J. HENIGER-Kipstraat 85-87 9. ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 11 SEPTEMBER 192 6. onschuld zegt, zoodat ten deze nog niet van eene misvatting aan de zjjde der Bussumsche politie gesproken mag worden. Beëindigen we dezen keer ons overzicht van het binnenlandsch gebeuren met de prachtige overwinning te memoreeien van de Laga-acht, die op de wedstrijden te Lu» zern het Europeesche kampioenschap wist te veroveren m een strijd tusschen acht naties, waarmee deze bekende roeivereeni- ging een nieuwe zege toevoegde aan haar reek3 van overwinningen. De roeisport is nog van zoo'n ouderwetsche adel, zonder geknoei met verkapt professio nalisme, zonder verafgoding van de leidende krachten. De Laga-acht heeft gewonnen en daarover verheugt een ieder zich, zonder te weten, dat de ploeg was samengesteld uit Piet „Zus"' en Jan Zoo". Sport om de sport, de overwinning om de eer, men ziet het niet veel meer. Buitenland. Spanje's houding inzake den Volkenbond is nog steeds recalcitrant, ofschoon het toch niet de toelating van Duitschland wil be moeilijken; daarom houdt de Spaansche regeering zich afzijdig van de Raads- en Volkenbondsvergaderingen, die op het oogen- blik gehouden worden, zoodat haarvetoden gang van zaken niet verstoren zal. De Spaan sche regeering blijft echter een vasten zetel eischen. Iemand, die in eigen kring moeilijkheden ondervindt, is vaak ook zelf lastig tegenover anderen; zóó is misschien Spanje's houding te verklaren. Moeiiyk wordt Primo's bestuur het de laatste dagen wel gemaakt en een oogenblik is zijn positie wankel geweest, toen heel de artilleriemacht van het leger tegen hem in verzet kwam. Op Spaansche wijze echter heeft hij het verzet gesmoord alle artillerie-officieren werden eenvoudig aan den dijk gezet en zij zullen zich voor den Krijgsraad te verantwoorden hebben. Wordt deze overwinning van Primo bestendigd, dan zal zjjn bestuur er ongetwijfeld door op een hooger plan komen te staan; de Spaansche dictator immers was door het leger aan het bewind gekomen, maar de militaire Junta's lieten dan ook niet na om haar invloed op hem te doen gelden. Heeft hij zich van dien in vloed weten te ontdoen, dan zal ongetwijfeld eene toenadering tot de burgerlijke politici en een terugkeer tot parlementaire bestuurs- verhoudingen daarmee vergemakkelijkt zijn. Het verzet der artillerie tegen Primo was in den grond der zaak het conflict tusschen den conservatieven militairen geest en een gezonde gedachte. De dictator wenschte de bevordering in het leger geregeld te zien naar verdienste, het officierscorps wilde de promotie bestendigd hebben naar anciënni teit, d i. bepaald naar een aantal dienstjaren. In China is het heelemaal mis. De roode Kantonneezen, die de wereld eerst verbaasd hebben door hun snelle opmarsch naar het Noorden, schynen hun krachten overschat te hebben en door een afsnijden hunner ver bindingen door de troepen van Woe-pei-foe (niet gesneuveld, niet gewond, niet gevangen, zooals verschillende berichten eerst wilden doen gelooven» met een volkomen nederlaag bedreigd. De Europeesche mogendheden ech ter hebben het op het oogenblik niet alleen met de Kantonneezen aan den stok, maar ook al met dier tegenstanders. Een der onderbevelhebbers van Woe-pei-foe heeft Engelsche schepen met haar bemanning aangehouden en deze kwestie heeft zelfs een volkomen gevecht tusschen Chineesche troe pen en een paar Engelsche