island. BINNENLAND Mijnhardi's VARIA. ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 16 JUNI 1 926. altyd zwaar wordtaan- lina wat fyn.maaroveri- was. De medaille viel dan na. Vier overjarige geiten waliteit werden voor de an Mina II van J. van as en de medaille kreeg, d aan haar buitengewone Dora 1641 en Corrie 2128 jn van even goede kwali- ts in de beenen geleden, extra. Wed. De Korte laat het maar behoort zeer zeker de geiten. hopen wy het wat beter eden op den akker te onderlinge naijver om este geit te halen spoort it bij de pakken neer te te streven naar het fok- productieve geit. Maandag morgenkreeg P. van Putten Joh.zn., van zyn werk, een los- werp op den schouder, ribeen brak. Dr. Endtz overbrenging naar het ,am noodzakelijk. is de landbouwer R. Akt tusschen een paard ederij van A. Risseeuw t een ernstig verwonde loozen toestand heeft ing van den smid ge leende geneeskundige rnecht D. J. Konings van den landbouwer danig door een paard agen, dat de hulp van en ingeroepen, i Akkerman gehouden land van mevrouw de uwenhuyzen ingezet or D. W. van Kempen door A. Wagner op t Boomgaardpad van er werden ingezet als B. K. Breeman op dezelfde op SQO,— iO,—perceel 4, door 3,— perceel 5, idem 6, idem op J 260,—. :ewas aan het Noord- opgebracht by den )3,-; het grasgewas Veipolder heeft opge* grzoeken ingekomen a C. Korteweg voor iur by de voormalige 3ebr. Korteweg voor ing op hun hofstede. een groot, vet var- aar de markt bren- <ert]e en Dikkcrtje want zij waren erg st varken gebeuren liet ventje liep zoo ij konden houden, jeven. Naderhand de zoon van den :n gestolen en liep j maat kon. Toch kreeg hij een flink tordt vervolgd). Van de Bataafsche Import Maatschappij om vergunning tot het plaatsen van een benzinepomp te Achthuizen op Sectie B No. 1848. DEN BOMMEL. Vanuit deze gemeente werden de vorige week nog 846 H.L. aard appelen vervoerd. Donderdag a.s. hoopt de beroepen pre dikant by de Ned. Herv. kerk alhier, Ds. Keek van Garderen een bezoek aan deze gemeente brengen, om des avonds half zeven op te treden. Vergadering van den Baad der gemeen te DEN BOMMEL, op Vrijdag 10 Juni 1926, des namiddags drie uur. Tegenwoordig waren de heeren J. G. Borg- dorff, J. P. Mast, H. van Gent, B. C. Jon geling, J. P. Segers en M. L. Geulemans. Afwezig met kennisgeving de heer W. A. Lokker. De Voorzitter burgemeester Brinkman opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed en leest daarna de notulen van de vorige vergadering voor, die onveranderd worden vastgesteld. Ia behandeling komt: 1. Ingekomen stukken. o. Mededeeling wordt gedaan van de ge houden aanbesteding van de ambtswoning voor den burgemeester. b. Mededeeling van Gedeputeerde Staten dat tot 1 Mei 1927 vrijstelling is verleend van de verplichting tot het doen geven van het onderwijs in bet vak, genoemd onder letter j in artikel 2 der Lager Onderwys- wet 1920 aan de beide O. L. Scholen. c. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat de bijdrage in de bosten voor den Keu ringsdienst van Waren van het jaar 1926 is bepaald op 278,90. d. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat de verordening op het schoolgeld by Koninkiyk Besluit van 11 Mei 1926 is goed gekeurd tot 1 Mei 1927. e. Mededeeling van Gedeputeerde Staten van de goedkeuring der gemeente-begrooting, dienst 1926. Mededeeling van Gedeputeerde Staten van de goedkeuring eener wy'ziging van de begrooting 1926. 