TWEEDE BLAD J. KENIGER-KiDStraat 85-87 ONZE EILANDEN ONZE EILANDEN VAN WOENSDAG 31 MAART 1926: 5 No. 41. 31 Maart 1926 Plaatselijk Nieuws. MIDDEL11AUNIS. Vrijdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk optreden ds. A, M. den Oudsten. Ook zal op denzelfdeu dag des avonds 6.30 uur in de Geref. kerk voorgaan ds. G. van Velzen. Werkloozenstalistiek. In de week van 22—27 Maart zijn bi) den Correspondent der Arbeidsbemiddeling als werkzoekenden in geschreven: 3 veld-arbeiders en 9 zee-vis- schers; aan de gemeente zyn 15 personen te werk gesteld. Aanrijding. Zondagmorgen werd het 4-jarig zoontje van H. v. d. Koojj in de Schoolstraat door de auto van den heerW. aangereden, doordat het ventje zonder uit te kijken de straat overstak, juist toen de auto passeerde. De heer W. begaf zich onmid- deiy k naar de woning en haalde met de auto dr. Teekens, die constateerde dat bet nogal vry goed afliep. Het ventje had een snede aan het hoofd bekomen en eenige kleine kwetsuren aan den mond. Door de melkverkoopers alhier is de prijs der melk met 2 cent per liter ver laagd en gebracht van 16 op 14 cent. Zondagmorgen zullen in de Ned. Herv. kerk 15 nieuwe lidmaten worden bevestigd. Het dochtertje van L. Peeman had het ongeluk te vallen en baar been te breken, Donderdagmiddag a.s. tusschen half één en één uur wordt alhier verwacht de aan komst van een drietal watervliegtuigen, die in de haven zullen dalen. Vaa betrouwbare zijde vernemen we dat de aankomst van deze vliegtuigen in ver band moet worden gebracht met het werk van een .Commissie totSnelvervoer"uitde gegoede landbouwerskringen. Vele land bouwers en commi88ionnair8 die Maandags moeten markten in Rotterdam vinden het oen groot ongerief om reeds Zondagnamid dag naar Rotterdam te gaan en den Zondag, avond ver van hun gezellig huis te moeten doorbrengen. Op deze manier hoopt men aan dit ongerief een einde te maken. Voetbal. Al ia de competitie van lila bijna afgeloopen, de spanning is er nog niet uit. O.W.C. die tot nu toe alle 11 wedstrijden gewonnen had, krijgt Zondag opeens met 31 op zijn gezicht van P.F.C. Het gevolg biervan is dat de laatste wedstrijd Dirksland P.F.C. niet alleen voor Dirksland," maar ook voor P.F.C. en M.S.V.V. van gewicht is. Immers wint P.F.C van Dirksland in Oeervliot, dan eindigt P.F.C. en Dirksland allebei hun competitie met evenveel punten. Daar no. 3 van do ranglijst de promotie wedstrijd moet spelen, zullen dan mogelijk Dirksland en P.F.C. een besllssings-match moeten spelen. In dit geval is M.S.V.V. vast tweede-klasser. Speelt Dirksland geiyk dan is zy vast derdo en P.F.C. vierde. M.S V.V. is dan weer tweede en dus promoveert zy. Maar indien Dirksland er in slaagt, om, zooals M.S.V.V. dat deed P.F.C. op haar eigen terrein te slaan, dan zal waarschyn- ïyk een besllssings-match komen tusschen de beide Flakkeescho ploegen, tenzy het doelgemiddelde mee gaat spreken. En dan zou Dirksland met een 20-0 van P.F.C. moeten winnen om geiyk te komen met M S V.V.'s doelgemiddelde (43 vóór;elf doelpunten tegen: 48 11). Centrale Veiling te Middelhamis op Donderdag 26 Maart. 1926. Eieren 58-61 k.g. 6,05—-5,70. 