat niet alles op rolletjes. Het bestuur werd en wordt telkens nog voor moeiiykheden geplaatst. O.a. werd een paar maal steun gevraagd voor bestraling. Daar dit niet in het reglement is opgenomen, alleen bestraling voor vaststellen der diag nose, moest het bestuur den gevraagden steun weigeren. Eveneens weigerde het be stuur eiken fin. steun voor operaties, die niet in een of ander ziekenhuis waren verricht, daar onze vereeniging slechts steun verleent by ziekenhuis-verpleging. Daar de penningmeester door drukke werkzaamheden onmogelijk de boekhouding kon bijhouden, nam voorloopig de heer Baart als 2e penningmeester, een gedeelte van het werk over. Deze heeft die gelegenheid te baat genomen, om de boekhouding in te rich ten als by de R. V. S wat zóó'n eenvoudige en accurate boekhouding is, dat het werk er veel is door bekort geworden en de le pen ningmeester al het werk nu zelf af kan. Een woord van dank zeer zeker aan den heer Baart voor-dit mooie stuk werk. Ds. Montfrans, lid van ons bestuur be dankte als zoodanig, wegens zyn vertrek naar Barneveld. In de vacature istusschen- tyds niet voorzien. Het bestuur besloot hier mede te wachten tot de Algemeene Ver gadering van heden. Daar we meenden in den geest der Ver eeniging werkzaam te zyn, hebben we ge tracht Zuster-Vereenigingen op te richten te Stellendam en Nieuwe Tonge. In eerst genoemde plaats is het een mislukking ge- INGEZONDEN MEDEDEELING. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Aij Apoth. en Drogisten. De heer Van Maldeghem zat aan de tafel met papieren en boeken bedekt. Daar was in die stijve houding, op dat lange aristocratische gezicht iets van het strenge onverwrikbare van een rechter. Wolfgang dacht onwillekeurig aan de karakter schets, die zijn jonge broeder van zijn voogd ge geven had: „streng, nauwgezet, onbuigzaam en rechtvaardig!" en een vage onrust, die hij niet begreep en waarvoor hij zich innerlijk boos maakte, kwam zijn hoopvolle stemming storen. Aan een werktafeltje bij het raam zat, in een armstoel, mevrouw Van Maldeghem. Daar was iets gezelligs in de schikking van dat'hoekje; het verried, dat ze daar dikwijls zat. Voor Wolfgang bracht haar moederlijk, vriendelijk gezicht als het ware een verkwikkende warmte in deze groote kamer, met haar sombere kleuren en nog som berder meester, en hij begroette haar met groote ingenomenheid. Ik weet, dat je gevraagd hebt mijn man alleen te spreken, Wolfgang, want ik was hier toen de boodschap kwam. Dit is altijd het hoekje, waar ik 's ochtends zit, als mijn huishouden aan kant is. Wil ik weggaan? Hij las in haar oogen, die hij had leeren be grijpen, het vermoeden van de reden zijner komst en dat ze veel sympathie had voor zijn pogen, en met groote haast antwoordde hij: „Integen deel tante, ik vervul een moeilijke taak en 't is zoo bemoedigend U bij mij te weten. En nu begroette hij zijn oom, die hem zeer voor komend de hand reikte en hem verzocht te gaan zitten. Hij kreeg een stoel en plaatste zich tusschen het echtpaar in. Hij wachtte een poos, totdat hij bemerkte dat men het aan hem overliet om te beginnen. weest. De oorzaken zullen we maar niet noemen. In Nieuwe-Tonge daarentegen is de oprich ting schitterend geslaagd. Van de ongeveer 1800 inwoners hebben zich 1100 als lid opgeven, dus iets meer dan 60 der be volking. Dit vermelden wy juist als merk waardigheid, daar er te Sommelsdijk slechts 30 en te Middelharnis 40 van de be volking is aangesloten, terwyi men er hier toch de heilzame gevolgen van heeft onder vonden en kunnen waarnemen. Moge het eén aansporing zijn voor onze beide gemeen- i ten, om het percent te doen stygen. Ook in andere plaatsen schijnt men plan nen te vormen tot het oprichten van een vereeniging „Steunverleening by Ziekenhuis verpleging. Mocht voorlichting gevraagd worden, dan is ons bestuur ten alle tyde bereid deze te verleenen. En hiermede geachte Vergadering hoop ik U