KWATTAft Bats KWATTA VOLLE MEIK REEPEN ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 29. SEPTEMBER 192 6. den gegeven, doch dat elk geval afzonderlijk dient te worden onderzocht. Ook wanneer verschillende gemeenten elk voor zich een waterleiding kunnen stichten kan samenwerking ook in hóar voordeel zijn. Tegen het nadeel van een uitgebreid buizen net staan verschillende andere factoren ten gunste van een groepswaterleiding, waarvan spr. er een zestal behandelde: lagere afschrij vingen op 't buizennet; voorziening van ver schillende kommen, waaruit een platelands- gemeente bestaat; voordeeliger geldleening; hesparing op kosten voor winning en zuivering van liet water; besparing op administratie; deskunoiger bedrijfsleiding." Spr. gaf eenige voorbeelden, hoe grootere gemeenten met voordeel hun bedrijf in een groepswaterleiding inbrachten. Den meest gewenschten bedrijfsvorm noem de spr. dien waarbij een snelle totstandkoming en een economisch beheer worden verkregen, terwijl wrijving tusschen c'e deelhebbende lichamen wordt voorkomen." Men zou ceneigd zijn, uit dit oogpunt de voorkeur te geven aan een bedrijf, waarbij de leiding van een hooger bestuur uitgaat, de provincie of den Staat. Spr. behandelde als voorbeelden he-t pro vinciaal waterleidingsbedrijf van Noord-Hol land en de Wurttembergische Landeswasser- versorgung. Maar velen zullen in het belang van de ge meentelijke autonomie aan samenwerking tus schen de gemeenten de voorkeur geven. Deze samenwerking kan gescheiden op publiekrechtelijken grondslag ex artt. 121 en 122 der Gemeentewet en op privaatrechtelijken grondslag in den vorm eener naamlooze ven nootschap. Spr. somde de voor- en nadeelen dezer vormen op, en besprak daarbij het rap port der commissie-Sybenga-1913 aan de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeente belangen, alsmede het aanhangige wetsont werp tot wijziging van de Gemeentewet. Daarna werden eenige voorbeelden van de verschillende bedrijfsvormen genoemd,Jzooals die voor groepswaterleidingen hier te lande toepassing vonden. Spr. gaf een beknopt overzicht van hetgeen de staat op het gebied der drinkwatervoor ziening heeft gedaan, o.a. (in 1913) de oprich ting van een permanenten rijksdienst, het rijksbureau en een centrale commissie voor drinkwatervoorziening. Het rijksbureau is allereerst adviseur der regeering en voorlichtend orgaan van provin cies, gemeenten en particulieren. Zijn taak heeft de laatste jaren een zeer grooten omvang aangenomen. O'p verschillende wijzen is steun van rijks wege aan de gemeenten verleend, door bij dragen in de kosten voor het opmaken van plannen, door bijstand van het rijksbureau, door verstrekking van bouwkapitaal en door overneming van een deel van het risico der exploitatie. Daarnaast zijn de provinciën krachtig ter hulp gekomen en Gelderland is hierbij niet achter gebleven. Het provinciaal bestuur liet in 1919 door het rijksbureau een globaal plan opmaken als leidraad voor de meest economi sche wijze, waarop de geheele provincie van waterleiding zou kunnen worden voorzien. Ver schillende waterleidingsplannen werden krach tig door de provincie gesteund, maar helaas leed tot hu toe het grootste plan voor geheel Oostelijk Gelderland schipbreuk door de botte weigering van vele gemeenten. Wanneer de ge meenten zóó weinig de taak beseffen, die in den huidigen tijd voor haar is weggelegd, vraagt men zich, aldus spr., wel eens af of de autonomie hier ten koste van alles moet wor den ontzien. De toekomst zal zonder twijfel algemeene aquaficatie brengen. Allereerst zal gestreefd