50-52 k g. 4,40-4,50. B (bruine) 5,10-5,65. Eendeieren 4,60-6,25. GaDzen eieren 11,20-12,—. Alles per 100 stuks. Aanvoer 18000 eieren. Boter 1,01 tot J 1,42 per pond. Narcissen 440 per 100 bos. Kaas 0,40-0,44 per pond. Spinazie 27,40-80,- p. 100 kg. SOMMBLSDIJK. Het dochtertje van Joh. S. geraakte bij de school al spelende ónder een met tweo paarden bespannen wagen van den landbouwer KI. V. uit Middelhamis. Het meisje bekwam een groote hoofdwonde en bezeerde zich inwendig. De voerman reed door. De heer J. Mulder bracht de kleine by Dr. Knftps, die haar behandelde.'t Ware te wenschen, dat er by de school wat lang zamer wordt gereden, wanneer de kinderen aan 'tspelen zyn. Aan de dienstplichtige D. V. alhier, van de lichting 1924, is wederom twee jaren vry8telling van den dienstplicht verleend. Voetbal, Tweede Paaschdag wordt het terrein van M S V.V. aan den Langenweg officieel geopend Voor die gelegenheid speelt M.S.V.V. tegen Neptunus van Rotterdam. Vergadering „Schuttevaêr". Vrijdagavond 26 Maart kwamen deschip pers en belanghebbenden weer in Hotel Tabbers te Sommeladyk byeen om hetgeen ter sprake zou komen grondig en zakeiyk te bespreken. De EdelAchtb. heer Den Hol lander opende als Voorzitter van de afdeeling Sommolsdljk-Middelbarni8 de byeenkomst, waarna de secretaris, de heer Hoek, de notulen der vorige vergadering voorlas,4die onveranderd werden goedgekeurd. Daar er ingekomen stukken waren, kwam punt 3 van de Agenda, t.w. Bespreking der haven van Sommelsdyk, ter behandeling. De haven van Sommelsdyk, het stokpaardje van Schut tevaêr, waarop al jaren is „gereden," maar waarvan nog de stok niet is gebroken. Het ging over den wantoestand die de haven biedt, met het doorkomen van groote schepen, die dan aan den grond geraken en een stagnatie voor het scheepvaartverkeer brengen. De heer De Groot uit Dirksland vertelt, dat te Dirksland een vast peil op de haven is, maar waaraan weinig de hand wordt ge houden. In den tyd dat by opzichter was is de haven slechts tweemaal uitgebaggerd. De toestand daar is allertreurigst. Noch de gemeenteraad, noch het Waterschap bemoeit zich met den toestand van de haven. De heer G. Zoon klaagt over don toestand by de Gasfabriek, daar moet in de eerste plaats de haven breeder zyn, daar men soms 24 uur kwyt is, voor men voorby de Gas fabriek is. Voorzitter stelt voor de maximum-lengte der schepen vast te stellen op 35 M., breed 6,30 M. en diep 1.68 M. De secretaris vindt dat wel dieper liggen de schepen kunnen worden toegelaten als er maar voldoende water is. Het voorstel werd niet grif aanvaard, en eerst als wordt voorgesteld 30 M. lengte, 5J br. en 1,70 diepte en in de te maken ver ordening op te nemen dat geen grooter schepen worden toegelaten, komt de instem ming van de vergaderiüg ietwat met het voorstel overeen. Echter de heer Van IJzerlooi wilde gaarne zien ingelascht, dat een balk met peil in de Wiihelminabrug werd aangebracht, opdat de schippers zeker kunnen zyn, dat hun schepen de haven binnen kunnen, en dat ze niet half in de haven aan den grond geraken. Voorzitter zegt, dat Van Kassei toch pre cies den waterstand weet, dus het onnoo- dig is. Als we denken dat de zaak „voor mekaar" ia, komt de secretaris Hoek met een ander voorstel en wil een geul van 8 M. diepte laten baggeren. Voorzitter is bang voor inzakken van de oevers, doch Hoek zegt, dat dat maar praatjes van de menschen zyn. Hoe moet men het dan wel niet maken, als een rivier uitge