KSTRAAT ONZE EILANDEN No. 60 12 JUNI 1926 \1 [BEIEN. TWEEDE BLAD ONZE EILANDEN VAN ZATERDAG 12 JUNI 1926. NG LE GENEZING kliste Aambeien n binnen enkele weken. LAMANDER JL int 43, R'dam I, geld terug. er der Reoistratje en Sonimclsdyk, zal op 1 Juni 1926, des na- (Zomertijd), ter het- KAASHOEK te Stel- openbaat bij opbod koopen: en H0010RAS, was- le Staatsgronden in spolder onder STEL- :n bij afslag rachteti lawcide van 8 kavels er. tingen veistiekt voor* iger en de Oplichter ider Stellendam. 1 rren. ;ing ook van Torren 'enz. dooi mans leksmerk. 4 vlaggen, loeder en vloeibaar- .rljgb.Chem. fabriek t S Co., Rotterdam an9Straat 72. Plaatselijk JSieuws. MIDDELHARNIS. Tijdens bet onweder van Donderdagavond is de bliksem inge slagen in een boom nabij de hofstede van de Wed. Jacobs onder deze gemeente. De druk was zoo hevig, dat de stukken van den boom tegen de deur van de aan de overzijde van den dijk staande woning van den bouwknecht M. Klink werden geslin gerd. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Postduiven-sport. Uitslag van de op Zondag 6 dezer gehouden wedvlucht vanuit Compiègne (Frankrijk), afstand 277.882K,M. Ie en 6e prijs A. Schuurman, Sommelsdyk. 2e prijs J. J. Nipius, Middelharnis. 3e F. Koote, 4e en 10e pr\js L. Bund, 6e en 8e prijs L. Vis, 7e prijs D. de Baan, Middelharnis, 9e J. Koevoets, Sommelsdyk Zondag werd in de Geref. kerk nog een nagiit voor de Zending gecollecteerd van 16 gulden. De in de Ned. Herv. berk gehouden collecte ten bate der pastorie bracht ruim gulden op. In de laatste drie weken is slechts één rund uit nood geslacht moeten worden, wat voor de consumptie werd goedgekeurd en aan het publiek alhier verkocht. Voetbal. Zaterdagavond speelt „Vol harding" een wedstrijd tegen „Dirksland' aanvang half 8. Bekend terrein. Centrale Veiling te Middelharnis op Woensdag 9 Juni 1926. Boter 0,94 tot 1,06 per pond. Bloemkool le 18,10 tot 16,— p. lOOst. 2e 7,90 tot 10,80 p. 100 st. 3e 3,- tot 9,- p. 100 st. Idem 4e 1,90 tot 6,70 p 100 st. Kropsla le 1,— tot 2,— per 100 krop. 2e 0,10 tot 1,— per 100 krop. Komkommers 14,60 per 100 st. Postelein 13,60 tot 14,60 per 100 Kg. Spinazie ƒ9,- tot 18,60 per 100 K.G. Rabarber 8,80 per 100 bos. Sjalotten f 1,— per 100 bos. Radijs 1,80 tot 3,70 per 100 bos. Asperges 66,— tot 63,— per 100 bos. Aardbeien 0,43 per pond. Kruisbessenveiling op Donderdag 10 Juni 1926. Prijs per 100 K.G. 11,60. Aan voer 10.000 K.G. SOMMELSDIJK. By den gemeente-veld wachter is een gevonden ling met sleutels gedeponeerd. De rechthebbende kan zich dus aldaar vervoegen. Op de Donderdag j.l. gehouden ver- kooplng werd de schuur van denheerM.de Haas ingezet op 3610 door Jan Masten broek Jl> z. alhier. Voetbal. Zondag as..speelt M.S.V.V.2 een wedstrijd tegen Hellevoetsluis 2 op het terrein aan den Langeweg. DIRKSLAND. Op de gehouden klaver ver- kooping van j.l. Woensdag werden hooge prijzen besteed. Zij varieerden n.l. van 64 tot 96 cent per roede. Het huishondje van den heer P. Br. vertoonde j.l. Donderdagmiddag teokenen van hondsdolheid en daarom vond de eigenaar het noodig de dierenarts te raadplegen. Deze achte het raadzaam het hondje af te maken waaraan gevolg werd gegeven. Door de hitte der laatste dagen ie het geen wonder dat de honden dol worden! J.l. week werden van hier 775 H.L. aardappelen vervoerd. Aan de Vereeniging Het Groene Kruis, alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een woning voor de wijkverpleegster. De dienstplichtige van de lichting 1926, J. van Putten, zal op 19 Juli a.s. worden