mm bonné. FWEZIG. DER 4 DE WENTELTRAP Lange. Prijs per kwartaal. f I,- Lossa nummersf 0,07® Advertentiën v. 1—6 repels f 1,20 Elke regel meer. f 0,20 Bij contract aanzienlijk korting. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen f iper plaatsing tot een maximum van 10 rogels elke regel meer 15 cent. WOENSDAG 2 JUNI 1926 Dit blad verschijnt iederen Woensdag- en Zaterdagmorgen. Het wordt uitgegeven door de N.V. Uitgeversmaatschappij „Onze Eilanden", Tel. Int. No. 15 Voorstraat Middelharnis. 8E JAARGANG. - N°. 57 *5 och vandaag is 'tniet?" dan een heb- zoo vervelen, igen." S. I gaan in de igger vooruit >te Duitscbe jes de vraag ames nu ook zullen gaan i" dus of. pet. cbtige vraag et zoo lang- ;den pruimtabak, kunnen be- ulteeren 3rm. en van is afspraak. mmelsdijk 236. EZING EN. ambcien ikele weken. 'dam I terug. >ing. 2 Juni f elf uur j 3MMEL ïn tvarkens jpen enz. Heet J. A. IR SLUYS. Handen". Onze Keuringswetten. Abd-el-Krim verdwenen. Binnenland. De vraag „hoe werken onze keuringswet- ten in de praktyk" is reeds eenige malen gesteld, maar het antwoord schynt minder gemakkelijk gegeven te kunnen worden. Geen wonder, ookmen heeft hier zooals in zoovele gevallen, „weer met twee groepen van belanghebbenden te doeD. Ten eerste de groote groep „bevolking" en ten tweede de kleine maar toch ook belangryke groep „de boeren." De boeren meenen in vele gevallen dat zij in de uitoefening van hun bedrijf, door de nieuwe wetten danig geschaad worden. Echter, vergeten z\j maar al te dikwijls, dat de wetten in het leven geroepen werden ter bescherming der volksgezondheid. Dat die volksgezondheid bescherming dringend noo- dig had, was een gevolg van de praktijken van welhaast gewetenlooze handelaren en verkoopers, die er zich niet om bekommerde of hqn waren al dan niet ziekte en nog erger onder de menschen brachten. De regeering beeft daarom ingegrepen en een strenge censuur gelegd, op den verkoop van artikelen en waren, welke voor de con sumptie beBtemd zijn. Zy ging daarbij uit van de veronderstelling, dat door deze wet geving geen enkele bonafide boer of hande laar getroffen kan worden en iemand die even nadenkt, moet de waaïheid van deze redeneering toegeven. Er werd eenvoudig gezegd: „Als jullie iets gaan verkoopen, moet het goed wezen I" en een eerlijk heeft deze waarschuwing feitelijk niet eens noodig, want het ligt immers niet in zjjn aard be drog te plegen? Het ergste is echter, dat onder de slacht offers van de nieuwe wetten ook weldege lijk bonafide personen waren, van wien niemand verwacht zou hebben, datztf in een of ander opzicht aan de goede trouw en eerlijkheid afbreuk zouden doen. Dit nu. heeft het meeste te denken gegeven Men kon aannemen, dat vele personen, tegen wie processen-verbaal werden opgemaakt, moedwillig verkeerd hadden gehandeld en toon men dan ook op deze zaak eens wat dieper inging en onderzocht waarom de over tredingen dan waren begaan bleek.... dat men in de meeste gevallen op een groote onkunde stuitte. Lang niet elke boer of koopman Is ge neesheer, scheikundige of veearts. Als op een of andere boerderij een rund sterft, ge beurt het heel vaak, dat de boer precies weet te vertellen, wat de oorzaak van dezen dood is, maar later komt uit, dat hy slechts gegist heeft en zyn conclusie kant noch wal raakte. In zoo'n geval handelt de man indien h\J het vleesch van zyn dood stuk vee gaat verkoopen - geheel te goeder trouw, maar toch kan hy de gezondheid van vele menschon in gevaar brengen. Dit bewyst, dat de keuringswetten niet alleen heilzaam voor de bevolking in het algemeen zyn, maar wel degel\jk ook voor de betrokkenen zelf. Hoe vaak toch worden de boeren en slagers zelf niet de dupe van hun onwetendheid. ZU