Benauwd Abdijsiroop TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN KWATTAAt Dats KWATTA ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 23 OCTOBER 192 6. No. 98 23 Oct. 1926 De hulpbrug over de Koningshaven te Rotterdam. De toestand van de tweede Maasbrug te Rotterdam is van dien aard, dat vele reizi gers die naar ons eiland terug willen met de sneltram van 6 uur uit Rotterdam, niet weten, hoe laat ze wei moeten zorgen over die brug te zyn, om niet te laat te komen. Woensdagavond j.l. zyn er weer verschei- denen te laat gekomen en dit zullen de laatsten nog wel niet zyn. Echter is er toch wel een weg om niet te laat te komen en dat is om gebruik te maken vandenspoor- treia die 5.15 van het Station Beurs vertrekt in de richting Dordrecht en die een halte heeft op Fe(jenoord, alwaar men vlak.by het Station der tram aankomt om 6.20. We meenen onze lezers met deze gele genheid in kennis te moeten stellen en raden den Flakkeeenaars die in Rotterdam zijn ge weest deze gelegenheid aan, dan komen ze stellig niet te laat. Deze trein gaat Zondags niet. Plaatselijk iNieuws. MIDDELHARNIS. Tot Organist in de Ned. Herv. kerk is aangesteld de heer Adr. van Zetten Ez. De conducteur der R. T. M., de heer W. Vroegindewey Mzkreeg Dinsdag by het lossen van vee een zoo ernstigen trap van een rund tegen zyn buik, dat hy noodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. In het College van Kerkvoogden en Notabelen zyn thans aan de beurt van aftre ding de hh.: E. de Lint, Kerkvoogd;G.Buih en L. Koote, Notabelen. Herbenoemd zyn door den Commissaris der Koningin tot Zetters voor 's Ryks directe belastingen in deze gemeente de heeren: J. A. Slis en J. Timmers. Deze week zyn twee werkpaarden in de noodslachtplaats afgemaakt moeten wor den, dto beiden van buiten deze gemeente zyn aangebracht. Een werd afgekeurd en ver nietigd, terwyi het andere voordeconsumptie is goedgekeurd en grootendeels alhier ver kocht. Uevondon voorworpeneen heeren-por- temonnaie met eenig geld, welke de recht- hebbendo kan terugbekomen bymej.N. van Dongen Jd., Westdyk. Centrale Telling te Middelharnis op Woensdag 20 October 1926. Andyvie 0,30 tot 2.70 per 100 stuks. Bloemkool ƒ5,- tot ƒ16,— per 100 stuks. Savoye kool ƒ3,- tot 7,—per lOOstuks. Roode kool 0,80 tot ƒ4,— per lOOstuks. Sprultkool 6,60 tot 18,70 por 100 k.g. Princesseboonen 13,70 per 100 k.g. Peren: Kleiperen 7,— tot 10,- por 100 k g. Borgamotton 7,60 tot 8,p. 100 k.g. Louwijes 8,60 por 100 k g. Appelen: Bismarck 24,80 per 100 k.g. (val) 12,— per 100 k.g. Qoudreinet 80.- per 100 k g. (val) ƒ11,- per 100 k.g. Bonman Reinet ƒ0,- tot 22,60 p 100 k.g. Druiven 0,31 tot 0,32 per pond. 2e soort 0,21 per pond. Kaas (20 plus) 0,40 per pond. (volvet 45%) ƒ0,45 tot ƒ0,47 per pond. Clonveiling op Donderdag 21 October 1926. Bonkon 1,40 per baal. Gewone 1,74 tot 1,85 por baal. Drieling 1,14 tot 1,89 per baal. Plcklers 1,62 per baal. SOMMKLSDIJK. Tot leden van het College van Zetters van 'sRyks Directe Belastingen zyn herbenoemd de heeren M. Born G.Lz. on J. A. Slis Jz., die hunne benoeming hebben aangenomen. De dienstplichtige der lichting 1923, J. A. Ar don, is voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht wegens persooniyke onmisbaar heid. Vorige week zijn uit deze gemeente plm. 1400 H L. uien en plm. 13U0 H.L. aardappelen verscheept. Voetbal. Zondag a 8 ontvangt „Flakkee" voor den Bond „Rotterdam" uit Rotterdam. Aanvang 2 uur. HERRINGEN. A. s. Dinsdagavond te 7 uur zal het. bestuur van de Afd. „Het Groene Kruis" alhier in het gemeentehuiseene ver gadering houden. By publicatie is bekend gemaakt, dat de Burgemeester, - behoudens onvoorziene omstandigheden' eiken Dinsdagmiddag van 2 tot 3J uur ten gemeentehuize voor de ingezetenen te spreken zal z(|n. De catechisaties in de Ned. Herv. Kerk alhier zyn deze week begonnen onder leiding van den Consulent Ds. Polhuys te Stad a/t. Haringvliet. De verrichtingen van den keuringsdienst van waren over het 3e kwartaal 1926 In deze gemeente-zlln als volgt: 18 Inspecties In winkels en bakkeryen, 11 monsters melk, INGEZONDEN MEDEDEELING) VOILEMELK REEPEN Slechts één merit kan aan de spits staan 7 monsters van andere waren, 1 party ter plaatse afgekeurd, l#party in laboratorium afgekeurd en 1 waarschuwing toegezonden. - Voorzoover bekend zal er dezen winter geen vervolgcursus aan beide scholen worden gegeven. STELLENDAM. Tot zetters by 's Ryks directe belastingen zyn benoemd de Heeren P. Biemond en J. M. Kreeft. - Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier collecte worden gehouden voor de Christelyke bewaarschool. OUDDORP. A.s. Donderdag zal alhier de halfjaariyk8che Veemarkt worden gehouden. - De godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk zullen a.s. Zondag beginnen 9.30 uur. - Kinderen die aan de Zondagsschool wen- sclien deel te nemen in de Doopsgezinde kerk die 31 October een aanvang neemt kunnen zich a.s. Maandag om 4 uur in bovengenoemde kerk laten inschryven. Van den landbouwer C. Tanis Cz. is een paard in een sloot verdronken. Beroepen naar de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Th. Keck van Gardingen. Op# den gehouden Gemeenteraad van Donderdag 21 October werd besloten op de O L. School in den Oostdyk een assistente aan te ptellen op een jaarwedde van 500. - Human Breen heeft dezer dagen een Cichoreiwortel gedolven van de kolossale lengte van 2 Meter. By den landbouwer K. Tanis en in de ODStduinen is het Mond- en Klauwzeer uitgebroken. Voor de Geitenfokvereeniging is reeds de derde Bok aangekomen en geplaatst by Jan Meyer in Doornweegje. NIEUWE TONüE. Tot gemachtigden van het Kiescollege alhier zyn herkozen de heeren M. Vreeswyic en T. Koppenaal, terwyi in de vacature wyien P. v. d. Mast is gekozen de heer C. van den Boogert en in de vacature T. Holleman Cz. (aftredend) de heer A. Kie vit Cz. OUÖB TONGE. Van den heer D. G van Es brak van een wagen geladen met bieten een achterwiel Meteen ige materieels schade liep dit ongeval af. Als een byzonderheid kan worden ver meld, dat de 82-jarige H. Hartman dezen zomer nog 150 mud aardappelen heeft ge dolven. Naar wy vernemen wordt Zaterdag 80 October do Nutsbibliotheek weer geopend. Waar het aantal boeken met vele nieuwe is vermeerderd behoeven we ons gedurende de lange winteravonden niet te vervelen. Immers een goed boek is een goed vriend Voorloopig zal de uitreiking plaats hebben van 3 tot 4 uur. OOLTGENSPLAAT. Tot leden van het College van Zetters zyn herbenoemd de heei J. Jacobs Jzn. en in de vacature N. Braber. wegens bedanken, benoemd de heer A. van R08sum. De gemeentebegrooting voor het jaar 1927. die tot den dag der behandeling iu den raad voor een ieder ter visie ligt, «lui» in ontvangsten en uitgaven met 130 