KWATTA'At VOLLE MELK REEPEN Bat's KMVIIA 9. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1 9 2 6. BINNENLAND VROUW DOODGESTOKEN. De dader heeft zich bij de politie gemeld. Zaterdagavond 10 minuten over half-twaalf sprak een man den sigarenwinkelier v. S. op de Galerij alhier aan. Hij deelde mee, dat hij even te voren een vrouw met een mes ge stoken liad, en hij vroeg den winkelier, dit even aan de politie te gaan vertellen, waarna hij verdween. Aanvankelijk hechtte de sigarenwinkelier niet veel geloof aan het verhaal, maar lang zamerhand kwam hij tot de conclusie, dat het in ieder geval toch wel het beste zou zijn, de politie met het verhaal in kennis te stellen. De politie trok dadelijk op onderzoek uit. De man had er bij verteld, dat hij zijn mis drijf gepleegd had in een woning in pand 10 aan de Galerij. In deze woning vond de politie inderdaad het lijk van een vrouw liggen. Zij lag languit op den vloer van de eenige kamer van de woning en had een diepe wond in de borst, ter hoogte van de hartstreek. Een groot mes stak nog in de wond. De geneeskundige dienst werd gewaar schuwd en deze bracht de vrouw naar het zie kenhuis aan den Coolsïngel over. Het onderzoek wees uit,dat men te ooen had met het stoffelijk overschot van de 39-jari g ge N. J. de G., een gescheiden vrouw, die in concubinaat leefde met den 40-karigen zee man J. B. uit Meppel. Omstreeks 1 uur vannacht hoorde een agent, die dienst deed op het Willemsplein, nabij de ponton van den havendienst Spido twee man nen praten. De een zeide tegen den ander: Zeg het nou maar. Dadelijk daarop kwam een van de beide mannen naar den agent toe, met het verzoek naar een politiebureau geleid te worden, omdat hij wat te vertellen had. Op een vraag van den agent antwoordde de man, J. B. te zijn, die in den loop van den avond aan de Galerij een vrouw doodgestoken had. De man is naar een politiebureau over gebracht. Ook daar bekende hij, gestoken te hebben. Hij weigert evenwel meer inlichtingen te geven. Op de vraag, of hij van te voren ruzie met de verslagene gehad heeft, antwoordde hij: Ja, dat zal wel. Vanmorgen is hij met het lijk van de vrouw geconfroteerd. B. is opgesloten. Ongeluk op een schietbaan. Tijdens de schietoefeningen van de burger wacht van Nieuwe Pekela op de schietbaan te Veendam heeft de ongehuwde 30-jarige H. Vegter te vroeg de observatiepost verlaten. Hij kwam in de vuurlinie, terwijl er geschoten werd met het gevolg, dat een kogel hem in het hoofd trof. Hij was direct dood. BOERENOORLOG. Drie gewonden. Uit Eindhoven wordt aan het Volk gemeld: In Strijp heeft Woensdagmorgen een vecht partij plaats gehad. Van G., met zijn vrouw, van het melken terugkeerend, passeerde het erf van den landbouwer S. Daar stond diens zoon, die een twistgesprek aanging met Van G. hetgeen aanleiding gaf tot den aanval v. G. begaf zich van zijn wagen naar S., doch S. pakte een schop en bracht hem daarmede een slag op het hoofd toe, tengevolge waar van hij een vrij ernstige wonde bekwam. Op het lawaai kwam de geheele familie S. de vader nog in nachtgewaad te hulp snellen, doch ook de familie van G. liep te wapen. Een verwoede strijd begon, met het gevolg dat de familie S. retireerde. Daar er verschillende slagen met stukken hout en dergelijke voorwerpen waren gevallen, werd politie en medische hulp geroepen en de vrouw van S.,die een hoofd wonde gekregen had, alsmede haar zoon en Van G. werden verbonden. De recherche heeft de strijders naar de Dommelstraat geleid, waar de commissaris hun een verhoor afnam. Proces-verbaal is opgemaakt. Pagekopje verboden. Uit Wijhe meldt men aan het Volk: Maandag j.l. deelde de godsdienstonderwijzer der Herv] Kerk aan