HOOP eerste blad in de „Landstormfilm" Tandarts J. H. Bil IJS De voorliefde KWATTAiV tmsche Adverteerders (el 168, Telefoon 9912, ak AAMBEIEN. JL DE SALAMANDER JL Voorstraat 209-Sommelsdijk ZATERDAG 15 JANUARI 1927 VAN EEN STAM. LOGEEREN „Hotel-Restaurant SIMONS" PIET SIMONS zorgt voor VOIXEMEEK REEPEN DatsHWATTft >ring ien. der lijk mt. als op- ier een tuk oyl en uit uis te ijk. ter aar ïan uw lie auto-dienst over heel Corsica. De minister van Marine had het toezicht op de vloot, die bestond uit een aantal visschersschui- ten, verscheidene motorsloepen en een motorjacht. Er was zelfs nog een minister van Oorlog, die Romanetti's lijfwacht com mandeerde en bovendien zorgde voor een systeem van electrische lichtsignalen, dat den leider op de hoogte hield van de be wegingen der gendarmes en soldaten..*.. Tijdens het proces bleek ook, dat nog weinige uren vóórdat de kogels der gen darmerie een einde aan zijn leven maakten, Romanetti zijn vriendin en een aantal boe- renkinderen, die om betaling van gekocht vee bij hem kwamen, ruw had mishandeld. Griep in Frankrijk. De griep-epidemie blijft zich in Frankrijk steeds meer naar het Zuiden uitbreiden. Te Lyon zijn van deze week tot Woensdag avond 60 personen gestorven, in Marseille in één week 61. Het aantal ziektegevallen beloopt er in de 10,000. Predikbeurten. Zondag 9 Januari 1927. NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK. Middeiharnis, vm. en 'sav. ds. Deo Oudsten. Sommelsdijk, nrn. ds. Den Oudsten. Dirksland, vm. en 'sav. leeskerk. Herkingen, nm. ds. Polhuijs uit Stad aan 't H. Melissant, vm. en 's av, ds. Baarslag. Stellendam, vm. en 'sav. dhr. Bouman. Goedereed 3, geen opgaaf. Ouddorp, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, vm. leeskerk en nm. ds. Van d. Zee uit Den Bommel. Oude Tonge, nm. ds. Japchen. Ooltgensplaat, vm. ds. Japchen en 's av. leeskerk. Den Bommel, vm. ds. v. d. Zee. Stad aan 't Haringvliet, vm. ds Polhuijs. Hellevoetsluis, vm. en 's av. ds. Timmer. Nieuw-Heljoet, vm. ds. Priester. Nieuwenhoorn, 'sav. ds. de Voogd v. d.Straaten. Oostvoorne, vm. ds. Brinkerink. Vierpolders, vm. ds. Slolk. Abbenbroek, vm. ds. Wanroy. PROTESTANTENBOND. Brielle (Kerkstraat), vm. mej. Poortman. GEREFORMEERDE KERK. Middeiharnis, vm. en 'sav. ds. Van Velzen. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, vm. en nm. ds. Diemer. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. ds. de Lange. Den Bommel, vm. en 'sav. ds. Schaafsma. Stad a. 't Haringvliet, vn». en'sav.ds deGraaff. Hellevoetsluis, vm. ds. Westerhujjs. Nieuw-Helvoet, 's av. ds. Westerhuijs. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Stad aan't Haringvliet, vm.,nm. en 'sav. leeskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN. Dirksland, vm. en 'sav. ds. De Blois. Herkingen, vm. en 's av. leeskerk. - Dinsdag 11 Januari 1927, Woensdag 12 Januari 1927, SPEE"; aanvang 8 uur), J Donderdag 13 Januari 1927. Bijz. Landstorm en Motordienst hebben vertooningen. Overigens toegangsprijzen >pen van Middeiharnis te 11.15 uur nam. Den Bommel en Melissant. wij dat door ons een DOR IS GEVESTIGD i zullen worden gediend. DE UITGEEFSTER. irect oden iten, sn. itaris. is met week. .-Bur. rdam. Griep te ves- /erder ogen, te en :nd, ORP RADICALE GENEZING De hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. B Kipstraat 43, R dam l~ Niet goed, geld terug. Spreekuren Dagelijks van 81/, tot 10 uur voorm. en van 1 tot 2'/s n.m. en volgens afspraak. Telefoon No. 236. T Prijs per kwartaal. 1 1 Losse nummers.f °>07t Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen on Dionstaanyragen f 1,- per plaatsing lot een maximum ran 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middeiharnis. 