denken zeker van hun zaak te zyn, maar durven toch hun dood vee niet aan te geven. ZU gaan dan tot slachting over en lang niet zelden wor den zy zelf met een of ander gevaarlijke ziekte besmet. Dan nog gelooven zy dikwijls niet, dat zy gedwaald hebben, alhoewel de logica toch eischt, dat iemand, die met zeker heid durft vast te stellen, dat een dier niet aan een gevaarlijke ziekte bezweken is, er ook geen bezwaar tegen hebben kan bet vleesch te laten keuren. Dat dit echter nog heel dikwijls wordt nagelaten, bewijst wel dat die „zekerheid" in vele gevallen niet zoo byzonder „zeker" is. En ziet, nu schijnt het in de praktijk heel moeilijk te zijn, om op zich zelf eer lijke lieden, aan het verstand te brengen, dat het nalaten van iets, dat zy overbodig vinden maar dat door de wet vereischt wordt om duizend en een reden, ook oneeriyk is. Buitenland. Schreef een poosje geleden een Fransch blad met kluchtige openhartigheid„We zyn toch maar uit, maar onze heerlijke Koloniën, nu komt er allengs reden om tevreden te zyn, zy het dan ook maar alleen om niet altyd... boos te biy ven. Want wat Frankryk en Spanje nu eigenlijk gewonnen hebben en waar z(j zich zoo dik voorhebben gemaakt, biyft ten eenemale een raadBel. Abd-el-Krim was de boeman, d.w.z. in de oogen der Franschen en Spanjaarden. Inde andere landen zal menig rondborstig soldaat stil geglimlacht hebben en stikum een oogje geknipt hebben in de richting van den ge- bruinden krijgsman. Krim heeft het op den duur echter niet vol kunnen houden, alhoe wel hy etedeiyke maanden lang heeft laten zien, dat zyn legertje het Spaansche mo derne leger zonder vorm van proces in de Middellandsche Zee had kunnen jagen. HU zal nu wel spyt hebben zoo lang te hebben geaarzeld, maar ach, deze Afrikaansche kry- ger en staatsman tegeiyk, kon ook niet vermoeden, dat Frankryk een handje ging medehelpen. Men had nu zoo ver, dat Krim in de onder handelingen toestemde en natuuriyk waren de programma's van wat hy wel en wat by niet mocht doen keurig opgesteld. Men eischte zyn algeheele onderwerping en de leukert zei dadelijk „ja", maar dit vlugge antwoord wekte juist het wantrouwen en men ging tenslotte heel voorzichtig met Krim in zee. Men geloofde hem niet en stil bleef de vraag bestaan, dat hy zich in het geheel niet zou onderwerpen, maar veel meer zou trachten de vroeger afgebroken vredes onderhandelingen wederom op te vatten. Daarvoor bedankte men in Frankrijk echter harteiyk en by voorbaat werd dan ook al medegedeeld, dat de vijandeiykheden tegen de Rif-kabilen niet zouden worden gestaakt, alvorenB zy zich geheel zouden onderworpen hebben. Om Krim zelf een weinig gerust te stellen, voegen alle Franscbe bladen aan hun be schouwingen de geruststelling toe, dat de opstandelingen en hun aanvoerder op de bekende Fransche edelmoedigheid en gast- vryheid rekenen kunnen. Naar ons begrip zeggen zy hun meening wel een beetje te veel in de geest van „Wees maar niet bang, hoor, wy zullen je niks doen". Dat is geen taal voor een overwinnaar en wy zijn er dan ook van overtuigd, dat men in Parijs nog lang zoo zeker niet is van de blijvende waarde dezer overwinning. Anders weet men daar wel de juiste w.oorden te vinden; dat heeft Duitschland ondervonden! De „Petit Parisien" adviseert, dat de troe pen der verbonden legere nog maar een poosje moeten doorgaan het Rif binnen te dringen en daarmede niet op te houden voordat Abd-el-Krim het Fransche vredes verdrag onderteekend heeft. Andere bladen zeggen, dat men Krim eenvoudig op zij moet schuiven en met alle stamhoofden afzonderlijk moet onderhandelen. Abd-el-Krim-is intusschen ook het slacht offer geworden van verraad. Een zijner leger aanvoerders, met name Amar Ahmido, is Daar den