2. Ter tafel wordt gebracht een schry ven van R. Bakelaar en anderen, houdende ver zoek om op de gedempte sloot aan den Oost- dyk voor hun woningen van gemeentewege een erfscheiding te plaatsen. De Voorzitter deelt mede, dat de heer J. P. Mast aan de gemeente wil afstaan 2J Meter groDd, onder voorwaarde dat een voldoende erfscheiding wordt aangebracht. In verband dat de ge meente daardoor de beschikking krygtover een broederen weg, wat in het belang der gemeente is, stelt hy voor het verzoek in te willigen. Na ampele bespreking wordt zonder hoofdeiyke stemming besloten. 8. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldleening voor den bouw van een ambtswoning voor den Burgemeester. Met algemeene stemmen wordt besloten met de Maatschappy voor Gemeente-Crediet te Amsterdam een geldleening aan te gaan groot 12000.-. 4. Zonder hoofdeiyke stemming wordt besloten tot af- en overscbry ving der begroo ting dienst 1926, en een wyziging der be grooting voor 1925 en 1926. 5 Ter tafel komen nog eenige reclames hondenbelasting, waarop goedgunstig be schikt wordt. Nadat in de rondvraag door de heeren Van Gent en Jongeling nog een vraag ge steld werd, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. BRIRLLK. Voor het eind-examen aan de Rykskweekschool te Hellevoetsluis slaagde onze dorpsgenoote mej. I. van der Burg. Op de 1.1. gehouden eierveillng waren aangevoerd? 82166 kippeneieren (wit) 4,90 per lOOst. 8364 idem (bruin 5,60 1135 eendeneieren 6,30 40 ganzeneieren 8,— 6 kalkoeneicren 8,50 15 jonge hanen 31 cent per stuk. 6 kippen 1,- tot 2,25 per stuk. Hoewel het weer nu niet bepaald mooi was te noemen zyn toch verschillende fiets clubs door de stad getrokken. Een van enkele honderden was over de veren gekomeD. De uitvoering van de Muziekvereni ging, Donderdag J .1. gegeven op de tent, mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Jammer dat de jeugd weer eens geweldig veel lawaai gemaakt heeft, zoodat voor de muziekliefhebbers veel bedorven is. Zondagmiddag arriveerde alhier In de haven een boot met een groot gezelschap aan boord. Een muziekkorp dat de reis mede- maakte, speelde by het binnenkomen der haven. Na hier eenige uren te hebben ver toefd, vertrokken zy weder naar Rotterdam. De heer P. Vroombout slaagde voor het diploma Machinescbryven. TKILINGSBRRICHT rP A Vrijdag 11 Jani 1926, aer Loöp. Brielsche groenten- en fruitveiling. P°P.sla,/ 0>60 per 100 krop. pf ;30 per 100 bos- f!3S?B °'Jtot '°-8 Aardappelen 8,20 tot f 6,90 per 100 i g. p„, ln,»«we| ƒ8,90 tot 12,70 p. 100 k.g. rotera y5 70 tot y 10 20 p. joo k g. Aardbeien 0,30 tot 0,71 per kg. ^Ï.TVontV8'- tol J 0,11 per k.g. Blauwe örulïen J 1,60 tot 1,80 por tg. Boonen dubb. st. 0,74 tot /0,86 per 100 k.g. enkele stam 0,75 per 100 k.g. stoksnij 0,75 per 100 k.g. Komkommers (w.) 8 tot J 15 per 100 k.g. (gr.) 11 tot 14 per 100 k.g. Peen J 9,50 tot 14,80 per 100 bos. Bloemkool 0,60 tot 6,40 p. 100 stuks, Sjalotten 0,30 tot 0,70 per 100 bos. Rhabarber 11,70 tot 15,90 per 100 bos. Peulen J 0,39 tot 0,42 per k.g. Witte Asperges 0,53 tot 0,65 per bos. Blauwe f 0,31 tot 0,37 per bos. Seldery 2,10 per bos. Eieren 5,40 tot J 