807,96 en de begrooting der Bewaarschool voor het jaar 1927 sluit in ontvangsten en uitgaveD 2587.22J. De heer C. Verhoeven, hoofd aan de Openbare School, heeft tegen 1 December a.s. eervol ontslag aangevraagd. De cursus in fraaie en nuttige hand werken van de Vereeniging Volksonderwijs is Woensdagmiddag begonnen. Reeds heb ben zich 20 deelneemsters aangemeld. Zondag zal Ds. H. de Lange optreden te Nieuwerkerk (Zeeland) waarheen hy een beroep heeft ontvangen, zoodat in de Ger. Kerk alhier, des morgens 9 30 en des nam. 6 uur, leeskerk zal worden gehouden. Van den landbouwer D Korteweg Czn. moest een Ij-jarig rund uit nood worden geslacht Het vleesch werd voor de consump tie afgekeurd en onder politietoezicht be graven, DEN BOMMEL. De heeren N J. Rosmolen en T. Mosselman hebben hunne benoeming tot zetters by de ryksdirecte belastingen aangenomen. r Op 8 November a.s zal stemming wor den gehouden voor een gezworene van den polder „den Uitslag". Het stembureau houdt zitting van 8J tot 10J uur. Tegen den landbouwer J. C. de W en den koopman J. K. (van Stad aan 't Har is proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de vleeschkeuringswet; de eerste wordt, vervolgd wegens niet aangeven, de tweede wegens vervoer van een dood paard. Verslag van de „Groene Kruis" vergadering. Nadat de notulen waren gelezen en de ingekomen stukken een beurt hadden gehad, kreeg de penningmeester het woord, tot het doen van rekening en verantwoording over 1925. Uit deze rekening bleek, dat de in- komsten hadden bedragen 785,01 en de uitgaven 152,62, zoodat er een batig saldo is van f 682,39. De secretaris, die als afge vaardigde de Alg verg. te Rotterdam bezocht, brengt verslag uit van het daar behandelde, torwyi hy ook een verslag uitbracht omtrent den toestand der afdeeling over 't afgeloopen jaar. Vervolgens leidt de voorzitter den beschry-1 vingsbrief in voor de Alg. vergadering op 29 October a s. Verschillende punten dei- Agenda worden besproken In verband met punt II dier agenda deelt de voorz mee, dat binnenkort, als de werkzaamheden zijn af geloopen, de burgery zal worden opgeroepen tot een vergadering, om te spreken over de oprichting van een kas, ter bestryding van kosten by' ziekenhuisverpieging. Tot afge vaardigde naar de Alg. Vergadering te Rot terdam wordt de heer P. Bisschop gekozen; de aftredende bestuursleden, de heeren E. Mast en A. K. Meulendyk worden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd. By de rondvraag komt de lyst van sprekers nog eens op 't appèl. In verband hiermee wordt besloten om te trachten, dezen winter een spreker te kr(jgen voor een lezing met lichtbeelden. Aan den heer J. Boelhouwers wordt door den voorzitter dank betuigd voor een cadeau, bestaande uit een luchtkussen en een warmwaterflesch, door hem aan de afdeeling geschonken. Tenslotte deelt de voor zitter mee, dat op een kort geleden gehou den vergadering van de commissie voor de ziekenauto het tarief is vastgesteld op 40, 50 en 60 cent per K M. alle onkosten in begrepen. Hiermee was de agenda afgehandeld en werd de vergadering gesloten. STAD AAN 'T HARINGTLIBT. Tot lid van het college van zetters alhier zyn her benoemd de heeren M. J. v. d. Boogert en Abr. Braber. Tegen J, K is procesverbaal opgemaakt wegens het ryden met een auto zonder rij en nummerbewys. De gemeentebegrooting dienst 1927 is vastgesteld voor