oorlogsschepen ten gevolge had, voorloopig eindigende met een terugtrekken der Engelsche oorlogskrach ten De janboel in China zal tenslotte mis schien weer op een Europeesche interventie moeten uitloopen. De mjjnwerkersstaking in Engeland is weer in een nieuw stadium gekomen. De regeering plaatste zich tot nu toe op het standpunt van: de heeren zoeken het maar met elkaar uit. Nu de arbeiders echter stakingsmoe worden en tot groote conces sies bereid blijken, dreigt eene oplossing af te ötuiten op de onverzettelijkheid van wie zich overwinnaars achtende mijneigenaren. Om zooveel mogelijk voordeelen te verkrijgen en de nationale kracht der mijnwerkers- organisaties te breken willen ze slechts districtsregelingen en niet over een nationale regeling spreken. In deze zaak echter heeft Churchill na mens de Engelsche regeering de party der arbeiders gekozen en de regeering heeft de middelen om de eigenaars te dwingen o.a. in de vaststelling van den toelaatbaren arbeidstijd. Er zijn teekenen, dat de mijn eigenaren nu inbinden, zoodat eindeiyk het einde van dezen onverkwikkeiyken stryd in 't zicht komt. Avondpraatje. Willen we nog wat praten, Coba? 't Is hier zoo gezellig op het balcon. Neem dat makkelijke stoeltje, en sla wat warms om je heen. Dan doen we de lamp uit en we biy- ven nog wat zitten, eer wy naar bed gaan, Zit je £oo goed? Kijk de maan komt juist te voorschijn van achter die zware wolk.'t Is net een avond, om uren lang te zitten mijmeren en niet naar bed te kunnen gaan. Zeg Coba, is er wat met je, je bent den heelen dag al zoo stil, en je kykt zoodroo- merig? - Wel neen, ik ben heel wel hoor, en ik logeer hier erg naar mijn zin. Jelui doen allen je best om 't m\J hier prettig te maken, ik zou niet weten wat ik nog meer zou verlangen. Cobaatje, kind, er is iets, en je verlangt wel degeiyk naar iets. Heb je soms weer vlam gevat? Dat zou niet voor de eerste maal zijn. Hé, hoe kom je d&iir by! Ik heb den heelen winter druk gewerkt, en ik ben in 't geheel niet uitgegaan, ik heb niemand ont moet. Je denkt ook altyd 't ergste. Het ergste, Coba? Vindt jjj 't dan een nare gewaarwording om van iemand te gaan houden? Lieve hemel? 't Is de beste, de heiligste stemming waarin een mensch ko men kan, als men voelt misschien ooit iets te kunnen zyn voor een ander, te weten wat hy denkt, wat hy voelen moet, wat men zeggen moet om hem gelukkigtemaken ;men voelt zich zelf goed worden in de groote. de beste beteekenis van 't woord. Hoor eens Marie, als je my niet hon- dermaal verteld hadt, dat je visschenbloed in de aderen hebt en hoegenaamd niet ver liefd van complexie bent, dan zou ik je vraag met een wedervraag willen beant woorden en zeggen: „Wie is de heer in quaestie?" Wat een gloeiend betoog, wat een vuur en wat een boel woorden, om te zeggen dat 't aardig is, zoo'n beetje van iemand te houden I Zeg, willen we alle twee eens op biechten. Toe ja, dat lykt me erg grappig, vooral als jij aan de beurt bent, ik heb nog nooit zoo iets van je gehoord. Wie zal er beginnen Begin jy maar, ik wist wel, dat 't je op de tong brandde, ik heb de gansche week al eens naar een rustig oogenblikje ge zocht om je eens onder vier oogen te spre ken. Nu dan, maar je moet niet lachen hoor. Ik kan 't heusch niet helpen, dat al de jongelui mp zoo aardig vinden. Ze zeggen dat ik flirt, maar dat is niet waar, want dan zou ik niet met iedereen, tot zelfs met 't onnoozelste „broekje" toe, gekheid