5,80 per 100. VEILINGSBERICHT van Vrydag 11 Juni 1926, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne", Kropsla 0,30 tot 1,20 per 100 krop. Radys ƒ2,— per 100 bos. Postelein 0,07 tot 0,08 per kg. Spinazie 0,03 tot 0,07 per kg. Nieuwe Aardappelen 11 tot 15 per 100 kg. Poters ƒ6,— tot ƒ8,—per 100kg. Aardbeien 0,41 tot 0,83 per kg. Bessen (roode) 1,20 per K.G. Kruisbessen (onr.) ƒ6,— tot ƒ12,— p. 100 kg. Blauwe druiven 1,70 per K.G. Boonen dubb, stam ƒ86 tot ƒ87 p, 100 kg. Stamsnyboonen 64,— tot ƒ71,— p. 100 kg. Tomaten A 0,60 per kg. Tomaten AA 0,54 per kg. Tomaten B 0,60 per kg. Tomaten G 0,44 per kg. Tomaten bonken 0,34 per kg. Komkommers (w.) 14,— per 100 kg. Peen ƒ7,— tot 19,— per 100 bos. Bloemkool le ƒ3,— tot ƒ7,— p. lOOst. 2e 0,90 tot ƒ2,30 per lOOst. Sjalotten 2,90 tot 5,80 per 100 bos. Doperwten 0,27 p. K.G. Rhabarber 6,80 tot 14,— per 100 bos. Peulen 0,28 tot 0.51 per kg. Witte Asperges 0,59 tot 0,78 per bos. Blauwe Asperges 0,28 tot 0,51 per bos. Kipeieren netto 4,80 tot 5,20 per 100. Eendeieren 5,10 per 100. Ganzeneieren 7,50 per 100. Aanvoer 26 766 stuks. MOHAMMED VI". De laatste sultan van Turkye (de zieke man) die nu by de afgezette vorsten be hoort, heeft de grootste moeite zich zelf te kunnen onderhouden. Hy woont met z|jn kleine huishouding in San Remo(Frankrijk) en zooals de geruchten liepen, moest hy eenigen tyd geleden zlja huis ontruimen, omdat hy de huur niet kon betalen. Gelukkig schynt zyn zuster hem geholpen te hebben door een barer parelsnoeren en een diaman ten ring te verkoopen, waardoor de situatie tydeiyk gered werd. Ex-sultan Mohammed VI is reeds bejaard en zijn toestand wekt dan ook wel medeiyden op. Burgerlijke Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Aaltje d. v. Robbrecht van Ant werpen en Maria Vroegindewey. Ondertrouwd: Pieter Pulleman,80j. (Oude Tonge) en Dana Johanna Kastelein, 28 i. Gehuwd: Levy Polak, 31 j.(Middelharnis) en Margaretha Gazan, 83 j. GOEDEREEDE. Geboren: Christianus z. v. C.vanWyken K. Bakelaar; Jannetje d. v. A. Redert en C. Tanis; Jacob z. v. L. Kleyn en L. Roos. Getrouwd: C. Grinwis en K. Tanis. Overleden: Johannes Struik 4 j., z. v. P. Struik en K. Groenendyk. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johannis, z. v. Willem Ras en Maria de Vos; Hendrik, z. v. Johannis Wil lem Kaslender en Elizabeth Donkersloot. Ondertri uwd: Willem Lokker, 23 j. en Aaltje Korteweg, 22 j.Johannis Cornelis Birkhoff, 28 j. en Wjjntje Margaretha van Ree, 21 j.; Abraham van der Ent, 24 j. en Johanna Hotting, 21 j.; Cornelis Korteweg, 57 j. en Cornelia Elizabeth Elenbaas, 39 j.: Anthony Huysmans, 28 j. en Adriana Ter hoeve, 31 j. BRIELLE, van 4 tot 10 Juni. Geboren: Johannes Andreas Maria z. v. H, J. B. Verbruggeen C.M. Hoera; Anthonie z. v, C. de Gast en J. Dykman. Overleden: Jacoba Maria Arkenbout 68 j. wed. G. de Reus. Hongerkunstenaar. Er moge dan al eenig risico aan verbon den zyn, in dezen duren tyd heeft het vak van hongerkunstenaar, van den materieelen kant bekeken, onmisbaar groote voordeelen, en nu het niet alty'd voor ieder gemakke lijk is, aan den kost te komen, ligt het voor de hand, dat dit vak aanhangers wint, al sneuvelt er dan zoo nu en dan een op het veld der hongereer. Rotterdam heeft nu deil laatsten tyd niet het genoegen gehad, een