graven wordt? De Voorzitter heeft er niets op tegen dat die geul er komt, maar by begrypt nu niet, dat dit niet jaren vroeger ter tafel is ge komen; hem is altijd wijsgemaakt dat door diep baggeren een groot gevaar voor de oevers bestaat. De secretaris zegt dat door het aanbrengen van damplanken geen gevaar daarvoor be staat. Nog heel wat wordt gesproken over de diepto en de lengte en de breedte van haven en schepen, te veel om alles neer te schry ven. Het slot is, dat het voorstel aan den Raad weer wordt gewijzigd en nu zal worden voorgesteld een balk in de monding der haven aan te brengen met peilschaal. De balk zal zóó worden aangebracht, dat deze kan zakken als dat noodig blyfet. Tenslotte pleit de beer Hoek nog eens voor de haven, en zegt, dat, waar de ge meente al zooveel van de haven beeft ge noten, en de handel en nyverheid in Som melsdyk zóó groot heeft gemaakt, de ge meente in de eerste plaats er voor dient te zorgen, dat dat alles toeneemt en daarom moet gezorgd worden voor een goede haven. Echter wordt z'n voorstel om een geul van 8 M. te maken, van de hand gewezen. Dan krygen we als punt 4 Besprekingen van de Bioningen. Hierover krijgt de heer Van de Gevel, als kapitein van de Middel- harnische boot en dus de man, diedikwyis met die lastige plaats te kampen heeft, het woord. Hy zegt dat de Bieningen altyd ver keerd is behandeld. Hy legt de strooming van het water netjes uit, en maakt een voorstel om den Noorderwal weg te baggeren en dien grond aan den Zuiderwal neer te gooienHy zal nog eonige teekeningen maken en deze dan indienen. Als afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring te Zwartsluis wordt gekozen de heer A. I. Hoek, die deze benoemiDg aanneemt. Dan volgen besprekingen over het haven geld, dat in Middelhamis hooger is dan te Sommelsdyk. De afdeeling Schuttevaêr heeft hierover geschreven naar den Gemeenteraad van Middelhamis. B en W. zullen eerst een bespreking houden, waarna er een voorstel van gemaakt wordt en by den raad wordt aangeboden. In de rondvraag wordt door den Voor zitter medegedeeld, dat by den Waterstaat is aangedrongen om weer voldoende water in één gety te krijgen, dit zou een ware uitkomst voor de schippers zyn. G. Zoon verzoekt om de stukken palen, die zich in de kaai van Middelhamis be vinden en gevaar voor de schepen opleveren, te verwyderen. Dit wordt hem toegezegd. Van den Doel dringt aan op spoedige be handeling aangaande de haven by de Gas fabriek. Voorzitter zegt, dat hard gewerkt wordt om in de eerstè plaats de havon by de Gasfabriek ts verbreeden. Na enkele minderwaardige besprekingen zal op verzoek van de heer De Groot aan den Raad van Dirksland worden gevraagd om wat meer aandacht aan de haven aldaar te wjjden en deze uit te baggeren. Daarna sluiting. M. J. N. DIRKSLAND. Vrijdagavond 6 80 uur zal In de Geref. Kerk alhier optreden ds. De Blois. By schry ven van den Pensioenraad is aan den heer Binkhorst per I Mei ontslag verleend als onderwijzer aan deOpenb.School alhier wegens invaliditeit. Door de A. N. W.B. en de K. N.A.C. is tezamen een bijdrage van 800,aan de gemeente verleend, in de kosten van aan koop en slooping van het buis van de Erven wyien de Wed. W. van Es, tot verbetering van den gevaarlijken hoek van den Trechter, alhier. Hulde aan deze