moeten worden naar samenwerking tusschen de gemeenten aan de hand van degelijk uitgewerkte plannen. Zijn voorloopig alleen partieele voorzieningen moge lijk, dan zullen deze zooveel mogelijk in grooter verband moeten passen, waartoe voor zoover noodig regelend van hooger hand moet worden opgetreden. Spr. hoopte dan voor de toekomst op een geleidelijke concentratie, tot heil van de be trokken streken. Maar verre de voorkeur verdient het, indien reeds van den aanvang af 'n gezonde centrali satie wordt betracht en het is aan de gemeen ten om ervoor te zorgen dat die centralisatie van héir uitgaat en dat het niet noodig word dat zij van bovenaf wordt opgelegd of buiten de gemeenten om tot stand wordt gebracht. Waar noodig, riep spr. daarvoor de mede werking in van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten. De heer Wttewaall, burgemeester van Lochem, hierna het woord verkrijgende, begon met een woord van dank aan den heer Krul, voor de buitengewoon prettige samenwerking van het gemeentebestuur van Lochem en het Rijksbureau bij de totstandkoming van de Lochemsche waterleiding. Er wordt wel eens beweerd, aldus spr., dat Rijksbureaux duur werken, maar spr. mag constateeren, dat in dit geval door den heer Krul en zijn ambte naren alles is-gedaan, om onze|waterleiding niet duurder te maken dan strikt noodzakelijk was. Spr. is ook voorstander van een groeps waterleiding en hij vindt het uit algemeen oog punt nog altijd jammer, dat Lochem door de mislukking van het plan voor Oost-Gelderland zijn eigen "weg moest gaan. Doch dfe Lochem sche waterleiding is zóó aangelegd, dat aan sluiting bij een groepswaterleiding altijd moge lijk blijft. Spr. hoopt, dat het spoedig daartoe zal komen, maar Lochem, dat het geheele risico droeg, zal dan natuurlijk zekere voor waarden stellen. Het Lochemsche bedrijf is §ehel automatisch en spr. gaf daarvan, aan e hand eener teekening, een beknopte be schrijving. Ingezonden Mededeeling. ct. Slechts een merk kan aan de spits staan De bedrijfszekerheid is zoo groot mogelijk gemaakt en tot dusver deed zich nog nimmer een hapering voor. De capaciteit is slechts voor een derde deel- belast, terwijl toch het verbruik wel ongeveer het maximum heeft bereikt. Een groot voordeel der waterleiding is de betere voorziening tegen brand, waartoe 200 brandkranen zijn aangebracht, zoodat bijna elk perceel met 8 slangen tegelijk kan worden bereikt. Met algemeene stemmen besloot de Raad de verplichte aansluiting in te voeren, daar anders het bedrijf vooral in 't begin zeer oeco- nomisch zou werken. Aanvankelijk bestond hiertegen bij de burgerij een vrij sterk verzet; doch het resultaat was ten slotte, dat prac tised alle daarvoor in aanmerking komende perceelen waren aangesloten vóór de verplichte aansluiting een jaar na de opening der water leiding van kracht werd. Dit succes werd o.a. verkregen, door voor alle aangeslotenen de dienstleiding tot een maximum van 40 M. gra tis te leggen en bovendien voor de drie laag ste klassen eveneens de binneninstallatie. De tarieven der waterleiding zijn niet druk kend en loopen van 8 tot 48 per jaar naar gelang van de huurwaarde der perceelen. In theorie is het waterverbruik tot een zeker maximum beperkt, doch practisch wordt hier van geen gebruik gemaakt, al waakt de direc tie natuurlijk tegen waterverspilling. De financieele uitkomsten van het bedrijf zijn gunstig. Reeds in het 2de bedrijfsjaar zal een kleine winst (circa f 1400) worden gemaakt. Tenslotte constateerde spr. dat behoudens een zeer enkele uitzondering, de ingezetenen van Lochem