maken. Nu om te beginnen, verleden najaar was ik mee met de meisjes Jordens naar bun tennis club en daar heb ik hem voor 't eerst ontmoet. Bij heeft een donker uiterlijk, en zulke mooie handen, o snoesige handen! Toe Coba, ga nu door, zeg maar meteen wie 't is, ik ken hem misschien wel, en dan kan ik je meteen zeggen of 't een erge flirt is. Een flirt? Niet bizonder erg hoor. Ik ben met hem naar huis geloopen en we kwamen over oogen te spreken. Hy hield 't meest van blauwe oogen en by keek my zoo aardig aan, neen, heusch niet aanstelle rig, zoo maar door en door en toen zei hy nog eens dat hy nu zeker wist, dat hy het meest van blauwe oogen hield. En wat antwoordde jy op die confi dentie Zeg, als je zoo flauw bent, zeg ik niets meer. Waarom is dat nu maar dadeiyk een confidentie. Ik zei natuuriyk, dat ik 't aller meest van donkere oogen hield, en dat is ook zoo. En gisteren vond je Elize's oogen zoo prachtig en die zyn heel-lichtblauw Nu ja, die vind ik ook mooi, maar ik houd toch meer van donkere. Dat was onze eeiste kennismaking. Toen, na een weekof wat, heb ik naast hem gezeten aan tafel by de van Herpens. En toen hebben we over s en nog wat gepraat, en over den dood ook, heel ernstig, en als hy zoo ernstig met je praat, dan heeft hy toch zoo'n lief gezicht, en wy waren 't geheel eens, en o 't was verrukkeiyk. En toen? Ja, nu komt 't leukste. Aan tafel zat ook die verwoede zeiler, mynheer van Fits, je {weet wel, die met die roode bakkebaar den. 't Is wel een goede man, maar een beetje vervelend, hy doet altyd verhalen over zeilen, schepen en visschen en zoo. Nu maar, hij vroeg my of ik mee wou gaan zeilen op de Zuiderzee, den volgenden Zon dag, met Emilie en de meisjes van Oyen, en met nog een paar heeren. Nu, ik vond 't dol, en verbeel je wat een gelukskind of ik toch ben; aan de haven stond hy ook! Hy had zoo'n pak aan zonder vest, je weet wel, met een sjerp om zyn middel, en zoo'n losse matrozenboord en das om, en een pet op - zoo'n verschrikkeiyk gezellige pet, dat ik niet laten kon te zeggen: „Wat ziet u er aardig uit, meneer!" Zijn naamzegik je nog niet. En toen zei hy dadeiyk: „U ook juffrouw, dat rood staat u bijzonder goed." Nu, dat wist ik ook wel, maar ik vond 't toch prettig dat hy 't zag. Ik vind altyd, dat heeren die smaak hebben van dames- kleeding, zoo huiseiyk zyn, vin je ook niet? Daar heb ik nooit over gedacht, 't ïykt my een paradox toe, maar daar kunnen we later wel eens over redeneeren. Hoe ging 't toen verder op dien boottocht? O best, wy gingen natuuriyk eerst de sluizen door en kwamen toen in 't ruime sop. En 't woei zoo hard, dat ik biy was myn kleinen hoed met je weet wel, die kleine veertjes, op te hebben gezet. En we zaten een heele poos allemaal samen, boven op, te kyken naar 't schuim, dat soms tot by ons opspatte, en wij lachten een beetje over van Fits, die in den stuurstoel zat en er zoo bruin en verbrand uitzag. En lang zamerhand gingen ze allen in de kajuit, om dat ze 't koud hadden, alleen hy en ik bleven zitten, en toen praatten we weerzoo heerlijk samen, over alles zie je, en ook over 't enga gement van Cat, en toen zei hy opeens: 't ïykt wel of wij geöngageerd zyn, vindt u niet, we zitten heelemaal alleen, ze hebben ons aan ons lot overgelaten. Vindt u 'terg naar? „Neen, niet erg,"zei ik, maar ik vond 't toch wel een beetje gek van hem en daarom ging ik er maar niet op door en vroeg hem