vereeniglngen. HERRINGEN. Het zoeken en rapen van eieren van kemphanen, wulpen, meerketen, waterhoentjes, scholeksters, grutto's en ture luurs is toegestaan tot 28 April a.s. Van andere watervogels is dit verboden. De besmettelyke ziekte Diphtheritis in de woning gemerkt 142 is geweken. Het aantal kiezers, voorkomende op de kiezerslijst 1926/27 bedraagt voor de Tweede Kamer en Prov. Staten 486; voor den Ge meenteraad 425. Aan de smeden alhier is volgens de Arbeidswet een overwerkvergunning ver leend. De kostelooze vaccinatie zal plaats heb ben alhier op Vrijdagmorgen 2 April a,s. des voormiddags te 104 uur* Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer B. van der Linden, die deze benoeming heelt aangenomen. STELLENDAM. Alhier worden sollicitan ten opgeroepen voor de betrekking van boekhouder bij de coöp.electrische centrale. Tegen A. Gebuis is proces-verbaal op gemaakt wegens het in gesloten jachttyd schieten van waterwild. De vorige week sloeg in den weg van den Scharrezeepolder een span paarden van den landbouwer Z. Klink op hol. Doordat men de paarden spoedig wist te grypen, liep het ongeval zonder persoonlLjke onge lukken af. In de Ned. Herv. Kerk zal in den avond van Goeden Vrydag voorgaan de heer Bouman. GOEDEREEDE. Door de vereeniging Het Musschengilde zyn over het boekjaar 1925/26 opgekocht 2028 musschen k 5 cent, 1861 joDgen k 2 cent en 1629 eieren k 2 cent, A.s. Vrydagavond 5.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk optreden ds. F. de Gids. D. Hoek heeft onderhands aangekocht de moestuin van den heer Kros. OUDDOBP. Aan belanghebbenden wordt herinnerd die vrystelling van dienstplicht wenscht te hebben zich op den voorgeschre ven tyd van 8 Mei daarvoor op de Secretarie aan te melden daar men gevaar loopt by te laat zich aanmeld zyn verzoek niet meer in behandeling wordt genomen. Zij die hunne kinderen op de O.L. School wenschen te doen, kunnen zich daarvoor aanmelden van 13-20 April by het Hoofd der School den heer Tiggelman. Op 7 April a,s. zal er in de Oude School vergadering plaats hebben van de Geitenfokvereeniglng. Aan de Chr. School hebben 2ich 17 nieuwe leerlingen aangemeld. J. Voogd Mz. heeft ontslag genomen als bestuurslid der Cicoreifabriek Onver wacht. De heer Bezemer, Onderwijzer aan de Chr. School is in dezelfde betrekking be noemd te Zwyndrecht. Voor de vereeniging „Draagt eikanders lasten" zyn 19 nieuwe leden en 58 begun stigers ingeschreven. Vrydagavond a.s. 5.80 uur zal dooi den heer v. Kemp leesdienst worden gehouden. NIEUWE TONGE. J.2. Zondagmiddag nam Ds. P. Kruyt, wegens zijn vertrek naar de Ned. Herv. Gemeente Oudemirdum,afscheid van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Reeds een kwartier voor aauvang der godsdienst oefening waren de paden bezet, en toen om twee uur de klok begon te luiden stroomden de menBchen het kerkgebouw binnen. Uit alle omliggende plaatsen waren er gekomen om deze plechtigheid by te wonen. Met het zingen van Psalm 14 vers 2 be klom Ds. Kruyt den kansel. Gelezen werden De Twaalf Artikelen des Alg. Chr. Gel. en Marcus 12. Nadat door den predikant het votum was uitgesproken en hy was voor gegaan in gebed, werd gezongen. Daarna begon de predikant er op te wyzen dat dit de laatste maal was dat hy als herder en leeraar dezer gemeente in haar midden