ingenomen zijn met de zegeningen der waterleiding, welke zij dagelijks aan de lijve ondervinden. De voorzitter dankte beide sprekers. Hij meende, dat de lieer Krul trotsch mag zijn op hetgeen in Nedeiland op het gebied der watervoorziening, vooral dank zij den arbeid van het Rijksbureau, reeds werd bereikt. En de heer Wttewaal mag zeker met gerecht vaardigde voldoening terugzien op het belang rijk aandeel, dat hij had in de totstand-koming der Lochemsche waterleiding, waarvan de financieele resultaten zoo gunstig zijn en waar door groote hygiënische belangen worden ge diend, welke niet onder cijfers zijn te brengen. De vergadering betuigde door applaus haar instemming met het gesprokene. Na afloop vcreenigden de aanwezigen zich aan een maaltijd, en vervolgens bezichtigden zij het pompstation en den watertoren. N. R. Ct. DE RIJKSMIDDELEN-ACCIJNSHEFFING. In de tweede helft van elke maand wor den de cyfers openbaar gemaakt, waaruit men kan zien hoeveel de schatkist heeft ontvangen uit de verschillende belastiDgeD. De groote bladen hebben de gewoonte op de verscbyning van dezen Middelen-Staat uitvoerige beschouwingen te doen volgen. Wat met behoeft te verwonderen, want sommige dezer cyfers spreken inderdaad boekdeelen. Z(j doen ons beter dan alle rede neering kennen, hoe de economische om standigheden des lands zyn, hoe het staat met de algemeene welvaart en met de tak ken van handel en bedryf, waarvan die wel vaart afhankelijk is. Doch zy doen ons ook kennen of een bepaalde belasting wel op de juiste w(jze wordt geheven. Wat het laatste betreft, sedert lang is er ernstige twyfel gerezen of de accijns op bet gedistilleerd wel op zoodanige w(jze wordt geheven als het meest in het belang is van de inkomsten des lands. In een zeer slechte beeldspraak, heeft etteiyke jaren geleden, een lid van de Tweede Kamer den gedistilleerd accijns genoemd „de reddende engel, waarop de Nederlandsche schatkist drijft." Zelfs indien men dit lichtelijk overdreven noemt, kan niet ontkend worden, dat de Staat groot belang heeft bij een belasting waarvan de opbrengst nog altyd op onge veer 48 millioen per jaar wordt geraamd, dat is op ongeveer de helft van hetgeen ge rekend wordt de opbrengst der Inkomsten belasting te zullen zijn. Of, om het duide lijker te maken, de gedistilleerd-accijns is. volgens de raming voor 1926, niet minder dan 10 van alle Rijksmiddelen. Nu is het bekend, dat deze belasting, sedert zij gebracht is (opcenten medege- gerekend) op ƒ660,- per H.L. h 100 gedurig miDder opbrengt, zöö dat in verge- geiyking met Augustus 1922 de teruggang over dón enkele maand meer dan 1$ mil lioen bedraagt. Het spreekt wel vanzelf, dat de handel en de nijverheid, b(j deze belasting direct be trokken, herhaaldelijk op verlaging daarvan hebben aangedrongen. Bijna dagelijks toch blijkt, dat tengevolge van smokkelarij en van frauduleus distilleeren, den Staat be langrijke bedragen aan belasting ontgaan. De nadeelen biervan, ook voor de volksgezond heid, zyn duideiyk. Er wordt niet zooveel minder gedronken dan voor korten t|jd, voor enkele jaren, maar een groot deel van wat gedronken wordt is „bocht", gesmokkeld van over de grenzen, dan wel frauduleus in Nederland vérvaardigd. Justitie en politie zyn. het er vrijwel over eens, dat van alle gevallen van fraude ongeveer een tiende wordt ontdekt. En ook in de kringen der intelligente drankbestryders heeft de over tuiging veld gewonnen, dat een verlaging van den accy'os wenscheiyk zou zyn. Op belastinggebied is het een oude waar heid, dat een te hoog opgevoerde belasting