WOENSDAG 5 JANUARI 1927 VERSLAGEN VAN EEN STAM. S. DE KORTE. Commissionnair. Vrienden en bekenden een gelukkig jaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1927. MATTHEUS VOGEL. Vrachtrijder. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig nieuwjaar. Oude Tonge, 1 Jan. 1927. A. C. KOPPENAAL, Mr. Bakker. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. J. C. ELVÉ. p. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. C. J. HENDR1KSE. Mr. Smid. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. Js. BRABER, Mr. Kleermaker. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. JAN BRABER, Mr. Bakker. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. P. BRABER Mz., Winkelier. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. M. v. d. PLAAT. Mr. Timmerman. "Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. W. v. d. WELLE, Mr. Metselaar. Wenscht familie, vrienden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Stad a/'t Haringvliet, 1 Jan. 1927. J. M. VAN RE1JEN. M. P. M. VAN REIJEN-JACOBS. P Achthuizen, 1 Jan. 1927. Mijn leerlingen en hun ouders wensch ik een geluk kig en voorspoedig 1927. L. KRUIK Az. Directeur Erkende Pont School Maarland, 57 Brielle. W. M. v. d. LINDEN Pz. Correspondent „Onze Eilanden". Hellevoetsluis, 1 Jan. 1927. p. Vermaat's Autobedrijf. Autogarage en Stalhouderij. Levering alle merken automobielen Indian Motorrijwielen en de beroemde Gillet tegen lagen prijs. Transporten door geheel Nederland. Tel. 10. JE ADRES. Tel. 10. Nieuw Helvoet, 1 Jan. 1927. p. Konkl. Goedgek. Gemengd Koor „Zanglust", Dir. de Heer A. W. v. d. Linde, wenscht haar Directeur, leden, begunstigers enz. een voorspoedig jaar 1927. Sigarenmagazijn „Sport" W. J. KET Hellevoetsluis, 1 Jan. 1927. p. De Kapper H. JU wenscht zijn geachte clienteele een Gelukkig Nieuw jaar. Maandag 10 Jan. Zitdag bij Jacobi, Westdijk, Middelharnis. HARTOGH ZOON Handel in Radio-, Rijwiel en Electro- artikelen. Hellevoetsluis. Baantje. Wenscht zijn geachte clienteele, yrien- den en bekenden een gelukkig nieuw jaar. J. A. JUMELET Hofmeester Tramboot. Hellevoetsluis, 1 Jan. 1927. p. f. Een gelukkig nieuwjaar toege- wenscht aan Begunstigers, vrienden en familie. J. B. WOUTERSE. Sigarenfabrikant. Hellevoetsluis, 1 Jan. 1927. Café „Paling" J. v. d. NOORT. Heden en Zondag Damesorkest. Het compliment van den Dag. Hellevoetsluis, .1 Jan. 1927. 14. J. K. RIETDIJK Co. wenscht clientele een gelukkig jaar 1927. ■nr! n Prijs per kwartaal. Losse nummers f I- f 0,07' Advertentiën v. 1—6 regels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f 1,per plaatsing tot een maximum van 10 regels elke regel meer 15 cent. Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij ,,0nze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 9E JAARGANG. - N°. 18 VERSLAG van de Algemeene Vergade ring van de afdeeling „Ouddorp" der Z.