vijand overgeloopen en heeft heel „dapper" van zijn terreinkennis gebruik ge maakt om het vertrouwen van zijn vroegeren chef te beschamen en hetplaatsjeTargoeist in te nemen. Thans heeft men zyn troepen nog extra versterkt met een divisie van het Marokkaansche leger. De Fransche regeering speelt hem dus wel uit en blijkbaar wordt hij torenhoog verheven, om zooveel mogelijk van nut te kunnen zyn... De onverkwikkelykheden van een oorlog. Het is nu eenmaal niet anders. Abd-el-Krim zorgt echter we), dat de be langstelling gaande biyft. Na het bekend worden van de Franscbe eischen, waarin hy eerst gewillig toestemde, en nu het verraad van Ahmido, heeft hij plotseling de vlucht genomen en niemand weet waar hij zit. Vinden zal men hem wel nooit, want in he tl wegschuilen heeft hy maar al te vaak getoond een meester te zijn, Nu echter roept men in Frankryk, dat Krim zyn volk ver laten heeft en dat het onzinnig is, nog met hem te willen onderhandelen, daar hij on- mogeiyk langer als vertegenwoordiger van de stammen kan optreden, zelfs niet eens van zijn eigen stam. Dit heeft bij door zyn vlucht bewerkt, maar vermoedeiyk zal het oproerkraaier wel niet kunnen schelen of er schuilt reeds weer een nieuw addertje onder het gras. FEUILLETON. Naar het Amcrikaansch van MARV ROBERTS RINEHART. 0) -)o(- „Toen ze ..ja" knikte, hegreep ik opeens welke nieuwe mogelijkheden zich voordeden. Als deze detective kon bewijzen dat Gertrude bang was voor den vermoorden man en een hekel aan hem had, en dat meneer Armstrong haar op hinderlijke wijze met zijn attenties had achtervolgd, dan zag dat er op zijn minst genomen vreemd uit. in ver band met de bekenten's van Gertrude dat ze op 't oogenhlik. dat de misdaad gepleegd werd, in dc biljartkamer was geweest. De familie Arm strong zou zeker alles in het werk stellen om den moordenaar te vinden en als ons niets ergers te wachten stond zou er toch zeker groote publiciteit aan ai deze dingen gegeven worden, wat mij alles behalve prettig leek. Meneer Jamieson sloeg met een klap zijn notitie boekje dicht en bedankte ons. ..Ik heb zoo'n idee, zei hij plotseling, zonder cemge inleiding ,.dat het hier nu wel niet meer spokenfzal. Wat het geklop ook beteckend heeft en uw neger-bediende zegt dat 't drie maanden geleden is begonnen, toen de famil.e naar het westen vertrokken was het zal nu waarschijn lijk wel uit zijn." Hij bleek er ook niets van te weten. Het spook was niet verdwenen en begon na der mootd op Arnold Armstrong met hernieuwde kracht. Meneer Jamieson vertrok en toen Gertrude naar boven was* gegaan, ging Ik eens rustig zitten na denken over wat ik zooeven had gehoord. Haar verloving, die mij eenmaal zulk een belangrijke zaak had toegeschenen, verzonk nu in het niet bij de andere dingen. Als Halsey en Jack Bailey voor den moord waren vertrokken, hoe kwam Halscy's revolved dan in het tulpenbed terecht? Wat was dc geheimzinnige reden van hun plot selinge vlucht? Wat had Gertrude in de biljart kamer laten liggen? Wat beteckende de manchet knoop en waar was die nu?" HOOFDSTUK VI. In de Oostelijke gang. Toen de detective weg ging legde hij alle leden van ons gezin absolute geheimhouding op. De leden van dc Greenwood Club beloofden ook te. zullen zwijgen en daar er geen kranten zijn op Zondagmiddag, werd dc moord pas Maandags overal bekend. De rechter zelf waarschuwde den zaakwaarnemer van de familie Armstrong en hij kwam al vroeg in den middag naar Zonnehoek. Ik had meneer Jamieson na den ochtend niet meer gezien, maar ik wist. dat hij de bedienden ondervraagd had. Gertrude had zich in haar kamer opgesloten met hoofdpijn en ik was dus alleen. Meneer Harton, de zaakwaarnemer, was een klein, mager mannetje en hij zag er