den gewonen dienst in ont vangsten en uitgaven op 42540,29J; ka- pitaaldienst in ontvangsten 2431,60; in uitgaven 2400; batig slot 31,60. Door den kolenbond alhier worden de gewone kachelkolen verkocht voor 1,75 de eierkolen voor ƒ2,-. HELLETOETSLU1S. Voetbalprogr. Zon dag as. te Rotterdam: B.A. S. I-Hellevoetsluis I aanvang 12 uur, terrein Groenewegje. Het Gemengde Koor „Zanglust", Dir. de heer A. W. v. d. Linde, zal begin vol gende maand een uitvoering geven in de „Casino"-zaal. Dr. Wesselink heeft met ingang van 1 Januari as. ontslag gevraagd als Genees kundige van de Zieken- en Begrafenisfonds. - Vanwege den Ryks waterstaat is aan besteed het onderhoud van werken behoo- rende tot het Kanaal door Voorne, gedurende 1927, 1928 en 1929. is, doordat haar vader door de handel in peper, hetgeen in oorlogstyd over de grens werd gesmokkeld, ryk is geworden. Tilly's ethisch gevoel komt hierdoor in opstand en zy wil weten of het waarheid bevat wat men vertelt. Haar vader is bang dat zij er naar vragen zal en wil steeds iemand bij zich hebben, zoo moet zijn broer Gerrit(de heer Hekking) en makelaar van Scheer (heer J. Hartman) alles doen om te maken dat Tilly niet allegn met hem is. Verschillende besprekingen worden gevoerd en het woord „peper" wordt verboden. Hierby is vooral Jet eenig en zy on Lucas brengen de lachspieren nog al eens in beweging. Door Lukas komt echter alles ter oore van Tilly. Deze verzendt een paar telegrammen, maakt haar verloving uit, daar Victor te hoog staat voor haar, om dat haar vader geld met peper heeft verdiend Tafelappelen ƒ8,- tot ƒ31,- per 100 k.g. Keukenappelen ƒ3,— tot 23,—p. 100kg. Keukenperen 2,10 tot 12,20 p. 100 k g. Spruiten ƒ4,— tot 17,— per 100 kg. INGEZONDEN MEDEDEELING. Laagste mschryver hiervoor was de beer J. B. de Wolf te Dordrecht, voor 23.4UO per jaar. De Rykswerf-werkliedenvereeniging „Wilhelmina zal 28 en 29 October op be scheiden wyze haar 3(J-jarig bestaan herden ken in het lokaal van de Wed. de Pyper. Naar wy vernemen zal dan medewerken de heer Wouter Goedzee, te Rotterdam. Zondag a.s. n.m. 6 uur, zal in het Herv Evangeliesatiegebotiw optreden de heer K. Zuiderduin, Evangelist te Roekan je. Maandag- en Dinsdagavond j 1. gaf de tooneelver. „Comoedia" een uitvoering in de Cassinozaal en bracht voor een geheel en al bezette zaal ten tooneele het biyspel in 3 bedryven „Peper" door Henri't Sas, hetgeen onder regie van den heer F. G. Tieman is ingestudeerd. De regie van den heer Tieman verzekerde ons reeds een tot in de puntjes verzorgde opvoering en wederom zal niemand der toeschouwers teleurgesteld naar huis zyn gegkan; integendeel een ieder heeft genoten en zal zich voorgenomen hebben geen uit voering van „Comoedia" over te slaan. De inhoud van het stuk is aardig, met leuke spelmomenten. Reeds by het opgaan van het scherm kunnen we de bazigheid be wonderen van Jet, de huishoudster (Mevr. J. Spoon-v. d. Blink), zy kan zich goed laten helpen en ieder goed aan het werk zetten, dat ondervond de schilder (dame inschilder- kleedy) en zeer zeker Lucas, huisknecht (heer Tieman) welke laatste om werk komt hy Alphonse van Rozenhoven (F. W. B. de Haas), en steeds naar „zyn oorwurmen" wordt gestuurd. Alphonse van Rozenhoven heeft een doch ter Tilly (Mej. A. J. Bos), die verloofd is met Victor (heer J. v. d Wal) zoon van Prof. Snoek v. Dorren (heer G. Werkema) en