9E JAARGANG. - N°. 21 Week-revue. ■Binnenland. De politie hier te lande heeft in de laatste weken wel meermalen de gelegenheid gehad, en deze ook aangegrepen, om de publieke belangstelling op zich te vestigen; jammer slechts, dat die belangstelling haar aanzien in het' algemeen niet ten goede komt. Dat laatste heeft ze te wtften aan een noodlottigen samenloop van omstandigheden. Daar hebben we eerst het noodlottige schot te Leiden, waarover we de vorige week reeds schreven en dat vele menschen zich heeft doen afvragen, of de trekker van een politie- revolver niet wat èl te gemakkelijk overgaat, Het Leidsche schot is gevolgd door een te Zundert, waar marechaussees een slager in zjjn woning overvielen, die zich, naar ze vermoedden, aan een drankwetovertreding - toch waailjjk geen halsmisdrijf - schuldig maakte. De slager had een mes gegrepen en daarmee de welbekende „dreigende houding" aangenomen, waarop hij met een revolver schot werd neergelegd. Ten aanzien van dit nieuwe feit kan men den marechaussees ook al weer niets verwyten, zoo lang de omstan digheden niet onderzocht en bekend geworden zjjn, maar een ongelukkigen indruk maakt zoo'n gebeurtenis toch ontegenzeggelijk. Erger, omdat de schuldkwestie hier vast staat, zijn feiten als in Dordrecht en Rotter dam, waar agenten en een pas ontslagen agent van politie zich aan inbraken hebben schuldig gemaakt. Zulke dingen wekken een alleronaangenaamst gevoelen bij het groote publiek, ofschoon een nuchtere beschouwing tot het oordeel moet leiden, dat er voor ongerustheid in zake de karakterwaarde der Nederlandsche politie toch geen jeden is. Wanneer twee hetzelfde doen, is dat nog niet hetzelfde, leert ons een oud Latjjnsch spreekwoord. En inderdaad, wanneer we een matroos hooren vloeken, zal ons dat niet zoo ergeren, als wanneer we hetzelfde van een leeraar der Zondagsschool moesten aanhoo- ren; zoo zijn we, te recht, geneigd om een bewaker der openbare orde méér te ver foeien, als hij een „kraakje" zet, dan een „linke" jongen van de vlakte. Maar toch, gelijk men helaas ook wel eens een gods dienstige voorganger vindt, die niet leeft naar het Woord, dat hij belLjdt, of een advo caat, die zijn kennis van het recht misbruikt om onrecht te plegen, zoo kan er onder de dienaren van den H. Hermandad wel eens 'n individu sluipen, dat zijn functie onwaar dig blykt. Dat zulke menschen slechts spo radisch gevonden worden, pleit voor het corps in het algemeen, alsmede het feit, dat de politioneele overheid niet schroomt het mes in de rotte plekjes te zetten om deze op radicale wijze uit te snijden. Men vergete niet, dat het politieleger ontzaglijk groot is en alleen te Rotterdam b.v. 1300 man telt. Het optreden van een politiebeambte op het Zwolsche voetbalveld heeft mede tot veel critiek en zelfs hoon aanleiding gegeven. Ons ly'kt dat.optreden inderdaad niet gelukkig er had eerst r's een keer gewaarschuwd kunnen zijn. Toch zullen de sportvereni gingen goed doen met na te gaan, of er aan FEUILLETON. Vrij bewerkt naar den Roman van LOUISE B. B. 17) Daar kocht ik twee fraaie ruikers, één van donker- roode rozen voor Jettie en een van La France knoppen voor Hilde. Ik geloof, dat Sofie ook verwachtte bloemen van me te krijgen, want ze werd bleek en sloop de kamer uit, toen ik lachend zeide dat ze reeds zooveel had en dat daarom Jettie en Hilde nu alleen bedacht werden. Ik ben heel blij met mijn idee, want ook Otto Waarden burg keek sip. Ik weet niet, wat dat in me is, maar ik kan hem maar niet u.tstaan. Hij gaat met den dag meer op een uil