beoefenaar van de hongerkunst6nary te kunnen be zichtigen. Men denke daarom niet, dat nooit een dezer heeren het voornemen heeft ge- koetsterd, ons met zyn hongerende tegen woordigheid te verblijden, maar de politie is hier zoo verstandig, aanvragen tot het houden van dergelijke vertooningen beleefd van de hand te wijzen en den heeren liefheb bers mede te deelen, dat zy voor hun de monstraties het beste een ziekenhuis tot operatieterrein kunnen kiezen, waar zij dan by eventueels gebeuriykheden de noodige personen en hulpmiddelen, die hen tot den staat van gezondheid zouden kunnen terug brengen, in hun onmiddellijke nabijheid heb ben. Niettemin ontving de N.R.C. Zaterdag tele fonisch de mededeeling van den heer dr. Ey- lander uit Antwerpen, dat naar alle waar- scbyniykheid op of omstreeks 15 dezer een hongerkunstenaar zyn kunsten zal gaan ver- toonen in het Concertgebouw aan den Schie- damschen singel, De heer dr. Eylander,die geen praktyk meer uitoefent, maar nog me dewerkt aan eenige periodieken, kon ons verder mededeelen, dat de rol van den hon- germensch vervuld zal worden door een te Antwerpen geboren Nederlandschen student in de medicijnen, bekend sportman, die voor deze opvoering Fredy zal heeten. Het spreekt van zelf, dat de heerds. Ey- lander niet de bedoeling heeft, met een sen- sationeele vertooning, waarbij zelfs het leven van een onzer medemenschen gevaar zou kunnen loopen, geld te verdienen. Wie dat van een rustend medicus verwachten zou, is een even groote dwaas als hij die mocht denken, dat een Nederlandsche student in de medicynen op deze wyze zyn practische studies zou wenschen voort te zetten. Het, tegendeel is dan ook het geval. Het is den beiden heeren er om tedoen.demenschheid een goeden dienst te bewezen. Fredy zal niet worden opgesloten. Machines zullen er meekomen, die zullen aantoonen, hoe na- deelig zulk een hongerkuur werkt. Doktoren, aangesloten by den geneeskundigen dienst en andere degeiyke, niet op sensatie beluste belangstellenden zullen worden uitgenoodigd, de proeven by te wonen, zullen in de ge legenheid worden gesteld, te controleeren, hun kennis te verryken, hun inzicht te verdiepen. En vermits men de menschlievendheid niet al te zeer moet overdryven, zou het niet onmogelijk behoeven te worden geacht, dat wellicht (de heer dr. Eybergen streeft by het uiting geven aan zijn gevoelens somwyien ons geacht gemeenteraadslid den heer mr. S J. L. van Aalten in voorzichtigheid naar de Kroon) daarna een entree van b v. 35 cents geheven zal worden, waarby dan aan den ingang nauwkeurig zal worden toegezien, of de belangstellenden wellicht op sensatie belust zyn. Zoodra dit wordt geconstateerd, wordt telkens een verlies van 35 cents ge boekt; onherroepelijk wordt zulk een beden kelijke sollicitant geweigerd. Naar wy by informatie mochten vernemen, heeft de heer dr. Eylander slechts één diDg vergeten, n.l. om vergunning voor de ten uitvoerlegging van zijn onbaatzuchtige voor nemen te vragen. Het zou kunnen, dat zulk een verzoek by B. en W. ligt en de politie nog niet heeft bereikt. Mocht dit laatste het geval worden gevolgd. De heer dr. Eylander zou dan moeten trachten, de lydende menschheid elders van dienst te zijn. Dit is nu eenmaal evenmin altyd gemakkelijk als aan den kost te komen