liever naar zyn familie en of by veel zusters had enz. Maar 'tis zoo'n dwaze jongen, hy begon maar altyd weer over het zelfde, zijn eene zuster was getrouwd en die had al zoo dikwyis gezegd, dat hy ook trou wen moest, maar hy wist niet met wie, en ook niet, of iemand hem wel hebben wou, enz., enz., te lang om te herhalen. Maar 't was verrukkeiyk en ik zal 't nooit vergeten. Zeg Marie, heb jij nu nooit eens zoo iets ondervonden Misschien wel, luidt Marie's droomerig antwoord. Ze heeft zitten luisteren, eerst omdat 't haar amuseerde, later omdat vreesde dat Coba's licht-ontvlambaar hart zich te snel verraden zou hebben, dan, om dat ze plotseling begon te begrypen, wie die persoon was, over wien zoo bewonderend gesproken werd. Een zuster, die getrouwd was, een donker uiterlijk, groot gemak zich te uiten 1 O, God, 't kon niet anders, 't moest Willem van Haafte zy'n, over wiens liefde zy zich illusies had gemaakt. Hoe heet hy eigeniyk? klonk't zoo onverschillig mogelijk, terwyi een pyniyk rood tot aan de haarwortels opsteeg. Maar ze zat niet in 't licht der maan, en Coba zou niet op haar stem letten, vervuld als ze was met eigen herinneringen. Wie is 't? Ken ik hem? Ja, je moet hem nog al goed kennen, ik sprak over je en hy zeide, dat hy je wel eens ontmoet had, maar dat nu dat komt er ook niet op aan. Maar wat vond hy zeg 't maar ge rust. Marie zat in elkaar gedoken in 't donkerste hoekje van 't balcon, en wachtte haar von nis af. Wat hy van haar gevonden had? Ze had dikwyis hem ontmoet, veel met hem en de broers gewandeld, geroeid, gereden en veel met hem geredeneerd, veel intieme zaken met hem besproken, omdat ze wist, dat ze van hem hield, en hy ook van haar; tot nu toe, had ze dit heilig gedacht, en zelfs gemeend, dat er geen woorden tusschen hen meer noodig waren om hun verbond te be krachtigen. „Ook hydacht ze met bitter heid, ,laat hy my ook in den steekik arme dwaas, die my zoo veilig waande en zeker van zyn liefde Wat zei hy van me vroeg ze nog eens, scherper, haastiger, als wilde ze geen oogen blik langer wachten, eer 't viymend wee haar overstelpen zou, vol namelooze smart. Och, niets bizonders, ik kan 't je wel zeggen ook: hy vond, wat iedere heer van je vindt, datje wel aardig was om mee te praten, omdat je zooveel wist, maar datje toch eigen iyk een beetje te knap en te degeiyk was voor een jong meisje. Je weet du wel, wien ik meen hé. Van Haafte heet hy, dat dacht je zeker al lang. Zeg Marie, hoe heet hy by zyn voornaam? Willem, Willem van Haafte. Hemel, kind, wat zegje dat plechtig,'t is of er een doodsklok luidt. Toe Marie, nu je toch alles weet, wil je my een nu een heel groot plezier doen Jelui kent hem zoo goed, hé, kunnen j elui hem niet eens ten eten vragen terwyi ik hier ben, zoo heel eenvoudig weg maar. En dan mag ik naast hem aan tafel zit ten? Zeg Marietje, vind je my erg flauw? Maar ik ben heusch dit keer echt verliefd, op zyn oogen, op zyn handen, o, heelemaal, geloof ik. O, 't is een snoes van eenjongen.Hoe vindt jy hem eigeniyk. Och 't gaat nog al. Zoo, dat valt my mee, ik dacht dat je hem erg jongensachtig zoudt vinden. Hy is zes-en-twintig jaar, d3t heeft hy my verteld, en ik ben net twintig. Juist goed, vin je niet? O, en Marie ik weet zeker dat hy my vragen zal, hy moest wachten op een betrek king, zei hy, maar ik heb in de courant ge zien dat bij benoemd is, en dus... Nu wat dan? Wel, hy vertelde my, dat hy, zoodra