optrad. Dat hy thans, eveDals een zestal jaren geleden, voor het laatst een woord van vermaning tot de gemeente zou richten, maar dat hy thans, naav den mensch ge sproken wel mpt bepaalde zekerheid kon zeggen dat het de laatste maal zou zyn, daar hy nu niet meer zal terugkeeren. Voorts wijst hy in zyn voorwoord op de bekende geschiedenis welke uit Marcus 12 was voor gelezen geworden, n.l. die van de booze landlieden, en bracht deze over op de ge meente, er by voegende, dat hy gemeen was behandeld geworden, en merkte op dat het hem niet paste van deze plaats verwytingen te maken, daar hy evengoed ook fouten heeft gehad, maar dat hetgeen de Gemeente hem ten kwade dacht, God hem zulks ten goede dacht. Daarna bepaalde hy zyn gehoor by Ezechiêl 12 vers 3, luidende als volgt: „Daarom gy, men8chenkind, maakt u gereedschap van vertrekking, en vertrek by dag voor hunne oogen, en gij zult vertrekken van uwe plaats tot eene andere plaats voor hunne oogen; misschien zullen zy het merken, hoewel zy een wederspannig huis zijn". Inzonderheid werd by het laatste gedeelte door hem uitvoerig stilgestaan, welk ge deelte door hem werd overgebracht op de ge meente. Na de toepassing en nadat was gezongen Psalm 32 vers 6 richtte den scheidenden predikant zich eerst tot den consulent, Ds. Bax uit Oude Tonge, met eenige raadge vingen hoe in deze gemeente moet worden gehandeld, daarna tot de aanwezige ring- predikanten, Ds. Polhuijs uit Stad aan 't Haringvliet en Ds. Baarslag uit Melissant, en voorts tot den Kerkeraad, Diaconie-boek houder, Kerkvoogden, Notabelen, Voorlezer, Organist, Koster en kerkelijk Ontvanger, en tenslotte tot den Gemeenteraad, Dr. C. van Gelder en de Wijkverpleegster Zuster Van de Polder uit Middelhamis. Nadat was gezongen sprak Ds. Bax den scheidenden predikant vriendelijk toe, hem bepalende by den lastbrief voor predikanten welke te vinden is in 2 Timotheüs, en ver zocht de gemeente den scheidenden predi kant toe te zingen Psalm 20 vers Ds. Kruyt dankte Ds. Bax voor het tot hem gesprokene, waarna deze'plechtigheid met dankgebed werd gesloten en eenigen van de gelegenheid den predikant te groeten, gebruik maakten. Mej. de wed. J. Volaart heeft van den heer M Vreeswijk alhier een perceeltje tuingrond onderhands aangekocht. Uitslag aanbesteding woonhuis voor A. K. Nieuwkerk. Timmerwerk C. P. G. Holleman. Schilderwerk H. Schipper. Smidswerk Gebr. Tieleman. Lood- en Zinkwerk P. Tieleman. OUDE TONGB. Gedurende de afgeloopen week meldden zich by den correspondent der arbeidsbemiddeling slechts 6 werkloozen aan. Voor den dienstplichtslichting 1927 zyn voor goed ongeschikt verklaard Jacob Hartog en Dingeman de Leeuw. Aan dhr. C. A. Jacobs alhier is ver gunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Voorstraat 29. Tot bestuursleden van het Schoolfonds voor schipperskinderen zyn gekozen de heeren H. N. Ezeraers, P. de Korte Sz. en D. Verwey, welke laatste tevens is gekozen tot Secretaris. Zondagmorgen a.s. zullen in de N.H. Kerk alhier de nieuwe lidmaten worden bevestigd. OOLTGENSPLAAT. Van de 22 personen, die zich aan de militiekeuring hebben on derworpen, is er slechts 1 afgekeurd, n.l. Cornelus Remus. Delotelingen van verleden jaar, Jacobus Dorsman, Jacob Marinus van Oostende en Hendrik Troost, die tydelijk ongeschikt werden