-H. Vereen. „Het Groene Kruis", op Maandag 27 December 1926 des avonds 7 uur in het schoolgebouw. Aanwezig 138 leden, waaronder 7 bestuurs leden. Voorzitter de heer Jac. Breen Pz. De voorzitter opent de vergadering en heet alle leden hartelijk welkom. Spr. verheugt zich over de buitengewoon groote opkomst en hoopt, dat dit een uiting is van belang stelling voor onze afdeeling. De secretaris doet voorlezing der notulen van de vorige algemeene vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De rekening over 1926, door de heeren Jan Bosland Pz., J. Stolk en Jac. Mierop Jobz. nagezien, wordt in orde bevonden. Het blijkt, dat het batig saldo van het vorige jaar en de ontvangsten over 1926 tezamen ƒ1715,76 bedragen. De uitgaven over 1926 bedroegen 227,85, zoodat er thans een voordeelig saldo is van 1576,91. De heer W. Westhoeve vraagt, waarom onze afdeeling elk jaar een bepaald bedrag moet storten aan het Hoofdbestuur. De voor zitter antwoordt, dat wy gelukkig tot nu toe daar geen direct voordeel van hebben onder vonden; maar het zou mogelijk kunnen zyn, dat ons Hoofdbestuur onze afdeeling zou moe ten helpen, b.v. by een groote epidemie, om extra-materiaal of extra-ontsmettingsmidde len te geven; om in bepaalde omstandig heden te helpen en voor te lichtenom ma teriaal aan de afdeeling te verschaffen bij een eventueelen cursus in eerste hulp by on gelukken, enz. Het verslag van den penningmeester wordt daarna goedgekeurd; evenzoo de begrooting over 1927. De secretaris, de heer Polderman, leest nu zijn jaarverslag voor over 1926. Dit geeft geen aanleiding tot eenige opmerking. Verder leest de secretaris nog een ingekomen brief van Ds. Diemer voor, waarin deze zijn spy t betuigt, niet op de vergadering aanwezig te kunnen zijn, maar zyn volle sympathie be tuigt met de brochures van dokter Polder man, waarin propaganda wordt gemaakt voor een wykverpleegster in onze Gemeente. Vervolgens wordt overgegaan tot verkie zing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren T. Tanis Tz. en J. Lodder J.Cz. De heer Job Padmos stelt acclamatie voor, maar enkele leden vragen stemming. Denuitslag isj T. Tanis 120, J. Lodder 75, KI. Westhoeve 52 stemmen, ter- wyi op enkele leden 1 stem en 1 blanco wordt uitgebracht, zoodat de beide aftreden den zyn herkozen. Beide nemen hun benoe ming aan. Thans volgt rondvraag. De heer C. Voogd vraagt nadere inlich tingen omtrent de door den secretaris ver spreide brochure over wykverpleging. De secretaris wijst er nog eens met nadruk op, dat hy de geheele gemeente en vooral de „minder kapitaalkrachtige man" geheel be langeloos helpen wil, om hem een goede verpleging te geven. Spr. heeft in zyn prak tijk de ondervinding opgedaan, dat in onze gemeente een wijkverpleegster zeer noodig is, en veel nuttig en noodzakeiyk werk kan verrichten. Aan de hand van enkele voor FEUILLETON. Vrij bewerkt naar den Roman van LOUISE B. B. 14) Hoe is het, wat heeft nu de professor zegd? Moet je nog een badkuur doen, matigheid in acht nemen? strenge Zoo werd hij thuiskomend gretig ondervraagd. Op Huib's levendige vragen gaf Wolfgang slechts door hoofdknikken antwoord. Hij wierp zich in een armstoel en zeide, dat hij doodaf was. De broeders hadden nu kamers in hetzelfde huis op het plein. Een ruim vertrek, met drie ramen uitziende op het groote viervlak aan hun voeten, was hunne gemeenschappelijke zitkamer. Wolf gang tuurde naar buiten, naar de kruinen der olmen, die als een grove sluier zich weefden tegen de grijsblauwe lucht en een groenachtige schaduw wierpen in de kamer. Hij zag er werkelijk ver moeid uit en daarom viel Huib hem niet langer lastig met vragen. Maar in zijn levendigheid kon hij niet lang zwijgen en al heel spoedig zeide hij dus: Weet je het al? Oom en Hilde zijn gisterenavond thuis gekomen. Ik ontmoette ze zooeven, toen ik in het Bezuidenhout mijn dagelijksche opwachting