de meisjes der katechi- satie mede, dat voortaan pagekopjes verboden zijn. De kindermishandeling te Langenberg. De dader gearresteerd. Het Dgbl. v. N. Br. verneemt, dat de 13-jari- ge P. S. die Dinsdagavond na ersntige mis handeling van zijn buurmeisje, spoorloos ver dwenen was, is gearresteerd en aanvankelijk in het politiebureau is ondergebracht. Later is hij weer op vrije voeten gesteld. Een speelhol. Al geruimen tijd heeft de politie achter docht gekoesterd tegen de gedragingen van de huurders van een woning, gelegen op de eerste verdieping van een pand aan de Aert van Nesstraat alhier. Haar was n.l. ter oore gekomen, dat in deze woning een speelhol gevestigd was, waar bezoekers tot laat in den nacht gelegenheid kregen, hazardspelen te beoefenen. Er zou nog al eens om groote som men gelds gespeeld zijn. De politie meent nu voldoende gegevens in handen te hebben om een vasten post voor de woningdeur te plaatsen. Eventueele bezoekers worden nu gewaarschuwd. Een belangrijke verduistering. Zaterdag heeft de politie te Amsterdam een boekhouder van een der groote Amster- damsche bankinstellingen gearresteerd. Deze boekhouder, die reeds ongeveer 20 jaar aan de bank verbonden was, heeft in de laatste maanden door middel van foutieve boekingen een bedrag van ongeveer 7000 ten nadeele van den bank verduisterd. Tijdens zijn vacan- tie zijn deze valsche boekingen ontdekt. Bij zijn terugkeer werd hij gearresteerd. Een oplichter. Sedert eenige dagen logeerde in een hotel te Haarlem een man, die zich nogal groot en rijk voordeed. Hij zei bijv. een huis gehuurd te hebben van 800 en een garage van 200 en een auto van 6700 te hebben gekocht. Bij een Haarlemsche firma deed hij een bestelling van 1600. bij een andere firma een van 1500 bij de firma Pander in Delft Haag bestelde hij voor niet minder dan 4700 aan meubilair. Waarschijnlijk heeft hij ook nog bij andere firma's bestellingen gedaan. In het hotel deelde hij o.m. nog mee, dat hij veel geld op zijn cre- diet had en dat hij een groote hoeveelheid bagage uit Britsch-lndië wachtte. Toen deze bagage evenwel niet kwam, begon de ober in het hotel argwaan te krijgen. Hij verzocht den man om voorloopig zijn 35 kamerhuur te betalen, wat dezen echter niet convenieerde. Dit kwam den ober verdacht voor en daarom stelde hij de politie met de zonderlinge handel wijze van den rijken heer in kennis. De politie arresteerde den man en bracht hem naar het bureau aan de Smedestraat, waar hij tenslotte door de mand viel en verklaarde geen cent te bezitten. Intusschen had de man, na 28 Augustus j.l. uit de gevangenis te zijn ontslagen, kennis ge maakt met een meisje in Den Haag, dat hij uit haar betrekking had gehaald. Het meisje, dat hem blijkbaar vertrouwde, had hem eenig geld in bewaring gegeven, dat hij had opge maakt. De bedrieger had zelfs verlovings kaarten laten drukken. De auto was door den handelaar nog niet afgeleverd. Als de kooper een ritje wittig ma ken, ging iemand van de firma voorzichtig heidshalve mee. De man is in verzekerde bewaring gesteld als verdacht vaaoplichting en poging daartoe. DE KASSIERSFRAUDE TE ZEVENBERGEN. 