pas van kostschool komt, waar zy voel geplaagd Wanneer Uw luchtwegen verstopt lijn en g(j een gevoel van be nauwdheid krijgt, probeer dan eens Akker's Abdijsiroop die door haar sljjinoplossende werking Uw luchtwegen zal zuiveren van slijm die zich op Uw borst heeft vast gezet. Gebruikt ook by bronchitis, asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoest, keelpjjn de bekende Akker's verzacht - zuivert geneest. Vrouwenrubriek. en eischt haar moeders erfdeel. Zij wil 's nachts vertrekken, vraagt hulp van Lucas. Ook haar vader wil 's nachts vertrekken en geeft Lucas zelf de opdracht. Aardige too- neeltjes doen zich voor. Professor Snoeck v. Dooren komt 's avonds nog laat om voor zyn zoon te pleiten. Hij wordt door Lucas ontvangen en deze scheldt hem op z'n Hollandsch gezegd „de huid vol". Professor blyft wachten, valt in slaap, wordt in 't donker toegedekt door Jet, die denkt dat het haar meester is. H'(j wordt nader hand gewekt door Gerrit v. Rozenhoven en nu herkennen deze elkaar als oude school kameraden. Kennismaking wordt hernieuwd en de zaak geregeld. Ook Victor komt nader hand en na uitleg van de Prof. over het woord „ethisch" blyft Tilly en de verloving wordt gehandhaafd en besloten tot trouwen, v. Rozenhoven is echter niet zoo ryk en heeft het moederserfdeel van zyn dochter door speculatie verloren en wil dus niet over financieels dingen spreken. Lucas heeft echter een bericht in de krant gezonden, dat Tilly haar moederserfdecl weg schenkt. Veel brieven komen om hulp en ondersteuning, doch ook eenige van schuld- eischers van Victor. Victor valt dus van zyn noogte en moet smadeiyk de aftocht blazen, daar nu uitkomt dat het om het geld te doen was. Het einde is dat jet's hartewensch vervuld wordt en met haar meester huwt. Het stuk is door allen, zonder uitzondering, zeer goed gespeeld. De namen der speelsters en spelers zijn ons allen welbekend en velen zullen reeds meerdere malen hun spel be wonderd hebben. Alleen Mej. Bos speelde dezen keer voor het eerst in een hoofdrol, en dadeiyb moeten wy zeggen dat haar spel warm aandoet. Comoedia is door haar ook weder een fliuke kracht ryker. Mevr Spoon is steeds in haar rollen als huishoudster of oude dame schitterend, de heer Werkema in deftige rollen en de heer v. d Wal in jongensrollen, d w.z. in rollen op jeugdigen leeftUd Enfin, de heer Tieman verdeelt deze altijd zooals het behoort.. De tooneelaankleeding was wederom prach tig. Hiervan behoeven w(j echter niets meer te zeggen, daarvoor hebben wy reeds ver scheidene malen geschreven. Een bal besloot dezen kunstvollen a*vond, waarop de tooneel ver. „Comoedia" velen vergast heeft Een woord van hulde voor den regisseur en medewerkenden. VKÏLINGSRKRIOHT van Woensdag 20 October 1926, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Prei 1 40 per 100 bos. Aardappelen ƒ4,— per 100 kg. Poters 2,70 per 100 kg. Druiven blauwe 0 32 tot f 0.54 per kg. Boonen duhb st ƒ8.— t. 43,— p. 100 k.e. stobsny ƒ24,-t. ƒ49,—p. 100 k.g. Peen 5 30 per 100 bos. Kroten 2 Go per 100 kg Roode kool 1.60 tot 3 80 per 100 st Savoye kool 6.60 tot 6,70 per 100 st. Bloemkool I ƒ7.- tot, 17,- per 100 st. li 3.- tot. ƒ10,- per lOOst. Andyvie 0,80 tot 0.50 per 100 krop. Uien 2 - tot ƒ4.