riep [Abdijsiroop IJS Ires. EERSTE BLAD KunsttandenGebitten „Hotel-Restaurant SIMONS" HMM5* Dat s KWAIIA ELS, 4* VERKOOPIMG imsche Adverteerders *e! 168, Telefoon 9912, ZATERDAG 29 JANUARI 1927 VAN EÉN STAM. LOGEEREN PIET SIMONS zorgt voor U VOILE-MELK REEPEN Schrale Lippen INGEZONDEN MEDEDEELING. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanaplrin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 ct. Gloire de Lorraine en dergelijke planten, die we na den bloei weer opruimen. Wat de bolgewassen betreft, die kunnen, de meeste althans, nu wel zoetjesaan in het licht en in de warmte gezet worden. Maar niet te gauw! De Hyacinthen, als de bloemtros zoo goed als in zijn geheel te zien is; de tulpen als de knoppen te voorschijn komen; de crocussen als de eerste bloemknoppen tegen het open gaan zijn. D£ laatste kan men wel in 't verwarmde ver trek brengen, wanneer men ze maar zoo ver mogelijk van de kachel verwijderd houdt. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Jannetje, d. v. PieterGerritvan j der Gjjze en Adriana Kootte, beiden wonende lte Rotterdam. Gehuwd; Hendrik Johannes Boeter, 28 j., te Middelharnis en Gerdina Goudswaard, 28 j alhier. Overleden: Jacob van Wezel, 80 j., weduw naar van Lena Noordy'k. OOLTGENSPLAAT. GeborenJohanna, d. van Cornells Hotting en Jannetje Adriana Koppenaal; Christina, d. van Leendert Hokke en Geertrui Dingena van Putten; Marinus Cornelis,z. v. Johannis Mooijaart en Johanna Wilhelmina Buth; Maria Johanna en Elizabeth, dochters van Maghiel Janssen en Johanna Maria Jansen. DEN BOMMEL. Geboren; Jan, z. van E. Keuvelaar en D. Knops. Ondertrouwd: H. Klink, 44 j. en M. Lodder, 31 j. Overleden: Maatje van Prooyen, 75 j., wed. van D. Mooijaart. HELLEVOETSLUIS. Getrouwd: B. Broere, j.m. 28 j. en J. A. van der Est, jd. 20 j. BRIELLE. Geboren: Maurits Jacob, z. van M. J.Phi- lipse en P. Gorzeman. Ondertrouwd: A. Hoogenraaden N A. Zoe- temeijer. li|ks en van praak. ag 31 EN /en- flacon. :on. nloop lerd. er volle d, geld AM. brief, n door Dillen. Geheel pijnlooze speciaal Medische behandeling. Betaling desgewenscht in 12 maands termijnen ook voor Zieken fondsleden. Inlichtingen kosteloos BUREAU voor Tandheelkundige Middenstands-verzekering Adm. G. DE WAARD, Van Heusdestraat 13b, Rotterdam aan lijn 5 en 15. Telefoon No. 30013. Geopend van 94 en 79 uur. Agentschappen Mej. J. KREUKNIET. Wolphaertsbocht 181a, Chariots. W. KLEIN BLOESEM, Heyplaatstraat, F. RIETHOFF, Pastoriedijk, Pernis. J. C. BÓRWELING, Voorstraat 34, Spljkenlsse. A. C. RIETHOF, Dorpsstr. 39, Rhoon VAN Paarden, Hoornvee, Land- bouwwerktuigen, Hooi, Slroo enz. Op WOENSDAG 16 FEBRUARI 1927, des vm 10 uur. Ten verzoeke van den heer Abr. VROEGINDEWEIJ Dz Langeweg te SOMMELSDIJK. Notaris VAN BUUREN. Beslist verkrijgbaar bij: Wed. v.Oosten- brugge te Dirksland, C. de Mooij te Oud dorp; P. Wielhouwer te Middelharnis en A. J. Hobbel te Ooltgensplaat. wij dat door ons een OOR IS GEVESTIGD n zullen worden gediend. DE UITGEEFSTER- Prijs per kwartaal. f i. Losse nummersf 0,07* Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dieustaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 25 DE VOLKSWIL. In een modernen, democratischen staat heeft de volkswil een machtigen invloed, ja, hij is alleenheerscher. Voor het uiterlijk althans. Parlementen worden geacht den volkswil te vertegenwoordigen en elke regeering, uit verkiezingen voortgespro ten, achten zich „door de stem des volks" geroepen. In theorie lijkt dat alles erg mooi en juist, maar die theorie wordt niet steeds door de practische feiten bevestigd. Bij verkiezingen spreekt het volk zich ge woonlijk over héél andere zaken uit, dan die, welke in de daarop volgende wet gevende periode aan de orde komen. Of de dan te nemen besluiten