zichzelve vernietigt. Dit is natuuriyk het gevolg, zoodra zy voor een deel der bevolking prohibitief werkt. Dan wordt de deur voor wetsontduiking wyd open gezet. In Nederlandsch-Indiö heeft men dit in- gezien. Toen de fraude welig tierde, heeft men den gedistilleerd-accjjns met de helft verminderd. Ten onzent is ook de bieraccyns verhoogd. Over 7 maanden gaf dit, vergeleken met 1925, een meerdere opbrengst van 130.000, wat niet veel beteekent. Doch wat wèl yeel beteekent is, dat, vooral ten plattelande, velen zelf hun eigen bier brouwen, omdat het te duur uitkomt bier te koopen. In dit opzicht z\jn wy nog maar aan het begin. De bierbrouwerij is een epidemische ziekte, die groote uitbreiding k3n krygen. Voor de be steding zou een leger ambtenaren noodig zyn, dat millioenen zou kosten. Hierin ligt een waarschuwing, die Regee ring en Volksvertegenwoordiging zich ter harte mogen nemen 1 Onteigening... te algemeenen nutte. Het is b(j kans een eeuw geleden, dat de woorden, waarmede het eigendomsbegrip, vastgelegd volgens het Nederlandsche recht, werden neergeschreven. Het is niet onze bedoeling een comraentair te schryven op art. 625 van ons, van 1838 dateerend Burg. Wetboek, maar we kunnen toch niet de ver leiding weerstaan, om in verband met het geen de laatste jaren plaats gry'pt op het terrein van het maatschappeiyk leven, eenige aandacht te vragen voor het eigendoms begrip, dat op het oogenblik een ernstige crisis doormaakt. Zub ernstig is zelfs de crisis, dat velen twyfelen, of de patient de hevige aanvallen op zyn constitutie wel zal kunnen doorstaan. Symboliseeren wjj voor een oogenblik dat eigendomsbegrip, dan kunnen wy zeggen, dat uit den ferraen, levenskrachtigen knaap, die ons door den schrijver van het wetboekartikel voorgetee- kend word, gegroeid is een voor zyn tyd uitgeleefde man, die onder den last, welken men hem te dragen heeft gegeven, dreigt te bezwyken. Bovendien heeft men hem dermate geketend (uit vrees voor hinder, die hy zou toebrengen) dat hem het zich be wegen schier onmogelijk wordt gemaakt. „Eigen schuld!" roept de eene toeschouwer uit. „Waarom heeft hij zich zoo misdragen, dat men hem ketenen moest ;hy had zwaar der straf nog verdiend: de doodstraf". Ziet' den stumperd I", klaagt een ander. „Hy zou voor ons zoovele nuttige diensten kunnen verrichten, wanneer wy hem wat meer vry lieten". Ea in hun studeervertrekken arbeiden duizenden geleerden aan de motiveering van hun stellingen ter veroordeeling en ter be scherming van den gemartelde. Inderdaad, eens was de eigendom de kern, de heilige kern van onze maatschappeiybe samenleving. Onaantastbaar. Maar... even onaantastbaar was: de openbare orde, die door het eigendomsrecht niet in het gedrang mocht komen. Danken wy de heerschappij van het individueel eigendomsrecht aan de krachtsontwikkeling van onze op eigen kun nen vertrouwende voorvaders uit de 18e eeuw, drie andere leuzen werden ons ook nagelaten, niet minder aaniokkeiyk, niet minder verheven: vrijheid, gelijkheid en broederschap. Wy, die twee eeuwen, later leveD, zyn in staat te onderzoeken, waaT het bewustzyn van eigen kracht by onze voor ouders overging in overschatting van eigen kunnen. De individueele eigendom werd gevestigd, maar de driedeelige leuze bleef. leuze, moest dit biy ven, daar haar verwezen lijking door de heerschappij van den eigen dom verbiDderd werd. Ziehier nu ook de reden, waarom zoovelen thans nog hopen op de vernietiging van eigendom (het vry genot van, de volstrekte beschikkingsmacht over de zaakde eigen zaak). En zij die dit hopen, kunnen tevreden