lijken. Nu, dag oudste) nog altijd ben ik zeer verlangend naar elk bericht. Je trouwe jongste. P. S. Is bleek worden een bewijs van boosheid? Ik hoop het, want zie je.als het soms een teeken is van .verdriet, dan spijt het me vreeselijk van die bloemen. Weet je, ik ben een onhandige vlerk en zet geen voet meer van mijn kamers! Beste, eenigste oudste! Wolf, ik ben een gat 'n nujn hoofd gevallen.neen, zoo moet ik niet oeginncn. Maak je maar niet ongerust, want als net erg was, zqu ik je ^afschrijven, wel? Ik zal haar zijde niet mede veel schuld is. Iemand opzettelijk lichamelijk letsel toebrengen, is strafbaar bij de wet en er is geen enkele reden om daarvan de beoefenaren van sport uit te sluiten, integendeel zelfs; zulke han delingen zijn behalve anti-maatschappelijk ook zeer onsportief. In de eerste plaats heeft een scheidsrechter tegen de bovenbedoelde overtredingen te waken, maar als hij dat niet doet, óf zijn woord geen gezag blijkt te hebben, dan moet de politie ingrijpen. De algemeene sport verruwing is niet te ontkennen. In enkele weken tijds zijn vier menschen gestorven aan de gevolgen van officieel georganiseerde bokswedstrijden. Zul ke sport is ontoelaatbaar. En als de voetbal sport verder ontaardt in de richting, die den laatsten tijd ontegenzeggelijk valt waar te nemen, indien de overwinning gezocht blijft worden door brute kracht en gevaarlijke trucs, dan heeft de sport de ongewenschte inmenging der politie aan zich zelve te wijten. Onder de geschetste omstandigheden is het niet te verwonderen, dat een groot deel van het publiek zich van de lichamelijke sport afwendt en meer belangstelling gaat ver- toonen voor geestelijke sport, als daar b.v. is: het koninklijke schaakspel. Met groote voldoening valt te constateeren, dat de ambitie daarvoor niet alleen groeiende is, maar dat ons land matadors herbergt, die als waardige vertegenwoordigers van ons volk met de beste spelers van andere naties in het strijdperk kunnen treden. In den wedstrijd Euwe Aljechin bleef onze land genoot slechts met een miniem verschil achter en toch is het Aljechin, die waardig gekeurd wordt om zijn krachten met den wereldkampioen Capablanco te meten, een tournooi, dat op veelzeggende wijze door den Cubaan ontloopen wordt. Dat de belangstelling voor de schaaksport groeiende is onder ons, is een reden tot ver heugenis, Tegenwoordig heeft de maatschap pij meer behoefte aan menschen met ge trainde hersens, dan aan lieden met gestaalde spieren. Nu we het toch over sport hebben, willen we er nog op wijzen, dat een tweede vliegtocht Indiö in voorbereiding is, waarmee weer INGEZONDEN MEDEDEELING. en het gebruiken van een middagmaal is een kwestie van vertrouwen. DOE ZULKS IN HET HUIS WAAR UW VOOROUDERS DIT DEDEN. BOERENVISCHMARKT 12, bij de Groote Kerk te ROTTERDAM. Leest de advertentie van Campfetis Stoffeerderij (Adv.) trachten alles van het begin af geregeld te ver tellen. Schreef ik je niet den vorigen keer dat ik voort aan thuis zou blijven? Nu dan, dat goede voor nemen stond muurvast, totdat... het uur sloeg waarop ik gewoonlijk naar het Bezuidenhout ga. Toen ik er aankwam, was men reeds op het tennisveld; ik bedoel natuurlijk: Sofie, Annie en dat genie, Otto. Wij waren allen in de beste stem ming, uiterlijk althans, want als allen zich innerlijk zoo ellendig gestemd voelden als ik, dan zag het er prachtig voor ons uit! Annie was gewoon, ook Sofie en Otto, vooral Sofie maakte druk gekheid. Ze speelde verbazend nonchalant en sloeg altijd hare ballen óf in het net, óf te hoog. Oppervlakkig gezien zou men zeggen, ze gooide met haar ballen als een driftig mensch. Weer