in 't kort te hebben weergegeven, wat er in het afgeloopen jaar zich in de vereeniging heeft afgespeeld. Ik zou derhalve kunnen eindigen. Alvorens dit evenwel te doen, wil ik van af deze plaats dank brengen aan die genen, die als donateur of donatrice de ver eeniging financieel steunen. Maar ook die leden komt een woord van warmen dank toe, die van hun recht op financieelen steun geen gebruik hebben gemaakt en zelf dakos ten van operatie, dokter enz. geheel of gedeel telijk op zich genomen hebben. Zy geven niet alleen blijk van sympathie voor onze vereeniging, maar tevens van groote naasten liefde. Ook wil ik deze gelegenheid aangrijpen om diegenen, die nog van verre blijven, tot toetreding op te wekken. Ik weet wel een goed Hollander kykt graag eerst het katje uit den boom, maar al te voorzichtig is toch ook niet goed. Men moet eikaars lasten weten te dragen. Er worden tegen woordig zooveel zieken naar de Ziekenhuizen vervoerd en de kosten zijn zóó hoog, dat overal in ons land van zelf de drang naar voren kwam, om zich te vereenigen en elkaar op die manier te steunen. Men behoef de dan geen schulden te maken, of een zwaren gang te doen naar Armbestuur of Kerkbe stuur, maar alleen zijn recht te vragen als lid der Vereeniging. Uit deze overwegingen is ook onze vereeniging ontstaan. Daarom wie nog geen lid is, sluite zich ten spoedigste aan en doe allen Uw uiterste best om de VereenigiDg zoo sterk en zoo groot mogelijk te maken. Met deallerbeste wenschen voorhetNieuwe Vereenigingsjaar d.w.z. zooveel mogelijk leden en zoo weinig mogelijk patiënten, wat voor de leden in de eerste plaats en voor de kas in de 2e plaats een voorname zaak is, eindig ik dit eerste jaarverslag. Daarna bracht de Penningmeester het vol gende verslag uit: Kasverantwoording over het tijdvak 2 November 1925 t./m 31 December 1926. Contributie 6376,40 Donateurs 116,— Vrijwillige Bijdrage2,34 Intrest50,88 6545,62 Uitgaven Ophaalloon Boden244,— Premie Boden239,16 Onkosten vergaderingen 14,75 „Misschien begrijpt U al, oom, waarover ik kom spreken?" „Heeft Huibert je gezonden om mijn hart te vermurwen? Dan spijt het mij, Wolfgang, dat je gekomen bent, want je poging is vruchteloos." Wolfgang hief protesteerend zijn hand op: „O neen, oom, het tegendeel is waar. Huib weet niets van mijn bezoek hier, dat ik hem verzwegen heb, omdat k begreep dat hij er zich tegen ver zetten zou. Ik ben genoodzaakt bij U om inlich tingen te komen, nadat mijn broeder, na al mij vragen en smeeken, mij niets zeggen wil. En Wolfgang vertelde hoe hij door Huib's brieven op de hoogte gehouden werd van de idylle die in dit huis werd afgespeeld. Onwillekeurig wendde hij zich onder het spreken meer naar zijn tante dan naar zijn oom. Als bij elk schepsel werden ook zijn oogen aangetrokken door het licht; het licht dat door de vensters naar binnen drong, maar vooral naar het licht, dat straalde uit haar lieve oogen met dien moeder lijken blik. „Het spijt mij zei ze treurig, toen Wolfgang vertelde, hoe de twee jongelui elkander eindelijk begrepen hadden, dat wij kortzichtig waren en de kinderen zoo vrij samen lieten omgaan. Veel leed had beiden, ons allen, dan bespaard kunnen blijven. Maar en dit met een diepen zucht ik zag nooit anders dan een eigen zoon in hem en nog! Wolfgang had haar willen danken voor dat laatste woord, en veel zachter, dan hij ooit kon verwachten, hoorde hij haar echtgenoot antwoor den: Neen vrouw, beschuldig jezelve nu maar niet. Ik alleen ben hier de schuldige. Ik, die wist, hoeveel je van den jongen hieldt, en daarom jaren Drukwerk 176,55 Porti en circulaires45,98 Reiskosten19,85 Verplegingskosten2352,98 Vervoerkosten 253,82 Dokterskosten1370,71 Saldo Nutsspaarbank 1480,88 Saldo Kas396,94 n 1827,82 6545,62 Bruto Saldo1827,82 Nog te betalen ten laste van 1926: Dokterskosten n. schatt. /500,— Verplegingskosten „50,— 2 maand, vooruitb. contr.