dus werkelijk uit den volkswil voortspruiten, is zeer twijfelachtig, een omstandigheid, waarvan voor- en tegenstanders gebruik maken om te suggereeren, dat zij in dat speciale geval de meerderheid der kiezers aan hun zijde hebben. Controle op die beweringen is onmoge lijk, tenzij men door een stemming de werkelijke gevoelens der kiezers ging peilen. Alleen in zeer belangrijke gevallen natuurlijk zou zulk een kostbaar peilen van de publieke meening mogelijk zijn, maar er zijn toch meerdere rijken in Europa, waar zulk een stemming refe rendum genoemd kan worden uitgelokt. Oppervlakkig beschouwd lijkt zulk refe rendum inderdaad de meest ideale uiting van democratie, maar meer dan schijn is het niet. 't Lijkt ons van belang om te trachten zulks duidelijk te maken, daar het gesol met den „volkswil" somtijds inderdaad weerzinwekkend is. Nu b.v. ter zake het Ned.Belgisch Verdrag, dat door de Eerste Kamer in behandeling moet worden genomen. 3n zake de kwestie van dat Verdrag zelve wenschen we ons in dit artikel geen partij te stellen, maar we komen er tegen op, dat voortdurend in een deel der pers de bewering wordt geuit, als zou een ver pletterende meerderheid der bevolking tegen het Verdrag zijn. Resultaten van een „verondersteld referendum" kunnen nooit vast staan, maar bovendien, als ooit een referendum misplaatst zou zijn, dan zeker in dit geval. Toch wordt er ijverig met den „volkswil" geleurd, zelfs door de po litieke kopstukken organen uit den meest conservatieven hoek, die in andere ge vallen reeds bij het hooren van de woorden democratie, volkswil of referendum, kip penvel krijgen. Waarheid is, dat de groote meerderheid van het volk volkomen onverschillig tegen over het Verdrag staat of zich zeer terecht niet capabel acht om zich een eigen oordeel te vormen over een zaak, die een grondige kennis van internationaal FEUILLETON. Vrij bewerkt naar den Roman van LOUISE B. B. 21) Wolfgang keek verrbaasd. Maar Huib, niet aan mij? Neen, nog minder dan aan iemand anders. Daar.martel me nu maar niet langer! Hij geleek op dat oogenblik op Wolfgang, met dien strakken blik in de oogen, die zijn stijfhoof digheid verried en den gezwollen ader midden op het voorhoofd. De oudste broeder begon te be grijpen, dat hier meer achter school dan alleen een misverstand. Hij sloeg zijn arm om Huib's schouder met iets van de bezorgdheid van een "vader voor zijn bedreigd kind, en zei met diepe, trillende stem: Hoor eens, vent, je bent niet op den goeden weg, geloof ik, en het zou je goed doen je hart eens uit te storten. Och, Wolf, waarom maak je het mij zoo moeilijk, Geloof me, dit is geheel een zaak tusschen oom en mij, die wij sanlen alleen kunnen uit vechten. Tot mijn leedwezen moet ik bekennen, dat ik op het oogenblik de zwakste- ben, want ik sta weerloos en hij heeft sterke wapens tegen mij. Er klonk groote bitterheid in zijn stem. - Foei, Huib, zoo gesloten te zijn! Je moest L^.roeer vertrouwen. Zie, we spreken nooit over meden, omdat het zoo pijnlijk is, maar ik Vil onaangename herinnering nu ophalen, recht eischt, naast voorzichtige staats manskunst en groote deskundigheid op financieel gebied. Wat wel de uitkomsten van een alge meen referendum zouden zijn, trachten de tegenstanders van het Verdrag te doen uitschijnen, door de resultaten te publi- ceeren van het „werken met lijsten." Op een 1200-tal studenten b.v. bleken-aldus 9 tegenstanders van het Verdrag te vinden tegen slechts 1 voorstander. Ook in Zee land leidde zulk werk onder de bevolking tot voor het Verdrag negatieve uitkom sten. Wat zegt dat alles nu eigenlijk? Een werkelijke eigenlijke meening kan in verband met de hoogst ingewikkelde materie niet tot uiting zijn gekomen; slechts valt vast te stellen, dat de onver schilligheid of