hy een betrekking had, gaarne trouwen wilde meteen meisje met helderblauwe oogen, en dat hy zeker geloofde, dat 't gauw gebeu ren zou. Maar zie je, hy weet niet, dat ik hier logeer, en nu had ik gehoopt dat ik hem hier toevallig zien zou. Komt hy niet dikwyis jelui? Tegenwoordig niet zoo veel meer. Zoo, hè dat spyt me. Nu Marie, toe, wees nu eens een goede fee voor je Zondags kind. Ik ben altyd een lievenheershaantje ge weest, en ik zal 't wel biy ven ook. Vraagje hem eens ten eten? Ja Coba-lief, ik zal hem vragen, en ik zal 't wel zoo aanleggen, dat hy komt. Maar beloof me één ding; als 't er door is, ga dan dadeiyk naar huis. Papa houdt niet van ge ëngageerde menschen om zich heen, zie je. Dat is de reden. En nu, goede nacht en slaap lekker Ik ben moe en ga naar bed. En jou geheimen dan, hoor ik daar nu niets van? Op een anderen keer, als ik eens iets vrooiyks aan myn luchthartig, lief vrien dinnetje te vertellen heb. Maar nu niet, ik heb wat hoofdpyn, heusch, geloof me, ik heb niets te vertellen. Plaatselijk Nieuws. MIDDELHARNI9. By de deze week ge- houden publieke verkooping van 3 woon huizen voor de erven C. v.d. Slootzyn deze ingezet door: koop 1 J. Knape Az. S'dyk, op 1200; koop 2 I. Mosselman, N.-Tonge op 620; koop 3 G. v. Beek, alhier, ƒ500. - Postduiven-sport. Op Zondag 19 Septem ber zal door de Postduiven-vereen, „de Sein post" worden deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Quiövrain (Frankryk), afstand 153.774 KM. De inkorving heeft op 15 dezer plaats. LosUtiDg des morgens 8 uur. Deze week ontving de familie A. Koud- yzer de droevige tyding dat hun zoon Hen drik, varende op een zee-sleepboot, in de Golf van Biscaye overboord is geslagen en jammeriyk verdronken. Hy is 45 jaar oud en laat een vrouw met 6 jeugdige kinderen achter. Gevonden voorwerpen: in de Nieuw- straat alhier een portemonnaie met eenig geld er in. De rechthebbende kan deze terug bekomen by J. Knape Az. te Sommelsdyk. Binnenkort vertrekt de heer L. Gebuis Cz. met het stoomschip „Insulinde" naar Ned. Oost lndie als Landbouw-ingenieur. Van dhr. K. v. Mierloo op het Haven hoofd is deze week door een onbekenden bond een Sana-geit doodgebeten, wat voor hem een schade van ruim 30 gulden be- teekent. De 2 woonhuizen van de erven S. Lang broek zijn ingezet als volgti koop 1 doorl. Mosselman, Nieuwe Tonge, op ƒ1120; koop 2 door K. v. Putten, alhier, op 950. Voor onderwyzeres aan de O. L. Meisjes school hebben zich 35 sollicitanten aangemeld Centraio Veiling te Middelharnis op Woensdag 8 September 1926. Bloemkool 1,tot 3,70 per 100 st. Witte kool ƒ2,— per 100 stuks. Roode kool ƒ2,— tot ƒ4,80 per 100 stuks. Savooie kool 1,60 tot ƒ6,- per 100 st. Andy vie 0,50 tot 3,10 per 100 krop. Komkommers f 0,40 tot 4,90 p. 100 st. Perziken ƒ4,— tot 15,— per 100 stuks. Kroten 0,20 tot 1,70 per 100 bos. Rabarber ƒ1,— 1,- per 100 bos. Postelein 1,30 tot ƒ5,— per 100 kg. Spinazie ƒ4,— per 100 kg. Stoksnyboonen ƒ1,40 tot 20,—per 100kg. Stamsnyboonen 0,40 tot ƒ3,70 per 100 kg. Dubb. princessen 5,40 tot ƒ9,40 p. 100 kg. Enkele Princessen ƒ7,— tot ƒ10,— p. 100 kg. Eigenheimers ƒ2,— tot 2,90 per 100 kg. Poters 0,60 tot 0,70 per 100 k.g. Veldsla 1,per 100 kg. Peren; Gieser Wildeman ƒ8,— tot 11,60 p. 100 kg. TriumfdeViénne /l5,- tot ƒ21,- p. 100 kg. Beurré deMerode J12,—t. ƒ16,— per 100 kg. Beurré Hardy 14,- tot ƒ21,60 per 100 kg. Beurré Durandeau ƒ7,— tot ƒ11,40 p. 100 kg. Muskusperen