in dezen ondankbaren tyd. INGEZONDEN MEDEDEELING. Laxeerla bietten werken bij on regel- matigen stoelgang zonder kramp of pijn. Doos 60 cent Bij ApotH.en Drogisten Gemengd Nieuws. KKN DIAMANT-„BVSH". Een diamantveld bij Lichtenburg in Transvaal. LONDEN, 10 Juni. (Reuter). Er wordt d d. heden uit Johannesburg gemeld, dat by Elandsputte, 16 myi Noord-Westeiyb van Lichtenburg, de grootste diamant-„rush" heeft plaats gevonden, die er Dog ooit in Zuid-Afrika is geweest. De bereden politie had een oppervlakte van 12vierk. mij! vry gemaakt. Daaromheen stonden tienduizend diamantdelvers te wachten op het sein, dat zy een .claim mochten afpalen. Er waren menschen by in de zotste costumes. Een menigte van duizenden keek by dit alles toe. Meer dan 6000 veteranen van den wereldoorlog zijn de laatste twee jaren in de gouvernements hospitalen overleden. Er zyn daar nog 27,000 onder behandeling; 13,000 voor verstands verbijstering enz., 9000 voor tuberculosis en 1200 nog steeds lijdende aan wonden in den Wereldoorlog opgeloopen. En eiken dag komen er nieuwe aanvragen om opname. „Volksvriend". Vader neemt hinders mee naar het Leger. Onder de rekruten voor militairen dienst die den 14en Mei te Versailles (Parijs) toe kwamen bevond zich de 22-jarige Andre Lagalle, een boerenwerkman van buiten Pa rijs. Benevens zijn reiszak, waarin zijn Zon dag kostuum, een paar kloppers, wat ge broken schotels en eenige vodden staken, had hij met zich twee kleine bengels van twee en driejaren ond, mede. „Wat is dit?" vroeg de knorrige majoor. „Dat zyn myn kinderen", antwoordde de bedeesde man. rIk heb geen plaats om ze achter te laten. Ik ben een wees, myn vader werd in den oorlog gedood, myn moeder stierf in het bezette gebied; de ouders van mijne vrouw en zy zelf zijn ook allen weg". Het geval werd tot de ooren van 't Fransch gouvernement gebracht die zal stappen nemen ten behoeve van den man. Intus schen slapen zy'ne kinderen met hem opzijn armtierig soldatenbed en de makkers in zijn barak leggen hunne centen samen om de kleinen wittebrood en melk te koopen.Sol- datenkost is voor ben al te kras. Twee veroordeelen zullen Yrydag in Nevada door gas gedood worden. Dit is de tweede maal dat op deze wijze moodenaars werden ter dood gebracht in Nevada. De veroordeelden worden op een stoel vastgebonden en in een luchtdichte kamer geplaatst. Door de vloer wordt daar op vergiftige gas in de kamer gelaten en na enkele oogenblikken worden de veroordeel den bedwelmd en verliezen het bewustzijn. Na een uur of drie kan men de kamer weer binnen gaan en worden de lijken verwijderd. Eenige terrechtstelling is verschrikteiyk, maar deze stille, sluipende dood, doet iemand toch huiveren, „Nieuwsblad". DE ACHT GEBODEN TAN DEN MAN. Een codex voor den model-echtgenoot. Vrouwen, zegt men wel, hebben de man nen die zy verdienen. Kiezen zy ze meestal niet zelf? De tyd is voorby, dat meisjes den mijnheer moesten trouwen, die papa leek. De ouders zyn eindelyk gaan inzien, dat hun dochter trouwde om zichzelf en niet om hen. Maar toch vergist de jODge maagd zich wel eens. Dan doet zy als dat goudviscjije, dat in den vyver rondzwom in gezelschap van vyt alen en een snoek: aan medeiydende lieden, die het uit de gevaariyke omgeving in een veilige kom met water wilden over