onkunde ter zake zóó groot is, dat de meeste menschen „op vriendelijk verzoek" en om den man met de lijst een pleizier te doen, gaarne hun handteekening zetten op een adres, waarvoor ze zich niet in 't minst interesseeren. Teekenend is, dat bij de resultaten van, laten we het noemen „Zeeuwsche referendum," werd aangeteekend, dat het aantal handteeke- ningen nog grooter zou geweest zijn, als men twee Zeeuwsche gemeenten niet on bewerkt had moeten laten, omdat er geen menschen te vinden waren, bereid om met de lijsten rond te gaan. Daaruit blijkt wel de publieke interesse! Bij niemand in die beide gemeenten waren de bezwaren zoo sterk, dat ze er eenige moeite voor over hadden om van hun inzicht te doen blijken; slechts als iemand ze de lijst thuis presenieert, willen ze hun handteekening wel „geven." Trouwens, wie zich in organisaties be weegt of zich met propaganda voor het een en ander heeft bezig gehouden, weet wel, dat men de groote meerderheid van het publiek voor alles kan laten teekenen, als ze mèt de handteekening maar niet direct behoeven te betalen. Omdat studenten onder de intellec- tueelen gerekend worden, wil men aan dezer oordeel bijzondere waarde toeken nen. Ontegenzeggelijk zijn die jongelui heel knap in Latijn en Grieksch, kunnen ze het althans zijn, en zetten ze met te INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. alleen om je te doen inzien, hoe verkeerd je doet mij buiten je leed te houden. Toen je, nu ruim vier jaar geleden, met je schip binnenvallende, bij mij kwaamt logeeren te Batavia, vond je mij in een van mijn ergste perioden. Ik dronk en speelde weken lang. Je merkte, hoe ik in handen gevallen was van een woekeraar. Je hebt toen niet geaar zeld, hoewei we geheel van elkander vervreemd waren, alleen ter wille van oude lieflijke herin neringen uit een gemeenschappelijke jeugd, mij, buiten mijn willen en weten, te redden. En je bewees me grooter dienst dan je eerst vermoedde. Want als het was uitgelekt, hoeveel en waarom ik zooveel schulden had, zou mijn carrière op het spel gestaan hebben. Maar je hebt je twee jaar zeer moeten bekrimpen, omdat je al je rente ver pandde voor mijn eer! Óch, Wolf. Nog vaster knelde Wolfgang zijn arm om Hui- bert's schouder. Luister nog even broertje. Dat was het offer, dat jij me bracht, nu het mijne aan jou. Herinner jij je dien ochtend van je vertrek naar Atjeh? Vertoornd op mij, was je zonder afscheid aan boord gegaan. Een kwartier vóór de afreis kwam ik woedend je hut binnenstormen, want ik had eerst dien morgen gehoord, dat je, door bemiddeling van den advocaat- Kraayenhof al mijn schuldbekentenissen in handen hadt ge kregen. Welnu, toen je wegging, toen eerst, bij dat afscheid, gevoelde ik, hoeveel ik van je hieid, dat we niet alleen broeders waren, omdat we één vader gehad hebben, maar dat we ook door een oprecht warm broederlijk gevoel aan elkaar ver bonden waren. En daarom vernederde ik mij voor jou. Ik, je halfbroer, die geen fortuin bezit, niets dan mijn tractement, nam van jou, den rijke, een Slechts een merk, kan aan de spits staan loven ijver hun eerste schreden in het speciale vak, waarin ze studeeren. Maar, in de politiek zijn ze toch niet thuis, heb- gen ze allerminst ervaring en kunnen ze, gedreven door de spontane illusies der jeugd, slechts wat loopen achter de poli tieke rotten, die hun groot-Nederlandsche gedachten suggereeren en ze daardoor in een pro-activistische en anti-Belgische stemming brengen. We willen het principe van het refe rendum niet bestrijden. Het kan demo cratisch zijn om het volk zich te laten uitspreken over algemeene zichtlijnen. Of het land, b.v.