„ 800,— n 1350,— Netto Saldo per 31 December 1926 477,82 Middelharnis 14 Donateurs 82,50 Sommelsdyk 12 33,50 116,- De commissie van onderzoek adviseerde tot goedkeuring over te gaan. Verkiezing 8 bestuursleden. De aftredende heeren Byleveld en Vroeg- indeweij werden herkozen en lieten zich deze benoeming welgevallen. In de vacature Ds. Montfrans werd benoemd de heer B. van Es, die eveneens zyn benoe ming aannam. In de commissie van onderzoek voor de volgende rekening werden benoemd de hee ren H. van der Velde, J. van Zetten en W. van der Schenk. Tot plaatsvervangers de heeren J. van der Meide, Boekhoven en Joh. Struik. Besloten werd de contributie voor 1927 hetzelfde te houden als dit jaar. Daarna werd het reglement, aan de hand van de praktijk opgedaan in het afgeloopen jaar, nog eenigszins gewyzigd. Daarna sloot de Voorzitter de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraad van Nieuw-Helvoet op 27 Januari 1927. Voorzitter de Heer F. W. van Driel. Allen tegenwoordig. De volgorde stemming wordt door loting aangewezen als volgt, de Heer Lan- gerveld, v. d. Ban, v. d. Velde, Spuijbroek, Kramer, Trouw en Vijfvinkel. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat deze de eerste is in dit jaar. Hij wenscht de leden en den Secretaris met hunne gezinnen geluk en voorspoed en betuigt zijn dank voor hetgeen in het afgeloopen jaar in het belang der gemeente verricht is en hoopt dat ook dit de belangen op de beste wijze moge behartigd worden. De Heer Langerveld bedankt en zulks naar hij meent namens de geheele Raad voor de toegesproken woorden en hoopt dat het de Voorzitter en zijne echtgenoote ook moge wel gaan in het ingetreden jaar. De Voorzitter zegt dat de stap waarover de Heer Vijfvinkel sprak beter is te vervangen door eene kleinere, doch zal daarover met het Dag. bestuur spreken. Wat sluiting van de winkels een uur vroeger aangaat, waarover de Heer v. d. Velde sprak, is het de vraag of daarmede het publiek geen ongenoegen gedaan wordt. Wat kruidenierswinkels aangaat, zou het kunnen, voor andere zaken wil men juist den avond besteden. In ieder geval zou dan een beweging uit moeten gaan van de neringdoen den. Ingekomen stukken: 1. Een bericht van derf Heer Leering waarin hij verklaart de benoe ming tot Lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aan te nemen en een bericht lang je mijn zorg over hem niet wilde mededeelen. En nu tot Wolfgang gekeerd: Ik liet Huib bij mijn meisjes, omdat ze altijd als broeder en zusters voor elkaar geweest waren. Het liet zich aanvankelijk aanzien, alsof alles bij het oude bleef en daarom ging ik gerust op reis, Maar ga voort, Wolfgang. Wolfgang vertelde nu van Huib's laatsten brief, waarvan de kalme toon hem meer verschrikt had dan de meest redelooze smartuiting, hoe hij in de grootste'haast naar hem was toegevlogen en hoe onnatuurlijk bezadigd en -stijfhoofdig gesloten h ijhem had teruggevonden. „Hij wil mij, voor wien hij anders geen enkel geheim heeft, niets zeggen. Hij vertelt alleen, dat er een misverstand is tusschen U en hem. En ik weet zeker, oom, dat hij hier in de waarheid spreekt want ik zag nooit waardiger houding in een groot leed dan juist die van mijn onbesuisden broeder. Waar U ook hem van beticht, hij moei onschuldig zijn. U oom, die hem van kind man hebt zien worden kunt weten dat Huib's leven onbevlekt is. Vier jaar is hij weg geweest en gedurende dien tijd heb ik hem gekend, en dit verzeker ik U plech tig: van zijn tijd ginds doorgebracht kan hij U rekenschap geven met opgeheven hoofd en open blik. Zooals Huib mij onlangs schreef: hij mag een enkele keer gestruikeld zijn, gevallen is hij nooit! „Weet je dat wel zeker, Wolfgang?" „Oom! Zeker? Hoe kuntU het nog vragen! Huib en ik zijn immers één. „Er is geen enkele daad, die ik hem ver wijten kan?" „Neen!" Wolfgang's toon kon niet be slister zijn. {Wordt vervolgd*

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1