- per 100 kg. Sjalotten 4 70 per kg Tafelperen ƒ9,- tot 25,— per 100 k g. Tailleur Costuumpjes voor Schoolmeisjes. Tailleur costuumpjes zyn dezen herfst zeer en vogue en de nieuwe mantels en maten- pakken zy'n bijna zonder uitzondering te herbennen aan dien perfecten snit, welke men door de kunst van den kleermaker bereikt. Kinderen zien er altijd buitengewoon gedis- dingueerd uit in den slanken eenvoud van tailormade costuumpjes, doch het is niet altijd mogelyk hun kleeren te geven, welke door beroeps-coupeurs zijn gemaakt. Die zyn meestal zoo duur, dat men er niet aan durft te denken, temeer als men bedenkt, dat het schoolgaande meisje zeer waarschyniyk den volgenden winter weer „er uit gegroeid" zal zyn, Doch, tailleurcostuumpjes kunnen wor den nagemaakt en goed nagemaakt, als men een model heeft, dat werkelijk goed is en indien men aantrekkelijke modellen wil heb ben, behoeft men niet verder tekyken.dan deze bladzijde, waarop de twee teekeniDgen een zeer aardig idee geven van de eenvoudige mode, welke op het oogeublik overheerscht. De mantel, No. 1161, is gemaakt op de rechte, afhangende wyze, doch eentonigheid van model is op haudige wijze vermeden door het aanbrengen van de geplooide zypanden aan iederen kant. Het manteltje wordt ge maakt van Bordeauxkleurig rips en wordt vastgemaakt met een grooten knoop aan de voorzyde. Men lette vooral op den kraag en de revers, die er het speciale kleermakers cachet aan geven. Deze mantel is geschikt voor meisjes van 1216 jaar. Knippatronen zyn verkrijgbaar onder opgave van No. 1161. Kosten 55 cents. Het mantelpakje No. 1162 is zeer eenvou dig, hetgeen het zeer geschikt maakt voor schooldracht. Marineblauw serge of rips in een van de gangbare kleuren zijn beide even -reschibt voor dit modelletje en de knoopen, welke het ieube manteltje sluiten, moeten van effen been zyn. De rok is open en wordt gewoon met een overslag gesloten; meD kan leze op een satijnen lyfje zonder mouwen vasthechten, terwijl het manteltje zeer een voudig is met rechte ïynen van den schouder it neervallend. Dit costuumpje is geschikt voor meisjes van 10-15 jaar. Knippatronen «Ija verkrijgbaar onder opgave van No. 1162. Kosten 55 cent. Nuttige wenken voor do Huisvrouw. Het oud worden van cake en koekjes. Men heeft dikwijls last van het spoedig „oud" worden van boekjes en voornamelijk licht gebak, zooals cake, ook al wordt het nog zoo netjes in een trommeltje geborgen. Wil men het spoedig oud worden voorkomendan moet men by de cake een stevige snede brood in ien trommel doen, die men om de drie dagen vernieuwt. Uienlucht uit pannen verwijderen. Heeft men in de een of andere pao uien, visch of onaangenaam riekende groenten gekookt,dan kan men de lucht daarvan spoedig uit de pan verwijderen, door een beetje azijn b}j het water te doen, waarin men ze uitwascht. De achterzijde van schilderijen moet. men van tijd tot tyd controleeren. Vindt men er gaatjes of scheuren in, dan moet er nieuw papier overheen geplakt worden, daar er anders gemakkelijk stof en vuil inkomt, het geen aan de doeken geen goed doet. INGEZONDEN MEDEDEELING. Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Door 30, Tube 80 ct. PUROL Kurjjerlijke Stand. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z. v. M. L. Goumaire en Tr. van Hoften. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johannis Petrus, z v. Matthys Johannis Gerardus Josephus Koenraadt en Joanna Maria Jacobs.

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 5