-bij een vijandelijken inval al dan niet verdedigd moet worden, we achten het mogelijk, dat men daarover het gevoelen van het volk vroeg. Maar, hoe het leger bewapend zal zijn, uit hoeveel regimenten infanterie, artillerie, cavalierie, genie enz. het zal zijn samengesteld, zulke vakkwestie leent zich niet voor een referendum. Een vakkwestie is ook het Ned.Belgisch verdrag. Of we onze Zui derburen economisch tegemoet kunnen treden, daarover behoeft geen referendum te worden gehouden, want elke Neder lander wil op die wijze van zijn broeder- schapsgevoel doen blijken. Maar, hoe ver we dan gaan kunnen, of een kanaal hier, dan wel daar behoort te worden gegraven, de scheepvaart op deze of andere wijze op de Schelde geregeld behoort te worden, de financieele opzet al dan niet juist is, dat is iets, dat we ter beoordeeling moeten overlaten aan de menschen, die we hebben afgevaardigd om al hun tijd en bekwaam heid aan te wenden om de veie rapporten te bestudeeren, die ter hunner voorlichting zijn ingediend en het mogelijk maken een inzicht en oordeel over de zaak te krijgen. Indien vakkwesties aan een referendum onderworpen werden, zou dat geen demo cratie beteekenen, maar het overleveren van het land aan de politieke avonturiers die, gevuld met een dikken buidei, de pu-. blieke opinie in het uitgespannen'net van reclame, propaganda en misleiding weten te vangen. Wie de democratie lief heeft, moet er niet toe meewerken om de meening der Kamerleden in zake het Ned.Belgisch Verdrag door den dommen druk van het getal te beïnvloeden. Leest de advertentie van Campfens Woninginrichting. (Adv.) verplichting aan, die ik levenslang niét zou kunnen afdoen. Ik, zoo ongenaakbaar trotsch, werd de schuldenaar van mijn vijftien jaar jongeren broe der. voor altijd. Want, Huib, hoewel ik er nooit over sprak, weet ik, begrijp ik, dat je die schuld bekentenissen al lang verscheurd hebt. Wolf, niet voor ik zeker was van je ge negenheid. Om het even, je stapelt gloeiende kolen op mijn hoofd. Moet dat altijd zoo blijven tusschen ons.? Moet jij altijd geven, ik ontvangen? Is dat billijk, Huib? Je weet, hoe trotsch ik ben; welnu, hoor me dan smeeken toe, Iaat me bij oom dit verschil voor je uit den weg ruimen. Doe het alleen om me iets te laten delgen van mijn schuld aan jou. Vertel me nu alles. Begrijp je, Wolfgang, hoe ernstig enen hoe uitsluitend het een zaak is tusschen oom en mij, als ik, na alles wat je tot mij gezegd heb, toch nog weigeren moet te spreken? Geloof me, Wolf, ik mag niets zeggen! Gedempt, maar beslist en ernstig had Huib gesproken. Wolfgang liet hem los, tot in het diepst van zijn ziel teleurgesteld en gegriefd. Het speet hem nu gesproken te hebben, en hij hulde zich in zijn oude stroefheid. Bits riep hij: Dan kan ik er verder niets aan doen. Ik dacht niet, dat je Sofie zóó klakkeloos kondt opgeven. Een diepe blos verfde Huibert's gezicht, hij hief het hoofd óp, zijn oogen schitterden. Sofie opgeven? Waar denk je aan! En... oom wil haar niet aan je geven. Dat is zijn zaak, zei nu Huib, en er kwam een schijn van een lachje om zijn lippen maar Sofie blijft niét altijd van hem afhankelijk. Ik heb gevraagd haar nog even te mogen spreken na die. Week-revue. Binnenland. We hebben nu een deskundig-geneeskundig rapport over Drenthe, waarin het heet, dat de toestand er, in 't bijzonder onder de kinderen, wel erg, maar niet héél erg is; we kregen daarna een ander deskundig-geneeskundig rapport, waarin de toestand héél erg heette en nu lezen we in een ondeskundig ministerieele mede- deeling, dat er geen reden is om het eerste rapport niet als juist aan te nemen, zoodat de toestand in Drenthe bij ministerieele beschik king erg en niet-heel erg geheeten moet wor den. Maar intus schen is de Minister deze week toch nog maar eens persoonlijk gaan kijken. INGEZONDEN MEDEDEELING. De ervaring heeft geleerd dat de verzachtende, slymoplossende en genezende werking van Akker's Abdijsiroop byzonder geschikt is ter bestrijding en genezing van griep, influenza, bronchitis, kink hoest, hardnekkige» hoest en de meeste ziekten der 1 luchtwegen. AKKER's zuiverend, verzachtend, genezend. Alom~~verkriigbau in bokcra van 230 gram 130.