uit of hij het allesbehalve een prettig baantje vond. „Het is een ongelukkige geschiedenis, juffrouw Innes," zei hij, nadat we elkaar begroet hadden. „Heel ongelukkig en geheimzinnig. Nu de oudets INGEZONDEN MEDEDEELING. Speciaal HOEDEN en PETTEN VOOR DLK Z'IN KEU9 Let op deze lichtreclame 1 HENIGES-Klpstraat 85-87 ROTTERDAM - - hoek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten I 0,75 LakenpeUen, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af f 2,75 Stijve Hoeden vanaf I 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 8,50 Voor huis en hof. In den siertuin. De perken met voorjaarsbloemen zyn nu uitgebloeid en moeten opgeruimd worden. Voor zoover ze uit vaste planten bestaan, worden die opgenomen, zoo noodig ge scheurd, en in een hoekje weer uitgeplant Een moeiiykheid leveren de bolgewassen; het loof wordt nu giel en leelyk. Velen nemen de bollen daarom thans op om ze weg te bergen, maar dat is verkeerd, Als men het volgend jaar weer vol-op bloei wil zien, dan moeten de bollen daarvoor nu sappen en krachten vergaren, waartoe ze in den grond behooren te blijven tot het loof geheel is afgestorven. Kunnen we ze niet ter plaatse laten, dan nemen we ze zoo mogelyk met een kluit aarde op, en kuilen ze op een afgelegen plekje in, waar we het loof laten afsterven. Is dat gebeurd, dan nemen de bollen uit den grond om ze op een droog, koel plaatsje te bewaren en ze in het najaar September of October weer ter bestemde plaatse uit te planten. Wil men rhododendrons het volgend jaar weer mooi in bloei hebben, dan nu de bloe men, zoo gauw ze uitgebloeid zyn, wegsnij den, gedurende den zomer aan de planten ruim water geven en nn en dan wat vloei- mest, opdat de jonge scheuten goed ontwik kelen, waaraan het volgend jaar de bloemen komen. Om allerlei renenen is het nu de meest geschikte tfjd om balcons, tuinvazen en vensterbanken te laten beplanten, of zulks zelf te doen. Mierennesten kan men verwyderen, door er kokend water in te gieten, of door een bloempot omgekeerd boven het nest te plaatsen, waaronder de mieren dan gaan huizen en hun eieren deponeer en, wat de latere vernietiging vergemakkelijkt, öfdoor sinaasappelschillen omgekeerd bij de mieren- gangen te leggen, waaronder de beestjes zich telkens verzamelen, of balletjes stopverf, waar ze ook graag op af komen. In de laatst genoemde gevallen moet men de vangst ook telkens' dooden. Grondbewerking tijdens den groei. Nu de plantjes in moes- en siertuin gaan groeien, moeten we veel aandacht schenken aan de grondbewerking. Door hakken en schoffelen moet de grond geregeld los ge houden worden de bovenlaag althans ten behoeve van een goede bodemventilatie en de toetreding der voldoende zuurstof. Men moet niet te diep loswerken, want de grond droogt, voor zoover deze los is, spoedig uit. Een losse bovenlaag echter bewerkt weer, dat de uitdroging zich slechts tot bet losse ge deelte bepaalt en de grond daaronder vochtig blyft; ls de bovenlaag niet los, dan verdampt het water uit den bodem snel. 't Is zaak om telkens na een regenval weer te hakken en te schoffelen, maar toch dienen we te wachten, tot de bovenlaag droog is; anders maken we de zaak erger dan ze was. Kanarieteelt. Na 5 of dagen broedens kan men zich wel reeds overtuigen, of de eitjes bevrucht zijn. Neemt men ze één voor éen in de lengte tusschen duim en vinger, tegen het licht, dan kan men reeds duidelijk zien, ofervaD de ontwikkeling van het embryo sprake kan zyn, want in dit geval zyn de eitjes volkomen donker en ondoorzichtig. Zijn de eitjes on bevrucht, dan biy ven ze doorzichtig en kan men den dooier duideiyk aan de oppervlakte van het ei zien. Het spreekt vanzelf, dat het totaal doelloos zou zyn en het tydverlies