kwatn maken. Ze vroegen dadelijk naar je, Wolf. Ik zeide dat je reeds voor de derde maal een pro fessor waart gaan consulteeren. Je hadt toen het bezorgde gezichtje van Hilde moeten zien.' t Kind beelden licht spr. nog een en ander nader toe. De heer St. Visser vindt, dat naar zyn meening zoo'n wykverpleegster meer zal dienen tot gemak van den dokter. De secretaris wil daar niet veel op zeggen legt er nog eens den nadruk op, dat hij iets goeds wil doen, uitsluitend en alleen in het belang der zieken in de geheele gemeente. De heer Crezee toont zich voorstander van wykverpleging en haalt voorbeelden aan, dat een wykverpl. vaak financieel nadeel op levert voor den medicus. De secretaris zegt, het persooniyk finan cieel belang niet te hebben willen noemen, omdat het hier gaat om de zieken te helpen. De heer C. K. Lodder vraagt of de voor zitter ook eenig vermoeden heeft, hoeveel een eventueel circuleerende ïy'st in de ge heele gemeente zou opbrengen. De voorzitter kan daar nu nog niet over oordeelen. De heer C. K. Lodder vermoedt, dat de opbrengst hoogstens de helft zal zyn van die in 1922. Volgens spr. kan er onder het tegen woordige bestuur niets goeds tot stand komen. De voorzitter accepteert deze uitspraak als een aanval op het geheele bestuur en vraagt den heer Lodder met bewyzen te komen, om zyn meening te verduideiyken. De heer C. K. Lodder beperkt nu zijn uit spraak tot den voorzitter. De voorzittèr vraagt nu de meening van de geheele vergadering. Het biykt, dat de heer Lodder met zijn overtuiging alleen staat. De heer A. Padmos zegt, dat het hier gaat om ernstige, algemeene belangen, waar persoonlijke grieven niet op hun plaats zyn. De heer Crezee sluit zich hierby aan en wqst nogmaals op het groote algemeen be lang van een wijkverpleegster. De heer Job Padmos Leunz. leest voor een „Samenspraak van Kees en z'n buur man". Hieruit volgt sterke antipathie tegen een wijkverpleegster, „want kennissen en buurvrouwen kunnen evengoed een zieke helpen". Verder komt hierin tusschen de regels naar voren, dat een wijkverpleegster geld kost en de dokter er voordeel van heeft. De secretaris noemt het droevig, dat het belang der zieken door zulke „samenspraken", zoo ernstig wordt geschaad. De heer Job Padmos Leendertz. vraagt, of het dan althans niet mogeiyk zou zyn, om een wykverpleegster voor den tyd van ljaar te kunnen krygen. Thans volgt stemming, of men principieel voor of tegen wijkverpleegster is. Voor 105, tegen 33. Hiermee is tevens aangenomen een motie van den heer A. Padmos, waarin een commissie van 3 personen wordt be noemd, die, naast het bestuur, het onderwerp wykverpleging ernstig zal onderzoeken. Als leden der commissie worden gekozen de H.H. Crezee, A. Padmos en B. Goedegebuure. De voorzitter vraagt, of by eventueel tekort, iemand er bezwaar tegen heeft, dat dit tekort wordt aangevuld uit de afdeelingskas, ditn.l. voor den tijd voor 1 jaar. In beginsel wordt hiertoe besloten. De heer Stolk, wyst nog even op verkeerde begrippen, die by sommige menschen bestaan omtrent een wykverpleegster, b.v. dat deze in een arm huisgezin aanmerking zal maken dat er te weinig handdoeken zyn, dat het beddegoed niet mooi of goed genoeg is, enz. schijnt nog altijd even teergevoelig. Is Wolfgang dan ziek, toch niet gevaarlijk! vroeg ze en er was angst in hare van schrik wijdgeopende oogen Nooit was Wolfgang's