400 Spaarders gedupeerd. Groote voor- schotten zonder dekking. Het Dgbl. v. N. B. van Zaterdagavond be vat een relaas over de fraude te Zevenbergen, Zevenbergen heeft haar derde financieele catastrophe. Thans is het de handelsvennootschap firma J. D. kassier en commissionair in effecten, die een groot aantal renteniers, middenstanders en particulieren uit Zevenbergen, Klundert, Fij naart en andere plaatsen zoo niet ongelukkig maakt, dan toch een groot financieel verlies bezorgt. Menschen die hun spaarduitjes men spreekt van vierhonderd spaarbank boekjeshouders bij deze firma hadden ge plaatst, zijn nu hun lieve geld waarvan zij de rente trokken geheel kwijt. Pandbriefhouders, die door hun groot vertrouwen in deze firma ze is reeds van 1858 af in Zevenbergen ge vestigd en had de vuurproef na den oorlog schitterend doorstaan hun papieren af gaven, kunnen naar hun geld fluiten. Zij wer den de dupe van de handige truc van den fir mant D., tegen wiens handelingen zij niet het minste wantrouwen koesterden. De firma D. kwam door het verstrekken van voorschotten aan twee Zevenbergsche firma's zonder eenige dekking en zonder zekerheid dat zij aan hun verplichtingen konden voldoen, zonder kasmiddelen en nam toen haar toe vlucht tot een truc. De firma telefoneerde n.l. de pandbriefhouders dat hun nummers nooit meer dan twee tegelijk waren uitge loot en vroeg hun dan deze ter inwisseling bij haar te bezorgen. Werden ze gebracht of soms gehaald, dan gaf zij nimmer een ontvang bewijs af; de houders wilden er vanwege het groote vertrouwen geen vragen. Hoe zij later ook op verzilvering aandron gen, alles was vergeefs. Velen kwamen bij den burgemeester hun beklag over die handelwijze maken. Deze heeft daarop telefonisch met de firma D. contact gezocht. Doch toen dit niet lukte, waarschuwde hij de echtgenoote, dat indien haar man met aldus te handelen bleef doorgaan, zich bloot zou stellen aan vervolging. Ook dit hielp niets. De menschen werden voorioopig nog stil gehouden met beloften, dat getracht werd de noodige gelden op te nemen, dat deze er spoe dig zouden zijn enz. Verzoeken om teruggave van de stukken werden steeds ontkennend beantwoord. Dit spelletje duurde nu reeds twee jaar. Totdat ook aan een firma uit Klundert mede gedeeld werd, dat haar brieven waren uitge loot. Zij gaf deze zonder bewijs af, doch had de nummers genoteerd. De zaak niet veTtrou- sende won zij inlichtingen in bij de Nationale Bankvereeniging, welke in haar boeken te bewuste nummers niet vond. Toen was de fraude ontdekt en werd een klacht bij de justitie ingediend met het bekende gevolg. Zij gemeld, dat de ontvanger er nog juist bijtijds in geslaagd was op 100 na bij de fa. D. staande gemeentegelden los te krijgen. Verschillenden, die krachtig den heer D. durfden aanpakken, zijn voor een nog groo teren strop gevrijwaard gebleven, maar de meesten, die zich niet lieten gelden, werden de dupe. Zoo is o.a. bekend dat D. er in ge slaagd is, van een paartje, wiens spaarduitje bij hem stond, en dat van plan was een huis te gaan bouwen, nog een stuk van 1000 mach tig te worden. Nu hebben ze niets. De.weck vóór zijn verdwijnen heeft D. van iemand 7000 los weten te krijgen. De omgang met een Duitsche firma heeft naar onze zegsman beweerde aan D. prestige niet veel goed gedaan. Deze firma toch, welke aan de oude suikerfabriek de Phoenix een handel in papierwaren dreef, brandde in 1924 af. Dezelfde firma heeft in 1925 getracht 15.000 van de gemeente los te krijgen voor INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Sleets een merk kan aan die spits staan het in werking stellen van een mandenfabriek. Hierbij lag het er echter dik boven op dat getracht werd, de gemgente te benadeelen. Aan alle zijden heeft de heer D. nog getracht gelden te krijgen, wat hem echter niet is ge lukt. Het tekort kan niet bij benadering worden vastgesteld. Het is op geen 50.000 te schat ten. Men noemt een bedrag van 200.000. Met de belofte geld te gaan halen, vertrok Donderdag 2 September de heer D. Doch na dien werd hij niet teruggezien. De officier van justitie deed een inval in zijne woning, maar vond daar niets, zelfs alle portretten waren weggenomen, zoodat de politie deze elders moest zien te