zou beteekenen, als men de vogels op onbevruchte eitjes zou laten broeden, totdat er 13 dagen (de normale broedduur) verloopen zyn. Zoodra men zeker heid heeft, dat de eitjes onbevrucht zyn, neme men ze uit het nest, waarna het popje weer kan beginnen. INGEZONDEN MEDEDEELING. ,'SSLct. d4&2kREEP Beter dan 6oed: DE BESTE in het westen zijn, komt alles op mij neer, en zoo als u wel zult begrijpen vind ik dat niet erg ple zierig." „Dat wel zal," zei ik eenigszins afwezig. Meneer Harton, ik zal u een paar vragen stellen, die ik hoop dat u zult willen beantwoorden. Ik vind dat ik er wel wat meer van weten mag, omddt mijn familie en ik ons in een zeer moeilijke positie be vinden." Ik weet niet of hij mij begreep; hij nam zijn bril af en wreef de glazen schoon. „Het zal mij zeer aangenaam zijn," zei hij. „Dank ti, meneer Hanton. Wist Arnold Arm strong dat Zonnehoek verhuurd was?" „Ik geloof ja, hij wist het. Ik heb het hem zelf verteld." „En wist hij wie de huurders waren?" „Ja." Hij woonde al een paar jaar niet meer bij zijn familie, is het wel?" „Neen. Er waren helaas onaangenaamheden tusschen Arnold en zijn vader voorgevallen. De laatste twee jaar woonde hij in de stad." „Dus liet lijkt u onwaarschijnlijk dat hij hier vannacht is gekomen om iets te halen dat hem toebehoorde?" „Dat lijkt mij bijna onmogelijk," antwoordde hij. „Om u de waarheid te zeggen, juffrouw Innes, kan ik mij absoluut niet begrijpen, wat hij hier is komen doen. Jarvis heeft mij verteld, dat hij de laatste week in het clubgebouw gewoond heeft, maar dat verklaart alleen maar hoe hij hier ge komen is en niet waarom. Het is een zeer onge lukkige familie," Hij schudde somber het hoofd en ik begreep dat dit kleine uitgedroogde mannetje een heele- Na 13 dagen zeggen een zacht piepend geluid en de leege dopjes op den bodem der kooi, dat er in het vogelenhuishouden een blijde gebeurtenis heeft plaats gegrepen, welke vreugde door den kweeker ten volle gewaardeerd wordt. Hij wacht zich wel zijn nieuwsgierigheid overhaast te bevredigen, doch wacht geduldig het oogenblik af. waarop de gelukkige moeder even het nestje verlaat, om zich dan van den omvang der gebeurtenis te overtuigen. Als-een trosje, vast ineen gesloten, liggen de jongen zoo door elkander, dat men op het eerste gezicht het juiste aan tal niet kan bepalen. Alleen by een enkele aanraking met een vingertop ontsluit zich het vormiooze hoopje, doordat de op een soort verzeis rustende kopjes wiegelend in de hoogte gaan en een aantal roode geopende bekjes zichtbaar worden, die het juiste aantal jongen verraden. De warmte van het moederlichaam is alles wat ze de eerste 24 unr noodig hebben om goed te gedyen en daarom behoeft de kwee ker zich geenszins te haasten om het noodige eivoer klaar te maken, hetwelk bestaat uit een hard gekookt kippenei (minstens 10 mi- ten gekookt) op 2 of 3 beschuiten, goed fijn gemaakt en tot een vlokkige massa door elkaar vermengd. Wie daarnaast nog wat versche miereneieren en wat frisschespinazie kan verstrekken, zal de opvoedingstaak van zyn fokvogels vergemakkelyken. De vogels nemen telkens wat voer in de krop op, dat daarin nog eene speciale bewerking onder gaat, alvorens het aan de jongen verstrekt wordt. De nagels van jonge honden. Als jonge honden een paar weken oud zyn, dan doet de moeder wel eens wat onvriende lijk tegen ze, als ze zich te veel aan haar opdringen. Die onvriendeiykheid bestaat dan uit het 'af- of wègbyten der jongen. Men meent dan met een ongeschikt moederdier te doen te hebben, maar de eenige oorzaak is de onkunde van den fokker. Die joDge hondjes krygen lange, scherpe nageltjes aan de teenen en telkens als ze willen zogen, planten ze die in de huid rond de tepels