±,550 gram ƒ2.75 en 1000 pm f 4.50 Wij, gewone menschjes, verdienen ons niet al te veel in de gegeven kwalificaties, maar als we hooren van de loontjes, die daar in het armste deel van Nederland betaald worden en weten, dat duizenden er heelemaal geen loon ontvangen, omdat er geen werk is; als we de photo's zien van de woningtoestanden en de beeltenissen van de ondervoede kin dertjes, dan zijn we overtuigd, dat we niet in Hongarije behoeven te gaan zoeken naar kin dertjes, die we door goede voeding en huis vesting weer eens op krachten zouden kunnen brengen. In Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en' andere landen is de weldadigheidszin van de Hollanders genoemd om wat ze aan de vreemde kindertjes ten koste hebben gelegd, maar die weldadigheidszin blijft toch wel een wrang bij smaakje houden, als we niet in staat blijken om den nood op een betrekkelijk klein plekje van onzen eigen bodem te lenigen. Misschien is het wel „leuker" om een kleine in een vreem de taal wanhopig te zien pogen haar bedoe lingen duidelijk te maken, en mogelijk „staat" het ook beter om met zoo'n kind uit verre pijnlijke.conferentie met oom. Natuurlijk mocht ik ook haar niet zeggen, waarom oom weigerde. Ik vroeg haar alleen, of ze mij vertrouwde, of ze verzekerd was van mijn ernstigen wil om haar als mijn vrouw zoo gelukkig te maken als van mij afhing. O, Wolf, dat lieve, kinderlijke, edele vertrouwen in mij.het maakt, dat ik alles, alles moedig dragen kan. We hebben beiden de zaak flink onder de oogen gezien en we willen beiden liever wachten, jaren lang zelfs, dan van elkaar afstand doen. Ik ben reeds geheel onafhankelijk van iedereen, zij kan vóór haar meerderjarigheid niet zonder toestemming harer ouders trouwen en daarna nog maar alleen met een acte van eerbied. Daartoe zal ze overgaan, als oom in dien tusschen- tijd niet verandert. Ik heb echter hoop, dat tante hem langzamerhand wel zachter zal stemmen; die is op onze hand, zij heeft twee jaar den tijd voor Sofie een en twintig is. En tot zoo lang? Huib had zich opgewonden onder het praten. Nu kwam bij Wolfgang's vraag dezelfde stille, treurige berusting weer over hem, die de oudste reeds zoo getroffen had, en neerslachtig klonk zijn antwoord: Tot zoolang... blijft ze bij haar ouders natuurlijk en ik... Vanochtend kwam Werden me opzoeken. Hij wist van de huiselijke oneenigheid en was heel sympathiek in zijn be langstelling voor mij. Hij kwam me verklappen, dat binnenkort een eskader gevormd zal worden voor de Middeilandsche Zee Dit wist hij van zijn oom, den minister. Hij raadde me aan bijtijds werk te maken, om er bij geplaatst te worden. Ik zal zijn raad opvolgen, want hoe meer en hoe langer ik buitengaats blijf, gedurende dezen tijd, hoe liever het me zal zijn.,. landen zijn weldadigheidszin te demonstreeren de velen, die hoogere motieven aan de geschetste kinderenverzorging deelnamen, be hoeven zich deze bittere woordjes natuurlijk niet aan te trekken maar waar het hemd nu toch eenmaal nader is dan de rok, behooren we toch ook voor Drenthe iets te doen. Particuliere hulp overigens niet te ont beren kan slechts tijdelijk den nood lenigen; de overheid dient te bevorderen, dat nieuwe arbeids-mogelijkheden het leven in dat arme landschap weer mogelijk maken. Voor emi gratie schijnt de bevolking er ongeschikt; de menschen „kleven" er in figuurlijken zin aan den onvruchtbaren bodem vast, hun leven lang hebben ze gesleten in afgelegen nesten, velen