zyn. Men vrage een boekbandelaar te mogen zien de verzameling wetten, uitgave Schuurmans en Jordens en men zal zich een denkbeeld kunnen vormen van den omvang, dien de beperking van het eigendomsrechr heeftaan- genomen. En nog steeds meer beperkingen worden overwogen. Z3l dit onteigenings proces ongestoord voortgaan? Zal elke nieu we beperkiDg (gedeeltelijke onteigening) zijn te algemeenen nutte"? Ziehier een tweetal vragen, die zich opdringen aan ieder, die met eenige angst het onteigeningsproces volgt. Keeren wy terug tot ons symbool. De flksche jongeling, door den teefeenaar van 1838 uitgebeeld, heeft in zijn jeugdigen over moed veel domme dingen gedaan. Het was geen „heilig boontje", de nieuwe meDsch, die een eeuw geleden zyn schouders zette onder het werk, dat van hem gevergd werd het leggen van het laatste gedeelte van het Westersche Cultuurgebouw. Wanneer hy alles over mocht doen, zou hy anders beter te werk gaan. Maar zoo handelt nu een maal ieder mensch, wien het verleden ban dienen tot leering, m3ar wien het heden slechts kansen biedt om te wagen. En boven dien al zou het laatste deel van het fun dament ietwat anders gelegd zyn, het geheel zou tocb zyn gebleven, wat het thans is. Immers: by een fundament behoort een gebouw, en omgekeerdby een bepaald ge bouw behoort een bepaald fundament. Welnu, onze beschavingsgeschiedenis leert ons, dat de Westersche cultuur, in tegenstelling met andere culturen, is persoonlijkheidscultuur. En deze is ondenkbaar zonder.den Eigen dom. Art. 625 B.W. is meef dan een neer geschreven gedachte van een wettenmaker. Het is de weergave van bet levensbeginsel onzer beschaving. Men sla er vreemde wet boeken op na en zal een gelybe gedachte vertolkt vinden. Men zy daarom voorzichtig met de onteigening „te algemeenen nutte". Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARN1S. Te beginnen met Zondag a.s., zullen de Godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. en in de Geref. Kerk aanvangen des morgens 9.30 uur en des avonds 6 uur. Op Donderdag 30 September 1926' 's namiddags drie uur, vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis. Agenda. 1. Benoeming onderwyzeres. Voordracht luidt: No. 1. A. L. Koornneef, onderwyzeres te Nieuwenhoorn. No. 2. G. J. P. P. Boomsma, tydeiyk on derwyzeres aan de Jongensschool. No. 3 J. Siefers, te Vierpolders. 2. Drinkwaterleiding. De bouwknecht M. Klink kreeg een zoodanige trap van een stier tegen zijn been, dat hij genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen en geen werkzaamheden te verrichten. De Gymnastiek-vereening Sparta" is voornemens een Senior-afdeeling op te richten. Tot aanvulling van de Hoofd-afdeeling Heeren zou het zeer gewenscht zijn, dat die afdeeling tot stand kwam. We twijfelen niet of velen zullen zich aanmelden. De mil. P. A. Viskil, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen was bij het Reg. Grenadiers te Amersfoort, is wegens lichame lijke ongeschiktheid afgekeurd. Alhier arriveerde heden weer een bagger molen in de haven om de haven uit te baggeren, wat voor de scheepvaart weer ten goede zal komen. RADIO. Weinigen zullen hebben kunnen vermoeden, dat toen Marconi er jaren geleden in slaagde in Italië van den top van den eenen berg naar den top van een anderen berg telegraphischc teekens over te brengen, dit de oorsprong zou zijn van een geheel nieuwe industrie, die snel opkomend zich geweldig zou uitbreiden om in onze moderne wereld een belangrijke plaats in te nemen. De menschen van de eenvoudige plattelandsdorpjes, de landbouwers op hun eenzame hofsteden, vroeger