van de teef, dat doet pijn natuuriyk Die nageltjes moeten dan ook geregeld worden nagezien, in 't byzonder die van de voorpooten en zoo noodig met een fijn schaartje worden geknipt In den moestuin. De grootste helft van de maand Mei is voorbygegaan in een temperatuur, die al heel weinig geschikt was voor boonenteelt. De genen, die gewacht hebben met het leggen van boontjes, kregen geiyk door de feiten, maar nu moet men zich toch gaan haasten. De wijze van stellen der stokken beschreven we reeds eerder. Men legt de boonen hoef ijzervormig om de stokken heen, 10 cM. er van af en aan den binnenkant. Om eiken stok legt men het volgend aantal boontjes: van snyboonen 5, princesseboonen 7, pion- boel wist, dat hij mij niet verteld had. Ik deed geen verdeTe pogingen om iets uit hem te krijgen en wij gingen samen naar het slachtoffer kijken, voor het lijk naar de stad werd gebracht Het was op het biljart gelegd en er was een laken over heen gelegd, maar overigens was er niets aan geraakt. Er lag een slappe hoed naast en dc kraag van zijn smoking was nog omhoog geslagen. Het knappe, min of meer verboemelde gezicht van Arnold Armstrong was nu alleen nog maar droevig om te zien. Toen we naar binnen gingen kwam juffrouw Watson aan de deur van het speelzaaltje. „Kont binnen, juffrouw Watson," zei de no taris. Maar zij schudde het hoofd en verdween, ze was de eenige in huls die den doode scheen te betreuren en ook zij was eigenlijk meer geschrok ken dan bedroefd. Ik liep naar de deur aan den voet van de wen teltrap en opende die. Als ik nu Halsey maar met zijn gewone roekelooze snelheid had zien aan komen, als ik dc motor maar gehoord had, dan zou ik geweten hebben dat al zijn zorgen voorbij waren. Maar er was niets te bekennen. Het land schap zag er zonnig en rustig uit en achter in de oprijlaan liep meneer Jamieson langzaam heen en weer en bukte af en toe alsof hij den weg onder zocht. Toen ik weer van bet raam weg ging, droogde meneer Harton stilletjes zijn oogen af. „De thuiskomst van den verloren zoon, juf frouw Innes," zei hij. „Wat-nioeten de kinderen toch vaak boeten voor wat hun vader misdreven heeft!" Ik begreep er niets van. Voor meneer Harton heen ging, vertelde hij mij het een en ander over dc familie Armstrong. Paul Armstrong, de vader, was tweemaal getrouwd geweest. Arnold was een zoon uit het eerste huwe lijk. De tweede mevrouw Armstrong was een we duwe met een dochtertje geweest. Dit meisje, dat nu ongeveer twintig jaar kon zijn, had den naam van haar stiefvader aangenomen en heette dus Louise Armstrong. Ze was op het oogenblik met haar familie in Californië. „Waarscnijlijk zullen ze wel dadelijk terug komen," eindigde hij, „en mijn bezoek hier heeft ook ten doel u te verzoeken ont ten behoeve van hen uw huur op te zeggen." „We doen beter met af te wachten of ze hier willen komen," zei hij. „Het lijkt mij heel onwaar schijnlijk en mijn huis in de stad wordt verbouwd." Daarop liet hij het onderwerp rusten, maar later kwam het helaas weer voor den dag. Om zes uur werd het lijk weggehaald en om half acht vertrok meneer Harton. Gertrude was niet beneden gekomen en er was nog geen bericht van Halsey- Meneer Jamieson had kamers ge huurd in het dorp en ik had hem na den middag niet meer gezien. Ongeveer om negen uur werd er gebeld en werd hij in de huiskamer gelaten. ..Ga zitten," zei ik een beetje boos. „Heeft u een spoor gevonden waarmee u mijn scljuld kunt bewijzen, meneer Jamieson?" Blijkbaar vond hij dat geen prettige opmerking. „Neen." zei hij, „als u meneer Armstrong ver moord had, zou u geen sporen hebben achter gelaten. Daar zou u te slinl voor geweest zijn." Wordt vervolgd.

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 1