sloeg ze, zoo onhandig mogelijk, een bal met haar raket weg, die over het net in schuine richting en met vaart tegen mijn oog vloog. Ik zag duizend vonken, verloor van schrik mijn evenwicht en viel achterover met mijn hoofd tegen het asphalt, weer zag ik niets dan vurige sterren. Het geheele drama speelde af in een ommezien. En was ik nu maar niet zoo dom gevallen, dan. had men er niet zoo'n tragedie van gemaakt. Ik trachtte natuur ijk dadelijk mij op te richten, maar knipoogde van de pijn aan mijn oog, terwijl er iets lauws en vochtigs in mijn hals druppeld. O... hij bloedt... hij bloedt! riep Annie en het gezicht van die groote roode droppels op mijn wit flanellen pak en op de steenen bracht haar zenuwen in de war. Zij liep luid roepend en gillend door den tuin naar binnen. Je kunt begrijpen wat haar geschreeuw een opschudding maakte. In- tusschen had Otto mij geholpen, ik nam mijn heel wat particulier of overheidskapitaal ge moeid zal wezen. Het nut lijkt ons vrij proble matiek. Om de eerste tocht zoo gauw mogelijk te ondernemen, daarvoor konden nog gezonde sportieve belangen spreken, maar nu kan het voorloopig welletjes zijn. We weten precies hoe snel een vliegtuig de lucht doorklieven kan en hek is dus een klein kunstje om uit te rekenen, in hoeveel tijd een bepaalde vlucht volbracht kan wordenalleen motor- aan de overigens niet te misprijzen persoon lijke eerzucht onzer vliegeniers te voldoen. Buitenland. Een vreeselyke tragedie is de bioscoop- brand te Montreal in Canada geweest, waarbij een 70-tal kinderen omkwamen, niet door het on'oeteekenende brandje, maar tengevolge van de paniek, die uitbrakin de onontwar bare kluwe van dringende kinderen werden INGEZONDEN MEDEDEELING. van het publiek voor kruidengeneesmiddelen is zoo goed te verklaren, omdat het van oudsher bekend is. dat kruiden en plantaardige genees middelen het beste door onze organen kunnen worden ver dragen maar daarenboven recht streeks werken zonder door bijtende stoffen gevaarlijke nevenwerking te verrichten. AKKER's is eene siroop. In hoofdzaak samengesteld uit kruiden en planten, waarvan de waarde van de meeste reeds eeuwenlang bekend is en die ieder voor zich een bijzondere werking op onze borst, adem halingsorganen en slijmvliezen uitoefenen. Om een enkele te noemen, het hier te lande weinig bekende Maté kruid (Herba Maté), hetwelk hoofdzakelijk in Paraguay geteeld wordt en dat, naast haar heil- zamen invloed op ontstoken ademhalingsorgenan, kalmeert, verzacht en bovendien de eetlust opwekt, in plaats deze zooals de meeste andere medicijnen, te verstoren. De tien andere gewassen, die voorts een deel der samenstelling van Akker's Abdijsiroop vormen, doen ieder op de hun eigen wijze hun invloed gelden op borst, keel en longen. Daardoor werkt AKKER's ABDIJSIROOP kalmeerend door het stillen van den hoest: verzachtend door het oplossen van de slijm: genezend door het vernietigen der bacteriën. Door die eigenschappen verkreeg AKKER's ABDIJSIROOP haar wereldvermaardheid en werd het algemeen geprezen huismiddel bij HOEST VERKOUDHEID - BRONCHITIS CATARRH - ASTHMA - KINK- en SLIJMHOEST GRIEP - INFLUENZA - KORTOM BIJ AAN DOENINGEN DER ADEMHALINGSORGANEN Alom verkrijgbaar in kokers van t 230 gram k f 1.50, van 550 gram i ƒ2.75 en van 1000 gram f 4.50 Groote flesschen zijn voordeeligwt storingen kunnen een tocht ten slotte doen mislukken en die-zijn van te voren niet te berekenen. Nuttiger is het om nu maar verder de eigenlijke luchtvel-bindingen met Indië te gaan opbouwen, waarbij van vele reeds ge vestigde lijnen op de route Nederland-Indië gebruik kan worden gemaakt. We vreezen, dat