ingelijfd bij het 14e Regt. Inf. (2e Ploeg) te Bergen-op-Zoom. HERRINGEN. BU publicatie is bekend gemaakt eene oproepiDg v.id de regimenten enz. die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Na het vertrek van Ds. van As te Dirks land, zal als consulent voor de Ned. Herv. gemeente alhier optreden Ds. PolbuUs van Stad aan 't Haringvliet. STELLENDAM. De garnalenvisschers heb ben de vorige week 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig 100 K.G bi) de pellerijen aangebracht. Wegens baldadigheid is proces-verbaal opgemaakt tegen H. K. alhier De zangvereeniging .Excelsior" en de muziekvereenlging „De Hoop" zullen deel nemen aan het in Juli te Middelharnis te houden festival. GORHEReudk. Door B. en W. ie tot brandmeester by perspomp benoemd de heer A. van Asperen. OUDDORP.Op 24 Juni a.s. hoopt de muziek vereenigmg Juliana alhier deel te nemen aan het concours tt Qoatvoorne, Er worden plannen gemaakt om in gemeente een landdag te houden voor den BUz. VriJw. landstorm van het geheele eiland. Zaterdagavond a.s. zal in Hotel Spee de gewonejaariyksche grasverkooping plaats hebben. 3 den landbouwer KL Grinwisishet mond- en klauwzeer bij het vee als geweken verklaard. Woensdag 16 Juni a.s. houdt de Zeeuw- sche Zangersbond te Burgh haarjaarlijksche zangdemonstraties. Een 20 tal zangvereni gingen met 800 zangers uit alle deelen van Zeeland komen daar in de mooie duinstreek te zamen. Het mannenkoor meende goed te doen op dien dag een reis naar Schouwen te organiseeren. De boschrijke omgeving van Haamstede en Renesse en de boezems van Schouwen met zijn broedplaatsen van meeu wen leenen zich uitstekend tot het maken van fietstochten. NIEU W E TONGE. Donderdagavond maak te de Muziekvereeniging „Apollo" alhier een rondgang door de gemeente. Dit bracht heel wat menschen op de been. Alhier wordt voor de ajuin, teelt 1926, een prijs van ƒ2.— per 60 K.G. besteed. BU de j.l. Zaterdag door de P. V. „de Gevleugelde Bode", alhier, gehouden vlucht vanuit Pont St. Maxence, was de aankomst als volgt: 1 en 5 C. A. Holleman. 2 J. C. Braber. 3 K. van Es. 4 G, Knöps. 6 S. J. Nagtegaal. De van particuliere zijde voor deze vlucht beschikbaar gestelde premie werd gewonnen door C. A. Holleman met den eersten prijs winner. Zaterdag, 12 dezer, zal door bovengenoem de vereeniging een vlucht worden gehouden vanuit Orléans, afstand 453.676 K.M. OUDE TONGE. Aan C. NUsse is vergun ning verleend tot het bouwen van een woon huis met schuur in den Molenpolder alhier. B, en W. herinneren den ingezetenen aan den dankdag of de godsdienstige viering van de overwinning by Waterloo, welke be hoort plaats te hebben op Zondag 18 Juni a.s. Voor herhalingsoefeningen zijn de vol gende dienstplichtigen opgeroepen! Abraham Verwey, beboorende tot het 3e Reg. Inf. van 16 September tot 2 October te Bergen-op- Zoom en Adrianus Brands, Se Reg. Inf. van 9 tot 26 September eveneens te B.-op-Zoom. 00LTGEN8PLAAT. Door B. en W. zyn de volgende bouwvergunningen verleend: aan Frans Kreeft tot verbouwing van zfjo schuurtje; aan bet Diaconie Armbestuur tot verbouwing van twee woningen aan het Weespadaan L. M. Dorsman tot het bou wen van 2 woningen in de Prins Hendrik straat? aan J. J. J. Heintjes tot het ver bouwen van zUn keuken en werkhuis en aan K. L. Bom tot het verbouwen van zün woonhuis. Zondagmorgen zal in de Ger. Kerk de Avondmaalsbediening plaats hebben onder leiding van Ds. H. de Lange. Onder deze gemeente is wederom het mond- en klauwzeer uitgebroken op het Noordpoldersche gore. Gevonden