krijgen. Thans staat de heer D. in het politieblad gesignaleerd, mede omdat hij vertrokken is zonder orde op zijn zaken te stellen. De politie heeft den voortvluchtige niet kunnen ontdekken. Nog steeds blijven de klachten binnenkomen. Plaatselijk Nieuws. MIDDELH ARNIS. De Heer F. W. Nannipg alhier, behaalde in den tweeden Internatio nalen Schaakprobleemwedstrtjd, uitgeschre ven door „The Grantham Journal", een bjjzondere vermelding, voor het door hem gecomponeerde probleem. Van A. Krjjtenberg moest "een varken uit nood geslacht worden. Het vleesch werd voor de consumptie goedgekeurd en alhier verkocht. Doze week is onze vroegere dorpsge noot de heer M. v. Strien Jz., die eenigen t'tfd met z\jn gezin alhier heeft vertoeft, wederom naar Amerika vertrokken. Mej. Chr. v. d.Meide heeft haar woning aan Jde Kaaidueef onderhands verkocht aan D. v. d. Slik. ZO die Zondag hun kinderen in de Ned. Herv. kerk weoschen te laten doopèn, moeten hiervan aangifte doen Vrijdagavond 7.30 uur in de Consistoriekamer. Gevonden voorwerpen: een vulpen, welke ls af te halen bij L. v. d. Nieuwen- dyk Az.,2ie Weistraat B 166, een fietspomp, gedeponeerd by L. Wesdyk. De collecte in de Geref. kerk gehouden ten bate van het Prov. Geref. Weeshuis heeft opgebracht 164,93. Centrale Veiling te Middelharnis op Yrjjdag 17 September 1926. Kippeneieren 50 k.g. 6,— per 100 st. 58-60 k g. ƒ7,- tot 7,20p. lOOst bruine 60 kg. 7,45 tot 7,75 p. 100 st. Eendeieren 6,60 tot 6,75 p. 100 stuks Poelepetaateieren 4,— per 100 stuks. Komkommers 1,80 tot 4,70 per 100 st Bloemkool 5, - per 100 stuks. Savooie kool 4,80 tot 5,20 per 100 stuks. Roode kool ƒ2,- tot f 6,— per lOOstuks. Witte kool 1,80 tot 3.20 per 100 at. Stoksntjboouen 4.- tot/13,— per 100kg. Dubb. Princessen ƒ8,40 tot 11, - per 100 kg. Peren: William Duchesse 6,20 tot 16,20 p. 100 kg. Beurré de Merode f 16,- tot f 10,50 p. 100 kg. Beurré Hardy 16,- per 100 kg. Stoofperen 5,tot 9,— per 100 k g. Claps favorite 16,— per lOOjig. Gieser Wildeman ƒ7,40 tot ƒ9,60 per 100 k.g. )n Louise de Avranche ƒ17,60 tot ƒ19,- per 100 kg. Beurré Durandeau 12,— per 100 kg. Zoete appeleD 7,- tot 18,- per 100 kg Zure appelen ƒ3,- tot ƒ7,— Eigenheimers 3,80 per 100 kg. Tomaten 13,- per 100 kg. Meloenen f 0,05 tot ƒ0,26 per stuk. Pompoenen 0,56 tot 0,62 per stuk. Druiven 0,82 tot 0,34 per pond. Kaas 20 plus 0,35 tot 0,36 per pond. Kaas 40 plus 0,60 per pond. Kroten f 2,20 tot 2,60 per 100 bos. Andjjvie 1,10 tot 2,60 per 100 krop. Kropsla 2,40 per 100 krop. Dhalia's 0,77 per bouquet. Veiling van Maandag 20 September 1926, Kippeneieren, 50k g. ƒ6,- p. lOOst. 53-60 k.g. ƒ7,20 tot ƒ7.40 p. lOOst (bruine) 60 k g. 7,70 tot ƒ7,80 p. lOOst Eendeieren 5,85 tot 6,70 per 100 stuks. Bloemkool ƒ5.- tot 13,- per 100 stuks. Roode kool 1,40 tot ƒ6,- per 100 st. Savoye kool 5. tot 7,40 per 100 st. Witte kool 1,70 tot 2,50 p. 100 stuks. Andy vie ƒ1,30 tot ƒ2,60 per 100 krop. Komkommers ƒ1,80 p. 100 stuks. Perziken 1,- tot 3,80 per 100 stuks. Stoksnljboonen 15,— tot 16,— per 100kg. Dubb. Princessen 10,10 tot 12,80 p. 100 kg. Eigenheimer aardapp. ƒ4,10 tot 4,20 per 100 kg. Tomaten A 10,- tot -,- per 100 kg. C f 8,50 per 100 kg. CC 3,- tot -,- per 100 Zure appelen 16,— per 100 kg. Perfect princessen ƒ16,— per 100 kg. Peren: TriumfdeVfénne ƒ22,- tot ƒ-,- p. 100kg. Wiliam Duchesse 10 per 100 kg. Conseiller de la Cour 11,10 tot 12, per 100 k g. Blanke Jutten 10,40 per 100 kg. Gieser Wildeman 10,— per 100 kg. Beurré Napolion ƒ9,— tot 9,10 per 100 kg. Bon Louise 18,- per 100 kg. Stoof 6,10 tot 8,60 per 100 kg. Peen 4,60 tot 5,per 100 bos. Kroten 2,80 per 100 bos. Meloenen 0,14 tot 0,46 per stuk. Oude Kippen f 0,95 per stuk. Druiven 0,31 tot 0,36 per pond. Kaas 20 vetgeh. 