gezicht zoo ondoorgron delijk geweest als nu, terwijl het berouw met knagende wreedheid hem pijnigde en hij weer dat onmeedoogende „verwoest" van daar straks meen de te hooren. Huib ging onbevangen verder: Nu, ik heb haar natuurlijk gerust gesteld en gezegd, dat je zonder twijfel van avond zou komen om je opwachting te maken. Van avond komen en zich laven aan de klare, heldere diepten harer trouwe, kinderlijke oogen, zich te laten omringen door den melodieusen zachten klank harer stem... hij dorstte er naar, zooais een woestijnreiziger smacht naar kristal helder koel water. Maar als hij werkelijk kon worden, zooals zij hem idealiseerde, dan mocht hij niet komen, nu nog niet. Eerst moest hij haar waardig worden. En nogmaals overwon zijne eerlijkheid. Het spijt mij, dat ik vanavond niet gaan kan, zeide hij, en toen den teleurgestelden blik opvangende van Huibert, voegde hij er ophelde rend bij: Vooreerst ben ik te moe en morgen ochtend wilde ik reeds vertrekken. Ik ga naar Karlsbad. Morgen al! Moet het dan zoo haastig? Ja.op bevel, jokte de oudste om over tuigend te zijn. En dan, Huib, weet je niet meer, wat ik te Parijs vertelde, hoe al dat ge vraag naar mijn gezondheid me werkelijk ziek zou maken, 't Is een soort suggestie, moet dat nu weer beginnen, ik gevoel me toch al niet heel wel! De secretaris wyst er nog eens op, dat we moeten vasthouden aan het mooie hoofddoel; de zieken helpen. Het is heelemaal geen schande, als in een arm huisgezin niet vol doende kleeren, dekens enz. zijn voor een zieke. Maar spr. hoopt het zoover te kunnen brengen, dat in het Groene Kruis ook een „kleeren afdeeling" komt, zoo mogeiyk met onderkleeren, lakens, handdoeken enz. Dit is echter alleen te verkrijgen door samen werking, en niet door persooniyke verdeeld heid. Hoe meer samenwerking er is, hoe meer de zieke er mee gebaat zal zijn. De voorzitter vraagt nu nog even de aan dacht voor een ander punt, n.l. voor een eventueel op te richten vereeniging tot steun by ziekenhuisverpleging. Deze vereeniging zal los op zichzelf komen te staan, geheel los van het Groene Kruis. De kosten, die een ziekenhuisverpleging plus operatie met zich mee brengen, zyn voor vele menschen niet te betalen. Daar het echter zeer laat geworden is, zal dit onderwerp tot een volgende ver gadering worden aangehouden. Niets meer aan de orde zynde, sluit de voorzitter de vergadering. INGEZONDEN MEDEDEELING. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Mijnhardt's Sanapirin-tabletten Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 ct. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNIS. In de afgeloopen week zyn in het noodslachtingsgebouw 2 runderen en 1 paard uit nood geslacht geworden.Van alle drie dieren is het vleesch voor de con sumptie goedgekeurd en grootendeels alhier verkocht. Tot opzichter van den te verbroeden ry weg, loopende langs den Oosteiyken haven- dyk van Middelharnis-dorp naar het haven hoofd, is aangesteld de heer J.C.Rempt Jz. te Scheveningen. Het plan bestaat om met April a.s. met de werkzaamheden een aan vang te maken. Wegens omstandigheden zal a.s. Don derdagavond door ds. G. van Velzen in de Geref. kerk niet gepredikt worden. Gedurende het 4de kwartaal 1926 zijn door de schutsluis ingekomen 823 schepen met een inhoud van 29481 ton; uitgegaan 318 schepen met een inhoud van 29569 ton. Gevonden voorwerpeneen