verstoken van elk soort genoegen buiten het bewonderen van eigen vee en paarden, zijn in een slag door deze radio] verbeterd en snel schier vervol maakt, in zoo groote mate vooruitgegaan, dat velen niet meer deze moderne uitvinding willen missen, die hun iederen avond tot een genotvollen of leerzamen avond maakt door prachtige concerten en interessante lezingen of voordrachten. Hoe gemakkelijk de moderne toestellen in hun bediening zijn heeft de heer Blokland in zijn nieuwe zaak aan de Christiaan de Vries- laan ons dezer dagen laten zien. De M 3 van de N. S. F., de fabriek waarvan de heer Blok land vertegenwoordiger is, kan gelden als een juweeltje van een apparaat wat voor dien prijs is te verkrijgen. Toen wc er op bezoek waren en de heer B. het toestel inschakelde bamden juist de zware slagen van de beroemde Engel- sclie klok de Big Ben door de aether van het luchtruim heen om aan geheel Engeland en aan dc schepen op zee, den juisten tijd te geven, iets, wat vooral voor deze laatsteri van groot nut is in verband met hun plaatsbepa ling op zee, ten opzichte vari Greenwich. En toen even geprobeerd werd of Hilversum soms aan 't proefdraaien was en zoekend op zijn golflengte van 1050 M. kwamen we even terecht op de 900, waar juist Waalhaven bezig was een vliegmachine op te roepen langs draadloos- telephonischen weg. Er waren weinig luchtstoringen in het luchtruim, en het demonstratie-toestel, voor zien van een lang snoer werd geregeld gekop peld met een andere soort luidspreker, die de heer Blokland in voorraad heeft. Wat bizonder opviel was de nieuwe Philips luidspreker, met zijn prachtig geluid. En als we dezen prijs met den prijs van vroegere luidsprekers vergelijken, zelf kan herstellen. De heer Blokland, die verder ruim is voor zien van allerlei Radio-onderdeelen, accu's en anode-batterijen wees er ons ten slotte nog op dat niemand, die zin heeft in de radio iets in den weg kan staan wat de antenne betreft. Zijn eigen antenne is slechts zeven meter lang en vierdraads, dat waarlijk niet als het meest gunstig kan worden genoemd. Dep heer Blokland, onze beste wenschen in zijn nieuwe zaak, die ongetwijfeld, daar de heer B. ook een uitstekend radio-technicus is, het middelpunt zal worden van de radio-lief hebberij op Flakjcee. J- B. Centrale Veiling te Middelharnis op Vry dag 24 September 1926. Kippeneieren 50 kg. J 6,75 per 100 stuks, idem 58-60 kg. 7,95 tot ƒ8,16 per lOOst. idem (bruin) 61 kg. f 8,45 tot 8,75 p. lOOst. Eendeneieren ƒ6,- tot ƒ10,- per lOOstubs. Poelepetaateieren ƒ4,- per 100 stuks. Roode kool 4,10 tot f 4,70 per 100 stuks. Savooie kool 5,80 tot J 7,10per lOtj^öks. Andy vie 2,80 tot ƒ3,- per 100 krop. Dubb. Princessenƒ8,- tot ƒ12,- per 10,0 kg. Snyboonen 16,- tot 17,- per 100 kg. idem mindere kw. 3,- tot ƒ8,- p. 100 kg. Tomaten ƒ7,- tot 10,- per 100 kg. Augurken f 10,— per 100 kg. Eigenheimers 4,10 tot ƒ4,80 per 100 kg. Peren Blanke Jutten ƒ12.70 tot ƒ13,80 p. 100tg. idem 2e soort 7,10 per 100 kg. Bergamotten 12,10 tot J 14,- per 100 kg. William Duchesse ƒ9,30 tot 9,90 p. 100 kg. Witte Couzyn 12,10 per 100 kg. Gieser Wildeman ƒ8,60 tot 11,70 p. 100 kg. Div. Handperen ƒ9,-tot 16,60 per 100 kg. Bon Cretien William 16,- per 100 kg. Stoofperen 7,70 tot 7,80 per 100 kg. Conseiller de la Cour 14.— per 100 kg. Beurré Hardy 16,60 tot 20, - per 100 kg. Appelen: Goudreinet 16,— per 100 kg. Zoete grauwe reinet ƒ14,- tot ƒ16,50100kg. Orange Reinet 25,- tot 27,50 p. 100 kg. Transparant de Cronsels 26,p. 100 kg. Schyveling 14,- per 100 kg. Druiven 0,28 tot 0,39 per pond. Kaas 20 plus 0,35 tot 0,87 per pond. Kaas 40 plus 0,60 per pond. Bloemen 0,48 tot 0,60 per bouquet. Veiling van Maandag 27 September 1926. Kippeneieren, 50k g.J7,— p. lOOst. 