voorwerpen: een gummi regenjas, een huissleutel en een portemon- naie, welke ter gemeente-secretarie zijn ge deponeerd, alwaar zU door de rechthebben den kunnen worden afgehaald. Woonsdagmorgen had de knecht van den slager Meijer Cohen van Oude Tonge het ongeluk het 3-jarig knaapje van den heer W. Fun met zijn auto omver te rijden Het achterwiel reed over het lichaampje. De kleine werd aan zijn gezicht bloedend ver wond. Dr. Endtz verleende heelkundige hulp. De Rijksontvanger van Oude Tonge zal alhier ten gemeentehuize zitting houden op Woensdag 16 Juni a.s van des voormidd3gs 10.16 tot des namiddags 1.16 uur. DEN BOMMEL. Het InschrUvings- en Alpbabetisch Register der lichting 1927 ligt tot en met 19 Juni a.s. voor een ieder ter secretarie ter inzage. 8TAD AAN'T HARING VLIET. Zaterdag j.l. reed de bouwknecht M. v. D. alhier met een wagen, bespannen met twee paarden, den oprit naar Vrouwtjesweg af. Plotseling sloegen de paarden op hol. Inplaats van den weg in te draaien, ging alles rechtuit bjj de heul de sloot in; de wagen kantelde, v. D. kwam er onder te liggen, kreeg nog een zak tarra, aarde enz., op zijn lijf en zakte in de modder weg. Een vüftal personen snelden ter hulp, deden de sloot aan en met vereende krachten gelukte het v. D. van onder den wagen te krijgen. De man had veel modder binnen gekregen. Een collecte voor de zending heeft in de Ned. Herv. gemeente alhier opgebracht de som van 22,94. L. H. alhier reed op de fiets en werd door een anderen fietsrijder zoodanig aan gereden, dat hU tegen den grond werd ge slagen en aan gezicht, handen en armen bloedig verwond werd. In de bestaande vacature is tot lid van het college van Zetters benoemd M. J.v. d Boogert alhier. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente, opgebracht de som van 10,14. - De dienstplichtigen van de lichting 1926 P. Aren8man, J. Hoedeman en M. A. Magiel8en zullen 19 Juli a.s. worden ingelijfd. V EILIN GSBKRICHT van Woensdag 9 Juni 1926, der Coöp. Tuinbouw- en Veilingsvereeniging „Oostvoorne". Kropsla 1,20 tot 2,20 per 100 krop. Radijs 1,30 tot 2,40 per 100 bos. Postelein f 0,4 tot 0,08 per kg. Spinazie 0,4 tot 0,07 per kg. Nieuwe Aardappelen 12 tot 14 per 100 kg. Poters f7,— tot 10,-per 100 kg. Aardbeien f 0,37 tot 0,66 per kg. Kruisbessen (onr.) ƒ11,- tot ƒ13,- p.lOOkg Perziken 0,13 per stuk. Boonen (groote) 27,- tot 81,-p. 100 kg. Boonen dubb. stam 82 tot 87 p. 100 kg. Stamsnijboonen 59,— tot 72,- p. 100 kg. Tomaten A 0,74 per kg. Tomaten AA 0,70 per kg. Tomaten B 0,66 per kg. Tomaten C 0,42 per kg. Tomaten bonken 0,34 per kg. Komkommers (w.) 16,— per 100 kg. Peen 7,— tot 21,— per 100 bos. Bloemkool le ƒ5,— tot 13,— p. lOOst. 2e 2,— tot ƒ8,— per lOOst. Sjalotten 3,20 tot 4,60 per 100 bos. Rhabarber 0,14 per bos. Peulen 0,69 per kg. Witte Asperges 0,48 tot 0,66 per bos. Blauwe Asperges 0,26 tot 0,46 per bos DEN BOMMEL. Geboren: Coruelia, d. v. P. Bakelaar en D. G. Floryp; Wilhelmina Pieternella, d. v. H. Rozenheek en E. Bakelaar; Catharina Helena Adriana, d. v. A. K. Meulendljk en C. M. J. Kort; Pieter Jacob Cornelia, z. v. V. Koppenaal en J. J. van Maurik. Een aardig zomerjurkje voor meisjes. Het bierbU afgebeelde jurkje kan gemaakt worden van effen of bedrukte shantung, tusor of chepe de chine. Ook gebloemde mou8eline of voile is bUzonder geschikt voor dit modelletje. Voor een meisje van zes jaar heeft men ongeveer 1,75 Meter stof noodig van 90 c.M. breedte en 5 Meter galon van 5 c.M. breedte. De versiering is aangebracht op het kraagje, de mouwtjes, de strooken