kinder- of damesportemonnaie met inhoud, voor de(n) rechthebbende terug te bekomen bij de wed. Bruggeman, Westdyk. Werkloozen-statistiek. Gedurende de week van 27 Dec. 1 Januari hebben zich by den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden aangemeld; 1 metselaar, 33 land-arbeiders, 1 timmerman, 2 opper lieden en 9 diepzee-visschers. Totaal 46. Vereeniging Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis. Omzet van geveilde producten over het jaar 1926: Januari 14727.18; vorig jaar 3888.07 Februari 25364.71; 4342 66 Maart 10503.05; 5525.91 April 8948.72; 5460.44 Mei 6888.70; Juni 22243.70; Juli 26925.87; Augustus 10076.40 September» 9155.46; October 11989.14; November 8129.96; December 11650.49 Totaal 6976 57 10606.09 21461.78 8224.72 6067.87 5098.97 2401.99 8512.37 ƒ88567.44 Omzet 1920 17733.98 D 1921 52411.77 1922 i) 61268.36 1923 46550.27 1924 75472.38 1925 88567.44 1926 i 166598.38 Wolfgang's uiterlijk was in overeenstemming met zijne woorden en Huibert vond het daarom beter niet verder aan te dringen. Maar de teleur stelling week niet van het gezicht van den jongste, toen hij antwoordde: Het is wel gauw, Wolf, wij zullen het druk hebben vandaag, om morgen ochtend reeds te kunnen vertrekken. Alweer dat noodelooze „wij", mijn jongen; dezen keer ga ik alleen. Maar Wolf, zoo ziek; is dat nu voorzichtig? Wolfgang bemerkte, hoeveel minder stellig de toon was, waarmede Huib aandrong, als bij een vorigen dergelijken strijd en daarom zeide hij beslist:'Nonsens, zoo ziek ben ik niet, dat ik mezelf niet zou kunnen redden op reis. Ik wil je niet mee hebben al was het alleen om je vervelend gezicht te ontgaan, want op zulke badplaatsen is het verschrikkelijk eentonig voor gezonde menschen. En dan Huib, ze zouden je te veel missen in het Bezuidenhout, nu ze je pas terug hebben. Je hebt het zelf gezegd, wie weet hoe kort je non-actief zal zijn. Huib liet zich heel gemakkelijk overhalen; hij was alleen vol ijver om Wolfgangs koffer en valies te pakken. Wolfgang glimlachte bitter over deze lichte overwinning. Zouden nu werkelijk hunne levenswegen begin nen uitéén te loopen? Hij vreesde er voor. TWEEDE HOOFDSTUK. Eene Idylle. „Beste Wolf. Vólgens afspraak schrijf ik je dikwijls. Al hadt je mij die belofte niet afgedwon gen, dan zou ik toch niet kunnen nalaten je veel Centrale Veiling te Middelharnis Vriydag 31 December 1926. Kipeieren 60—61 k.g. ƒ8,10 tot 8,45 per 100 stuks. 50 k.g. ƒ6,30 tot ƒ6,55 per 100 at. bruin 60 k.g. 8,45 tot 8,95 p. 100 stuks. Eendeieren 7,60 per 100 stuks. Kaas 20 plus 0,40 tot 0,41 per pond. Kaas (volvet) 0,56 per pond. Boter f 1,10 tot 1,14 per pond. Savoye kool ƒ2,10 tot 3,— per 100 stuks. Goudreinetten 24,40 per 100 k.g. Kleiperen 10,40 tot 12,30 per 100 k.g. Spruitkool 5,50 tot 15,— per 100 st. SOMMELSDIJK. Zondagavond is ingebro ken by den heer P. de Graaf aan den Dorps weg alhier, terwyl de bewoners naar de kerk waren. Geld en eenige waarde-papie- ren worden vermist. Hoewel men yverig zoekt naar de(n) dader(s) is men er nog niet in geslaagd iets op het spoor te komen. Voetbal. Zondag speelde Flakkeehaar laatste serie wedstryd tegen S.M.V. van Rotterdam. De gasten waren vooral na de rust in de meerderheiden wonnen met 5 0 zoodat S.M.V. den le prijs behaalde. Om de 2e en 3e prys moet worden ge loot door Hellevoetsluis en Zierikzee, die beide wonnen met 2-1. Scheidsrechter Van Wyk leidde een goede party. DIRKSLAND.