particuliere en publieke fondsen te veel misbruikt gaan worden om zakdoek en veegde het bloed uit mijn hals. Onwillekeurig keek ik naar Sofie, ofschoon die inspanning zeer pijnlijk was voor mijn oog. Ze stond nog op dezelfde plek, stokstijf en wil ats een laken. Het beste zou zijn, zeide Otto, als je probeerde naar binnen te gaan, kan je dat? Zeker! zeide ik, want al had ik al dien omhaal niet kinderachtig geVonden, dan zou ik mij toch flink gehouden hebben om Sofie, om Otto, weet ik het waarom! Ik kwam voorbij de plek, waar Sofie nog altijd stond, met die starende uitdrukking in de oogen. Ik begreep, dat zij geschrokken moest zijn en ik zeide zoo vriendelijk en zoo vergoelijkend moge lijk: 't is niets, nichtje, hoegenaamd niets, het lijkt alleen maar wat erg door al dat bloed. Maar hcusch, ik voel niets. Ik kon haar toch niet zeggen, hoe ik op dat oogenblik, nu ik door de stekende pijn bijna niets zag, den arm van mijn antipathie een heerlijken steun vond! Halverwege den tuin kwamen wij de geheele familie tegen, allen zeer verschrikt, minstens denkende, dat ik amechtig op het asphalt lag. Hilde vloog me om den hals denk eens. Hilde! O, Huib, snikte ze. Teerhartig kind, om dadelijk zoo ver te denken over het geval! Zij brachten mij in de tuinkamer. Johan moest een dokter halen en onderwijl begonnen de dames kommen met koud water, handdoeken en sponzen bij elkaar te zoeken. Maak toch niet zoo'n gedoe om een kleinigheid, houdt jullie me dan voor zóó laf, zeide ik. Al mijn praten hielp echter niets en langzamerhand begon ik het toch wel aardig te vinden om zes kleine blanke handjes voor me bezig te zien. Ik liet me de jonge leventjes uitgenepen. Montreal is ver van huis, maar daarom behoeft onze deernis er niet minder om te zijn en de les, die we er uit trekken kunnen, niet minder leerzaam. Zoo'n gebeurtenis kan elke stad van ons land treffen. By brand in een volle zaal is de zelfbeheersching vaü alle aanwezigen een eerste vereischte voor veiligheid; zulke beheersching kan bij kinde ren niet verwacht worden, 't Is o.i. een roe- dan ook heel gewillig naar ooms armstoel brengen, ondersteund door Hilde en Annie, terwijl Jettie kussens schikte om het mij gemakkelijk te maken, en liet mij toen ijskoude compressen óp het hoofd leggen en mijn ziek oog betten, zooveel ze maar wilden. Maar Annie, zeide Jettie eindelijk, toen al dat koude water mij wel vermindering van pijn be zorgd had, maar mij zoo nat en kil ais een kikker maakte, zoodat ik klappertandde van de koude, vertel toch eens, hoe is het ongeluk gebeurd? Och, zeide ik haastig, het is niets, niets dan mijn eigen domheid. Maar ik dacht nu aan Sofie, en keek de kamer rond. Ze was er niet, en.en.Otto Waardenburg was er ook niet. Een bitter gevoel kwam over me, Jettie, Hilde en zelfs Annie, de vreemde, hadden allen beter hart dan zijde hoofdschuldige. Ik was wel niet stervende, maar hoe kon zij, slechts een paar minuten later, reeds flirten met een ander. Mis schien lachten ze wel om me... ik werd warm van ergernis. Toen de dokter binnenkwam, werd ik toch weer verlegen om al den omhaal, die er gemaakt was en verzekerde den esculaap, dat alles niets te beduiden had. Hij dacht er echter niet zoo lucht hartig over, zeide dat ik mij vooral rustig moet houden en liet zijn verbandtrommel uit de auto halen. Want van den knecht had hij natuurlijk reeds gehoord wat er gebeurd was. Hij vroeg den dames de kamer te verlaten Johan zou hem wel helpen. Met angstige gezichten gingen Annie en Jettie weg, alleen Hilde bleef, doodsbleek, maar vastberaden bij mij staan. Geen knecht, docter, ik zal heipen, zeide zij INGEZONDEN