en als een streep op het midden van het voorpand. De onder ste strook is aan het jurkje geknipt en de tweede bestaat uit een rechten lap. Het patroon bestaat uit vyf deeleneen voorpand, een rugpand, een halve kraag, een mouw en een kwart strook. Vouw de stof in do lengte dubbel, zelfkant op zelfkant en leg de patronen erop, zooals op onzeteeke- ning is aangegeven. De kraag moet uit een stuk geknipt worden, zonder naad van achte ren. Gebruikt het patroon voor de strook tweemaal onder elkaar. Het patroon is verkrijgbaar voor meisjes van 6 tot 8 jaar. Kosten 65 cents. Burgerlijke Stand. Wy bezitten sinds 1918 een Landarbeid' wet, die beoogt, den landarbeider op redeli. voorwaarden een kans te geven, om d het verkrijgen van eigendom van een boen plaatsje, of van pacht een stuk los land, v hooger op te klimmen op de maatschap) ïyke ladder. De gedachte vaD die wet i in wijden kring waardeering en reeds aanzienlijke mate toepassing vond k men slechts toejuichen. De wet bedoelt n: den landarbeider ruggesteun te verschaf! by zyn opklimming tot keuterboer, do> verlangt niet meer dan den landarbeider zoodanig een stevige economische positie bezorgen. Voor het overige is alles aanz\ eigen initiatief en activiteit overgelaten, H spreekt vanzelf, dat, nu de toekomst waa schynlijk een groei van het contingent lan arbeiders zal opleveren, een wet als des meer dan ooit van beteekenis zal zijn. Willy wist het. Willy: „Papa, als U een muis ziet, bent U dan bang?" Papa: „Nee, Willy". Willy: „Als U een koe ziet, ben U dan bang Papa„Absoluut niet jongen Willy„Papa, bent U dan werkelijk van niets bang, behalve Mamma?" Gemengd Nieuws. MIDDELHARNIS. Ondertrouwd: H. Frênkel, oud 43 j. en D. Kanis oud 39 j.; P. de Blok, oud30 j. en M de Waard oud 30 j. Getrouwd: W. Stolk, (Melissant), 25 j.eD L. Verwers oud 23 j.;H. de Waard (Utrecht) 23 j. en M. v. d. Slik 21 j. SOMMELSDIJK. Geboren: Maatje Arentje, d. v. Marinus Otte en Lientje v. d. Slik; Maartje Anna, d. v. Jaa Dubbeld en Maatje van der Baan. Marinus, z. v. Jan Vyfhuizen en Leentje van der Stolpe. Overleden: Servaas Hoogzand, 57 j., z. v. Arie Hoogzand en Adriaantje Verbiest. DIRKSLAND. GeborenWouterina, d. v. Pieter Adrianqs Duhen en Pietertje WillemUntje Burger; Ondertrouwd: Govert van 't Geloof, j.m. 36 j. en Catholina Kats, j.d. 29 j. Getrouwd: Antbonie de Blok, j.m. 25 j. (te Middelharnis) en Dina Matsinger.j.d. 22j. STELLENDAM. Geboren: Adriana, d. v. H. v. Seters en M, v. d. Laan; Aren, z. v. A. de Jager en P. v. d. Nieuwendyk; Dirkje, d. v. A. Melis- sant en M. Klink; Lena, d. v. L. v. Ours en G. de Blok. OndertrouwdJobs. van Oostenbrugge 29 j. en L. Roon 80 j.; Jobs. Corn. Kanters,26j. en N. H. Kievit 23 j.; L. Moerman, 26 j. Kr. Jac. Kievit 22 j. GetrouwdF. L. E. Pbilibert 29 j. en J. v. d. Ree 27 j.; Jobs. v. Oostenbrugge 29 j, en L. Rood 80 j. BEVOLKINGSGROEI EN LANDBOUW. Een jaarlijksch accres van 110.000 zielen. Verruiming van werkgele genheid noodzakelijk. Nog groote mogelijkheden in den landbouw. De emigratie uit ons land is tusschen 1913 en 1925 gedaald van circa 25.000 tot ongeveer 3000 per jaar. De bevolking van ons land daarentegen groeit gestadig, zoowat met 16 per 1000 en per jaar. Dat wil zeggen: van de twee millioen menschen, die in Nederland van den landbouw leven, is het accrès jaarlyks 32.000, van de vyf millioen, die bestaan van industrie en handel, 80.000. Aangenomen het cijfer is aan den velligen kant dat jaarlyks '/4 van het accrès werkzoekend is, dan kunnen land bouw eenerzyds, handel en