-Voor het dienstjaar 1926-'27 zyn alhier 9 jachtakten afgegeven. Vrydag j.l. stierf van den landbouwer P. Polder onder verdachte omstandigheden een 2-jarige vaars. Na onderzoek bleek het dier te zijn gestorven aan miltvuur en wer den daarom dadeiyk alle maatregelen getrof fen om de zeer gevreesde ziekte tot één geval te beperken Het dier werd op het terrein der gasfabriek verbrand. Het bleek echter Zondagmorgen dat de ontsmetting niet afdoende is geweest, want toen werd weer een koe onwel en stierf binnen een half uur. Ook dit cadaver werd Zondagavond verbrand. Tot heden hebben zich op dien stal geen nieuwe gevallen voorgedaan, hoe wel men daarover echter nog niet gerust is. Het is voor den man, wiens beesten niet verzekerd zyn, een zwaar verlies. HERKINGEN. Loop der bevolking op 1 Jan. 1926 430 M. 425 Vr. Totaal 855 Geboren 10 7 17 Ingekomen28 30 58 Overleden Vertrokken 3 M. 4 Vr. Totaal 7 20 26 „46 •te schrijven. Maar ik had jou de belofte moeten afpersen in plaats jij aan mij. Want nog altijd wacht ik op een uitvoerigen brief van je. „Ik ben goed hier aangekomen en begin aan de kuur", is de inhoud van de eenige briefkaart, die ik van je ontving. Kon een telegram korter zijn? Je zult me antwoorden: „Beste vent, wat moet ik je anders schrijven, dan dat ik in een hotel kamer gekropen ben, vies bronwater drink en de kuur streng volg? Is dat zoo belangrijk te hoo ren?" Niet waar Wolf, zoo'n antwoord ligt op je lippen. Mijn waarde, wijze oudste, wat voor bijzonders gebeurt er in mijn leven, en toch is dit reeds de derde brief, dien ik aan je schrijf. Ik heb dit velletje postpapier reeds omgeslagen en ben vooreerst niet van plan mijn pen neder te leggen. Zoo zie je, welk een verschillende opvatting wij hebben! Nog altijd breng ik mijn vrijen tijd door in het Bezuidenhout. Als het mogelijk was, is het daar in huis nog gezelliger dan vroeger. De twee schoon zoons en het kleine grut breken op aangename wijze aan tafel de rij van louter lichte kleedjes. Want je moet weten, Wolf, de familie is nu vol tallig. Jettie's huzaar is terug van zijn paarden- kooperij en, tot vreugde der geheele familie ,hier in garnizoen gekomen. Mevrouw en de luitenant Rentinga hebben nu hun huis in de Javastraat betrokken. Van Werden heeft zijn zomerverlof gekregen en met vrouw en kind kamers genomen in het groote pension, dicht bij de ouderlijke woning. Onnoodig hier bij te voegen, dat het huis in het Bezuidenhout het algemeene reunie-punt blijft, waar allen vast tweemaal in de week dineeren. En het is gelukkig dat zij mij ook beschouwen Zoodat op 1 Jan. 1927 de bevolking be stond uit 448 M., 436 Vr., totaal 884 of vermeerdering met 29 personen. Gesloten werden 10 huwelijken. 1 kind werd erkend. Woensdag 12 Januari a.s. wordt weder gelegenheid gegeven zich op te geven voor kostelooze vaccinatie. Op a.s. Zaterdag des middags om 3 uur zullen er in de Ned. Herv. Kerk eenige zit plaatsen worden verhuurd, waaronder negen nieuw bygemaakte plaatsen. Ook de schepen bank zal worden verhuurd. GOEDEREEDE. Door een onbekende gever in deze gemeente is een vet varken geschon ken voor hulpbehoevende menschen alhier. a.s. Donderdagavond hoopt in de Ned. Herv. kerk voor te gaan, de heer Bouman van Stellendam. By de nieuwjaarsuitdeeling van de Ned. Herv. kerk is aan de armen ieder ƒ2,50 geschonken. L. Zoeteman