verklaard, zijn allen goed gekeurd. Zondagavond zullen de nieuwe lidmaten van de Ned. Herv. Kerk bevestigd worden, door ds. PolhuijB uit Stad aan 't Haringvliet. De heer P. Vinke heeft opnieuw een, verzoek ingediend om vergunning voorden verkoop van sterken drank in het klein, in de gelagkamer van zyn hotel en op de kamers 6 en 8. B. en W. hebben vergunning verleend aan de Wed. J. Boets te Achthuizen tot het bouwen van een nieuw woonhuis. Bevolking. Vertrokken: Jan de Vos en gezin, naar den Bommel; Nicolaas Kop penaal en gezin, naar Den Bommel; Joost Boeter en gezin, naar Oude Tonge; Jan Hotting Joh.zn., naar Hoogvliet; Appollonia Kurvink, naar Den Bommel; Maria J. Ver hulst, naar 's-GravenhageJacobus van Peperstraten en gezin, naar Haastrecht. IngekomenAnth. B. Bergshoef, van Waarder; Eliza van Diggelen, van Ammer- 2oden; Daniel Kievit, van Den Bommel; Willem Venneman en gezin, van Den Bom mel; Jocomina Vermaas, van Middelhamis; Mej. C. M. Niesthoven, van Middelburg; Wilbelmina Vervloot, van Oude ToDge; Leendert Both, van Middelhamis: Pieter Berkenbosch, van Stellendam. Het Openbaar Ministerie by de Arr- Rechtbank te Rotterdam, eischte Donderdag tegen den 53-jarigen koopman C L. alhier, wegens diefstal, 9 maanden gevangenisstraf! Op Maandag 2en Paaschdag zal er des morgens 9 30 uur, alleen in de Gerefor meerde kerk godsdienstoefening worden ge houden; optreden zal Ds. H. de Lange. HELLRVOETSLUI8. Woensdag 81 Maart n.m. 2.30 uur bestaat ten Raadhuize ge legenheid tot kostelooze inênting. Uitslagen voetbalwedstryden Zondag j.l. 2e klasse A. R V.B. D.V.V.-Hellevoetsluis 2—1. H.A.L.—Wit Rood Wit 1—0. De Postduivenvereeniging D.O.S. hield Zondag j.l. een goedgeslaagden proefvlucht van Middelhamis. Zondag a.s. zal zy een concoursvlucbt houden vanaf Willemstad (42 K.M.) waar voor de inkorving zal plaats hebben op Vrydag 2 April n.m. tusschen half vyf en half zes. Woensdag 7 April a.s. hoopt de ChriBt. Knapenvereen. „Samuel" haar 18e jaarfeest te herdenken in de voormalige Marine Can- tine. Aanvang half acht. Toegang vry. INGEZONDEN MEDEDEELING. Speciaal HOEDEN en PETTEN VOOQ CLK Z',N KEUS Let op deze lichtreclame ROTTERDAM - - boek Pannekoekstraat. Sport- en Reispetten I 0,75 Lakenpetten, kleurhoudend vanaf f 2,50 Gleufhoeden, nieuwste kleuren v.af I 2,75 Stijve Hoeden vanaf I 2,95 Hooge Hoeden vanaf f 8,5o Voor leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwyzers(essen) hebben zich 12 solicitanten aangemeld. Vrydag jl. vierde de Meisjes vereeniging „Ora et Labora" haar 13e jaarfeest in de Marine Cantine. De Voorzitster Mevr. Wijnberg verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 118 vers 2, waarna Ds. Timmer het gebed deed. Ver volgens las de voorzitster naar aanleiding van Johannes 13 vers 1 17 een stuk uit den by bel, waarop een lied der meisjes volgde. Nu heette Mevr. Wynberg allen bar- teiyk welkom, terwyl ze in haar openings woord wees op het goede en nuttige der vereeniging, hetgeen ook weer je Kerstfeest bleek, toen 200 kinderen bedacht konden worden. De leden, in totaal 32, zorgen voor het maken der kleedingstukken, maar de benoodigdheden moeten komen van bydragen en iedereen wordt dan ook opgewekt om naar vermogen te helpen, en de vereeniging te steunen, zoodat zy haar menschlievend werk steeds kan