industrie ander zijds, den groei der bevolkiDg slechts dan compenseeren, zoo zy respectievelijk aan 8000 en 20.000 menschen per jaar werk verschaffen, Onlangs heeft de heer Gerritz met klem van redenen betoogd, dat de landbouw die in de laatste dertig jaar slechts ruim 3000 per sonen 's jaars tot zich trok de 8000 by lange na niet kan halen, doch dat men op grond van de beschikbare gegevens gunstiger mag deuken over de receptieve capaciteiten van handel en industrie, al heeft de malaise na 1920 meegebracht, dat ook hier het cijfer 20 000 niet werd bereikt. Zeker is, dat wy hier staan voor cyfers, die te denken geven. Juist nu in tal van landen de immigratie zoo ernstig wordt bemoeiiykt men denke aan bet frappante voorbeeld van Amerika met z(jn contingentenstelsel - is bet hoogst noodzakeiyk, ook voor Nederland, dat ge zocht wordt naar verruiming van de werk gelegenheid in eigen land. En het verwon dert dan ook niet, dat juist in deze jaren veler leuze luidt: „positieve welvaartspoli- tiek", waarby aan de middelen tot verrui ming van werkgelegenheid een belangryke plaats wordt ingeruimd. Toch mag het ongunstige cyfers ten spijt niet uit het oog worden verloren, dat de toekomst, niet slechts voor handel en industrie, doch ook voor den landbouw, nog groote mogeiykbeden in zich bergt. Als vanzelf gaan hierby de gedachten naar de wordende Zuiderzee-provincie, naar de ont ginning van het Peel gebied, waaromtrent wy dezer dagen een overzicht gaven, en ook naar den Zuid-Oostboek van Drente, die wellicht straks zoo de met een onderzoek daarvan belaste Staatscommissie tot afgra vingssubsidie adviseeren mochtr^—in vrucht baren dalgrond zal kunnen worden omgezet. Er zyn dus nog uitgebreide terreinen, waar in de komende jaren een belangryk be volkingsdeel werkgelegenheid zal kunnen vinden, al moet daaraan wat Drente aangaat worden toegevoegd, dat daar reeds thans overbevolking in het Zuid Oosten valt te constateeren, zoodat naast de ver snelde veenafgraving bet afvloeien van een deel der bevolking (geiyk reeds op bescheiden schaal geschiedde) noodzakelijk zal zijn voor welvaart8herstel. Niettemin - er liggen binnen onze grenzen ook voor den landbouw nog verschillende kansen. Men kan slechts wenschen, dat zy, spoedig en geheel, te baat zullen worden genomen. Men zal derhalve mogen rekenen op een geleideiyke toeneming van werkgelegenheid ten plattelande. Ook al schijnt het te opti mistisch om te gelooven, dat de landbouw een jaariyksch accrès van 8000 personen tot zich zal kunnen trekken, te verwachten is toch, dat het gemiddelde ch'fer der laatste decennia, ruim 3000, zal kunnen worden overtroffen, wellicht zelfs in belangrijke mate. Daarmee staat tevens vast, dat in de toe komst het vraagstuk van de economische positie der landarbeiders in klimmende mate de aandacht zal vragen. OOK AMSTERDAM HEEFT ZIJN SPOOK AMSTERDAM, 10 Juni. Het zou ooi eigeniyk een beetje gek zijn geweest al; alléén Roosendaal een spook had gehad ex de hoofdstad des ryks niet. Gelukkig beboe ven wij ons niet meer te schamen, wani ook hier ter stede is een spook opgetreden Het bad Amsterdam-West voor zyn mani festaties uitgekozen en wel den Postjesweg Nu is het den laatsten tijd gebleken, dat spoken bij voorkeur in gezelschap van de politie optreden. In Roosendaal bijvoorbeeld vergastte het spook ongeveer het geheele corps op een céance. Hier gebeurde het op bescheidener schaal en was er aanvankeiyk slechts één politieman by betrokken. Want in het huis op den Postjesweg woonde een politiebeambte met zyn vrouw en het was deze echtgenoote, die de eerste was aan wie het spook zich kenbaar maakte. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, of om precieser te zy'n, om halftwee hoorde deze vrouw kloppen. Dit kloppen gebeurde op een eigenaardige manier en menschen, die het weten kunnen, wisten te verklaren, dat alléén spoken zoo kunnen kloppen. Hoe langer het getik aanhield, hoe zenuwachtiger de vrouw werd en naarmate de nacht ver streek, namen de nerveuze verschynselen toe. Tenslotte kwam zy in zoo'n overprikkelden toestand te verkeeren, dat de politiebeambte genoodzaakt was het raam open te schuiven eu op zyn alarmhoorn te blazen. Hierop reageerden de omwonende beneden-collega's van den agent. Daar de vrouw volhield, dat er een spook geklopt had, werd een onder zoek ingesteld. Dit bracht althans omtrent geestverschijningen niets nieuws naar voren. Wel werd een oogenblik een onschuldige baby, die op een andere verdieping lag, er van beticht de klopgeluiden voortgebracht te hebben, doch bewezen is dit Diet. Nadien heeft het spook zich niet meer doen hodren: wellicht heeft de politiebeambte het met z'n signaalhoorn weggeblazen EEN HEELE STAD PER TANK VERHUISD of hoe men zich in Amerika nit woningnood redt. In de Rocky Mountains ligt het bloeiende stadje Bauff, dat reeds lang aan hevigen woningnood leed. Om in de behoefte aan woonruimte te voorzien, kwam men oDlangs op een goed-Amerikaansch idee. Op 6J myi afstand lag het stadje Bankhead, dat door zijn bewoners was verlaten. Zoo vatte men de gedachte op, de leege huizen van Bankbaed naar Bauff te vervoeren. Tusschen denken en doen ligt voor den Amerikaan geen groote tydruimte. Dies liet de burgemeester van Bauff een tank met acht man voorkomen, en weldra kon men beleven, hoe die tank het eerste huis van Bankhead, dat netjes op rolletjes was gezet, In voorzichtig slakken- tempo langs den grooten weg naar Bauff verhuisde". Dit eerste transport duurde eeu paar dagen. Maar de routine doet het werk vlug van de hand gaan; geleidelijk vonden de verrollingen van Bankhead-huizen sneller plaats, en ten slotte duurde elke rit niet langer dan vyf uur. Thans is Bauff reeds een heele voorstad ry'ker geworden! Een der grootste verkwisters ter wereld overleden. De laatste 36 jaar moest hy bedelen. Uit New York komt het bericht, dat in een asyl te Chicago de eertyds beroemde Amerikaansche millionnair John Steel op 86-jarigen leeftyd is gestorven. Deze Steel was eens de bezitter van een fabelachtig vermogen en kon doorgaan voor een der grootste verkwisters van zyn tijd. Bekend is by'v. van hem, dat hy iederen dag een nieuw costuum, nieuwe schoenen en minstens één nieuwen hoed kocht, daar by uit beginsel geen kleedingstuk tweemaal aantrok. Hy rookte sigaren van 4 dollar per stuk, en stak deze principieel niet anders dan met 100-dollar biljetten aan. Bjj iedere Amerikaansche spoorwegmaatschappij had hy zyn eigen slaapwagen. Op zekeren avond kreeg hy den inval, zich alleen de première van een operette te laten voorspelen, waar voor hij de kleinigheid van 150.000 dollar moest neerleggen. Op die manier slaagde by er in, in tien jaar dotfr zyn immens fortuin heen te bomen. Zyn dageiybsch verbruik werd op gemiddeld 16.000 dollar geschat. Toen hy 50 jaar was, kon hy gaan bedelen. Sindsdien zat hjj op een straatbank van Chi cago en liet zich door de voorbygangers kopergeld in zyn hoed gooien. Zes-en dertig jaar heeft hy in de grootste armoede nog voortgeleefd.

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 5