ƒ9,- p. 100 kg. Souvenir de Congres ƒ9,— t. ƒ12,80 p. 100 kg. Diamant 11,- tot 13,- per 100 kg. Bon Cret, William 8,60 tot 13,30 p. 100 kg. Bergemotten ƒ8,- per 100 kg. Bonrré Clargeau ƒ7,- tot 13,-p. 100 kg. William Duchesse ƒ9,60 t. 13,60 p. 100 kg. Claps Favorite 14,- per 100 k.g. Augurken ƒ15,— tot/48,— per 100 kg. Pruimen 14,— tot 38,— p. 100 kg. Div. Handappelen ƒ4,— t. 15,60 per 100 kg. Druiven 0,37 tot 0,40 per pond. Boter 1,10 per pond. Kaas (20 vetgehalte) 0,35 per pond. Dhalia'8 0,02 tot 0,03 per bos. Dhalia'8 ƒ0,60 per bouquet. INGEZONDEN MEDEDEELING. Speciaal HOEDEN en PETTEN vooo ctk z'in kcus>" Ld op deze lichtreclame ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten t 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf I 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf t 2,95 Hooge Hoeden vanaf I 8,50 SOMMELSDIJK. De landbouwer C. Jonge- jan alhier heeft zyn boerderijtje ondershands verkocht aan den landbouwer M. van Drlel uit Dirksland. Deze week werden alhier twee scheep jes geladen met aardappelen, die bestemd zyn voor Curasao (West Indié. - Van den landbouwer C. JoppeLz.reed wagenvracht blauwmaanzaad in de kaai. Het paard, dat voor den wagen stond, werd by de Gasfabriek op het droge gebracht. De voerman sprong bytyds van den wagen. We vernemen, dat dit voor J. een schadepost van 400 beteebent, daar het zaad onbruik baar is. Voetbal. Voor de competitie krijgt „Flakkee" a.s. Zondag F S.V. van Rotterdam op bezoek. We hopen, dat onze jongens het er beter zullen afbrengen dan verleden week. Aanvang 1 45 uur. DIRKSLAND. Meldden wy in ons vorig nummer dat van de fam. Van den Doei, in de nabyheid van het Sas alhier, een vyftal klampen in brand waren geraakt en totaal zijn verbrand, waarby ook de motorspuit van hier nog blusschingswerk verrichte, thans kunnen wy melden dat door de Maatschappij van Aigemeene AssurantiêD, A. G Bruxeiles, aan eenige menschen die by dezen brand geheel vrijwillig behulpzaam waren een gratificatie is verleend voor hun kloeke optreden. De sluismeester van hetsasalhieThad verleden week het ongeluk by het eten van visch een klein graatje in de tong te krygen Een paar dagen later zwol de tong dermate op dat levensgevaar aanwezig was. Door het ingrypen van den geneesheer is de patient thans buiten gevaar. De heryk der maten en gewichten zal dit jaar worden gehouden in het gymnastiek lokaal der Openbare Lagere School, aan den Ring, op Donderdag 7 October, des v.m. van 9—12 en des n.m. van 1—3 uurenopVry- ddg 8 October d.a.v. des v.m. van 9 12 en des n.m. van 1-2 uur. Den dienstplichtigen, behoorende tot het 6e en het 14e Regt. Infanterie, die waren opgeroepen om op 9 September te Breda voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, wordt ter kennis gebracht, dat deze opkomst is uitgesteld en nader is be paald op 13 September a.s. De plaats van opkomst blijft Breda. De datum van vertrek met groot verlof op 25 September a.s. jl. Zondag is op het strand te Ouddorp door de heer A. Hagens Az. alhier een zil veren dameshorloge gevonden wat door de eigenares by hem kan worden teruggehaald. Op de Beurs van Donderdag j.l. werd besteed voor: Aardappels (eigenheimers) ƒ2, King Edward 2,75 per 70 k.g., Uien ƒ1,50 voor levering aan de put, koepeen ƒ1,-, Tarwe 18,25 tot 18,75 per 100 k.g., Erwten 20 tot 26 cent per k.g. HERRINGEN. De heer C. van der Velde heeft zyn woonhuis staande aan den Molen» dyk alhier ondershands verkocht aan den heer K. de Jong. De heer J. L. Boone kweekeling aan de Byz. school alhier is met ingang van 1 Nov. 1926 benoemd als onderwijzer aan de bij zondere school te Ryasen. De heer H. van der Veen, Godsdienst- onderwyzer te Oude-Pekela is benoemd tot Godsdienstonderwyzer-Evangeliat by de Ned. Herv. Kerk alhier. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week maar twee dagen ge- vischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 40 K.G. bij de pellerijen aangebracht. De vorige week zyn van hier verscheept 100 H.L. aardappelen en 120 balen uien. Deze week is de gemeente van elec- trischen stroom voorzien. De offlcieele ope ning zal eerst plaats hebben, als de battery in bedryf kan worden gesteld. Voorloopig heeft de opwekking plaats door motor en dynamo. Het licht is uitstekend. Een enorme verbetering in huis en op straat. GOEDEREEDE. A s. Donderdag 16 Sept. zal in de Gouden Leeuw een vergadering plaats hebben van de Landbouwvereeniging Goedereede. P. Erkelens had aan den Kooiweg te Ouddorp het ongeluk van een voer stroote vallen en zich zoo te bezeeren, dat genees kundige hulp noodzakeiyk was. Tot leden der schoolcommissie zyn be noemd de heeren Dr. Subli en D. Goekoop. OUDDORP. De heer G. Hoogenkamp, on derwyzer aan do Byz, school alhier is be noemd als Hoofd te Groot-Ammers. De pryzen van de wedstryden op de gehouden landdag worden a.s. Woensdag uit gereikt. - Hy had geen paling. F. Kastelein zou wat paling vangen doch tuimelde hals over kop in de sloot, zoodat hy inplaats van met paling met een nat pak thuiskwam. - De heryk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben in een lokaal der O. L. School. Op Woensdag 29 September n m. van 1-4 uut, en op Donderdag 30 Sept. v.m. 9-12 uur, n.m. van 1 2 uur. - De gemeente-rekening ligt tot 14 Sept. voor een ieder op de secretarie ter inzage. - By kon. besluit van 27 Aug. jl. is aan deze gemeente een voorschot verleend tot een maximum van 2565, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag voor do verkrijging van een plaatsje. NIEUWE TONGE. Naar men ons mede deelt stak C. L. Woensdagmiddag met een riek zoodanig in zyn voet dat geneeskundige hulp noodzakeiyk was. L. is naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. - By de j.l. Zaterdag door de P. V. de Gevleugelde Bode alhier gegouden vlucht vanuit Vilvoorde, was de aankomst als volgt 1 en 8 C. A Holleman; 2 A.vanRumpt; 3, 5, 6, en 7 Q. Knops; 4 J. C. Braber. Afstand 89,743 K.M. Lossing 2 25 uur. Ie duif 4.6.84 u. laatste duif 5.22.28 u. - Donderdagmorgen zou een dienstplich tige der lichting 1923 zich naar Breda be geven teneinde voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Te Middel harnis kon b(j echter terug keeren, omdat de opkomst te Brede was uitgesteld in ver band met een besmettelijke ziekte en ge noemde dienstplichtige daarvan niets was aangezegd. OUDE TONGE. By B. en W. is een ver zoekschrift ingekomen van J. G. Geers, schip per wonende te Viymen, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gelagkamer van het perceel Oost- dyk 30. Binnen twee weken kan ieder tegen het verleenen van deze vergunnnlng bezwa ren inbrengen by Burgemeester en Wet houders. - Donderdagavond werd onder groote be langstelling de motorbrandspuit beproefd. Alles bleek, eenige lekke slangen uitgezon» deid, In orde te zyn.

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 2