MEDEDEELING. Slechts één merk kan aan de sfjits staan kelooze zorgeloosheid, wanneer we jonge kin deren zonder geleide van volwassenen naar een z.g. familievoorstelling laten gaan en even roekeloos is het als „modern" gehul digde opvoedingssysteem om zich er niet mee te bemoeien, hoe en waar jeugdige personen, die op Zondag met hun zakgeld het ouderlijk huis verlaten, den dag door brengen. Een enquete in Montreal wees uit, dat de ouders van 80 der omgekomenen er onkundig van waren, dat hun kinderen de bioscoop zouden bezoeken. Het binnendringen der Chineezen in de Engelsche concessie te Hankau, welke con cessie een onafhankelyk stukje Engelsch territoir in China beteekende, is een stevige Oostersche klap in John Bull's aangezicht en 't feit, dat die machtige John slechts een pijnlijk gezicht kon trekken zonder het te wagen een klap terug te geven, wijst er duidelijk op, dat de machtsverhoudingen zich aan het wijzigen zijn. De nationalistische beweging in China is dan ook een onmiskenbaar succes. Dat de andere Europeesche mogendheden, die in China concessies hebben, zich zoo koest hou den en er niet aan denken om de Engelschen in hun moeilijkheden bij te springen, duidt er op, dat ze al blij toe zyn, dat ze er tot heden zonder kleerscheuren afkwamen en zich daarom liever niet met de besognes van anderen inlaten. Maar de slimme Chinees begrijpt wel, dat nóch Japan, nóch Frankrijk, of welk rijk dan ook straks in staat zal zijn om hem te beletten het spelletje te herhalen, dat hy zoo succesvol met Engeland te spelen wist. Ja, China zal vrij worden. Voor de Chi neezen is het te hopen, dat ze zoo verstandig zullen zijn om zich ook van de Russen los te maken, als ze het met hun overige vijanden hebben klaargespeeld, anders komen ze van den wal in de sloot. Uit Mexico komen telkens berichten over revolutie en opstand, die even regelmatig worden tegengesproken. Dat het er echter spant, is echter zeker en het is ook duidelijk, dat èn de economische politiek van Calles, die de Ver. Staten tegen hem in het harnas jaagt, èn zyn anti-godsdienstige agitatie niet anders dan den ondergang van zijn regiem ten gevolge kunnen hebben. (Adv.) Freule, ik moet U waarschuwen dat het operatie tje nogal pijnlijk zal zijn. Hilde, ben je dwaas, ga weg kind! riep ik nu ook. Ze boog zich over mij en zeide zacht: Dacht je Huib, dat ik je geheel aan vreemden over zou laten? We kunnen toch al niet tegenover^Wolf verantwoorden wat er met je gebeurd is, in ons huis. En zich oprichtende zeide zij: Ga gerust Uw gang dokt„r, ik ben niet bang voor bloed en ik ben nog nooit flauwgevallen. Goed kind, dat zoo sterk familiebanden voelt! Welk een verschil tusschen twee zusters... laat ik me er maar niet in verdiepen. De wond werd dichtgenaaid. Ik wilde, dat het nog veel pijnlijker was geweest, alleen om Hilde mijn moed te toonen. Want natuurlijk bleef ik een stalen gezicht zetten om haar alleen. Ik kon heel goed bij het uitwasschen en ver binden onderscheid -voelen tusschen de warme hand van den dokter en het kille bevende handje van mijn nichtje. Zeer zeker had zij een pluimpje verdiend, dat de docter haar gaf, toen alles af- geloopen was. De wond aan het hoofd was diep en breed, maar zou spoedig genezen. De docter was echter niets gerust over het oog en vreesde voor ontsteking. Ook daarvoor kreeg ik een verband, zoodat ik er op het laatst uitzag als een Heidelbergsch student na de „mensur". De dokter bracht me nu ook, op mijn verzoek, in zijn auto naar mijn kamers, want ik wilde me, zoo toegetakeld, niet aan de anderen laten zien. {Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1