uitbreiden. Uit het verslag der penningmeeateresse biykt dat de contributie der leden 86,49 heeft bedragen, waarvan uitgegeven is 86,30, alzoo een batig saldo van 0,19. De inkomsten van donateurs en ïysten be droeg ƒ834,23, waarvan uitgegeven 292,22. Saldo 42,01. Nadat de penningmeesteres aan het woord is geweest begint het feestelijke van den avond, bestaande uit een prettig en zeer varieerend program, bevattende de samen spraken De gefopte Tante, De bodebesteed ster, De valsche barones, De slimme dienst bode; eenige gedichten heel goed voorge dragen door Mej. Dubbelt, enkele muziek stukjes met orgel en viool, en orgel, viool en fluit, eenige zangnummers met orgelbe geleiding, liederen door de Meisjesvereeniging en eenige tableaux. Alles liep goed van stapel en werd heel goed vertolkd. Vooral de tableaux z(jn schit terend geweest. Tableaux Bljbelscbe Ge schiedenis, Kerkgeschiedenis en Vaderland- sche Geschiedenis, waarna deze alle drie, waarachter opgesteld een rij van dames, dragende de naam Ora et Labora, waren subliem, zoo ook het Angelus. De verlichting, kleeding enz. kon niet beter. Het zal veel werk en voorbereiding gekost hebben maar het resultaat is dan ook uitmuntend. Om van alles en allen iets te zeggen, zou te veel zijn, want in het kort kan het zyn: De leden der vereeniging kunnen onder de ijverige leiding van hun bestuur en met behulp van de bydragen der donateurs en vrijgevigheid der menschen ieder jaar vele kinderen een gelukkig Kerstfeest bereiden, maar ook hebben zij Vrydag getoond de ondersteuners van Ora et Labore een pretti- gen avond te kunnen bereiden. Allen die iets ten gehoore hebben gebracht kunnen tevree zyn en 'tis te hopen dat velen, die nog geen donateur dezer vereeniging zijn door dit jaarfeest er toegebracht geworden zich als zoodanig op te geven. Zij steunen daarmede de wekeiyksche arbeid der meisjes, in het belang van vele arme kinderen. Ds. Timmer sloot met een harteiyk woord en gebed, waarna de aanwezigen zongen Gezang 96. BRIELLE. Vrydag 26 Maart 1926 gaf het Brielsche Strijkorkest in hotel de Nymph haai 10e concert, hetgeen zeer goed geslaagd mag heeten. Voor deze avond was weder de medewerking verzekerd van Mej. Greta van der Wal en den heer Thomas Kneifer, welke behalve medewerking in het orkest enkele solo's speelden resp. voor cello en bas. Verder was de oud directeur de heer F. K. Asselen wederom aanwezig. Als no. 1 stond op het programma ver meld: Elegie (strykorkerst) gecomponeerd ter nagedachtenis aan den héér Maalsteed, welke het vorige jaar medewerkte aan het concert, doch eenige maanden daarna plot seling overleed. De componist, den heer L. de Bruljn, muziekleeraar alhier dirigeerde dit stuk zelf. Vooraf was door den heer Lampe, voorzitter van de vereeniging in het kort de beteekenis van het stuk verklaard en werden eenige woorden ter nagedachte nis aan den heer Maalsteed gesprokeD. Wy wenschen de vereeniging een lang durig bestaan toe en vertrouwen dat zy onder de bekwame leiding van haar directeur, den heer C. J. Verstraeten, muziekleeraar alhier groote vorderingen zal maken. Zondag speelde W.R.W. 1 te Rotter dam tegen H. A. L. van daar en verloor met 1—0. Voor de 1.1. gehouden eirenveiling waren aangevoerd! 42858 kippeneieren J 5,51 per 100

Onze Eilanden | 1926 | | pagina 5