0,35 p. pond. Bloemen (dhalia's) 0,30 tot ƒ0,54 p. bouquet, SPORTNIEUWS. LevantFlakkee 12. In een zeer spannenden wedstrijd sleepte Flakkee Zondag j.l. weer twee kostbare punt jes in de wacht, door Levant op Woudestein met 21 klop te geven. Ondanks het warme weer wordt de wedstrijd vol vuur begonnen en komt Flakkee, na eenige aanvallen van de Rotterdammers goed op dreef. Het geel-blauwe elftal zat hecht in el kaar, ondanks de invallers. De aanvallen en het aanvoeren van halfs en backs waren uit stekend, vandaar dat Levant de eerste oogen- bhkken geen schijn van kans krijgt. Na eenigen tijd gaat het spel vrijwel tegen elkaar op. Wc noteerden eenige goede oogenblikken van Boomsma, die na een spannende bestoking als reddende engel optreedt. Flakkee houdt taai vol en als Deszo den bal na flink combineeren voor de voeten krijgt, deponeert hij het leer in 't net, welke goal zeer ten onrechte wegens buitenspel positie wordt geannuleerd. De gasten verliezen hierdoor den moed niet, en Levant ondervindt geen gemakkelijke tegenstander. Toch brengen de Rotterdammers dan weer eenige bezoeken aan Boomsma, die echter met kranigen bijstand van de achter hoede zijn doel schoon houdt. Eenige oogen blikken later komt het Levant-doel in drang, en het is zeker ook aan haar back-stel te danken, dat de doelpunten op zich laten wach ten. De rust treedt in met 00. Daarna gebeurt het. Er wordt middenbal genomen, Flakkee trapt af. Levant retouneert, aanyoerder Gouswaart geeft het leer aan D. Bund en hét trio D. Bund-P. Zaaijer-L. Bund gaat er met 't leer vandoor, even een mooie combinatie en een oogenblik later laat D. Bund den Rotterdamschen doelman met een schit terend schot visschen, 01. Dit alles gebeurde in één minuut. De vreugde onder de Flakkee- sche jongens is groot. Moedig pakken ze aan. Maar ook Levant wordt wakker en wordt zeer gevaarlijk. Er ontstond nogal eens een scher mutseling voor het geel-blauwe doel en uit één dier worstelingen wordt een penalty ge boren, die Levant natuurlijk benut en den stand op gelijken voet wordt gebracht I1. Vinnig maar fair gaat het nu om de leiding. Flakkee speelt man voor man heter, vooral op gebied van combinatie maakt ze indruk. Niet lang duurt het dan ook, of P. Zaaijer zorgt er voor, dat Flakkee zegevierend uit den strijd komt door het leer door doel te loopen, I2. Nog zijn er nu twintig minuten te spelen. Levant zet steeds meer op en ieder oogenblik denken we den gelijkmaker te zien komen, maar geel-blauw staat pal en duldt geen doo.- braak meer. Eenigen tijd wordt het Flakkee- doel belegerd, een kopbal stuit tegen de paal in 't veld terug en we herademen als L. Bund met een knal-schot het veld zuivert. Beide ploegen geven het voor elkaar niet gewonnen. Cfm beurten krijgen de keepers werk, doch zijn niet van zins nog maar één maal te wijken. Als het eind-signaal klinkt heeft Flakkee welverdiend gewonnen. Onze complimenten aan de jongens! Allen hebben uitstekend gewerkt! Houdt zoo vol! Hedenavond zullen op de Jaarvergadering van M.S.V.V. „Flakkee" verkiezingen plaats hebben voor de heeren H. Haagens, Voorzitter en M. J. Noordijk, secretaris, die beiden perio diek aftreden. Op Zondag 26 September, 's morgens 10, uur, hoopt voor de Vryz. Hervormden op te treden Ds. H. Vermaas pred. teLochem in de zaal van den heer Verheij aan den Langeweg alhier. DIRKSLAND. Ds. De Blois alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. ge meente te Leiden. HERRINGEN. De ingeschreveneh der lich ting 1927 die herkeuring willen aanvragen kunnen dit doen by den Voorzitter van den herkeuringsraad. Plein N 5 's-Gravenhage. De herkeuring zal dan plaats hebben in November of December a s. as. Woensdagavond te 6 uur hoopt in de Ned.. Herv. kerk alhier op te treden den heer van Ieperen te Oosterwyk by Leerdam. VERSLAG van liot verhuudelde in de openbare Raadsvergadering van Her- kingen op Vrydag 17 September 1926 des voormiddags ten 9J uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer W. Kievit. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt afwyzend beschikt op eene aan vrage van de districts arbeidsbeurs te Rot terdam om subsidie over 1927 inzake de arbeidsbemiddeling. Eene schrijven van den Minister van On- derwys betreffende eene verrekeningsstaat over 1925 van het byzonder onderwys alhier. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek der landarbeidersvereeniging dat reeds in de vorige vergadering was afgestemd op nieuw in behandeling om een voorschot van 27000,— tot aankoop van 18 gemeten land van den Heer L. Warnaer liggende in polder Oud Herkingeu, Overgelegd is nu oen kapitaal en exploi tatierekening der vereeniging waaruit biykt dat het land zou komen op 35 per roede. Tevens is ingekomen van do raadsleden den Boer, Van Eek, Van Weel en Vau der Velde allen deskundigen, eene schatting dier landeryen, waaruit biykt dat het land veel te duur gekocht wordt, en dit niet voor reke ning der gemeente bunnen apcepteeren. De heer de Geus vind het zelf ook duur maar vraagt by wien hy dan goedkooper terecht kan en wil hiervoor gaarne den weg inslaan. Uit de discusslen biykt echter, dat zy tegen een koop van een zeker bedrag geen bezwaar hebben. Het verzoek om een voorschot van opge meld bedrag te verlcenen wordt in stemming gebracht en verworpen met de stem van den heer de Geus voor. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat hy met den Inspecteur van het lager onder wys heeft gesproken over het adres der schoolvereeniging om meerdere schoolruim te wegens toename van het Kindertal. De heer Van Eek zou hot schoolbestuur in overwoging willen geven het zevende leer jaar af te schaffeu of dit met het oog op beperkte schoolruimte te verzoeken dit te mogen intrekken. De Voorzitter stelt voor in elk geval to be sluiten tot den bouw van een lokaal, terwyi Burgemeester en Wethouders dan kunnen on derzoeken op welke wyzo het beste in deze zaak een oplossing kunnen vinden. Zy kun nen dan met de noodige voorstellen tot den Raad komen. Conform dit voorstel wordt besloten. Vervolgens komt In behandeling de aan sluiting aan de eventueele totstandkoming der waterleiding. Over dezo zaak wordt uit voerig beraadslaagd en stelt de Voorzitter Kinderrubriek. MAUW EN KNOR OP REIS. II. liet gasteel van den Toovenaar. De kleine kabouter ging hen voor langs een smal pad, waarlangs de heeriykste bloemen groeiden, en sameD liepen zy tot aan een reusachtig kasteel, dat er grauw en vervallen uitzag. Dveral zaten groote sloten en yzeren binten met scherpe punten. „Hier woont de koning van ons eiland", fluisterde het kaboutertje. „Hy is een too venaar en hy is o zoo knap en geleerd. Toen hij hoorde, dat Mauw en Knor waren aangekomen stuurde hy my om jullie welkom te heeten en by hem te brengen. Dus nu moet je maar zien wat je doet, diUir is de bell" „Begrijp jU waar die kabouter ineens biyft?" vroeg Knor en Mauw antwoordde: „Neen ik weet het ook niet; het moet hier beslist een wonderiyk land zyn en ik zou zeggen dat we maar moesten bellen." Zoo gezegd zoo gedaan, en met inspanning van alle krachten trokken zy aan den roestigen bel tot de Toovenaar uit het raam kwam kiken. „Miaw..." riep Mauw en Knor sprak: Knor rek norrrl Toen trok de Toovenaar een kwaad gezicht en... (Volgende week: „De Booze Koning.")

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 2