zou een pakje aan de motor van den beurtschipper brengen en had het ongeluk van de loopplank in de haven te vallen en werd gelukkig door Orgers gered. OUDDORP. De Wed. A. Kastelein, wonen de bij de Haven, heeft onderhands by het dorp aangekocht een stukje grond om een woonhuis voor huur op te laten bouwen. De afgeloopen week hebben de kuil- visschers van 1 10 k.g. Schubben per week gevangen, zoodoende een schrale week. Als nagiften in de Ned. Herv. Kerk, zyn nog ingekomen extra giften van 20.-, 10.- en 2.50. De gewone jaariyksche Houtverkooping langs de wegen is in vergelijking met voor gaande jaren duur betaald. In de laatste jaren wordt hier veel land ontgint en zoodoende verdwynt er veel houtgewas. In de Weervisscherlj Westen zyn 2 zal men gevangen, een van 7 en een van 14 pond. Joh. Sperling heeft zyn Blazer onder hands verkocht aan C. Moerkerk alhier. A.s. Vrijdagavond zal er vergadering plaats hebben van de Geitenfokvereeniging. Op Donderdag 26 Dec. 1926 gaf de Zangvereeniging „Ouddorps Gemengd Koor" een winteruitvoering in de oude School. Deze uitvoering mag wel schitterend ge slaagd heeten. Nadat de voorzitter een welkomswoord had gesproken, werd onder leiding van den heer J. Hekman te Middelharnis begonnen met de afwerking van het program. Hoewel zeer jong beschikt de vereeniging nu al over goede krachten by hun zangen is de directeur ook juist geknipt om deze ver eeniging op te voeren op muziekaal terrein. Zeer schitterend werden de zangnummers afgewerkt en ook het Biyspel vond zeer veel bijval bij het publiek. A.s. Zaterdag hoopt de vereeniging weder een uitvoering te geven die zeer druk be zocht zal worden, daar de entree zeer laag is gesteld. Een woord van dank aan den Directeur, die alles opofferd voor zijn vereeniging. NIEUWE TONGE. Dr. C. van Gelder alhier is voor het jaar 1927 weder aangesteld als als kind van den huize, want anders zou ik je te veel missen, oudste. Mijn verhouding tot de familie blijft over het algemeen zeer gunstig. Over het algemeen zeg ik, want helaas Wolf, oom blijft eveneven hatelijk observeerend, een raadsel voor me. Ik zou hem reeds lang over zijne vreemde hou ding tegenover mij ondervraagd hebben, ware hij in de laatste dagen niet ongesteld. Aan het be zorgde gezicht van tante bemerk ik, dat zij- zijn toestand niet licht inziet. Ik wil nu wachten met ophelderingen vragen tot hij weer beter is. Tante vertelde mij ook, hoe hij den geheelen winter reeds sukkelde aan jichtaanvallen; dat zal zijn humeur wat in de war gebracht hebben, denk ik; want anders weet ik mij zijn gedrag niet te verklaren. Dikwijls, als ik vroolijk aan het babbelen ben met de z.g. nichtjes, vang ik, toevallig naar oom kijkende, een doorborenden, ja Iaat ik het maar zeggen, achterdochtigen blik op en als hij bemerkt, dat ik naar hem kijk, vraagt hij allerlei malle dingen, bijvoorbeeld, of ik tabaks-aandeelen heb of geïnteresseerd ben in suiker of kina. Nu vraag ik, ben ik nu iemand met een speculatiegeest! Als hij geen jicht had, zou ik kunnen vermoeden, dat hem nog wel wat anders kon schelen. Nu denk ik, de man is ziekelijk en och, een enkel wit wolkje aan den hemel doet immers het blauw daarachter des te krachtiger uitkomen. En blauw, diep helder blauw is de hemel tusschen mij, tante, mijne drie oudste nichtjes en haar aanhang. (Wordt vervolgd

Onze Eilanden | 1927 | | pagina 1