brengen, glipte het tusschen de vingers door, en toen de goeie menschen den moed hadden opgegeven, viel het vischje ten prooi aan den snoek. Hoeveel maagdelijns weigeren geen geschikte jongelui, en trouwen ten slotte een pummel zonder weerga Nietwaar - zij hebben toch niet allemaal het heerschers- optreden van mevrouw Estella Walsh uit Brooklyn, die rechter Fowell van Gates Avenue verzocht haar man in de cel telateD opsluiten wegens wangedrag, tenzy hij zich plechtig verbond tot inachtneming van acht geboden, door haar opgesteld en h.i. vormen de de codex van den modelechtgenoot. De rechter las: 1. Gy zult niet drinken. 2. Gjj zult uw vrouw eeren. 3. Gy zult uw kinderen geen ongehoor zaamheid leeren door tusschenbeide te komen als ik ze bestraf. 4. Gy zult geen vrienden meebrengen als zy dronken zyn en zelf evenmin dronken thuiskomen. 5. Gy zult mij uw salaris geven, want ik ben zuiniger dan gjj. 6. Gy zult uw uiteriyk verzorgen, opdat ge uw vrouw geen schande aandoet. 7. Gy zult u toeleggen op het verrichten van kleine herstellingen in en het verfraaien van uw huis. 8. Gy zult in bed niet rooken. Waarop de rechter mrs. Walsh geluk- wenschte en den man ernstig aanried deze geboden te aanvaarden, althans de eerste zeven, want, zei hy, men kan heel goed in bed rooken zoDder daarom een verworpene te zy'n. Dus, ging by voort, wat besluit je, Walsh Drommels, myn vrouw heeft wel min of meer geiyk. Ik ben al tien dagen niet meer nuchter geweest. Een slechte burger, die het vry Amerika on teert! Dus: veroordeelen? Neen, liever onderwerp ik me aan de geboden van m'n vrouw minus één. Welk Het vjjfde. Te deksel neen, dat is de sleutel van alle andere 1 Walsh zwichtte. Hy heeft 2ich gebeterd. Hy is beste maatjes met zy.n vrouw. Maar zijn vrienden is hy kwijt. „Een scherpe speer, aan één einde voor zien van een punt en aan het andere van de Noorsche vlag, werd uit het bestuurbare luchtschip „Norge"geworpen op het moment, dat wy over de Noordpool vlogen, schrijft de dappere ontdekkingsreiziger Amundsen. „Dank zij deze daad, behoort thans d pool met al het daaromheen ligge mandsland aan den Koning van Noor Tot op zekere hoogte is deze ve poëtisch en een beetje kinderlijk juiste ligging van de Noordpool we deze vlag niet vastgesteld, tenzy toeval precies in bet midden zou zi gekomen! En zelfs al zou dit won beurd zyn, staat het toch nog te be eigendom wel vast te stellen is d< werpen van een speer. De eenige r ter wereld, die ooit met eigen voeten land der Noordpool geloopen heeft levend van terug gekomen is om zijl ringen te vertellen, was de Amerikaan Ook deze plantte een vlag de „Sta Stripes" maar daarmede was no| niet bewezen, dat Amerika als bezitsb de Noordpool kon optreden. Immers, dit wèl zoo geweest, dan zou nuAmu. er niet de Noorsche vlag hebben kt werpen De nieuwe gril. Er zijn echter ernstiger dingen in eeuw, dan de vraag „Aan wie behooi Noordpool?" In Parjjs, bijvoorbeeld, waar men kopzorg maakt over de knieën van m vrouwen. De mode, die er altyd op uit i toiletten te veranderen, opdat dwaze vrou haar geld kwijt kunnen raken, dicteert tb dat de rokken korter moeten worden. korter! En een Parysch autoriteit op me gebied zegt er maar meteen by waar bet te doen is... „De knieën moeten zichtb zyn 1" Het klinkt dwaas, vindt