58-60 k.g. ƒ8,50 tot 8,70 p. lOOst. (bruine) 9, - tot ƒ9,05 p. lOOstuks. Eendeneieren 7,- per 100 stuks. Poelepetaateieren 3,80 per 100 stuks. Roode kool J 4,40 tot ƒ7,— per lOOstuks. Savooie kool 6,— tot 8,40 per lOOstuk. Andyvie 1,— tot ƒ3,— per 100 krop. Dubb. Princessen 11,40 tot ƒ15,- p. 100 kg. Enkele Princessen perfect 14,-per 100kg. Tomaten A 18,- per 100 k.g. C 13,60 per 100 kg. CC 8,60 per 100 kg. Peren Beurré Hardy 17,60 tot 19,80 per 100 kg. Curó 6,60 per 100 kg Beurré Durandeau 23,- per 100 kg. Maagde ƒ22,— per 100 kg. Stoof 13,- per 100 kg. Oranje-reinetten 19,60 per 100 kg. Eigenheimers ƒ4,— per loO kg. Druiven 0,22 tot 0,85 per pond. Kaas 20 plus 0,85 per pond. K3as 40 plus o,60 tot 0,61 per pond. Kroten 2,90 tot 8,40 per 100 bos. Peen 6,60 tot 6,60 per 100 bos. Uien veiling van 27 September 1926. Met U.C.B. merk: Bonken 0,97 Gewone 1,52 it 1,64 Drielingen 1,06 Pickler? 1,75 8,— Zonder U.C. B. merk: Bonken geen aanvoer. Gewone geen aanvoer. Drieling 1,002 Picklers 1,68 Alles inclusief baal. Aanvoer 600 balen. 80MMKL8DIJK. De leerling-stoker der R. T. M., P. Bouwer, had het ongeluk met z'n hand tusschen de buffers te geraken, waardoor dit lichaamsdeel bloedend werd verwond en geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. - Aan den dienstplichtige B. v d. Doel, lichting 1922, is voorgoed vrystelling van den dienst verleend wegens kostwinnerschap, aan A. v. d. Sluys, lichting 1924 voor 2jaar dart ''moeten '^rörtd^bX^rt'daTd* "filing weger,l,„?twi„„ersoh»p en aan Philips van 69,honderd maal mooier en ^naPe' lichting 19-4 voor één jaar vry- beter klinkt dan de vroegere luidsprekers van 3te,,1D6 negens persooniyke onmisbaarheid: ruim 200,Door den'heer C. Lodder is een huis Naast de M 3 waren er nog andere mooiemet tuin, staande aan den W. AchtèrWeg, apparaten. Zij, die op geen geel papiertje ondershands aangekocht van den heer M. hebben te zien zullen hun keuze bij aanschaf fing van een apparaat laten vallen op het magnifique N.S.F.-apparaat, voorzien van een tweetal variometers en ingebouwde spoe len en afstemlijstje, dat „slechts" vijf honderd gulden kost of het andere apparaat, dat voor zien is van een inrichting dat automatisch aangeeft op welke golflengte dc condensatoren zijn afgestemd. v. Eek. Donderdag 7 October1 as. bestaat ten huize van Dr. Knöps alhier, gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. SPORTNIEUWS. Flakkee-Dindua 1-1. Flakkee deelde Zondag de puntjes met het Men meene echter niet dat radio een lief- Rotterdamsche Dindua in een spannenden, hebberij is voor menschen met ruime beurs aangenamen wedstryd, wat de verhoudiDg alleen. Knutselaars, die aan hun liefhebberij zeef juist weergeeft, en belangstelling voor de radio slechts weinig Togen twee uur laat scheidsrechter Rooden- kosten kunnen leggen gaan eens even met den burg van Rotterdam beginnen en is Flakkee heer Blokland babbelen. De heer Blokland in den aanval. De geel-blauwen geven een heeft ook de nieuwste bouwplaten en de lief- goede party voetbal en het spel is nauwe- hebber in spé kan zelf dan zijn apparaat in lyks 10 minuten oud, als Wessels een fout elkander zetten, wat naast het voordeel van van den back benut en bet leer in doel de- eoedkooper uit te komen nog dit voor heeft, poneert, 1-0. aat bij onverhoopt defect men het apparaat Deze onverwachte gebeurtenis geeft de

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 2