zagen zelfs nog nimmer een trein en heel hun gedachtengang richtte zich op den omgang met hun familie en lotgenooten. De regeering deed al wat het kwartje van Minister kanen wil blijkens ministe rieele mededeeling nog meer doen. Ook parti culieren interesseeren zich voor Drenthe, in het bijzonder voor de ontginning van woeste gronden. Mr. Smeenge, het oud-Kamerlid verhoogde zijn populariteit door aan een nieuwe Drent- sche nederzetting-van landarbeiders een... geit cadeau te geven. De bedoeling was inder daad goed en het voorbeeld werkte, zóó aan stekelijk, dat ook anderen, de leden b.v. van de Amsterdamsche balie, eveneens een geit zonden. Ongetwijfeld tegen de bedoeling van Mr. Smeenge in, dreigen die geiten nu schadelijk te worden voor de opheffing van Drenthe, want Mr. Smeenge's en andere geiten zijn het onderwerp van allerlei glossen en grapjes ge worden, die den indruk gaan vestigen, als zou Drenthe met een stel geiten en kippen gered wezen. De nood daar is inderdaad een serieuzer beschouwing waard. Nu we het toch over de geit hebben, die in de laatste jaren steeds meer als de „koe van den werkman" wordt gepropageerd, achten we het niet ondienstig er eens de aandacht op te vestigen, dat geitenmelk die gewoonlijk nog iets hooger dan koemelk betaald wordt niet steeds het summum van alle kindervoe ding blijkt. Een onzer kennissen wildé den eersten baby met extra-zorgen groot brengen, o.a. door hem steeds geitenmelk te verstrekken. Het kind werd ziek en toen de dokter geraadpleegd werd, schreef deze voor om onmiddellijk de geitenmelk-kuur te staken. Een poosje later mochten we zelf het ge noegen smaken de Registers van den Burger lijken Stand met een aangifte te verrijken. We kregen bij die gelegenheid een boekje mee, gratis van gemeentewege verstrekt, over de opvoeding van zuigelingen, waarin o.a. stond te lezen, dat de voeding met geitenmelk vaak tot bloedarmoede leidde en deze voeding in geen geval zonder raadpleging van den dokter mocht worden verstrekt. Van een geneesheer dien we er over spraken, vernamen we, dat de kwaliteit en de samenstelling der melk wel is waar voortreffelijk *is, maar het kinder- en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL (Adv.) Een uur later zaten de beide broeders aan hun souper. Wolfgang bleef in één verbazing over zijn jongeren broeder. Onberispelijk, nauwgezet kweet deze zich van zijn taak als gastheer, welke taak hij absoluut verlangd had, om Wolfgang's terug keer te vieren. Na eerst Wolfgang met de meeste zorg geraad pleegd te hebben, besprak hij met den keliner het menu. Hij deed dit met een ijver, als ware werkelijk het stillen van zijn door lang wachten geprlkkeiden eetlust de eenige zorg, die hem op dit oogenblik kwelde. Met veel tact wist hij Wolfgang, die te veel vervuld was van Huibert's ongeluk, om lust tot spreken te gevoelen, vragen te doen over zijn buitenlandsche reis, waarop hij uitvoerige ant woorden verlangde om den oudste zoodoende aan het spreken te krijgen. Er waren eenige kennissen van den jongste aan een ander tafeltje, en aan het dessert stond Huib op, om hen even kameraad schappelijk aan te spreken. Dat alles met een rustige zelfbeheersching, die voor ieder ander dan Wolfgang natuurlijk zou geschenen hebben. Onder het praten met de andere heeren zag Wolfgang hem eenige malen lachen. Maar geen enkele maal met dien iach, die zijn lip opwipte en zijn geheele gebit ontblootte en het opgewekte jonge gezicht nog jonger deed schijnen. Het was slechts een zachte beminnelijke glimlach, die niet eens ver mocht de lippen van elkander te scheiden, en iets ouwelijks gaf aan die trekken, uit welke voor Wolfgang zoo duidelijk een vreemde berusting sprak. (Wordt vervolgd

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1