U niet? M. wacht, de uitvinders hebben er wat op j vonden, namelijk „de kniekap", een so' met linten versierd kussentje, waarop e portret of de initialen van de draagster borduurd kunnen worden. Dit du zal vrouwelyke knie moeten tooien als zij t sluit de nieuwe gril te volgen. Het va moeiiyk te zeggen, hoeveel vrouwen zullen doen.misschien wel heel veel, wai het is nog steeds als honderden jaren bèr, toen de vrouwen baar knieën toonden a de mode zulks gebood. Of echter deNede. landsche vrouw zich ook door deze ziekelijk Parjjsche grillen zal laten beïnvloeden? W vreezen ervoor en... wy hopen van niet Eehtgenooten uit voorraad leverbaar. Deze titel zou wel passen op de aanplak biljetten van de stoomvaartmaatschappy „Canadian Pacific", wier pleizierschip „Em press of Scotland" kort geleden een rond vaart maakte van enkele weken en terug kwam in de haven met zevenentwintig verloofde paren in plaats van de vieren vijftig vrijgezellen meisjes en jongens, waar mede het was uitgevaren. De zevenentwin tig paren waren zonder uitzondering gevormd aan boord van het schip en als van deze kennismakingen allemaal huwelijken voort komen (hetgeen, naar de rapporten luiden, zeer waarscbijniyk en zeer naby is) zal het salaris van den kapitein der .Empress of Scotland" verhoogd moeten worden over eenkomstig de meer dan menscheiyke ver antwoording, welke er dan op zyn schou ders rust! Ouderlingen-dorp. Constantine, het aardige dorpje in de Engelsche provincie Cornwallis, is beroemd door het feit, dat er de meeste oude men schen wonen. Op elke tien personen is er één ouder dan zeventig jaar. Wij veronder stellen, dat de ambtenaar, belast met het uitbetalen der staatspensioenen, wel veel overwerkuren zal maken (hetgeen typisch is voor een ambtenaar!) Verschil in waardeering. Buurvrouw: Zoo, is er bij jullie thuis 'n nieuw broertje gekomen? Hoe heet-ie? Anna'tjè:" Moe zegt „zoete engel" en papa zegt „leelijke schreeuwerd". In den boekwinkel. Keukenmeid: Hebt u ook een brievenboek voor ontrouwe min naars? Raden maar. Wat doe je als je een recept krijgt, dat je niet lezen kunt? vroeg iemand aan een apotheker. Dan raad ik er naar. Ik kan evengoed raden als de dokter, zou ik zeggen. Een pessimist. Dus u gelooft, dat het huwelijk een loterij is? Waarachtig niet, In de loterij heb je tenminste nog kans op een prijsje... Zij kende hem. Zeeman (juist thuisgekomen): Daar in de Poolstreken hadden we een nacht, die drie maanden duurde. Nicht: Lieve hemel, wat zal jij den volgenden morgen katterig geweest zijn. Een toespeling. Moeder: Zeg, Doortje, heeft mijnheer Goldstein ook iets gezegd, dat er op wijst, dat hij bij jou aanzoek wil doen? Dochter: Ja, hij vroeg me, of er hypo theek op het huis stond. Onze dienstboden. Vriendin: Maar, Clara, zit je nu in de kamer koffie te malen? Clara: Ja, in de keuken mag ik het niet doen; daar maakt liet geraas de keukenmeid zenuwachtig. zoo! Vrouw. Wat begin je, om zonder mij iets er van te zeggen, den chef van den keuringsdienst op een diner te noodtgen! Man: Ik wil eindelijk eens officieel uit gemaakt hebben, of liet te eten is, watje kookt. Zou 'f waar zijn. Waarom zouden er meer meisjes dan jongens ter wereld komen? Omdat meisjes nieuwsgieriger zijn.

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 3